Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Lacuss20 válasza club1 (#150) üzenetére


Lacuss20
senior tag

:R :R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#152) szabos


szabos
tag

Sziasztok!

Családtag Svédországban tölt egy hetet, gondolom egyszerűbb odakint vásárolni sim kártyát. Valami prepaid megoldásra gondoltam. Gyakorlati tapasztalatokra lenne szükségem, hogy melyik szolgáltatótól kellene ilyet vásárolni.

Köszönettel
szabos

(#153) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Nos úgy alakult T-mobile hot-spotnál vettem szolgáltatást. Ugye így a telefonról jön a wifi csatlakozáson keresztül net a gépre. Valaki esetleg jártas abban, hogy pinget miként lehet csökkenteni? Pl Németországi Call of Duty 4 szerveren is 140 a pingem. :R :F

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#154) Schuby válasza Lacuss20 (#153) üzenetére


Schuby
aktív tag

tudtommal nem lehet. A mobilneten amugy is alapból magasabb a pinged, hát még ha a telefonon keresztül osztod.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#155) Lacuss20 válasza Schuby (#154) üzenetére


Lacuss20
senior tag

HOTSpot tehát Wifis internet nem mobilnet. Mobilneten semmi baj ninc spl otthon a pinggel csak ugye az fogy... Kb 5-10m re van a hotel folyosó falán a router ami a telekomos HOTspotot nyomja. Csak furcsálltam adolgot, hogy semmi változtatás és egyszer szépen végig mentem pl WoT-ban egy kört 80-100pinggel ami tökéletesnek mondható a helyzethez képest, de azóta megint 190-230. Jelerősségre gyanakodtam, de mivel végig ugyanott volt a telefon nem hinném , hogy az zavar be. Esetleg ha külön egy erre a célra szolgáló Mifin ( mini wifi router) keresztül csatlakoznék? Aminek nincs egyéb adatforgalma stb gondolom a vevője is jobb mint egy telefonnak?

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#156) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Vagy pedig mivel internetes PC-ről is betudok jelentkezni lehet megtudom kerülni teljesen a mobilon keresztüli internetet, ha veszek egy wifi antennát a gépbe.

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#157) GergelyL22


GergelyL22
újonc

Sziasztok,

Nyáron külföldre utazom, még nem tudom pontosan hová, de lehetséges céljaim között szerepel Olaszország és Portugália. Valószínűleg szükségem lesz mobilnetre, milyen lehetőségeim vannak ezen két országban? A telefonom támogat akár TD-LTE-t is (azt hallottam, hogy Lengyelországban ez frankón működik az Aero2 hálózaton). Kínában vettem a készülékemet, jól működik Magyarországon is. Tudok telefonálni, meg netezni is vele.

Nokia 3210-Sony Ericsson T100-Nokia 3230-Samsung Corby S3650-LENOVO S810T LTE 4G

(#158) Schuby válasza Lacuss20 (#155) üzenetére


Schuby
aktív tag

Így már értem. ebben az esetben lehet a telefonod épp töltött vmit, frissített ilyesmi. akkor is megugorhat a ping. Valszeg úgy jársz a legjobban ha veszel egy wifi kártyát a gépbe.Belső kártya külső, lecsavarható antennával. Sztem a router felesleges, amugy is elég lenne erre a célra egy AP , de az is csak egy plusz lépcső. Ha meg tudod nézni milyen router van a folyósón, esetleg tud MIMO-t, akkor olyan kártyát érdemes venni

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#159) amargo


amargo
addikt

Erdekel valakit egy angol kartya, amin meg kb 200 perc van es unlimited data connection? Voltam kint es vettem egy honapos kartyat, meg kb 2het es jopar nap van rajta

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#160) Szteff2


Szteff2
csendes tag

Érdeklődnék, hogy az alábbi horvátországi internetezési lehetőségnek nincs mennyiségi korlátja, csak időbeli (7 nap)? https://www.hrvatskitelekom.hr/visiting-croatia

(#161) club1 válasza Szteff2 (#160) üzenetére


club1
veterán

Ha elolvasod az oldalon szereplő Terms and Conditions of Use (PDF) részt, akkor magadtól is rájössz.

(#162) Szteff2 válasza club1 (#161) üzenetére


Szteff2
csendes tag

Köszi a tippet. Az angol tudásom gyengécske, de ha jól vettem ki, akkor limit nélkül van.

(#163) leeloodallas


leeloodallas
csendes tag

Sziasztok!

