Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) Oliverda válasza Petykemano (#17550) üzenetére


Oliverda
félisten

Mi köze ennek az AMD-hez?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17552) lezso6 válasza Petykemano (#17550) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mintha lett volna erről szó korábban is. Nekem GPU-któl ellesett technikának tűnik ez az egész. :) De szerintem ezt valami más témában kéne nyomni...

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17553) lee56 válasza Petykemano (#17550) üzenetére


lee56
őstag

hát, ööö...

No Comment

(#17554) Goose-T válasza Petykemano (#17550) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez egy elég gyenge felvásárlás szerintem, a cikkben is írják, hogy a befektetők nem különösebben örültek neki. Több, mint 200 millió dollárt beleöltek, aztán kapnak érte 250-et. Ez kb. az utóbbi idők leggyatrább startup-eredménye (azok közül, amelyeknek emelkedett az értéke). Azt is írták a cikkben, hogy nem tudtak akkora számítási teljesítményt felmutatni, amekkorát ígértek. Az Intel is szerintem csak azért vásárolta fel, nehogy más cég tegye, mert ha nem is hasznosítható semmi belőle, akkor is presztízsveszteség lett volna nekik, ha más veszi meg. Maga a koncepció egyébként figyelemreméltó, de a megvalósítási hatékonyság kérdéses. A másik meg az, hogy a processzorok már jelenleg is hasonlóan működnek (out-of-order), csak nem ígérnek olyat, hogy két fizikai mag futtat egy szálat.

Az AMD már csinált egyszer egy ilyen bizniszt (NexGen, ugye), ott is forradalmi architektúraváltást emlegettek, de azért nem lett olyan hatalmas durranás. Persze arra azért jó volt, hogy a K5-fiaskó után egyenesbe rántsa a céget. Mondjuk ott konkrétan kiadták a NexGen kész Nx686 termékét K6 néven, az Intel szerintem nem fog egy ilyet meglépni. Bár Atomként még kiadhatja, az a termékvonal úgysem zavar sok vizet, lehet vele kíserletezni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#17555) lezso6 válasza Goose-T (#17554) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az Intel az FPGA-kkal is kísérletezget (mondjuk az egy jóval kiforottabb dolog), szóval lehet jó jön ez neki valami. Talán. Esetleg. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17556) Atti777


Atti777
senior tag

As it looks right now, Summit Ridge is to be released in February 2017 opposed to the end of 2016.

"AMD has not confirmed this information, however benchlife makes note of this on their website. The reason for the slight delay would be the introduction of a high-end / enthusiast class X370 chipset that would go along with the processor series release."

Путин, иди нахуй!

(#17557) ldave válasza Atti777 (#17556) üzenetére


ldave
félisten

(#17558) derive válasza ldave (#17557) üzenetére


derive
senior tag

Par jol ertesult topiklako mar korabban is mondta, hogy iden max egy paperlaunch lehet, a boltokba 2017ben erkezik. Viszont valoszinuleg meg karacsony elott elkezdik a szallitast az OEMeknek, hogy kesz konfigok jojjenek a CESre.

[ Szerkesztve ]

(#17559) Simid


Simid
senior tag

(#17560) Oliverda válasza Simid (#17559) üzenetére


Oliverda
félisten

Mik vannak. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17562) Goose-T válasza Atti777 (#17561) üzenetére


Goose-T
veterán

De jó is lenne, ha az APU-k is jönnének 2017 első negyedévében. Eddig ugye arról volt szó, hogy csak a sima CPU-k jönnek első körben, aztán fél évvel utána az APU-k. Most meg azt írják, hogy desktop CPU/APU Q1-ben, mobil Q2-ben. Érdekes.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#17563) Oliverda válasza Goose-T (#17562) üzenetére


Oliverda
félisten

Kétlem, hogy már a második negyedévben megjelenik a Raven Ridge.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17564) Yutani válasza Oliverda (#17563) üzenetére


Yutani
nagyúr

Q1-re mondja a Zen-alapú processzorokat és APU-kat. Tehát Q2-re nem asztali Raven Ridge-t mondja a hír, hanem a mobil verziókat.

