Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5301) #79335424 válasza itanczos (#5298) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jól érted. Épp ezért nem tudom hova tenni a jelenséget. Ráadásul, csak hogy ne legyen eccerű, ezen a betápon jön a net is.

[ Szerkesztve ]

(#5302) itanczos válasza #79335424 (#5301) üzenetére


itanczos
senior tag

Hm... Nem Te említetted, hogy az áram hálózaton jön az internet-ed?
Milyen frekin sípol? 50Hz-es brumm, vagy valami magasabb?

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5303) PcCar


PcCar
tag

Nem ajánlott a passzív külső hdd közvetlen csatlakoztatása, még akkor sem ha pillanatnyilag működik.
Korábbi mérések alapján a mini pc-k megközelítik a 2A körüli áramfelvételt, pl filmeknél játékoknál.
Külső passzív hdd áramfelvétele 1-1.5A
Majd nem értjük miért nem működik a 3-3.5 ampert igénylő rendszerünk 2A-es táppal.
Nagyobb tápegység használata sem megoldás, mini/micro usb csatlakozót 2A-re tervezték, szerintem a stick táprészének sem tesz jót hosszú távon az átfolyó 3-4A
Tv usb portjához sem csatlakoztatnék mini pc-t és passzív hdd-t.
Lehet hogy működik csak ki tudja meddig ?
Egy pc lekapcsolja az usb portot túlterhelésnél, tv valószínűleg nem fogja..(illetve ott is le fog kapcsolni elöbb utóbb ha túlterheljük, de csak a szervíz tudja majd visszakapcsolni)

Nem megfeleően működő usb eszközöket érdemes kipróbálni másik usb porton, illetve usb hub beiktatásával.
Pl:
Nálam az usb-lan adapter közvetlen otg-n jól működik, aktív usb hub-al amint elkezdek valamit másolni ftp-n, villan egyet a kép a tv-n, megszakad a kapcsolat és kikapcsol az usb lan.
USB host + aktív hub + usb lan minden rendben.

USB host + usb hangkártya
mini pc a beállításoknál felismeri az eszközt, viszont hang nem jön ki

OTG + usb hangkártya
minden rendben.

USB host + aktív hub + usb hangkártya
minden rendben

(#5304) itanczos


itanczos
senior tag

A "kísérletező" kedvű kollégáknak ajánlom a figyelmébe, hogy nem szeretik a vinyók, ha elfogy alattuk a delej!
Nekem ment tönkre ettől vinyó, mert nem tudta stabilan meghajtani a táp!

Szóval, mk808-at 2A-s tápról, vinyót aktív USB HUB-ról!!!!

Mivel 5V-ról üzemel a kütyü, kis plusz teljesítmény felvétel is igen nagy áramerősség változással jár! Ha a kütyünek kell ezt biztosítani, nem kis terhet ró rá! 5V-nál egy kis vinyó is majd +1A-t jelent ám!!! Akarod, hogy mindez átmenjen a hajszálvékony panelfólián? Nem ajánlom...

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5305) #79335424 válasza PcCar (#5303) üzenetére


#79335424
törölt tag

USB host - passzív HUB - USB hangkártya nálam müxik. Leszámítva a plusz hangeffektet, de annak vmi más oka van.

(#5306) itanczos válasza PcCar (#5303) üzenetére


itanczos
senior tag

De egyre gondoltunk... :)

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5307) #79335424 válasza itanczos (#5304) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem 3 lett oda. PC -rackbe csúsztatható, 2,5 -ös külső ház orvosilag ellenjavalt! Ha jól emlékszem, vmi ICY-BOX volt a neve, hogy törne le a keze a megalkotójának. Pedig milyen király cucc lehetett volna! PC -be tár be és belül e-sata -val csatlakozik. Csak hát...

(#5308) Indiant válasza itanczos (#5300) üzenetére


Indiant
addikt

Kösz, az az Inter Feri az lesz az. SD TV2-vel.