Holnap utazom Ausztriába, Scharing (umlautos "a"-val) városba, és a következő lenne a kérdésem:

A meglévő, Aldi-ban, Németországban vásárolt stickemhez vásárolhatok-e osztrák simet, ill. működni fog-e ez a kombó?
A célállomáson egyelőre semmilyen megoldást nem találtam, és ha egy mód van rá, nem szeretnék ott improvizálni. Természetesen bármilyen alternatív megoldás is érdekel.

Előre is köszönöm!

(#164) amisis


amisis
aktív tag

Sziasztok, esetleg nincs valakinek egy jó olasz mobilnet kártyája elég lenne egy gigabyte is. Előre köszi.

Apple iPhone 8 Plus

(#165) BangoSkank


BangoSkank
tag

Hátha tervezi valaki mostanában: Montenegró, csak mobilnet, telefonszolgáltatás nélkül, 1GB-os, 15 napig felhasználható, 3 euróért kapható. Személyit kell bemutatni. A helyi Telekomnál lehet kapni. Kétkátyás telefonon használom most, erről megy a net, a magyar kártyán meg elérhető vagyok, ha szükséges.

(#166) Wendelke


Wendelke
senior tag

Románia, helyesebben Erdély Székelyvarság. Ez Székelyudvarhelytől 30 km-re É-Ny-ra található, Vodafont javasolták, de itt az Orange megy jobban, így vettem egy 5 Eur-os sim-et+8 Eur volt a 3 Gb-os mobilnet az Orange-tól. Nem gyenge hegyek között vagyunk, de teljesen jó a térerő 3G-vel.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#167) Wendelke válasza Wendelke (#166) üzenetére


Wendelke
senior tag

Tegnap jöttünk meg Székelyvarságról. Székelyudvar felett van 30 km-re, a Zetelaki víztározó mellett. Nagyon szép hely, aki járt ott , tudja, másnak meg csak ajánlani tudom.

A román sofőrök idióták és életveszélyesek, a magyar "'közlekedési morál" szinte csodálatos ahhoz képest :O

Kint vettem egy Orange PrePay kártyát 5+8 Eur áron, ami 3 Gb-os mobilinternetet jelent. Nagyon jól működött. Egy független telefont használtam, amivel a többire tudtam Wifi hotspot-tal osztani a netet.

Mobilban és internetben sajnos a Románok már megelőztek. :(

(A kártya és kb. 20 napig használható 1.5 Gb mobilinternet meg van még, ha valakit érdekelne :) )

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#168) plaschil


plaschil
aktív tag

Sziasztok!

Van valami eldobható mobilinternet SIM kártya, amit az országban forgalmaznak, és külföldön is lehet használni? Vagy hogy/hol kell ezt beszerezni? Összesen 1 napra kellene kb. 500 MB adatforgalomhoz.

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#169) Dr.kühl


Dr.kühl
csendes tag

Sziasztok!

A Sors ugy hozta hogy németországba kerültem. albéreltembe nincs net, viszont szeretnék, valaki ismeri a MEDION kártyát? aldiba lehet kapni és van náluk egy csomag EZ szerintem nagyon megéri. de vajon hol tudok beszerezni nano SIM - et? :DDD

(#170) Schuby válasza Dr.kühl (#169) üzenetére


Schuby
aktív tag

2 éve ezt használom.
nano simre a megoldás

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#171) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Kaliforniába utazik pár barátom és eszembe jutott, hogy mekkora segítség lenne nekik ha lenne kinti mobilnetük.
Persze nem roamingos mert arra a gatyájuk rámenne, hanem valami helyi szolgáltatós megoldás.
Tudtok ebben segíteni? Csak amerikáról beszélünk ahol minden ember mobilnetezik, biztos van valami prepaid megoldás.

(#172) szkorhetz válasza Schuby (#170) üzenetére


szkorhetz
őstag

Szia!

Elmondanád, hogy működik ez a cucc? Kell külön stick és csak ez a 15 Ajró költség van a dolgon? 5000 mega után mi lesz? Leáll, vagy csak lassul?

Apósom kimegy kamionozni, érdekelné a dolog, csak nem igazán vagyok jó németben, ő meg nem érti a dolgokat.. :D

Köszi!

(#173) Schuby válasza szkorhetz (#172) üzenetére


Schuby
aktív tag

fentebb leírtam, keress vissza. ha lefogyott az5 gb belassítják, nem tiltják le, 30 napig akkor is él. utána még pár napig fel tudsz lépni az alditalk oldalra hogy feltöltsd

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#174) joe500


joe500
csendes tag

Heló

Tud valaki olyan szolgáltatót, amelyik több országban is biztosít mobilinternetet ?

