Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6101) gerivari válasza vargalex (#6095) üzenetére


gerivari
csendes tag

Szia!
Köszönöm a válaszod. Kicsit szeleburdi voltam és lemaradt az előbb hogy MK808-asról van szó, vagyis most akkor úgy áll hogy MK808B. A holnapi nap folyamán áttúrom a kütyüim, mivel úgy emlékszem van valahol itthon egy usb-s wifi adapter, csak a pontos típusát nem tudom most. Remélhetőleg azzal majd működik. Ha bármi probléma merülne fel még jelentkezem. :D Várható hogy a beépített wifi működni fog valamikor, vagy erről nem tudsz semmit. Illetve ezúton is köszönöm a munkádat TL-WR1043ND téren. Amit ott alkottál nagyon klassz.

(#6102) vitezfeher válasza #79335424 (#6096) üzenetére


vitezfeher
tag

Sajnos ma nem tudtam foglalkozni a kérdéssel, de tegnap este sikerült a root bejelentkezés. Az other(?)-t választva megkérdezi a login nevet. Nekem csak a wifi hiányzott. De majd holnap...

(#6103) #79335424 válasza vitezfeher (#6102) üzenetére


#79335424
törölt tag

Wow! Bíztató kezdet. Ezért gondoltam, hogy jobb lenne nyilvánosan tárgyalni, mint priviben (de lehet, hogy külön topik kéne a Picuntunak). Az Other -t nem próbáltam. DE! Van az a Wines kiíró. Azzal elvileg olvasni is lehet, vagyis img -ben lementi az aktuális állapotot, úgyhogy lehet kísérletezgetni. Úgyhogy a ma kapott infók alapján megpróbálom befejezni a telepítést, aztán lementem és kezdődhet a játék!

[ Szerkesztve ]

(#6104) gerivari válasza #79335424 (#6098) üzenetére


gerivari
csendes tag

Szia!
Köszönöm a válaszod. Sajnos nem sikerült letesztelnem amit mondasz, mivel most a finless 1.5 féle rom van fenn, ami nem indítja el a wifit és a bloetooth bekapcsolásakor, meg azt írja, h device not found. Nem igazán értem, hogy most épp mi van. Majd holnap talán tudok bővebbet. Amit tudok, hogy a cuccot szétszedve az sdkártya nyílás tetején van egy bluetooth matrica.

(#6105) #79335424 válasza gerivari (#6104) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pont ez a jelenség, ha egy 808 -ra való romot ráflashelsz egy 808b -re. Próbálkozz egy B -s rommal! Sajnos, hogy legyen még csavar a dologban, a B -t is több fajta wifi/bt chip -pel szerelték.

(#6106) #79335424


#79335424
törölt tag

Néha beleolvasgatok Omegamoon blogjába. Ma arról.írt, hogy a 808B (903) wifi driverével kísérletezik.

(#6107) vitezfeher


vitezfeher
tag

Nyitottam egy topicot [link] itt a Picuntunak

(#6108) itanczos válasza kircsi28 (#6050) üzenetére


itanczos
senior tag

Ez egy mk808III-as ketyere, vagy klónja...
Volt egy ilyen nálam javításra, de sajna nem sikerült megoldani.
Nincs rajta reset gomb, nincs hűtőborda.
Legolcsóbb NAND és RAM chip-ek vannak benne.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#6109) itanczos válasza itanczos (#6108) üzenetére


itanczos
senior tag

Sajna kifutottam a szerkesztés időből. Szóval, mk802III akart lenni!

Srácok, milyen a 4.2-es rom???

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#6110) drr


drr
őstag

Sziasztok!

A geekbuying-ról rendeltem egy ilyen kütyüt. Azt szeretném kérdezni, hogy az alap rommal használható? Ha nem, mit ajánlotok?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#6111) vitezfeher válasza drr (#6110) üzenetére


vitezfeher
tag

Milyen kütyüt?

(#6112) richome válasza vitezfeher (#6111) üzenetére


richome
tag

:)

(#6113) richome válasza drr (#6110) üzenetére


richome
tag

Na jó...
Ha az MK808-ra gondolsz /és miért is gondolnál itt másra/
én kb. fél éve használom, nem napi szinten, de 2-3 naponta zaklatom programok telepítésével, tesztelgetem mi megy rajta, ami a táblákon is kedvelt, több billentyűzet, hírolvasásra, film-képnézés, youtube és sok egyébre, minden OK.
Gyári Rom van rajta, semmi bajom vele, WiFi jó, bár a router fél méterre van tőle, Erősen gondolkozom, hogy próbálkozzak -e újabb Rom telepítésével, itt olvastam 1-2 apróság amit talán bírnék, de nem hiányzik.
Mondom ezt úgy, hogy mellette táblát is sokat használok, azért is lehet, hogy nem frissítettem még...

