Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) HoTaZo válasza 4Grider (#550) üzenetére


HoTaZo
őstag

"EU díjzónába tartozó országok
Európai Unió

Ausztria, ..., Szlovénia

Európai Unión kívüli országok

Andorra, ..., Norvégia"

Tehát nem lesz plussz költségem? Monacóban nem volt.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#552) 4Grider válasza HoTaZo (#551) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az EU díjzónába tartozik, ha nem fogyasztod le az EU kereted és nem hosszabb időre mész, akkor nem lesz plusz költséged.

(#553) HoTaZo válasza 4Grider (#552) üzenetére


HoTaZo
őstag

25GB- os csomagom van. Hétvégére megyek csak, vagyis hétfőn lerakok, onnan még kérdéses, de valószínűleg jövök vissza Svéd vagy Németországba.

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#554) 4Grider válasza HoTaZo (#553) üzenetére


4Grider
nagyúr

A hazai díjakon való roamingolás lehetősége csak az időszakos utazásokra (pl. nyaralás, síelés, üzleti út) vonatkozik az EU Rendelet szerint, tehát NEM állandó, vagy életvitelszerű külföldi tartózkodás esetére.
Ennek megítéléséhez vizsgálják:
a forgalmi adatokat és/vagy a jelenléti adatokat 4 hónapra visszamenőleg összesítve.

Ha a Telekom úgy látja, hogy ezen adatok alapján jellemzően nem belföldön használod előfizetésed, a szolgáltató a méltányos használatra vonatkozó feltételek megsértése miatt jogosult - előzetes értesítést követően – az ÁSZF-ben meghatározott többletdíj felszámítására.

Az EU roaming többletdíj mértéke, illetve fogadott hanghívás díja 2018.10.01-től (a méltányos használatra vonatkozóan meghatározott mértéken túli használat esetén, bruttó díjak):
indított hang hívás esetén 12,7 Ft/perc,
küldött SMS esetén 3,9 Ft/db,
adatforgalmazás esetén: 1,9208 Ft/MB,
fogadott hanghívás díja: 4,5 Ft/perc.

(#555) HoTaZo válasza 4Grider (#554) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ez a kártyám kimondott EU netes.
Járom rendszeresen Európát erre-arra, csak Svájcban nem tudom használni, de arra ott a céges Vodafonos. Norvégiával nem voltam tisztába, ez az első fuvarom oda.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#556) Somatom válasza 4Grider (#554) üzenetére


Somatom
veterán

A kamionos szakmában naponta szembesülünk az elmélet és a gyakorlat közti különbségekkel. Sztem ez a kitétel azért lett, hogy szükség esetén a szolgáltatók kihátrálhassanak az ingyenes roamingból. De, úgy tűnik, hogy a gyakorlat rácáfolt ennek a szükségességére, mert én még nem hallottam olyan esetről, amiben egy szolgáltató élt volna ezzel a lehetőséggel.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#557) 4Grider válasza Somatom (#556) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én a Telekomból és a Vodából simán kinézem, hogy lehajol azért a néhány millió Forintnyi többletdíjért. A Telenorból azért nem, mert a saját (hazai) hálózatukat sem tudják rendesen menedzselni.

(#558) Somatom válasza 4Grider (#557) üzenetére


Somatom
veterán

Az EU -s szabályzás előtt a Vodának már volt egy ilyen csomagja (jó drágán). Több kollégám is belefejelt anélkül, hogy elolvasták volna az apróbetűst. Kapták is sorban a figyelmeztetést. De, az EU -s szabályzás óta nem tudok ilyen esetről. Az itthoni három közül a Telenor van a legrosszabb helyzetben, mert a népszerű roaming országok közül egyikben sincs jelen.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#559) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

Sziasztok!
Tervezek erdélybe menni egy hétre, és szeretnék mobilinetrnetet a tablethez. Telekomos vagyok, így "házon belül" láttam van 6 gb 4 ezer lenne.. viszont ma egy ismerősöm javasolta, hogy Orange feltöltőkártyát vegyek mert ott "korlátlan" a net.. erről esetleg van valakinek információja? Mit javasoltok? Az a 6 gb sztem jó áron lenne... előre is köszi!