Lehetőleg elérhető áron.

(#175) swordfish68


swordfish68
csendes tag

Sziasztok,
Egy év tapasztalatát osztom meg Veletek.
Drei superSIM-em van így az ezáltal lefedett országokról nem tudok infót.
Németországban sokat tartózkodom. ALDI-s netet használok.
A legkisebb netes csomagot aktiválom minden hónapban, ami 3,99 €.
Ez 150 mb adatforgalmat fed le. Utána lelassítják, de nekem a lelassított is bőven elegendő Whats Up-ra és skype-ra. Whats up megy útközben is a skype inkább pl egy parkolóban állva....
Amennyiben pl francia spanyol vagy benelux területre megyek hosszabb időre, akkor nekem a telenor heti 1 gb adatforgalma vált be 3.490,- forintért. Ha elfogyna, akkor 500 mb plusz 1990 ft.
https://www.telenor.hu/roaming/eu-net-hetijegy-m
Ehhez a telenoroshoz előfizetés nem kell tudtommal, tehát egy sima feltöltős is elegendő hozzá.
Ha ennek lemenne az ára 2000 ft környékére, akkor nem is vennék se német netet, sem pedig a drei-t nem tölteném fel. A drei egyébként is árat emelt. Igaz korlátlan nekem a netem, de havi 19 € lesz.
Remélem tudtam segíteni, aki most keres valami megoldást.

(#176) brandyke


brandyke
csendes tag

Sziasztok. Jan. 10-én utazom Belgiumba 7 hétre, majd aztán 4-5 hetes turnusokba leszek ott. Olvastam már erről az ALDI-s internetről és a kérdésem az lenne hogy ezt bármelyik ALDI-ban meg lehet venni? Kell hozzá valamilyen igazolvány? Ők adnak SIM-et hozzá? Vagy hogy működik ez? Köszi a segítséget.

(#177) Herbali


Herbali
tag

Sziasztok
Én olyan külföldi mobilnetet keresek ami minden europai országban használható és nem kell hozzá a lakást eladni, hogy kifizessem.
Ebben gondolkodom. Még nem próbáltam ki.

Napi 1 eur-ért kapsz 100 Mb netet 36 európai országban. Feltöltőkártyás. Csak arra a napra rendeled meg a netet amikor tényleg szükséged van rá. Használható telefonálásra is. Kapcsolási dij van.
http://simcard.spainsur.com/orange/11-orange-mundo-go-europe-3g-4g-internet-for-36-countries-in-europe-includes-10-credit.html

http://m.orange.es/en/personal/mobile-service-plans/roaming/go-europe/#activation

1 € /day 100 MB
(VAT included)
to browse in European Union, Iceland, Liechtenstein and Norway
1 € / day 60 minutes
(VAT included)
to talk in European Union, Iceland, Liechtenstein and Norway
Go Europe

ebay-en van egy eladó aki árul sim kártyákat. Ezt a Mundo-t is árulja aktiválva és aktiválás nélkül is.

http://www.ebay.com/itm/TARJETA-SIM-ORANGE-MUNDO-4G-PREPAGO-5-SALDO-NAVEGA-HABLA-GO-EUROPA-ACTIVADA-/181990570502?hash=item2a5f7bba06:g:LjcAAOSwjVVVkCjR

[ Szerkesztve ]

(#178) AstraCDX válasza swordfish68 (#175) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hali !

Köszi a hasznos tájékoztatást ! :R

A kritikus pontokra azért felhívom a figyelmet .

"Az adatroaming-szolgáltatás igénybevételéhez szükséges egy belföldi internetelérést biztosító tarifa vagy szolgáltatás megléte, enélkül az adathálózathoz való hozzáférés nem lehetséges."

Nem ismerem a Telenor csomagokat, de akkor a 3490 Ft-os díjhoz csapódik az alapdíj, ami emeli az összköltséget .

"Az adatmennyiség számításába a le- és feltöltött adatmennyiség egyaránt beletartozik."

Nem tudom, hogy ez pontosan mennyit számít, de nem árt tudni, és figyelembe venni, mert tudomásom szerint más szolgáltatók, csak a letöltési adatmennyiséget jelölik/hangsúlyozzák ajánlataikban .

Nekem most Open Internet 4 GIGA feltöltős csomagom van .

4 GB 28 napra 10 Euro-ért, és nem kell hozzá semmi egyéb előfizetés, vagy plusz költség .

Hátránya, hogy csak olasz területen műxik .

