Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) felhasználóx válasza Psycho.ori (#100) üzenetére


felhasználóx
tag

A Vodánál vagy az internet napijegyet, vagy az internet külföldön opciót tudod választani. Mindkettő drága. Jobban jársz -persze ha független eszközöd van- ha külföldi szolgáltatók pre paid internet sim kártyájával netezel. Van aki több országra is ad adatforgalmat kiegészító opciókkal. pl. www.drei.at. Illetve érdemes itt is visszaolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#102) Realradical


Realradical
őstag

Sziasztok!

Jövő héten megyünk Párizsba. 3G-s prepaid kártyát keresek amit tudnánk az egy hetes tartozkodás alatt használni. Tud valaki olyan megoldást amivel nem kell kivárni a 48 óra aktiválást? Megrendelni már késő az Orange-tól, vagy hasonló szolgáltatótól úgy gondolom.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#103) Realradical válasza Realradical (#102) üzenetére


Realradical
őstag

Megválaszoltam magamnak. Az Orange az egyetlen a 4 "fizikai" szolgáltatóból aki azonnal élesíti a kártyát. Elvileg ez alapján 13€. Mivel ezeket általában az előre készülés közben meg szoktam szorozni kettővel, hogy kint ne lepődjek meg a különféle adó/illeték/baksis/túristalehúzás mértékén ezért 26€ a célszám. Még így is baráti.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#104) Doosa


Doosa
aktív tag

Sziasztok!
Pár napra utaznék Szlovákiába és arra gondoltam, veszek egy ottani T-s kártyát a mobilnet miatt.Van arra esély hogy én neten megrendelem, kihozzák és én a határon kicserélem, működik? Hiú ábránd? :D

(#105) club1 válasza Doosa (#104) üzenetére


club1
veterán

Ha független telefonod/modemed van, akár működhet is, feltéve, hogy külföldre kiszállítják a kártyát. Ha pedig T-függő a készüléked, akkor garantáltan nem fog, mert minden országban más a T hálózatkódja.

(#106) Doosa válasza club1 (#105) üzenetére


Doosa
aktív tag

Független :DD És én is addig jutottam el hogy vajon kiszállítják-e :D
Írtam a t-mobile.sk-n a live chat-en a helyi erőknek, de sajnos ők nem értették meg mit akarok. Azt hitte az ember, hogy az online vásárlás alatt én azt értem, hogy tőle akarok chat-en vásárolni, és mondta hogy ő ezzel nem foglalkozik. Ezen a ponton éreztem úgy hogy kár a szóért :D

(#107) Psycho.ori


Psycho.ori
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm a választ az előző HSZ-emre.

Mióta utoljára írtam, kiderült, hogy Németországban leszek egy ideig. Vettem egy Huawei E173-as sticket, amit függetlennek hirdettek, és vettem bele egy Alditalkos sim-et és hozzá a 15 eurós csomagot. Amikor regisztrálni akarom, akkor viszont a pin kódot nem fogadja el vagyis nem válaszol...tölt, de nem megy tovább. Ott egy srác, aki azt mondta ért hozzá nagyjából azt mondta, hogy mivel minden új és jó, szerinte a stick nem működik ott. Ha független, akkor mindenhol, mindenféle kártyával mennie kellene, nem? APN-t beírtam, amit találtam a neten Alditalkhoz, nem tudom, hogy esetleg az lehet-e a hibás. Nincs független készülékem, hogy megnézzem vele az APN-jét. Valaki esetleg tudna írni nekem az Alditalkhoz APN-t, hátha az a rossz.

Esetleg valakinek valami tippje, hogy mi lehet a baj/ megoldást rá?

Köszönöm szépen!

Üdv.

(#108) Psycho.ori válasza Psycho.ori (#107) üzenetére


Psycho.ori
csendes tag

Azóta már úgy néz ki továbbjutottam, viszont a probléma az, hogy a telefonom nem független, viszont az Aldis sim-et elvileg telefonnal kellene regisztrálni. Neten vagy máshogy nem lehet valahogy megoldani?

Köszönöm!

(#109) Schuby válasza Psycho.ori (#108) üzenetére


Schuby
aktív tag

neten kell regisztrálni az aldi talkot. a csomagjában részletes leírás van hozzá. név és létező cím kell hozzá.
keress meg ha nem megy

[ Szerkesztve ]

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#110) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Próbálom megtörni azt a kellemetlen hagyományt, hogy humanoidok érdeklődnek, kérdezgetnek, választ viszont alig kapnak kérdéseikre .

