Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) dragon1993


dragon1993
őstag

Kamionozáshoz keresünk mobilinternetet EU-n belülre, melyik lenne a legolcsóbb megoldás ?

(#202) Herbali válasza dragon1993 (#201) üzenetére


Herbali
tag

Èn kamionozáshoz ezt vettem ès használom.
[link]
Napi egy eur 100 Mb a Go Europa opcioval.

[ Szerkesztve ]

(#203) Digger


Digger
senior tag

Bulgáriában, Neszebárban 4 G képes Prepaid kártya, 10 napig él, 2Gb letöltési korláttal, 15 leváért vettem.

(#204) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!
1 hétre megyek nyaralni Görögországba (Korfu, Sidari) és szeretnék mobilinternetet. Melyik szolgáltatót ajánljátok? Az ilyen boltokban vett simkártyát úgy kell aktiválni mint itthon?

(#205) 4Grider válasza flegga92 (#204) üzenetére


4Grider
nagyúr

Árban a Wind a legjobb, Sidariban biztos hogy van 4G. 3G-n elég jellemzőek a lassulások a nyári túlterhelés miatt. A legjobb minőségű szolgáltató a Cosmote (helyi matáv), viszont ők a legdrágábbak is.
Arra készülj fel, hogy a görögöknél relatíve drága a mobilnet, és meg sem közelíti az itthon megszokott minőséget.

(#206) flegga92 válasza 4Grider (#205) üzenetére


flegga92
senior tag

Minimum 500 MB max 1 GB-ra lenne szükségem csak. Fontos, hogy a Tethering menjen (bár erre találtam megoldást). Simet úgy kell aktiválni mint itthon, hogy felhívni egy számot bediktálni az adatokat stb?

(#207) 4Grider válasza flegga92 (#206) üzenetére


4Grider
nagyúr

A korfui Wind store-ban elkérték a személyimet, és regisztrálták rá a sim-et.
Én ezt a csomagot használtam.
Betettem a telefonba, elküldtem vele a feltöltő bón számát a megadott számra, és megérkezett rá a 3 GB.

(#208) Lenry


Lenry
félisten

Erdélybe mennék nemsokára, kell egy SIM mobilnethez, 500-1000MB leforgalmazhatósággal. hol érdemes néznem?
valami olyan eldobható kellene, amit bárhol meg tudok venni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#209) rankesz


rankesz
veterán

Sziasztok
Egy hét korfu vár rám augusztusban, valaki tud tippeket, hogy milyen netes kártyát vegyek kint a duál sim mobilomba?
Hupsz, most látom, hárommal lejjebb... :B

[ Szerkesztve ]

(#210) Mi5i válasza Lenry (#208) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Erdély engem is hasonlóan érdekelne :)

(#211) barcsajani válasza Mi5i (#210) üzenetére


barcsajani
tag

Én az orange szolgáltatót ajánlom, legtöbb üzletben kapni kártyát amin alapból van 5 euró egyenleg, ebből kb 1gb netet lehet aktiválni.

Aktiválni egyszerű, amikor benne van a SIM kártya a telefonodba akkor felhívod a *100#-t majd ott küldesz nekik egy 4-t (Internet), utána kiválasztod melyik opciót akarod, a 3-as éri meg a legjobban (10 eu - 6gb), viszont ahhoz még kell rátölteni még 5 eurót amit szintúgy szinte bármelyik üzletben lehet.

[ Szerkesztve ]

S23U + M51 + Galaxy Watch 3 Titanium + Buds

(#212) LámaZ válasza barcsajani (#211) üzenetére


LámaZ
addikt

Románia nem szigorított az eldobható SIM-ek rendszerén? Rémlik, hogy valamelyik terrortámadásnál Nyugat-Európában romániai roamingos SIM-et használtak.

Legyen minden jó!

(#213) barcsajani válasza LámaZ (#212) üzenetére


barcsajani
tag

Nem tudok ilyesmiről, mármint a szigorított cuccról. Egy ideje nem vettem SIM-et, de szerintem minden a régi.
Ebben a korrupt országban ezzel foglalkoznak a legkevésbé...

S23U + M51 + Galaxy Watch 3 Titanium + Buds

(#214) rankesz válasza rankesz (#209) üzenetére


rankesz
veterán

Aki korfu-ra utazik még korfu town-ban szerezze be a sim-et mert máshol esélytelen kb.

