Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4401) Z_T válasza mimey (#4393) üzenetére


Z_T
aktív tag

Nem, dehogy.

Van jónéhány XBMC Video Add-on, amit feltettem. Így jön streamelve az Al jazeera élőben, de a PC-s verzióban pl jön a BBC is, azaz "simán netes TV adásként" működik!

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#4402) defybrillato


defybrillato
csendes tag

Sziasztok!

MK808 újdonsült tulajdonosa vagyok.

Azok kedvéért, akik még gondolkoznak a rendelésen:

Geekbuying.com-on rendeltem meg január 28-án 51$-ért (paypal fizetés, 2$ volt az árból a biztosítás, szállítás ingyen), február 12-én érkezett meg.

Volt hozzá eu-s átalakító, a táp 2A-os.

Egyből lenne is egy kérdésem, amire nem találtam meg a választ itt a fórumon (lehet, hogy nem jól kerestem?). PC-s USB billentyűzettel szeretném eléreni, hogy magyar legyen a kiosztás - és ha lehet, akkor a PC-n megszokott elrendezéssel. Van erre valami egyszerű megoldás?

Másik kérdés, hogy ha szeretném elérni, hogy LAN-on PC-ről rá-"RDP"-zzek az MK808-ra, az megoldható-e.

Nem rootolt, gyári androiddal nyúzom.

Köszönöm!

(#4403) RufuszX válasza defybrillato (#4402) üzenetére


RufuszX
senior tag

1. kérdésre a válasz már többször volt a fórumon: External Keyboard Helper.
2. kérdéssel nem foglalkoztam még, majd más segít.

(#4404) dqdb válasza RufuszX (#4403) üzenetére


dqdb
nagyúr

A második is sokszor volt: Webkey.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#4405) oba


oba
addikt

Ez volt már?

LiNK

Elvileg van még 32 darab, és elég barátságos áron adja. És még designos fehér színű is :D

(#4406) mimey válasza Z_T (#4401) üzenetére


mimey
tag

Köszönöm szépen a válaszod. Egyébként a dvb vevőkkel kapcsolatos fórumon olvastam, hogy a stickemhez való driver linuxon működik, de még meg kell találnom az android drivert hozzá. Ha megtaláltam és működésre bírtam, megírom.

(#4407) RexpecT válasza sirarcheer (#4390) üzenetére


RexpecT
addikt

Szerintem leszedem a legújabb Finless romot és megnézem azon :) :R .

(#4408) claire78 válasza defybrillato (#4402) üzenetére


claire78
senior tag

Én február 6-án rendeltem egy MX2-t a geekbuying-ról. Azóta nem kaptam semmi levelet tőlük, és "követni" sem tudom, nem hoz semmi eredményt.
Te kaptál tőlük vmi levelet, h feladták vagy vmi??

[ Szerkesztve ]

(#4409) Liar válasza janos.cs (#4389) üzenetére


Liar
tag

Regisztrálj az armtvtech fórumra és jelentkezz be, úgy le tudod tölteni. A regisztráció később is jól jöhet majd.

Minden USB kütyühöz driver kell, ami vagy van az épp használt rendszeredben, vagy magadnak kell feltenned. Így, ha van a készülékedhez fordítva driver, akkor működik, de mindenhez biztos nincs.

(#4410) vlevi


vlevi
nagyúr

NNNaaaa. Meguntam a nézegetést. Rákattintottam a Buy Now gombra a geeken egy Mk808-ra. Kékfog nem kell, ezért nem a B-t vettem. Talán eggyel kevesebb hibalehetőség.
Sokat "nyomott" a latban, hogy erre írják, hogy már van gyári 1080p-s firmware. Én egy 40" méretű tévén használnám, oda pedig ez kell.
Majd meglátjuk. Ha nagyon nem tetszik, akkor talán el lehet sózni a PH-n azért az 50dodó körüli áron. De ha mégsem, akkor rajtam marad, sokkal nagyobb baromságokra is kiadtam már sokkal több lóvét (pl. most cseréltem a gépem belsejét teljesen indokolatlanul, az 5× ennyibe került...)
De szerintem nem lesz vele bajom.

