Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Somatom válasza totopad (#499) üzenetére


Somatom
veterán

Ha jól tudom, akkor a Vodások tudnak hazai tarifával netezni Svájcban. A másik kettőnél drága.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#502) HoTaZo válasza szegabapuci (#500) üzenetére


HoTaZo
őstag

EU-n kívüli ország miatt teljesen más a hálózat.
A Telekomos és a 6forint.hu (Frondeo)-s előfizetésemmel nem is tudok netezni ott. A cégtől most kapott netes, okostelós (eddig butafon vol) Vodafonossal még nem voltam ott.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#503) quality74


quality74
újonc

Üdvözletem!

A következő problémára szeretnék megoldást találni. T-mobilos internet előfizetést vásároltam amit az eu-ban is használnék,lévén munkám Németországba köt mégha havi kb 10 napot otthon is töltök. Egy Németországban 3 éve vásárolt tp-link routerben használom a sim kártyát. Magyarországon és Ausztriában semmi gondom, Németországban azonban van kapcsolat,kiváló jelerősség de adatforgalom nuku....
Hol lehet a baj???
Olyan is előfordul,hogy Ausztrián átutazva még itt Deutschlandban is tudom használni...az első kikapcsolásig...bekapcsolva már nem.
A t-mobilnál kivizsgálták panaszomat, részükről semmi baj nincs.....
Cseréljek készüléket...mondták....
Én meg mondtam,hogy szerintem akkor a másik két országban sem működne.
Ráadásként vettem egy Vodafonos internetet is próbaképpen....ugyanez a helyzet. Otthon s Ausztriában semmi gond, itt nincs adatforgalom.
Várom ha valakinek lenne ötlete ezt orvosolni...

Tisztelettel: Domcsek László

(#504) 4Grider válasza quality74 (#503) üzenetére


4Grider
nagyúr

Első tippem az lenne, hogy az eszközöd imei címe valamiért feketelistára került Németországban.

(#505) quality74 válasza 4Grider (#504) üzenetére


quality74
újonc

Köszi a hozzászólásodat,de nem hiszem mivel van úgy,hogy odaérkezve még működik ameddig le nem merül vagy ki nem kapcsolom és újra be kell kapcsolni. Na már onnan nem megy....
Üdvözlettel

(#506) 4Grider válasza quality74 (#505) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ettől függetlenül próbáltál már másik eszközt? Csak mert két külön szolgáltató kártyájával az eszközhibát kizárva fura lenne ugyanaz a hiba országos szinten...

(#507) quality74 válasza 4Grider (#506) üzenetére


quality74
újonc

Hát nem ruháztam be másik eszközre mert amint említettem,esetenként működik... lehet igazság a felvetésedben, ki fogom próbálni a telefonomban.

(#508) SzaszJ


SzaszJ
újonc

Sziasztok!

Van valakinek ötlete, hogy honnan tudnék szerezni itthonról egy Montenegroi SIM kártyát?

Köszönöm előre is...

(#509) amargo válasza SzaszJ (#508) üzenetére


amargo
addikt

ebay-ről.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#510) Doky586 válasza SzaszJ (#508) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kiállsz a reptér érkezési oldalára nagy táblával hogy vennél ilyet csábító összegért. Persze akkor álj ki amikor arról érkeznek gépek..

(#511) Pcgamers


Pcgamers
tag

Sziasztok!
Németországba megyek 10 napra. Hol és milyen netet ajánlotok venni (1-2GB)?
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#512) Somatom válasza Pcgamers (#511) üzenetére


Somatom
veterán

Telenorost ne! Azzal németben nincs 4G. Sztem a Telekom -mal jársz a legjobban, de a Voda sem rossz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#513) HoTaZo válasza Pcgamers (#511) üzenetére


HoTaZo
őstag

Csatlakozom Somatomhoz, de szerintem 1-2GB kevés, arra a 10 napra 4-5GB is kellhet, főleg, ha fb, YouTube, fórum, fénykép megosztás élményekről családnak is tervben van. Ha elfogy az 1-2GB akkor költségesebb a pótlás.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#514) AstraCDX válasza Somatom (#512) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hogy lehet az ?

Ezt közli is a magyar telenor az előfizetőivel ?

Van még más uniós ország is, ahol a magyar telenoros net kártya nem jogosult a helyi 4G hálózat használatára ?

Üdv.

Astra

(#515) 4Grider válasza AstraCDX (#514) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telenor roaming oldalán megnézhető, hogy van-e az adott roaming szolgáltatóval 4G roaming megállapodása.
Konkrétan Németország esetében csak az O2-re írnak 4G roamingot, az EPLUS és a Vodafone esetében ott a NINCS.