Viszont, ha tudom, hogy hosszabb időre elkerülöm olaszországot, (pl karácsonyi időszak, vagy nyári szabadság) akkor meg lehet állítani, és így nem történik meg a következő feltöltődés, és díjlevonás .

Ha újra arra megyek akkor viszont 5 Euro az újraindítás, tehát ezt minimum 1 havi távollét esetén érdemes alkalmazni .

Üdv.

Astra

(#179) barcsajani


barcsajani
tag

Sziasztok, a napokban fogok Németországba menni kicsit huzamosabb időre. A helyzet az, hogy szeretnék egy micro SIM-et amin van legalább 1 GB internet és némi perc Romániába, de a perc nem fontos.
Melyik szolgáltató a legjobb választás? Láttam ezt az Aldi talk-os dolgot, hogy az 13 euróba kerül és náluk van 10 euróért 1.5 GB net egy hónapra, én ha veszek egy ilyen Aldis simet, akkor bármilyen + költség nélkül tudom ezt az opciót aktiválni, vagy pedig még a 13 eurón kívűl fog kelleni töltsem?
Sajnos németül nem igazán tudok, így nem nagyon értem amit ír az oldalukon, ha valaki tud segíteni és elmagyarázni a dolgokat azt nagyon szépen megköszönném.

Egyébként ha valakit érdekel én tudok segíteni a romániai szolgáltatókkal kapcsolatban, én itt Orangeot használtam. De más szolgátatókról is tudok némi infót adni. :)

S23U + M51 + Galaxy Watch 3 Titanium + Buds

(#180) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Sziasztok,

Érdeklődni szeretnék, hogy amerikával kapcsolatban van-e valaki aki képben van. Mobilnetre mindenképpen szükségem lenne, ha telefon is van az még jobb. Köszi előre is :R

What else?

(#181) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Üdv!

Mi most a legjobb megoldás Ausztriai és Németországi internet elérésre?
Elég lenne csak adat kártya.

#?*@&!

(#182) ATM_automata válasza zeon.hu (#181) üzenetére


ATM_automata
őstag

Ausztriában én a BOB kártyáját szoktam használni, kapható a Lidl-től a Saturnig mindenhol. 14 euro körül volt, 1GB 3G internet, 1 év felhasználhatósággal. /Ez tavalyi infó, nem tudom idén változott-e./

What else?

(#183) barcsajani válasza zeon.hu (#181) üzenetére


barcsajani
tag

www.lycamobile.de Elég jó áraik vannak és únion belül 19 országban nincs roaming díjuk. (Sajnos Magyarország nem tartozik közéjük...)

S23U + M51 + Galaxy Watch 3 Titanium + Buds

(#184) zeon.hu válasza ATM_automata (#182) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

és köszönöm!
Megnézem majd ezeket.

#?*@&!

(#185) moriak válasza AstraCDX (#178) üzenetére


moriak
tag

Szia/sziasztok
Open Internet 4 GIGA csomagos SIM kártyák nagyjából mindegyik benzinkúton elérhetőek?
Köszönöm

(#186) AstraCDX válasza moriak (#185) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hali !

Jelenleg csak Internet 5 GIGA kapható 9 Euro-ért .

Ha ez nem lenne elég, vehetsz hozzá még +1, +3, +5, GB kiegészítést, +3, +6, vagy +9 Euro-ért .

Elvileg talán benzinkúton is árulják, de azt én nem favorizálom .

Ha segíthettem . . .

Üdv.

Astra

[ Szerkesztve ]

(#187) g2016


g2016
csendes újonc

prepaid mobilnet összehasonlító

Nem láttam, hogy más is beírta volna, ill. az összefoglalóban sem szerepel.

Ezen a honlapon országonként vannak felsorolva a prepaid mobilnetszolgáltatók, sim kártya árakkal és tarifákkal.

(#188) AstraCDX válasza g2016 (#187) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hali !

Ha lenne "Like" gomb ! :C

Köszi a hasznos info-t ! :R

Csak az engem érintő Talján Wind mobilnetet néztem meg .

Úgy tűnik, mintha kicsit elavultak lennének az ott megjelenített info-k .

A csomag amit én használok, Wind al Secondo illetve a hozzá csatlakozó mobilnet Internet 5 GIGA 9 Euro-ért 28 napra, egyáltalán nincs feltüntetve .

Még a régebbi verziói sem az Open Internet 3 Giga, 9 Euro-ért 28 napra, amivel én valaha kezdtem .

Egyébként több mint baráti áron adják a 28 napi 5 Gigát 9 Euro-ért .

