Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) b-csigabiga


b-csigabiga
csendes tag

Sziasztok!
Néhány napja vagyok tulajdonosa [ennek] az MK808B-nek. Még csak ismerkedünk, én alapvetően böngészésre, Youtube-ra használnám: /a PC-ről ki lettem túrva, gondolom majd innen is :) /
Sajna a Logitech K400 kombót nem tudtam eddig megetetni vele! Van valami különleges tudnivaló?
/ a WIFI-je elég jól müköd, de inkább most egy USB/LAN átalakítóval használom, mintha gyorsabb lenne./

Köszönöm,

BCsB

(#9002) svihi


svihi
csendes tag

Sziasztok! Van egy MK808-as kütyüm. Legutóbbi elindításakor kitette a GoogleTV logo-t a TV-re, azután (és azóta) lefagyott.
Mit tegyek? A hivatalos támogatás a firmware upgrade-et javasolta, mondván, hogy megér egy próbát. Ehhez le is töltöttem az img filet. Most már csak egy érthető magyarázat kellene ahhoz, hogy az upgrade-et hogyan kell megcsinálni (ha egyáltalán ez kell hozzá).

Tud valaki ebben a témában segíteni?
Előre is köszönöm.

(#9003) bodoman válasza svihi (#9002) üzenetére


bodoman
tag

A gyári update csak annyi, hogy az image file-t felmásolod egy sd-re, azt be a kütyübe, újraindít és automatikusan felajánlja a frissítést. De valszeg ez így most nem fog menni.
Tegyél fel inkább egy finless romot, le van írva szépen hogy kell. [link] Jobb is mint a gyári.

[ Szerkesztve ]

(#9004) bodoman


bodoman
tag

Használja valaki az EPSXE-t X360-as kontrollerrel?
Nem tudom az L2-t R2-t beaktiválni. Van rá valami trükk, vagy mittomén?

(#9005) PcCar válasza weinmaker (#8932) üzenetére


PcCar
tag

(#9006) weinmaker válasza PcCar (#9005) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszi szépen. Már csak annyi a kérdésem, hogy erre, hogy kötöd a boxot? Valami adapterrel, mert a boxból kijövő kábel végén is ugyanolyan csatlakozó van, mint amit a képen láttam?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#9007) PcCar válasza weinmaker (#9006) üzenetére


PcCar
tag

(#9008) #79335424 válasza drizzt1220 (#9000) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez egy kicsit sok egszerre és nem is igazán lehet rá válaszolni. Ez a 808 topik, ami egy másik vas. Persze a felhasználók között nagy az "átfedés" :) Nincs általánosan ajánlott browser. Egyik ezért jó, a másik meg azért. Szóval max. egyéni véleményeket olvashatsz. Az enyém: általános böngészésre a Dolphin beta -t használom. 3066 -oson, 1GB rammal 8 nyitott lap is megy. Egyébként szól, ha már sok neki. Ennél flash csak root -tal megy. De van néhány funkció és néhány oldal, amivel nem barát. Ilyenkor bevetem a nehéztűzérséget. Firefox beta. Ebből is két profilt használok. Egy alapot, meg egy addonokkal telepakoltat. JRE tényleg nincs és nem is lesz. Ez az egész Java -kérdés érdekes, mivel a Google "összerúgta a port az Oracle -val. Ami a cache -t nem olyan gáz, meg trükközni is lehet vele. Más rom is egyéni "ízlés" kérdése. Az MX1 -et gyárival használtam. A Measy -n azért van Finless, mert így volt legegyszerűbben root.

(#9009) #79335424 válasza b-csigabiga (#9001) üzenetére


#79335424
törölt tag

"Sajna a Logitech K400 kombót nem tudtam eddig megetetni vele! Van valami különleges tudnivaló?"
Ezt hogy érted? Bedugtad az adaptert és nem érzékelte? External Keyboard Helper?

(#9010) Davebowman válasza csjohnny (#8999) üzenetére


Davebowman
senior tag

Na eddig vacakoltam vele, most már frankón megy, köszi a tippet. Volna itt még egy érdekes kérdés, létezik olyan progi, amit ha egy okostelcsire telepitek, azzal vezérelhetek egy másik(mondjuk mk808, vagy érintőképernyő-hibás) eszköz érintőképernyőjét? Team viewer csak pc-t tud, vnc meg egér emulátort használ, nekem inkább clone-megoldás kellene.

