Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#20801) TayRol válasza [lAyCsI] (#20800) üzenetére


TayRol
veterán

Respect persze, de amennyire tud motorozni, annyira eszetlen is. Szerintem. :)

(#20802) [lAyCsI] válasza TayRol (#20801) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

kb. mint egy gilisztának...
de legalább műfajt teremtett... car hogy jópáran belepusztultak :(

-= No way back from Here =-

(#20803) TayRol válasza [lAyCsI] (#20802) üzenetére


TayRol
veterán

Enis pont erre gondoltam; jopar kovetoje akad(t), sajna.

(#20804) jasszer válasza [lAyCsI] (#20802) üzenetére


jasszer
senior tag

Az önjelölt ghostridereket kicsit sem sajnálom, csak az áldozataikat. Elgondolkodtató hogy a ~200 kilós Busa 300 km/h-s sebességgel akkora mozgási energiával rendelkezik, mint egy ~2,2 tonnás autó 90-nel... :Y

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#20805) Beowulf_78 válasza Gaboman (#20796) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Nem mostani, sztem sokan látták. Nekem megvan az összes része, sokszor szoktam elemezgetni. Nagy hiba hogy ilyet engedtek elterjedni amit ő csinál. :( Sokan haltak meg az átvett stílus miatt. Nem csak nálunk, szerte a világban. Ezt ott Stockholm környékén lehet el tudja játszani, de csak olyan helyen ahol higgadtak az autósok. Egy kicsivel átlag feletti motoros tudással rendelkező egyén meg tudná ezt csinálni amit ő olyan forgalomban ahol senki se csinál hirtelen manővert, és senki se húzódik jobbra-balra hogy "segítsen", és még így is sok a necces szitu. Persze nagyon ügyesek, és profi szinten ismerik a városrészeket, nem vitatom. Arról pedig nincs infó, volt e balesete...ugyanis ez egy csoport, és nincs infó arról hogy 1 ember vezeti e a motort. Valószínűsíthető hogy többen. Így pedig nem tudható történt e már tragédia. Az "imidzset" fenn kell tartani, hogy neki mindig minden összejön, ami pont ezért csalóka. Tavaly vagy tavaly előtt voltak hírek hogy kinyiffant. Aztán után jött egy új rész, ami nem jelenti azt hogy nem halt meg senki a forgatás közben a csoportból. :U

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#20806) Gaboman válasza Beowulf_78 (#20805) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Pontosan,hiba volt őt követni másoknak! :(
Sokan motoroznak már az égi utakon akik próbálták követni őt! :(((

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#20807) Kevo


Kevo
tag

Jó estét!

Lenne egy kérdésem: ma, mikor láncspray-ztem a motor láncot, észrevettem egy kis sérülést a hátsó gumin, nevezetesen olyan, mintha egy rózsatüske ment volna bele, kb 5-6mm átmérőjű "", a mélysége sacc/kb 1-2 mm, a szélesség kb1mm lehet (a kisujjam körme kb.). A gumi egyébként nem ereszt, mentem vele egy kört, érzésre semmi változás. Kérdésem, hogy lehet-e a ebből később probléma, mondjuk nagy sebességnél, menet közben, stb. Kicsit aggódom miatta, ezért is kérem ki a véleményeteket. Előre is köszi mindenkinek ;)

(#20808) ALI_G válasza Boci_83 (#20794) üzenetére


ALI_G
veterán

hát én besza-behu ettől a hangtól. Gyors rá is kerestem: [link] Elég szépen veszi a fordulatot. :C

mod: nézzétek meg milyen színű ennek a kipuffja: [link] :))

[ Szerkesztve ]

(#20809) TayRol válasza ALI_G (#20808) üzenetére


TayRol
veterán

Ezt meg fanatikusok keszitettek, raadasul handmade:) Bar a kipuffogo fustje vetekszik a Trabanteval :)

(#20810) ALI_G válasza Kevo (#20807) üzenetére


ALI_G
veterán

Hát szerintem vidd el gumishoz, ő ért hozzá. Valószínűleg kiveszi és befoltozza. Nem drága, de legalább nyugodt lehet a lelkiismereted :)

