Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6751) sonye válasza vlevi (#6749) üzenetére


sonye
senior tag

Nem a routerről veszi szerintem.
Netről szedi a pontos időt.
Ezt csak azért mondom, mert nekem a TP-LINK sosincs beállítva a pontos időre, ír is kia log fájlokban hülyeségeket.

(#6752) An_drew válasza vargalex (#6705) üzenetére


An_drew
csendes tag

vargalex, minden simán ment, felismeri, az OTG portra dugtam:

USB 1-1: new high speed USB device number 2 using usb20_otg
USB 1-1: New USB device found, idVendor=148f, idProduct=3070
USB 1-1: New USB device, strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=3
USB 1-1: Product: 802.11 n WLAN
USB 1-1: Manufacturer: Ralink

Ez nagyon Ralink 3070 szagú, a Windows pedig Atherosnak ismeri fel.. :F
Mit tegyek? :)

(#6753) hamizoli


hamizoli
tag

Egy hétig bírta az eu-s tápom. :((( De a droid túlélte. :) Jelenleg a tv-m service usb-ről kap energiát(másik töltő, usb port nincs)

régi név:hammer1

(#6754) drr válasza hamizoli (#6753) üzenetére


drr
őstag

Azt a betyárját!!! Remélem a GeekBuying-tól vásárol kütyükhöz csomagolt adapter nem lesz ennyire zizi :Y
21-től van úton és még sehol semmi... Még az országban sincs :F

[ Szerkesztve ]

(#6755) Szotka válasza drr (#6754) üzenetére


Szotka
tag

Én is ugyanakkor rendeltem :D csak megjön a köv héten.

Szotka

(#6756) hamizoli válasza drr (#6754) üzenetére


hamizoli
tag

Nekem egyik ismerősöm szerezte be a kütyűt, 3-án lett rendelve az ő cuccaival együtt , én 22.-én kaptam meg. Azt nem is kérdeztem honnan jön, de megjött (3hét)
Szerintem érdemes a forrasztásokat átnézni....

régi név:hammer1

(#6757) An_drew válasza RufuszX (#6656) üzenetére


An_drew
csendes tag

nem jó helyre írtam :DD

[ Szerkesztve ]

(#6758) JohnnyWeiss


JohnnyWeiss
tag

Sziasztok!

Pár hete olvasom a fórumot és nagyon sok segítséget találtam itt. Tegnap érkezett meg az MK808-am a geekbuying-tól. Feltettem a Fineless 1.7c-t Kizs 1080p-s kernelével és egyelőre teljesen jól működik minden.
Az lenne a kérdésem, hogy hogy tudok egy FULL mentést csinálni a kütyüről. Arra gondolok, hogy a rom is és minden beállításom le legyen mentve egyben. Gyakorlatilag egy aktuális image-et szeretnék.
Van erre valami megoldás? Előre is köszi a segítséget.
Üdv.

(#6759) gdsantos87 válasza sonye (#6743) üzenetére


gdsantos87
csendes tag

Igazatok volt, miután kipipáltam az automata időt és csináltam egy biztonsági mentést, úgy már megjegyezte a beállításokat.

Köszönöm mindenkinek mégegyszer !

Valaki tud megoldást , hogy az alsó "tálcát", hogy lehet netezés közben és nem gyári videoplayer használatával eltünteni. Ez számomra elég fontos lenne, hogy statikus képtartalom túl sokáig ne legyen a plazma tv paneljén.

A megoldásokat előre is köszönöm ! :K

(#6760) #79335424 válasza gdsantos87 (#6759) üzenetére


#79335424
törölt tag

Vagy custom rom kell hozzá, vagy a Hide Bottom Bar progi a Play -ről. Lehet, hogy az utóbbihoz root kell.

(#6761) #79335424 válasza JohnnyWeiss (#6758) üzenetére


#79335424
törölt tag

Használd itt a gyorskeresőt! A varázsszó: CWM. Korábban írtam hozzá egy kis segédletet (#5647).