(#6114) vlevi válasza drr (#6110) üzenetére


vlevi
nagyúr

Használható az alap ROM-al is, én egyetlen dolog miatt cseréltem le a Finless 1.7-re. Az pedig a kikapcsoló gomb. A gyári 4.1.1-es verziójú ROM-al nem tudom kikapcsolni, mert a billentyűzetemen nincs gomb, a menüben a gépen sincs. A Finlessben viszont van. De ahogy láttam, a gyári 4.2.2-es verzióba már beletették.

(#6115) oba válasza vlevi (#6114) üzenetére


oba
addikt

és utána hogyan kapcsolod be? áramtalanítás? :)

(#6116) kzkz válasza vargalex (#6067) üzenetére


kzkz
őstag

Sziasztok!

Nekem is MK808B-m van, nem a klón verzió. Feltettem a Finless 1.7-et és utána picuntu-t 0.93b azt hiszem, (azóta csak ez indul, de nekem pont jó így :)), viszont a netet nem látja :(

A beépített wifi-t nem tudtam belőni, de úgy látom más se. Van egy olcsó kínai usb-s hálókártyám, ami dhcp-vel nem megy, de static-ra állítva tudom ping-elni a routert, a picuntu-da-server.sh config-ja is azt írja ki, hogy van net kapcsolat (bár nem tudom ez hogy ellenőrzi, melyik porton, mit), de mégse frissül be semmi, semmit nem tudok telepíteni. Úgy látom nem tudja feloldani a hostneveket :(, ping www.google.com se megy.

Tud erre valaki megoldást? Mi lehet a gond?
(próbáltam már kézzel megadni a dns-t is, de így se volt jó. a lan-on belüli cuccokat tudom ping-elni...

Köszi,
KZ

(#6117) hardware_gur válasza PcCar (#6074) üzenetére


hardware_gur
csendes tag

Gyári rommal is működik?

(#6118) kircsi28 válasza itanczos (#6108) üzenetére


kircsi28
aktív tag

Hát köszönöm, akkor úgy tűnik nem volt jó ötlet megrendelni.... Na mindegy meglátjuk meddig bírja majd

(#6119) hardware_gur válasza PcCar (#6074) üzenetére


hardware_gur
csendes tag

Gyári rommal is működik a logitech? Ethernet usb-ből melyiket javaslod?

(#6120) vargalex válasza kzkz (#6116) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A picuntu topic-ban válaszoltam (illetve kérdeztem :) ).

Alex

(#6121) itanczos válasza hardware_gur (#6119) üzenetére


itanczos
senior tag

KERESŐ!!!!

Igen, gyárival is megy a logitech és ASIX chip-es usb-ethernet kell!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#6122) Arti1


Arti1
aktív tag

Egy átlagos okostelefonhoz viszonyítva az MK808 hogy veszi a wifi-t? Érezhetően rosszabb a vétel, vagy kb egy szinten lehetnek? Azért próbálom ezt egy ideje már kideríteni, mert ahol használnám, ott a huawei g300 csak 1-2 csíkot lát a 4-ből.

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#6123) drr válasza vlevi (#6114) üzenetére


drr
őstag

Köszi a válaszokat! Ha megérkezik, majd beszámolok :R

(#6124) Arti1 válasza vargalex (#6095) üzenetére


Arti1
aktív tag

Megpróbálok máshogy kérdezni: a TL-WN821N V3 külső wifi nem picuntu, hanem normál androidos ROM-mal is működik? Köszönöm!

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#6125) vlevi válasza oba (#6115) üzenetére


vlevi
nagyúr

Persze. Konnektor ki-be. De az már nem zavar. Kikapcsolásnál viszont rosszul esik az a gondolat, hogy egy számítógépet, amin tucatnyi folyamat fut a háttérben, adott esetben babrálja a vinyót, sd kártyát, csak úgy kitépjek a konnektorból.

(#6126) mimey válasza oba (#6115) üzenetére


mimey
tag

Szia!

