Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  moonman weblogja

Hozzászólások

(#301) moonman


moonman
titán

A Google Maps-t gondolom sokan ismerik. Bővebben: link
Csodás műholdas felvételek, sajnos egyelőre eszak-amerika van csak teljesen kész, Magyarországból még csak ennyi látszik, nem lehet tovább zoomolni. Bővebben: link

Találtam egy ilyet: Google Maps Wallpaper Bővebben: link
Amit csinál: megadsz neki helységet, képméretet (felbontást) és zoom-szintet, majd vársz... és összefűzni neked a megadott képméretű képpé. Háttérnek is fel lehet használni, de sajna a műholdas felvételek néhol elég erősen eltérnek egymástól színfelbontásban, így hatalmas ''kockák'' keletkeznek. Ha szerencséd van, egész szép képet lehet fabrikálni.


Bash-nek jó, Ő pl. pontosan meg tudta mutatni, hol lakik, hol dolgozik, hogy jár munkába. Bővebben: link

Remélem európát is hamar ''feltérképezi'' a Google.

Van ám MSN Maps is, de van még min dolgozni a fiúknak Bővebben: link

(#302) moonman válasza moonman (#301) üzenetére


moonman
titán

Na erről beszéltem, amikor szín-eltérést mondtam.

New York City: Bővebben: link

(#303) moonman


moonman
titán

Egy csomóan azt hiszik, hogy a Royale téma XP-hez Bővebben: link nem legális, pedig de.

Bővebben: link

(#304) moonman


moonman
titán

Ez a bodzaszörp a következőképpen oltja a szomjat: annyira szar, hogy bőven elég egy pohár is és utána órákra elmegy a kedvem az ivástól.

(#305) moonman


moonman
titán

Esti (hajnali) fürdésem után, miután megdörgöltem a hajam törölközővel, de még nem fésültem meg, megállapítottam, hogy állat jól áll a torzonborz frizura, úgyhogy ezen felbuzdulva beszerzek valami waxot vagy ilyesmit és madmax lesz a dizájn, amíg meg nem unom.

Ehhez jön még, hogy helyes kis borostám van, ha nem vigyázok még elmacsósodok jól.

(#306) moonman


moonman
titán

Elektromos ''kis''ülés Bővebben: link

(#307) moonman


moonman
titán

Újgenerációs hacker Bővebben: link

(#308) moonman


moonman
titán

Azon gondolkodom, ez az Intel - Apple frigy visszafelé sülhet el.

Nemsokára Intel x86 architektúra kerül a Macintoshba, a Mac-társadalom ennek gondolom nem örül így elsőre - úristen Windows Mac-re, rémálom.
Arra azonban talán kevesebben gondoltak, hogy ezáltal a MacOS számára is megnyílik az x86 PC-piac. MacOS PC-re? Mindjárt jobban hangzik, igaz?
Elképzelhetetlennek tartom, hogy nem fog ilyesmi megjelenni, akkor viszont Windows úr is vetélytársra találhat - legalábbis a desktop rendszerek terén.
A MacOS Unix alapú, rendkívül felhasználóbarát és - mondjuk ki - jó rendszer.
Stabil, megbízható, és nem utolsósorban szép. Vonzó alternatíva lehet azok számára, akik x éve tökölnek a Windows-zal és - akármilyen okból kifolyólag - nincsenek megelégedve vele. A jelenlegi Linux-disztribúciók talán túl bonyolultak egy ''Windowshoz szokott'' felhasználónak, a Mac viszont új reménysugárként jelenhet meg előttük, mint alternatív operációs rendszer.
Persze ezekről még mind korai beszélni, hiszen a MacOS ugyan nyíltforrású, de nem ingyenes szoftver; warezolni meg mindent lehet, de mennyivel könnyebb egy MacOS-t letölteni, mint egy XP-t?

Egyszóval ez még a (közel)jövő zenéje, de egy biztos, ha a Mac megjelenik PC-re, biztosan ki fogom próbálni.

