2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#368) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Sokan bírálták az MSI-t az offset hiánya miatt.Ez azt jelenti,hogy ha tuningolunk és ezzel együtt fixáljuk a feszt akkor a procifeszt nem veszi vissza,csak a szorzót és ezáltal az órajelet.Ez elméletileg elég kínos lehet fogyasztás szempontjából és nem is értettem a gyártót,hogy miért követ el ekkora bakit,ráadásul nem is szándékozik ezen "hiányosságot" pótolni.Csináltam egy gyors mérést konnektorból(csak a táp oldaláról,monitor és egyéb sallangok nélkül),fogyasztás mérővel.Csak a procifeszt és a szorzót toltam,de minden egyébb energia takarékossági opciót engedélyezve hagytam.

MSI Z68AGD80G3+I5 2500K@4.9ghz 1.480v+2x4gb 1866mhz ddr3@1.556v+6870 CF(ULPS kilőve,tehát nem kapcsol le a kettes számú kártya).

Terhelve(prime 95 blend) 255-305w között ugrál.

Üresben(1600mhz-re visszavesz ilyenkor)127-135w között ugrál.

Üresben PH-s h.sz írása közben 160-180w(ez köszönhető a vga-nak és a sok flash animációnak)

Én úgy látom,hogy offset hiánya ide fix fesz oda,itt bizony máshogy van megoldva a fogyasztás normalizálása és mint az látható működik is elég hatékonyan.Ebből kiindulva szerintem felesleges azon félelem,hogy "ha szénné húzom a procit akkor lezabálja az agyam",mert mint azt látható ez nem igaz. :N

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.