(#516) Pcgamers


Pcgamers
tag

És itthon éri meg venni netet vagy kint? Vagy a roaming miatt már itthon?

(#517) Somatom válasza AstraCDX (#514) üzenetére


Somatom
veterán

Ha jól tudom, akkor az olaszoknál sincs Telenorral 4G. Ausztriában és Franciaországban biztosan van, arra szoktam járni. A német E-Plus és O2 lefedettsége pedig nagyon gyenge.

Pcgamers:
Ha csak pár napra, pár hétre kell, akkor mindenképpen itthon érdemes. A németeknél lakcím nélkül csak kutyaütő netet kapsz (E-Plus, O2).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#518) AstraCDX válasza Somatom (#517) üzenetére


AstraCDX
senior tag

A 4Grider által linkelt Telenor roaming oldal Olaszországról azt mutatja, hogy a négy szolgáltatóból kettő ad a magyar Telenornak 4G/LTE roamingot .

Ezek a TIM, és a Wind .

Gyakorlati tapasztalatom MÉG nincs, de ha ez igaz akkor az már jó . :))

Üdv.

Astra

(#519) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Arra is figyeljetek hogy olyan adatcsomagot vegyetek ami EU-ban is használható, nemcsak itthon.

(#520) HoTaZo válasza Doky586 (#519) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nagyon igazad van!
Sőt, a "méltányos felhasználási feltételek" azt is meghatározzák, hogy az eu-s csomagnak hányad része használható külföldön és mennyit "kell" itthon! :(((

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#521) Doky586 válasza HoTaZo (#520) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tényleg, ez az etikus dolog hogy van? Ha veszek egy csomagot, akkor először itthon kell használni pl 1 hónapig utána már 2hétig megy külföldön is, vagy vásárlás után azonnal kölföldre vihetem és ott fog menni 2hétig és utána itthon tovább (azaz pont fordítva mint az előbb) ??

[ Szerkesztve ]

(#522) 4Grider válasza Doky586 (#521) üzenetére


4Grider
nagyúr

Utazási célú használatnál az itthon megvásárolt adatmennyiséged az EU-ban is felhasználhatod teljes egészében. Természetesen ez a fix megvásárolt adatmennyiségre vonatkozik, korlátlan (vagy adatmennyiség elfogyása után lassított) csomagoknál a szolgáltató meghatározhat korlátot (általában meg is teszi, hiszen ő GB-onként fizet a roamingért a külföldi partnernek), ami után leállíthatja az EU-s adatforgalmadat.
Méltányos használatról meg akkor beszélhetünk, ha 4 hónap átlagában 2 hónapnál többet nem roamingolsz az előfizetéseddel az EU-ban.

[ Szerkesztve ]

(#523) Somatom válasza Doky586 (#521) üzenetére


Somatom
veterán

Nem. Négy hónapos időszakon belül 50% felett kell legyen a hazai hálózaton lógás időtartama. A hazai hálóra csatlakozás napja belföldi használatban töltött napnak minősül.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#524) Somatom válasza 4Grider (#522) üzenetére


Somatom
veterán

Én nem így emlékszem. Tavaly néztem, akkor pl. a 2GB Deezer csomagból csak 1,5GB volt roamingolható.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#525) 4Grider válasza Somatom (#524) üzenetére


4Grider
nagyúr

Már nem lehet így.
Részlet az ÁSZF-ből:
3.2.6. 2 GB + Deezer Zene szolgáltatáscsomag
Bruttó ár
Havi előfizetési díj 2 712,83 Ft
amelyből az internet-hozzáférési szolgáltatás díja: 1322,83 Ft
Havidíjban foglalt belföldi és 1. roaming díjzónában érvényes adatforgalmi keret: 2 GB

(#526) Somatom válasza 4Grider (#525) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi az infót! Akkor ez időközben változott. Akkor ez adott esetben jó ajánlat lehet (ha még a díj időarányossága nem változott).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#527) Doky586 válasza Somatom (#523) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A kérdés lényege az volt hogy ha vásárlás után azonnal külföldre viszem és kint használom 2 hónapig akkor elhiszik-e hogy utána 2 hónapig itthon fogom használni, vagy ezt előre kell bizonyítani..? Az arány természetesen mindkét esetben ugyanaz.

