Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5751) #79335424 válasza Clavo (#5749) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha resettel otg-n gépre dugva egyik tool sem ismeri fel, akkor dunsztom sincs arról, hogy mit lehetne vele tenni.

[ Szerkesztve ]

(#5752) Clavo válasza #79335424 (#5751) üzenetére


Clavo
csendes tag

Valami sd kártyára másolt program ami valahogy helyre hozza?? :)
Vagy ez hiú ábránd?

(#5753) #79335424 válasza #79335424 (#5751) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahhoz kellene vmi, ami megsúgja a kütyünek, hogy mit tegyen a kártyán lévő cuccal. Ha kiütötted a "bios -t", akkor nincs, ami bootolható partíció után kutasson a kártya MBR -jében.

(#5754) Clavo válasza #79335424 (#5753) üzenetére


Clavo
csendes tag

Ez eddig nem túl jó hír. Mitől lehet az, hogy a windows sem ismer fel egy ideig jó volt aztán egyszer csak nem...

(#5755) itanczos válasza Clavo (#5754) üzenetére


itanczos
senior tag

Menjünk sorjában!
Tehát, elvileg nem csináltál semmi rosszat! Az Erase NAND kitörli, majd a flash felírja!
Ennyi!
Viszont neked írásnál valami gáz volt.
Ilyenkor egy újabb erase, majd flash a következő lépés!
Nem világos, hogy melyik esemény után nem ismerte fel a windows?
Tehát, most ha rádugod reset gomb lenyomásával a gépre, a szokásos usb hang hallatszik a gépen?
Ha nem, akkor 1 dolgot tehetsz még:
A MASK módú flash-elést.
Ez alapján megteheted: [link]
Egy mk802III-at próbáltam így feléleszteni, de nagy valószínűséggel NAND hibás volt, törölni sem lehetett.

De figyelem, ehhez szét kell szedni a kütyüt és hozzá kell férni a NAND chip-hez!

Az esetleges további meghibásodások miatt csak saját felelősségre!!!

Szóval, hajrá! :)

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5756) Clavo válasza itanczos (#5755) üzenetére


Clavo
csendes tag

Rádugtam, felraktam az usb drivert (a laptopra még nem volt rádugva azért kellett). (előtte a beállítások/usb-nél bekapcsoltam a pc kapcsolatot. (és lehet hogy az usb hibakeresés is be volt kapcsolva)) Majd rádugtam újra a reset gomb benyomásával és elindítottam a Finless rom flash tool-t. Utána nyomtam egy Erase Nand. Az végig is futott (végig számolt valamit 2000ig) és utána nyomtan a Flash rom-ra. Ott kiírta, hogy device ok, test ok... és még valami már nem emlékszem. Vártam, hogy történjen valami, de nem csinált semmit több percig (szerintem kifagyott). Majd bezártam. És megismételtem még egyszer, megint kifagyott majd még egyszer megismételtem. Ugyan úgy nem csinált semmit és ugyan úgy kifagyott mindig.
Majd gondoltam visszarakom a régi romot. Elindítottam a RK Batch Tool-t betallóztam a régi romot és rányomtam a Restore-ra kiírta, hogy tesztel valamit aztán hibát dobott. Kiírta hogy .... error IDB. Kipróbáltam még még 2x. Aztán egyszer (nem tudom mitől) a windows nem ismeri fel. (nincs windows hang)
Gondoltam (egy próbát megér) rárakom a régi és az új romot egy sd hátha valahogy felismer. De semmi.
Szóval most itt tartok.
Nincs rajta se rom se a windows nem ismeri fel, hogy valahogy rárakjak valamit.
Ha azt mondod, hogy úgy sikerülhet akkor kipróbálom. De ha valakinek van valami más ötlete akkor szívesen fogadom.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#5757) Clavo válasza itanczos (#5755) üzenetére


Clavo
csendes tag

Hülye kérdés, de melyik a nand chip?? :))
[link]

(#5758) Marvinn válasza Clavo (#5756) üzenetére


Marvinn
tag

Fontos az sd-re másolásnál hogy az sd kártya ext4 partíció legyen és "linuxroot" cimkéje legyen, különben hiába is van rajta bármi... ahhoz hogy az sd kártyás bootolás működjön olyan loader kell bele, amit valószínűleg töröltél a nand törlésével. én is szoktam nand törlést csinálni amikor kompletten mindent frissítek.