Ha a romodban van kikapcs gomb, és azzal kapcsolod ki, illetve még lógott rajta egy desktop billentyűzet (mindegy, hogy usb-s vagy wireless), akkor 3-5 mp-ig nyomvatartott "ctrl+alt+del"-lel MEGkel a kütyü. :)
Elképzelhető, hogy External Keyboard Helper is kell hozzá, arra már nem emlékszem.

(#6127) #79335424 válasza mimey (#6126) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem kell, nem is kellhet. Az csak "felállt" rendszernél működik. Csak az a kritérium, hogy olyan billentyűzet legyen, ami ki tudja adni a normál billentyűzet alt, ctrl, del gombjainak a kódjait.

(#6128) #79335424 válasza drr (#6123) üzenetére


#79335424
törölt tag

A kikapcsoláshoz sem kell feltétlenül romcsere. Ha rootolt a készülék (a 01.10. -es, gyári firm pre -rootolt), akkor Playről le tudsz tölteni kikapcsoló alkalmazást. Vagy ha a geek -módszer :) szimpatikusabb, akkor Android Terminal Emulator, és
su enter
reboot -p enter

(#6129) #79335424 válasza Arti1 (#6124) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha kicsit visszaolvasol, akkor látni fogod, hogy Vargalex épp ezen ügyködik.

(#6130) vargalex válasza Arti1 (#6124) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nem, android alatt még nem sikerült beüzemelnem. Ma veszek egy TP-Link TL-WN823N V1-et, annak elvileg mennie kell, mert rtl8192cu driver kell hozzá, ami a linkelt topic-ok alapján gond nélkül megy. Persze azért az ath9k beüzemelését nem adom fel.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#6131) Yssy válasza Arti1 (#6036) üzenetére


Yssy
csendes tag

Huawei g300am van, a szobában 3-4 sáv a wifi erőssége, ugyan itt a mk808b 2-3 sávot mutat.
Szóval gyengébb a wifije mint a telónak egyértelműen.
Van aki még jobban panaszkodik rá, hogy kicsi a hatótáv, néha pár méternél is baj van.
Nekem kb 8méterre van a router másik szobában.

A késői válaszért meg bocsi, hosszú hétvége :D

(#6132) Arti1 válasza Yssy (#6131) üzenetére


Arti1
aktív tag

Köszönöm mindenkinek, akkor eldőlt, MK808b helyett UG008 lesz :)

Azért remélem nem a hóban töltötted a hosszú hétvégét :)

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#6133) otoaak


otoaak
tag

[link]

Egy ilyen beszerzésén gondolkodok, valakinek van esetleg tapasztalata vele? Van egy régi jó minőségű aktív hangfalszettem 6 db rca-val erre próbálnék valami megoldást. (Nem baj ha csak sztereó, vagy 2.1, a lényeg, hogy TV nélkül lehessen zenét hallgatni.) Már régóta nem használtam a cuccot pedig marha jól szól jó lenne ha sikerülne hadrendbe állítani. :)

Más: Nekem minix neo 5-öm van bs playerrel szépen megy az 1080p HW alatt, ellenben ha sima avit próbálok lejátszani HW-vel összeomlik az egész rendszer(SW alatt viszi az avit is de ott meg meg szaggat a full HD), van valami beállítás ami elkerülte a figyelmemet? Elég fura, hogy az mkv-k smián mennek a szaros avi-k meg nem.

SG Note Pro P900

(#6134) PcCar válasza Arti1 (#6132) üzenetére


PcCar
tag

Nálam az MK808B pl ugyanolyan jelszintekkel látja a szomszédos wifi hálózatokat mint a telefonom.
Amennyiben az UG008 melett döntesz, vedd figyelembe hogy teljesen ismeretlen készülék.
- Nincs gyakorlati tapasztalat
- Wifi chip nem ismert
- No bluetooth
- 4GB nand
- Jelenleg nincs hozzá elérhető rom
- Ha valami nem jól működik, egyenlőre senki nem fog tudni segíteni megoldani
- Root-ról nincs info
- Későbbi support aktivitás kérdéses(kevés eladott darabszám esetén nem valószínű hogy túl aktív lesz a support, ha csak nem működik majd egy ismertebb típus szoftverével)

Külső wifi antenna bármelyik készülékre megoldható 10 perc alatt, kb 1000ft-ból.
Külső usb-lan szintén használható az ismert típusokkal.
Ha csak nincs feltétlenül szükséged az AV kimenetre, szerintem tapasztalat, részletes hw/sw információ hiánya miatt egyenlőre nem a legjobb választás.