(#20811) Kevo válasza ALI_G (#20810) üzenetére


Kevo
tag

Igazad lehet, szerintem elviszem, amint időm engedi, az a biztos. Kivenni nem kell belőle semmit, mert nincs benne a tüske, csak a formája olyan, mint ha az sértette volna meg. Mellesleg tényleg be lehet foltozni a gumit? És olyan lesz, mint előtte? Nem hangzik rosszul :K

[ Szerkesztve ]

(#20812) ALI_G válasza Kevo (#20811) üzenetére


ALI_G
veterán

Mivel nem lyukadt ki és mázlid van, így olyan lesz mint régen és nem lesz veszélye annak, hogy kilyukadjon véletlen menet közben. Ismét teljes értékű lesz.

Amikor kilyukad, azt is befoltozzák, de akkor már asszem 100 felett nem mehetsz. Erről preda tudna nyilatkozni, neki van 2-3 lyuk a hátsó gumiján amit befoltoztatott :)

(#20813) Integra válasza TayRol (#20782) üzenetére


Integra
titán

na most látom:)
picit pontosítanék, cb1000rr :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20814) zsoltee10 válasza Kevo (#20811) üzenetére


zsoltee10
addikt

ha úgy néz ki, mint ha a körmöd vágta volna be, és mindössze 1-2mm mély, akkor miért aggódsz? a gumik profilja, 6-7mm mély, és még utána is van egy gumi réteg, és még utána a szövet, szal ennyitől semmi baja nem lesz. nekem is volt/van rajta itt-ott ilyen kisebb vágás, nincs jelentősége.

(#20815) bajnokpityu válasza ALI_G (#20812) üzenetére


bajnokpityu
félisten

kaptam már én is pár lukat.motoron van ugyan valami ajánlott maximális sebesség,de nem 100,hanem sokkal több.talán 160?
swiftnél meg hát nincs limit.mármint nem a gumi limitálta :)

de ha úgy néz ki a sérülés,mintha üveg vágta volna meg,akkor azzal nyugodtan mehetsz.a puha gumik szokása.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#20816) Kevo válasza zsoltee10 (#20814) üzenetére


Kevo
tag

Úgy néz ki, 1-2mm mély, de ha Neked is van és nem okoz gondod, akkor én is megnyugodtam, de mivel van gumis ismerősöm megnézetem, ha arra sodor a szél, de nem aggódok akkor miatta. Köszi az infókat mindannyiótoknak :R

[ Szerkesztve ]

(#20817) emvy


emvy
nagyúr

Na, leirom az esti sztorit, hogy rohogjetek / sirjatok.

Este elindulok a melohelyemrol, meg nem haza. Egyszercsak felvillan az olajproblema-jelzo. Megall bennem az uto, mi tortenhetett? Eszi az olajat? Most mit kell csinalni, elmehetek meg a kovetkezo benzinkutig, vagy ... ? Egye fene, gondoltam, elgurolok.
Aztan kialszik a jelzo.
Egy perc, megint elojon.
Aztan vissza, es vilagit. Total ideg vagyok.
A kovetkezo OMV kutnal vettem egy flakon 10W-40-eset, tudom, hogy nem ez van benne, de azert beleontottem, hogy legalabb ne egjen le a blokk.
Elindulok, egy rovid ido utan megint elojon. Na, ez most mi a szar? Elfolyik az olaj? Bedugult az olajszuro?
Megint vettem egy flakonnal ugyanabbol, beleontom a felet. Elindulok, tokjo, nem vilagit.
Aztan megint elojon. Mostmar vegkepp ketsegbeestem, felhivtam egy ismeros, hogy mi a fene. Beszelgetunk telefonon, mondta, hogy fura, hogy hol kialszik, hogy elojon -- ennek ugy kene mukodnie, hogy gyujtas utan nem alszik el.

Erre mondom, hogy nekem gyujtaskor nem vilagit.

Nezem a muszerfalat.

:Y

Az uzemanyagvisszajelzo vilagitott.

A problema az volt egyebkent, hogy a robogomon az olajszintjelzo vilagitott borostyansargan, en meg az esoben csak a szinet neztem, nem gondolkoztam....

