Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5901) magatk válasza #79335424 (#5900) üzenetére


magatk
csendes tag

Ez a gond kikuszobolve. Most jön egy másik. Ha belépek playbe akkor azt írja nincs net kapcs, közbe van. Ha emailfiokom akarom beállítani, akkor azt írja hogy nem biztonságos kapcsolat ezért nem sikerül... Most akkor mi lehet a gond? Amíg nem volt fenn a finless, addig az volt a baj h playben azt írta hogy nem tud csatlakozni es hogy keresem az ügyfélszolgálatot, most meg ez.

(#5902) vlevi válasza magatk (#5899) üzenetére


vlevi
nagyúr

Freaktabon pont most megy az agyalás, hogy az 1.7-eshez felhasznál kernellel mintha lenne valami nyűg. Pl. Wifi problémák. Ezért vannak olyan ötletek is, hogy az 1.7 finlesst egy régebbi kernellel kellene felrakni a gépre.
Na, ez nekem már sok, nem kínlódok vele, meg egyébként is nekem valami miatt megy.

(#5903) #79335424 válasza magatk (#5901) üzenetére


#79335424
törölt tag

Dátum, idő, időzóna beállítva?

(#5904) magatk


magatk
csendes tag

Olvasva a kommentjeidet at állítottam, es jó, thx 4 all:))

(#5905) itanczos válasza vlevi (#5902) üzenetére


itanczos
senior tag

A Finless 1.7-hez a gyári 2013.01.10-es kernel van!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5906) itanczos válasza gghrtz (#5897) üzenetére


itanczos
senior tag

A SWAP akkor működik, ha elfogy a RAM! Addig semmi jelentősége!
Viszont, SWAP-pelni csak vinyóra szabad! Az meg lassabb mint a RAM. Vagyis valódi célja az, hogy ha egy program már nem fut, vagy kiakad a kevés szabad memória miatt, azt el lehet indítani, ha van SWAP!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5907) itanczos válasza KIZS (#5887) üzenetére


itanczos
senior tag

Köszi KIZS! :R

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5908) itanczos válasza hetech (#5883) üzenetére


itanczos
senior tag

Nem árt tudni, hogy alap esetben a CWM mentés a NAND-ba történik. Ha mentés után az új ROM flash-elésekor nyomunt egy ERASE NAND gombot, akkor az előző mentés megy a lecsóba! :)
Erre lehet megoldás az SDCARD-ra mentés, vagy később arra átmásolás.
Ami még a CWM-es mentésnél (Nandroid) probléma lehet, hogy CWM alatt nincs automatikus idő beállítás. Ezért a mentés dátuma nem fog stimmelni! Ez több mentésből való visszaállításnál jelenthet problémát.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5909) hetech válasza itanczos (#5908) üzenetére


hetech
csendes tag

Én úgy tudtam eleve SD-re ment. Legalábbis telefonon így van.
De akárhogy is, a mentést nyilván máshol kell tárolni, nem az eszközön.
Az utolsó 3 mondatodat meg nem is értem. :F
Az android háklis a fájlok dátumára??

[ Szerkesztve ]

(#5910) gghrtz válasza itanczos (#5906) üzenetére


gghrtz
őstag

Igen tisztában vagyok vele, de előfordulhat olyan szituáció az MK-n, hogy elfogy az 1GB RAM?

(#5911) oba


oba
addikt

2013.03.13
08:54

Küldemény információ:
Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

:C

(#5912) maylay


maylay
csendes tag

Írtam, hogy 8 nap után sem kaptam tracking numbert. A küldött e-mail-re válaszolva, elnézést kérve (sok megrendelés) megküldték a tracking numbert.
Ok minden

(#5913) oba válasza maylay (#5912) üzenetére


oba
addikt

;)

(#5914) itanczos válasza hetech (#5909) üzenetére


itanczos
senior tag

Alapból a normál android-os sd kártya helyére a NAND van felcsatolva. Asszem ext_sdcard a valódi sd kártya csatolása.
A dátum a CWM-es mentés helyére értendő! Vagyis a mappa elnevezése az aktuális dátum! De mivel CWM alatt nincs automatikus dátum beállítás, a ketyerében viszont nincs RTC vagyis hw óra, ezért asszem 1970-es a dátum...

