Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) vlevi válasza uzsz (#5500) üzenetére


vlevi
nagyúr

Vettem észre :(

A 3.5"-s megy, de a 2.5-es nem :(
De akkó mi a ...-nak rá a táp?

(#5502) uzsz válasza vlevi (#5501) üzenetére


uzsz
senior tag

Nem tudom, én is a vinyó miatt vettem. ... :(

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#5503) Marvinn


Marvinn
tag

RK29xx Image Tools_2.1:
UnpackImage:CheckImageFile failed,Err(-1)

otthon sikerült ezt megoldani, de most megint szeretnék kicsomagolni egy .img-t de az istennek sem sikerül.. csináltam Temp könyvtárat.. mi a gondja?

szerk:
nem hiszem el.. újra le kellett töltenem a kérdéses img fájlt.

Más:
a loader verziója mit befolyásol? (amit flasheléskor feltöltünk)

[ Szerkesztve ]

(#5504) #79335424 válasza RufuszX (#5498) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem pont azért kérdezett, mert elsőre nem sokra ment a kitöltött infókkal. De meghallgattam volna, ahogy megpróbálja kimondani, h. Nyíregyháza. Nem csodálom, hogy megkérdezte, h. milyen nyelven beszél vlevi. :D De tényleg aranyos volt. Meg pozítív is. Nyíregyről lehet ...hogyisírjam... más képet is találni.

[ Szerkesztve ]

(#5505) #79335424


#79335424
törölt tag

Lenne egy kérdésem a linux gurukhoz. Van nekem a NAS -om. Ha CIFS -el becsatolom Win alá (gyárilag mellékelt CD -n lévő segédprogrammal), akkor tökéletesen müxik. Mintha a gépen lenne. Ha viszont Mount Managerrel droidon próbálom ugyanezt, akkor az ékezetes karakterekkel ellátott fájlokat, mappákat 0 méretű, ismeretlen állományként mutatja. Filmeknél ez nem akkora gáz, de most szeretnék 200 giga zenét betallózni a lejátszóba. Képtelenség lenne átírni az összes "hibás" karaktert. Gondolom, ez a szokásos tükürfúrógép -probléma, de nincs rá vmi megfejtés?

(#5506) Liar válasza #79335424 (#5505) üzenetére


Liar
tag

Nem vagyok most otthon, hogy rá tudjak nézni, de nekem is így volt, amíg nem állítottam a mountolásnál olyan paramétert, ami a karakterkódolást utf-8-ra állítja.
Talán: iocharset=utf8

(#5507) PcCar válasza vlevi (#5501) üzenetére


PcCar
tag

Gondolom a 3.5" HDD aktív külső házban van, 2.5" -os passzív.
Aktív usb hub-ok nem egyformák.
Van amelyikben stab ic-n keresztül kapnak tápot az usb kimenetek,
illetve közvetlenül párhuzamosan csatlakozik a dc power in az usb kimenetre.
Első változatnál mindegy milyen teljesítményű táppal használod,
stab ic paraméterei határozzák meg a terhelhetőséget.
Legtöbbször, kb 1A -es stab ic látja el az összes usb kimenetet ami legtöbbször
kevés egy passzív hdd-nek, és akkor még mást nem is csatlakoztattál a hub-hoz.
Itt egy 4 portos hub kimenetei max 1A-el terhelhetőek összesen.
Linkelt usb hub-nál 1A-es tápot látok, ami önmagában is kevés egy passzív hdd-nek.
Mivel 5v-os táppal hirdetik feltételezem, hogy nincs benne stab ic.
Stab-os hub-ok általában 6-7V táppal működnek.
Próbáld ki a hub-ot egy 5V/2-3A-es táppal.

"Második" változatnál a power in közvetlenül megjelenik az usb kimeneteken.
Itt a táp teljesítménye határozza meg az usb kimenetek terhelhetőségét.
(jó minőségű stabil max 5V-os tápot használjunk)
Egy ilyen hub 2-3A-es táppal meg tud hajtani egy passzív HDD-t.
Hasonló típusú hub-nál figyelni kell még a power in csatlakozó méretére,
ha 2A feletti táppal szeretnénk használni lehetőleg ne micro/mini usb vagy kis méretű dc csatlakozón keresztül kapja a tápot.

