Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28051) kemcso válasza Tulku (#28050) üzenetére


kemcso
Ármester

:) Ne együk ilyen forrón már ezt a reklám kását.
Ami tilos: aprós hirdetésekre konkrét hivatkozás ("Józsi987 árul egy Zacsk99DAP-ot az aprón"), linkelés, saját eladó/vásárolandó termék reklámozása (még virágnyelven is).
Edigital/banggood/kutyaizé leírása, linkelése szabad (kivétel, ha te vagy a tulaj, vagy anyagi közöd van hozzá).

Itt a cégnév szerintem akár közérdeklődésre is számot tarthat...

(#28052) Tulku válasza kemcso (#28051) üzenetére


Tulku
veterán

Egyik fórumtárs (akit többen tisztelnek) fasírtban van velük és nem akarom szítani a tüzet...de természetesen ha lesz javaslat és az elfogadásra kerül, akkor leírom a cégnevet....

Privátban természetesen bármit bárkinek..és nem az enyém a cég...

Egyelőre annyit hogy Szentkuti fórumtárs ismeri őket eléggé.... :)

(#28053) K1LLMy53Lf válasza f4lcon (#28048) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Ruizu X02 esetleg? Baromi vékony, kb 0grammos (kb mintha egy teli gyufásdoboz :) ) A tesója, az X06 a BT-s verziója, nem tudom mekkora előnyt jelentene ez a plusz "funkció" (illetve, h mennyire jó), de van itt fórumon 1-2embernek belőle, ha jól emlékszem.
Mindenesetre az X02 nagyon könnyű, relatív kicsi, FLAC-ot lazán megeszi, gyors a menüje, picit "kínai" a menükezelése, de baromi olcsó (~$20), szóval nem sok vesztenivaló van vele:B (az xDuoo X2 kisebb, ducibb, sokkal jobb hangú, viszont sokkal nehezebb)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#28054) K1LLMy53Lf válasza Tulku (#28050) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

hát egyelőre szerintem csak nekem van X3 (másnak is úton van, ha jól tudom).
Rajta vagyok, hogy írjak róla valamit, most hétvégén nem jutottam el odaáig sajnos, de lehet most hétvégén meglesz. Ahogy Bodz kolléga kérte Musiland 04 MX-hez fogom főleg viszonyítani, de azt szint biztosra merem mondani, hogyha a Colorfly C3 az új árán (~$100) ajánlott kategória (volt?), akkor ez a lejátszó is bőven az. Mind a C3at, mind a 04MX-et "veri" számomra.

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#28055) Tulku válasza K1LLMy53Lf (#28054) üzenetére


Tulku
veterán

Nyilván a hangminőség döntő, de külalak, UI, kényelem...stb is számít...

Azt már az eddigi visszajelzésekből is lehetett sejteni, hogy hangra nem lesz rossz...az egyetlen márka amit megemlítettem, tehát utánanéz...

És persze kösz!

Félreértés ne essék, nem kajfer szerepet szánok magamnak, csak elegem van, hogy pl ha egy 10 cm-es összekötő kábelt keresek székesfővárosunkban akkor el kell mennem jó esetben a Kácsába és hegesztetnem egyet...nem hiszem hogy én egyedül használok DAP erősítő párost itthon...

De sorolhatnám...kell egy olyan cég ami javarészt felvállalja ezeket...ha van rá igény...

(#28056) K1LLMy53Lf válasza Tulku (#28055) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Külalakban (számomra) teljesen "prémium" hatása van, masszív szerkezet, habár tény, hogy ezzel a mikrobarázdás dologgal mellényúltak szerintem, mivel annyira apró vonalak, hogy nagyon sérülékeny (így, hogy alu az alapja), tehát ilyen szempontból a sima felületű X2 jobb.
UI-t én nagyon szeretem a maga egyszerűségével.
Gyorsaságával sincs semmi problémám: ~50-80flac/mp-vel szkenneli végig a könyvtárakat, tehát nekem a 2*32gb-os kártya bőven 1percen belül van. EX-FAT rendszer esetén pedig álltíólag méggyorsabb, kártya kiválasztásnál első alkalommal az indítás után kb 2mp-t gondolkodik (50könyvtár van gyökérben).
Kényelemre tökéletesen kézre áll, tehát vakon lehet vezérelni.