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5915) itanczos válasza oba (#5911) üzenetére


itanczos
senior tag

Ha szerencséd van, ma megkapod! :)

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5916) oba válasza itanczos (#5915) üzenetére


oba
addikt

hát jó lenne :) mert ha nem akkor a hosszú hétvége miatt már csak hétfőn fogom megkapni

(#5917) ludus válasza oba (#5916) üzenetére


ludus
aktív tag

Én is pont így vagyok vele:
2013.03.13
08:57
Küldemény információ:
Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
de csodálkoznék ha ma kihozná a postás... :U

(#5918) azozo válasza magatk (#5899) üzenetére


azozo
senior tag

:K

[ Szerkesztve ]

(#5919) Yssy válasza vlevi (#5902) üzenetére


Yssy
csendes tag

hetech: Igen, Finless mindig az aktuális gyári kernelt használja, nem babrál vele.

MK808 (nem B) wifi gondod megoldották, nem a kernelben volt gond, hanem a romban, Finless rakott fel egy 1.7b system.img-t ([itt]), hamarosan frissíti a rom packot is vele.

(#5920) #79335424 válasza itanczos (#5908) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem ez nem így van. Nálam, az SGS -en van dátum a CWM mentéshez. Ez inkább az RK CWM egy hibája. Méghozzá elismert hibája. Idézet az RK -CWM oldaláról:

"Known issues:
timestamp
backup may be named as 1970-01-01.xx.xx.xx. it's just a directory name on SD card. please rename it."

[ Szerkesztve ]

(#5921) #79335424


#79335424
törölt tag

Elakadtam ezzel a Picuntu telepítéssel. Kérnék szépen egy kis angol értelmezési segítséget!
Ez lenne a Picuntu oldala.
Itt van a telepítési leírás. Ebből a manuális verziót szeretném megcsinálni. Nem bízom benne, hogy az itthoni nettel sikeres lenne a letöltős - telepítős megoldás. A Step3 - SD Card installation - Difficult way -nél akadtam el ( talán ezért difficult :) ). Letöltöttem a teljes cuccot, ami egy 2,6GB -os fájl. A neve ".img.gz" -re végződik. Megvan az sd formázás. Csak most nem értem, hogy mit és hogyan kéne rámásolnom. Megpróbáltam kicsomagolni a .gz -t, de kifagyott tőle a Puppy. Van egy Magyar leírás is. Itt viszont Windows alól történik a dolog. Ezt még nem próbáltam, de tartok tőle, hogy elakadnék, mert a Win nem fogja látni az ext4 -re formázott kártyát. Van vkinek tippje, hogy mit qrok el?

[ Szerkesztve ]

(#5922) vargalex válasza #79335424 (#5920) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Próbáld ki, hogy kiveszed az akkut egy jó időre (nem tudom, hogy van-e külön áramellátása esetleg egy kondiból az SGS órájának), akkor ott is 1970 lesz. Nyilván az MK808-ban nincs akku, CWM alatt hálózat sincs, így hova állítaná az időt? Marad az Unix 0 time (éppen 1970.01.01). Legfeljebb a recovery image létrehozásának dátumát mondhatná még, mert ugye az biztos, hogy már utána vagyunk. De pontosabban semmiképpen.

Alex

(#5923) Yssy válasza #79335424 (#5921) üzenetére


Yssy
csendes tag

Hát sok dolgot nem tudok hozzárakni, annyit ír ugye, hogy rootként csomagold ki a fájlt, és a benne lévő fájlokat másold át a linuxroot-ként felcímkézett partícióra, ezzel ott létre jön a filesystem és kész.

Talán a kicsomagolást próbáld máshogy, más OS alól.