Aktív usb hub-nál lehet még egy "csavar" amire mindkét változatnál érdemes odafigyelni, főleg az olcsóbb kínai termékeknél.

Többnyire az aktív hub-ok passzív módban is használhatók.
Jobb minőségű hub-nál "több érintkezős" dc csatlakozót használnak,
ahol passzív módban az usb in-ről kapja a tápot.
Külső tápot csatlakoztatva a dc csatlakozó leválasztja az usb in tápot és csak
a külső tápot használják az usb kimenetek.
Korábban rendeltem ebay-ről aktív usb hub-ot,
amit szabvány 2 érintkezős dc csatlakozóval szereltek és a csatlakoztatott külső táp, elektronika, dióda nélkül párhuzamosan csatlakozik az usb in kábelre és az usb kimenetekre.
Ha így használjuk a mini pc-hez, gyakorlatilag párhuzamosan kötjük a mini pc és az usb hub tápját, ami akár gondot is okozhat.
Elvileg egy ilyen hub-nál nem is kellene külön tápot adni a mini pc-nek, mivel a hub usb kábelen visszajut a hub tápja, viszont legtöbbször túl vékony usb kábelt használnak ami kevés a 2A-hez.
Legjobb ha az ilyen hub-nál lekötjük az usb in power-t a panelről, így biztonságosan használható külső táppal, valamint megfelelő teljesítményű táppal és jó minőségű hub-al táplálhatjuk a mini pc-t is a hub-ról a saját usb kábelével.

Problémamentes stabil működéshez az aktív külső hdd a legjobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#5508) #79335424 válasza Liar (#5506) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, biztos vagyok benne, hogy vhol itt van a kutya elföldelve. Vannak a csatolásra vonatkozó extra opciók a Mount Managerben, de nem ástam bele magam. De ha szted Terminálból jobb lenne, akkor nekem az sem ellenség. Csak még nem tudom pontosan mit és hogy. Nekem olajos motorblokkok között telt az ifjuság, soha nem tanultam számtechet. Úgyhogy bőven van bepótolni való, de igyekszem és köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#5509) Liar válasza #79335424 (#5508) üzenetére


Liar
tag

Nem kell terminál, ezeket a paramétereket a Mount Managerben is meg tudod adni. Ott ahol pl. a felhasználót, meg az írás-olvasás jogot.

(#5510) #79335424 válasza Liar (#5509) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm! Müxik! Legördülőben I/O Charset, értéknek ennyi: utf8 :C :R

[ Szerkesztve ]

(#5511) Yssy


Yssy
csendes tag

Tegnap nekem is megérdekezett az mk808b, bár időm még nem sok volt vele foglalkozni :)

Gyári rom, meglepetésemre rootolt.
Úgy látszik szerencsém volt, wifi stabil, jel viszonylag erős, pedig egy nem mai olcsó router van a másik szobába (kb. 8méter)

Majd ma este nekiesek még kicsit :)

(#5512) vitezfeher


vitezfeher
tag

Látom, nem néz senki HBO GO-t (nem sokat veszít vele). Mint a #5483 sz. bejegyzésben írtam, nem akar működni az alkalmazás. Elkezdenék kísérletezni, de szeretném megőrizni az eredeti ROM állapotot kimentve visszatöltés céljából. Utalásokat találtam a fórumban, de ide vonatkozó leírást nem. Tudtok-e valamilyen összefoglalót MK808-hoz? Előre köszönöm.

(#5513) #79335424 válasza vitezfeher (#5512) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az én lakrészemben TV -adás sincs. Lehetne, de nincs rá szükségem. Az OK, hogy a kütyü még új neked, de azt sem írtad, hogy Androidban mennyire vagy otthon. Ezért elsőre csak röviden. Itt is pont úgy müxik, mint általában. CWM. ITT, meg ITT olvashatsz róla, meg le is töltheted. Persze több fajta mentés is hasznos lehet (pl. Titaniun Backup, szlengben TiBi :) ). Ez más célból hasznos, de ha az adott rendszer pillanatnyi állapotáról szeretnél lemezkép -szerű mentést, akkor CWM. Ha viszont a gyári ROM állapotra gondolsz, az letölthető. A 808 -on van reset, tehát szoftveres beavatkozás nélkül is download módba tudod tenni. Vagyis legrosszabb esetben is a gyári állapot visszaállítható. Onnan megint CWM és aztán a "lemezképet" is vissza tudod rakni. Érdemes megtartani azt a CWM és gyári firm verziót, amivel a mentés készült, mert egyéb esetben lehetnek kompatibilitási problémák visszaállításkor.

