Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29201) .mf válasza TayRol (#29198) üzenetére


.mf
veterán

Ha egy totálkáros motor mellől mentősök istápolnak fel, az az én szempontomból nem biztos, hogy jó lenne :DDD

Az első szám szerintem már kapható.

---

Más (remélem nem voltak még):
kamionosok
Ben Spies módszere
:DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29202) Prof01 válasza .mf (#29201) üzenetére


Prof01
veterán

Ben Spies-est láttam. Nagyon nagy! :D Főleg a végén Rossi. :DD

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#29203) Integra válasza TayRol (#29188) üzenetére


Integra
titán

de van már ilyen, pl honda szallerbeck kint az üllői út végén ferihegy felé:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29204) ALI_G válasza Nippon (#29200) üzenetére


ALI_G
veterán

Miért te tekergeted a kormányt kanyarban??
Bocsi, de nem értem mire gondolsz.

Nekem nem lenne nagy baj, ha túlkormányzott lenne alapból.

(#29205) TayRol válasza .mf (#29201) üzenetére


TayRol
veterán

na majd meglesem!:)

Inti: arrafele ritkan jarok, de teny, a Szallerbeck eleg nagy.

(#29206) Topiccsendőr válasza ALI_G (#29204) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

feszítsd elő a seggét.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#29207) ALI_G válasza Topiccsendőr (#29206) üzenetére


ALI_G
veterán

Az még kevés. Nagyon minimálisat lehet vele állítani, hiába van 9 fokozat, alig van különbség.

(#29208) TayRol


TayRol
veterán

ma szerencsemre reggel corduraban mentem dolgozni, es csak egy gond volt hazafele este fel 7-kor, az pedig a sotet plexi zuhogo esoben.:D

(#29209) Topiccsendőr válasza ALI_G (#29207) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Szewrintem valamit benéztél, néhány miliméter is érezhető változást okoz.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#29210) Winner_hun


Winner_hun
félisten

[KÉP]
:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29211) Picco válasza Winner_hun (#29210) üzenetére


Picco
addikt

biztos siketek- és nagyothalloknak keszult :DDD

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#29212) Chieftec


Chieftec
őstag

Csaooo

Nezegettem kulonbsegeket 600RR eu es amcsi valtozata kozott. Az amcsi modellekben ugye nincs katalizator + lambdaszonda, faszabb befecsi elektronika van benn meg vegre tobbet megy picit. Illetve amire a kerdes is iranyul, hogy az usa valtozaton hatul egyel nagyobb lanckerek van (42/43) azaz rovidebb az attetel..

Az lenne a kerdesem, hogy ilyen kis merteku valtoztatasra minek van szukseg? Ez sztem nem eszreveheto kulonbseg... Illetve amit nem ertek, az az, hogy rovidebb attetellel, hogy mehet tobbet vegre az usa kiadas??

Masik kerdesem, hogy a lambdaszonda hianya mennyire befolyasolja a motor mukodeset? Fogyasztasra van vmi hatasa?

Kosz elore is!!

(#29213) .mf válasza Topiccsendőr (#29206) üzenetére


.mf
veterán

"feszítsd elő a seggét."

:N Többet ésszel, mint feszítéssel: inkább kend be vazelinnel, úgy jobban csúszik.
Oh hoppá az másik topic :B
:DDD

Bocs, emellett nem tudtam csak úgy szó nélkül elmenni :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29214) DigitXT válasza Winner_hun (#29210) üzenetére


DigitXT
félisten

LOL:DDD

(#29215) Nippon válasza Chieftec (#29212) üzenetére


Nippon
őstag

A katalizátor hiánya igen jó hatással van a teljesítményre, a rövidebb áttétel miatt pedig a motor ki tud forogni hatodikban is, ettől megy többet végre. Ha nincs katalizátor, akkor minek kellene lambdaszonda?

