Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Brandynew válasza Somatom (#399) üzenetére


Brandynew
őstag

Amúgy itt mindenki csak Európába utazik? :D Baromira nem olcsó vagy ingyenes külföldön a telefonálás, csak néhány darab országban (amelyek az EU-hoz tartoznak).

[ Szerkesztve ]

(#402) Somatom válasza Brandynew (#401) üzenetére


Somatom
veterán

Gyakran hívok külföldi számokat, ezért már régen áttértem VOIP -ra. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#403) Doky586 válasza Somatom (#399) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"hiszen semmilyen különbség nincs a hazai, és külföldi használat között."
Felesleges hülyeségeket beszélned.. senki nem mondott ilyesmit

Akkor nevezzük az EU zónát, Roaming zóna 1 -nek ha ezzel tisztázódik a nagy problémád. Valószínű az aszf-ben is így tettek az egyszerűség kedvéért..

A furcsa csak az hogy a hozzászólásomnak (396) ez volt a lényegtelenebb része, a lényegi problémát (3.sor-) ne söpörjük a szőnyeg alá..

a (395) -ben kiemelt rész is kétféleképp értelmezhető.. mindenki a saját java szerint értheti. Aztán ha a 0By forgalomért 0Ft-ot számláznak... Te meg ha elhiteted a kérdezővel hogy kint majd a korlátlan csomagjával teletöltheti a 2000GB-os usb hdd-jét mobilnetről filmekkel akkor az erős félrevezetés lesz..

[ Szerkesztve ]

(#404) Somatom válasza Doky586 (#403) üzenetére


Somatom
veterán

Félreértesz. Ez nagyon is lényeges, mert pont arról van szó, hogy nagyon is van roaming. Az egyes zónában is. Az alap szitu az, hogy a szolgáltatók továbbra is fizetnek egymásnak a roaming használatért, csak ezt nem terhelik ki az ügyfélre. De, ettől még az az érdekük, hogy Te ne roamingolj. Ezért van az, hogy tiltogatják a roamingot fixen (pl. egyes flottáknál), vagy opcionálisan (adott csomagra külön aktiváltatni kell). Nálam az utóbbi volt, hiába volt adatkeretem, 😃külön kérni kellett a szolgáltatót a roaming aktiválására. Ezt főleg a flottáknál szeretik eljátszani, és tudomásom szerint a UPC -nek sincs saját hálózata, az is egy szolgáltatótól függ.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#405) Doky586 válasza Somatom (#404) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pont ezt próbálom megértetni 4Grider és Tabaqui -val hogy az idézett aszf -nél még valami nagyon hiányos (gyanús).

Mert ha kimegy akkor nem 1 Mbps hanem 100 Mbps sebességgel töltögethetne 4G-n (100x olyan gyorsan mint itthon és ingyen, az nagyon gyanús)

[ Szerkesztve ]

(#406) Doky586 válasza Doky586 (#405) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt írta: "Ausztriában, ott úgy elszállt..."
Nem tudom hogy árban szállt el, vagy csak nem működött.. de ugyanaz a zóna. van ok az aggodalomra..

(#407) 4Grider válasza Doky586 (#405) üzenetére


4Grider
nagyúr

Miért töltögetne 100x-os sebességgel, ha egyszer roamingol, azaz upc apn-t használ?
Egyébként én is azt írtam, hogy a korlátlanságba külföldön ne élje bele magát...

(#408) Somatom válasza 4Grider (#407) üzenetére


Somatom
veterán

Pedig, van benne ráció. Anno, amikor még feltöltősöknek 7/2 -re volt korlátozva a Telenoros háló, roamingban akkor is fullon ment.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#409) 4Grider válasza Somatom (#408) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkoriban az előfizetők minimum 25 eurót fizettek 1 GB-ért. Vagy vettek szintén jó drágán valami roaming opciót.

(#410) Tabaqui válasza Doky586 (#406) üzenetére


Tabaqui
csendes tag

A hálózat, nem a díj. Fogalmazhattam volna pontosabban is.
Persze lehet hogy csak a roamingem volt kikapcsolva...

az a különösen irritáló hogy majd csak élesben lehet látni mi történik, külföldön.

(#411) 4Grider válasza Tabaqui (#410) üzenetére


4Grider
nagyúr

Érdekesség, hogy a https://www.upc.hu/mobil/roaming oldalon lévő pdf táblázatot tanulmányozva feltűnő, hogy egyáltalán nem a Vodafone kiemelt roaming partnereit használják a UPC hazai ügyfelei. Pl. Horvátországban a Vodafone a VIP hálózatát részesíti előnyben, míg a UPC roaming partnerei között ott sincs a VIP. Szlovákoknál az Orange dettó. A táblázat alapján tehát elmondható, hogy a UPC egyedileg állapodott meg a roaming partnerekkel, nem a Vodafone-on keresztül.
Ez akár lehet jó jel is.

