Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) d.toth91


d.toth91
tag

Tapasztalataim a géppel kapcsolatban:
Kb. két hete vagyok egy 808 DCC boldog tulajdonosa, 40 ezerért vettem az MM-ben (akciósan) . Eredetileg egy Galaxy tab plus/ Tab 2.0 volt tervben, keresgélés közben találtam meg ezt a gépet. A processzor elég jól teszi a dolgát, a teljesítménye 3 fokozatban állítható gyárilag. A rendszer nagyjából akadásmentesen fut, nálam ritkábban kilép 1-2 programból (bár ez lehetséges, hogy a program hibája) Én dolphin browserrel netezek rajta, mert a sebessége ennek a legkellemesebb. A Kijelző felbontását nem érheti panasz, az enyémen pixelhibának a nyomát sem találtam (bár néhányan beszámoltak a problémáról). A betekintési szöget talán a régebbi laptopokéhoz tudnám hasonlítani,de mivel egy kisebb mértű szerkezetről beszélünk, nem fáj annyira, ha kicsit másképp kell tartani. Játékok terén szintén jól teljesít a gép (nálam quadranton valamivel 3000, antutuval valamivel 6000 felett fut ). A GTA 3 az Asphalt 7 és a Real Racing 2 szépen mennek rajta. Az utóbbinak ráadásul hatalmas a játékélménye! Az asphaltnál talán a töltési idő, ami jobb, mint a telefonomnál (persze ez is szépen fut) a Gta is hozza az elvárt színvonalat. Az akksi üzemideje változó, ha csak netezel róla, nagyon sokáig bírja, viszont komolyabb nyúzás esetén azért elég gyorsan "megeszi" a telepet. A wifi stabilan fogja a jelet, kb olyan szinten, mint a mobilom (Xperia Play). Néhányan panaszkodtak a wifi problémájára, de ez csupán szoftveres hiba, elvileg a többi 4.0-ás androidot futtató eszköznél is jelen van. Mivel a 4.1 már tesztelési fázisban van, a tesztelőktől tudható, hogy javításra került a dolog.A bluetooth szépen teszi a dolgát, sebességével, párosíthatóságával gond nincs. A hozzá járó OTG kábellel simán felismeri a pendriveokat is, illetve az usb-s egeret is azonnal használhatóvá teszi. Filmezésnél a legtöbb formátumot simán felismeri, a 720p-s mkv-k sem okoznak neki gondot. Magyar nyelv nincs az első szállítmányból kikerült darabokon (az enyém is ilyen volt), de ez pillanatok alatt orvosolható a már fentebb említett frissítéssel, melyet természetesen a gyártó hazai képviselete tett közzé. Kissé fájó pont, hogy tokot nem könnyű találni hozzá, mivel egyelőre szokatlanok a méretei (16:9-es képarány, 8"-os kijelző),de a gyártó hazai képviselete ígérte a tokok forgalomba hozatalát. A support megléte ebben a kategóriában szintén jó pont. Nekem a NetworkTV alkalmazás serialját gyorsan kiküldték (kb 5 órán belül). A 30 gigás webtárhely szintén könnyen elérhető, a play store-ból letölhető one.com cloud drive alkalmazás kell hozzá. Néhány alkalmazás sajnos még nem kompatibilis vele, de külső forrásból meg lehet oldani ezek hiányát is.Az összeszerelés olyan, mint a "nagyoknál", a hátlap fogásra, kinézetre kissé HTC-s érzetet kelt, például a Cha-Cha hátlapján találkozni ilyen anyaghasználattal. Összegezve, ha képes vagy a fent említett kompromisszumokra, akkor csak ajánlani tudom a gépet! Ilyen áron egészen biztosan nem találsz jobbat. Ahogy tudom a hazai készlet a legtöbb helyen kifogyott, szóval aki ilyet akar siessen a madaras teszkóba (vagy ahol még talál) és vegye meg, mert a forgalmazó szerint beletelik néhány hétbe a készletek feltöltése.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.