(#5924) #79335424 válasza vargalex (#5922) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, közben újraértelmeztem magamban, amit itanczos írt és megtaláltam a fonál végét. :) Logikus és a készítők részéről is érthető, hogy egyszerűbb ismert hibaként feltüntetni, mint elmagyarázni a jelenséget. Csak azt nem értem, hogy akkor mire vonatkozik az, hogy "may be" ? Talán arra, hogy ha abból a rommanagerből indítjuk a mentést, akkor ott még meg lehet adni neki az aktuális rendszeridőt. Nyilván lesz egy kis késés, de sztem nem perceken múlik a beazonosíthatóság. Egyébként is egy eccerű átnevezésről van szó, nem nagy ügy.

(#5925) vargalex válasza #79335424 (#5921) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Még nem próbáltam (és le sem töltöttem), de ez egy image file lesz (te nem a tarball-t töltötted le). Én először kicsomagolnám:

gunzip picuntu-linuxroot-0.9-RC2.2.img.gz

Majd az image-t kell az SD kártyára írni (nem is kell előtte formázni, mert ez egy lementett disk image):

dd if=picuntu-linuxroot-0.9-RC2.2.img of=/dev/sdb bs=1M

Persze az sdb-t a megfelelőre módosítani kell.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#5926) Z_T válasza Yssy (#5919) üzenetére


Z_T
aktív tag

Na erre vártam! Én is olvastam, hogy van valami gebasz az 1.7-tel és ezért inkább kivártam! Ezután jött az 1.7a, és majd most jön az 1.7b - remélhetőleg ebben minden rendben lesz!

2dark4u (félig ukrán) Alex 3 hete mondta, hogy egy hét múlva kijön az 1.5-ös kernellel, úgyhogy szerintem nem várok tovább rá!

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#5927) Marvinn válasza #79335424 (#5921) üzenetére


Marvinn
tag

Én a telepítőig eljutottam de usb hiányában nem tudtam végig csinálni, mert a wifit nem ismeri fel így usb ethernet kell.. a hub nincs nálam és kevés a port..

a lényeg hogy ahol akarod formázod az sd-t ext4re (én gparted live) ÉS "linuxroot" cimkét adsz neki.
ezután a kicsomagolt picuntut átmásolod az sd kártyára.

kb ennyi az egész, mert ha a recovery-be betöltöd a picuntu kernelt akkor az bootol de csak akkor kezdi el a picuntut betölteni ha linuxroot az sd cimkéje.. ha jól csináltad eljutsz a konzolos bejelentkezéshez.. ott bejelentkezel a leírtak alapján és elindítod a scriptet amit ír "picuntu-da-server.sh"
ott frissít meg beállítod milyen csomagokat toljon fel.. és elvileg kész a desktop rendszer

(#5928) azozo válasza Marvinn (#5927) üzenetére


azozo
senior tag

Linuxon wget, dialog, pv, parted ezeket kellenek még ... :B

[ Szerkesztve ]

(#5929) vargalex válasza Marvinn (#5927) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Pont azt írta, hogy a net miatt nem akar utólagos telepítést, ezért a teljes verziót töltötte le. Ahogy írtam, amit letöltött az egy disk image. Nem kell sem formázni, sem partícionálni, sem label-t adni neki. Ezeket az információkat az image tartalmazza.