Nem tudom, mennyi valóságalapja van ennek, de részemről: :Y

#tarcsad

(#17565) stratova válasza Yutani (#17564) üzenetére


stratova
veterán

Ráció lene benne, Intel is előbb terítette a mobil ULV-t az új szériáknál. Ott nem kell extrém magas órajel. Notiba jó viszonylag versenyképes cuccnak jó a 3.0-3.5 GHz boost is 2,4-2,8 GHz alap órajellel. Másrészt Bristol mobilban jövőre május-júniusban lesz 1 éves (megint más kérdés mennyi termékbe került a start pillanatában) az elmúlt 3 generáció nem kapott ennél hosszabb életciklust.

(#17566) Oliverda válasza Yutani (#17564) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem lesz Zen-alapú APU Q3 előtt sehol.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17567) SSJPiotr


SSJPiotr
csendes tag

9800 'teszt', nem rossz eredmények

[link]

[ Szerkesztve ]

(#17568) Yutani válasza Oliverda (#17566) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én sem várom korábbra. Illetve én nem is várom, engem a Summit Ridge érdekel igazából, de az APU-k is érdekesek lesznek a (várhatóan) decens CPU erővel.

#tarcsad

(#17569) derive válasza Yutani (#17564) üzenetére


derive
senior tag

Tippem szerint keveredik az OEM elerhetoseg es a boltbeli megjelenes datuma. Az AMDnek mar a megjelenes elott 3 honappal penzt termel a Zen. Adj hozza egy Qt amire a boltban lesz.

(#17570) Valdez válasza SSJPiotr (#17567) üzenetére


Valdez
őstag

Vennék is, annak ellenére, hogy gyengébb mint a Thuban, de akkor már olyan lapot tennék alá, amin rendes chipset van (gondolva a Zenre), az meg nincs :D

(#17571) Oliverda válasza Valdez (#17570) üzenetére


Oliverda
félisten

Mire nem (lesz) elég a B350?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17572) Fiery válasza Valdez (#17570) üzenetére


Fiery
veterán

Miert, olyan alaplap van a boltban, amin ***barmilyen*** chipset van es egy AM4 foglalat? :))

[ Szerkesztve ]

(#17573) MMIX


MMIX
addikt

Nem tudom mennyi a hírértéke :) HP Socket AM4 A320 Chipset OEM Motherboard Pictured

forrás: Techpowerup

(#17574) Valdez válasza Fiery (#17572) üzenetére


Valdez
őstag

A gyengébb chipseteket már legalább bejelentették :D

(#17575) Fiery válasza Valdez (#17574) üzenetére


Fiery
veterán

Hiaba, ha egyszer retail (dobozos) alaplap a kanyarban sincs :(

(#17576) -=MrLF=- válasza MMIX (#17573) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Megjött a konfig is a laphoz: [link]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#17577) Thrawn válasza Fiery (#17575) üzenetére


Thrawn
félisten

Már hogyne lenne? [link] :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#17578) Petykemano válasza Thrawn (#17577) üzenetére


Petykemano
veterán

Most tényleg arra utalsz, hogy a 28nm-es bristol ridge elketyeg 4.8ghz-en? (De a 14nm-es finfet zen 3.2-nél kifullad? )

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#17579) Thrawn válasza Petykemano (#17578) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem, ez arra ment válaszként, hogy a kanyarban sincs retail AM4-es alaplap.
A többit fogalmam sincs hogy fűzted ide :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#17580) Oliverda válasza Thrawn (#17577) üzenetére


Oliverda
félisten

A képről hiányzik a doboz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17581) Fiery válasza Thrawn (#17579) üzenetére


Fiery
veterán

Retail = dobozos = bemegyek a legkozelebbi szamtech kiskerbe, es veszek egy alaplapot, onmagaban, korites nelkul. Ez az, ami nincs AM4 vonalon egyelore, es a kanyarban sincsenek az ilyen termekek jelenleg.