(#412) beteg


beteg
őstag

Rómában voltunk most pár napot. Kér Telenoros telefonunkon sem volt mobilnet. Az egyikre sikerült az ügyfélszolgálattal 1 órán belül életre keltetni, valamit állítottak a központban, de a másikon a négy napig végig nem volt.
Tudtok valami nagyobb központi hibárol? Vagy hogy utazás előtt mindenkinek külön aktiváltatnia kell akkor is, ha addig nem volt tíltva a roaming?
Köszi

Csak futni kell!

(#413) 4Grider válasza beteg (#412) üzenetére


4Grider
nagyúr

Konkrétan milyen csomagokról és net-opciókról van szó?

(#414) LámaZ válasza beteg (#412) üzenetére


LámaZ
addikt

Komoly ember mielőtt külföldre utazik ezt letisztázza a szolgáltatójával.

Legyen minden jó!

(#415) beteg válasza LámaZ (#414) üzenetére


beteg
őstag

A körülmények ismerete nélkül hülyézel le? Gratulálok!

Csak futni kell!

(#416) Doky586 válasza LámaZ (#414) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Komoly ember a titkárjára bízza az ilyet..
de biztos ami biztos az egyik munkatársát előrekűldi aki személyesen ellenörzi a lefedettséget is, majd a magánrepülőgépén visszahozza.. ;]

(#417) Somatom válasza Doky586 (#416) üzenetére


Somatom
veterán

Tévedsz. Komoly ember nem foglalkozik olyan piti dolgokkal, mint a telefonálgatás. Arra megvannak az emberei. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#418) LámaZ válasza Somatom (#417) üzenetére


LámaZ
addikt

Na, nekem ez jön(ne) be!
:DD

Legyen minden jó!

(#419) akos727


akos727
senior tag

Sziasztok! Megyek 3 hétre Amerikába és szeretnék mobilinternetet a telefonomra. T mobilenál vagyok, kérdeztem őket, nincs semmilyen planjük Amerikára. Nekem legalább 500 mega, de inkább 1 gb kéne vagy persze több. Persze ha jobban jön ki, vennék kint egy pay as you go szerű kártyát, nem hátrány, ha tudok kint telefonálni (amerikai számokat hívnék kint létem alatt). Mit ajánlanátok? Dolgoztam egy szallitmanyozasi cegnel es ott a sofőrök valami másik cégen keresztül vettek mobilnetet a telefonjukra, erről tudtok valamit? Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#420) Brandynew válasza akos727 (#419) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

3 hétre biztos, hogy jobban megéri külföldön venni. Elég egyszerű a folyamata a vásárlásnak, adnak egy SIM-et X GB adatmennyiséggel és annyi. Arra figyelj, hogy olyan mobilt vigyél, ami ismeri az amcsiknál elterjedt frekvenciákat.

[ Szerkesztve ]

(#421) Doky586 válasza Brandynew (#420) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

... és nem sim lockos. :)

(#422) LámaZ válasza Doky586 (#421) üzenetére


LámaZ
addikt

Vagyis kínai.

Legyen minden jó!

(#423) akos727 válasza Brandynew (#420) üzenetére


akos727
senior tag

Oké, akkor kint nézek valamit. Esetleg valakinek konkrét tapasztalata? Van hasonló, mint Angliaban, Daniaban a Lebara? Vagy csak a nagyok vannak, mint ATT, T mobile, Verizon, stb? Sima LG G4-et viszek, ez elvileg tud mindent.

(#424) #23310336


#23310336
törölt tag

Sziasztok!

Olyat már tapasztalt esetleg itt valaki, hogy belföldön probléma nélkül működik a mobilnet, viszont külföldön EU roaming helyzetben ugyanazzal az eszközzel és beállításokkal felcsatlakozás után egy darabig (5-10 perc) működik, majd utána a továbbiakban nincs adatkapcsolat és csak újraindítás után van újra. Ilyenkor a térerő mellöl el is tűnik a H/4G/E jel. Konkrétan Voda kártya Ausztiában amivel tapasztaltam.

(#425) 4Grider válasza #23310336 (#424) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem Szlovákiában volt ilyen tapasztalatom Voda kártyával. Azzal, ami viszont Horvátországban tökéletesen működött.
Annyi, hogy nekem néhány kilobájt után halt meg a net, majd néhány perc után ugyanez újból.