(#560) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Úgy tűnik, hogy benne vagyok a 6forint.hu-t érintő kártyablokkolásban. Néhány napja nem tudok netezni az ő kártyájukkal. Találtam egy ilyen bróker céget, de nem tudom, hogy érdemes e velük kezdeni?
Tudtok valami megbízható flottát? Igazán csak netre van szükségem 25GB/hó tól és normál áron. Itt 10k volt a 25GB a Telekom kártyájával. A telóm kártyafüggetlen tehát nem gond más szolgáltatós kártya, csak működjön mindenhol. Ok, Svájc nem szükséges, ott tudom nélkülözni.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#561) #77646080 válasza HoTaZo (#560) üzenetére


#77646080
törölt tag

Tudtok valami megbízható flottát?

Mobil flotta topik: [link]

Ott több eséllyel kapsz segítséget.

(#562) HoTaZo válasza #77646080 (#561) üzenetére


HoTaZo
őstag

Köszi! :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#563) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Telekom előfizetéses mobilnetet használok EU-n belül lassan három hete, tökéletesen működik roamingban. Azonban a forgalom hazamegy Budapestre, ezt az IP alapján gondolom. Emiatt a sebesség és a ping is gyatra. Gyakorlatilag egy hívás akadozásmentesen már gondot okoz néha 4G-n. Nem lehet valahogy a guest szolgáltatótól kapni helyi IP-t, ha már úgy is az ő hálózatukat használom? Illetve érdekelne, hogy ezzel a megoldással csak a Telekom látja a forgalmam, tehát titkosított a forgalmam, míg eljut oda, vagy az aktuális roaming partner ISP is lát mindent?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#564) zsida.kornel


zsida.kornel
tag

Sziasztok!
Horvátországban a Telenoros kártyám folyamatosan eldobálja a térerőt és a netet, így használhatatlan. Első nap még semmi gond nem volt, most teljesen kuka, általában "csak segélyhívások" felirat látható. Közben Telekomos kártyam gond nélkül üzemel. Valaki tud rá valami megoldást?

(#565) 4Grider válasza zsida.kornel (#564) üzenetére


4Grider
nagyúr

Próbálj meg kézi beállításokra ideiglenesen áttérni. Értem ez alatt a hálózati módot (pl. 3G only) és/vagy szolgáltatót (Tele2 vagy A1).

(#566) zsida.kornel válasza 4Grider (#565) üzenetére


zsida.kornel
tag

Sajnos ezeket már próbáltam, de kevés sikerrel :(
Kikapcsolom reggelig, meg kiveszem a kártyát, aztan majd lesz valami.

[ Szerkesztve ]

(#567) Doky586 válasza Mr Dini (#563) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez már csak ilyen..

De vehetsz a helyi szolgáltatótól netezéshez sim kártyát és használhatod azt.. (az extra igények miatt)

(#568) ValoVillam


ValoVillam
tag

Sziasztok!
Németországban tartózkodva,
az okostelóban egyszerre lévő mindkét SIM-hez működik a hazai szolgáltatóhoz tartozó mobilnet (voda és digi), de a netet nem tudjuk wifi hotspottal továbbosztani a laptopnak. :-(
Tehát: a laptop csatlakozik, internet viszont nem lesz rajta. Eközben a telón van net, azon használható, bármelyik kártyára is jön éppen a net. (Ja, pár napja Budapesten még meg tudtuk osztani a digis mobilnetet így. Csak azt próbáltuk. Ha ez számít. Ha azóta nem állítottunk el valamit.) Mi lehet a gond?

