Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Brandynew válasza Somatom (#298) üzenetére


Brandynew
őstag

Egy dolgot nem veszel figyelembe: nem kötelez senki arra, hogy napi 15 órában dolgozz. Te döntöttél így, szóval nem lehet okod a panaszra. Bármikor válthatsz munkahelyet, senki nem kötelez rá, hogy ennyit dolgozz.

Ha viszont saját elhatározásból továbbra is 15 órában dolgozol, akkor az a te döntésed, csak magadat hibáztathatod, ha fárasztó. Ha más meg tudja oldani, hogy 8 órában dolgozzon, akkor Te is. Ha sok pénzt keresel, és azért dolgozol 15 órában, akkor az csakis a Te döntésed, tehát továbbra sem más tehet arról, hogy 15 órát dolgozol és ilyen kemény az életed.

[ Szerkesztve ]

(#302) Somatom válasza Brandynew (#301) üzenetére


Somatom
veterán

Kicsit szűken látjátok a dolgot. Nem csak rólam van szó, hanem általában a kamionsofőrökről. Tudod, a kamionok azok a 40 tonnás monstrumok, amik ott gurulnak melletted. Lehet úgy gondolni, hogy ez csak a mi problémánk, de amikor kilapul a fél családod, akkor sztem nem vígasztalna az, hogy az életem hátralevő részét börtönben fogom tölteni. Akkor mondjam azt, hogy most mit rinyálsz, megkapom a büntimet érte.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#303) Brandynew válasza Somatom (#302) üzenetére


Brandynew
őstag

Továbbra sem kell kamionsofőrnek lenned, és akkor nem kell foglalkoznod ezzel a problémával. Ha ez neked probléma, stresszelsz miatta, kifáraszt, akkor hagyd másra, olyanra, akinek nincs vele baja. Nem kötelező csinálni, te választottad.

(#304) Somatom válasza Brandynew (#303) üzenetére


Somatom
veterán

Minden sofőrnek baja van vele, de amíg a jogszabály engedi, addig a munkáltatók elvárják. Ezért kellene jogszabály szinten változtatni rajta. De, itt befejezem, mert ez nagyon nem tartozik ide. Ha gondolod, akkor folytathatjuk a kamionos topikban.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#305) Corleone33


Corleone33
aktív tag

kérdésem a következő: apám hamarosan kimegy Belgiumba (T-comos előfizető, de a hazai előfizuját le fogja mondani)

Mivel jó eséllyel egy kis ideig el fog tartani mire ottani díjcsomagja lesz, dominókártyásként mobilnetet mennyire tudja igénybe venni?

Bocsi a kissé ostoba kérdésért így előre is.

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#306) LámaZ válasza Corleone33 (#305) üzenetére


LámaZ
addikt

Tudtommal, a tisztességes használat szabályai szerint a feltétel az, hogy éves szinten a külföldi forgalma nem haladhatja meg az 50%-ot. Tehát nem lehet problémája a költözés után pár hónapig.
Bár erről még érthető okokból senki nincs konkrét tapasztalata, nem tudjuk, hogy a szolgáltatók miként fogják ellenőrizni a tisztességes használat szabályainak betartását.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#307) Somatom válasza LámaZ (#306) üzenetére


Somatom
veterán

Nem éves, hanem négy hónapos időszakokat vizsgálnak. Ez van a jogszabályban, és pl. a Telenor ÁSZF is ennyit ír.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#308) 4Grider válasza Corleone33 (#305) üzenetére


4Grider
nagyúr

Dominósként csak a Domino Surf 150 MB-jával tud roamingolni, a többi Dominós internet opciót külföldön tiltja a Telekom. Illetve ott vannak a drága Travel&Surf roaming csomagok...

(#309) LámaZ válasza Somatom (#307) üzenetére


LámaZ
addikt

Köszönöm, ezt nem tudtam!

Legyen minden jó!