8000 forintot kidobtam az ablakon, raadasul, ha jol tudom, ilyenkor vihetem olajcserere, mert kevert olajjal nem jo hajtani ezeket (mondjuk egyebkent is aktualis lenne lassan a csere). A kerdes, hogy 500 km-t elmehetek-e meg ezzel a kevert olajjal, vagy sem.

Rohogjetek csak. :)

while (!sleep) sheep++;

(#20818) ALI_G válasza Kevo (#20816) üzenetére


ALI_G
veterán

jahogy 2 mm mély max :) az nudli.

(#20819) Kevo válasza emvy (#20817) üzenetére


Kevo
tag

Ülj le, 1-es! ;]

u.i.: a lényeg, hogy nincs baja a mocinak ;) Én a helyedben kicserélném, mert a kevert olaj tényleg nem az igazi, hogy lesz-e bja tőle, azt nem tudom, de én nem bíznám a véletlenre.

ALI_G: megnyugodtam, a motorral kapcsolatban mindig kissé túlon túl aggódós vagyok. Köszi még1x ;)

[ Szerkesztve ]

(#20820) TayRol válasza Integra (#20813) üzenetére


TayRol
veterán

okok, enis arra gondoltam egyebkent ;)

(#20821) ALI_G válasza emvy (#20817) üzenetére


ALI_G
veterán

Hát én felnevettem :)
Na és most mennyinél áll a nívó pálca? Hogy a picsába fért bele olyan sok olaj? Már orrán száján ki kéne fojjon :) A sok olaj sem jó benne, sajnos ezt le kell cseréltesd. Persze lábon elmehetsz bárhova ettől még, de én kímélő módra váltanék gázkart tekintve. :)
ilyen hülyeség mindenkivel előfordul motoros pályafutása alatt.

Én dízelt tankoltam a hondámba :) Nem ment haza lábon.

[ Szerkesztve ]

(#20822) emvy válasza ALI_G (#20821) üzenetére


emvy
nagyúr

Most boven a maximumon van az olaj a nivopalca szerint. :) Akkor mindenkepp elviszem szervizbe, mert sajna raszoktam a 10k kornyeki fordulatra, ott meg nem akarom jaratni a dolgot.

Igazabol a kerdes, hogy egy nyugis, 400 km-es ut belefer-e meg igy a hetvegen, vagy sem.

while (!sleep) sheep++;

(#20823) Integra válasza emvy (#20817) üzenetére


Integra
titán

a második mondatodnál tudtam, hogy benya... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20824) jasszer válasza ALI_G (#20821) üzenetére


jasszer
senior tag

Asse rossz. Mikor esett le hogy diesel került bele? :)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#20825) ALI_G válasza jasszer (#20824) üzenetére


ALI_G
veterán

Az első piros lámpánál mikor megálltam és akkor már baj volt :)
csak akkor lettem benne biztos mikor megnéztem a számlát amit elraktam a benzinkúton. Hülye picsa szólhatott volna, hogy biztos dízellel megy a paripa?! omw volt.

Egyébként úgy cseréltem el a két pisztolyt, hogy volt 95 meg 95 extra vagy mipöcs és én az olcsóbbat akartam tankolni. Na akkoriban a dízel olcsóbb volt és sikerült a legolcsóbbat leemeljem. Gyanús is volt a pisztoly pedig, mert a gázolaj pisztolyán nincs vágás a csövön, a benzinen meg van :)

(#20826) NINJA_V válasza emvy (#20817) üzenetére


NINJA_V
tag

:) ööö akkor most mennyi olaj van benne pluszban???
Nem igazán tesz jót a motornak ha "koppra" van töltve....

Two Strokes and Four Jokes

(#20827) zsoltee10 válasza emvy (#20822) üzenetére


zsoltee10
addikt

szerintem egy lájtos kör bele fér, de mindenképp engedj le belőle, mert durva mennyiséget töltöttél utána vazz. :D nem gyenge sztori. :D

Ali: Te se vagy piskóta! :DDD
de bakker nem tűnt fel a tankolásnál, hogy a finom benzin illat helyett büdös gázolaj szaga van a naftának???? :F ;)

[ Szerkesztve ]

(#20828) ALI_G válasza zsoltee10 (#20827) üzenetére


ALI_G
veterán

szerinted feltűnt? :B
na mert te nem csináltál semmit 36000 km alatt?