Egy ötlet: az usb kábeled nem túl hosszú vagy rossz minőségű? próbáld röviddel és jó minőségűvel.

a nand trükközés is jó megoldás, ilyen resetelés volt bizonyos gps-eknél is...

(#5759) Marvinn válasza Marvinn (#5758) üzenetére


Marvinn
tag

Helyesbítek: a loadert nem törölted le :) szóval a szétszedős, nand resetelős megoldás sikerre vezet(het)

(#5760) janos.cs


janos.cs
tag

[Ezt valaki nézte már?] elég komoly kis cucc gamereknek! :)

-2.0GHz Quad Core CPU
-600MHz Quad Core GPU
-2GB High Speed RAM (880MHz)
-16GB Internal Storage (200% Faster Data Transfer Speeds)
-SD Card Slot (More Storage)
-HDMI (720p,1080p)
-Wifi
-Ethernet
-6 USB Ports
-1 Micro USB Port
-Audio in/out Ports
-Bluetooth
-1 Wireless Mouse
-1 Gamer Controller

[ Szerkesztve ]

(#5761) Marvinn válasza lilp (#5678) üzenetére


Marvinn
tag

Egyre jobban tetszik... miért kérdezted?

(#5762) tomy0628


tomy0628
aktív tag

Sziasztok!
Egy Samsung Eh6030 típusú TV-hez milyen stick lenne a legjobb?

(#5763) oba válasza tomy0628 (#5762) üzenetére


oba
addikt

bármelyik :) úgy is van hozzá külön táp, ha a tv usb -je kevés lenne neki
amúgy kevés szokott lenni, szóval mindenképpen táppal érdemes használni.... szóval így TV specifikusan nem fogsz tudni választani mivel mindegyik működik vele

mk808 -at javaslom, ahhoz van a legnagyobb support, custom rom és ilyesmi
esetleg mk808b ha kell a bluetooth

(#5764) richome


richome
tag

Sziasztok,
kérdés és tipp:

Használ valaki ilyen billentyűzetet?
Illetve van, létezik multitácsos, amivel lehetne legalább alkalmazásokat zoomolni és nem másik androidossal összekapcsolva?

Egyébként ezt a [link] oldalt érdemes tesztelni,
sok mindent rendeltem tőlük és egyéb kérdésekre, garancia problémákra is gyorsan reagálnak,
nagyon korrektnek tartom őket, bátran ajánlom mindenkinek, mint alternatívát!
Kína, de gyors, precíz ez is.
/novo7 fire tőlük van, baja volt, megpróbáltam megjavítani, de alaplapi csati baja volt. Berhelés után is simán kijavították, pedig közölhették volna, hogy én csesztem el és gari ugrott, de nem/

[ Szerkesztve ]

(#5765) Liar válasza richome (#5764) üzenetére


Liar
tag

Hajaj, úgy látszik túl sokan akartuk egyszerre bevizsgálni az ajánlott oldalt, és leterheltük a szervert. Merthogy most épp nem megy a http://www.dealsprime.com/ ...
:DD

[ Szerkesztve ]

(#5766) Clavo válasza Marvinn (#5759) üzenetére


Clavo
csendes tag

Csináltál már ilyet. Rövidre zártad a nand chip 8, 9 lábát? Nagy probléma nem lehet belőle?
Az usb kábel elvileg jó eddig is ezzel csinàltam. Bár először volt rajta egy 15-20 cm toldó. Lehet, hogy azzal volt a baj?
Köszi

(#5767) #79335424 válasza richome (#5764) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem könnyű feladvány. Nem kezdhetnénk vmi egyszerűbbel? :D

(#5768) Marvinn válasza Clavo (#5766) üzenetére


Marvinn
tag

gps-en csináltam ilyet utolsó lehetőségként :) de ilyen sticken még nem.. és remélem nem lesz rá szükség :)