(#17582) Thrawn válasza Fiery (#17581) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez a retail lap még nincs a polcon dobozban, de már a kanyarban van. Gondolom a többi gyártó is bőszen reszelgeti a sajátjait.
Tekintve, hogy az OEM-ek kapnak először procit, nem tudom mit csinálnátok most egy dobozos alaplappal otthon, azon kívül, hogy sóhajtozva nézegetitek ;]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#17583) Fiery válasza Thrawn (#17582) üzenetére


Fiery
veterán

En konkretan nagyon orulnek egy retail alaplapnak, az ES OEM deszka ugyanis ami van nalunk, eleg limitalt sok szempontbol. Arrol nem is beszelve, hogy 2 procink van, de csak 1 alaplap van hozzajuk...

Egyebkent az Asus Octopus laprol honnan veszed, hogy az nem OEM deszka (lesz) ?

[ Szerkesztve ]

(#17584) And01 válasza Fiery (#17583) üzenetére


And01
aktív tag

Azt tudtam hogy van nálatok bristol, kaptatok már zent is? :))

(#17585) Fiery válasza And01 (#17584) üzenetére


Fiery
veterán

Még nem.

(#17586) And01 válasza Fiery (#17585) üzenetére


And01
aktív tag

Nem lesz gyors processzor, ha ilyen lassan ér oda. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17587) Fiery válasza And01 (#17586) üzenetére


Fiery
veterán

De, az lesz.

(#17588) lee56 válasza Fiery (#17587) üzenetére


lee56
őstag

Úgy érti hogy csipkedhetnék magukat AMD-ék a világra jövetelével is, és nem csak a tesztpéldányokéval, hanem jöhetne már a késztermék. Persze ugyanakkor azt is mondhatnánk, hogy ha már eddig kibírtuk azt a jónéhány "Intellel az erő" évet, akkor ez a maradék pár nap, már semmi. :)

No Comment

(#17589) Fiery válasza lee56 (#17588) üzenetére


Fiery
veterán

Most mar tenyleg csak par het, es lesz rendes demo a cuccbol. Ha jol sejtem, tobb lepcsoben, a hype-ot rendesen felepitve fog eljutni a Zen odaig, hogy a sajto megkapja, szabad kezet kapva a benchmarkok kapcsan.

(#17590) apatyas válasza Fiery (#17589) üzenetére


apatyas
Korrektor

Minden ok, csak hype ne legyen, hogy utána pofáraesés se legyen a picit rosszabb mint várt eredmények miatt. Vagy mondd, hogy kurvajó a cucc és megy mint a disznó..

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#17591) Fiery válasza apatyas (#17590) üzenetére


Fiery
veterán

Nem tudom, hogy mennyire lesz jo a Summit Ridge. 3 GHz-en nagyon jo lesz, de 3 GHz keves a mai vilagban. Azt pedig nem tudom en sem, es talan me'g az AMD sem jelen pillanatban, hogy a piaci launch idejere meddig sikerul feltornaszni az orajelet a megcelzott TDP kereten belul maradva.

(#17592) lee56 válasza Fiery (#17591) üzenetére


lee56
őstag

8c/16t kivitelben 3GHz se kevés... Főleg ha és amikor - amint már mondtad te is korábban - egy egészséges turbóval megáldva, még ezen a singlecore eredményén is sokat tudnának javítani. Továbbra is nagy ??? hogy intel turbójához képest hogyan teljesít majd az AMD féle? És a gyártástechnológia mekkora órajeleket tesz majd lehetővé a kisebb CPU-knál 6c/12t (ha lesz ilyen) és 4c/8t, ezek azt hiszem a súlyosabb kérdések jelenleg, 8/16-os zen ugyanúgy nem lesz sláger termék, ahogy az inteles sorstársa sem az. De év vége előtt, azért csak többet fogunk majd tudni. Biztos lesz addig egy-két szivárgás megint, ha más nem az AMD-től magától. :)