Természetesen software oldalról van mit javítani rajta, de X2 supportja alapján, nem lesz semmi probléma (1.1 már kijött, de az első nagyobb javítást a kínai újév utánra ígérik, vagyis márciusra kint lesz)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#28057) f4lcon válasza Tulku (#28055) üzenetére


f4lcon
őstag

hamár homár: jó minőségű lightning-USB kábelt nem tudsz szerezni, ami mindkét végén 90 fokos? :D

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#28058) Tulku válasza f4lcon (#28057) üzenetére


Tulku
veterán

Én ehhez rendkívül hülye vagyok...azt sem tudom mi az.... :)

Perpill óriási erőket vesz ki belőlem egy 5-10 cm-es jack-jack kábel elkészíttetése is....

(#28059) Nigér válasza Tulku (#28058) üzenetére


Nigér
őstag

Én csak a Fiio oldalán találtam, igaz, ott 2 jópofa kábel is van.
Ja meg a conradponthu oldalon is van egy vagy két ilyen kanóc.
:F

(#28060) abopeti


abopeti
tag

Üdv Mindenkinek!
Segítségre van szükségem! Egy Motorola Nexus 6 telefonom van, ha jól tudom, akkor TFA9890UK erősítő van benne. Egy Audio Technica ATH- M40X fülest használok, amit szeretnék jó minőségben hallgatni. Természetesen FLAC-ot hallgatok Powerampon. Elsősorban valami külső segítséget keresek a telefonhoz, hogy akár tablettel is használhatnám filmnézésre, mert sokat utazok. Melyik segítene jobban nekem az erősítő vagy a dac. Miért jobb a Dap, mint egy telefon erősítő v. Dac kombó, ha a telefon is kezeli a FLaAC-ot?

(#28061) Tulku válasza abopeti (#28060) üzenetére


Tulku
veterán

Erősítő erősít, dac átalakít...mindkettő van a telefonokban de nagyrészt nem az a minőség ami mosolyt csal az emberfia orcájára...

Ha a telefonod megtámogatod egy külső dac-erősítő kombóval (ekkor a telefon mint pmp dolgozik) akkor sokkal jobb eredményt tudsz elérni, naggyából ezzel tudod kihasználni az m40x minőségi paramétereit.
Csak sima erősítő is sokat nyomhat az ügyön, de ezeket mind meg kell hallgatni...és persze majdnem ott vagy mintha vennél egy jó dap-ot...persze kijöhetsz olcsóbban is...

(#28062) abopeti válasza Tulku (#28061) üzenetére


abopeti
tag

Éppen a keret, ami még kezdetleges, mint a hozzáértésem. Kezdésként cssk kicsibe szeretném, később persze szeretnék fejlődni és feljebb lépni. :) Akkor most szerintem elég lenne nekem egy dac amit tudok filmnézésre is használni, az kb egyenrangú egy dappal :K
Köszönöm az útbaigazítást! :R

[ Szerkesztve ]

(#28063) f4lcon válasza Tulku (#28061) üzenetére


f4lcon
őstag

azt nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy sokunk a telefont mindenképp magánál hurcolja, tehát egy eszköz fixen adott.

szerintem vagy egy olyan DAP ami önmagában (erősítő nélkül) elmegy és kellően meghajtja a kívánt eszközt, vagy egy DAC a telefon mellé.
de hogy erősítő meg DAP együtt és még a telefon is... az szerintem kicsit sok.

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#28064) kemcso válasza abopeti (#28062) üzenetére


kemcso
Ármester

Először, ha nem akarsz úgy járni, mint itt sokan, hogy kis lépésekkel mentek előre (és szép anyagi buktákkal), akkor érdemes lenne végighallgatni a kínálatot: mi az, ami kell tényleg neked.
DAP: olyan kevés van, ami fejeshez elég, de ezek már a drágább kategória: Fiio X5-X5 II-X7, iBasso DX90, stb.
Telefonhoz az Oppo-nak van ilyen otg-képes DAC-erősítője (de az is 130e környékén), ami akár jó lehet.

