Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4951) #79335424 válasza Mike88 (#4948) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem minden PC -m ilyen. Hátul kapcsoló, és se kép, se hang. No, azt nem éleszti fel semmi. Épp azon agyalok, hogy miként lehetne drága beruházás nélkül bekapcsolhatóvá tenni. Vagyis egy olyan külső eszköz segítségével, ami független a routertől. Tulképp egy vezérelt relé. Mivel alapvetően az elektromos ellátást kapcsolná, ezért bármilyen eszközre alkalmazható lenne.

[ Szerkesztve ]

(#4952) vlevi válasza #79335424 (#4946) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Csak az a beviteli eszköz nem alkalmas a felélesztésre."
Még alkalmas is lehet, csak, ha altatáskor a gép lekapcsolja az USB-t, akkor hiába nyomkodja az ember.
Rendes PC-n is így működik. A különbség az, hogy PC-n én állíthatom be, hogy alváskor az USB portokat lekapcsolhatja-e a gép, vagy sem, illetve azt is, hogy az adott eszköz felélesztheti-e a gépet. Marha bosszantó tud ugyanis lenni, ha egy vezetéknélküli egér belepofázik az alvásba, és felébred a gép. Ezért én inkább lekapcsolok a PC-n minden ilyen vackot. Igaz, a PC-n van power gomb, amit ha megnyomok, felébred. Ahogy a táblagépeken, telefonokon is van 1-2 fizikai gomb, aminek a megnyomására magához tér a ketyere. Mk808-on viszont ilyen nincs, innentől kezdve tényleg kérdés, mivel lehet feléleszteni.

(#4953) #79335424 válasza vlevi (#4952) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem ez a baj. A "gép" nem kapcsolja le az usb -t, ezt írtam korábban. Különben billentyűzetről sem lehetne bekapcsolni. Vagyis usb -n fel lehet éleszteni. A gond az, hogy ezek a távirányítók nem tudják kiadni a felélesztéshez szükséges kód kombinációt. Az átkódolásra van az External Keyboard Helper, de az csak akkor végzi a dolgát, ha felállt az oprendszer. Tehát vagy a távirányítót kéne átprogramozni, vagy az Android alapértelmezett kódját. Ha jól sejtem, ezt a keychar és keylayout fájlokban lévő hexadecimális kódok rejtik.

[ Szerkesztve ]

(#4954) lajozs válasza #79335424 (#4951) üzenetére


lajozs
aktív tag

Németo.-ban két hét alatt képeztek ki a telepítésére, üzemeltetésére: HFKV. A Dunai Finomítóban két évtizede jól működik, bármit tudsz 230-as hálózaton keresztül vezérelni. Bagó, pár milkó egy kisebb háló...

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#4955) #79335424 válasza lajozs (#4954) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ismerem az elvet. Nekem egy külön lakrészem van, ahova két db. adapter segítségével, az elektromos tápvezetéken jön a net is. Így nem kellett "átlőni", vagy külön kábelt húzni. De nem ilyenre gondoltam. Biztos emlékszel a tárcsás (pulse) telókra. Amikor bejöttek az első üzenetrögzítők, akkor lehetett kapni kulcstartó méretű DTMF jelgenerátort. Ezt tartottad a kagylóhoz, és vezérelted vele a rögzítőt. Ilyen létezik ma is, akár reléket is lehet velük vezérelni. Ha ezt egy filléres mobil 3,5 -ös jackjéhez csatlakoztatod, akkor hívással lehet vezérelni elektromos fogyasztót. Ugyanez lehetséges DTMF helyett, sms vezérléssel. Ilyen elven működnek egyes riasztórendszerek. Ezt a lehetőséget használják ki a régi Siemens telókkal is, mert azokon van vezérelhető soros port. Persze most ezt fórumméretre egyszerűsítettem.

[ Szerkesztve ]

(#4956) PcCar


PcCar
tag

Korábban linkelt infrás konnektor aljzat senkinek nem nyerte el a tetszését?
Legegyszerűbb, legpraktikusabb módja az áramtalanításnak, ki-be kapcsolásnak, ha valaki ragaszkodik hozzá.
Tv távirányító power gombját ráprogramozva, együtt kapcsolható ki-be a tv-vel.
Elosztón keresztül az usb hub, hdd áramtalanítása is megoldódik.
Két hónapja kisebb megszakításokkal folyamatosan bekapcsolva működik az MK problémamentesen.