Vargalex 1.1.7

(#9011) #79335424 válasza Davebowman (#9010) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Team Viewer Quick Support működik Samsung és ha jól emlékszem, akkor újabban Sony telókkkal és tabokkal. Másik lehetőség a Webkey.
Bob úgy írta át a build.prop fájlt, hogy a Play egy SGS2 -nek látja a Finless romos mini PC -ket. Ezért lehet telepíteni a T.V.Q.S -ot. Csak indításkor FC van, mivel mégsem Samu a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#9012) FireFox1996 válasza drizzt1220 (#9000) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

MK809-re gondolsz nem ? :) neten siman boldogulsz vele :) Én Operát használom, rákötöm a full hd tv-re, Logitech K220-as bill + egér kombóval. Tökéletesen működik vele. Eddig még nincs semmi panasz. Kb 4 hete használom így.
Az web böngésző szerint oda menti a adatokat, ahová telepítetted őket. Tehát ha külső micro Sd-re teszed, akkor nem fogja nagyon piszkálni a nand-ot...
Nekem a Finless v1.8 megy, HD felbontás + 1.6Ghz-en mennek a cpu-k. Nagyon melegszik a cpu+gpu. tervezem vmi hütő bordát rátettni. Így az AntutuBenchmark kb 8400-8500 pontott mutatott.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#9013) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok! Azon gondolkodtam, hogy ezekre a kütyükre nem kell tenni vírusirtót+tűzfalat? Végül is szinte úgy működnek, mint egy pc,

(#9014) FireFox1996 válasza nOvOp (#9013) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

attól függ, hogy mire használod ;)
nekem egyenlőre felesleges..

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#9015) nOvOp válasza FireFox1996 (#9014) üzenetére


nOvOp
senior tag

netezés, youtube, google play, gmail... amit egy androidos eszközön általában használnak

(#9016) FireFox1996 válasza nOvOp (#9015) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

én is ugyan ezekre használom a cuccot, sőt a telómat is. de kárt még nem tapasztaltam, virusírtó meg egyiken sincs...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#9017) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Aki a Rockchip RK3066 chipes mini PC TV-t használja, és ROM-ot akar cserélni, vagy gyorsítani akarja, és nem mer neki állni. Nekik csináltam egy leírást: ITT

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#9018) vlevi válasza FireFox1996 (#9017) üzenetére


vlevi
nagyúr

El kell rontsam a játékodat, mert volt már ilyen logout bejegyzés [link] :U

(#9019) FireFox1996 válasza vlevi (#9018) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nem tudod elrontani, mert elsősorban magamnak írtam le, mert félév múlva elfelejtem, hogy hogyan kell majd rom-ot frissíteni ;)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#9020) #79335424 válasza vlevi (#9018) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem más a véleményem. Szerintem hiánypótló és köszönjük szépen, FireFox1996! Jó az a másik leírás is, de pl. cseszhetem a gémkapcsomat, ha nincs resetgombom.

(#9021) gghrtz válasza #79335424 (#9020) üzenetére


gghrtz
őstag

Forrassz rá egyet! :DD

[ Szerkesztve ]

(#9022) user01


user01
aktív tag

Sziasztok!
Mivel a TV-m nem tudja a DLNA-t, azt szeretném, ha ezt a funkciót az MK808 venné át. Tehát a kérdésem, hogy mit kell feltelepítenem rá, hogy mobiltelefonról át tudjak nyomni rá képeket, videókat, és azok egyből megjelenjenek a TV-n, úgy, mintha maga a TV tudná a DLNA-t?
Köszi!

(#9023) gghrtz válasza user01 (#9022) üzenetére


gghrtz
őstag

Van rajta egy program alapból, aminek az a neve, hogy eHomeMediaCenter, az alapból felismeri a DLNA-t.

(#9024) #79335424 válasza user01 (#9022) üzenetére


#79335424
törölt tag

Telóra telepített webszerverről (Server Ultimate) már néztem filmet wifin, router nélkül, de biztosan van ennél elegánsabb megoldás is. Elvileg a Server Ultimate tud DLNA és SMB szervert is, de ezeket még nem próbáltam.