(#5769) #79335424 válasza Clavo (#5766) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha anno a Win és a tool is felismerte, akkor nem. De azért nem tanácsos. Mindenhol írják, hogy semmi toldó és csak hátlapi usb. Oda is toltam a laptopot a falhoz, hogy legyen hátlap. :D

(#5770) itanczos válasza Clavo (#5766) üzenetére


itanczos
senior tag

Nekem sikerült ezt a MASK módot bekapcsolni, de sajna hw hiba miatt úgy sem ment a flash, de sokan írják, hogy nekik úgy sikerült!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5771) azozo


azozo
senior tag

Sikerült feltenni az Imito mx1-re a finless 1.7a romot :)

Itteni leírás alapján

http://itfroccs.hu/imito_mx1_finless_rom_1.7_beta

KÖszönöm /nem tudom ki csak admin van irva..../:C

Usb-n keresztül csatlakoztatva /az imito mx1 oldalán lévő usb csatlakozó/
Kis pöcök elötte benyomva, Felismeri ismeretlenek.
Drivert feltelepítettem /finles 1.7a zipben benne van/
Most már nem csak sima usb mass storagenak látta......
Gépen /win7/ kicsomagolt finless flashtoolal elindítottam.
Erase NAND majd Flash rom.

Kicsit simább,google playel volt gondom,de gyári visszaállítás után oké
A ronda indítórész majd lecserélem a forumon már irta valaki :DDD
Antutuval 7900 lett az eredmény.....Wifi jel nálam nemigazán lett több de stabil.
Usb-re kötött gamepad jostick része megy csak a gombok nem igazán /"OK" gomb nem megy/pár játéknál próbáltam.pl: Shadowgunnál nem tudtam így elindítani ok gomb miatt :))
Forumon majd rákeresek...

(#5772) Z_T válasza Liar (#5765) üzenetére


Z_T
aktív tag

Nekem bejött az oldal, nézegetem a kiegészítőket: kb. minden kétszer annyiba kerül, mint máshol ....

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#5773) #79335424 válasza azozo (#5771) üzenetére


#79335424
törölt tag

"Please do not complain about the boot screen to me. I change it like any artist would to sign his work.
You will not be able to change it without knowing how to take apart a ROM and do it yourself!
But I do explain how to do this work on Freaktab.com
If you try to use APPs like boot manager to change it, you can BRICK! They do not support Rockchip's boot.
Some love the boot screen and others hate it. Sorry, if you hate it your going to have to learn to do it yourself!
Again do not post or bug me about it as I will not respond.

Bob"

Számomra ez is bizonyítja, hogy nem értek a művészethez, mert gőzön sincs, hogy ebben mi a művészi. A Measy -é nekem olyan, mint egy útelterelésre figyelmeztető jelzés. De mivel nem szoktam kikapcsolgatni, ezért úgysem látom sűrűn.

[ Szerkesztve ]

(#5774) Liar válasza azozo (#5771) üzenetére


Liar
tag

Az induló animációról itt írtam, illetve valamikor korábban KIZS is, de nem találom a keresővel...
A legegyszerűbb megoldás a bootanimation.zip törlése, és akkor a sima zöld robot látható betöltés közben, minden csilli-villi nélkül.
Akkor ígértem, hogy feltöltök majd még néhány változatot, ez elmaradt, ma este, ha nem felejtem el, bepótolom.

(#5775) Clavo válasza itanczos (#5770) üzenetére


Clavo
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget (Marvinn, Somatom, És neked is) :R
Egyenlőre ott tartok, hogy sikerült a Mask flash, a windows felismeri és rá is tudtam rakni a régi romot. A be is tölti és el is indul.

Viszont!! Ahogy elindul rá 1 mp zizis lesz a kép és kb 10 mp múlva k is kapcsol. :(((
Most megpróbálom felrakni a Finless 1.4 hátha azzal jó lesz.