(#528) 4Grider válasza Doky586 (#527) üzenetére


4Grider
nagyúr

Amíg 2 hónapnál kevesebb ideig roamingolsz vele az EU-ban, senkit nem érdekel. Ahogy túlléped a 2 hónapot, onnantól kezdve viszont egyértelmű lesz a szolgáltató számára a dolog.

(#529) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok nem tudom mennyire pörög a topik, de hát ha....

2hétre mennénk Bulgáriába nyaralni Sunnybiiicsre és oda lenne szükségem valamilyen mobilinternetes megoldásra a vállalkozási ügyek, hirdetések intézésére + elérhetőség végett

ilyen felhasználásra mi ajánlott és mi nem? köszönöm

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#530) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Montenegróba fogunk menni augusztusba, és kellene ott is elég sok net. Egy hétre megyünk, de három eszközt ki kéne szolgálni (van saját routerem), egy laptopot, és két mobilt...
itteni infók szerint
a Telenor tourist csomagja ad 7 napra 100 GB adatot az itt írtak szerint. Nos ha jól értelmezem, 7 napom van felhasználni a 100 GB-ot, utána még van egy kevés adat közösségi marhaságokra, de az már engem nem érdekel, egy hétre mennénk, működhet ez egy routerben netrádiózásra, böngészésre és Messenger hangbeszélgetésre?
A lassításról itt külön nem írnak, fenntebb írtak szerint 128 Kbps-ra lassítanak.

Az itt írtakat meg tudja nekem valaki erősíteni?

Köszönöm!

üdv, adika4444

(#531) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hello jovohetre megyünk Romániába. Hatartol olyan 50kmre. 1hétre milyen mobilnetet ajánlotok? Korlátlan lenne a legjobb. Vagy feltöltős.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#532) T_T


T_T
csendes tag

Sziasztok! Fél évre megyek ki Németországba és szükségem lenne korlátlan mobilnetre. Előfizus is játszik. Valakinek van valami tapasztalata a kinti szolgáltatók korlátlan netjeivel?

(#533) Vyndree válasza T_T (#532) üzenetére


Vyndree
őstag

10GB net jó áron van a T-nél, ami az első hónapban korlátlan. Rá kell náluk kérdezni van-e korlátlan netes előfizetésük, náluk is van ez a csetelős ÜFSZ. Amennyiben még itthon vagy lehet a magyar T-sek is tudnak segíteni.
Az előfizetések kint is egy évre szólnak, ha csak fél évig vagy kint és hazajössz, tovább kell majd fizetned.

(#534) Vyndree válasza kalozhun100 (#531) üzenetére


Vyndree
őstag

Teljesen mindegy milyen messze vagy a határtól, lehetsz a Fekete-tenger partján is, a szolgáltató ha ugyanaz akkor ugyanaz a tarifa. Itt a három szolgáltató ahol meg tudod nézni:
www.vodafone.ro
www.telekom.ro
www.orange.ro

(#535) T_T válasza Vyndree (#533) üzenetére


T_T
csendes tag

Köszi, 10GB sajnos elég karcsú :( Mindenképp kell legalább 1 év az előfizunak? :Y Itthon már elég régen kötöttem, de modem meg teló van független, szóval csak a kártya kéne. Mindenesetre rákérdezek itthon a T-nél, meg nézegetem a kinti szolgáltatók oldalait akkor.

(#536) Vyndree válasza T_T (#535) üzenetére


Vyndree
őstag

Mind a három német szolgáltatónak van korlátlan internetes csomagja havi előfizetéses csomagban.
O2 Free Unlimited 59,99 €
Telekom MagentaMobil XL 79,95 €
Vodafone Red XL 79,99 €
[link]

(#537) T_T válasza Vyndree (#536) üzenetére


T_T
csendes tag

Ahogy nézem ezekre mind minimum 24 hónapot ír, pedig jók lennének. :(

(#538) Vyndree válasza T_T (#537) üzenetére


Vyndree
őstag

Készülékvásárlással általában 24 hónap a hűség, de 12 akkor pedig magasabbak az árak.
Wifi nem lesz amivel ki tudnád egészíteni? Esetleg 5GB-os Aldi Paket L ami jó áron van a kinti pénztárcához mérten.