Megosztom olasz mobilinternet vásárlási tapasztalatomat, ha valakit érdekel, íme a beszámoló .

Nézegettem a képbe került lehetőségeket, és a WIND Open Internet 3 GIGA csomagját választottam, csak SIM kártyával .

Ez elvileg nem előfizetés, és nem jár hűségidővel .

Azt gondolom, (bár biztos nem vagyok benne) hogyha valami oknál fogva elfogy a havi 3GB, vagy fizetés nélkül túlhaladom a hónapot, akkor a kártya nem "döglik" meg, hanem a 9 Euro rátöltése esetén újra egy hónapig használható a szolgáltatás .

Mivel én 40T autóval járok a Taljánok országába, találnom kellett egy olyan beszerzési helyet, aminek a közelében ilyen nagy autóval is meg lehet állni parkolni .

Beszerzési hely tehát az olasz A4, és A34 autópálya csatlakozásánál, Villesse (Gorizia) település melletti TIARE Shopping bevásárló központ első emeletén lévő WIND üzlet lett .

A kezdőcsomag két féle lehetett : 35 Euro, vagy 50 Euro .

Én a 35 Euro-s ajánlatot választottam .
Részletezve az eleje kicsit homályos, 5Euro a SIM kártya, 5 Euro az aktiválás, az első két hónapban nem kell fizetnem, a harmadik hónapban 5 Euro, a negyedik hónaptól kezdve pedig havi 9 Euro a díja .

Az 50 Euro-s indulócsomag teljes összege felhasználható havidíjra, tehát abból nem vonódik le a SIM kártya, és az aktiválás díja .
További részleteket erről nem tudok, mert nem ezt választottam, de visszagondolva, lehet, hogy jobban jártam volna vele, mint a 35 Euro-s ajánlattal .

Ha valaki USB modemet is kér az induló csomaghoz akkor Huawei E3531 -et adnak +29,90 Euro-ért .

Sajnos a mobilinternet induló csomagok ilyen részletes leírását, a WIND honlapon én nem találtam meg, így aki bemegy egy értékesítési pontba, nem tud előre felkészülni, hogy milyen induló díjra számítson .

Csak a havi 3GB/9Euro-t hirdetik, a részleteket nem .

Én is eléggé meglepődtem, mikor közölte az eladó, hogy 35 Euro-t kell indulásra fizetnem .

Ha a mobilinternet induló díjak, és konstrukciók a honlapon mind áttekinthetőek lennének, akkor én valószínűleg az 50 Euro-s ajánlatot választottam volna .

A SIM kártya aktiválásra a vásárlástól számított 1órát mondtak, de gyakorlatilag amikor kb 15 perc múlva a SIM kártyát (csak próbára) telefonba tettem már jöttek is az aktiválásról tájékoztató SMS-ek .

Érdekes, hogy a kártyához csak PIN 1, és PUK 1 tartozik, PIN 2-nek, és PUK 2-nek nyoma sincs . :Y

Feltöltés a WIND üzleteken kívül, állítólag benzinkutaknál is lehetséges .

Valamint a WIND honlap PayPal fizetési lehetőséget is említ, itt van egy kis anomália, ugyanis a csomag havidíja 9 Euro, viszont PayPal-lal nem lehet 9 Eurot fizetni, hanem csak fix 2, 5, 10, 15, 25, 50, 100 Euro értékeket enged feltölteni . :F

A használatról .

A WIND kártyát én egy Huawei E3372 USB modemmel használom, mivel a notebookban lévő kártyahelyet már magyar T-s mobilnet SIM kártya elfoglalta .

Hálózati lefedettség, és internet használhatóság általánosan elég jónak mondható, 2, 3, és 4G-t is tudok használni, bár a tapasztalatom még nem túl sok .

Az alábbi sebességtesztek alapján is elmondható, hogy nem garantáltan gyorsabb a 4G, mint a 3G kapcsolat .

Sebességteszt Velencei elkerülő Wind 4G

Sebességteszt Monfalcone kikötő Wind 3G :C

Ha valakit érdekel még valami a témával kapcsolatban amit esetleg elfelejtettem itt megosztani, szívesen válaszolok .

Mivel olasz nyelv tudásom messze áll a tökéletestől, lehet hogy fenti infok nem tökéletesek .

Ha valakinek nagyobb a tapasztalata, vagy jobban tudja mint én, kérem javítson ki !

Ha segíthettem . . .

Üdv.