(#310) Doky586 válasza kiki22 (#294) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A trükk az hogy a haza telefonálás (magyar kártyával magyar szám hívása) válik roaming mentessé. De! Magyar kártyával külföldi kártya hívása továbbra is drága roamingnak minősül. (pl külföldi rokon, munkatárs stb)

Igazából a mobilnet roamingmentessége a jó az egészben.

[ Szerkesztve ]

(#311) Somatom válasza Doky586 (#310) üzenetére


Somatom
veterán

Valamint az, hogy ezáltal a Local Access hívások is. Vagyis, külföldről, GSM -en, hazai, vezetékes irányú hívás tarifájával hívod a VOIP szolgáltatód hazai központjának a számát, és azon keresztül hívod a külföldi számokat. Így olyan helyről is tudod jóárasítani a nemzetközi hívásaidat, ahol nincs net, csak GSM.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#312) Doky586 válasza Somatom (#311) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Van az EU-ban "ahol nincs net"..? (mobilnet)

ui: Ja megvan. Az a gondod hogy szűrik mobilneten a VoIP-ot..

[ Szerkesztve ]

(#313) Somatom válasza Doky586 (#312) üzenetére


Somatom
veterán

Micsoda? Magyarország tényleg élen jár mobilnetben. Németországban sokkal rosszabb a helyzet. Persze, a városokban ott is van net, csakhogy én a "vidéket" járom, meg a határok parkolóit.
A VOIP -ot már sehol sem szűrhetik.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#314) Doky586 válasza Somatom (#313) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Magyarország tényleg élen jár mobilnetben ... vidéket.."
Ja, OK.

"A VOIP -ot már sehol sem szűrhetik."
Amikor ezt itthon teszteltem, akkor a 3-ból 2 szolgáltató ezt nem tartotta be..
Tehát más az elmélet és a gyakorlat.. :((

[ Szerkesztve ]

(#315) Somatom válasza Doky586 (#314) üzenetére


Somatom
veterán

Telenorral mindíg tudtam VOIP -ozni. Egyébként sem volt az a tiltás megkerülhetetlen. Az 5060 -as portot tiltották. Ami nem azon kommunikált a szerverével (pl MobileVoip), az símán ment a tiltás alatt is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#316) Vyndree válasza Doky586 (#310) üzenetére


Vyndree
őstag

Tehát ha Ausztriában élek és itthon veszek egy domino kártyát 990Ft-ért ami tartalmaz 1GB mobilnet 1 éves felhasználási idővel, és csak hívás fogadásra használom plusz ha nem vagyok otthon messengerezni, akkor az 50%-os forgalmam erre is vonatkozik, vagy csak a "hazatelefonálásra"?

[ Szerkesztve ]

(#317) Somatom válasza Vyndree (#316) üzenetére


Somatom
veterán

Nem ismerem a Tkom csomagokat, de nem minden csomag roaming -képes, és nekem gyanús, hogy külön oda van írva, hogy az 1GB belföldön használható fel.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#318) Vyndree válasza Somatom (#317) üzenetére


Vyndree
őstag

Ez nem mai kiírás, évek óta ezt (is) használom mobilnetre Úgy tudom a belföldi beszélgetéseid és interneted roaming költségek nélkül magaddal viheted az EU-ba.

(#319) Somatom válasza Vyndree (#318) üzenetére


Somatom
veterán

Többé-kevésbé. De, Tkom -ban nem vagyok otthon, a Telenoros apróbetűket jobban ismerem (mert ott sem úgy van, hogy "gyere cipó, hamm, bekapjuk az EU -t").

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#320) 4Grider válasza Vyndree (#318) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telekomnál az opcióknak nincs külföldi felhasználhatósága. Csak a beépített nettel bíró csomagok netjével tudsz roamingolni. Ilyen dominoban csak a Surf van.

[ Szerkesztve ]

(#321) Vyndree válasza 4Grider (#320) üzenetére


Vyndree
őstag

Pont most megy az M1-en, "a belföldi adatforgalmad az EUban is többletköltség nélkül felhasználhatod" - Orosz Brigitta NMHH.
Akkor ezek szerint ha egy csomaggal eddig nem roamingolhattál, akkor ezután se roamingolhatsz. Magyarul ezt a Dominót eddig se és ezután se fogod tudni külföldön használni?