A hazánkban profitban fulladozó szolgáltatók, példát vehetnének az árképzésükről .

Üdv.

Astra

(#189) g2016 válasza AstraCDX (#188) üzenetére


g2016
csendes újonc

Wiki, úgyhogy te is szabadon szerkesztheted.

De úgy láttam, hogy a legtöbb infó pontos rajta, ezen kívül semmilyen hasonló oldalt sem találtam, a legtöbb esetben csak fórumbejegyzéseket találtam google keresésekre.

(#190) spe88


spe88
senior tag

Hello,

Olyan megoldást ismer valaki, hogy veszek egy SIM-et feltöltök rá X forintot, abból veszek X GB forgalmat és ameddig az le nem fogy addig működik?

Eddig csak olyannal találkoztam, aki havonta nullázza! Valószínűleg nem biznisz nekik, de hátha találkozott valaki ilyennel! :)

Egyébként Németországban vagyok, ha ez releváns.

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#191) Schuby válasza spe88 (#190) üzenetére


Schuby
aktív tag

ha nem veszel csomagot, mindegyik sim így müködik csak nagyon rossz az ár. Az alap 0.24€ cent/ 100kb ha jól emlékszem. rátöltesz 15 €-t és rossz esetben kb 2 óra alatt leeszi.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#192) half333


half333
őstag

Üdv! Valaki él németben,és használlebara sim-et, eseteleg 4g képes készüléket? Arra lennék kiváncsi h miért nem működik nálam a 4g. Töltöttem rá 1gb-ot,annyit irt h high speed net,de még 3g sincs mindig,persze ettől függetlenül türhető a net,de hamár van 4g,jó lenne kihasználni .

(#193) Herbali válasza half333 (#192) üzenetére


Herbali
tag

Telefon beállításaiban ellenőrizd le, hogy a sim kártyánál a "hálózati típus választása" -nál, a "4G előnyben" legyen beállítva!

(#194) half333 válasza Herbali (#193) üzenetére


half333
őstag

Az be van állitva,de max a 3g-t szokta kimutatni.

(#195) 4Grider válasza half333 (#192) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egyáltalán 4G-képes adatcsomag előfizetésed van?

(#196) half333 válasza 4Grider (#195) üzenetére


half333
őstag

Nincs semmilyen előfizetésem. Németbe vagyok,lebara hálózaton. Akkor is kellene legyen 4g,nem? Vagy a 4g kizárólag előfizusoknak jár?

[ Szerkesztve ]

(#197) lipido


lipido
senior tag

Akinek a voda napi 50mb-os csomagja van az figyeljen, mert megszűnt (megszűnik), nehogy meglepi legyen a hó végi számla! :R

(#198) samyka11 válasza AstraCDX (#188) üzenetére


samyka11
csendes tag

Üdv!
Olaszországi feltöltős nettel kapcsolatban szeretnék kérdezni.
Olvastam a fórumot, a kiolvasott tapasztalatok alapján jutottam el a Wind.it kínálatában a Giga International "csomaghoz".
https://www.wind.it/it/privati/tariffe_e_opzioni/privatiestero/dallitalia/giga_international/

Ezzel kapcsolatban nekem az nem tiszta, hogy bemegyek egy, a honlapon kinézett forgalmazóhoz, elmondom neki, hogy ezt szeretném, Akkor mennyit kell fizetnem? A 6 eurós árhoz még mi társul? 1 eurós aktiválási díjat találtam eddig.
Mivel megújuló szolgáltatás, honnan von le a következő héten újabb összeget? Lehet, hogy itt is ilyen 35 vs. 50 eurós induló pakk van?

Itt is élhet az a fontos dolog, hogy aktiváláskor a pénznyelő szolgáltatásokat le kell tiltani?

Tudnátok ebben segíteni?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#199) Digger


Digger
senior tag

Sziasztok!
Bulgáriára ismertek valamilyen mobilnet megoldást?

(#200) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Sziasztok.
Használ valaki Németbe aldis internetet?

A kérdésem az lenne, hogy a kezdő csomagban lévő Guthaben nekem 2 euro/nap le is ment.
Most 1,08euro van a Guthaben egyenlegén.

Kilehet ezt az opcíót valahogy kapcsolni.
Ha lefogy az 1,5gb-os csomagom és én újra feltöltöm, akkor ez az opcíó nem fogja tovább szívni a keretet?

Sehol se találtam olyant, ahol ezt megtudnám tenni.

Valaki valami ötlet?
Vagy konkrét megoldás?

Előre is köszönöm.

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.