Astra

(#111) melong89


melong89
újonc

Sziasztok.

Nem tudjátok hogy a Drei osztrák mobilinternetet, a korlátlan verziót, lehet itt Magyarországon is használni?

(#112) club1 válasza melong89 (#111) üzenetére


club1
veterán

Roaming verfügbar = nein
Roaming elérhető = nem

(#113) melong89 válasza club1 (#112) üzenetére


melong89
újonc

Most megpróbáltam az itthoni gépemen, annyit írt ki pluszba a felületén, hogy roaming, de csatlakozott az internethez. Csak félek, hogy plusz díjat számol fel.

(#114) club1 válasza melong89 (#113) üzenetére


club1
veterán

Mint írtam, hivatalosan nem lehet vele roamingolni.
Nem hivatalosan 0.24 EUR/MB a roaming tarifa az EU-n belül.

(#115) Dinasti


Dinasti
senior tag

Sziasztok!
Valaki tudna abban segíteni nekem,hogy van e olyan német mobilszolgáltató akinél lehetne feltöltős simet venni legalább 10giga mobilnet forgalommal. A korlátlan lenne az igazi. Percdij sms nem érdekelne csak a mobilnet. És fontos lenne,hogy netről lehessen tölteni. Köszönöm!

(#116) Realradical válasza Dinasti (#115) üzenetére


Realradical
őstag

Érdemben nem tudok hozzászólni, de úgy gondolom, a korlátlan limittel ellátott feltöltőkártyás netnek korlátlan lenne az ára is. :DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#117) Dinasti válasza Realradical (#116) üzenetére


Dinasti
senior tag

Jó a korlátlan tényleg túlzás,de pl magyarban is vannak 30gigás csomagok is. Olyan tökéletes lenne németben is:) Na de majd decemberben ha megszűnik a rooming....

(#118) Drótszamár válasza AstraCDX (#110) üzenetére


Drótszamár
őstag

Szia!

Köszi az infókat.

Nyáron mi valami eldobható sim kártyát szerettünk volna szerezni 1 hétre, de elhajtottak a boltból, hogy olasz adókártya nélkül nem adnak. Palmanovaban valami mobil boltban próbálkoztunk.
Neked van ilyened, vagy ezt a sim-et adják adókártya nélkül is?

Végül 100 megás adatroamingot hasznátunk, de jobb lett volna 2-3 giga normális net.

---

Az A4-esen még mindig le van zárva egy csomó lehajtó felújítás miatt? Augusztusban szívtunk miatta párszor.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#119) AstraCDX válasza Drótszamár (#118) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hali !

Személyit kellett adnom, de azon túl semmit .

A kollégám korábban vett szintén Wind-nél csak csak nagyobb csomagot, tőle sem kértek személyin kívül egyebet .

Ha jól tudom amit vettem az nem hűségidős csomag, tehát igény szerint eldobható .

De azért nem egy hetes, mert tartalmaz kb 2,5 hónap szolgáltatást, és az induló csomag USB modem nélkül is 35 Euro .

Üdv.

Astra

(#120) AstraCDX válasza Drótszamár (#118) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Ha jól emléxem tavaly év végén, több mint három év killódás után elkészült végre a velence előtti 20km-es szakasz három sávra bővítése .

Üdv.

Astra

(#121) Drótszamár válasza AstraCDX (#119) üzenetére


Drótszamár
őstag

Köszi az infót.

Én hiába lobogtattam a személyit mutogatott valamilyen fénymásolt olasz okmányt, hogy olyan kell.
Szerintem valami adókártya lehetett.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#122) mcll


mcll
aktív tag

Nyáron Erdélybe megyünk nyaralni. A szálláson sajna net nincs, így valahogy ezt meg kell oldjuk. Tavaly az Osztrák nyaralásnál nem volt gond, A1-es SIM-et vettem, be a stickbe és ment gond nélkül. Romániában milyen alternatíva van? Külföldi mit vásárolhat és hol? Ha valakinek van ebben már tapasztalata az adhatna tanácsokat hogy mi az ami jó és megéri, és mennyi az annyi. :)

Köszi!
Üdv
Laci

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#123) Dinasti válasza mcll (#122) üzenetére


Dinasti
senior tag

A vodafone-nál megszünt a rooming dij. 15.000 ft os csomagjukba 4giga adatforgalom és korlátlan beszélgetés és sms van Eu-n belül. Ha más tippet nem irnak akkor 1nek itt lesz:) Bár lehet nyárra már követi a többi szolgáltató is a vodafone-t.