No Comment

(#17593) Fiery válasza lee56 (#17592) üzenetére


Fiery
veterán

3 GHz turo, me'g alaporajelnek is, nem hogy Turbo orajelnek. A gond az, hogy me'g mindig nem derult ki, mi lesz a plafon, a maximalis elerheto orajel a Summit Ridge kapcsan, legalabbis ami a kezdeti, elso par honapos gyartast illeti. Ha nem sikerul megutni 8 maggal a 3,7 GHz-et (1 szalas Turboval), az eleg komoly problemat fog okozni. Ha pedig 4 maggal nem erik el a 4 GHz-et (1 szalas Turboval), akkor az i7-6700K elleneben lesz eselytelen a Summit Ridge. Mert ne felejtsuk el, hogy a Summit Ridge valahol a mainstream desktop (LGA1151) es a HEDT (LGA2011v3) piac koze ekelodik be, vagy legalabbis ez a terv. De ha orajelben vastagon elmarad mindket piacon a konkurensektol, akkor a vegen me'g ugy jar, mint a Bulldozer. A Bulldozer is baromi jo lett volna, ha az eredetileg tervezett 5-6 GHz-es orajelet meg tudjak utni emberi TDP keretek kozott. Persze nezhetjuk a Zen poharat felig telinek is: ha a desktop piacon -- ami a leginkabb orajel erzekeny piac -- nem is sikerul elerni a kompetitiv orajeleket, akkor is baromi jo mobil es szerver proci lehet a Zenbol. Egy 32 magos Naples kis tulzassal 2 GHz-es orajelen is tarolhat.

(#17594) lee56 válasza Fiery (#17593) üzenetére


lee56
őstag

Na jó, de ha Bulldozer úgy sikerült volna kezdetektől mint a mesékben elképzelték, akkor a Zen-re se lenne akkora szükség, most még legalábbis egy jó darabig. :)

"ami a leginkabb orajel erzekeny piac -- nem is sikerul elerni a kompetitiv orajeleket, akkor is baromi jo mobil es szerver proci lehet a Zenbol" Valószínűleg ez a C vagy a D terv. De reméljük odáig nem jutnak majd el. Csak nem azért küzdöttek úgy most már jópár éve hogy féligmeddig visszatérjenek a CPU-bizniszbe, hanem úgy igazán kéne minden fronton. De hát majd meglássuk mi lesz, hogy lesz, hisz nem vagyok hivatásos jós, és azt hiszem te sem, annak ellenére se hogy sok jóslatod bejött már az évek során. :D

No Comment

(#17595) Fiery válasza lee56 (#17594) üzenetére


Fiery
veterán

Semmi C meg D terv nincs. Parhuzamosan folyik a desktop, szerver es mobil procik fejlesztese, mindegyik Zen alapon, kizarolag A terv van. Lesz mindenfele Zen alapu CPU es APU jovore, a kerdes csupan az, hogy melyik mire lesz jo. Ha engem kerdezel, szerintem a kritikus pont tovabbra is a magas orajelek elerese, kesobb pedig majd a kelloen alacsony TDP elerese (a tablet Zenhez). Minden mas, ami ezek kozott helyezkedik el orajelben es TDP-ben, elvileg -- relative -- sima menet lesz. Az alapok jok, ez ketsegtelen. A Bulldozernel mar az alapok is rosszak voltak.

Jos semmikepp sem vagyok. Plane most, hogy az orajel koruli mizerian ennyi all vagy bukik. Ha a kerdes az lenne, hogy 3 GHz-en eleg jo-e a Zen, akkor nyilvan a valasz egyertelmu igen. Ezt a blenderes demo is bizonyitotta, sz'al me'g csak joslatokba sem kell bocsatkozni :)

[ Szerkesztve ]

(#17596) Simid válasza lee56 (#17594) üzenetére


Simid
senior tag

"Valószínűleg ez a C vagy a D terv."

C vagy D terv? :F
Szerintem nem azért fejlesztettek éveken át, hogy a legjövedelmezőbb szegmensekre csak mint vészterv tekintsenek. Épp fordítva, a desktop az ami 'járulékos haszon'. Az Intel sem fejleszt már nagyon régóta a desktop szegmensre. A nagy részét a mobil szegmenssel fedik le, HEDT-re meg a szerver lapkákat hozzák le. AMD sem fog szerintem máshogy tervezni, a legkevesebb kompromisszumot sem fogják vállalni a desktop piac miatt. Ezért sem értem miért gondoljátok, hogy bármit is számít a ZEN (üzleti!) sikerében, hogy mit nyújt 3Ghz felett.