(#4957) #79335424 válasza PcCar (#4956) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igazad van, szobán belül jó megoldás.

(#4958) lajozs válasza PcCar (#4956) üzenetére


lajozs
aktív tag

Infrás? - az enyém rádiós. Nagy előnye, hogy a nappaliban szólni hagyott rádiót az emeleti hálóból "oltom le". Meg szelektív a külön aljzat(csoport)okra, amelyek bármilyen eldugott helyen veszik a jelét.
Ez az, ami nagyszerűen kiegészíti az MX2 kikapcs-bekapcs hiányosságát is: a nappali TV-erősítő-beltéri-médialejátszó stbstb. elosztóján feszmentesít mindent használaton kívül, bekapcsnál meg bootoltat. Ha csak a minit kell átmenetileg kímélni, ott az RC11 piros gombja, pihi után a ctrl-alt-del. Igen, DEL, mert a BACKSP funkción kívül ebben a kombinációban igenis működik (Somatom is több hsz.-ében levezette).

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#4959) paca5 válasza janos.cs (#4950) üzenetére


paca5
tag

Feltettem.
Nekem a régebbi 1.6-s verzióban csak a Kizs féle kernellel működött rendesen a webkamera, ebben müxik hibátlanul a freaktabos kernellel

Többi rész nekem rendben volt eddig is... :-)) :C
Mondjuk az a bejelentkező képernyő marha ronda :-) de annyi baj legyen...

[ Szerkesztve ]

(#4960) Z_T válasza paca5 (#4959) üzenetére


Z_T
aktív tag

Azt le lehet cserélni: #3611

Én azt hiszem megvárom Finless Bob 1.7 véglegest, illetve 2dark4u új kernelét (v1.5).
Kb egy hetet mondott tegnap, hogy kész lesz vele!

[ Szerkesztve ]

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#4961) Clavo válasza #79335424 (#4897) üzenetére


Clavo
csendes tag

Nem :-(
Én is azt keresem. Màr csak a kivàncsiság miatt is.

(#4962) Clavo válasza #79335424 (#4897) üzenetére


Clavo
csendes tag

Ha esetleg AV kábelt nem rendeltél volna hozzá. Akkor én itt találtam.
[link]

(#4963) #79335424 válasza Clavo (#4962) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem rendeltem, mert van belőle itthon pár darab. De nem minden sarkon lehet kapni, úgyhogy köszi az infót!

[ Szerkesztve ]

(#4964) Yssy


Yssy
csendes tag

Halad az én csomagom is...:)

2013.02.23
14:13

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

(#4965) Goatman


Goatman
aktív tag

Hello!

Érdeklődnék, hogy akad-e már Magyarországon hivatalosan, ámde nem elszállt dropshipping áron forgalmazott ilyen megbízható és stabil működésű holmi és ha igen, hol?

:R

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#4966) #79335424 válasza Goatman (#4965) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem Concorde. Vmi 201 néven árulja. Meg az MK802III (S?) topikban láttam, hogy vki nyomul ilyen lehetőséggel. De egyiket sem próbáltuk. Viszont ha szereztél egy Concorde -ost, akkor keress meg lécci privátban, mert kíváncsi lennék annak a romjára! Az okot megtalálod a C. -nál, a topikjában. Marcedlivel felvetettünk ott ezt-azt, de eddig....

(#4967) csotomi


csotomi
csendes tag

A Concorde-ot itt tesztelték és elvben a gyári rom is be van linkelve:
http://www.220volt.hu/Teszt/ConCorde+Android+Mini+PC

A linken írt gyári firmware-t letöltve majd a crc-t összehasonlítva megegyezik ezzel:
http://blog.geekbuying.com/index.php/2013/01/15/mk808-new-stock-firmware-jan-10th-release/

Tehát, ha valóban ez a gyári firmware akkor nem igazán találtak föl újat.