(#322) 4Grider válasza Vyndree (#321) üzenetére


4Grider
nagyúr

A TV-ben sokszor nem mondják az apró betűs részt, jelen esetben az ÁSZF a mérvadó. ÁSZF szerint az előfizetéshez vásárolható internet-opciókat nem használhatod külföldön.
Domino-val tehát csak a Surf díjcsomag netjét és a forgalmi díjas GPRS limit csomagot tudod kint használni (utóbbi 2.75 Ft/MB).

(#323) totopad


totopad
senior tag

Azért a hazai szolgáltatók még mindig elmehetnek a búsba, én lengyelben 25 zlotyiért (kb 1500 huf) 6 gb mobil netet kapok! Otthon egy telenoros kártyát használok, ott 1 gb 1500 huf. Eszméletlen, mennyire lehúzzák a magyarokat.

(#324) LámaZ válasza totopad (#323) üzenetére


LámaZ
addikt

Az iQpro-nál 4 GB bruttó 1700 Ft/hó.

Legyen minden jó!

(#325) Vyndree válasza totopad (#323) üzenetére


Vyndree
őstag

A 25 zlotyi ha a legjobb helyen is váltod 2000Ft, itthon pedig az 1 giga net 990Ft és egy éved van rá hogy felhasználd. Egyébként tényleg drága itthon, a ténél 4GB 4000Ft dominóra. Előfizetésesnél jóval olcsóbb, hosszú távra sokkal jobban megéri, árban kb a negyede, ott vagyunk ahol a polákok.

4Grider: köszi

(#326) kiszi07


kiszi07
senior tag

Sracok, ha en Ausztriaban a dreinal feltoltom a kartyamat korlatlanra, akkor azt tudom majd Mo-n is hasznalni? Mindig jovok, de nincs terero... :(

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#327) totopad


totopad
senior tag

Egyébként éri valaki az adathasználatra vonatkozó roaming szabályokat? Nekem frankón nem világos. Tehát, ha az említett lengyel 6 gb-os csomagomat használom mondjuk Magyarországon, akkor gyakorlatilag felár nélkül tehetem meg?

(#328) totopad válasza kiszi07 (#326) üzenetére


totopad
senior tag

Nekem sem egyértelműek az adathasználatra vonatkozó szabályok. A méltányos használat adatforgalom esetében 7,70 euró/GB (2017-ben) állapít meg, de ez mire vonatkozik pontosan?

(#329) LámaZ


LámaZ
addikt

Te, annyit ne értetlenkedjetek!

El lett nektek magyarázva:
Utolsó 4 havi forgalmad nézik, és abból több, mint 50%-ot otthon kell elfogyasztanod.

Felmerült itt, hogy a szolgáltató kiköti, hogy csak belföldön felhasználható adatmennyiséget árul. Nem teheti meg, mert azzal EU-s jogot sértene.

Legyen minden jó!

(#330) kiszi07 válasza LámaZ (#329) üzenetére


kiszi07
senior tag

Nekem forditva lenne. Osztrak feltolto kartyaval Mo-n.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#331) totopad válasza LámaZ (#329) üzenetére


totopad
senior tag

Így már világos, csak minél több oldalt nézek, ahol részletesen kivesézik, az adatforgalomra vonatkozó kérdésre, annál nagyobb a katyvasz bennem.

(#332) Vyndree válasza kiszi07 (#330) üzenetére


Vyndree
őstag

Fordítva is működik persze, Két hónapig kint használod, utána két hónapig itthon. A 61. napon már nem lesz ingyenes a roamingod Mo-n, utána megint kint használod.