(#5309) itanczos válasza Marvinn (#5254) üzenetére


itanczos
senior tag

OPENELEC még nincs rk3066-ra. Illetve teljes értékű linux sincs még. Amíg a HW gyorsítást nem oldják meg linux alatt, addig film nézésre felejtős...
ARM verzió még csak a Raspberry PI-re van. Az viszont nem teljesen egyezik meg az rk3066-al!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5310) itanczos válasza Indiant (#5308) üzenetére


itanczos
senior tag

Ha USB-Ethernet adaptered van, akkor betekerheted próbára alufóliával az mk-t, hátha megszűnik a zavar.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5311) Indiant válasza itanczos (#5310) üzenetére


Indiant
addikt

Wlan-om van...szóval nem.

(#5312) itanczos válasza Indiant (#5311) üzenetére


itanczos
senior tag

Attól még egy próbát megér!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5313) MGa73 válasza itanczos (#5304) üzenetére


MGa73
tag

A winchester maximum attól mehetett tönkre, hogy írás közben megállt az elégtelen teljesítmény miatt leeső feszültség miatt,nem pedig attól, hogy nagyobb áramerősség folyt volna bárhol is. A külső táp max annyi áramot képes leadni amennyi rá van írva (persze ha a tényleges értéket tüntették fel rajta).

(#5314) htc07 válasza #79335424 (#5301) üzenetére


htc07
addikt

törölve

[ Szerkesztve ]

(#5315) MGa73


MGa73
tag

Sziasztok!

Nektek mi a max sebesség amit eltudtok/tudtatok érni a beépített wifi-vel és mennyi egy USB-Ethernet adapterrel?
Wifivel nekem max 3-5M és USB-Ethernettel sem több mint 5-6M.
A Netem 15M-ás a ketyerével azonos szobában lévő wifis laptop 10-12M visz most van amikor többet. Ez tehát a minimum.
Nektek mi a tapasztalatotok?

Ü

(#5316) itanczos válasza MGa73 (#5313) üzenetére


itanczos
senior tag

Én is erről beszéltem!!!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5317) itanczos válasza MGa73 (#5315) üzenetére


itanczos
senior tag

Nekem mindkettő viszi a 10/20-as net-et.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5318) MGa73 válasza itanczos (#5316) üzenetére


MGa73
tag

Akkor miért menne át a panel fólián? Vagy vmit félreértettem?

(#5319) MGa73 válasza itanczos (#5317) üzenetére


MGa73
tag

Nem értem nálam mi lehet a probléma akkor a nettel. Mondjuk nem ugyanaz a kütyü, mert nekem UG802 van. De akkor is nagyon bosszantó.

(#5320) Indiant válasza itanczos (#5312) üzenetére


Indiant
addikt

Nem segít. :O

(#5321) PcCar


PcCar
tag

Egy-két általános észrevétel.

US-EU átalakító
Geekbuying az utóbbi 5 alkalomból, 2x használhatatlan us-eu adaptert mellékelt
Nemrég jelezte egyik ismerősöm, hogy hibás az MK808B tápja.
Visszahozta, kipróbáltam.
Csatlakoztatáskor világít a piros led majd lassan kialszik.
Minden csatlakoztatáskor ugyanez a jelenség, mozgatásra nincs változás.
Megtévesztő, tényleg táphibára utal.

Tegnap érkezett ismét egy MK808B + RC11
Tápot csatlakoztattam a hálózathoz, piros led világít majd lassan kialszik.
(hmm "gyanús, nagyon gyanús")
Végül rájöttem, ha nyomva tartom az adaptert nem alszik ki a led.
Szétszerelve az átalakítót magyarázatot kaptam a jelenségre, és a szikrázásokra csatlakoztatáskor.


Érdemes beszerezni egy jó minőségű 2A EU hálózati adaptert, vagy egy jobb minőségű us-eu átalakítót.

RC11
Eddig két változatával találkoztam, tegnap érkezett a "V3"
Külsőre teljesen egyformák az usb vevőt leszámítva.