(#426) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Nem találtam jobb topikot az egyébként is ostoba kérdésemnek:

Most már külföldi (németországi) telefonszámot is hazai tarifával lehet hívni? Vagy félreértettem ezt a nemrég bevezetett szabályozást? :)

Köszi
Üdv!

(#427) tsteve válasza default. (#426) üzenetére


tsteve
senior tag

félreértettél vmit.. az továbbra is nemzetközi hívás itthonról....eu-ból inditva viszont magyar percdijért hivhatsz német és egyéb eu-s számokat

[ Szerkesztve ]

(#428) default. válasza tsteve (#427) üzenetére


default.
őstag

Na várj. Most egy mondaton belül ellentmondtál magadnak.
Magyarország is EU tag. Akkor az is az EU-ból indított hívás, nem? Vagy hogy?

[ Szerkesztve ]

(#429) tsteve válasza default. (#428) üzenetére


tsteve
senior tag

Magyarországról inditva nemzetközi hívás... de eu-ból már helyi (magyar belföldi) díjért telefonálsz eu-ba, ha nem Magyarországról indítod...

[ Szerkesztve ]

(#430) default. válasza tsteve (#429) üzenetére


default.
őstag

Rendben, továbbra sem értem, de köszi azért :)

(#431) tsteve válasza default. (#430) üzenetére


tsteve
senior tag

eu csak roaming-ot szabályoz.. ezért tűnik a változás kicsit furcsának

(#432) LámaZ válasza default. (#430) üzenetére


LámaZ
addikt

Nincs roamingdíj, ez a lényeg.
A percdíjak nem változtak.

Magyarán: ha kimész Németországba....
- a telefonodat minden további nélkül használhatod, mintha csak itthon lennél;
- ha felhívnak az ismerőseid, nem kell neked roaming-díjat fizetned (és természetesen nekik sem kell semmilyen pluszköltséget fizetniük), ugyanúgy hívnak téged, és ugyanannyiba került mintha csak Magyarországon lennél;
- ha te hívsz németországi tartózkodásod alatt magyarországi ismerősöket, belföldi hívásnak minősül;
- ha te hívsz németországi tartózkodásod alatt németországi ismerősöket, külföldi hívásnak minősül;
- azt, hogy mennyit fizetsz belföldi és külföldi hívásokért → lásd a mobiltelefonszolgáltatóddal kötött szerződésed, illetve a díjtáblázatukat!

Ez eddig érthető?

Ha valamit rosszul írtam, és mások jobban tudják, várom a javítást!

Legyen minden jó!

(#433) default. válasza LámaZ (#432) üzenetére


default.
őstag

Aha.. kezdem kapizsgálni :)
Ok, köszi.

(#434) AstraCDX válasza default. (#426) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Szerintem túl van bonyolítva ez a roamingdíj eltörlés tájékoztatása .

Egyszerűen fogalmazva :
Magyar telefon előfizetésedet, olyan díjakkal, úgy tudod használni a meghatározott országokban, mintha nem hagytad volna el magyarországot .

Ehhez vannak a kiegészítések :
országok listája, a méltányossági határ mértéke, és esetleges egyéb feltételek .

Világosodik a helyzet ?

Ha segíthettem . . .

Üdv.

Astra

(#435) default. válasza AstraCDX (#434) üzenetére


default.
őstag

Igen értem srácok, köszönöm! :)

Az nem volt világos, hogy ha EU-n belül nincs plusz díj akkor miért ne hívhatnék mondjuk német számot a jelenlegi percdíjammal, de már leesett, hogy mi a különbség a roaming és e között :)

Köszi köszi!

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#436) Somatom válasza default. (#435) üzenetére


Somatom
veterán

Alternatíva:
Sztem külföldi számok hívására még mindíg a VOIP a legköltséghatékonyabb megoldás, és egy VOIP híváshoz nem feltétlenül kell, hogy legyen neted (Local Access hívás). Nem olyan ördögtől való dolog ez, mint ahogyan hangzik. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#437) tsteve válasza default. (#430) üzenetére


tsteve
senior tag

a legfontosabb: Németországból bármilyen eu számra (német, magyar, osztrák, stb) magyar belföldi percdijért hívsz jun. 15-től magyar kártyával, mivel roaming helyzetben vagy ilyenkor... de Magyarországról más eu-s országba maradt a nemzetközi (méregdrága) percdij, mivel ezt az eu nem szabályozta

[ Szerkesztve ]