(#29216) bajnokpityu válasza Chieftec (#29212) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hát ez sok mindentől függ :)
biztosan többet megy végre az USA?nekem a gyári áttéttellel a 600Fjeim mind tiltáson(v körülötte párszáz fordulattal) érték el a félighivatalosan megadott végsebet.ezek EU modellek voltak.tehát nem hiszem,hogy szükség volna a 2.3%nyi áttétel röviditésre a nagyobb végsebhez.szerintem anélkül is ki tudja forgatni 10kilóméter alatt.persze én más tipusból indulok ki,simán lehet h nincs igazam.

lambda az enyémben még nincs,és többet eszik.Szerintem azért engedtek több nyálat hondáék az első injektorosokon,mert igy nem rángatott gázelvétel-visszanyél esetén.Tüzi szerint meg környezetvédelem miatt.későbbi Feken van szonda,és kevesebbet esznek,de kis fordulaton gyengébbek.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#29217) Topiccsendőr válasza bajnokpityu (#29216) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

a hűtés miatt kap több üzemanyagot.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#29218) TayRol válasza Winner_hun (#29210) üzenetére


TayRol
veterán

atttyauureeg :N :D

(#29219) bajnokpityu válasza Topiccsendőr (#29217) üzenetére


bajnokpityu
félisten

későbbiek miért nem?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#29220) Picco válasza Chieftec (#29212) üzenetére


Picco
addikt

amerikaban nem szamit h 1L-el tobbet eszik amikor minden ottani gyartasu autonak es motornak spriccel a hengerfeje mellett a benzin... :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#29221) TayRol


TayRol
veterán

Most voltam 6000-res szervizem Motorradnal. Nagyon jo arcok, batran ajanlhatom mindenkinek.
Volt ott egy K5-os 1000-res GSXR, amit a gazdaja masfel evig nem hasznalt. Megvette tavaly elott, ment vele 100 km-t, es blokkcsere. A kosz eltomitette az injektorfuvokakat, a benzin elparolgott, valami kemeny anyag maradt utana, es a dugattyuk megolvadtak. De mivel a henger-hengerfej egybe van a vezermutengellyel, az egesz csere. Megoldottak 300k-bol blokkcserevel. Nemsemmi.

(#29222) emvy válasza TayRol (#29221) üzenetére


emvy
nagyúr

Alig hasznalt, noi tulajdonostol, idohiany miatt elado.

Mas: a robesz jopofa dolog, joval olcsobban lehet probalkozni, mint nagymotorral. Tegnap este, amikor az utak csupa nedvesek es nyalkasak voltak, azt tesztelgettem, hogy milyen beblokkolni az elso kereket ABS nelkul. Hat, azert nem annyira jo, meglepoen hamar elcsuszik, egyszer majdnem el is estem. Kis (<30) sebessegnel meg oke, folotte mar igencsak esznel kell lenni.

A szeptemberi Superbikeban meg a BMW HP2 ABS-e lenyomja a Honda C-ABS-et. Vicces.

while (!sleep) sheep++;

(#29223) [Vazz] válasza TayRol (#29221) üzenetére


[Vazz]
tag

Azt a blokkot én is megcsodáltam mikor szét lett szedve, hát szép hullámosak voltak dugattyúk. :P Kicsit elszökött a kompresszió. Amúgy tényleg normális arcok, ugyan nem a legolcsóbb szervíz de megcsinálnak mindent és nagyon jól állnak alkatrészileg legalább is suzukihoz biztosan.

(#29224) emvy válasza [Vazz] (#29223) üzenetére


emvy
nagyúr

Mi lesz a srad helyett egyebkent?

while (!sleep) sheep++;

(#29225) TayRol válasza [Vazz] (#29223) üzenetére


TayRol
veterán

Hat jah, 18 ezer penz volt a szerviz, de jo arcok. Igen, kicsit hullamos volt a szele a dugattyunak.:) Szerintuk a sok szemet a benzinben, az volt nagyreszt a ludas. Illetve, hogy masfel evig be sem inditotta a szekeret.