(#309) moonman


moonman
titán

A gyerekeket most küldjétek el.

Büdös kurva anyját bassza teherbe már az egész FIA úgy ahogy van!!! Ennyire nem lehet rászállni valakire! Hát mi a faszom az a piros lámpa? Legközelebb zebra is lesz gyalogosokkal? És még mondják, hogy nem részrehajlóak: hogy a faszomba került oda megint sumaher a nyócvanhetedik helyről? Széfti car meg piros lámpa meg az ufók. Szemét szarkupac az egész!

(#310) moonman


moonman
titán

Talán a verseny utáni izgalmak hozták ki belőlem megint az állatot, de nagyon elküldtem valakit az anyjába. Írásban.

Meggyőztem magam, így mielőtt megkapná(k) - azaz holnap reggel - átírtam kicsivel politikusabbra az üzenetet.

Talán mégse vagyok olyan rossz ember.

(#311) moonman


moonman
titán

Bővebben: link

A bios bootszektorja, érted.

(#312) moonman


moonman
titán

Jóvanna, nincs semmi. Három napja fáj a fejem, úgy érzem lassan múlik, ez jó.

Montoya mindkét szabadedzésen első lett, remélem ott is marad.

(#313) moonman


moonman
titán

Kakaóbiztos Bővebben: link

(#314) moonman


moonman
titán

Tipikus férfi. Arra is féltékeny, ami nem az övé.

Ne haragudj rám.

(#315) moonman


moonman
titán

A Vodafone reklám valósággá vált: ellenfél nélkül örülnek a futamgyőzelemnek.

Faszomazegészbemár!

(#316) moonman


moonman
titán

Bővebben: link

Belefingok a topicba, mert unatkozom.

(#317) moonman


moonman
titán

Mondhatni úszom a boldogságban. Illetve csak úsznék, ha nem próbálnám meg az összes rossz tulajdonságomat és hülye rigolyámat, beteges féltékenységemet elővéve tönkretenni egy fantasztikus álmot. De én ilyen lúzer vagyok, zavarba jövök attól, hogy van aki szeret és zavaromban leverek, összetörök mindent, ami az utamba kerül.

Olyan vagyok, mint az elefánt akit beengedtek a porcelánboltba és örömében ugrálni kezdett...

Azt hiszem, leállítom magam, és megpróbálom élvezni a helyzetet, és örülni annak, hogy van, aki képes elviselni, így ahogy vagyok, ilyennek amilyen vagyok.

És ez pont ő. Akit mindennél jobban szeretek.

(#318) moonman válasza moonman (#301) üzenetére


moonman
titán

Hát ezt becsukatták. Mert biztos olyan sok haszna volt belőle. Éljen a ''szimpatikus'' google.

Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#319) moonman


moonman
titán

Toshiba Microdrive

[kép]

(#320) moonman


moonman
titán

''Boldog lehet a pápa

Megkezdődött II. János Pál boldoggá avatása. Először a római egyházmegye bírósága vizsgálja meg a pápa életét és erényeit. Ez a szakasz augusztusra zárulhat le. Ezután az illetékes egyházi kongregációnak kell bizonyítékot találnia arra, hogy az elhunyt pápa halála után is csodákat tett. Ezután következhet a boldoggá avatás, majd egy újabb csoda bizonyítása után a szentté avatás.''

Bővebben: link

Hiába, nehéz meló ez. Vannak elvárások. Asszem nem akarok pápa lenni.
Csak boldog.

(#321) moonman


moonman
titán

Na kicsit elmaradtam mindennel, a portálra tettem egy-egy hírt, majd még jönnek okosságok is.
Pár napig szabin voltam, napoztam, eláztam ilyesmi. Jóvót.