(#9025) user01 válasza gghrtz (#9023) üzenetére


user01
aktív tag

Köszönöm szépen! Tökéletesen működik! :)

(#9026) #79335424 válasza gghrtz (#9023) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hát mondom, hogy van elegánsabb megoldás is! Lehet, hogy meg kellett volna ismerkednem azzal a Médiacenterrel ahelyett, hogy kapásból fagyasztom. :)

(#9027) gghrtz válasza #79335424 (#9026) üzenetére


gghrtz
őstag

Szerintem van a telefonján AllShare, csak a stickre kellett neki olyan cucc, ami tudja a DLNA-t kezelni. :) Jó kis progi a mediacenter. Lehet vele mediaszervert csinálni (Bár a "smart"tv-m nem tudta lejátszani a filmeket vele( DE FELISMERTE! :D ), a számítógép meg a telefonon az Archos video meg igen. MediaPlayer módban felismeri a DLNA-t.

(#9028) user01 válasza gghrtz (#9027) üzenetére


user01
aktív tag

Már korábban is próbáltam az eHomeMediaCenter-t, de most rájöttem, hogy be kell benne pipálni, hogy automatikusan induljon a lejátszás, és így már megjelent a telefon (Samsung G Grand) galéiájában a "TV-re küldő" ikon. Eddig ezt hiányoltam. :)

(#9029) csjohnny válasza gghrtz (#9023) üzenetére


csjohnny
tag

Az imént próbáltam az eHomeMediaCenter-t. Samsung Tv és Laptopon az AllShare is látja hogy van eHomeMediaCenter. Laptopról AllShare-val küldve egy HD filmet szépet lejátsza az MK-n.

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#9030) nash13


nash13
aktív tag

Segítséget szeretnèk kèrni. Vettem használtan egy mk808-t finles 1.6 volt rajta és random időközönkènt újraindul, valamint a micro sd kártyát akarja csatolni ès leválasztani pár másodpercenkènt. Eléggé használhatatlan így. Tettem rá 1.7-t de nem segített rajt:((

iPhone 7

(#9031) Gabóca323f


Gabóca323f
csendes tag

Üdv!

Pár napja vásároltam egy ilyen kütyüt. 4.2.2 van rajta, és egy olyan hibát produkál, hogy semmilyen pendrive-ot nem lát, akár az otg-be, akár a normál usb ajzatba dugom.
Az értesitési sávon ugyan megjelenik az üzenet, hogy csatlakoztattam, de semmilyen filekezelőben nem jelenik meg. A micro sd ajzat az megy rendesen.

Ismerős valakinek ez a probléma? Sajnos nem nagyon értek hozzá, nem hekkelgetni, hanem csupán használatra vásároltam.

Előre is köszönöm ha valaki segitene!
Üdv!
G

(#9032) csjohnny válasza Gabóca323f (#9031) üzenetére


csjohnny
tag

/mnt mappában kell keresgélned valami usbdisk mappát.
(Andoidnál nem űgy működik mint a windowsban hogy majd megjelenik neked egy meghajtó ha rádugod a pendrivot. Ide kell egy kis hekkelés ismeret helyesbítek linux alapok.)

[ Szerkesztve ]

MK908 - MK808B - Measy RC11 - PS3 kontroller - Logitech C170 - 16GB SD

(#9033) Gabóca323f válasza csjohnny (#9032) üzenetére


Gabóca323f
csendes tag

Üdv!

Sikerült, megtaláltam, működik is! 1000 köszönet a segítségért! :DD

(#9034) #79335424 válasza Gabóca323f (#9033) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azt kell megérteni, hogy nem meghajtókba tesz mappákat, hanem egy adott mappaszerkezetbe illeszt meghajtókat. Még egy tanács. Nem szabad "csak úgy" kihúzni a meghajtót! Előtte le kell választani a rendszerről (unmount), vagy teljesen kikapcsolni a kütyüt.