(#215) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. Olasz korlátlan, vagy nagy menniségű mobilnet van nem horror áron? 1-2GB nem érdekel (esetleg csak nagyon olcsón), ha spórolni akarok akkor a német kártyámon aktiválok 2x4,99€-ért 2x500MB roamingot.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#216) AstraCDX válasza CHIPman (#215) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Szia !

Wind szolgáltatót ajánlom, mert ezt ismerem .

Wind Open Internet 12 GIGA

Üdv.

Astra

(#217) 4Grider


4Grider
nagyúr

Új horvátországi mobilnet/telefonálási lehetőség a VIP-től.
Tourist tariff 80 kuna a benzinkutakon, kis kék tasakban van "Unlimited surfing for entire week. Prepaid 4G sim with Tourist tariff" felirattal. 1 hétre 20 GB 4G internetet és 100 hívást vagy smst tartalmaz horvátországi hálózatok felé.
Most mértem vele Zára alatt a tengerparton, közepes térerővel:

(#218) CHIPman válasza AstraCDX (#216) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Bementem a windhez és 4GB-ot akartak adni 20€-ért, annál olcsóbban vagy ennyiért többet nem. Átmentem a TIM boltba, ott 5GB lett volna 9€+10€ a SIM. Inkább aktiváltam 500megát a német kártyámra, és kihúzom valahogy 1GB-ból. :R

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#219) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Sziasztok,

Úgy hozza a sors, hogy havi 1 hetet Németo. ból fogok dolgozni hamarosan. Mobilinternetre lenne szükséges, jelenleg Telenoros vagyok. Mi lenne számomra a legmegfelelőbb?

Köszi előre is!

YNWA

(#220) barcsajani válasza BoC1ka (#219) üzenetére


barcsajani
tag

Szia, én Lebara-t tudom ajánlani, amíg kint voltam én is azt használtam.

S23U + M51 + Galaxy Watch 3 Titanium + Buds

(#221) CHIPman válasza BoC1ka (#219) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Aldi Talkot használok, elég olcsón lehet telefonálni is vele. Net belföld 4€/500MB/30 nap, net roaming 5€/500MB/7 nap, egyébként pedig 24c/MB belföld és 23c/MB roaming. Viszont én még nem láttam vele 4G jelet, de zömében van H+. Feltölteni az aldiban erre a célra vásárolt blokkon található kóddal tudod 5€-s lépcsőkben.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#222) blade4


blade4
aktív tag

Sziasztok!

Ma megyek Ausztriába, és olyan kérdésem lenne, hogy valaki tudna ajánlani valami korlátlan mobilnet félét, persze ha van ilyen. :)

(#223) Longd


Longd
csendes tag

Sziasztok!
Franciaországba utazok 5 napra. Meg tudnátok kérlek mondani, hogy mi lehet a legjobb megoldás adatkapcsolati kártyára?
Köszönöm szépen

(#224) lipido


lipido
senior tag

Sztem érdemes megnézni!!
kép

:R

[ Szerkesztve ]

(#225) 4Grider válasza lipido (#224) üzenetére


4Grider
nagyúr

2 év hűséggel. És nem egész 9 hónap múlva lesz teljesen ingyenes a roaming. Persze a mobilnet még kérdéses, de van arra is elég nagy esély, hogy lesz olyan EU ország, ahova érdemes lesz kivinni akár a prepaid mobilnetet is.

(#226) lipido válasza 4Grider (#225) üzenetére


lipido
senior tag

Igen, én is viszolygok a hűségtől, de sztem (készülék nélkül) az a 6,500-as havi ár (Blue M) nem annyira rossz, 2 gb nettel, még ha csak itthon használod sem, nem hogy külföldön is. Ezt ki lehet egészíteni mondjuk 2000 perccel (+7000 ftért), és ahhoz ne kell hűség . Sztem magyar viszonylatban nem rossz!!
Arról nem is beszélve, hogy van benne tv használat (online), ami nem pörgeti az adathasználatot. Igaz hogy csak alap csomag, de bővíthető, ergo nem kell setup box-al bajlódni, külön előfizetni...stb

[ Szerkesztve ]

(#227) lipido válasza lipido (#224) üzenetére


lipido
senior tag

Sajnos, mint megtudtam, ennél a csomagnál is figyelni kell az arányokra! (nem lehet több a kinti teló mint a benti). Így ez a csomag is felejtős!

