Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29601) bajnokpityu válasza Nippon (#29599) üzenetére


bajnokpityu
félisten

50ért kapsz HJCt.ami régi shoei,aszongyák.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#29602) TayRol válasza Nippon (#29599) üzenetére


TayRol
veterán

melyik keszul romaniaban? :)

HJC Totalbike teszt.

[ Szerkesztve ]

(#29603) [Vazz] válasza Nippon (#29599) üzenetére


[Vazz]
tag

Amúgy teljesen feleslegesen hangzanak el itt a nagy igazságok hogy ez a sisak ilyen meg olyan, meg hogy huzatos mert versenysisak :F . Nem rossz :P
Minden sisak minden embernél máshogy viselkedik. Fejforma, az AGV nekem is úgy nyomta a fülemet vagy 3-4ekm-ig hogy majdbefostam az út végére de aztán szépen engedett az anyag. Ugye a fejforma mindenkinél más. Aztán az se mindegy milyen motoron használod meg hogy te milyen magas vagy mert ugyanazon a motoron két nem ugyanolyan magas emberen már megin nem ugyanúgy fog viselkedni. Vagy ugyanazon az emberen két különböző motoron már megin nem ugyanúgy adja ugyanaz a sisak. Kis apróság pl.: nekem az átlátszó plexivel 100 felett a intruderen sípol a levegő, a sradon nem, meg a füst plekóval sem ugyanaz a sisak. Az meg hogy hol készül nem mindegy? Ha a románoktól jön akkor tetves vagy mi? :P

(#29604) Topiccsendőr válasza [Vazz] (#29603) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Én aszittem minden Kínában készül...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#29605) ALI_G válasza Topiccsendőr (#29604) üzenetére


ALI_G
veterán

Még a japán motorok is? ;]

(#29606) Topiccsendőr válasza ALI_G (#29605) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Akár hiszed akár nem azok is. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#29607) [Vazz] válasza Topiccsendőr (#29604) üzenetére


[Vazz]
tag

Azért néha a malájok is bedolgoznak nekik...

(#29608) emvy válasza [Vazz] (#29603) üzenetére


emvy
nagyúr

Az AGV nekem nem jott ra a fejemre. Meg kilogott belole az allam. Fejforma kerdese.

while (!sleep) sheep++;

(#29609) TayRol válasza Topiccsendőr (#29604) üzenetére


TayRol
veterán

raid 2 bukom made in japan. hala istennek.

(#29610) Topiccsendőr válasza TayRol (#29609) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Hála istennek? Kínaiaknak 18 szintes minőséglépcsőjük van. Ha nem szarrágó a cég akkor olyat legyártanak, mint bárhol, bármilyen fejlett, hiperszuper überországokban.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#29611) Integra válasza TayRol (#29602) üzenetére


Integra
titán

biztos a shoei... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29612) TayRol válasza Topiccsendőr (#29610) üzenetére


TayRol
veterán

szerintem a japok sem rosszabbak, bar egyikrol sem tudok semmit.
de nem a kinaiakhoz kepest hala istennek, hanem romaniahoz kepest.:) bar szvsz minden 2. cucc kinaban keszul.

Inti: beb@szna :D

(#29613) Nippon válasza Integra (#29611) üzenetére


Nippon
őstag

Meglepődnél, pl Spidi bőrruhákat is varnak Romániában... Selejt már lassan minden!

(#29614) Integra válasza Nippon (#29613) üzenetére


Integra
titán

mi köze a spidi-nek a shoei-hoz?
azért mert a spidi románoknál gyárt, ebből neked az derül ki, hogy a shoei is?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29615) emvy válasza Nippon (#29613) üzenetére


emvy
nagyúr

Penz kerdese az egesz. X osszegbol Romaniaban is lehet ugyanolyan jo dolgokat csinalni, minosegellenorzest mindenhol be lehet vezetni.