[ Szerkesztve ]

(#6762) ludus válasza richome (#6737) üzenetére


ludus
aktív tag

Szerintem semmi köze hozzá.!Nekem tegnap néhány torrenttől úgy belassult a 808 hogy még távoli asztalról (webkey) is csak nagy nehezen tudtam elérni a cuccot és kilőni néhány taskot hátha megtáltosodik a gép tőle! Természetesen az RC11 nem volt bekapcsolva. Ami az érdekes hogy ilyenkor top-pal megnézve a terhelést egyáltalán nem nagy értékek vannak a listában.
Érdekes jelenség az egyszer biztos...

[ Szerkesztve ]

(#6763) Z_T válasza gdsantos87 (#6759) üzenetére


Z_T
aktív tag

Tedd fel a Finless 1.7c-t, ebben benne van a tálcaeltüntető funkció!

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#6764) Teagol


Teagol
aktív tag

Sziasztok!

Áááááá! Egy kis segítségre lenne szükségem!
MK 802 1GB DDR3 Hónapok óta szívok vele.

Torrent - letölt, beállít, csiga lassú, vagy nem is indul el. Wifi rendben van.
tTorrent megvásárolva, uTorrent, aTorrent - ugyan az a hiba.
Rámértem a sebességre hibátlan.

Tettem rá Lubuntut, kipróbáltam a torrentet ott is, azon szakított, HIBÁTLANUL! Viszont a gép maga lassú volt.

Android alatt frissítettem, a hiba továbbra is fennáll, tiltja a torrentet. Próbáltam felülírni a tiltást, de nem történt semmi. Kaptam ötletet, hogy tölt, csak nem írja ki, de sajnos nem így van.

Van valami ötletetek, hogy tudnám beüzemelni, erre vettem :(

Köszönöm!

(#6765) Marvinn válasza Teagol (#6764) üzenetére


Marvinn
tag

Milyen kernelt, systemet használsz? hova töltöd le a tartalmakat? nekem akkor volt lassulás amikor nand-ra töltöttem... minden másra csak arra ne.

(#6766) Liar válasza gdsantos87 (#6759) üzenetére


Liar
tag

Szia, van erre egy tökéletes és ingyenes alkalmazás, romtól függetlenül:
full!screen
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.tsorn.FullScreen&hl=hu

update: bocs, valamiért nem megy a linkelés

[ Szerkesztve ]

(#6767) MGa73


MGa73
tag

Sziasztok! Mindig ujabb problema. Ra szerettem volna rakni az ug802re *myAudios egy cwm recoveryt. Annyira sikerult, hogy flasheles utan elindult rogton recovery modban es ujra inditaskor mar csak a myaudio logo jott be. Mivel nem tudtam flash modban elinditani nem maradt mas hatra vagy vissyaviszem vagy szetszedem. Mivel erdekelt a belseje ezert neki ugrottam es bankkartyaval serulesmentesen sikerult szetszedni. Talaltam benne egy aprocska mikrokapcsolot amit megnyomva es az usbt a laptophoz csatlakoztatva sikerult flash modba raknom. Eloszor ratettem finless 1.7 et de mivel a wifi nem mukodott e helyett felraktam az 1.8 betat. Wifim tovabbra sincs.A wifi chip tipusa Realtek RTL8188EUS. Van vmi trukk arra, hogy e menjen?

(#6768) oba


oba
addikt

finless 1.7c alatt dropolja a wifit rendesen az mk808

nincs nyoma, status soron ugyanúgy ott van az aktív wifi ikonja, sőt beállítások/wifi -nél is azt írja hogy kapcsolódva van a hálózathoz, de net az nincs

wifi ki/be kapcsolás, és utána megint egy ideig van net, majd random idő után megint ugyanaz

hybryd fw és gyári fw alatt nem csinál ilyet

wtf? :)

(#6769) #79335424 válasza MGa73 (#6767) üzenetére


#79335424
törölt tag

A trükk egyszerű. Olyan romot tegyél fel, ami a tiedhez való! Egyéb esetben pontosan ilyen hibák lesznek, mivel a rom nem ahhoz a wifi modulhoz lett készítve. Bocs, ha ezt a romot Finless oldalán, az UG802 topikból töltötted le! De nem hiszem, mert akkor működne.