(#4411) #79335424


#79335424
törölt tag

Holnapra életet kéne leheljek az MK808 -ba. Segítsetek légyszi felfrissíteni az ismereteimet! Próbáltam keresgélni az ARM -en, de nem találtam rá a tutira. Mi mostanság egy jó rom - kernel összeállítás? Most 1080 van rajta (tán Finless 1.5), de borzalmas. Szeretnék visszamenni 720 -ra. Ha jól emlékszem, van vmi olyan cucc, ami megoldja a nincsképeffektust. Esetleg van vmi CWM -es verzió is? Köszi!

Egyébként ez a kis 1080 -as kirándulás választ adott néhány korábban felvetett kérdésemre. Pl., hogy mi történik, ha az 1080 -as kernellel, 720p -s megjelenítőre dugjuk a kütyüt és átállítjuk a felbontást 720 -ra. Semmi. A menüben lévő felbontás csupán parasztvakítás. Az AnTuTu ugyanúgy 1080 -at mutat és az ikonok is maradnak hangyák. De ami a legrosszabb, hogy a kütyü ugyanúgy szenved (AnTuTu nem érte el a 6000 -ret, 1400 -as procival). Most már tényleg érdekel, hogy Concorde -éknak hogy sikerült ebből, jól működő kütyüt varázsolni. Van egy tippem a válaszra.

(#4412) vlevi válasza vlevi (#4410) üzenetére


vlevi
nagyúr

Meg még leütöttem egy saját tápos USB HUB-ot, $5 volt ez is, free shipping.

Azért a saját táp, hogy garantáltan ne legyen gondja a sok rádugott eszközzel, esetleg 2.5"-os vinyóval.
Ráadásul néz is ki valahogy.

(#4413) mimey válasza claire78 (#4408) üzenetére


mimey
tag

Február 16-17.-ig ünneplik az újévet, addig egy fűszálat sem raknak arrébb. Utána fogják feldolgozni a rendelésed (az kb. 2-3 nap, míg érkeztetik az általad utalt összeget, postára adják, és kapsz tracking number-t).
Utoljára 22.-én rendeltem tőlük, 24.-én már megkaptam a tracking numer-t (feladták airmail-ként), 26.-án nyomonkövetéssel láttam, hogy a Magyar Posta érkeztette, vám elé állította, majd 31.-én kézhez kaptam (zéró vám). :)

(#4414) -=lacko=-


-=lacko=-
csendes tag

Sziasztok,

Tudna valaki segíteni egy mk808 /Finless 1.6-rom/ és egy AX88772A usb hálókártya sikeres összekapcsolásában? Egyszer sikerült, de akkor sem az ethernet lett az alapértelmezett hálózati eszköz, böngészni tudtam az interneten, de pl a market nem ment és az idő sem frissült, azt írta nincs internet kapcsolat.... hogyan lehetne belőni hogy az eth0 legyen az alapértelmezett és ne a wifi? :(((

Az RC11 távirányító vevőjével össze lehetne kapcsolni az XBOX 360 controllert az MK808-
al vagy az XBOX saját vevőjét kellene csatlakoztatni? :U

Köszi Laci.

(#4415) Z_T válasza -=lacko=- (#4414) üzenetére


Z_T
aktív tag

Be kell kézzel állítani az időt és akkor menni fog a market!

[ Szerkesztve ]

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#4416) Z_T válasza #79335424 (#4411) üzenetére


Z_T
aktív tag

Azt hittem, hogy az mk808-at elkapáltad, vagy a macska megrúgta ...

Nekem Finless 1.6 van rajta 2dark4u (Alex) @720-as kernelével. Jól megy!
Örülök, hogy próbálkozol a felélesztéssel, remélem menni fog!! :)

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#4417) #79335424 válasza Z_T (#4416) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi!
Még a döglődéskor egy kedves fórumtárs felajánlotta, hogy ránéz (ezúton is :R !!). Aztán visszaküldte, hogy megnézte, de szerinte semmi baja. Ne kérdezd, sztem X-akta! Viszont azóta nem volt időm vele foglalkozni, mert MX -eztem, meg egyebek. Már arra sem emlékeztem, hogy milyen rom -mal próbálkoztam utoljára. Aztán most beüzemeltem és az MX után először azt hittem, hogy véletlenül a 802 -est dugtam be. Aztán láttam, hogy 1080 -as rom. De ez még vszínűleg az első fullHD -s cucc lehet. Most még egyszer nekifutok a nagy monitorral. Ha most sem lesz kép, akkor mindent lepucolok róla, kap Webkey -t, PyLoad, meg torrent klienst, és ez lesz a kapocs az otthoni hálózatomhoz.