(#569) HoTaZo válasza ValoVillam (#568) üzenetére


HoTaZo
őstag

Egész véletlenül, nincs bekapcsolva a wi-fi is?
Egyik kollégám rendszerint bekapcsolva hagyja, csak ezért gondolom.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#570) ValoVillam válasza HoTaZo (#569) üzenetére


ValoVillam
tag

Nincs bekapcsolva. Pár napja Budapesten még működött ugyanez a konfig. Amióta külföldön van, azóta nem megy neki.
Pár perce az is kiderült, hogy USB kábellel sem tudja megosztani a mobilnetet, hiába kapcsolódik sikeresen össze a laptoppal ("wired connection"), pedig eközben a telóján tud netezni.

[ Szerkesztve ]

(#571) HoTaZo válasza ValoVillam (#570) üzenetére


HoTaZo
őstag

Fura. Sajnos ebben nem tudlak előrébb juttatni. Nálam az usb segített, de nálam lassúság volt csak a probléma.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#572) atees


atees
őstag

Sziasztok!
Horvátországba keresek korlátlan mobilnetet, esetleg nincs rá tipp? kb 3 hétre kellene csak.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#573) 4Grider válasza atees (#572) üzenetére


4Grider
nagyúr

Helyi korlátlan 7 napra a hrvatskitelekom flat csomagja. Benzinkutakon illetve újságosoknál (Tisak) kapható. 85 kuna első hét napra, további hetekre 60 kuna/hét.

(#574) 4Grider válasza atees (#572) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem helyi ajánlat a Telekom topikban már említett 500 GB-os voda kártya roamingolva. Az A1 hálózatát használja, ami nem rossz.

(#575) Moretimer


Moretimer
aktív tag

Sziasztok,
Görögországban valami jó megoldás?
Köszi előre is. :R

Moretimer

(#576) 4Grider válasza Moretimer (#575) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ott a helyi wifi (ami többnyire adsl). Vagy amit viszel itthonról roaming keret.

(#577) Moretimer válasza 4Grider (#576) üzenetére


Moretimer
aktív tag

Korábban írtad az 500 Gb-os Voda kártyát, de gondolom az már nem él azért nem találom.
Amit vinnék az kevés, a helyi wifi pedig nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

Moretimer

(#578) 4Grider válasza Moretimer (#577) üzenetére


4Grider
nagyúr

A nyár elején a voda csökkentette az 500 GB-os adatcsomag EU-s felhasználhatóságát 15 GB-ra.
A görögöknél drága a mobilnet, aminek több oka van. Nyáron ráadásul túlterhelt is elég sok helyen. Anno a Windnél volt korlátlan csomag, ami gyakorlatilag 40 GB-ot jelentett, utána korlátozták a sebességét. Ennek ellenére eléggé túlterhelt volt.

(#579) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Sziasztok. Romániába most mi a jó? Holnap utazik az egyik rokonom, kell neki mobilnetet rendezzek. Alapból itthon telekom feltöltőkártyás

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#580) 4Grider válasza ZS3NI (#579) üzenetére


4Grider
nagyúr

Válassz neki egy Maraton csomagot, aktíváld és használja azt.
Ne felejtse el kikapcsolni a roaming tiltást (*104#).

(#581) Flinter


Flinter
tag

1GB mobilinternet külföldön, a világban földrészenkénti/régiónkénti csomagban, erősen változó árakon. Online rendelhető, eSIM-el működik.
(Személyesen nem használtam, most akadtam rá véletlenül.)
https://www.wifimap.io/mobile/esim-plans/

Hasonló előfizetés az általam korábban már használt
https://surfroam.com
Itt €25-ra feltöltött eSIM-et rendelhetsz (vagy fizikai SIM-et postán), amit 200+ országban használhatsz fel internetezésre (3/4/5G), országonként nagyon változó MB díjakon. (Hangkapcsolat nincs, SMS-t kezel. Rendelkezésre állás 1 év, le nem fogyasztott díja halmozódik.)