A Spidirol nagyon jo velemenyem van, igazabol a legjobb motoroscuccom a Spidi kesztyum, egyszeruen sugarzik rola a minoseg.

while (!sleep) sheep++;

(#29616) TayRol válasza emvy (#29615) üzenetére


TayRol
veterán

ja, jut eszembe: alpin gp pro kesztyum gyurus ujja vegen szetszakadt a varras 2000 km utan. szeeep... :(
kov. kesztyum nemtom mi lesz, de ezt megvarratom es elhordom egy ideig meg. made in china.

(#29617) emvy válasza TayRol (#29616) üzenetére


emvy
nagyúr

A Spidiben mar estem egyet, benne van 15000 km, es meg birja...

while (!sleep) sheep++;

(#29618) TayRol válasza emvy (#29617) üzenetére


TayRol
veterán

a Spidi mar ranezesre is jobban nez ki, csak ez jo arban volt. de a kovetkezo lehet az lesz. Inti is dicseri, te is, olyan rossz nem lehet. szoval addig is csak tesztelgesd.:)

(#29619) Nippon válasza Integra (#29614) üzenetére


Nippon
őstag

Úgy értettem, hogy legalább az AGV még spagettiföldön készül, nem Romániában, mint egy két konkurens. A Shoei nem román... :)

Minőségbiztosítás meg csak papíron létezik! Az angliai Hondákat tudom felhozni példának, pocsék minőségűek a japókhoz képest. Az Accord pont ezért maradt kint, mert nem tudtak megegyezni a minőségi kérdésekben. A Mazda a Mazda 2-es gyártását is hazavitte a spanyoloktól. Biztos véletlen...

(#29620) FABRICIUSZ


FABRICIUSZ
tag

A Prexport-om ban 30 ezer van, remélem hogy még 20 ezret kibír .

[ Szerkesztve ]

FABRICIUSZ

(#29621) Topiccsendőr válasza FABRICIUSZ (#29620) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

jeee :D
Az enyémet le sem fényképezem... Ha kiraknám a kukára a csövesek megsértődnének.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#29622) [lAyCsI] válasza Nippon (#29593) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Én is ismerettségi körből jött véleményt mondtam, nem menedmondát ember...
Az arroganciára meg konkrétan azt értettem hogy más véleményét egyből "faszságnak" ítélted... úgy hogy ha nem nagy kérés a jövőben ignoráld a hozzászolásaidat irányomba,
én is hasonlóképpen fogok cselekedni... peace

-= No way back from Here =-

(#29623) Boci_83


Boci_83
őstag

Bocs az OFF-ért! [link] :D

[ Szerkesztve ]

**********

(#29624) Topiccsendőr válasza Boci_83 (#29623) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Mz t mé nem toltad mellé? :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#29625) Boci_83 válasza Topiccsendőr (#29624) üzenetére


Boci_83
őstag

Majd ha legközelebb megyek ki vele gyakorolni! Itt szoktam amúgy pont, bár nagyon ritkán... :(

**********

(#29626) Boci_83 válasza TayRol (#29612) üzenetére


Boci_83
őstag

Pedig én is hallottam hogy van Romániába valami gyára a Shoei-nek. Bár szerintem csak a bélést, vagy valami más alkatrészt csinálhatnak ott. Vagy azt másik bukó kapcsán hallottam..? :F Amúgy nekem is Made in Japan van a bukómban, de ez semmit nem jelent.

[ Szerkesztve ]

**********

(#29627) bajnokpityu válasza emvy (#29615) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hát nehogymár ha a románok 20éve szar kormányműves rohadó daciákat hoztak ide,akkor ma ne tudjanak jót gyártani.munkám során tengernyi románnal találkozok(épitőipar),és zömük külömb a magyarnál.egyetlen bajuk,hogy úgy néznek ki,mint a hazai kisebbség.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#29628) bajnokpityu válasza Nippon (#29619) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ok,hogy tudsz mondani számos negativ véleményt,de mai daciák kevéssé romlanak el,mint pl a laguna,toyo évek óta lengyeleknél késziti kiskocsiukat.
az,hogy egy multi gyárat alapit,majd megszüntet,annak általában pénz az oka.elvesznek az adókedvezmények, ill felmennek a bérek.ha egy japán jól akar gyártani,akkor azt akárhol meg tudná oldani.
szerintem.de ezek ugyanolyan filozofálgatások,mint tied,és pont annyi alapjuk is van.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#29629) bajnokpityu válasza Boci_83 (#29623) üzenetére


bajnokpityu
félisten

céééép!!

eladó Kawasaki j300 robogó

(#29630) TayRol válasza bajnokpityu (#29627) üzenetére


TayRol
veterán

epitoiparban nekem is csak jo tapasztalataim vannak a romanokkal. de azert nem altalanositok.:)

Boci: az en bukomban is made in japan van, de az jogos,hogy manapsag az nem jelent sokat.