(#6135) PcCar válasza hardware_gur (#6119) üzenetére


PcCar
tag

Igen, decemberben érkezett MK808B-vel próbáltam gyári rommal.
USB-LAN : AX88772A vagy AX88772B

(#6136) kzkz válasza PcCar (#6134) üzenetére


kzkz
őstag

Nálam az MK808B wifije gyengébb, mint a SGS3-é. Konkrétan nem is látja a routert, miközben a telóval tudok netezni...

(#6137) #79335424 válasza kzkz (#6136) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez érthetetlen, hiszen azonos minőségű alkatrészekből készül és ha leszámítjuk a kijelzőt, akkor a két készülék árban is azonos kategória....ööö...majdnem... :D

(#6138) Arti1 válasza PcCar (#6134) üzenetére


Arti1
aktív tag

Ez igaz, köszönöm. Van egy régi Linksys routerem, lecsavarató antennával, akár azt is tudnám beépíttetni? Vagy érdemesebb usb-s külső wifi adapter inkább?
Feltétlen szükség nincs av kimenetre, a support többet ér :)
Köszönöm még egyszer!

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#6139) vlevi válasza PcCar (#6134) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Külső wifi antenna bármelyik készülékre megoldható 10 perc alatt, kb 1000ft-ból."
Ez majd később lehet, hogy érdekelni fog. Most még közel van a router, de tervezem, hogy kicsit átrendezem a lakást, és vele a hálózatot, és akkor jól jöhet. Antennám van (a régi router levehető antennája), gondolom egy hozzávaló csatlakozóra és némi forrasztásra van szükség?

(#6140) Arti1 válasza PcCar (#6134) üzenetére


Arti1
aktív tag

Engem is lehet, hogy később érdekelni fog, majd ha megérkezik. Most valami offer van, 47.9 dollar a geeken a B-s és számol visszafele, kb. 1 nap van hátra. Érdemes valami kupon után keresgélni neten, szoktak lenni?

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#6141) iff


iff
senior tag

Nekem mk802iiis van. A wifi-re megoldás: szét kell szedni. :D Netem 50/5
kb: a tp-link 1043 router 10m 2 fal
eredmény:
MK802iiis: do: 236kbps up: 3895kbps,
Alcatel 995: do: 10429kbps up: 5436kbps

Szétszedtem az mk802iiis és máris meglendült.
do: 8-12Mbps up: 5Mbps

A nyavajás vezeték elég vékonyka és leszakadt, de sikerült visszaforrasztanom (nincs normális forrasztóm). letöltési 6-9Mbps.
Én is gondoltam egy "normális" antenna beszerzésén. A vezeték 2 szálas.
Régi routerből kiszedett is jó lehet?

..........""..........

(#6142) Yssy válasza Arti1 (#6132) üzenetére


Yssy
csendes tag

Szerencsére nem :)

Igen, amit leírtak azokat mérlegelni kell. Én is féltem a távolságtól, de reménykedtem, és bejött.
Persze nem wifin filmeket streamingelni terveztem rajta, meg nem is torrentezni (bár még előfordulhat) így annyira nem is volt kritikus pont számomra.
De 3 egységgel simán hozza a max sávszélességem közelében, bár nem is nagy, 6mbit.

Aki pl torrentezni is használja az általában usb-ethernet csatival vezetékesre köti, meg az említett külső adapter is megoldás egyebek mellett.

Szerk: Én amikor rendeltem, csak olyan kupont leltem neten ami 100 dolcsi felett volt felhasználható.

[ Szerkesztve ]

(#6143) Arti1 válasza Yssy (#6142) üzenetére


Arti1
aktív tag

Köszönöm. Csak böngészésre lesz. Van 1 napom kupont vadászni :)

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#6144) kzkz válasza Yssy (#6142) üzenetére


kzkz
őstag

android alatt usb-ethernettel lassabb a net, mint wifivel!
usb-n 5mbitem volt, wifivel 15feletti

(#6145) vargalex válasza kzkz (#6144) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Akkor bizony sikerült egy USB 1.1-es USB-LAN adaptert kifognod. Liar topictárs mérései szerint megvan az elvárt sebesség.

Alex

(#6146) PcCar


PcCar
tag

Megérkezett a #6035-ben említett HDMI - VGA adapterem.