(#5776) Marvinn válasza Clavo (#5775) üzenetére


Marvinn
tag

Melyik készülék? hűtőbordás? a BGA toknak nem tsz jót a hűtőborda lefeszítése... ha olyan és levetted..

a flash tool-ban van logolás, keresd meg a logot és nézd át, hátha a nandban vannak hibás részek

(#5777) itanczos válasza Clavo (#5775) üzenetére


itanczos
senior tag

A MASK módú flash után a sima reset-es is működik?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5778) Clavo válasza Marvinn (#5776) üzenetére


Clavo
csendes tag

Nem hűtőbordás. Measy U2C simán hozzá lehetett férni a chiphez.
Csak van egy olyan érzésem, hogy megsült vagy valahogy tönkre ment a full hd része.
Rádugom a tv-re és zizi a kép. Az új Finless rommal elindult viszont mikor elkezdte betölteni (full hd-ba) akkor zizis volt majd átváltott 1280x720 úgy viszont jó lett. Majd miután visszaállítottam full hd-ra nem adott képet.
Csináltam egy gyári visszaállítást és szerintem beállította full hd-ra. és onnantól fogva nem volt kép. Most újra flasheltem a finless 1.4 és 1280x720 van kép.
Valaki nem tudja esetleg hogy mit lehet kezdeni, hogy legyen esetleg full hd? :))
Bár már ez is nagyon nagy haladás, hogy egyenlőre működik és nem tégla. :)

(#5779) Clavo válasza itanczos (#5777) üzenetére


Clavo
csendes tag

Igen. Csak a full hd-nál valamiért zizis a kép és újra indul, kikapcsol. De most a finless 1.4nél megy 1280x720ba.
Még egyszer köszönöm a segítséget. :))

(#5780) itanczos válasza Clavo (#5779) üzenetére


itanczos
senior tag

Szívesen!

Milyen kernel van?
Nekem omegamoon kernele csinált olyat, hogy indulás közben szétesett a kép és csak akkor jött helyre, mikor már elindult az android.

Azért én megpróbálnék egy teljesen gyári, friss rom-ot is!

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5781) Clavo válasza itanczos (#5780) üzenetére


Clavo
csendes tag

Az a baj, hogy nekem nem áll helyre utána sem :((
Kernel ami benne van a finless 1.4ben.
Kernel: 3.08+ smp preempt wed feb 27 17:35:33 cst 2013
Build: b12_rk3066_public_v411_130227_finless_14

A gyári rommal teljesen szét van esve Full hdba indul és végig rossz majd pár mp múlva kikapcsol.

[ Szerkesztve ]

(#5782) itanczos válasza Clavo (#5781) üzenetére


itanczos
senior tag

Teljesen gyári rom nem jó? Akkor valami hw probléma is van...
Ha még garos, akkor szerintem intézni kellene!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5783) hetech válasza Clavo (#5779) üzenetére


hetech
csendes tag

CWM neked fent volt?
És CWM mentésből sem állt vissza?
Örülök, hogy most legalább már megy.

És a többiek akiknek flash után nem ment?
Sikerült életre kelteni?

Az utóbbi időben ez az eset volt a 3., hogy nem indultak az új Fineless rommal, előtte pedig egy esetről sem olvastam...
Valamit változtattak a hardveren?

Az enyém még utazik hazafelé, de jelen pillanatban nem vagyok valami bátor a flashelést illetően... :F
Még 1-2 hét mire itt lesz, addigra csak kiderül, hogy mi van...

(#5784) Clavo válasza itanczos (#5782) üzenetére


Clavo
csendes tag

Én is attól félek hogy valami hw probléma van. 1280 mwgy az 1920 már zizi és újra indul. A geekbuying-tól vettem. Elvileg (gondolom) van rá 1 év gari. Csak nem nagyon tudom hogy megy ez kinában vissza posta.. stb

(#5785) itanczos válasza Clavo (#5784) üzenetére


itanczos
senior tag

Most intézett visszaküldést [mk802iiigulu] fórumtársunk. Kérdezd őt!

Clavo, nem próbáltál valami tuning kernel-t? Esetleg megfőtt?

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5786) Clavo válasza hetech (#5783) üzenetére


Clavo
csendes tag

Nem volt CWM. De most felment a finless 1.4 akkor volt valami hiba a flashelésbe.

(#5787) #79335424 válasza hetech (#5783) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem hiszem, hogy volt neki CWM, mivel a Measy U2C még nincs a listában. Lehet, hogy az MX -é jó lenne, de én nem próbáltam.