[ Szerkesztve ]

(#4968) #79335424 válasza csotomi (#4967) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Ezt a tesztet még nem olvastam. Arra az USB bt. -ra kíváncsi lennék. Ezt a romot raktam fel az enyémre és ezzel néztem, amiket aztán megírtam a C. -nak. Ha ez van a 201 -esükön, akkor az tuti, hogy nem 1080 -as.

(#4969) Z_T válasza csotomi (#4967) üzenetére


Z_T
aktív tag

És Finless Bob 1.6-os romja is be van linkelve, mármint közvetlenül a zip file!!
Jó, hogy Bob kifejezetten kérte, hogy ne osszuk meg máshol, mint a Freaktab.com! :O
Pláne kereskedelmi oldalon! ;]

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#4970) gghrtz


gghrtz
őstag

Valaki próbálkozott már USB-s hangkártyával, amin kijött más is mint a 2.0? :D Vagy ha TV-re kötöm a hangrendszert, akkor ott is kitud jönni más is a 2.0-án kívül :D ?

(#4971) mimey válasza gghrtz (#4970) üzenetére


mimey
tag

Sajnos maga az android nem képes 2.1-nél többre, a mély sávot is csak trükkel, ha jól emlékszem.

(#4972) gghrtz válasza mimey (#4971) üzenetére


gghrtz
őstag

Az mondjuk nem annyira vészes, mert Edifier C2X-et akarok venni majd a TV-hez, aminek az erősítője prímán elosztja a hangokat a hangfalak között :)

(#4973) #79335424 válasza gghrtz (#4972) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem semmi bajom a sztereó kimenettel, de az kevés, hogy vmi szétosztja a hangfalak között. Ha egy 5.1 -es hangot sztereóban ad ki a lejátszó, akkor azt már nem lehet úgy visszacsinálni, hogy megint 5.1 legyen. Virtualizálni lehet, de az nem ua.

[ Szerkesztve ]

(#4974) csotomi válasza #79335424 (#4968) üzenetére


csotomi
csendes tag

Az a firmware amit oda linkeltek gyárinak nevezve, nem is 1080-as meg nem is rootolt, szóval eléggé zavaros így a tesztben leírtak után, de csak tudják mit árulnak, vagy lehet mégsem. :(

(#4975) gghrtz válasza #79335424 (#4973) üzenetére


gghrtz
őstag

Mármint úgy értettem, hogy a hangfal erősítője a magas, közép, és mély hangokat osztja szét :B

(#4976) dqdb válasza mimey (#4971) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez így nem igaz, JB-től már elvileg képes rá az Android. Csak gyakorlatilag az RK3066 nem képes a HDMI passthrough-ra (és az SPDIF-fel rendelkező eszközökön is csak sztereó downmix megy ki). Állítólag mindkettőn dolgozik már a Rockchip (előbb az SPDIF, aztán a HDMI náluk a prioritási sorrend), csak február eleje óta semmi új hír a témában.

[link]
Egy érdesség a hétvégi kikapcsolás-hibernálás témakörben. Valószínűleg más firmware-ekben is meg fog jelenni ez az opció, nem csak a Minixnél.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#4977) #79335424 válasza csotomi (#4974) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor mégsem ua a két firm, mert ami a Geekbuyingon van, az rootolt. Pontosabban pre rootolt. Ha letöltesz egy terminált, akkor a su -ra kiadja a # -et. Én csak felraktam rá a Supersut, meg a Busyboxot és minden rootot igénylő program rendesen fut.

(#4978) mimey válasza dqdb (#4976) üzenetére


mimey
tag

Igazad van, elfelejtettem,pedig valaki már linkelte is. Köszi a helyesbítést és a további infót. Egyébként az mk808 tudásán felvuzdulva néhány általam pc-n haszált dolgot kiváltva böngészem az androidos tableteket. Tudom nem nem képes teljesen helyettesíteni, de netezésre, olvasgatásra, youtube-ozásra, rádióhallgatásra, kisebb szövegszerkesztésre kiváló lehet.

[ Szerkesztve ]

(#4979) #79335424 válasza gghrtz (#4975) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az ok, hogy így szétdobja. Csak ha a lejátszó símán kitolja, de nem keveri le az 5.1 -et sztereóra, akkor jön az, hogy agyon kell hangosítani.