[ Szerkesztve ]

(#17597) Fiery válasza Simid (#17596) üzenetére


Fiery
veterán

3 GHz felett van nem csak a desktop piac, hanem a szerver es workstation piac egy resze is. Mar egy nyavalyas idei tablet proci is 3,6 GHz-ig turbozik: Intel® Core™ i7-7Y75 Processor (4M Cache, up to 3.60 GHz)

Tehat a 3,3-3,5 GHz az abszolut minimum, amit az uj, 14 nanos GF processznek hoznia kell, me'g akkor is, ha a desktop piacot kvazi bealdozza az AMD. De egyebkent eleg fontos lenne a desktop piacon is guritani valami utoset, hiszen a sajto nem a Xeonoktol meg a mobil prociktol hangos mar most sem, hanem a desktop termekek hajtjak a hireket, teszteket. Kulonosen igaz lesz az akkor, ha a VR beindul, akkor a csapbol is a 4-8 magos desktop procik meg a bivaly videokartyak fognak folyni.

[ Szerkesztve ]

(#17598) V!ck válasza Fiery (#17595) üzenetére


V!ck
aktív tag

En csak attol tartok, hogy azert demoztak blenderrel, mert ez a terulet fekszik a legjobban a ZEN-nek... mi van, ha masban kozel sem brillirozik ennyire? Ahogy eddig, pl mp3 encode-olas, jatekok alatti teljesitmeny, barmi egyeb... plusz az orajel kerdes. A piledriver pl pont renderben nem volt annyira gyenge, mint barmi masban. Legalabbis szerintem. Nagyon varom hogy mit hoznak ossze, szukseges hogy versenykepesre sikeruljon az architektura es az orajeleket is sikeruljon feltornaszni...

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#17599) Fiery válasza V!ck (#17598) üzenetére


Fiery
veterán

Nem lesz gond az emlitett teruleteken sem. Legalabbis clock-for-clock, 3 GHz-en semmikepp nem lett volna gond, ha egy random review site-ot is hagyjak benchmarkokat futtatni a 2 preparalt, 3 GHz-es konfigon, amin a Blender is futott. En -- ahogy fentebb is irtam -- arra szamitok, szep lassan fogja az AMD csepegtetni a Summit Ridge benchmark eredmenyeket. Eloszor Blender, aztan legkozelebb WinRAR, azutan par hettel Doom, azutan ki tudja mi jon legkozelebb. Amiben semmikepp sem fog brillirozni a Summit Ridge, az az AIDA64, igy arra nem is szamitok, hogy azzal barmikor elojonne az AMD :) Bar persze abban is lehetne "megfelelo", azaz a Zen architekturanak testhezallo benchmarkot talalni, pl. a Bristol Ridge-et porig fogja alazni a Zen cache es memoria teljesitmenyben is.

[ Szerkesztve ]

(#17600) Simid válasza Fiery (#17597) üzenetére


Simid
senior tag

Ok, pontatlanul fogalmaztam, de jóval 3Ghz főlé nem kell menniük. Eddig mutattak egy ES-t 3Ghzen, 8 maggal, 95W TDP-vel. Gondolom ha nagyon rossz a skálázódás, akkor is el tudnak érni 3,5Ghz-t 1-2 maggal. Akár egy kicsit magasabb TDP is belefér, ha szükséges.
Az ennél magasabb órajelek csak egy nagyon szűk piaci szegmensben szükségesek (4 magos i5-i7).

Az asztali procik marketing értékét őszintén szólva semmire sem tartom szerver termékekre nézve (notebook már más tészta). Nem tudom elképzeli, hogy a professzionális szegmensben ne pusztán a tényleges teljesítmény/ár/használhatóság számítson, de lehet tévedek. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.