(#539) Somatom válasza Vyndree (#538) üzenetére


Somatom
veterán

Az Aldisat csak akkor javaslom, ha a használati helyen kipróbáltan megfelelő a lefedettség/sávszélesség. A négy közül az Aldi által használt E-Plus/O2 -nek a leggyengébb a hálózata (az E-Plus és az O2 közösködnek a hálózaton).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#540) T_T válasza Vyndree (#538) üzenetére


T_T
csendes tag

Sajnos a net amit kapok ott az kemény 4,5GB hetente legjobb tudomásom szerint, korlátozottan talán ki tudom még egészíteni de mindenképpen szeretnék korlátlant. (Ha elfogy a 4,5GB akkor le vagyok vágva a netről.) Sajnos a 4,5 és 5 GB-ot megeszem reggelire :(

Az O2-nél a Flex csomagokat lehet kötni 1 hónapos intervallumokra, sajnos a korlátlanból nincs Flex típus. Ezeket viszont 1000 kbit/s-re lassítják csak, ha elfogy az adatforgalom. Elég sovány ez, talán egy SD video stream elmegy rajta, de lehet valakinek jó, ha más nincs lehet egy ilyen lesz és megpróbálom a húzósabb dolgokat leszedni máshol. Az a baj, hogy streamelnék sokat és azért fél évig SD videókat nézni ami lehet akadozik is nem túl vonzó dolog. :(

#539: Igaz, ahova megyek ott csak a T-nek van 4G hálózata ahogy nézem, a többinek csak 3G. Ha a fenti O2 Flex dologban kötök ki akkor 1000 kbit/s-nél tökmindegy, amúgy kénytelen leszek a T fele nézelődni.

(#541) Doky586 válasza T_T (#540) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"5 GB-ot megeszem reggelire"
Köttess be optikát v kábelt.. :DD
Ezt is lehet hűség nélkül, csak kicsit drágább. De a 2 éves hűséggel is mi a gondod..? Csak fizetni kötelező, nem használni.. :K

(#542) Somatom válasza T_T (#540) üzenetére


Somatom
veterán

Nem mindegy. A 3G -t ott sem fejlesztik. Ha nincs 4G -d, akkor sanszos, hogy max. csak 2G -d lesz E-Plus/O2 hálón és azon is csak harmatos eléréssel.

Doky586:
A topik címe: mobilinternet külföldön. Szerinted miért itt kérdez, ha van lehetősége beköttetni netet?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#543) T_T válasza Somatom (#542) üzenetére


T_T
csendes tag

Értem, köszi. Alapvetően le akartam tesztelni itthoni kártyával a lefedettséget vásárlás előtt, de így már különösen fogok ügyelni ezekre.

#541: Sajnos nem opció a kábeles. :P Fél évre perkálni 2 évnyit meg nem lenne kellemes. 80 EUR havonta még belefér de 320 túlzás lenne :P

(#544) Vyndree válasza T_T (#543) üzenetére


Vyndree
őstag

Az ottani keresetekhez nem drága kint az internet, [link] €45-ért 100 megás netet kapsz.

(#545) chop


chop
őstag

Sziasztok,

jovore kezdenek nemzetkoziben kamionozni es szuksegem lenne EU-s mobilnetre. Tudtok valamilyen csomagrol, aminel nem kell minden egyes orszagban kulon-kulon SIM-kartyat vasarolgatni?

Koszonom.

(#546) Somatom válasza chop (#545) üzenetére


Somatom
veterán

Csak, hogy tudd. Ha 2/2 -es beosztásnál többet vagy kint, akkor alapból megsérted a "méltányos használat" szabályát.
Én flottás megoldást javaslok. Ha kell Svájcban is net, akkor Voda. Nekem Euroquattro flottás kártyám van, ami Telenoros. Otthon korlátlan, roamingban jelenleg 13,5GB. Én is megsértem a "méltányos használat" időkorlátját, de eddig még nem kaptam figyelmeztetést.
Egyébként meg kamionos topik. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#547) bb71


bb71
őstag

Thaiföldre menő rokonnak mit ajánlotok, most Vodefone-os feltölős kártyája van?

(#548) djgeg


djgeg
őstag

Valaki tapasztalta, hogy Telenor Mobilnet egyáltalán nem képes működni Belgiumban?? (dual sim Xiaomi Mi A2). Második simnek T-mobil használok, tökéletesne működik viszont már mindent próbáltam és az idióta nyomorák Telenor csak Belgiumban nem képes szolgáltatni nekem, ha átmegyek Hollandiába működik.... Magyarországon működik.... A support nem képes segíteni.... agyhalál.
(próbáltam már mindent, x szolgáltatóra állni, beállítani manuálisan a netbeállításokat stb.... semmi)
Ott tartok, hogy lemondom apicsába aztán hátviszem a T-mobil.hoz a számot...

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#549) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Norvégiában milyen díjszabás érvényes a Telekomnál?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.