(#124) club1 válasza Dinasti (#123) üzenetére


club1
veterán

A Vodafone-nál nem szűnt meg a roaming díj. Kihoztak néhány red csomagot, amikkel roaming díjak nélkül lehet netezni és telefonálni (természetesen csak magyar számok felé) külföldön. Cserébe ezekben a red csomagokban lévő 0.5/2/4 GB netet elfogyásakor nem lassítják, hanem leállítják (nem csak külföldön, itthon is).
Azért, hogy az ember évente 10-20 napra külföldre menjen, hülyeség lenne 2 év hűséget felvállalni havi 10-15 ezer Ft-os csomagokra. Már csak azért is, mert pont Romániában elég olcsó a mobiltelefónia.

(#125) Dinasti válasza club1 (#124) üzenetére


Dinasti
senior tag

Jogos. CSak 1 tipp volt.

(#126) mcll válasza Dinasti (#125) üzenetére


mcll
aktív tag

Ja igen azt nem írtam hogy előfizetést nem szeretnék egy hét miatt bevállalni. :) Amúgy T-s vagyok, meg van UPC-s mobilnetem is, de ez utóbbi csak Magyarországon működik sajna. :(

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#127) menyhartlevi


menyhartlevi
aktív tag

Sziasztok!
Holnap megyek Szerbiába öt napra. Kéne egy minimális net oda valamilyen kártyán.
Ezt a honlapot láttam: [link]
Hogy tudok innen venni, vagy ez hogy megy? :D Nem igazán értem a dolgot. :D
Köszi. :)

(#128) Ákinard


Ákinard
aktív tag

Nem tudom olvassa-e egyáltalán még valaki, de hátha egyszer valakinek hasznos lesz:

Az elmúlt 6 napban Romániában jártam, (Bukarest+Konstanca) így a magas roaming díjak+a független iPad miatt vettem helyben SIM-et. Korábban már nézegettem az ajánlatokat, de az Orange tűnt a legjobbnak.

Ami feltűnt, hogy a többi szolgáltató feltöltéseit (és talán SIM-jeit is?) szinte bárhol árulják ( a vasútállomás tele volt vele pl.) Orange-ből maximum feltöltési lehetőséget láttam.
Úgy terveztem, hogy 3 gigát veszek 8 eurért, de mivel május 1-én zárva volt a bolt, és 2-án is csak du. jutottam el az elintézéséig, így csak 1 Gb maradt.
Először egy Orange Shopban próbálkoztam, de ott kijelentette, hogy neki nincsen PrePay SIM-je, most vagy nem akart velem foglalkozni, vagy tényleg igaz... Ez a pályaudvar melletti Store volt.

Innen elküldött a Piata Victoriei közelében lévő Orange Shopba ez olyan nagy volt mint egy T-pont, itt már segítőkészek voltak,adtak 5 euróért egy SIM kártyát+feltöltést, illetve kérésemre az aktiválásokat is megcsinálta, nekem csak használnom kellett a netet. Ez szimpatikus volt.

Tapasztalat: Bukarestben többségében 4G volt, de 3G szinte mindig, mindenhol. A vonaton Konstanca irányába szinte végig 3G, Konstancában szintén. Bukarestből hazafelé a Brassó környéki hegyek között is jött a 3G csak néhány helyen jött EDGE, illetve írta ki, hogy Nincs szolgáltatás.

Ezután jött a szomorú valóság itthon a hegyekkel teli Alföldön szolgáltatta a T az EDGE-t......

Amúgy 1 euróért 5,4 LEU-t kért el, ami aránylag sok, a szállásokon 4,4 LEU-t kértek az EUR-ért, így 1890-be került az 5 eurós net. (Vagy felszámolt volna a SIM-ért is?? ) Mindenesetre 1 giga net megérte ennyiért, szerintem, főleg a lefedettség mellett.

[ Szerkesztve ]

(#129) AstraCDX válasza Ákinard (#128) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hasznos lehet ez bárkinek, aki esetleg épp arra akar mobilinternetet venni/használni !

Köszi ! :R

Üdv.

Astra

(#130) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Üdv!

Németországba Passautól nem mesze dolgozom.