- V1
Kisméretű usb vevő
Egér ki/be kapcsolása a középső gomb(android robot) egyszeri megnyomásával.

- V2
Nagyobbik usb vevő
Egér bekapcsolása középső gomb dupla kattintással, kikapcsolás egyszeri megnyomással.
V1-ben használt elemekkel villogott a kék led, hogy le vannak merülve(v1 szerint nem voltak még lemerülve)

- V3
Nagyobbik usb vevő
Egér ki/be kapcsolása a középső gomb egyszeri megnyomásával.

Nemrég kipróbáltam egy Uhost 1 mini pc-t.
RC11 v1-el jól működött, v2 usb vevőjét nem ismerte fel közvetlenül, csak egy passzív usb hub közbeiktatásával lett használható.
MK808B-vel mindhárom változat működik otg és host porton is.

(#5322) oba


oba
addikt

bocs, ha túl egyértelműt kérdezek, de ez az első külföldi rendelésem

geekbuyingról rendeltem 02.28 -án... a rendelést visszaigazoló emailben kaptam egy order numbert

ITT próbálom beírni, megnézni, hogy mi a helyzet de nem megy a dolog

ha # -el együtt másolom be az order numbert mint ahogyan az emailben is szerepel akkor egy ideig tölti az oldalt majd visszadobja üresen
ha # nélkül másolom be az order numbert akkor ezt a hibaüzenetet kapom: "The order number and email combination is not in our records"

Írtam már nekik egy emailt is, hogy mi van, de csak egy sablon autoreply jött, hogy iszonyat elfoglaltak és ilyesmi...

Akik rendeltek már geekbuyingról, meg tudnátok mondani, hogy ez normális? Később életbe fog lépni ez az order number vagy kapni fogok mailben másikat?

(#5323) PcCar válasza oba (#5322) üzenetére


PcCar
tag

Order# csak a rendelési azonosító.
Ragszámot (Pl: RF123456789SG) csak akkor fogod megkapni ha feladták a csomagot, amiről email-ban értesítenek, illetve a geekbuying My Account-nál tudod ellenőrizni a rendelésed állapotát.
Miután a státusz Shipped-re váltott, 1-2 nap még megjelenik az információ a posta rendszerében.

[ Szerkesztve ]

(#5324) MGa73


MGa73
tag

Még egy kérdés. Nekem az XBMC iszonyúan szaggat. Akármit nézek Avi, mkv mindegy.
Ez mitől van. Van rá vmi megoldás?

(#5325) itanczos válasza MGa73 (#5318) üzenetére


itanczos
senior tag

Abban a hozzászólásban több témáról is írtam.

Az usb-ethernet milyen chip-es?

XBMC-ből több verzió is van! HW gyorsításos kell! A sima ARM-os lassú!

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5326) Mike88 válasza MGa73 (#5324) üzenetére


Mike88
senior tag

Ezt próbáld. Én is UG802-t használok, nálam ez megy probléma mentesen.

(#5327) itanczos válasza PcCar (#5321) üzenetére


itanczos
senior tag

Én is V3-as verziót kaptam.
Most megpróbáltam és az USB3-as hub-on keresztül nem működik! Csak, ha az OTG-be dugom.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5328) MGa73 válasza itanczos (#5325) üzenetére


MGa73
tag

Szia!

König ennyit tudok az usb-ethernetről. Honnan lehet kideríteni, hogy milyen chip-es?

(#5329) MGa73 válasza Mike88 (#5326) üzenetére


MGa73
tag

Wifi sebesség tapasztalatod az UG802-ről vagy akár Usb-Ethernet megoldásról van? Az elérhető sebességek érdekelnek.

(#5330) hobbitka_


hobbitka_
tag

Megjött az mk808-asom és azt szeretném megtudni, hogy melyik rom ami a legújabb és már stabil verzió, illetve milyen kernelt toljak fel hozzá. A tv amihez használni fogom 720p felbontású (ha ez számít a kernelnél).