(#29631) Integra válasza Nippon (#29619) üzenetére


Integra
titán

örülök hogy honda autókból igyekszel megmondani mi merre meddig, de hidd el, képben vagyok eléggé:) mellesleg a 7gen accord angol volt eredetileg, csak visszavitték japánba, ettől függetlenül tele van szaros bosch cuccal az eu rendeletek és a beszállítói szerződések miatt.. olyan is sajnos.
egyébként a shoei csak made in japan és csak hand made.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29632) TayRol válasza Integra (#29631) üzenetére


TayRol
veterán

ha teheted, a shoei xr 1100-at probald fel, elvileg baromi jo lett es szemcsid is belefer.

(#29633) ALI_G válasza Boci_83 (#29626) üzenetére


ALI_G
veterán

Nem az MDS-t gyártják Romániában?

Módosítok, nem qva mindegy mit hol gyártanak? :) Legyen jó a minősége, legyen olcsó a pénztálcámnak a többi meg mindegy, főleg a márka. És ezt minden termékről így gondolom. Bár ha van rá módom, akkor magyar legyen az áru.

[ Szerkesztve ]

(#29634) Kasza08 válasza ALI_G (#29633) üzenetére


Kasza08
őstag

Na az MDS egy akkora rakás ......... Idáig csak Prof dícsérte.

(#29635) ALI_G válasza Kasza08 (#29634) üzenetére


ALI_G
veterán

Mire alapozod eme kijelentésed pajti? :)

(#29636) Kasza08 válasza ALI_G (#29635) üzenetére


Kasza08
őstag

Haverom leejtette a kezéből (kb. 1 méter 30 centiméter magasról) és középen kettétört... (és ez komoly). Akkor mivan, ha csak 40-el beleszalad az előtte haladó autóba? Nem beszélve, ha 140-él...

Ezen kívül vannak tesztek, érdekes, hogy valaki 8,75-öt adott neki, mert 200-nál sincs szélzaj, másik 6,25-t mert 120-nál elviselhetetlen a szélzaj. Ennyi pénzért igaz nem várnék szinte semmit, csak azt, hogy az ütést azért valamennyire tompítsa.

[ Szerkesztve ]

(#29637) Kasza08 válasza Kasza08 (#29636) üzenetére


Kasza08
őstag

Jah, egy másik cimborámnak pedig a plexi mechanika ment szét. 2 év alatt.

(#29638) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Lehet hogy tavasszal lesz végre a nagymotor-vásárlás.
Elsődleges szempont hogy supermoto legyen, másodlagos hogy legyen hatótávja!
Aprilia SXV-ket nézegettem de hát max 130km-es hatótávval hanyagolnám őket, bármilyen jók is :(((
Aztán az ára miatt nézegettem a DRZ400SM-et ami valamivel többet megy el, egy tankkal..
Végül egy KTM 640 LC4-re tippeltem a külön vásárolható túratankja miatt..
Yamaha XT660X nemjön szóba mert baromi nehéz(180kg), és nincs meg a supermoto feelingje emiatt..
Ha tudtok ajánlani más, könnyebb/fürgébb supermoto-kat, aminek a hatótávja nem ilyen 130km-körüli, akkor nagyon hálás lennék :) :R

(#29639) Boci_83 válasza DroneZ^ (#29638) üzenetére


Boci_83
őstag

Miért? Felétek csak 130Km-enként van benzinkút...? :F

[ Szerkesztve ]

**********

(#29640) TayRol válasza Boci_83 (#29639) üzenetére


TayRol
veterán

ez egy jo kerdes!:)

mod: egyikhez sem volt szerencsem, de kulsore sxv kellene. cimbinek van drz, jo ertelemben vett igenytelen, jol szolgalja mar kb. 4 eve.