Mobilinternet lehetséges csak mivel egy hotelben lakom kedvezményesen, de oda nyilván vezetékes netet nem tudnak bekötni.
Csak internet kellene lehetőleg korlátlan. Tudtok tippet adni? :F :R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#131) Wendelke válasza Ákinard (#128) üzenetére


Wendelke
senior tag

Jó hogy leírtad, mert nyáron egy hétre megyünk Erdélybe nyaralni, és pont ilyent tervezek én is. Tehát a független telómba veszek egy SIM kártyát, és azzal osztom wifin majd a netet a többi eszköznek.
8 euró/ 3 Giga azért lényegesen szimpatikusabb mint a T-nél a 6990 Ft/hét/250 Mb roaming díj. :W

2015-ben ez sajnos szomorú.

Esetleg Erdéllyel kapcsolatban még várnék pár infót, ha van :R

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#132) radio100jozs válasza Ákinard (#128) üzenetére


radio100jozs
őstag

A T-nél ne is várj 3G-ben javulást, mivel leállította a ebben a technológiában a fejlesztést, helyette 4G lélesz országosan kiépítve az év végére (97%). Ha 3G-vel akarsz, akkor ott a Vodafone, ami nem csak papíron 98,4%-os.

(#133) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Külföldi netre még jó lehet ennek a francia virtuális szolgáltatónak az ajánlatai. http://www.lefrenchmobile.com/en/datasim.html

Tavaly interneten megvásároltam a sim kártyát, postán kiküldték, és csak vissza kell küldeni egy válasz levelezőlapon az igazolvány adataidat. Én Franciaország miatt használom évi egy-egy alkalommal, és korlátlan egyenleg, és csomagja miatt jött be, ami volt még tavaly, azaz 15 Euro értékben megvettem az 1 GB-ot, és korlátlan ideig tudom felhasználni Franciországban. Most már csak időkorlátos csomagok vannak, de több országra is választható csomag. Ha valaki nem csak egy országba utazgat, akkor érdemes ezt is megnézni. Viszont a feltöltött egyenleg tényleg korlátlan ideig használható fel. Van egy turpisság azért, ha nem használod a kártyát havonta, akkor levesz 1,40 Euro értéket. De nekem még nem vett le eddig, mivel van online fiók, ahol a csomagokat, egyenleget lehet ellenőrizni, rendezni. A részletes PDF díjszabás itt van: http://www.lefrenchmobile.com/images/Documents/Tariffs/lefrenchmobile-detailed-tariffs-international-roaming.pdf

[ Szerkesztve ]

(#134) Ákinard válasza radio100jozs (#132) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Józsi:

Nekem tökmindegy, ha LTE-t fejlesztene az is jó lenne... :) Általában elégedett vagyok velük (Pest) de azért szíven ütött, és ezért megjegyeztem, hogy a román a hegyek-völgyekben szolgáltatott a magyar még az Alföldön is képtelen volt :)

Wendelke

Örülök, hogy nem hiába írtam :) Erdélyen mi átvonatoztunk, ráadásul csak hazafele úton volt meg a SIM, de ahogy írtam is, szinte végig stabil hálózat volt, 1-1 Nincs szolgáltatással.
Szerintem nagyon megérte az 1 gigáért is ez a pénz, ha első nap el tudom intézni én is 3 gigát vettem volna.

[ Szerkesztve ]

(#135) amargo válasza radio100jozs (#132) üzenetére


amargo
addikt

Már ahol elérhető a Vodafone, mert a reklámmal ellentétben bizony ez közelében sincs a reklámban elhangzottakkal.

Külföldi netre ez mennyire jó valaki használja esetleg?
orange mundo

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#136) Schuby válasza Lacuss20 (#130) üzenetére


Schuby
aktív tag

Korlátlanról nem tudok. én az aldis 15 Eur/hó/5gb- ot használom. ha nem online filmet akarsz nézni akkor elég.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#137) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Játszani akarok néha... Ha jó a jelerősség az egészen jól hangzik. Le nem töltenék kint, de youtube illetve netes játék az menne bár szerintem az kitartana egy hónapi max 30eur 10gb.... Köszi azért :)

[ Szerkesztve ]

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#138) Schuby válasza Lacuss20 (#137) üzenetére


Schuby
aktív tag

sztem játék belefér , talán még egy kis jutyúb is. az oldalon látod mennyit használtál, és nem tiltják csak lassítják. na mondjuk akkor max skype irogatva, olyan halvány a tempo

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#139) Lacuss20 válasza Schuby (#138) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Rendben köszi legfeljebb 1 hónapra kipróbálom aldi van a településen nem tudom milyen hálózatot használ, hogy vajh lesz e térerő?