[ Szerkesztve ]

(#5514) Indiant válasza #79335424 (#5477) üzenetére


Indiant
addikt

pl.: Where is my water?

(#5515) vitezfeher válasza #79335424 (#5513) üzenetére


vitezfeher
tag

Köszönöm az infokat. Androiddal nem sokat foglalkoztam, linuxxal alkalmazás szinten igen. Utána olvasok az általad írtaknak és megpróbálom összerakni és a mentést elvégezni. Egyetértek veled a tv felesleges voltáról, de azért egy-egy jó filmet negyedévente lehet találni a HBO-n. Persze nem akkor amikor ők sugározzák, hanem amikor ráérek megnézni. Ezért tartom fontosnak a HBO Go működését.

(#5516) itanczos


itanczos
senior tag

Valaki próbált 808-ra 808B-s firmware-t már feltenni? Működik a wifi?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5517) #79335424 válasza itanczos (#5516) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, többen próbálták (leginkább a bt. miatt). Nem működik sem a wifi, sem a bt, mert más a modul. 808 = 901, 808B = 903. Legalábbis én így tudom. De hivatalos hardvergurunk, PcCar biztos tudja a tutit.. :)

[ Szerkesztve ]

(#5518) itanczos válasza #79335424 (#5517) üzenetére


itanczos
senior tag

Aha. Megpróbálom 808 kernellel, 808b system-mel.

Már 1 órája próbálom a 808-at a pc-hez kötni, de nem akarja látni usb-n keresztül az adb...

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5519) itanczos


itanczos
senior tag

Lesz 4.2.x-es androidunk?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5520) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

Aki jót akar magának, a DX-ről [ezt] az USB-LAN átalakítót ne vegye meg.
Olvastam a kommenteket, azt mondták jó a sebessége, elhittem. Kár volt.
Használhatatlan szar, fel/le 5MBit-et tud, még az elterjedt másik ilyen lassúnál (most nem jut eszembe a chipset) is lassabb, mert ott legalább az upload gyors volt, itt az se.
Telepítő cd nuku, csörgött benne valami (belenéztem, ki volt törve a 3 belső merevítőből kettő).

Useless shit :( (és ez már a második). 30 napot vártam a semmire, DX-ről se veszek többet semmit az tuti.
Lehet itthon vhol kapni normális árban AX88772 A vagy B-t, tud vki segíteni? Kössz.

cd-t közben megtaláltam, törött :D

[ Szerkesztve ]

(#5521) cSuwwi válasza cSuwwi (#5520) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Ugyanitt a fenti termék eladó :C

(#5522) #79335424 válasza vitezfeher (#5515) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor néhány javaslat. Mindenkinek mások a megszokott programjai. Nálam az alapok, amik nélkül el vagyok veszve Androidban:
-Root Explorer -kifejezetten a rendszer lelkében túrkáláshoz R/O, R/W mountolás és egyszerű permission beállítás.
-Solid Explorer -általános fájlkezelő. Fizetős, de sztem megéri. Főleg, mert a programok nem eszközhöz, hanem G. fiókhoz kötődnek. Életszerűbb, mint a Win rendszere. Nekem van egy G. fiókom csak erre. Se levelezés, se címtár, semmilyen privát dolog nincs rajta. Minden droidomnak ez az alapértelmezett fiókja. Csak egyszer fizetek az alkalmazásokért és bárkinek a kezébe adhatom bármelyik kütyüt.
-Titanium Backup pro -mentés, de ezen kívül nagyon sok mindenre használható. Külön topikot lehetne neki nyitni (van is pár) Sztem ezen sem szabad spórolni, a pro tud egy pár hasznos dolgot, amit az alap nem. Pl. úgy tudom, alkalmazást fagyasztani is csak pro -val lehet. Javaslom a beállításokban a mentések számát 1 -ről felemelni. Nálam 3 van. Ha egy fejlesztő elszúrja egy app frissítését a Playen (lásd APU -Youtube), akkor így pikk-pakk vissza lehet rakni az előző verziót.
-Android Terminal Emulator -egyértelmű
Végül még két alkalmazás. Linuxban talán függőségnek hívnák. Nélkülük nincs jól működő rootolt droid. Sok custom rom már alapból tartalmazza. Ezt mindíg ellenőrizni kell romcserekor. Ezek különböztetik meg a rootot a pre-root -tól.
-Superuser -szabályozza a programok root -ként futását. Ebből már több is van. A Chainfire által készített, JB -re való verzió neve Supersu. De nemrég Kusher úr, (neki köszönhetjük ClockWorkMod -ot) is készített egy Superuser appot. Ennek kék alapon # a jele a Playen.
-Busybox -előre megírt programkönyvtár (ha jól tudom). Sok program igényli. Elvileg több lépcsős a telepítése, de nem érdemes vesződni a beállításokkal. A Playen van Busybox installer és az felrakja, beállítja. Javaslom a Titanium backup előtti telepítést, mert a TiBi is felrakja, de az ő verziója pl. a Solid Explorernek nem tetszik.