Rom telepítésénél pedig még mindig RufuszX leírása a nérvadó? Ott Finless 1.6 - KIZS 720p kombó tűnik szimpatikusnak, maradjak ennél?

(#5331) #79335424 válasza MGa73 (#5328) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nincs rajta semmilyen felirat? Ha nincs, akkor terminálban a dmesg megmutatja, hogy minek érzi a kütyü.

(#5332) oba válasza PcCar (#5323) üzenetére


oba
addikt

thx, akkor megnyugodtam! :)

(#5333) MGa73 válasza #79335424 (#5331) üzenetére


MGa73
tag

Ha jól gondolom a terminálhoz először rootolni kell vagy nem?

(#5334) itanczos válasza MGa73 (#5333) üzenetére


itanczos
senior tag

A terminálhoz nem kell root-olni, de a dmesg-hez igen.
Itt ebben a topic-ban megtalálod az én könig-es usb-ethernet-emet. Az enyém jól működik!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5335) #79335424 válasza MGa73 (#5333) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen is, meg nem is. A 808 01.10 -es romja (aminél screenshot ikon van a tálcán), az pre rootolt. Vagyis ha csak a terminált telepíted, akkor is működnie kell. Dmesg -et nem próbáltam így, de a su parancsra # volt a válasz, vagyis elfogadott rendszergazdának.

(#5336) tomazin válasza itanczos (#5262) üzenetére


tomazin
veterán

igen, ezt linkeltem be én is,h le kéne fordítani :P vagy rosszul értelmezek valamit?

(#5337) itanczos válasza #79335424 (#5335) üzenetére


itanczos
senior tag

Működik su parancs után!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5338) itanczos válasza tomazin (#5336) üzenetére


itanczos
senior tag

Pár hozzászólással később megtalálod a megoldást! :)

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5339) itanczos válasza MGa73 (#5328) üzenetére


itanczos
senior tag

Nekem átlátszó az usb-ethernet. Alul a panelen látszik egy 20798-as felirat.

Úgy látom, az átlátszó az USB2.0-ás, a nem átlátszó az USB1.1-es.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5340) MGa73 válasza itanczos (#5339) üzenetére


MGa73
tag

Nekem nem átlátszó és teljesen fekete. König felirat rajta fehér.
Próbáltam bankkártyával megbontani a házat, de sajna megrepedt. Jó anyagnak tűnik szemre, tapintásra mégis silány. Visszapattintás után nem lehet látni a repedést :-), de tovább nem próbálkoztam vele, így nem tudom a chip típusát továbbra sem. UG802-esem van és nem MK808B-m nem tudom erre van e pre rootolt firm.
Ha kicsivel több időm lesz megnézem hogy kell rootolni.

(#5341) MGa73 válasza Mike88 (#5326) üzenetére


MGa73
tag

Köszönöm. Mostmár szépen viszi az avikat és a kisebb Mkv-kat.
A 3D-s half sbs fájlok viszont erősen akadoznak alatta.

(#5342) Mike88 válasza MGa73 (#5329) üzenetére


Mike88
senior tag

Nincs! Egyelőre csak 720p-t játszok NAS-ról, ahhoz meg elég, letölteni meg ritkán szoktam vele meg a netem is csak 15 megás, de a következő geek-re leadott rendelésemben biztos benne lesz egy USB-LAN, linkeltek itt már többször jól működőt, csak ki kell keresni.

Rootoláshoz ezt kövesd.

[ Szerkesztve ]

(#5343) PcCar válasza Mike88 (#5342) üzenetére


PcCar
tag

Geekbuying-os adapterek közül sem mindegyik jó, ha jól emlékszem legutóbb az usb hub-os lan adapterre panaszkodott valaki, hogy max 6/6Mbps-t tud.
Ez szintén erősen RD9700 gyanús.
KONIG szintén zsákbamacska.
Kék átlátszó házas viszont képek alapján megegyezik az AX88772A adapteremmel.

(#5344) Liar válasza MGa73 (#5340) üzenetére


Liar
tag

Ha PC-re dugod, az eszközkezelőben a tulajdonságainál meg tudod nézni, hogy milyen chip van benne.