(#9035) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon új nekem a téma, ezért kérdezem itt, tőletek. Remélem tudtok segíteni nekem, kis naívnak. :))
Szóval, nézegetem ezeket a kütyüket és gondoltam, tök jó lenne médi lejátszónak, azon kívül, hogy netezni is lehet vele sok egyéb dolgon kívül. Nekem mégiscsak a filmek lejátszása lenne a legfontosabb. Mindenféle formátumot szeretnék lejátszani vele, mkv,avi, blueray meg amik még léteznek, nagy felbontásban. Mondjuk letöltöm torrentről a filmeket és külső vinyóról,vagy pendriveról, vagy akár hálózati megosztásból lejátszanám. Sorozatok, feliratokkal, filmek, akár youtuberól nézni tartalmakat. Erre keresek megoldást. Láttam már felbukkant néhány 4 magos procival szerelt változat is. Azokat érdemesebb már ilyesmire használni, vagy bőven elegendő a 2 magosak is?! Hosszabb távra gondolkodom, tehát ha veszek egyet, akkor azt szeretném sokáig élvezettel használni. Nem mondom, hogy az ár nem számít, de hajlandó vagyok többet áldozni rá, ha sokáig kiszolgál hiba nélkül.
Minden véleményt szívesen veszek, akár azt is, ha lebeszéltek róla és más fajta media playert ajánlatok...
Üdv!

(#9036) fPApi válasza BrandonXXV (#9035) üzenetére


fPApi
őstag

"Mindenféle formátumot szeretnék lejátszani vele, mkv,avi, blueray meg amik még léteznek, nagy felbontásban."

Ha ezt akarod, akkor ne ezt vedd, szerintem. Itt nemcsak a proci, hanem a GPU számít, a mali400 meg nem az igazi erre. Én erre várok (talán szeptemberben lesz), ez már talán (majdnem) mindent lejátszik ...
Most egy minix neo x5-öt használok médialejátszásra (xbmc-vel), de a "speciális" filmekkel azért már nem bír.

[ Szerkesztve ]

(#9037) FireFox1996 válasza BrandonXXV (#9035) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

A kérdésedből a következőket látom: a tv-den van hdmi port :) ha asztali géped van, és a videó kártyádon nincs HDMI kimenet, akkor érdemes körbe nézni, hogy ki lehet-e cserélni /vagy bele lehet-e tenni) egy olyan videó kártyára, aminek HDMI kimenete van (ez kb 5e ft). Így egy hdmi kábellel (plusz 1-2 e ft) tudod összekötni a PC-t a TV-vel, és máris bármilyen filmet, bármilyen formátumot tudnál lejátszani, és nem kell bajlódni az okos mini TV/PC-vel...
SŐT! Így egyszerre a TV-n is tudják a családtagok filmet nézni (PC-ről), és közben te meg tudod a PC-t használni tőlük függetlenül...

Ez a véleményem.
Én csak is azért vettem, mert le akarom szokatni a gyerkeket, hogy állandóan a telómon akarnak Angry Birds-t játszani, inkább a TV-n játsszanak ! :)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#9038) #79335424 válasza BrandonXXV (#9035) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Ezek a kütyük arra valók, hogy egy HDMI -képes TV -t felruházzanak olyan funkciókkal, amik kielégítik egy átlag felhasználó napi PC igényét. Mail, Hírek, Fészbúk, Youtube, stb. Mindezt csendben és olcsón. Külön előny az Android miatt a telós programok kompatibilitása. Én nagyon szeretem, hogy mindenhol ugyanaz a böngésző, ugyanaz az e-mail kliens. Egy gombnyomás és a mentett könyvjelző, jegyzet, stb. a telómon is ott van. De semmiképpen sem kimondott médialejátszók (bármi is áll a hírdetésekben). Amit Te szeretnél, ahhoz vagy egy sokkal erősebb vas (PC), vagy egy célhardver kell, méghozzá nem az alsó kategóriából.

[ Szerkesztve ]

(#9039) BrandonXXV válasza FireFox1996 (#9037) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Ebben teljesen igazad van! PC-ről mindent le lehet játszani, de... pont a PC-t szeretném kikerülni, minek menjen, zajongjon, fogyasszon annyit, ha nem muszáj?!
Off:
netezni pl. már szinte sosem kapcsolom be a PC-t, mert van egy iPad3-am és tök jól kiváltja ezt a részt. Ez is lejátszik mindent, de pici a kijelzője és nem tudom mennyire egészséges neki, ha folyamatosan csak filmezésre használnám. A kötöttsége is meg van ugye, ami az iTunes-t jelenti, ezen keresztül tudok csak rá filmeket pakolni. Torrentezés nem megoldott vele.
On:
Android nyitottabb és ha működhetne media playerként a Tv mellé rakva, akár úgy is, hogy ezen torrentezek és a Pc-t be sem kellene kapcsolni hozzá,akkor az remek lenne. Energiafelhasználás eléggé szempont, mivel minden elektromos a lakásban (tűzhely és bolyler is), így egyre fontosabb a takarékosság. Változnak az idők na :)