[ Szerkesztve ]

(#4418) Z_T válasza #79335424 (#4417) üzenetére


Z_T
aktív tag

Omegamoon épp most adott ki 4 új változatot a témában:

HDMI output with 720p fixed resolution
HDMI output with 1080p fixed resolution
DVI output with 720p fixed resolution
DVI output with 1080p fixed resolution

Innen letölthető!

[ Szerkesztve ]

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#4419) janos.cs válasza Z_T (#4418) üzenetére


janos.cs
tag

kernelt hogyan lehet frissiteni a legegyszerubben? ez valahogy eddig kimaradt nalam. cm10rom van fent nekem.de a recovery mod nem akar menni valamiert.

(#4420) imiadmin


imiadmin
őstag

valaki találkozott már az RA11 névre hallgató air mouse-val?

RA11 2.4G Wireless Keyboard 6-Axis Air Fly Mouse for Android TV/TV Box

A leírás alapján 6-axis giro van benne... :))

[ Szerkesztve ]

(#4421) #79335424 válasza janos.cs (#4419) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az hogy lehet? Úgy tudom, hogy a CM -ekben alapból van CWM. Nekem is volt, amikor még a béta CM rommal kísérleteztem. Terminálban reboot recovery -re nekem mindíg bejött.

(#4422) Z_T válasza janos.cs (#4419) üzenetére


Z_T
aktív tag

Finless féle Windows-os pogrammal ugyanúgy, mintha ROM-ot flash-elnél, de csak a kernel-es sor legyen bepipálva és betallózva hozzá a kernel.img!

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#4423) konzi válasza -=lacko=- (#4414) üzenetére


konzi
aktív tag

xbox kontrollerhez van pc vevo,azzal mukodik,en azzal hasznalom :)

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#4424) #79335424 válasza Z_T (#4418) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Elolvastad az előző posztját, amire hivatkozik? Szerény angol tudásom miatt nem állítom, hogy minden részletét értem, de nagyon izgalmasan hangzik. Jól gondolom, hogy ez alapján a parasztmódszer az, ha tartok néhány kernelt az sd -n és CWM ből felrakom azt, amire szükségem van, aztán reboot? A kifinomultabb módszer pedig egy init.d script, ami átállítja az opciót a kernelben. A profi megoldás pedig egy program GUI -val, ami cserélgeti az init.d scripteket (vagy sor elejére rakott kettőskereszttel deaktiválja az épp nem kellőket).

[ Szerkesztve ]

(#4425) janos.cs válasza #79335424 (#4421) üzenetére


janos.cs
tag

az a fo problema hogy a belso tarba alap nem tudok menni CWM modban.

(#4426) janos.cs válasza Z_T (#4422) üzenetére


janos.cs
tag

amikor bevan tallozva utana siman run es ennyi volt a kerneles?

(#4427) janos.cs


janos.cs
tag

ha mondjuk egy rom managert felteszek az orvosolja nekem ezt a problemat?

(#4428) Z_T válasza #79335424 (#4424) üzenetére


Z_T
aktív tag

Aha, szerintem, jól gondolod! Izgi.
Az init.d boot script-es megoldás egy cserélgetős programmal pedig elegáns!

OFF
Erről jut eszembe: a minap letöltöttem az Android SDK-t Windows-ra, és végigjátszottam egy két leckét a tutorial-ból! Te jó ég! Több, mint 20 éve megszáradt a plecsni a prog. mat. oklevelemen!
ON

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#4429) #79335424 válasza Z_T (#4428) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jó játék, bár nem merültem bele. Amikor elkezdtem droidozni, akkor letöltöttem az X86 verziót is (talán még Eclair volt). Aztán egy paraszt húzásuk miatt, a lelki békém kedvéért egyszer felhívtam a Samsungot, hogy mit tegyek, sehogy sem tudom csatlakoztatni a telómat a PC -hez. Kérdezi a jól képzett technikus, hogy milyen oprendszert használok? Mondom neki, hogy természetesen Androidot. Na, ez megadta az alaphangot nála. Kezdi magyarázni az okostelefon ostoba tulajának, hogy azt tudja, hogy Androidos a teló, de Ő azt kérdezte, hogy a számítógépen mi van? XP? Vista? Mondom neki, hogy elsőre is értettem, ezért mondtam, hogy a kompatibilitási problémák elkerülése végett, természetesen Android. Csönd lett, nyelt egyet, majd halkan közölte, hogy sajnos, ahhoz nem tudok csatlakozni az Androidos telóval. Aztán még kérdeztem tőle ezt - azt arról, hogy ez hogy lehet. Egészen lenyugodtam, mire letettem a telefont. Jó dolog az ügyfélszolgálat.
Egyébként ha érdekelnek az ilyen fejlesztői érdekességek, akkor keress rá az Aroma installer -re! Most botlottam bele egy Wanam JB rom kapcsán. Azért az meglepett, hogy érintéssel vezérelhető, teljes értékű fájlkezelő van egy recovery -ben. Nem emlékszem, hogy láttam volna ilyet a Windows helyreállító üzemmódjában. :D