(#228) moriak válasza AstraCDX (#186) üzenetére


moriak
tag

Köszönöm szépen a segítséget. Hogy hogy nem ajánlod a benzinkutat?

(#229) AstraCDX válasza moriak (#228) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hali !

Kicsit változott a helyzet, mindig csavarnak valamit rajta . :)

A jelenlegi aktuális Wind mobilinternet ajánlat az
Internet 5 GIGA 9Euro-ért, vagy a
Open Internet 12 GIGA 19 Euro-ért .

Ha ez nem lenne elég, választható hozzá még +1, +3, +5, GB kiegészítés, +3, +6, vagy +9 Euro-ért .

A benzinkúton történő vásárlást azért nem favorizálom, mert ott ezen kívül még ezer dologgal foglalkoznak, és nem kapsz olyan jó kiszolgálást mint egy Wind üzletben .

A feltöltésre már megfelel a benzinkút, de a csomagválasztáshoz, vásárláshoz az üzletet ajánlom .

Ha segíthettem . . . :)

Üdv.

Astra

(#230) radio100jozs válasza Longd (#223) üzenetére


radio100jozs
őstag

Franciaországban mivel Telenor kártyám is van, ezért az az EU Net hetijegy M-et aktiváltam, 1 GB 7 napra 3490 Ft.

De ez az ajánlat az egész EU-ban él.

[ Szerkesztve ]

(#231) radio100jozs válasza radio100jozs (#230) üzenetére


radio100jozs
őstag

Amúgy meg azért is, mert hiába van Francia feltöltős SIM is (lefrenchmobile), azon az 500 MB/7 nap/9 Euro, míg az 1GB-os csomag 14 napra 15 Euro, azaz sokkal olcsóbb a Telenor ajánlat, ami sima feltöltős simhez is él.

Viszont ez a Francia feltölts, amit simán interneten lehet rendelni, és postán 1 hét alatt megjön, abban jó, hogy az egész EU-ban egységesen 0,20 Euro/perc a hívás és az SMS. A hívás fogadás meg Franciaországban természetesen ingyenes, más EU-ban roamingolva meg 0,01 Euro/perc. Valamint vannak itt még feltöltési bónuszok is, azaz pl. 20 Euro feltöltésre ad még +5 Eurot- az egyenlegre.

Én amúgy azért is használom itthon is ha szükséges másodtelefonban ezt a Francia kártyát, mert roaming lévén mindhárom hálózatra fellép, ha térerő gond van, és nem egetverő az a 63 Ft percenként ha szükséges. De leginkább azért, mert ha Euba ha telefonálok itthonról, akkor szintén csak 63 Ft percenként, és nem lehúzos, mint a hazai mobilhívásokról tenném, ahonnan 160-180 Ft percenként egy EU-s mobilszám hívása.

(#232) LámaZ


LámaZ
addikt

Belinkelem a páneurópai szolgáltatók honlapjait:

Lebara

Lycamobile (Magyarország nincs benne)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#233) LámaZ válasza LámaZ (#232) üzenetére


LámaZ
addikt

A Lebarában az a macera, hogy csak németországi lakhelyre adnak SIM-kártyát.

Legyen minden jó!

(#234) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok!Januarban Írországba költözöm.Egy olyan kérdésem volna lycamobile simet csak rendelni lehet vagy beszerezhető valamelyik üzletben is ?

(#235) Ákinard válasza kiki22 (#234) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Uk tapasztalatokból kiindulva, szerintem beszerezhető üzletben is.

(#236) SzakalyAti


SzakalyAti
tag

Sziasztok! Ausztriában kellene valami feltöltős stickes internet, amit tudnék kint használni. Olyan 3-5 Gb elég lenne már. Tudnátok segíteni, milyet érdemes venni, illetve mi kell hozzá?

(#237) Vici


Vici
újonc

Sziasztok!
Mi lehet a gond? Vettem EUNAPI-t, meg is jött az aktiváló sms. Bekapcsoltam az adatforgalmat, majd elkezdtem netezni ugyanúgy mint máskor is... Ez dután 14.00 óra körül lehetett.. Majd este kaptam egy sms-t hogy adatroamint limitem meghaladta a 80%-ot, majd egy újabb sms hogy elérte a 100%ot 17000ftot.
A számlán kiszámlázták az aznapi EUNAPIt is plusz a 17000ftot.
Eddig már többször is használtam az EUNAPIt, sosem volt gond, így nem értem a mostanit.. Vagyis annyit csináltam másképp hogy megosztottam a netem a laptopommal (de lekódoltam), meg Skypeoltam. Valahol itt lehet a bibi, de mi??? :( :(
Ja és nem fogyott el a mobilnetem, 1,32 gigám megmaradt ígyis...