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#140) Schuby válasza Lacuss20 (#139) üzenetére


Schuby
aktív tag

e-plusz hálózatot használ.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#141) Dinasti válasza Lacuss20 (#137) üzenetére


Dinasti
senior tag

Én is ezt a netet használom németbe kb 4 év óta. Én csak játszom rajta World of Warcraft,World of Tanks,Bf4 ezekkel pc-n. És mióta független a telóm bele tudom tenni a simet megosztva a netet pedig konzollal is tudok játszani. JElenleg Ps4 és x360 van nálam simán megy Cod,Bf4Gta5 multi megy általában online gond nélkül. A 5 gigás csomag gond nélkül elég játékhoz 1 edül ha csetelsz ps4 en vagy xboxon haverokkal az szivja jobban az adatforgalmat.. Bár mi ezt is megoldottuk mert telóra ment ts3 annak ugye sokkal kisebb az adatforgalma. De szerintem az utóbbi időben többet ad a csomag 5 gigától...,

Ja és a Lidl-s net is ugyan olyan 15 euró 5 giga. Városokban nem szokott gond lenni a térerővel stabil 3g mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#142) Lacuss20 válasza Dinasti (#141) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Rendben akkor megpróbálom, köszönöm!

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#143) popey37


popey37
addikt

hali.
kamionos vagyok, mobilnet kellene navigációhoz teljes europa területére, plusz néha cset az otthoniakkat.
tud valaki elfogadhato megoldást?
van független eszköz/ teló, tablet

az ithoni 3 szolgáltató lehúzás: a Telenor és a T mobil ára horror, a vodafon red csomagja jó lenne, HA menne, de a netes red csomag úgy muködik, hogy az itthon az előző 3 honap forgalmának az átlagát tudod kinn netezésre használni. és folyamatos net nem megy. tehát új előfizetéssel nincs kinn neted, ha 3 honapot használod itthon akkor kb. 3-5 napig van net külföldön.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#144) x_o_n válasza popey37 (#143) üzenetére


x_o_n
veterán

Esetleg a lebara amit érdemes lenne megnézni.

(#145) amargo válasza popey37 (#143) üzenetére


amargo
addikt

ezt nem nézted? [link]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#146) Lacuss20 válasza popey37 (#143) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Érdeklődnék, hogy navigációhoz minek internet? Vodafone-nál egészen felfejlődött a roamingos csomag és most lett olcsóbb valamennyivel. Én a redest használtam, Németország Ausztria Olaszország sehol nem volt gond vele. Nyilván sajnos nem korlátlan adatszélességgel. :R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#147) club1 válasza Lacuss20 (#146) üzenetére


club1
veterán

Az online navigáció elég sok mindenben különbözik az offline navigációtól. Nagyjából Trabant-Mercedes kategória. Konkrétan: Az online navigáció jelzi az előtted várható olyan eseményeket is, amik alapján órás várakozásokat vagy nagy büntetéseket tudsz kikerülni. Kamionnál (de személyautónál is) ez nagyon fontos, pl. ha ilyesmi miatt késed le a kompodat vagy érsz bele a kötelező pihenőidő miatt mondjuk a következő ország kamionstopjába.

(#148) Lacuss20 válasza club1 (#147) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Ezzel tisztában vagyok bár azért nem hasonlítanám össze trabant-merci szinten több okból sem. Pl egy jobb navigációs programban ugye ami havonta frissül, kamionosoknak elég sok infó van. Nyílván dugó és hasonló dolgok általános helyeken vannak. Amúgy értem mire gondolsz, szerintem típustól függ az adathasználata.

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#149) Lacuss20 válasza club1 (#147) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Bár mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy milyen több százezres büntetés elkerüléséhez segít és hogyan :)? Bele ne fussak ilyenbe vagy ez csak kamionra vonatkozott?

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#150) club1 válasza Lacuss20 (#148) üzenetére


club1
veterán

Konkrétan: Kréta szigetén offline navigáció használata miatt késtem le a Thirára menő gyorskompot. 150 EUR-ós bukta volt. Ha online navigációm van, egy lehajtóval előbb lemegyek Iraklióban, és a városon keresztül fél órával az indulás előtt ott vagyok a kompnál.
Személyautónál hasznos tud lenni a dolgozó rendőrök jelzése is. Alapból nem szoktam gyorshajtani, de előfordulhat, hogy egy-egy korlátozást benézek. Ezt pl. az aktuális országban, ahol tartózkodom, minimum 40 ezer Ft-nyi helyi valutával büntetik (miközben pl. simán lehet 5 ezrelék a véralkoholszintem).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.