[ Szerkesztve ]

(#4430) #79335424


#79335424
törölt tag

Azt szeretem az Androidban, hogy mindíg meg tud lepni valamivel. Felraktam a Finless 1.6 - KIZS kernel - CWM triót. Gondoltam, hagyom a méltán híres wifi modult összebarátkozni a routeremmel. Kajáltam egyet és mire visszaértem, net még sehol, viszont a következő hibaüzenet fogadott: "Került, rossz minőségű internetkapcsolat." Na, azért ehhez pofa kell!

(#4431) oba válasza #79335424 (#4430) üzenetére


oba
addikt

és ez miért az android hibája? :)

sokan írták, hogy az 1.5 -el ment nekik a wifi, 1.6 -al nem... próbáld meg te is esetleg 1.5 -el

[ Szerkesztve ]

(#4432) fattika


fattika
csendes tag

Elhangzott már több kérdés az aktív USB HUB-bal kapcsolatban, megosztanám a saját eredményeimet :)
Vasárnap este egy darab USB-vel maradt az MK808-asom és égetően szükségem volt egy HUB-ra, hogy legalább az egér és a billentyűzet menjen.
A Media Markt volt az egyetlen választás, így oda mentem és válogattam.

Az aktív darabok legolcsóbbja 7000 Ft volt, amit nem tudtam bevállalni, de a passzívak is 2500 Ft-tól indultak, amit szintén sokallottam.
Találtam végül egy végtelenül egyszerűnek tűnő darabot árcimke nélkül. Odavittem a személyzethez, hogy mennyi is ez, rövid kódolvasás után 1990 Ft-ot mondott, amit elfogadhatónak gondoltam. Megvettem, hazavittem és otthon meglepetés ért. Van rajta tápcsatlakazó. A lényeg, hogy találtam is otthon kompatibilis tápot, így a HUB nemcsak az egeret és billentyűzetet viszi, hanem a külső vinyót (saját tápellátás nélküli) is egyetlen USB portról!

Ha valakinek nem lenne ilyen tápja otthon az e-bay-en 2 $ kábé.

Szerintem elég jó megoldás... Remélem valakinek segítség.

A HUB márkája Speedlink.

A színe más, de egyébként ez a darab az.

[ Szerkesztve ]

(#4433) strogov válasza #79335424 (#4411) üzenetére


strogov
senior tag

"Most már tényleg érdekel, hogy Concorde -éknak hogy sikerült ebből, jól működő kütyüt varázsolni. Van egy tippem a válaszra."

Jól tippeled: sehogy. Vagy 720-as a kernelük, vagy használhatatlan a cucc. A stock 1080p kernel egy rakás szar ... viszont deklaráltan béta.

(#4434) csili123


csili123
csendes tag

Sziasztok
Ezzel a készülékkel megoldható az hogy egy usb vinyoról játszón le filmet és DTS hangot vigyen át a tv-re ahonnan opticával megy a hang át hifire?

ez működőkepés koncepció?

Köszi előre is

csili

(#4435) strogov válasza csili123 (#4434) üzenetére


strogov
senior tag

Az Android jelenleg nem támogatja az 5.1-et. A legtöbb amit ki tudsz hozni az 2.1.