(#5788) Clavo válasza itanczos (#5785) üzenetére


Clavo
csendes tag

Köszi megkérdezem majd. ;)
Nem csak a gyári frissítések voltak eddig rajta. Amit kiadtak hozzá. És most raktam fel a finless-t.
Viszont :B most megpróbáltam még egyszer a full hd-t a tv-n és először 1920 50hz-be állítottam azzal ment majd 60hz-re és most működik. Full hd video megy a youtube-ról. Bár kíváncsi vagyok, hogy jó marad-e ha újra indítom.

(#5789) vargalex válasza Clavo (#5778) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nekem akkor volt hasonló, mikor nem volt rendesen bedugva a HDMI csatlakozó. 720p-n jó volt, de 1080p-n nem.

Alex

(#5790) hetech válasza #79335424 (#5787) üzenetére


hetech
csendes tag

Tulajdonképpen az a kérdés, hogy CWM-mel elkerülhető lett volna ez a szívás?
Vagy akkor is meg tud úgy halni, hogy már a CWM menüje sem jön be?

Egyébként nincs annyi időm már mint amit az előbb írtam.
Most néztem és:

2013.03.08 16:40 Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.03.11 11:14 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.03.11 11:30 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

:Y

Tényleg gyorsak mostanában.
Drukkoljatok, hogy csütörtökig ideérjen! ;)

(#5791) Clavo válasza vargalex (#5789) üzenetére


Clavo
csendes tag

Elvileg be van dugva jól. Köszi

Clavo

(#5792) itanczos válasza Liar (#5774) üzenetére


itanczos
senior tag

Finless alatt, ha kitörlöm a bootanimation.zip-et, akkor egy R-BOX felirat látszik helyette.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5793) Marvinn válasza Clavo (#5788) üzenetére


Marvinn
tag

Képszétesésre sokan azt mondják hogy cserélj hdmi kábelt.. még egy ötlet, dugd másik hdmi bemenetbe..

(#5794) #79335424 válasza itanczos (#5792) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nálam az az R-BOX volt a Measy gyári bootanimácója.

(#5795) itanczos


itanczos
senior tag

Használja valaki aktívan a skype videó hívást az mk-n?
A mikrofon nekem gyalázatosan halknak tűnik. Akár külső usb-s hangkártyára dugok mikrofont, akár usb-s webkamera mikrofonját használom. Mivel az android-os skype-ban nincs hangerő állítás, nem tudom mi a megoldás...

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5796) gghrtz válasza itanczos (#5795) üzenetére


gghrtz
őstag

Rakd közelebb a mikrofont. :DDD

(#5797) itanczos válasza gghrtz (#5796) üzenetére


itanczos
senior tag

Köszi!
Hogy ez nem jutott eszembe...

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5798) Liar válasza itanczos (#5792) üzenetére


Liar
tag

Rég töröltem már próbából, és rosszul emlékeztem, mindenesetre Bobénál még ez is szebb. :)

Közben megtaláltam KIZS leírását, itt linkelve van olyan boot.img-is, amivel teljesen ki lehet irtani a finless kézjegyeket induláskor.

(#5799) Clavo


Clavo
csendes tag

Meg van a hiba. Nem hw hiba vagy is igen de nem az eszközzel. Átmozgattam az egészet és a Tv hdmi bemenete kontakt hibás. Gondolom a sok ki-behuzkodástól.
De jó hìr, hogy legalábbaz eszköz jó.
Köszi még egyszer a segìtséget meg az ötleteke.

Clavo ;)

(#5800) Statiszta18


Statiszta18
csendes tag

Sziasztok
Az volna a kérdésem hogy ezekre a mini pc-k re rá lehet e dugni egy nyomtatót és nyomtatni vele mert ha igen én is beruháznék egy ilyenre. Fateromnak kéne valami gép de az asztali gépek meg a laptopok nem jönnek be neki inkább tábla gépen tolja meg "okos" telón és csak a nyomtatás miatt van neki laptopja. Egy samsung lézeres nyomtatóról volna szó.
Köszi előre is.

Ha privátot írsz kérlek hogy ird bele, hogy mivel kapcsolatos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.