(#322) moonman


moonman
titán

Baszódjon már meg ez az egész szarrakás ott ahol van na!
Egy hete debugolom ezt a trágyadombot, kiolvastam minden logot, minden kb cikket, minden hibaelhárítót, töröltem cache-t, újratelepítettem activex vezérlőt, a Microsoft Update mégsem akart működni a gépemen, elindult a vizsgálat és ment a végtelenségig; volt, hogy két órára otthagytam, semmi.
Ennek folyományaképp az MBSA sem működött természetesen, hisz' ez is használja (használná) ezt a szolgáltatást.
Már már ott tartottam, hogy újrahúzom az egészet, ami nálam a végső elkeseredés jele, ugyanis inkább heteket elcseszek vele, de működjön nekem.

Aztán tegnap este úgy döntött, jó napja van - az x-edik vizsgálatnál egyszercsak bedobta a találati ablakot, ahol két fontos frissítés vigyorgott vissza rám. Hátkösz.

Fogalmam sincs, mi a szar baja volt eddig, de erős a gyanúm, hogy nem a géppel van gond. Ma délelőtt megintcsak nem jutok el az eredményig, szkennel a világ végéig...

A poén az, hogy Virtual PC-ben (legalábbis úgy tűnik) zokszó nélkül siklik a dolog.

Ha valaki találkozott efféle eseménnyel, és van pár jó szava a témához, az legyen szíves, szóljon, mert én már leszarom.

Microsoft Update: Bővebben: link
Microsoft Baseline Security Analyzer 2.0 (MBSA): Bővebben: link

(#323) moonman


moonman
titán

X-COM kolléga kommentje a dologhoz:

''nemtom, ez általános úgy tűnik, mshun-t kérdeztem nem nagyon tudtak hozzászólni, a csávó aztmondta ő is hallotta a problémát, de nem tud mit mondani''

Kérem kapcsolja ki.

(#324) moonman


moonman
titán

Ilyen egy igazi hétvége.

Isteni vacsora egy hangulatos vendéglőben, naplemente-fotózás, szenvedélyes szex, kártyapartik, Forma-1 (ahol győzött a kedvenc!), semmittevés, csend, madárénekre, kakas-kukorékolásra ébredés...



Ide kapcsolódóan elnézést kérek mindenkitől a winportalon történt (illetve nem történt semmi :) ) lemaradásokért, kisnyaraltam, pihengettem, nemsokára összeszedek egy csokor frissítésre váró cuccost.


Ez már nagyon kellett. Nekem is neki is :)

[kép]
eredetiBővebben: link

Cikk: Bővebben: link

(#325) moonman


moonman
titán

Állítólag nem vagyok már annyira moonman-es.

Miért, milyen moonman?

(#326) moonman


moonman
titán

Mi a faszért kell minden nőnek hülyepicsaként viselkednie, ha úgy tartja kedve?
Miért nem lehet normális emberként kommunikálni, megbeszélni a dolgokat?
Mi a francnak kell mindig besértődni, ha nem nekik van igazuk?

Őszintén szólva nem csodálkozom, hogy a nagyobb birodalmakban teljesen kizárták a nőket a közigazgatásból és a kormányzásból, meg úgy egyáltalán megfosztották őket a döntés jogától. Már amelyik képes rá, mert a többség nem.

(#327) moonman válasza moonman (#326) üzenetére


moonman
titán

Nem, nem akartam senkit megbántani, bocsánatot kérek, ha így történt.
Egyszerűen én így látom. Elég moonman-es?

(#328) moonman


moonman
titán

Ma láttam Orlando Blúmot francia keresztes lovag, hadvezér szerepben.
A Gyűrűk Urában azt hiszem meggyőzőbb volt.
Igaz, azt nem láttam.

(#329) moonman


moonman
titán

Bővebben: link

''Nemrégiben a NetAcademia webkiszolgálója is teljesítménygondokkal küszködött [...] Egyébként egy 300 MHz-es, P3-as „monstrumról” van szó, amelyik egy leselejtezett ’99-es tanfolyami hallgatói gép volt. Tényleg.''

