Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  moonman weblogja

Hozzászólások

(#258) moonman


moonman
titán

Tisztelt Szerkesztő Úr !

''Archívum:.... a rovatok negyedévente kerülnek archiválásra'' - a 'kerül'
szót segédigeként használni nyelvhelyességi hiba. Az 'egyenlőre' (pl.
Windows Server 2003 Service Pack 1, valamint egyéb próbaverziók c. cikk)
pedig helyesírási - n nélkül írandó.

Ez csak két gyakori típushiba, cikkeik nyelvezetének színvonala Önöket
minősíti.

Bubreg István




Evvan, ezteth kell szeretni, ha nemteccik húzz a picsába, jól.

Akár ezt is válaszolhattam volna, de nem így tettem. Ehelyett a következő sorokkal kommentáltam az olvasói levelet:



Tisztelt Bubreg István Úr!

Bár nem vagyok a nyelvtan nagymestere, nem találok semmi kivetni valót a ''kerül'' ige ilyetén használatában.
Ha úgy gondolja, kérem jelezze az alábbi lapok szerkesztőinek is eme bakit: Bővebben: link

Az ''egyenlőre'' szót ezesetben valóban helytelenül használtam, de ha figyelmesen olvassa a portálon megjelenő cikkeket, észreveheti, hogy saját írásaimban helyesen alkalmazom, a más lapokról átvett cikkeket viszont sajnos nincs időm nyelvtanilag végigelemezni.

Remélem, a hibák ellenére talált érdekes vagy használható információt a lapon, örülök, hogy olvasóim között tudhatom.

Mindazonáltal ez egy szakmai portál, elsődleges feladata nem a magyar nyelv ápolása, hanem számítástechnikai információk megosztása a nagyközönséggel. Cikkeink nyelvezete azért ilyen populáris, hogy egy újszülött csimpánz is eligazodjon a számítógépén. Az, hogy szakmai téren nem talál kifogásolni valót, és csak efféle hibákon ütközik meg, az mindenképpen jó hír, viszont csakis az olvasót minősíti.

Tisztelettel

moonman

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  moonman weblogja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.