[ Szerkesztve ]

(#6770) #79335424 válasza MGa73 (#6767) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kicsit belestem a kulisszák mögé. Kb. 5perc nézelődés után találtam ezt:
http://www.freaktab.com/showthread.php?3382-WARNING-NEWS-and-ROM-New-model-UG802-different-wifi!!

UI.: nem én felejtettem el, hogy hogyan kell(ene) linkelni. A gomb nem müxik (Measy U2C, Dolphin beta).

(#6771) MGa73 válasza #79335424 (#6769) üzenetére


MGa73
tag

Szia...most nem vagyok gepkozelben de a freaktabrol szedtem és ami most rajta van kifejezetten ug802 hoz készült. Az 1.7 is a fájl neve is mindkét esetben ug802...zip volt. Az 1.7 nel az alapesetet tettem fel (kernel.ing) de a könyvtárban van több kernel is amiből választani lehet. Érdemes próbálkozni? Egyébiránt az 1.8 al rosszabb antutu értékét produkál mint az eredeti gyári szofttal

(#6772) MGa73 válasza #79335424 (#6770) üzenetére


MGa73
tag

Nagyon szépen köszönöm...akkor ez a hiba. Akkor ezt kicsit beneztem. Lehet hogy van rá vmi.megoldás azóta :-)

(#6773) itanczos


itanczos
senior tag

Az mk808-ban és a hasonló kütyükben nincs HW ÓRA! Nem csak akku nincs, hanem az óra chip (RTC) sem!

Volt itt szó már többször is a router automata csatorna beállításáról és annak tiltásáról, mert attól jobb lesz a vétel.
Szerinte ez nem igaz!!!! Hiszen ez csakis arra való, hogy mikor bekapcsolod a router-t megnézi milyen csatornák foglaltak a környéken és a legkevésbé foglaltat állítja be, de utána a következő ki-bekapcsolásig azon marad fixen!! Onnantól teljesen megegyezik a fix beállítással! Tehát SZERINTEM csak városi legenda az, hogy ha fix-re állítod, jobb lesz a wifi kapcsolat...

Az viszont előfordulhat, hogy az aktuális wifi csatorna, frekvencia interferál a vezeték nélküli egér, bill. által használt frekvenciával.

Torrent: ne várjunk el egy alapjaiban a fő felhasználói felületet prioritással kezelő rendszertől, hogy a háttérben torrent-ezzen. Tudjuk, hogy a torrent letöltés nem egy sima ftp művelet!!! Számolás igényes! Ezért nem az igazi egyik program sem! Mert maga a kernel és az android rendszer nem erre lett kitalálva! Ha ezen változtatnak, mint mondjuk a picuntu, akkor meg sérül a felhasználói élmény!

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#6774) itanczos válasza JohnnyWeiss (#6758) üzenetére


itanczos
senior tag

KIZS kernele nagyon kihasználja a kütyü határait!
Nekem sem megy vele az mk808-am.
Valszeg volt olyan hw változtatás, amivel változtak a ketyere határai.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#6775) JohnnyWeiss válasza #79335424 (#6761) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

Köszi Somatom!

Felraktam rá a CWM-et. Az lehetséges, hogy a rádiós bill. nem működik a recovery módban? (sajnos vezetékes USB-s bill.-em nincsen jelenleg)

(#6776) itanczos válasza JohnnyWeiss (#6775) üzenetére


itanczos
senior tag

Mintha nekem sem ment volt az RC11 recovery-ben...
A vezetékes bill és a vezetéknélküli Logitech MK220-al viszont ment!

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#6777) vlevi válasza JohnnyWeiss (#6775) üzenetére


vlevi
nagyúr

Logitech mk250 is működik a recoveryben.