(#29226) [Vazz] válasza emvy (#29224) üzenetére


[Vazz]
tag

Sokat gondolkoztam már én is rajta, supermotot se tartottam kizártnak eddig de tegnap jólkitaláltam, Pályagép 6-800k meg mellé 200k egy mikrobusz persze ha el sikerül adni a mostanit meg rakok hozzá egy kicsit. A mikrobusznak csak annyit kell kibirnia hogy elmenjen heti egyszer vagy kéthetente 100km-t. Mert a sraddal is csak annyit megyek hogy valamék pályáig meg vissza. Viszont nem nagyon kapkodnak a sradért, talán majd a tavasszal, csinálok rá frissműszakit aztán hadmennyen. Pedig odaadnám már olyan 650 alatt is simán, node majdleszvalahogy, hálistennek nem aztért adom el mert szarba vagyok így ráérek. TAVASZIG! :P

(#29227) [Vazz] válasza TayRol (#29225) üzenetére


[Vazz]
tag

Na igen elég gatya volt a blokk de szerintem a jóisten se mondja már meg hogy mitől szált el. A gazdi komoly motors lehet, végül is 1,5 évente elhasznál egy motort. :DDD

(#29228) TayRol válasza [Vazz] (#29227) üzenetére


TayRol
veterán

foleg egy 1000-res Gsxr-t.:)

(#29229) Topiccsendőr válasza bajnokpityu (#29219) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Későbbiek is sokat kapnak

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#29230) bajnokpityu válasza TayRol (#29225) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hányszor volt olyan,hogy 1-2 évig nem inditottam be motort.nehogymár blokkcsere emiatt...
nagyon hülyeségnek érzem.autóknál detto.
a benzinnek nevezett löttyből a lényeg ígyis-úgyis azonnal elpárolog,tehát a dzsuva ott marad,szinte azonnal.ráadásul a hengerben olyan nagyon sok cucc nem lehet.

szerintem ott valami egész másnak kellett lennie.mindenesetre jó ideológia.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#29231) bajnokpityu válasza Topiccsendőr (#29229) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hát igen,meséltem,h nézegettem a dyno térképeket,és CBReknél midndig minusz volt a mapokban.de akkor mi a rákért eszik minimum másfél,de inkább 2 literrel,mint a szükséges?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#29232) TayRol válasza bajnokpityu (#29230) üzenetére


TayRol
veterán

persze, ez nem torvenyszeru, ennek sem kellett volna beallnia, de is csak a 100-bol 1.

(#29233) Tüzi válasza bajnokpityu (#29216) üzenetére

(tudtommal a 600Fek (is) valami 15%al több benyát kapnak egyrészt a hűtés miatt (fizika), másrész meg hogy tartani tudják az emissziós normákat. melegebb katalizátor-kevesebb károsanyag. kérdés ugye, hogy amire a katalizátort összerakják (fémek, bányászat, munka, szállítás etc) mennyi anyag kerül a környezetbe, és ebből a mennyiségből mikorra jön vissza 0-ra és kezd el hasznot termelni a katalizátor... :) )

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#29234) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Az igazi NAGYVAS

-= No way back from Here =-

(#29235) Boci_83 válasza TayRol (#29221) üzenetére


Boci_83
őstag

Láttam én is! :D

**********

(#29236) TayRol válasza Boci_83 (#29235) üzenetére


TayRol
veterán

zsiir! :D

(#29237) Topiccsendőr válasza emvy (#29222) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ha megvárod, mìg bebukik az eleje, és utána növeled a fékerőt, akkor teljesen kontrollálható. De hirtelen ráfogni tilos.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#29238) Integra válasza TayRol (#29221) üzenetére


Integra
titán

ingyen volt...
de ha tartósan nem használja valaki a motort, akkor az üzemanyagot is le kell ereszteni, nem? pont ezért, hogy ne álljon meg a rendszerben. ilyesmire emlékszem, de majd persu megmondja a tutit:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29239) bajnokpityu válasza Tüzi (#29233) üzenetére


bajnokpityu
félisten

katalizátor???
enyémben gyárilag sincs.retkes légszűrővel fekete pamacsokat ereget.ezt semeddig sem birná katalizátor.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#29240) Topiccsendőr válasza bajnokpityu (#29231) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

ugyanazt tudom mondani, mint előbb, a belső hűtés miatt.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#29241) Topiccsendőr válasza Integra (#29238) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