(#4436) strogov válasza strogov (#4435) üzenetére


strogov
senior tag

Mivel állandóan visszatérő téma ezért egy kis pontosítás az RK3066 adatlapjáról:

1.2.11 Audio Interface

I2S/PCM with 8ch
--------------------------
- Up to 8 channels (4xTX , 2xRX)
- Audio resolution from 16bits to 32bits
- Sample rate up to 192KHz
- Provides master and slave work mode, software configurable
- Support 3 I2S formats (normal , left-justified , right-justified)
- Support 4 PCM formats(early , late1 , late2 , late3)
- I2S and PCM cannot be used at the same time

I2S/PCM with 2ch
--------------------------
- 2 independent 2ch I2S/PCM interface
- Up to 2 channels (2xTX, 2xRX)
- Audio resolution from 16bits to 32bits
- Sample rate up to 192KHz
- Provides master and slave work mode, software configurable
- Support 3 I2S formats (normal , left-justified , right-justified)
- Support 4 PCM formats(early , late1 , late2 , late3)
- I2S and PCM cannot be used at the same time

SPDIF
---------
- Audio resolution : 16bits/20bits/24bits
- Software configurable sample rates (48KHz, 44.1KHz, 32KHz)
- Stereo voice replay with 2 channels

Tehát HDMI-n ha a 8 csatornás kimenetet használták, és lesz támogatása akkor kijöhet 8 csatorna, de jelenleg nincs. Szerintem egyébként is csak a 2 csatornát használják.
Sok box-on látni SPDIF kimenetet. Ha ezek RK3066-tal szereltek, és ennek a kimenetét használják (mindegyik ilyen), azok _soha_ nem lesznek képesek kettőnél több csatorna kiküldésére ezen a kimeneten.

[ Szerkesztve ]

(#4437) cSuwwi válasza strogov (#4436) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

USB-s 5.1 hangkártya? Csak annyi kell, hogy támogassa a kernel, biztos van ilyen.

(#4438) strogov válasza cSuwwi (#4437) üzenetére


strogov
senior tag

Igen. Itt alapvetően az RK3066-ról van szó (mint nem 5.1 támogátású HW). AML8726 + XBMC + Android 4.1.1 tud normális 5.1-es hangot ... a fórumok alapján.
Állítólag rockchip is dolgozik a megoldáson ... állítólag.

Akinek az 5.1 létkérdés az szerintem várjon 6-8 hónapot ameddig tisztázzák a dolgokat. A 24fps is hasonló probléma.

[ Szerkesztve ]

(#4439) sirarcheer válasza strogov (#4438) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Vagy vesznek célhardvert, ami tudja alapból ezeket + 3D-t is némelyik.
Itt is linkeltek nemrég.

PSN: sirarcheer

(#4440) #79335424 válasza oba (#4431) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem írtam, hogy az Android hibája. De egyébként lehet, hogy igazad van és nem maga az Android rendszer küldi az üzenetet. Én csak arra utaltam, hogy sztem pl. "a kapcsolat nem jött létre" helyett kissé nagyképű az utalás, hogy kisfiam, nem képzeled, hogy Én, a csúcs modulommal majd csatlakozom a fostalicska Linksys E3000 routeredhez? Az ilyet én messziről elkerülöm. Toljál ide nekem vmi rendes jelet, ahhoz majd csatlakozom...ha akarok. :)

[ Szerkesztve ]

(#4441) pistike75


pistike75
csendes tag

Sziasztok!

Megjött a kicsike. Ez ám a sebesség :) Kedden megrendeltem az ebay-ről, ma délelőtt csengetett vele a postás :) Kicsit szívó volt, hogy ugye azt írták, hogy mellékelnek hozzá angol adaptert, de közben nem adaptert mellékeltek, hanem egy komplett 2A-s tápot angol dugóval, viszont a sajátját meg kiszedték belőle, pedig ázsia-európai átalakítóm van, az UK-EU sajna nincs. Előszedtem hát egy kis usb tápot, hátha... de nem. Aztán egy hirtelen ötlettől vezérelve bedugtam a tv usb portjába és láss csodát, műkszik :)
Nemtommilyenkernel meg ilyesmi mi van rajta, de nekem egyelőre úgy tűnik, nincs tele mindenféle kínai szoftverrel, bár sokat még nem tudtam vele foglalkozni, mert munka van.
Viszont kérdés: tudtok ajánlani valami frankó remote appot hozzá? Csak mert távszabit egyelőre nem rendeltem, gondoltam megnézem, mit tud a gép és ha bejön, majd utána ráérek beruházni...