Na meg persze az asztali dac+erősítő, ami az igazi :DD

(#28065) abopeti válasza f4lcon (#28063) üzenetére


abopeti
tag

Akkor lehet, hogy rosszul fogalmaztam. Elsösorban én is a telefonhoz keresek valamit, mert ahogy írod is, az mindig nálam van. Csak kérdeztem, hogy tud-e egyenértékű lenni egy teló+dac egy dappal. Ha igen, az lenne nekem a legjobb, mert azt tudnám filmnézéshez is használni.

(#28066) Nigér válasza kemcso (#28064) üzenetére


Nigér
őstag

Meg egy berántós aggregátor hozzá hogy használhassam akár a hetes buszon is :))

(#28067) abopeti válasza kemcso (#28064) üzenetére


abopeti
tag

Az ath m40x az 35 Ohmos, ahhoz is annyira zsebbe kellene nyúlni, hogy kijöjjön belőle ami benne van?

(#28068) f4lcon válasza abopeti (#28065) üzenetére


f4lcon
őstag

androidhoz sok igazán remek DAC létezik, pénztárcától függően 30 ezertől 300 ezerig :)

almás androidhoz már kevesebb, azok is jellemzően a 100-300 kategóriába esnek, a legolcsóbb (és egyben fizikailag a legnagyobb) a Creative E5

hasonló a 3 Sony (a PHA-1 a 2 és a 3) itt árban el lehet szállni pl rendesen, a hármas itthon 220-tól indul

a kemcso által említett Oppo jóval kisebb (vékonyabb)

amiről nagyon jó vélemények vannak, de szerintem a világ egyik legrondább ilyen készüléke, az a Chord Mojo

(esetleg ha igazán kicsit keresel, akkor a Cozoy Astrapi, de az itthon tuti nem elérhető)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#28069) abopeti válasza f4lcon (#28068) üzenetére


abopeti
tag

Hát ez aztán nem hangzik jól. És van olyan dap, ami hasonló kategóriát képvisel, de jóval olcsóbb?? Vagy maradnak amit kemcso ajánlott (Fiio X5-X5 II-X7, iBasso DX90)?

(#28070) kemcso válasza abopeti (#28069) üzenetére


kemcso
Ármester

Mennyiből akarod megúszni? :DDD

(#28071) abopeti válasza kemcso (#28070) üzenetére


abopeti
tag

Én kb 30-ra gondoltam, de jó ár-érték arányban elmennék az 50-ig. De ne felejsd el, hogy én még kezdő vagyok ezen a téren :D

(#28072) f4lcon válasza abopeti (#28071) üzenetére


f4lcon
őstag

és androidhoz keresel?

szerk: látom igen ez esetben Fiio-k pl vannak a limiteden belül, pl az E18 Kunlun egy usb-dac, amit az android 5.0 felett már default támogat.

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#28073) uptobase


uptobase
tag

De hogy oldjátok meg a vonali kimenetet telefonról? Tudom van OTG meg USB Audio player de nem támogatja minden telefon nem? Nekem van egy Nexus 5öm 5.1.1 custom rommal illetve egy G2öm ugyanazzal a custom rommal mint a nexus 5. A N5ön megy OTG kábellel a muzsika szépen az E17K keresztül, viszont a G2 gyári rommal (4.4.2) és custommal (5.5.1) sem szólal meg. Az analog jel erősítés nem annyira jó nem?