Nyilván e SIM-ek díjai általában (nagyon) nem versenyképesek az országonkénti helyi prepaid előfizetések díjszabásával, viszont nagy előnyük, hogy nem kell mindern országban megvásárolni, kicserélgetni, aktiválni, beállítani, stb. őket - folyamatosan mindig van interneted.
És a legtöbbször sokkal olcsóbbak, mint a magyar előfizetések (nem EU) roaming díszabásai (vagy akár egy pár napos érvényességű Világjegy díja). Ha valaki "világutazó", vagy akár csak egy régiót utazik körbe (pl. Kaukázus, Balkán) már megérheti neki megrendelni ezek valamelyikét.

(#582) fcbarca


fcbarca
őstag

Sziasztok. Melyik a legjobb mobilinternet ajánlat Ausztriába? Telefonálásra nem lenne használva és hűségidő nélkül kelleme. Van olyan vagy hasonló mint MO. a digi mobil? Tirol, azon belül Innsbruck közelében használnám

(#583) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
Németországban olyan korlátlan mobilnet érdekelne, aminek a SIM kártyájához Lidl vagy hasonló áruházban lehet hozzájutni (mert annyira nem megy a német, hogy ezt pl. egy Mobilos boltban le tudjam rendezni).
Köszi!

(#584) LámaZ


LámaZ
addikt

Sziasztok!
Ausztriában most melyik a legjobb mobilinternet-opció?

Elolvastam a Traveltomtom összefoglalót, amúgy.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#585) LámaZ válasza LámaZ (#584) üzenetére


LámaZ
addikt

Konkrétan:
Traveltomtom recommends buying a T-Mobile sim card in Austria. For €30 you get 30 GB data and they have the best 4G/5G network in Austria.”

Legyen minden jó!

(#586) 4Grider válasza LámaZ (#585) üzenetére


4Grider
nagyúr

Itthon ennyi pénzért egy közönséges Domino sim-re 5 GB EU roaming net 5 EUR-ért aktiválható 3 napra. És ez roaming net (itthon korlátlan). Szóval nem ájultam el attól, amit találtál.

(#587) LámaZ válasza 4Grider (#586) üzenetére


LámaZ
addikt

Teljesen igazad van. Egy másik fórumban közben a Lidl-es csomagot ajánlották, mint legjobbat.

Legyen minden jó!

(#588) kano válasza LámaZ (#587) üzenetére


kano
nagyúr

Csak sejtem, hogy az elég jó lehet. Nem biztos, hogy a legjobb!!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#589) totopad


totopad
senior tag

Üdv! Van valakinek friss tapasztalata görögországi korlátlan mobilnettel kapcsolatban?
Havi csomagra lenne igény és csak adatra.

(#590) 4Grider válasza totopad (#589) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem tudok lassítás nélküli korlátlan mobilnetet elképzelni egy ilyen földrajzi adottságú országban.

(#591) totopad válasza 4Grider (#590) üzenetére


totopad
senior tag

https://www.wind.gr/en/f2g/bundles/#/unlimited-data

ez elvileg az lenne, de nem találtam felhasználási feltételeket

(#592) 4Grider válasza totopad (#591) üzenetére


4Grider
nagyúr

3-4 éve használtam őket, volt fair use policy a korlátlan netjükhöz, amiben akkoriban 40 GB volt a havi limit. Csodálkoznék, ha ezt azóta nagyon jelentősen emelték volna.

(#593) totopad válasza 4Grider (#592) üzenetére


totopad
senior tag

Talán még annyi is elég lehet, kiegészitő netként kellene, de nagyobb csomagokat egyszerűen nem találni feltöltő kártyásként.

(#594) 4Grider válasza totopad (#593) üzenetére


4Grider
nagyúr

...és így ők voltak a legjobban terheltek, így a leglassabbak is. A helyi és a brit multi sokkal jobb volt tőlük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.