(#238) encoder


encoder
tag

2 év alatt leforgalmazható 24 GB-os mobilnet 28 angol fontért megéri, ugye? :Y :DD

(#239) AstraCDX válasza encoder (#238) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Roamingos mobilnetre lenne szükségem EU területre, kb. havi 8GB adatforgalommal, beszéd 0 .

Jó lenne ha nem kéne több országra is külön venni a mobilnetet .

Tud erre valaki ajánlatot ?

Üdv.

Astra

(#240) tomatos


tomatos
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek ez használható?

Three UK 12GB 1 évre 26.9 GBP

Egyik ismerősnek kellene kamionozáshoz.

üdv.
Tamás

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#241) AstraCDX válasza tomatos (#240) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Azt hiszem ezt már én is nézegettem, de sajnos nem tudok bővebb info-t szerezni róla .

Pedig nekem is nagyon jó lehetne .

Üdv.

Astra

(#242) Dexar007 válasza AstraCDX (#241) üzenetére


Dexar007
veterán

En rendeltem 1 fontert simkartyat,aztan majd meglatjuk..jol hangzik,de igazabol ha juniustol eltörlik a roaming dijakat akkor mar lehet nem lesz annyira poen 1 gigaert 3 ezret fizetni,ha ennyiert korlatlan netet kapsz. :DDD

Give me your cum,bull!

(#243) tomatos


tomatos
aktív tag

Sziasztok! Plusz infó, bár hogy mennyire igaz és csak szóban kaptam. Telenor Blue XXL csomag előfizetésénél nem nézik, hogy itthon használtad-e, tehát 10 giga net EUban használva is, korlátlan EU (magyar szám hívása EUból) 14.900 Ft/hó. De holnap utánakérdezek! Esetleg ha valakinek van Telenoros ismerőse rákérdezhetne. Az egyik eladó mondta tesómnak az egyik telenorboltban.

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#244) Dexar007 válasza tomatos (#243) üzenetére


Dexar007
veterán

Jezus.Annyibol erdemes inkabb helyi kartyat venni.

Remelem mar csak nyarig lesz szivas..

Give me your cum,bull!

(#245) amargo válasza tomatos (#240) üzenetére


amargo
addikt

Ez a baj vele:
[link]

"If you use more than 12GB of data per month when you're in a Feel at Home destination, your data usage may be blocked in our Feel at Home destinations until your next billing period. If you exceed any of these allowances when you're in a Feel At Home destination for any 2 months within a rolling 12 month period, we may suspend international roaming on your account, meaning you will no longer be able to use your device or allowances abroad."

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#246) tomatos


tomatos
aktív tag

Most hívtak a telenortól. Ugyanaz mint a többi szolgáltatónál, szóval a telenor üzeltben nem tájékoztattak megfelelően. Az e hónapi roaming forgalom nem haladhatja meg az előző havi belföldi forgalmat vagy az előtte lévő két hónap átlagát! Szóval ugyanaz mint a vodkafon és a telenyomor.

245 (Amargo): tehát 2 havonta itt is vissza kell vinni az ország hálózatára a kártyát. Ugye jól értelmeztem?!

[ Szerkesztve ]

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#247) amargo válasza tomatos (#246) üzenetére


amargo
addikt

Igen, jól.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#248) Dexar007 válasza tomatos (#246) üzenetére


Dexar007
veterán

Mivel 1 font a kartya..ezert nem olyan nagy ervagas. ;]

Give me your cum,bull!

(#249) winben


winben
aktív tag

Srácok, utam van a héten Londonba, Lutonban szállok le. Van ott helyben a reptéren olyan hely, ahol mobilnetes simkártyát tudok vásárolni?
Nem kell semmi hókuszpókusz, sima feltöltőkártyás elég, a legkisebb adatkerettel, mivel csak 3 napot leszek kint.
1. Van-e ott lehetőségem venni ilyet?
2. Eleve mobilnetes simkártyát kapok ilyenkor, vagy külön variálni kell a mobilnet bekapcsolásával?

:R

(#250) amargo válasza winben (#249) üzenetére


amargo
addikt

Azt hiszem van ott is Three szolgáltatónak üzlete.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.