[ Szerkesztve ]

(#28074) f4lcon válasza uptobase (#28073) üzenetére


f4lcon
őstag

elméletileg az 5.0 óta a gyári android támogatja az USB digital audio-t.
https://source.android.com/devices/audio/usb.html

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#28075) abopeti


abopeti
tag

Köszönöm mindenkinek, körülnézek Fiio-éknál! :DD

(#28076) kemcso válasza abopeti (#28071) üzenetére


kemcso
Ármester

Én gyűjtenék ehhez, ennyit nem érdemes kidobni az ablakon, én nem hallottam lényeges előrelépést a Fiio erősítőkkel. Hallgatóznék, hogy mi az, aminél hallom a különbséget. De persze te tudod :K

(#28077) abopeti válasza kemcso (#28076) üzenetére


abopeti
tag

Ok, úgy lesz,köszönöm!! :)

[ Szerkesztve ]

(#28078) #16820480 válasza f4lcon (#28074) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem kell hozzá hardveres támogatás is, a régebbi telefonokban nem mind van ilyen, illetve a gyártó is macerálhatja a kernelt, kiveheti a támogatást. Ha azon a G2-n gyári kernel fut, akkor lehet, hoyg az a probléma, de ez csak tipp.

Egyébként az USB audió jó dolog, de például olcsóbb telefonokon tipikusan nem szokott simán menni, hiába van hardveres támogatás. Az USB kapcsolat eléggé zabája az erőforrásokat, így a gyengébb SoC-ok nem viselik valami jól (a Meizu M2 Note-ban levő MTK például teljesen meghalt, akadozott a zene, de még a SD615 is néha beakad).

Azt még meg kell szerintem jegyezni, hogy ha telefonra kötött DAC/amp megoldást használ az ember, akkor az ugye csak DA konverter, nem működik visszafelé, tehát csak lejátszani tud hangot. Ha kap az ember egy telefonhívást, akkor ilyen esetben elő kell bányászni a féltéglára nőtt telefont, és azon beszélni, mivel a headset nem fog működni. Ezzel szemben egy DAP esetében csak kiveszed a fülest az egyik füledből, leveszed a fejest, és lehet hívást fogadni. A másik, amit sokan negatívumként élnek meg az a plusz egy tölteni való dolog. Nos ez szerintem nem akkora trauma, de azt is nézhetjük, hogy a legtöbb USB DAC is akkumulátorról megy, mert USB-n nem kapna elég áramot a telefonról, így azokat is kell töltögetni, méretben sem sokban különbözik a kettő, és ugyanúgy két (több) eszközt kell vinni. Ráadásul az USB DAC még a telefont is meríti lejátszás közben.
Ettől függetlenül én is azon az állásponton vagyok, hogy fejeshez a legtöbb DAP kevés, általában vannak olyan hordozható DAC-ok, amik meg tudnak hajtani normálisan egy-két fejest, de ezek ár/érték arányban nem feltétlen jók. Az valahol nem reális szerintem, hogy egy 20-30 ezres fejeshez vegyen az ember egy 100 ezres, vagy még drágább lejátszót, mert annyira jó élményt az a kategória nem fog adni. Hordozhatóban egy jobb füles szerintem megfelelőbb tud lenni a célnak, otthonra meg nem ilyen zseb-DAC lesz a gazdaságos megoldás.

(#28079) Tulku válasza abopeti (#28062) üzenetére


Tulku
veterán

"Akkor most szerintem elég lenne nekem egy dac amit tudok filmnézésre is használni"

Mint írtam a DAC átalakít...ha csak dac-ot veszel kell mellé egy erőlködő is...vannak sokan akik ezt az utat választják, keress rá a gugliban a portable rig kifejezésre, a kapott képek némelyike elég elvetemültségről tanúskodik, nem hiszem hogy egyelőre ez az utad (bár ki tudja miből lesz a cserebogár...)...

Én nem érzem egy erősítő-dac rákötését egy telefonra jó megoldásnak...a telefon maradjon telefon...van egyébként annak hátulján fenyképező modul amit van aki pl rendszeresen használ.

neked szerintem egy DAP (hordozható lejátszó) kellene...viszont amelyik meghajtja normálisan az m40x-et az már egy ibasso dx90 vagy fiio x5 szint lenne ami nem kevés...persze füleshez vannak olcsóbb megoldások is,, de akkor egy füles beszerzésén is munkálkodnod kell, amit nem biztos hogy felvállalsz...