Alex

(#5930) #79335424 válasza vargalex (#5929) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Végül visszaformáztam FAT32 -re és Win alatt megcsináltam. Úgy tűnik, hogy a Wines eszköz eredetileg a netbook remix pendrive -ra írására lett kifejlesztve (mert a netbookokon nincs optikai meghajtó). Vszínűleg leformázta Win alatt ext -re a kártyát, mert miután végzett, a Win már nem látta. Sikerült bebootolnom vele, de csak Guesként tudok belépni, mert bármit próbálok a Picuntu belépéshez, incorrect password -del elutasít.A Picuntu oldal szerint 12qwaszx a jelszó, de semmilyen összeállításban (numlock, z - y csere, capslock) nem enged be vele. A vezetékes netet sem sikerült bekonfigolnom az Asix chipsetes adapterrel. Szóval melós. De ha sikerül, akkor jó lehet a végeredmény. Főleg így, duál boottal.
Más. Az RD9700 -as chipsettel szerelt Lan-adapterem -hez találtam egy pár segédfájlt a gépen. Van köztük egy android mappa, benne egy tar.gz. Ez nem segíthet gyorsabb működésre bírni az eszközt Android alatt? Becsomagoltam az egész cuccot. Ha vki ért hozzá, ITT megtalálja.

[ Szerkesztve ]

(#5931) vargalex válasza #79335424 (#5930) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Mondom, a letöltött anyag egy disk image. A windows-os alkalmazás sem formáz semmit, bitről bitre van lementve egy eszköz (pendrive, vagy SD kártya) teljes tartalma, így tartalmazza a partíciós táblát, mindent. Pontosan ezt írja rá windows alatt is az alkalmazással (illetve linux alatt is ezt tette volna a dd-vel).
Nem tudom mekkora kártyára tetted, de így ha nem pont akkorára, amiről az image készült (persze minimum akkora kell), akkor elsőre csak akkora részét fogja használni, amekkora az volt (amiről készítették). Persze utólag átméretezhető.

Az asix.ko ott van egyébként a picuntu-ban (legalábbis a tarballban), így lehet hogy csak be kell tölteni a modult egy modprobe-val, vagy insmod-al.

Mivel te teljes image-t tettél fel, így lehet, hogy abban úgy van beállítva, hogy a root nem jelentkezhet be X-en.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#5932) Arti1


Arti1
aktív tag

Sziasztok,
Szerintetek megfelelne nekem ez az MK? Amire használnám: Internetezés, usb hubon normál billentyűzet és egér, hdmi->vga átalakítóval normál tft monitorral. Semmi hang vagy filmnézés, se skype, stb. Csak böngészés.
Szűk keresztmetszet: mobilon a wifi térereje, amit használnék, csak 1-2 csík a 4-ből (huavei g300).
Szerintetek ez az MK megfelel, vagy mást keressek?
Köszönöm: Arti

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#5933) #79335424 válasza vargalex (#5931) üzenetére


#79335424
törölt tag

16 -os kártyára raktam. Most úgy mutatja a Win, hogy kb. a fele ismeretlen partíció, a másik fele lefoglalatlan. Most újraraktam a cuccot, mert úgy szól a fáma, hogy az első belépés után változtassam meg a jelszót. Viszont legutóbb az első boot nem volt sikeres (user hiba). Nem hiszem, hogy ez változtatni fog a helyzeten, de hátha. Amelyik disztrókat eddig próbáltam, azokat ha live -ban indítottam, akkor megálltak a GUI előtt és külön kellett kiadni a start X -et. Van valami ötleted, hogy miként tudnék bejelentkezni?

(#5934) hobbitka_


hobbitka_
tag

Feladvány hozzáértőknek!!
Alex lehetőséget biztosított rá, hogy teszteljük a nálam nem működő mk808-amat az ő szetjével.

Eredmény: az én mk808-am működik az ő HDMI kábelével, míg az Ő mk808B-je is működik az én kábelemmel. Egyetlen nem működő párosítás van, az én kábelem az én dobozommal.
Hogyan lehet ez?

(#5935) Marvinn válasza hobbitka_ (#5934) üzenetére


Marvinn
tag

ebben a hidegben kijött az allergiája.. de ha a két mk között van beállitásbeli különbség akkor ott kell keresni a hibát. az sem mindegy melyik hdmibe van dugva a tvn..