(#9040) FireFox1996 válasza BrandonXXV (#9039) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Cseréld le az almát egy erősebb Android tabletre, akár 4 magosra is, és minden igényedet kielégíti... ;)
És nem kell márkás cuccra cserélni, ami 2-3szor drágább... :R

Android tablet tuti, hogy működne Média lejátszóként, Nekem ilyenem van, és minden visz. És ez csak 1 magos, 512 MB RAM-os tablet :W És 25e ft volt. Ebből a márkából van már 4 magos, IPS panel, és ha jól tudom kb 50e ft-ba kerül.

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#9041) BrandonXXV válasza FireFox1996 (#9040) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Semmiféle vitát nem szeretnék elindítani az alma vs. android rendszerről. Maradjunk annyiban, hogy nekem bejött az alma a hátrányaival együtt is, de úgy gondolom, hamarosan nyitnia kell, ha nem akar lemaradni.
Megfordult már a fejemben, hogy váltok androidos tabletre, de még várok kicsit. Bár akkor sem tudom,hogy egészséges-e egy tablettel folyamatosan meghajtani egy fullHD nagy tv-t (akár android,akár apple). Ha tévedem, szóljatok.

(#9042) FireFox1996 válasza BrandonXXV (#9041) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

a tabletek többsége már Full hd-s filmeket támogatják (CPU/GPU felépítésük miatt). Tehát ha nem melegszik túl "munka" közben, akkor ne aggódj! Ha melegszik, akkor vhogy kell megoldanod a hűtést, ha sokáig/folyamatosan használod. (én pl egy usb ventivel hűtöm :Y )

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#9043) richome


richome
tag

Ha valakit érdekel /és még nem írta más/ a GB-n láttam MK808C kütyüt.
Nem vizsgáltam nagyon, de hirtelen az látszik, hogy a BT mellé TV /3RCA/ kimenetet is tettek bele, ami HDMI nélküli tévéket használóknak jöhet jól, vagy a hangot esetleg usb hangkártya helyett RCA-n átküldeni az erősítőbe?!?

(#9044) #79335424 válasza richome (#9043) üzenetére


#79335424
törölt tag

Allwinner A20, Mali 400 MP2. Harmatos. Akkor inkább a Measy -m.

(#9045) #79335424 válasza FireFox1996 (#9042) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egész pontosan milyen felépítésre gondolsz? Mert az alapok nem különböznek. RK3066, RK3188, Mediatek 6589, Allwinner A31, Amlogic MX, Qualcomm Snapdragon S4, stb Ismerősen hangzik?

(#9046) FireFox1996 válasza #79335424 (#9045) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

én csak a chipekre gondoltam... van olyan chip, ami 1 magos, van ami 2 magos, és 4-8 magos... és van köztük, ami támogatja full HD-ket...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#9047) gghrtz


gghrtz
őstag

Vegyel egy miniPC-t meg egy media lejatszot is amin van LAN port, es old meg, hogy mind a ketto eltudja erni a hdd-t. A legegyszerubb ha rakotod a stickre a vinyot es onnan osztod mediaserverrel halozaton. Ha biztosra akarsz menni mind2-ot kabellel kotod be. Ha csak wifis megoldas van, akkor veszel a stickbe egy tl wn823n adaptert a medialejatszoba meg egy routert dugsz wds bridge modban ami a fo routernek a halozatat osztja tovabb kabelen a lejatszonak. Bar lehet vannak wifis lejatszok is.

[ Szerkesztve ]

(#9048) #79335424 válasza FireFox1996 (#9046) üzenetére


#79335424
törölt tag

De itt nincs klasszikus értelemben vett, külön CPU, GPU. Integrálva van egy tömbbe. Szóval ha a négymagos tab RK3188, akkor pontosan ugyanaz a Mali 400 MP4 van benne, mint a mini PC -kben. A wifi és bt. modulokkal lehet variálni. Az összes SOC -nak megvan a CPU-GPU párosítása.

[ Szerkesztve ]

(#9049) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. Még nem egyértelmű, hogy mi lesz a megoldás, de majd az idő eldönti.

(#9050) nash13 válasza nash13 (#9030) üzenetére


nash13
aktív tag

Erre valakinek ötlete? Hardveres lehet a gond?

iPhone 7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.