Nehéz kenyér ez....egy biztos; több százezer forint elköltése után megjön a HANG...sokunknál :D

(#28080) f4lcon válasza #16820480 (#28078) üzenetére


f4lcon
őstag

ezt látod nem tudtam, hogy nem minden androidon megy, mert ezeket a dolgokat csak szőrmentén követem.
almán sem automatikus volt, de már egy ideje ott is van, de például headsetet használni én sem tudok az Oppo-n keresztül... ilyenkor átdugom a másik lyukba :DDD

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#28081) pootty


pootty
csendes tag

Sziasztok!

Vázolom a szituációt. Néhány év után megváltam a régi telefonomtól (HTC Sensation XE), és egy Meizu M2-t vásároltam. A zenelejátszóval viszont abszolút nem vagyok elégedett. Nem is szoftveres gond, egyszerűen hallhatóan rosszabb, mint a régi HTC-m, mintha nem jönne elég jel a kütyüből, nem olyan erőteljesek a hangok, mint a régebbinél. Az EQ segít rajta egy kicsit, de nem az igazi! Ha nagyon felerősítem, betorzul. Fülhallgatóm egy Xears XE200Pro.
Szeretnék egy jobb zenelejátszót, viszonylag olcsón. Arra gondoltam, veszek egy iPod Shuffle-t használtan.
Ebben kérném a segítségeteket, bármire nyitott vagyok. 10 ezret szánnék rá max. Érdemes egyáltalán ennyiért venni, vagy nem?

(#28082) Tim82 válasza pootty (#28081) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem is szoftveres gond, egyszerűen hallhatóan rosszabb, mint a régi HTC-m, mintha nem jönne elég jel a kütyüből, nem olyan erőteljesek a hangok, mint a régebbinél.

"n order to access engineering mode go to Dialer ---> *#*#3646633#*#* ---->swipe right --->till you get to hardware testing-----> select audio .From here you can alter the max volume to your desire.

I suggest not to go go beyond 150 as it might damage your speakers"

Forrás - elvileg a sima Meizu M2-nél is ugyanígy működik.

A topikjában is megkérdezheted.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#28083) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Clip+ után szeretnék egy kicsi és legalább olyan jó lejátszót minél olcsóbban.

Eddig az xduoo x2 a befutó egy itteni javaslat alapján. Azóta utánanéztem, hogy mit tud, és azt mondják, hogy jobb a clip+-nál hangban, de írnak róla rosszakat is, pl.: van egy alapzaja, és a magasai gyengék, és nem elég tiszták, illetve a szeparációt is kritika éri pár tesztben.

Ezek mennyire súlyos gondok a személyes tapasztalatok alapján?

Kössz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#28084) pootty válasza Tim82 (#28082) üzenetére


pootty
csendes tag

Köszi, tényleg be tudtam lépni az engineering módba, egy kicsit jobb lett.

(#28085) Strucc válasza f4lcon (#28068) üzenetére


Strucc
csendes tag

Miért, a Chord Mojo elérhető?

Tudsz hazai forgalmazót?

(#28086) Tulku válasza Strucc (#28085) üzenetére


Tulku
veterán

Itthon még egy normális átjátszó kábel sem...nem hogy Chord...

Max német webáruház, és persze előre egyeztetni a szállítási költséget (ha hajlandó előre utalás után ide szállítani) ami nem csekély....

Nem vagyunk piac...

(#28087) Bici válasza Bici (#28083) üzenetére


Bici
félisten

Erre esetleg valaki? :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#28088) K1LLMy53Lf válasza Bici (#28083) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

sansa-t nem hallottam, így nem hiszem, hogy érdemben tudok válaszni, de:

- alapzaj nekem nem tűnt fel,
- hogy magasai gyengék lennének? nem érzem így, nem gyengébb, mint a C3, (még a 6.0val sem, 7.0val meg még jobbak szvsz)
- szeparáció jó kérdés, C3 egyértelműen jobb, de ár/értékben nekem teljesen megfelelt (30-40k-s android-os telókat bőven veri)

Egyébként, ha rákeresel topikon belül, van egy hosszabb leírásom, amelyben megosztom tapasztalataimat a C3hoz viszonyítva, ha az esetleg segít.