A CWM -re úgy is érdemes keresni, hogy Nandroid backup. Gyakorlatilag egy egy szöveges program a recovery -ben. Bill. -ről (telón hang, home, kikapcs gombokkal) vezérelhető (bár létezik már tapis verzió). MK808 -nál (ez rom függő) a terminálból kiadott reboot recovery parancs után nem áll le az usb, ezért nem vezérelhető bill -ről. Én leállítottam, aztán reset gomb mellett tápra kötöttem

[ Szerkesztve ]

(#5523) #79335424 válasza #79335424 (#5522) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az utolsó mondathoz még annyit, hogy recovery -hez a táp usb -re és nem otg -re, mint a PC -s csatlakoztatáskor.

(#5524) #79335424 válasza cSuwwi (#5520) üzenetére


#79335424
törölt tag

Remélem, a héten kiderül. De a Tiédhez hasonló nálam is volt. 3 -is (RD9700). Kettő még eladó (mondjuk 1sör/db). A harmadik sajnos :) rituális körülmények között elhalálozott.

[ Szerkesztve ]

(#5525) itanczos


itanczos
senior tag

Feltettem a 808B system-ét a 808-re. Tök jó, meg is jelenik a BT beállítás! Persze bekapcsolni nem engedi, mert nincs BT driver. A Finless 1.7-et raktam fel. A kernel teljesen gyári! Gondoltam, felteszem KIZS kernel-ét- Na, onnantól teljes halál... Nincs boot!
Tapasztalat?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5526) Z_T válasza itanczos (#5525) üzenetére


Z_T
aktív tag

Tapasz nincs, csak ötlet: 2dark4u kernel ??

[link]

[ Szerkesztve ]

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#5527) itanczos válasza Z_T (#5526) üzenetére


itanczos
senior tag

Ok, köszi!
Sajna nem tuning kellene, hanem kernel driver-ek.

A dark-os kernel-lel elindul.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5528) mimey válasza itanczos (#5525) üzenetére


mimey
tag

Nálam ugyanez volt. Ezért érdekelt, hogy neked sikerül-e. Flash után a kék led felvillant egy pillanatra, vártam, majd táp a helyére, monitorra csatlakoztatram és semmi. Tápra gyanakodtam, de nem ém vagyok az első.

(#5529) Z_T válasza itanczos (#5527) üzenetére


Z_T
aktív tag

Na jó-jó ... de milyen??

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#5530) itanczos válasza Z_T (#5529) üzenetére


itanczos
senior tag

Semmi extrát nem látok. Az antutu 9875-t adott. Nem vagyok elájulva... A gyári kihajtja 1.6GHz-ig, ez csak 1.4.

Ilyen ocsmány boot-logót... :)

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5531) itanczos


itanczos
senior tag

Próbáltátok már ezt a CM10-et?
[fldc féle CM10]

Egyszerűen mindig visszadob a recovery menübe... :W

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5532) Marvinn


Marvinn
tag

XBMC-nél ha üresen samba kliensen keresztül egy megosztásról játszok le egy fullHD filmet (nincs bekapcsolva a fanart és semmi extra infó), akkor (majdnem) élvezhetően játszik le, alig észrevehető a röccenés, egy "halandó" filmnéző észre sem veszi.