[ Szerkesztve ]

(#29641) Topiccsendőr válasza DroneZ^ (#29638) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Hihhhhhetetlenül fejlett a szempontrendszered...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#29642) Integra válasza Topiccsendőr (#29641) üzenetére


Integra
titán

"Ajkamon elhal a tréfaszó! "

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29643) jasszer válasza DroneZ^ (#29638) üzenetére


jasszer
senior tag

No flame, meg minden, de:

Tudnal ajanlani kombajnt, foleg varosi hasznalatra? A lenyeg hogy a vagoasztal ne legyen tul szeles, mert azzal a VI. keruletben nehez lenne parkolni, elore is koszi! :)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#29644) [Vazz] válasza DroneZ^ (#29638) üzenetére


[Vazz]
tag

Vegyél IFA-t, még lehet jó állapotúakat találni, + tuti tucc alkudni, és BAZINAGYATANKJAAAAAA! :P (beszabehuatyareken)

(#29645) Kasza08 válasza DroneZ^ (#29638) üzenetére


Kasza08
őstag

SXV-t nem a kis tankja miatt nem fogod megvenni:) hanem a szervíz igénye miatt. Akivel vizsgáztam A1-re, annak volt szerencséje SXV-hez, DRZ400-hoz és XT660X-e van jelenleg is neki. SXV azt mondta, hogy borzalom, 500km-ként (!) olajcsere! DRZ igénytelen, de elég kényelmetlennek találta, az XT660 pedig kényelmes és jó is. Gabomennek volt KTM-je, ő elmondja a véleményét majd arról.

(#29646) Kasza08


Kasza08
őstag

Vazzeg, haver tegnap hozta el a vatta új K8-as gixerét. :Y Az RS-t meg ma vitték el javításra. Imádkozzatok, hogy ne legyen semmi baja a hajtókarnak!

(#29647) Gaboman válasza DroneZ^ (#29638) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Az SXVt ne csak azért essen ki a választásodból mert 130kmre elegendő az üzemanyag hanem mert megbízhatatlan motorok,nekem volt RXV550,többet a hátam közepére sem kívánnám annyi gond volt vele,és ezzel még sok tulaj így van sajnos. :(
A DRZ SM meg eléggé vékonyka teljesítményre,akkor már az E típus az már nem rossz.
Az XT660X Fanbike nem Supermoto,ugyanaz a blokk van benne mint amit az MT-03as mocimban volt,jó nyomatékos de 140nél már annyira pörög a rövid áttétel végett hogy bűn kínozni.És a súly nagyon nagy az XTnél.
Az LC4 640 12L tankja jó mert kb 200-240 km között el lehet velük menni,mellette erős,nyomatékos blokk,és a motor is elfogadható súlyú.
És a helyedben egy SC625,SMC625 néznék igaz hogy ezek sem mennek el többet 150km-nél,de olyat nyújtanak amit más nem üzemórás motorok közül kevesen.
Talán még a Husqi SM 610 és Honda XR650R jöhet szóba ha tényleg jó SM-et szeretnél.
Ezek a gépek könnyűek,erősek,tényleg igazi Supermotok amiket kanyarvadászatra isteni használni és kisebb túrákra is.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#29648) Kasza08


Kasza08
őstag

a srác aki elvitte ma szétszedte a motort, és ezt állapította meg:

"szerintem nem volt okos dolog Renault autó gyertyát tenni az rs-edbe.Akkora lyuk van a dugó tetején befér az ujjam.." [link]

A-a. nem én raktam bele, hanem egy szerelő, egy szervízben!!! Kérdés: hogy történhet ez meg egy szervíz láncnál, hogy ilyen szerelőket alkalmaznak?

(#29649) Boci_83 válasza Kasza08 (#29648) üzenetére


Boci_83
őstag

:( RS-be hosszú menetes gyertya kell egyáltalán..? :U

**********

(#29650) Prof01 válasza Boci_83 (#29649) üzenetére


Prof01
veterán

Persze. :K

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.