De legegyszerűbb, ha meghallgatod. Szerintem már világközpontunkban (BP) is él olyan kolléga, aki rendelkezik vele (én pécsi vagyok, ha errefelé laksz, szívesen megmutatom)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#28089) f4lcon válasza Strucc (#28085) üzenetére


f4lcon
őstag

azt hittem igen, de most látom, hogy csak külföldi rendelésre az is.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#28090) stewe2


stewe2
aktív tag

Sziasztok!

Lejátszót keresek melóhelyre, egy Superlux HD-330 mellé. Elsősorban alacsony árkategóriában, de nem feltétlenül.

Thx stewe :)

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#28091) Bici válasza K1LLMy53Lf (#28088) üzenetére


Bici
félisten

Oks, kössz!

Bp-i vagyok még sajna.
Még nézelődöm lejátszó után. Lehet, hogy érdemesebb lenne valami nagyobbat ugrani a clip+ után, csakhát 30k fölé nem mennék semmiképp sem.

Egy jobb féle teló + erősítő lehet jobb megoldás?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#28092) bucsher válasza Bici (#28091) üzenetére


bucsher
őstag

Sansáról telefonra nem nagyon tudsz előrelépni. Talán nagyon drágán lehetséges, de messze nem 30k kategória. DAP mindenképpen olcsóbban kijön.

In the pipe - five by five!

(#28093) Bukk900 válasza stewe2 (#28090) üzenetére


Bukk900
őstag

Ez a Superlux 150 Ohmos, a Musiland 04 MX meghajtaná, vagy Xduoo X3, de ezt csak az adatlapja alapján gondolom, nem hallottam. De olvastam itt, hogy pl. a Fiio X3k, aminek az ára duplája az előzőkéhez képest nem volt elég egy 32 Ohmos K550-hez... érdemes meghallgatni valahol.

(#28094) arcszesz válasza K1LLMy53Lf (#27992) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Úgy tapasztalom, inkább a kártya márkájára finnyás egy kicsit. Emtec class 10-et pl. eléggé lassan kezeli. Sandisk ultra viszont épp olyan jól megy benne mint sandisk class 4.

[ Szerkesztve ]

(#28095) arcszesz válasza arcszesz (#28094) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Ruizu meg pont fordítva van vele. Olcsó és noname kártyákat szereti, ultrával kínlódik. Dzsóker a pakliban a sandisk class 4, az összes lejátszóm szereti :)

(#28096) Bukk900


Bukk900
őstag

Kínai lejátszó, azért kíváncsi lennék a hangjára. A tekerő az oldalán is ismerős valahonnan! :)

(#28097) Tulku válasza Bukk900 (#28096) üzenetére


Tulku
veterán

Ez egy AK és egy Hifiman házasságából született, de némi Fiio behatást is érzek... :)

Azt nem értem miért szorgalmazzák ezt a füles csatlakozót alulra tesszük módszert...annak nem fent lenne a helye?

(#28098) #16820480 válasza Tulku (#28097) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mert ha beteszed a zsebedbe a lejátszót (telefont, stb), akkor fogásváltás nélkül úgy teszed be általában, hogy fejjel lefelé van, ilyenkor az aljából kilógó vezeték néz jó irányba. Ha benyúlsz a zsebedbe, kiemeled a lejátszót (telefont, stb), akkor pont az arcod elé tudod emelni fogásváltás nélkül.

(#28099) f4lcon válasza #16820480 (#28098) üzenetére


f4lcon
őstag

ez megszokás kérdése, én nem fejjel lefelé teszem be a telefont a zsebembe és mégis fogásváltás nélkül tudom elővenni és ránézni. :K

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#28100) Bici válasza bucsher (#28092) üzenetére


Bici
félisten

Akkor sem, ha erősítővel használom a telót?

A gsmarena tesztek alapján füles nélkül sokkal jobb értékeket produkálnak a telefonok, így akár jó alapot is adhatnak egy erősítőnek.
Kérdés, hogy így már utolérhető-e egy jófajta hordozható lejátszó? :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.