De ha be van kapcsolva a fanart és minden extra filminfós vacak akkor már élvezhetetlenül szaggat. úgy tűnik mintha az infókkal megrakott lejátszás nem használná a hw accelerationt.

Hol van a szűk keresztmetszet a HD videók lejátszásánál?
miért szaggat be? kevés a memória vagy lassú? vagy a GPU kevés? vagy a cpu?

(Az usb-eth átalakító.). Sebességet még nem mértem vele, ezért megkövezhettek, de a 3 MB/s vígan szalad rajta (szolgáltató sebessége).

Olyan kernelt tud valaki ami nincs 1400 MHz-re korlátozva? KIZS féle kernel tegnap el sem indult..
ezzel a CPU sebességet kizárnám/kipróbálnám.

(#5533) oba


oba
addikt

ez a video megnevettetett :DDD

http://www.youtube.com/watch?v=0Qsv_Wu9IpA

Nem elég, hogy kartávolságból néz egy 22" -es monitort, de még a körmével kapargatja szegény fószer... :)
valaki erre használja az mk808 -at :DDD

(#5534) oba válasza oba (#5533) üzenetére


oba
addikt

ah, látom nem szarral gurigázik a fazon... :DDD
http://www.youtube.com/watch?v=Rdt61i8pWFs

(#5535) gghrtz válasza oba (#5533) üzenetére


gghrtz
őstag

Egyébként mennyibe kerül egy ilyen érintős monitor?

(#5536) oba válasza gghrtz (#5535) üzenetére


oba
addikt

(#5537) itanczos válasza gghrtz (#5535) üzenetére


itanczos
senior tag

Az sem mindegy, milyen rendszerű az érintő! Ha rezisztív fólia, akkor a kép nem lehet valami szép...

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5538) oba válasza itanczos (#5537) üzenetére


oba
addikt

Mi köze van a rezisztív touchscreen technológiának a kép minőséghez? :) Szerintem semmi.

Gyanítom, hogy a videóban az emberke egy rezisztív monitort kapirgál a körmével, tudniillik a kapacitív érintőpanel nem érzékeli a hegyes dolgokat (köröm, stylus...stb.) csak az ujjbegyet vagy kapacitív stylust

(#5539) itanczos válasza oba (#5538) üzenetére


itanczos
senior tag

Mi köze? Láttál már olyat?!?! :D
Egy több rétegű fóliát tesznek a kijelző elé! Ami ezáltal veszít a fényerőből és a kontrasztból.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5540) itanczos válasza Marvinn (#5532) üzenetére


itanczos
senior tag

Az új gyári kernel teljesen kihajtja a procit, a max 1.6-ig!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5541) oba válasza itanczos (#5539) üzenetére


oba
addikt

rezisztív fólia? életemben nem hallottam ilyenről...

nem a matt kijelző fóliáról beszélsz véletlen?

(#5542) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Ma reggel megvolt első fagyás MK808B-n, olyan igazi windows-os. (nem reagált semmire)
Először azt hittem az RC11be merült le az elem de nem.
Power restart után kiírta hogy Rendszer műküdése leállt (Várakozik, Ok)
Után az MX plaxer dobálta ezt az üzit, pedig elindult és a filmet is lejátszotta.

Egyre furábban viselkedik a kügyü. Finless 1.6 ledobálta Wifit. A torrent kilens kiírta hogy nincs Wifi, majd Beállításokban ki be kapcsolva lett megint. De 10 perc után megint eldobta.
Volt pár random restart is Finlessel.

Felraktam rá a gyárit ami ma reggelig jól működött.

Lehet mégis ki kéne kapcsolni használat után ? :F

[ Szerkesztve ]

PSN: sirarcheer

(#5543) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Hétfőn megérkezett a Geekbuying-ról rendelt MK808B-m, illetve tegnap a szintén onnan rendelt Mele F10-em.
Korábban volt egy UG802-őm, és sajnos csak a rendelés után derült ki számomra, hogy az MK808B WiFi-je csak 65 Mbps-es. Az UG802 után ez fel sem merült bennem. Ez nagy csalódás volt, mondjuk ezen kívül az eszköz teljesen rendben van. Ezzel kapcsolatos a kérdésem is: van ugyan USB-LAN adapterem, de azt egy másik eszköznél használom és újabb kábeles kapcsolatra nincs lehetőségem (nem szeretnék emiatt egy switch-et is beállítani). A kérdés azt lenne, hogy egy ilyen eszköz mit szól ahhoz, ha egy USB-s WiFi-t akasztok rá? Le tudja ezt kezelni? Vagy esélytelen a dolog?
Iperf-el mérve a 65 Mbps kapcsolódási sebességből 28-30 Mbps valós sebesség marad, ami fölött azért vannak nagyobb bitrátával rendelkező filmek jócskán, így tisztán média funkciókra felejtős. A másolgatást el szeretném kerülni.