[ Szerkesztve ]

(#20829) zsoltee10 válasza ALI_G (#20828) üzenetére


zsoltee10
addikt

pont ezen gondolkodtam, hogy valami sztori volt-e, amin lehet röhögni, de semmi nem jut eszembe. :F még nem bsztam el semmit. :DDD (kopp-kopp)
leszámítva persze az esetet az olajbetöltő kupakkal, ami egy szervizt követően kiesett, nem húzták meg rendesen, vagy nem tudom, de 40 kilit mentem kupak nélkül, és el kellett dobnom a cipőmet, meg a nadrágot, úgy átitatta az olaj. kb. 4 deci hiányzott, mire haza értem kíméletes tempóban. :)

(#20830) ALI_G válasza zsoltee10 (#20829) üzenetére


ALI_G
veterán

wow, azért az se rossz :)

preda meg a frissen javíttatott gumijával kapott defektet kb. hazaúton :D

többiek valami béna sztori? had röhögjek már :D

(#20831) jasszer válasza ALI_G (#20830) üzenetére


jasszer
senior tag

Hát... ha a tárcsafékzáras elindulás, a leszerelt oldaldeknivel esőben közlekedés és a szebb napokat látott vasbeton csatornafedőre kitámasztás (a kitámasztót terhelő tömeg alatt persze beszakadt a rácsok közötti betonkocka és moci az oldalára dőlt) számít akkor ezek megvoltak. :)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#20832) Boci_83 válasza emvy (#20822) üzenetére


Boci_83
őstag

Bazz!! Ez nem rossz! :C :W

Szerintem 1.5L olajjal több van benne az nem frankó, ha jól gondolom a szimeringeket kinyomhatja.

**********

(#20833) Boci_83 válasza ALI_G (#20830) üzenetére


Boci_83
őstag

Hát ha az annak számít hogy még az ETZ-n cseréltem kuplungot, sürgés forgás, izgalom, össze van rakva a motor, olaj elő tölcsér bele, olaj bele. Kissé lejtős az udvarunk. Nah kész, át a másik oldalra és az összes olaj a földön. Hát de hol az olajleeresztő csavar? :DDD

**********

(#20834) bajnokpityu válasza ALI_G (#20821) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hasonló sztoryk:
ETZ sisakig felmálházva,2 személy, 2 hetes túra.hétfőn indultunk,vasárnap délután lett kész a főtengócsapágyazás.másnap 30km-el odébb jánoshidán elnyújtott jobbos kanyarban ki a motor segge,defekt.100kiló málha leszed,havert meg elküldtem a hátsóval gumishoz.másfél óra múlva jött az uj belsővel.megyünk tovább,majd pásztón kajázunk.mire kijöttünk,hátsó gumi megen leengedett.itt már lábon eltoltam gumishoz.
pár hétten az indulás előtt valaki a leláncolt ETZvel e akart indulni,és egy küllő bánta a lopási kisérletet.beszakadt a küllőanya,és ez lukasztotta ki 2x a belsőt.zsir.

megvettünk a swiftet,olaj,ill váltóolaj csere.ez utóbbiból méregdrágát vettem,tudtam,h érzékeny a kocsi rá.be is tetettem szervizzel,mert géppel egyszerűbb 80w90es olajat fél centis lukon bepaszirozni.
otthon motorolajcsere.ja apum ment le,és faszán leengedte az uj váltóolajat.szépen kicsöpögtettük:(
majd hogy tudjak menni másnap melózni,kénytelen voltam venni valami akármilyen váltóolajat venni,és magam bepaszirozni kézzel.nagyjából egy délutánunk ráment,minden izmom bedurrant,mire végeztem :)

eladó Kawasaki j300 robogó

(#20835) Gaboman válasza emvy (#20822) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Hát erre nem tudok mit mondani!!!! :C :R

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#20836) TayRol


TayRol
veterán

Ezeket jo volt igy reggel olvasni, felvidultam :R :D

(#20837) emvy válasza NINJA_V (#20826) üzenetére


emvy
nagyúr

Na, es hogy engedek le belole, tudja azt valaki? A nivopalcan meddig lehet olaj, maximum?