Illik neki, hiszen hardveres fel-le gombok nélkül eléggé lehetetlen lenne használni.

(#6778) #79335424 válasza JohnnyWeiss (#6775) üzenetére


#79335424
törölt tag

Logitech MK 220 -al nekem működött. Távirányítós légizém nincs, úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni. Régebbi CWM -eknél volt olyan, hogy ha rendszerből rebootoltad recovery -be, akkor nem ment a bill. Ezért írtam úgy a leírást, hogy csatlakoztatott bill -nél, reset gomb és úgy a táp. De újabb CWM -nél úgy tudom, hogy a reboot -tal is müxik a bill.

[ Szerkesztve ]

(#6779) #79335424


#79335424
törölt tag

Szolgálati közlemény! :D
A Concorde (admin) tegnap (szinte időben) megjelentette a fórumon, hogy forgalomba hozták a BT -típust. Állításuk szerint az "új" model 903 -as modult tartalmaz. (Vagyis tulképp erdeti MK808B, nem klón). Bár mint tudjuk, ez szinte lehetetlen, mert a Concorde egy ettől eltérő, speciális, saját, 1080p -s romot használ, valamint a Concorde stickek minden usb portja otg -s! :DD :))

[ Szerkesztve ]

(#6780) richome


richome
tag

Megint képforgatós széthúzós kérdésem van.
Tud valaki megoldást arra, hogy ha már nem is forgatja el a képet egy "álló" játéknál, ami egész jó haladás, ne húzza szét a képet hanem inkább arányát megtartva középen keskeny sávba működjön, akkor is, ha két oldalon "keskeny" fekete sáv látható? :) sokat olvasgattam, keresgettem, progikkal próbálkoztam, de nem sikerült megoldanom.
Pl. ez a fontos játék el nem fordul szerencsére, de széthúzva használhatatlan.

(#6781) #79335424 válasza #79335424 (#6779) üzenetére


#79335424
törölt tag

Update:
Úgy tűnik, már mégsem 3x otg -vel forgalmazzák (vagy lehet, hogy olvasnak minket? :) )! Viszont továbbra is a Concorde stickje az egyetlen, amelyik gyári 1080p -s (legalábbis addig, amíg vki meg nem feszíti őket ezért a specifikációért).

(#6782) MGa73


MGa73
tag

Azt irjak a forumokon, hogy a Measy UG2 ROM al probalkozzak ay UG802re. A gondom csak az, hogy ilyet nem talalok.

(#6783) #79335424 válasza MGa73 (#6782) üzenetére


#79335424
törölt tag

Biztos ezt írják? Nem lehet Measy U2A (vagyis a kamera nélküli Measy)? Mondjuk nekem ez is furcsa, mert mintha a Measy -ben Mediatek modulok lennének.

[ Szerkesztve ]

(#6784) MGa73 válasza #79335424 (#6783) üzenetére


MGa73
tag

PLEASE NOTE!
While I have tested this pretty extensively, YOUR ARE A BETA TESTER RIGHT NOW! Use at your own risk!

Another NOTE for Clones or V2:
This is not for CLONE units or the ug802 V2 with built in camera and/or MIC!
If you have one of those, then see my Measy UG2 ROM for that model.

Mondjuk az enyémben nincs kamera az tény, de nem is nagyon láttam olyat ami kamerás. Korábban a freaktab a V2-nek a RELTEK 8188 szerelt WIFI-s változatot említette. Ezért gondoltam....de mostmár teljesen zavaros a kép és nem tudom, hogy lesz WIFI-m. Legjobb lenne ha az MK802 IIIs vagy III szoftvere rámenne az UG802-re bár abban sem tudom milyen a wifi modul.

(#6785) PcCar válasza #79335424 (#6781) üzenetére


PcCar
tag

Sőt a leírás szerint már nincs is benne OTG.
Concorde mini pc felhasználók írták, hogy nem adnak hozzá OTG kábelt.
(külön megvásárolható az oldalukon 1289Ft-ért)
Viszont a táp csatlakozó még mindig usb kapcsolatnak minősül.
De úgy néz ki működik a marketing, ha egy nap alatt eladták a 200db-os készletet..

