Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#579) regent válasza erdey_a (#578) üzenetére


regent
aktív tag

Nem tudom miért marhaság az, ha valaki azt mondja neked: gyerünk ember, csináld meg a szerencsédet, ne másnak dolgozz egy életen át, hanem inkább magadnak. Ha bejön akkor viszont már mások fognak neked dolgozni, te pedig végre azt csinálhatod amire mindig is vágytál. Persze ha a szíved vágya 40+ éven át egy irodában dolgozni 9-5-ig, a monitor elöött görnyedve akkor hajrá, keress egy jó céget, lehetööleg egy multit, mert az manapság olyan szuperül hangzik, meg az átlagmelóshoz képest többet is fogsz keresni. Persze arra azért vigyázz, hogy az aktuális fönök(ök)nek mindig csontig benyalj, különben gyorsan az utcán találhatod magad.

Ugyan nem nekem írtad, de válaszolok ami eszembe jut. Igen, bizony jó ha van valaki aki elviszi a szemetet, a lényeg az, hogy ne nekem legyen muszáj elvégezni az aljamunkát.

Emlékszem, mikor gyerek voltam, falun laktam, tartottunk állatokat. Megdöglött a legnagyobb kandisznónk, volt vagy 250 kg. Na azt kellett elvinni a dögkútra. Volt egy ember akinek éppen ez volt a munkája, odajött a traktorral, felhúzták a már büüzlöö dögöt a platóra aztán vitték. Persze néztük a látványosságot páran gyerekek, utálkoztunk is rendesen. Mire mondta a fickó, hogy hiába utálkozunk, bizony ennyi pénzért amennyit öö kap ezért a munkáért mi is szívesen csinálnánk. Akkor megfogadtam magamban, hogy de bizony én nem hagyom, hogy valaha is abba a helyzetbe kerüljek, hogy legyen annyi pénz amennyiért egy ilyen munkát elvégzek. Eddig nem is kellett, mindig az eszemmel kerestem a kenyerem. Nem azt jelenti ez, hogy lenézem, vagy lenéztem azt az embert amiért ilyen munkát végez. Ha ez jutott neki, hát ez van, a világ ilyen, valakinek ezt is el kell végeznie. De ne én legyek az a valaki.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.