A Mele F10 egyébként tökéletes. Előtte volt már RC12 nálam, illetve egy IPazzPort KP-810-16A. A Mele a távirányító formára hajaz, és sokkal távolabbról is gond nélkül működik a másik kettőhöz viszonyítva. Az egér és billenytűzet funkciók között a helyzettel vált (azaz, ha úgy tartod, hogy felül van a billentyűzet, akkor nem megy az egér és fordítva). Sokat még nem próbáltam, de szerintem nagyon jó.

Alex

(#5544) Liar válasza vargalex (#5543) üzenetére


Liar
tag

Helló,
többen jártunk sikerrel, Én pl. itt írtam le, hogy sikerült beüzemelni az enyémet.
A tiédnek milyen chipsetje van?

Ja, az enyémhez még annyi, hogy azóta vettem NAS-t, de közben lett jó usb-ethernet adapterem is, és azóta azt használom, így nem mértem még le, hogy milyen sebességgel olvas a NAS-ról az usb-wifi dongle.
Tényleg, Alex, mi az az Iperf? Hogy lehet azzal sebességet mérni?

[ Szerkesztve ]

(#5545) Yssy


Yssy
csendes tag

Tegnap este felraktam a Finless 1.7et.
Az Rkremote a gyári rommal nem ment, ezzel már megy, kivéve a giro szenzor, mert az nem akar működni.
Erre van valakinek ötlete, vagy van aki ezt használja 1.7el?
Esetleg más kernel kellene?

Viszont a wifi jel eddig gyengébb mint a gyári rommal, ez csalódás volt kicsit :o

(#5546) vargalex válasza Liar (#5544) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Még nincs USB-s WiFi-m, de gondoltam, hogy nem adom el az MK808B-t és veszek egy másik UG802-t (ez is megfordult a fejemben), hanem előbb inkább egy WiFi-vel próbálkoznék. Neked konkrétan milyen van? Mert akkor nem veszek feleslegesen olyat, ami esetleg nem működik.

Az iperf-el átviteli sebességet lehet mérni. Az egyik eszközön elindítod szerver módban, a másikon kliensben. Default-ban 10 másodpercig méri az átvitel sebességét és átlagol.

Alex

(#5547) El Gringo válasza oba (#5541) üzenetére


El Gringo
senior tag

a rezisztív kijelzők sz*rok. Szürkítenek a kijelzőn, mivel nem engedik át a fényt, kb csak 70%-át. Nézd meg.

+
Amúgy a rezisztív kijelzők tudtommal csak 1érintésesek, szóval ez tuti kapacitív

[ Szerkesztve ]

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#5548) Liar válasza vargalex (#5546) üzenetére


Liar
tag

Nekem egy ilyen EDUP EP-MS8512-m van.
Vigyázni kell, mert PcCar pl. pórul járt, hamisított cuccot küldtek neki. Itt a története.

Az iperf-et este kipróbálom, távolról már fel is telepítettem a WD MyBook Live-omra... :C

(#5549) vargalex válasza Liar (#5548) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A kérdés még ugye az, hogy az eredeti táp elbírja-e az MK808B-t, a Mele F10 vevőjét és egy USB-s WiFi-t együtt...

Alex

(#5550) richome


richome
tag

De egyformák vagytok :)
El kellene bírnia, nekem még nem volt ilyen bajom a 808-nál. RC11,12, vagy az RT-MWK01+ valamelyike mindig benne van és pendrive-ok kavarva. Még sose éreztette, hogy több powerre lenne szüksége, tábláknál még inkább kavarok és nem jelezték. Szerintem annyira kicsi a fogyasztásuk, hogy esetleg a vinyóknál lehet probléma, mint ahogy itt már írták páran...
Szerintem

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.