(#6786) MGa73 válasza #79335424 (#6783) üzenetére


MGa73
tag

A picuntu kompetibilitási táblája szerint az MK802 III-ban is a Realtek RTL8188eus wifi chip van. Kérdés, hogy a Ricomagic honlapjáról ha letöltöm a firmware-t rámerjem e tölteni az UG802-re?
http://dl.miniand.com/tecknight/RK3066Devices.html

[ Szerkesztve ]

(#6787) #79335424 válasza PcCar (#6785) üzenetére


#79335424
törölt tag

Van nekünk is egy céges weboldalunk. Múltkor kipróbáltam és képzeld, azt írtam ki, amit akartam! :D

(#6788) #79335424 válasza MGa73 (#6786) üzenetére


#79335424
törölt tag

Gyorskereső: táblázat?

(#6789) Teagol válasza Marvinn (#6765) üzenetére


Teagol
aktív tag

Értem én, hogy gőzgép, de mi hajtja?

A kernelt most nem tudom megnézni :(
Próbáltam menteni sd-re, a gépre, külső hdd-re, tök mindegy neki.
Valamit tilt a nyomorult, mert próbaképpen kipróbáltam mobilról és tabletról is, azoknál simán futott a letöltés. Próbáltam több oldalról is, az eredmény u. a. volt.
Felmegy néhány kb/s-ra, aztán visszaáll nullára. A tableten ugyan ezekkel a programokkal majdnem 2 mb/s-ot jelzett ...

(#6790) MGa73 válasza #79335424 (#6788) üzenetére


MGa73
tag

A tábla már megvan :-)
Időközben módosítottam a kérdésemet is.

(#6791) #79335424 válasza MGa73 (#6790) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha jól emlékszem, van reset gombod és garanciád. Mi baj lehet? Ha nem cserélik be másikra, akkor kitömöd homokkal és lesz egy hi-tech levélnehezéked.

(#6792) MGa73 válasza #79335424 (#6791) üzenetére


MGa73
tag

igen jól emlékszel....de a levélnehezéket nem szeretném :-)

(#6793) #79335424 válasza MGa73 (#6792) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hát ha nem vagy bevállalós, akkor a Freaktab -oldalról, amit linkeltem, letöltheted a tiedre való, gyári romot.

(#6794) MGa73 válasza #79335424 (#6793) üzenetére


MGa73
tag

Lehet, hogy én vagyok béna, de nem találom ott a gyári romot :-(

(#6795) #79335424 válasza MGa73 (#6794) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igazad van. Ott a link, csak nem vezet sehova. Valószínűleg önállóan kell megtalálnod a megoldást. Ha a gyári rom kell, akkor megkérhetnéd Bobot, hogy linkelje újra. Vagy armtvtech.

(#6796) MGa73 válasza #79335424 (#6795) üzenetére


MGa73
tag

Köszönöm az eddigi segítséget is. Találtam orig. firmwaret de az sem támogatja a 8188-at. Úgy tűnik nem lesz wifim. Pedig most, hogy szétszedtem igazán kiváncsian vártam volna hogyan muzsikál. Marad a vezetéked net :-)

(#6797) #79335424 válasza MGa73 (#6796) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mi ezen a furcsa? Mitől támogatná? Az original sztem az eredeti modulhoz való originál és nem ahhoz a "klón" verzióhoz, ami neked van. Tehát a tiedhez való originált kell keresned!

(#6798) MGa73 válasza #79335424 (#6797) üzenetére


MGa73
tag

Olyat nem találok :-( V2 verziónak aposztrofálják, de nem találok hozzá firmet.

(#6799) drr


drr
őstag

Végre az országban van a cucc!!! Legrosszabb esetben is hétvégén megjön :C

(#6800) Mike88 válasza drr (#6799) üzenetére


Mike88
senior tag

Jobb esetben már kedden, max. szerdán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.