(#333) Somatom válasza LámaZ (#329) üzenetére


Somatom
veterán

Ez azért nem ennnyire egyértelmű. Pl. minek az 50% -a? Írok egy példát. Van 2GB Telenor netem, amiből minden hónapban 1,9GB -ot elhasználok roamingban. Maradt 100MB, és mivel van élő netem, jogosult vagyok használni a MyTV -t. Tolom is ezerrel, leforgalmazok vele vagy 10GB -ot. A MyTV adatforgalma nem számít bele semmilyen keretbe. Ugyanakkor a netsemlegesség szabálya miatt a szolgáltató nem tehet különbséget az adatforgalom típusai között, tehát mérés szempontjából bele kéne számolja a hazai 50% -ba.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#334) Vyndree válasza Somatom (#333) üzenetére


Vyndree
őstag

Az itthon és a külföldön töltött napok számát nézik. Tehát ha van egy előfizetésed akkor EU-ban 60 napig tudod ingyen igénybe venni a roamingot. Utána ha itthon vagy mondjuk 2 hetet és újra kimész, akkor két hétig nem kell kint pluszba fizetned. Az hogy itthon és külföldön mekkora adatmennyiséget használsz azt nem nézik, csak az eltöltött napokat. Ha hazajössz és nem kapcsolod be a mobilos és visszamész, akkor úgy észleli a rendszer, hogy nem jöttél haza, bár ez gondolom egyértelmű.

Ha olyan csomagod van, hogy itthon hálózaton belül ingyen beszélsz, akkor kint ezt felejtsd el. Ha mindenkivel ingyen, akkor kint is minden magyar számot ugyanúgy ingyen hívsz.

T-s vagyok, ugyanígy vagyok a TVgo-val, itthon nem számít bele az adatforgalomba, kintről nem tudom mi lesz a helyzet. Nincs jelentősége, mert nem is fog menni a csatornák nagy része nem magyar IP-ről, szinte csak az M1 és a Duna.

[ Szerkesztve ]

(#335) Somatom válasza Vyndree (#334) üzenetére


Somatom
veterán

Hááát... Úgy legyen!

Pontosabban az itthon, és az 1 -es zónában töltött időt nézik. Nálam ez lényeges különbség, mert a munkabeosztásom (2 hét kint, 2 hét itthon) határeset. De, melóban rendszeresen át kell menjek 1-1 napra Svájcba, ami már 2 -es zóna, így nem számít bele a free roaming időszámításába.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#336) kiszi07 válasza Vyndree (#332) üzenetére


kiszi07
senior tag

Igen, de ahogy atlepem a hatart nincs terero.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#337) Vyndree válasza kiszi07 (#336) üzenetére


Vyndree
őstag

Akkor fogad ez a jelenség, ha nincs roamingod vagy nincs engedélyezve. Feltöltőkártyás (prepaid), vagy előfizetéses?

(#338) kiszi07 válasza Vyndree (#337) üzenetére


kiszi07
senior tag

Sima feltoltokartyas. Nekem csak mobilnet kell 30 euroert 1 honapra korlatlan, legjobb.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#339) Somatom válasza kiszi07 (#338) üzenetére


Somatom
veterán

A korlátlan csomagokra nem vonatkoznak az általános szabályok. Nekem is korlátlan van otthon (flottás) és a legutolsó infóm szerint 10,5GB -ot használhatok roamingban. De, ez egyedi elbírálás alá tartozik. Lehet, hogy a tied csak hazai hálón használható. Erről a szolgáltatódnál érdeklődj!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#340) Vyndree válasza kiszi07 (#338) üzenetére


Vyndree
őstag

Feltöltőkártyásnál fel van tüntetve ha roamingolhatsz, ezeket a korlátlanokat tuti nem fogják engedni free roaming-ra. ez az egész arról szól, hogy ha külföldre mész ne legyenek plusz költségeid. Arra hogy más országét fogod itthon, vagy az itthonit ha kint élsz felejtsd el, ezért vannak ezek a megkötések.

(#341) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A T-nél pl csak az 'újfajta' (a már nem árusított lezártaknál nem, amik túlforgalmazásakor 32kbps-re korlátozódott) csomagok esetén érvényes az EU roaming.

Lehet emiatt érdemes új csomagra váltani (?) - ez költői kérdés volt..