nem tudom, hogy ilyenkor mi szokás, ha nem indítják be évekig a motort, de ez blabla, hogy ettől elolvad a dugattyú. Tartósan kevés benzint kapott valszeg sportlégszűrő és egy nyitott rendszer miatt, amihez nem volt hozzálőve, ez sokkal életképesebb sztori. Ilyenkor olvad a dugó. Vagy eltömődött fúvókával üvegelte a srác jódarabig, de nem egyik pillanatról a másikra lesz ilyen. Ez az eltömődött fúvóka is fura... Meg az is hogy nem hallja a paraszt, hogy annyira elkevesell, hgoy durrog össze vissza.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#29242) Topiccsendőr válasza TayRol (#29221) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nemtom egy olajcseréhez annyira azé' nem kell jónak lenni, lehet jófejek, de én egy 20 000 es vagy 40 000 es szerviz után merném ajánlani bárkinek is egy szervizt.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#29243) Topiccsendőr válasza Nippon (#29215) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

manapság annyira összelövik a gépeket, hogy semmilyen teljesítménynövekedéssel nem jár a katalizátor hiánya. Legalábbis az új R1 en így van.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#29244) fpeter07


fpeter07
veterán

Lehet nem pont ott kéne megkérdeznem, de pl: motorösszeszereléshez milyen szak végzettség kell?

(#29245) Topiccsendőr válasza fpeter07 (#29244) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Szerintem pék. Vagy ács.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#29246) [Vazz] válasza Topiccsendőr (#29242) üzenetére


[Vazz]
tag

Én ebben az évben voltam náluk egy párszor és nem csak olajcserére meg általános szervizre. Amit megbeszéltem velük az mindig úgy is lett. Az esetleges meghibásodásokat megpróbálják a legegyszerűbben és legolcsóbban megoldani. Magyarul nem próbálnak átb@szni még ha nem is értesz hozzá. El vannak látva suzuki alkatrészekből bármiből. Nemutolsósorban elfogadnak motorrevü kártyát ami 10% kedvezmény bármire amit náluk veszel, így egy pár tank benzint megspóroltam.
Azért van igazság abban amit írtál, hogy egy olajcsere után még lehet én se ajánlanék bárkinek is egy szervizt, de velük pont nem jár rosszabbul senki se, mint ahogy épp rosszul van járva amikor odamegy :P. (naezthogyleírtam)

(#29247) [Vazz] válasza fpeter07 (#29244) üzenetére


[Vazz]
tag

Esetleg inszeminátor.

[ Szerkesztve ]

(#29248) jasszer válasza fpeter07 (#29244) üzenetére


jasszer
senior tag

OKJ 983 43295 34398. Motorszerelo kisiparos es visszaeso ezermester.

A kepzes ket eves, ebbol fel ev letoltendo tetszolegesen valasztott foghazban garazdasagert es tobbrendbeli adocsalasert, tovabbi fel ev orientacios trening a jozsefvarosi piacon, ahol tobbek kozott marketing es ugyfelkezelesi ismereteket sajatithatnak el a kedves jeloltek. A "kisipari reprodukcio alapjai" tantargyra egy ev all rendelkezesre, mialatt az alapveto fogasokat mutatjak be, hogy a tanulok sikerrel keszithessenek a jovoben nehezipari es haztartasi hulladekbol utangyartott alkatreszeket. (lasd a korabban linkelt powernyelv)

Bocs az offert, ez most kijott.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#29249) Nippon válasza Topiccsendőr (#29243) üzenetére


Nippon
őstag

Mondjuk a GSX-R 600/750 esetében a katalizátor eltávolítása érezhető.

(#29250) TayRol válasza Topiccsendőr (#29241) üzenetére


TayRol
veterán

gyari dob volt rajta gyari szurovel.

eleg sok rossz dolgot hallottam sok-sok szervizrol, keves az, amit sajat es masok tapasztalatai alapjan ajanlani merek, de ez az.
ja, es nem eloszor voltam naluk, csak ez volt az elso garis 6000-res szervizem ott.
azt tudom, hogy Hollos-FullGas-Hosuba harmast el kell kerulni, az Amargo-BlackMotors-Motorrad pedig az eddigiek alapjan sokkal jobbak. MIndez Suzuki fronton.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.