(#5936) MGa73 válasza hobbitka_ (#5934) üzenetére


MGa73
tag

Ha már érdekességekről beszélünk akkor az miért van, hogy az UG802 tökéletesen működik az egyik Full HD-s TV-n, míg a másik HD Ready TV-n nincs kép.
Hang van, mert a billentyűzet leütéseket hallani. Míg mielőtt bárki a felbontásra gondolna gondosan figyeltem, hogy az 1080p-től 720pre átállítsam a ketyerét. De bármelyik alacsony felbontást is választom. Nincs kép.

[ Szerkesztve ]

(#5937) vlevi


vlevi
nagyúr

Kicsit OFF, de asszem hülye vagyok a Titanium backuphoz.
Csináltam vele egy mentést, és a /mnt/sdcard/titaniumbackup könyvtárból azt a 400 file-t, ami ott volt, elmentettem a külső vinyóra. Felraktam a legújabb finless 1.7b-t, feltepítettem a TiBi-t, visszamásoltam neki a backup könyvtárat, aztán a visszaállítás menübem semmi. Pontosabban 0.
Hogy a gelyvába kell ezzel mentést visszaállítani?

szerk.: Nem gondoltam volna, hogy újra kell indítani a gépet, mert TiBi nem látja, hogy van mentés, amit odamásoltam neki.

[ Szerkesztve ]

(#5938) #79335424 válasza vlevi (#5937) üzenetére


#79335424
törölt tag

Biztos, ami tuti, a külső vinyón maradjon meg az a mentés úgy, ahogy volt, mert szükség lehet rá, ha összekeveredik minden és újra kell rakni nulláról a romot.

(#5939) vlevi válasza #79335424 (#5938) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ja. Úgy lesz. Közben én nagyokos, rájöttem, hogy lementettem a Titaniumbackup foldert az SD-ről, aztán eszembe ötlött a táblagépes szopásom (ott is fw frissítés előtt csináltam mentést, csak nem tudtam mit jelent a NAND format :DDD )
Most okosabb voltam, ezért az egész /sdcard-t is lementettem. Azon meg ott van TiBi. Szóval kétszer is el van mentve.
Alapvetően jól visszaállt minden, majd megnézem, a könyvjelzők, böngésző mentett jelszavai és ilyenek hogyan állnak.

(#5940) Z_T válasza vlevi (#5939) üzenetére


Z_T
aktív tag

OK, megkűzdöttél a Tibivel, rendben. De milyen az 1.7b? AnTuTu? Wifi? Zoomolás?

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#5941) vlevi válasza Z_T (#5940) üzenetére


vlevi
nagyúr

Wifivel nekem eddig sem volt gondom.
Zoomolni meg az 1.7-el is lehetett, középső egérgomb+görgővel.
Antutu meg éppen most indul... :)

(#5942) vlevi


vlevi
nagyúr

Kétszer futtattam, egyszer 9431-t, egyszer 9420-t kaptam.
Ezek szerint mintha kicsit lassabb lenne, mint az 1.7

A sima 1.7-el 9488-t mértem, de valahogy odakeveredett akkor egy 9700 körüli érték is. Ennyit az Antutu pontosságáról :)

(#5943) Clavo


Clavo
csendes tag

Valaki probálokozt már WII controlleres irányítással?
Letöltöttem és felraktam az usb/bt joystick center 6 és az usb/bt joy2touch-ot. Odáig eljutottam, hogy látta a controllert, működtek a gombjai és a touch progi is látta. Viszont valamiért fordítva működött. H vízszintesen mozgatta a tv felé irányítva akkor függölegesen mozgott a tv-n a piros karika. :Y
Találkozott már valaki ilyennel esetleg xbox controllernél?
Két kérdésem lenne ha valaki valanyennyire ért a témához. Hogy lehet ezt játéknál beállítani, hogy melyik gomb mit csináljon és hogy lehet az beállítani, hogy gyroskopos része is működjön??