(#438) Somatom


Somatom
veterán

EQ flottás. korlátlan netes főkártya. Kézi hálózatválasztásnál a Telekomot választom (Németországban, és Ausztriában teszteltem). Ha az adott helyen van 4G, akkor az "normálisan" megjelenik a notibaron. 2G, 3G esetén viszont pár másodpercenként váltakozik a hálózati jel ikonja, és a "nincs hálózat" figyelmeztetés. De, a figyelmeztetés ideje alatt is van net. Csak a Telekom hálóin csinálja, a többi szolgáltatóén stabil az aktuális hálózattípusnak megfelelő jelzés. Más is találkozott ezzel a jelenséggel? Mi lehet az oka?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#439) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Sziasztok!

Romániában jelenleg melyik a legjobb ár-érték arányú mobilnet csomag? 1 hétre megyünk ki nyaralni. Általános felhasználás, facetime, reddit, stb.

Valami orange prepay konstrukcióban gondolkozom. Van valami ördöngösség az aktiválásnál? Vagy megkérem a boltost és megoldja?

[ Szerkesztve ]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#440) Tabaqui válasza Tabaqui (#389) üzenetére


Tabaqui
csendes tag

TL;DR:

semmi se működött Rómában a UPC mobilnetből, SIM kártyát vehettünk 30 Euróért. Ajánlom mindenkinek, aki @gyf@szt akar kapni vakáció kezdetén.

Hosszabb levelem a UPC-nek, gyanítom hogy a Tékozló Homáron fok kikötni:

Tisztelt UPC,
Július 3-án telefonon megkerestem ügyfélszolgálatukat 16-19-i római utazással kapcsolatban, melyben a mobil internet szolgáltatás elérhetőségéről érdeklődtem a roaming díjak eltörlését követően. Ügyfélszolgálatuk többször is biztosított arról, hogy a X számhoz tartozó SIM kártyával az adatroaming funkció bekapcsolását követően minden további teendő nélkül működni fog. Hangsúlyoztam, hogy nekünk a szolgáltatásra mindenképp szükségem lesz kinttartózkodásunk alatt.
16-i érkezésünk után a telefon felcsatlakozott itáliai hálózatra hagyományos roaming módban, de a mobilinternet nem működött az adatroaming bekapcsolása után se. Manuálisan beírtam az UPC APN opciókat, mivel azok eltűntek telefonomból, de mindig eltűnt mentés után. Próbáltuk hívni minkét telefonról az SMS-ben kapott roaming ügyfélszolgálat külföldi telefonszámát, de nem kapcsolt. Felhívtam a 1221-es ügyfélszolgálatukat, ahol némi idő elteltével azt mondta kollegájuk, hogy a SIM kártyám nem megfelelő, mert 3 az 1-ben fajta kellene, hogy elmentse az APN beállításokat Itáliában. A kollegájuk szerint az MCC port 216, az MNC pedig 71-es porton kellett volna lennie, a APN típus opciónak pedig „default,supl”-on, ahogy a weboldalukon szerepel. Kollegájuk 3-án nem mondta, hogy ezzel probléma lesz, de a nálunk lévő másik, nem okos telefonban lévő SIM kártyának (Y szám) működnie kell a telefonomban mivel az 3 az 1ben fajta.
A kártyát kicseréltük, a telefon nem csatlakozott az APN manuális beállítása után se, habár elmentette a beállításokat. Megint felhívtuk az ügyfélszolgálatot. Másik kollegájuk állítása szerint látta a telefont hálózaton és nem tudta miért nem csatlakozik. Javasolta a beállítások átnézését. Itt már azt mondta, hogy se az MCC-t, se az MNC-t, se az APN típuson beállíttasson ne változtassak semmit, az előzőkkel ellentétben, bár 15 perce még mást mondtak. Sehogy se működött, többszöri beállítást követően se.
Jeleztem, hogy számomra ez elfogadhatatlan, a megbeszéltekkel teljesen ellentétes és oldják meg a problémámat. Nem tudtak mit kezdeni. Némi vita után a hívás előzetes jelzés nélkül megszakadt.

30 Euróért SIM kártyát kellett vennünk a mobilinternet használatához, melynek számláját mellékelem.

Kérem a következőket:
-30 Euró kárunk jóváírását a következő számlámon
-A fent jelzett összes probléma kivizsgálását és megoldását, mind az ügyfélszolgálattal, mind a mobilinternettel kapcsolatban
-Írásos bocsánatkérést a nekünk okozott több órányi idegeskedés és kiesett idő miatt, amit cégük minden előzetes utánajárásunkat és megnyugtatásunkat követően okozott

Várom mielőbbi válaszukat,
X

(#441) 4Grider válasza Tabaqui (#440) üzenetére


4Grider
nagyúr

? Mbps-ot garantál a UPC a mobilnet használata során? Nem a maximális értéket kérdezem, hanem a minimálist...