Pár szó a hardwerről.

MK808B-vel próbáltam.
Tápot csatlakoztatva az adapterhez és az Mk-hoz, pár másodperc múlva világít egy kék led az adapterben és megjelenik a kép a monitoron.
Amennyiben az MK nem kap tápot, hiába csatlakoztatok külső tápot az adapterhez, nem történik semmi, monitor nem reagál, kék led nem világít.
Ez picit zavaró, mivel semmi visszajelzés nincs arról, hogy csatlakoztatva van külső táp az adapterhez.
Szerencsére az adapter szétszedhető(hasonló olcsó passzív adapterek többnyire nem szerelhetők, csak roncsolással lehet hozzáférni a belsőhöz)így gyorsan meg is néztem a belsőt.


Lekötöttem a HDMI csatlakozó +5v érintkezőjét a panelról és kipróbáltam csak külső táppal, viszont így nem működött.
Bekötöttem egy műszert a hdmi csatlakozó +5v érintezője és a panel közé.
Elsőként megmértem az áramfelvételt passzív módban külső táp nélkül, majd csatlakoztattam a külső tápot.
- Passzív mód : Van kép, minden jól működik, áramfelvétel HDMI kábeltől 220mA
- Aktív mód külső táppal : áramfelvétel HDMI kábeltől 0mA

Mivel kapcsolási rajz nélkül nem lehet tudni hogyan oldották meg a hdmi kimenet +5v tápját, annak ellenére hogy passzív módban is működik az adapter, nem ajánlott külső táp nélkül a használata.

Négy monitorral próbáltam, mindegyiknél volt kép. (MK808B 720p decemberi gyári rom)
Képminőség hibátlan.
Audió kimenet is rendben van, nincs semmi alapzaj, hangminőség hibátlan.

16:9 megjelenítőkön(15" 16:9 HD lcd tv, 22" 16:9 1080p lcd monitor tv) többnyire szépen be lehet állítani a megfelelő képet a gyári rommal is az Android/screen/screen scale menüvel illetve a monitor képmegjelenítés beállításainál.
24" 1920x1200 monitoron nem sikerült beállítani a megfelelő képarányt, képernyőt kitöltötte a kép viszont minimálisan megnyújtotta függőlegesen(monitor amúgy 1728x1080-nak érzékelte a vga jelet)
4:3 monitoron alul és felül pár centis üres sáv, kép függőlegesen megnyújtva(gondolom a megfelelő rommal orvosolható)

1080p alatti megjelenítőkön az android fel sem ajánlotta az 1280x720p feletti "virtuális" felbontásokat.

Úgy tűnik használható.

[ Szerkesztve ]

(#6147) Arti1 válasza vargalex (#6130) üzenetére


Arti1
aktív tag

Ha csak b/g-t tud a router, milyen usb wifit ajánlanátok? (Az N-es Tplink-eken kívül). Azért kérdem, hátha porosodik egy otthon nálam a fiókban, amit tudnék használni. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#6148) oba


oba
addikt

végre nekem is megjött az mk808 + rc 11

mit pakoljak fel rá? :) finlesst? vagy ki mit használ, mi a legstabilabb, legbugmentesebb?
vagy esetleg pucoljam ki a gyáriból a felesleges appokat és jól van az úgy? :)

(#6149) vargalex válasza Arti1 (#6147) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Amihez tudsz kernel modult fordítani. Viszont G-s adaptert felesleges használni, mert a beépített N-es, igaz csak 65 Mbps-es.

Szerk.: Bocs, most nézem, hogy a router G-s. Akkor viszont azért felesleges másik Wifi, mert úgyis a router a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#6150) richome válasza PcCar (#6146) üzenetére


richome
tag

Örülök és köszönöm, hogy kipróbáltad, megosztottad!
Asszem akkor kihagyom, mert én nagyon 4:3-as monitoroknál használnám
és ha nem jól olvasható, nyújtja, nem kafa.
Ennél egy lenti képen láttam kisebb felbontást VGA-hoz, kíváncsi lennék,
mennyire torzít. Én regel az MK808-at HDMI-VGA átalakítóval próbáltam,
3 különböző, de mind 4:3-as monitoron, 1 adott képet, kettő nem.
Amelyik adott, az is 720-as felbontással torzón. Ezért nem játszom romokkal,
inkább kivárok, vagy veszek egy fenti VGA-s vackot, csak ne torzítson az is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.