[ Szerkesztve ]

(#342) LámaZ válasza Doky586 (#341) üzenetére


LámaZ
addikt

Most írták be a flottás topikban a srácok az iQpro-ra:

EU-s barangolás:
Az előfizetésben lévő adatkeret 2/3-a használható az EU-ban, korlátlan esetén 13 GB.
Hang roamingnál nincs korlát.
Aktiválni nem kell, elvileg automatikus.

Ez más szolgáltatóknál is hasonló lehet.

(De persze, tudom, mindjárt jönnek az önjelölt okosmókusok, hogy ez nem így van. :-)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#343) Doky586 válasza LámaZ (#342) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem vagyok flottás.
De meg kell nézni a honlapjukon jól a leírtakat (mindenki a saját szolgáltatójánál), még a hasonló csomagok is nagyon eltérnek egymástól az eu használatban..

Tehát a rendelet csak egy dolog, de lehet nem biztosítja a szolgáltató csak belföldön a mobilnetet (vagy akár a beszédet is), és persze nem is számláz érte.

(#344) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Rokonomnak magyar Telekomos előfizetése van, mely mellé jár havonta 1 GB mobilinternet (aztán lassított adatforgalom) meglátogatna külföldön, de nem vagyunk teljesen tisztában azzal, hogy akkor ezt jelenleg milyen feltételekkel lehetne itt is használni... Valóban nem kerül plusz díjba az EU-s roaming?

Illetve a lassított net plusz pénzébe kerül?

Köszönöm!

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#345) Vyndree válasza Mr Dini (#344) üzenetére


Vyndree
őstag

(#346) Somatom válasza Mr Dini (#344) üzenetére


Somatom
veterán

Tényleg mindenhol összefutunk. :)
Biztos, ami tuti, hívja fel a Telekomot, és konkrétan kérdezzen rá! Még az a linkelt "szájbarágó" sem teljesen valós, mert a szabály szerint azt a napot, amiben a teló hazai hálózathoz kapcsolódik, a méltányos használat vizsgálatánál nem tekinthetik roamingban töltött napnak. Ezért az 1. -es zónás határok közelében élők nem kell tartsanak attól, hogy a szolgáltató figyelmeztetni fogja őket.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#347) Somatom


Somatom
veterán

A flottás topikból ki vagyok tiltva, de mivel a téma itt is ON topik, ezért erre itt is reagálhatok.
Pontosan 15. -én aktiválták az EQ korlátlanomat, társkártyával. Nekem azt mondták, hogy 10,5GB -ot használhatok roamingban. Németországban voltam, amikor aktiválták, és jelenleg is ott vagyok. Tökéletesen működik a roaming. A MyTV is megy.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#348) Mr Dini válasza Somatom (#346) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm a válaszokat!

A Telekomba beküldtem az illetőt indulás előtt, ott azt mondták, hogy az adatforgalom nem kerül plusz díjba, s a hívás sem. A lassított állapotról pedig nem tudott megfelelő tájékoztatást adni. :F

Mindenesetre akár fizetős, akár nem, a navigáció miatt muszáj lesz használni.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#349) 4Grider válasza Mr Dini (#348) üzenetére


4Grider
nagyúr

A lassított net ÁSZF szerint nem használható roaming alatt, de amíg nem lassítanak, addig elméletileg minden használható. Gyakorlatban meg volt akinek működött a lassított rész is, és volt akinek roaming tiltás volt az alap net részen is.
Telekomnál ha nagy gáz van, akkor aktiválni lehet a gprs limit szolgáltatást, az forgalmi díjas, 1 MB 2 Ft 75 fillérbe kerül, és amíg van még egyenleg a kártyán, addig használható.

(#350) Mr Dini válasza 4Grider (#349) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm az infót! Nekem van itteni kártyám, így csak az eljutásig lesz szükséges. Addig pedig remélem elég lesz az az 1 GB. :) Ha pedig a szolgáltató mondta, hogy elérhető az internet, akkor remélem nem kamuztak...

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.