Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  MySQL topic

Hozzászólások

(#672) cucka válasza martonx (#671) üzenetére


cucka
addikt

Toad for Mysql-ben egy kattintás és sql fájlban elmenti a komplett adatbázisomat. Ezt szoktam svn-ezni, sőt ezt szoktam futtatni az éles hoszting phpmyadmin-jában is.
Ez fasza, csak ha az éles adatbázisban ott vannak az éles adatok, akkor sokat nem érsz azzal, hogy a dev. adatbázisból csinálsz egy dumpot. Ha nagy az adatbázis, akkor megint csak szívsz ezzel az elgondolással.

Nem azt állítom, hogy nem lehet így fejleszteni, csak szerintem sok lehetséges szívástól kíméled meg magad, ha az alkalmazáslogika nagy részét nem az adatbázisban tárolod. (Arról nem beszélve, hogy így függetleníteni tudod magad az adatbázis szerver nyűgjeitől, gyakorlatilag az alkalmazást nem fogja érdekelni, hogy milyen típusú adatbázisból dolgozik)

A tesztelés is nehézkesebb??? Ezt hogy érted? Lehet sok PHP hívőt megsértek vele, de a PHP-t eleve nem egyszerű (mondhatni rémálom) tesztelni, debugolni.
PHP-hez vannak szép automatizált eszközök unit tesztekhez, nem tudom, tárolt eljárásoknál ez hogy van. (Elvileg nyilván megoldható, gyakorlatilag meg még nem próbáltam)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  MySQL topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.