(#4980) #79335424 válasza dqdb (#4976) üzenetére


#79335424
törölt tag

A többi világos, de mit csinál a sleep? Vszínűleg lekapcsolja a HDMI kimenetet. Ha jól gondolom, akkor rootolt eszközön ezt most is meg lehet tenni. Omegamoon blogjában megvan hozzá a terminálparancs. Ha egy automatizáló programban rendelsz hozzá parancsot, akkor az alap müxik. Így megy nálam automatikusan az ethernet ki-be. Már csak azt kell megfejteni, hogy billentyűparancsot rendeljünk hozzá. De sztem az is megoldható. Legrosszabb esetben egy másik (semleges) program indulásához társítani az automatizálóban. Ahhoz a másikhoz pedig az External Keyboard Helperben rendelni kell egy gyorsindító billentyűt.

[ Szerkesztve ]

(#4981) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok!

Tapasztalat vagy vélemény alapján tud valaki segíteni abban, hogy ez az mk808-as vagy 201es kütyü kezeli-e a 1,5 terrás hdd-t? köszönöm.

Megtaláltam :C

„Support external SD card capacity:1GB-16GB ; Hard Disk: 1GB ~ 5TB;”

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows, rendes ház!

(#4982) scabi78


scabi78
senior tag

Újabb kérdés merült fel bennem. Valaki vásárolt ilyet a külföldi ismert oldalról? Ott Fly Mouse-zal találtam 16 ropiért, itthon csak a készülék 24 és csak 1 év gari van rá. Gondolom 1 évet simán kibír, tehát a garancia nem előny. köszi a választ :R

Tiszta Windows, rendes ház!

(#4983) GrandS


GrandS
senior tag

Melyik mappában vannak az alapértelmezett háttérképek?

(#4984) #79335424 válasza scabi78 (#4982) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csak hogy pontosan értsem. Az a kérdésed, hogy itt, a topikba írogatók közül vannak -e olyanok, akik külföldről, interneten rendelték a kütyüjüket? Erre nem találtál választ a topikban???

(#4985) oba válasza scabi78 (#4982) üzenetére


oba
addikt

mindenki külföldről vette, a legtöbben geekbuying.com -ról vagy dx.com -ról
sokan túl naívak voltak és a 80-100 dolláros pakkot 11 dollárért megrendelték ebayről és kaptak egy kínai munkásember gondosan becsomagolt szellentését... szóval az ebayyel óvatosan

(#4986) fattika válasza scabi78 (#4982) üzenetére


fattika
csendes tag

Az ebay-ről rendeltem a sajátomat, illetve hármat. A háromból egy rossz volt, annak a cseréje még folyamatban. A másik kettő működik rendesen, de a Sunvell chipes klónból jutott nekünk. 50 $ körül már reális az ára és akkor bízhatsz benne, hogy meg is kapod.

(#4987) KIZS válasza #79335424 (#4951) üzenetére


KIZS
aktív tag

Távirányítós konnektor? Én anno valami 4000 pénzért vettem egy barkácsáruházban három darabot (egy távirányítóval). Ilyenbe van dugva van pl. a T-től kapott router fent a padláson, így kifagyás esetén nem kell felcsaszlatnom kihúzni/bedugni :)

(#4988) #79335424 válasza KIZS (#4987) üzenetére


#79335424
törölt tag

Volt szó erről is. De én vmi távelérős megoldáson agyalok. A végső cél nem a kütyü elérése, hanem esetleg a kütyü lenne az eszköz, amivel indítanék másik eszközt. Pl. szeretnék távelérés céljából elindítani egy áramtalanítással kikapcsolt PC -t úgy, hogy nem tartok állandó jelleggel tárva-nyitva egy kaput (forwardolt portot) a hálózaton. Hanem sms-parancsal, a kütyün keresztül vezérelnék egy relét, ami áram alá helyezi és egyúttal el is indítja a PC -t. Majd a PC nyitná a portot az eléréséhez.