(#330) moonman


moonman
titán

Azért hihetetlen vívmányokra képes a modern technológia. Emberfeletti erőfeszítéssel, 2005-re eljutottunk oda, hogy olyan pillepalackot tudunk legyártani, amit egy átlagos méretű emberi kéz mindenfajta kényelmetlenség nélkül meg tud fogni. (gondolok itt mostéppen a Theodora ásványvízre)

(#331) moonman


moonman
titán

}#>&@˝đĐ[@˙ˇ°í}@Ä÷¤|łŁ@$ß\ !!!

Ide egy iszonyat nagy káromkodást képzeljen el, aki akar.

A mai napom a semmivel ment el, egy szaros Exchange szervert kellett volna beállítani csak a hálózatba, tesztelni, de az égiek összeesküdtek ellenem.
Hosszú lenne leírni, meg minekis, a lényeg, hogy ugyanott tartok, ahol reggel, azzal a különbséggel, hogy már szarok az egészre.

Hazajöttem és ''semmisemérdekel'' üzemmódba kapcsolva, be-editáltam Montoya sisakját a 2004-es McLaren-be és most épp Barcelonában tesztelek... [kép]

(#332) moonman


moonman
titán

Google Moon Bővebben: link

A maximális zoomolást érdemes megtekinteni, jól.

topicja: Bővebben: link

(#333) moonman


moonman
titán

MSN Messenger 7.5 vagymi

[kép]

options ablak: Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#334) moonman


moonman
titán

Amikor Neil Armstrong amerikai űrhajós a Holdon járt, nem csak híres mondását - ''kis lépés egy embernek, de nagy lépés az emberiségnek'' - mondta el, hanem mást is. A sok technikai jellegű szöveg között elhangzott a ''Sok szerencsét, Mr. Gorsky'' is. A NASA szakemberei először azt gondolták, hogy valamelyik rivális szovjet asztronautának üzent így, ám amikor utána néztek kiderült, hogy nincs ilyen nevű űrhajós az ellenségnél, de még a saját csapatukban sem. Az évek során sokan kérdezték meg Neil Armstrongtól, hogy kinek is szólt ez a bizonyos ''Sok szerencsét Mr. Gorsky!'', de az űrhajós néma maradt.

26 évvel az események után egy floridai beszélgetés alkalmával az egyik újságíró újra feltette a kérdést, amelyre Armstrong végre válaszolt is! Talán azért mert az a bizonyos Mr. Gorsky már meghalt, így a válasz senkit sem sérthet meg.

Gyermekként Neil éppen baseballozott bátyjával a kertben, amikor alabda véletlenül átrepült a szomszédba, éppen a hálószoba ablaka elé. A szomszédok Mr. és Mrs. Gorsky voltak. Mikor Neil átmászott, hogy a labdát visszaszerezze, meghallotta Mrs. Gorsky hangját, amint a következőket mondja élete párjának:
- Orális szex? Azt akarod?? Orális szexet?? Majd akkor lesz itt orális szex drágám, ha a szomszéd gyerek a Holdon sétál!!!

(#335) moonman


moonman
titán

Ennek vége. Itt folytatom: Bővebben: link

További szép napot!

(#336) moonman


moonman
titán

MSN blog vége

No nem egészen, csak kell a figyelemfelkeltő, bulváros szalagcím. ;)

Az a helyzet, hogy biz' az MSN se jött be, mint plogportál. Hogy miért, azt majd a folytatásban leírom, ugyanis elköltözöm. Aki olvas és érdekli, hogy hova, az dobjon egy levelet (moonman(kukac)winportal(pont)net), megadom a címet.

Ez és a prohardveres is meg fog maradni (egy ideig) de már csak az újba fogok írni.

Hiába, amit az ember nem csinál meg maga, abban nincs köszönet.

Viszlát!

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  moonman weblogja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.