Van kölcsön nálam egy xbox controller is, de az nem is látja a joystick center. (vezeték nélküli de van hozzá valami usb kábel azzal használnám mert nincs hozzá vevő)

Measy U2C-vel kötném össze mind a kettőt.
Köszi a segítséget :))

(#5944) vlevi válasza vlevi (#5939) üzenetére


vlevi
nagyúr

Na, jó lett. A böngésző is megjegyezte, hoggy be voltam jelentkezve a PH fórumra. Szóval királyság. Fel is raktam a telefonra is, és csináltam ott is egy mentést. Arra is fel kellene már rakni valami normális firmát (Samu Galaxy Ace), mert a mostani az az első másodperctől kezdve nyűgös nekem.

Ja, igen, hogy méginkább OFF legyek. A PH fórumon meg lehet arra kérni valami ügyes programozót, hogyha egy OFF hozzászólásra válaszolok, akkor a válaszom is OFF topic állapotba kerüljön? Valahol régen mintha láttam volna valami PH fórum ötletelős topicot, de nem találom,

(#5945) Z_T válasza vlevi (#5942) üzenetére


Z_T
aktív tag

Köszi a mérést! Holnap én is felrakom, de azt hiszem a 2dark4u kernellel!

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#5946) #79335424


#79335424
törölt tag

No, terminálban már root vagyok. Már "csak" azt kéne vhogy elérni, hogy a teljes rendszerre kiterjedjen ez a fennhatóságom. Lehetőleg rögtön, boot után. Ha jól sejtem, ezzel a default runlevel -lel kéne varázsolni valamit, mivel nincs grub. Persze hálózat még sehol. Óh, míly nosztalgikus ez az Ubi! Újra előjönnek a régi, szép idők, azok az igazi, emeletes szivatások, amiket a Puppy -nál rég elfelejtettem. Hozzászoktam, hogy bedugom a pendrive -omat egy gépbe, majd két vakkantás és áll a rendszer. Most mehetek megint konzolhuszárkodni. Welcome Ubuntu! Ha esetleg van vkinek ötlete, hogy miként tudnék egyfelhasználós, root bejelentkezést varázsolni, ne kíméljen! Sztem délig ébren leszek. :)

(#5947) azozo válasza #79335424 (#5946) üzenetére


azozo
senior tag

root vagy vagy csak root jogod !? :))

sudo su kéri a jelszót utána root ként leszel belépve,majd passwd root így adsz jelszót a rootnak.
Nálam is van egy alap felhasználó és egy root ;) jobb ha kettő van biztonsági szempontból /internet veszélyei ;)/......
chmoddal tudsz a fájlokra jogosultságokat adni /olvasás,írás,futtatás/

http://hogyan.org/linux-jogosultsagok

(#5948) #79335424 válasza azozo (#5947) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem az lenne a legegyszerűbb, ha terminálba bejelentkeznék rootként, majd létrehoznék egy új felhasználót root joggal, adnék neki jelszót, és akkor talán beenged rootként, grafikus felületen (feltéve, hogy ott, a bejelentkező menüben megjelenik a terminálban létrehozott új felhasználó). Nem tudod, milyen parancsokkal lehetne ezt kivitelezni? Az az igazság, hogy a Puppy alapértelmezésben egyfelhasználós, így ez az egész nekem még ismeretlen.

(#5949) itanczos válasza #79335424 (#5948) üzenetére


itanczos
senior tag

Linux alatt nincs olyan, hogy felhasználó root joggal! :)
Elméletileg meg lehet adni egy felhasználónak, hogy az elsődleges csoportja root legyen, de azt egy rendszer ellenőrző program sem szereti!!!
Szóval nem igazán értem a problémád! Minek akarsz root-ként belépni a grafikus felületre?

Viszont meg lehet adni, hogy bizonyos programokat, vagy akár az összeset egy bizonyos felhasználó sudo-val jelszó beírása nélkül indíthassa!
Itt a megoldása: [link]

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#5950) itanczos válasza MGa73 (#5936) üzenetére


itanczos
senior tag

Mit jelent, hogy átállítottad 720-ra? Mintha az UG 1080-as kernelt használna, nem?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.