(#442) Tabaqui válasza 4Grider (#441) üzenetére


Tabaqui
csendes tag

0,0.

http://ugyfelszolgalat.upc.hu/app/answers/detail/a_id/392/~/upc-mobilinternet-sebess%C3%A9ge

De akkor se ezt mondták, szóval szerintem ez a része mindegy. Azt hiszem a 1221 szerint se csatlakozott fel.

Az olasz SIM egyből ment ott is és itt is.

[ Szerkesztve ]

(#443) 4Grider válasza Tabaqui (#442) üzenetére


4Grider
nagyúr

A 0 az nulla. Én ez alapján előre felkészülök arra, hogy adott helyen nem fog működni a mobilnet. Huzamosabban június közepe óta még csak két eu-s országban voltam, az egyik helyen tökéletes volt a roaming, a másik helyen meg egyenesen egy fos.
De olyat nem tapasztaltam, hogy bármilyen országban lenullázódtak volna a beállításaim. Ott valami telefon gond lesz.

(#444) Somatom válasza 4Grider (#441) üzenetére


Somatom
veterán

Ez valami beugratós kérdés? Ettől Te jobban képben vagy. Ez az infó zsákutca, mert sztem nincs olyan hazai szolgáltató, amelyiknél ne 0 lenne a garantált érték. Ez nem a szolgáltatók hibája, hanem azé a hivatalé, amelyik olyan feltételeket ír elő a hivatalos méréshez, amelyek mobilnetnél a teljes lefedettségi területre vonatkozólag nem teljesíthetők.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#445) Tabaqui válasza 4Grider (#443) üzenetére


Tabaqui
csendes tag

Nem fos volt, hanem teljesen semmilyen. 0 bájt komplett adatforgalom.

Már ott kezdődött hogy már a SIM kártyám se volt jó, hiába mondták hogy jó lesz, pedig tudták mim van. Innentől már lehetetlen volt a szolgáltatást igénybe vennem.

Másik 3 in 1 UPCs simben el lehetett menteni, úgyhogy SIM kártya volt az első fatális hibájuk.

Az olasz Sim mobilnet meg megy idehaza is kapásból.

[ Szerkesztve ]

(#446) 4Grider válasza Tabaqui (#445) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én még olyanról nem hallottam, hogy egy rossz sim miatt nem lehetett a telefonon meglévő beállításokat elmenteni. Azt ui. a telefonon mented, nem a sim kártyán. Telefonálni amúgy lehetett a kártyáról?
A 0 Mbps-ról azért írtam, mert nincs jogorvoslati lehetőség kimaradt net miatt, maximum méltányosságból ítélhetnek meg némi kártérítést.

(#447) AstraCDX válasza 4Grider (#446) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Azért ez qrva érdekes !

Az előfizetőnek van fizetési kötelezettsége, a szolgáltatónak nincs szolgáltatási kötelezettsége .

És ezt a felhasználó a szerződés aláírásakor el is fogadja .

Szégyenletes ! Ez csak magyarországon van így, vagy más idegen szolgáltatóknál is ez a divat ?

Üdv.

Astra

(#448) Doky586 válasza AstraCDX (#447) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Az előfizetőnek van fizetési kötelezettsége"

A 0 byte adatforgalomért 0 Ft-ot fognak számlázni..

(#449) Tabaqui válasza 4Grider (#446) üzenetére


Tabaqui
csendes tag

Eddig nem perről beszéltem, de attól még szerintem többszörösen is teljesen igazam van. A cég hivatalos képviselője biztosított a szolgáltatásról.
Írtam, hogy telefonálni lehetett. Onnan hívtam a 1221-et minkét simről.
Ők mondták hogy rossz a Sim. Én életben nem gondoltam volna hogy ilyen előfordulhat, ők meg nem mondták akkor.

(#450) 4Grider válasza AstraCDX (#447) üzenetére


4Grider
nagyúr

Két európai országban is találkoztam a 0 Mbps-os garantált minimummal. Tehát nem a hazai szolgáltatók találták ki. Rádiós átvitelre egyébként képtelenség lenne az esetek 100%-ára minimumot vállalni. A régi rendszer (hogy az esetek 80%-ára vállaltak 1-2 Mbps-ot) a nesze semmi, fogd meg jól esete volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.