Mondjuk azt nem tudom, hogy fert egyaltalan bele.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#20838) TayRol válasza emvy (#20837) üzenetére


TayRol
veterán

Tiszta edenybe leengeded mindet, majd visszaontod, amit kell. Mas megoldas ugy sincs, mikozben folyik, eleg nehez visszatenni a csavart. (mikor mar azt gondolod, eleget engedtel le belole).

(#20839) ALI_G válasza emvy (#20837) üzenetére


ALI_G
veterán

hát én is a tayrol féle dolgot tudom elképzelni, ha az elkezd kifolyni akkor oda már semmit nem tudsz visszatekerni :)
nivopalcan legfeljebb a max jelzésig lehet az olaj és legalább el kell érje a min. jelzést. Bár ez triviális. :)

(#20840) NINJA_V válasza TayRol (#20838) üzenetére


NINJA_V
tag

Emvy: És ha már ott jársz akkor már meg is csinálhatod az olajcserét! :)

Two Strokes and Four Jokes

(#20841) emvy válasza NINJA_V (#20840) üzenetére


emvy
nagyúr

Koszi a tippeket!

Ninja-V: a motort 6000-nel kellene szervizbe vinni. Ha most 4500-nal csinalok rajta egy olajcseret, akkor ugye 6000-nel megint, tehat bukok egy rakas olajat. Ti mit tennetek? Otthon csereljek, majd bent is, vagy otthon igen, bent csak egyeb szervizek (nem is tudom, mit neznek 6000-nel, egyebirant).

Milyen olajat javasoltok bele?

Olajcseret meleg olajnal kell csinalni?

while (!sleep) sheep++;

(#20842) [lAyCsI] válasza emvy (#20817) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

attól az öccá kilómétertől nem lesz semmi baja...

-= No way back from Here =-

(#20843) TayRol válasza emvy (#20841) üzenetére


TayRol
veterán

Ha garis, akkor itt is, ott is, 4 liter olaj szerintem meger annyit. Ha nem garis (bar km-bol nezve meg az), akkor otthon igen, szervizben nem. Hondakhoz nemtom miket szoktak ajanlani, de a Repsolt sokan dicserik, en a Bandiba Motult teszek legkozelebb (amit Lajcsi linkelt par oldalall arrabb).

[ Szerkesztve ]

(#20844) ALI_G válasza [lAyCsI] (#20842) üzenetére


ALI_G
veterán

6000 - 4500 = 1500 :U

(#20845) TayRol válasza ALI_G (#20844) üzenetére


TayRol
veterán

En nem mennek el vele 1500-at, mar csak a mennyisege miatt sem. Tobbek kozott, ahogy Boci is irta, kinyomhatja a tomiteseket.

(#20846) emvy válasza TayRol (#20843) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem garis. 2005. 12. havi, 4500 km-es. Ez van, elozo tulaj nem hajtotta tul. :)

Akkor az lesz, hogy kicserelem otthon, koszi.

Meg valami tipp olajra?

while (!sleep) sheep++;

(#20847) TayRol válasza emvy (#20846) üzenetére


TayRol
veterán

Ez az en velemenyem volt, de azert vard meg egy-ket szaki velemenyet is, talan mindjart irnak valamit. ;)

(#20848) ALI_G válasza emvy (#20846) üzenetére


ALI_G
veterán

ne öntsd túl ;]

(#20849) emvy válasza [lAyCsI] (#20842) üzenetére


emvy
nagyúr

Ki fogom cserelni, mert rossz erzes lenne, hogy valami nem 100%-os, es esetleg nem porgethetem ugy, ahogy szeretnem (raszoktam a sivitasra, sajnos... :) ).

while (!sleep) sheep++;

(#20850) emvy válasza emvy (#20849) üzenetére


emvy
nagyúr

Viszont gondolom, 6000-nel cserelnenek olajszurot is -- tudnak majd cserelni ugy, hogy az olajat nem cserelik? Lehet, h fel kellene hivnom a szervizt...

while (!sleep) sheep++;

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.