Én innen rendeltem annak idején (akkor 5 USD-ért, most épp 6), és ez tényleg AX88772A chipsetes, és teljesen jó szuperál. Ami az érdekesség, és figyelni kell, a modell átállítható arra, hogy 10/100Mbps Dongle, ami 2 USD-vel olcsóbb, és tök ugyanúgy néz ki, abban viszont tuti, hogy az a 9700-as izé van, amiből korábban sajnos én is bevásároltam egyet.

(#5345) Zolee0828 válasza #79335424 (#5232) üzenetére


Zolee0828
csendes tag

Köszi a válaszokat... :R
Igazán tiszteletre méltó az, hogy a mai világban vannak még olyan emberek, akik önzetlenül segítséget nyújtanak az információs szmogban botorkálóknak. :C
Virágbolt: annyit tesz, olyan helyről való ahol "hivatalosan" nem keresnéd...
:DD

(#5346) PcCar válasza Liar (#5344) üzenetére


PcCar
tag

"Ha PC-re dugod, az eszközkezelőben a tulajdonságainál meg tudod nézni, hogy milyen chip van benne."

Sajnos a kínából érkező eszközöknél nem garancia az eszközkezelőben olvasható info.
Bármilyen fantázianéven megjelenhet a típusjelzés, Fast Ethernet USB 2.0 Adapter, stb..

Realtek 8188 chip-el szerelt usb wifi adapteremet is Realtek 8191-nek ismeri fel a pc.

(#5347) vlevi válasza #79335424 (#5289) üzenetére


vlevi
nagyúr

Köszi mindenkinek!
A Dolphint ki fogom próbálni. A Chrome-ot is csak azért próbáltam, mert az asztali gépről oda van szinkronizálva az összes könyvjelző, de erről könnyedén lemondok, ha van nála jobb.
Opera-t néztem még, az se rossz, (sőt a Concorde 9.7IPS tableten szinte csak az megy elfogadható sebességgel), bár azzal is volt olyan oldal, ami hülyéskedett.

Firefoxot én csak pár percig tűrtem meg a gépen. Pedig az asztali PC-n azt használom, ott bevált, de ide nem jó. Szerintem.

(#5348) itanczos válasza PcCar (#5343) üzenetére


itanczos
senior tag

Ahogyan írtam is, Könignél átlátszó 10/100-as, fekete csak 10-es!!!!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5349) MGa73 válasza Mike88 (#5342) üzenetére


MGa73
tag

Egy másik metódust végig próbáltam. Azt hittem rootolt lett de mégsem :-(
Leszedtem a Moborobo elindítottam az UG802-t rádugtam és a settings menüben bekapcsoltam a Connect to PC-t.
Ekkor a win7 feldobta az új hw ablakot és a Moborobo is felismerte 12345678ABCDF vagy valami hasonlót írt ki majd azt mondta usb connection failed.
Ettől függetlenül elindítottam a SuperOneClicket a Rootra kattintva felhozta, hogy nincs driver és kérdezte telepítse-e? Rányomtam az ok-ra és jelezte, hogy sikeresen telepítette, majd elindult a rootolási folyamat. A közepe tájékán rákérdezett, hogy szerinte rootolt az eszköz akarom e folytatni. Akartam.... :-)
Végig ment szépen majd rákérdezett, hogy ellenőrizze-e rootolt e az eszközöm. Igenre az írta, hogy rootolt.
UG 802 kikapcs minden rádug és tápfeszültséget adtam neki. Elindulás után elindítottam a terminál programot és kiadtam az su parancsot.
Erre azt írta ki, hogy "Permission denied".

A rootolást úgy csináltam, hogy DC porton keresztül kapcsoltam össze a PC-vel.

Szerintetek mi lehet a baj?

Ü

(#5350) #79335424 válasza itanczos (#5302) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocs, észre sem vettem ezt a kérdést. Középmagas hangon sípol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.