(#4989) itanczos


itanczos
senior tag

2 napja próbálok feléleszteni egy mk802III-as ketyerét.
Elvileg offtopic lenne, de mégsem az!
Mert sajna nem csak arra típusra jellemző, hogy pár óra vagy pár nap használat után téglásodik a ketyere.
Úgy néz ki, hogy a NAND flash chip a bűnös.
Jelenség, hogy lefagy a ketyere és utána nem indul, vagy csak néha pár percre.
Flash-elni nem lehet, hiba üzenetet kapsz, és leáll a frissítés.
"Download boot fail"
Szóval, sajna olvasgatva netet, ez sok embernél előfordul... :(

Ennek kapcsán megkerestem a Concorde-ot. Sok hasznos infót kaptam tőlük ezzel a problémával kapcsolatban, amit ezúton is köszönök!!!
Mert bizony olvasnak bennünket! :)

Közben az én geekbuying-os rendelésem is státuszt váltott: már vámolás elé állítva.
Remélem, lehetőségem lesz összehasonlítani a Concorde-ossal! ;)

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4990) #79335424 válasza itanczos (#4989) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze, hogy olvasnak minket. Ezt én is írtam már korábban. Azt nem értem, hogy a saját fórumukat miért nem olvassák. Nem hiszem, hogy tudnék ennél provokatívabb lenni a specifikációjukban megadott információkat illetően. De 5 percel ezelőtt még szerintük az Ő kütyüjükön 1920x1080 -as HDMI kimenet és 3db otg port volt. Pedig nem lenne nehéz sem igazolni, sem elnézést kérni és megváltoztatni.

[ Szerkesztve ]

(#4991) MGa73


MGa73
tag

Sziasztok!

Ime a MyAudiós példány.
Ha jól azonosítottam a fénykép alapján ez inkább egy UG802-es. Javítsatok ki ha nem így van.





(#4992) itanczos válasza MGa73 (#4991) üzenetére


itanczos
senior tag

Szia! Mibe fájt ez a ketyere?

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4993) MGa73 válasza itanczos (#4992) üzenetére


MGa73
tag

19.990.- 2 év garancia

(#4994) itanczos válasza MGa73 (#4993) üzenetére


itanczos
senior tag

A 2 év garancia jól jöhet! :)

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4995) MGa73 válasza itanczos (#4994) üzenetére


MGa73
tag

Neked volt már több ami nem működött, helyesebben ami később ment tönkre?
Nekem folyamatban van egy MK808B visszapostázása szintén NAND és nem flashelhető.

[ Szerkesztve ]

(#4996) #79335424 válasza MGa73 (#4993) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az számlaképes árnak egész jó. Kicsit árnyalja a képet, hogy csak 4G nandflash, mínusz egy usb port és vszínűleg még ICS. Ez volt az első RK3066 -os. Gondolom, ezt vágta hozzá occón a kínai a MyAudióhoz. Persze vevő oldalról a 2év gari sok mindenért kárpótol.

(#4997) MGa73 válasza #79335424 (#4996) üzenetére


MGa73
tag

4.1.1 JB van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#4998) #79335424 válasza MGa73 (#4997) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hmmm... Akkor már frissítették. Hamarjában átfutottam az Armtvtechet, de ott gyáriban még csak egy screenshotot láttam JB -vel. Az USB -t úgy értem, hogy elvileg ezen egy táp van, egy normál USB, egy mikro sd hely és slussz. Nincs plusz mikro, vagy mini USB port. Rosszul tudom?

update: látom, közben rájöttél. :)

[ Szerkesztve ]

(#4999) MGa73 válasza #79335424 (#4998) üzenetére


MGa73
tag

Jól tudod. Táp és 1db USB. Tudom, hogy ez nem az a topic, de ezt a normál USB-n keresztül lehet flashelni?

(#5000) #79335424 válasza MGa73 (#4999) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nyugi, ez is RK3066, szóval amíg nem lesz tömeges vásárlás ebből a kütyüből (ami azért megeshet), addig jó topikban vagy. Majd ha erről kezd szólni, akkor nyitttok neki sajátot. Jó kérdés ez a flashelés. Ha nincs rajta vmilyen reset, amivel download módba lehet rakni, akkor csak óvatosan. Persze, ha van gari..... ;] sztem nézd át a topikját az armtvtech -en.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.