(#4442) sirarcheer válasza #79335424 (#4440) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Nekem pont ma reggel volt ilyen üzenetem, de az a T-s wifi router hibája.
Hetenként kb 1szer újra kell indítani és akkor működik.
(Itt csak ADSL van nem tudom Linksysel kiváltani :( )

#4441:
Persze: Remote Apps

[ Szerkesztve ]

PSN: sirarcheer

(#4443) itanczos


itanczos
senior tag

Sziasztok!

No, sikerült pár nap alatt végigolvasni ezt a több mint 4000 hozzászólást! :)
Bevallom, informatikusként sok hasonló fórumot olvasgatok, de ez különösen tetszett!
Eltekintve attól a kb 10 kérdéstől, amit a lustább olvasgatók újfent megkérdeznek, jól összeszedett, informatív, tanulságos hozzászólásokat olvastam! :R

Szeretnék jelentkezni a témához aktívan hozzátevők táborába! :)
Már évek óta foglalkozom android-dal (az első két hivatalos androidos telefonom megvolt), és már az 1.2-es verziót is imádtam! (Azóta kicsit elcsábultam az alma felé, de a "bandi" mindig a szívem csücske marad!)

Szóval, hagy válaszoljak pár kérdésre az elmúlt 4000 hozzászólásból mazsolázva:

Kernel, ROM: Nem kell túl misztifikálni! A kernel felelős a HW és maga az android rendszer összekötéséért. Vagyis ahogyan itt is többször elhangzott, a kernelben vannak a "driverek". Egy HW elem támogatottsága első sorban a kernelen múlik! Persze hiába ismeri fel a kernel az adott elemet, ha azzal nem tud mit kezdeni az android.
A kernelben vannak belső és külső "driverek". A belsőket csak kernel cserével lehet bővíteni, viszont létezik egy úgynevezett modul rendszer linux alatt (Linux eredetileg nem egy oprendszer, hanem maga a kernel!), amivel egy kernel forrás birtokában lehet a meglévő kernelt bővíteni a kívánt "driverrel"!
A legtöbb jelenleg használatos eszközhöz tartalmaz a stock kernel forrása "drivert". Ezért ritkán van szükség a hw elem gyártójától való forrás beszerzésére.
Mint pl. a MEDIATEK wifi forrása. Nem szükséges egy eszköz kernel dirver-ének forrása ahhoz, hogy mondjuk egy saját fordítású kernellel használjuk. Ehhez elég a már lefordított modul, vagy ha be akarjuk építeni a kernelbe, akkor annak a bináris object állománya. Anno így volt NVIDIA driver linux alatt.

ROM adroid-os eszközöknél több részből áll. Ezek egyik része a RECOVERY. Ez egy külön partíció, KÜLÖN kernellel! Ez mini oprendszer! Nincs közvetlen kapcsolatban a SYSTEM partícióval, illetve az azon lévő rendszerrel!
Pont arra való, hogy ha az ember elkefélte a rendszert, akkor kijavíthassa! Abból tudjon frissíteni, stb...
Persze létezik egy BOOT rész is, ami linux-ot ismerők számára talán a LILO-ra, GRUB-ra hasonlít. Az indul el először, az húzza aztán be az adott kernelt.

Szóval, lehet simán ClockWorkMod recovery-nk mondjuk gyári FW-vel, vagy épp fordítva.
Ez eredetileg nagyon jól ki lett találva! Anno, mikor még a 1.6-os androidot magyarítottuk, nagy szolgálatot tett. Vagy 100x flash-eltem újra a HTC Dream-ot és a Hero-t. :)

Aki buherálni szeretné a ketyeréjét, javaslom az ADB beizzítását! Ezzel gyakorlatilag a kernel elindulása után monitorozhatjuk a ketyerét, látjuk a hiba üzeneteket (debug). Parancsokat adhatunk ki egy virtuális terminálon.
Az android-os SDK is hasznos lehet (az ADB-t is tartalmazza), van egy debug alkalmazás, amivel látjuk akár szálakra bontva a debug konzolt és akár képernyő mentést is csinálhatunk! :)

Bocsánat, ha nagyon belemerültem... :)

Szóval, szívesen segítek, ha kérdéseitek vannak!

Sajna én is belefutottam egy kétes ebay-es megrendelésbe: [link]
Utána kezdtem el olvasni ezt a topic-ot... :(
Még várok pár napot és ha nem történik változás, elindítom a pénz vissza kérést.

Akinek esetleg volna eladó példánya, akár hibás is érdekelne, akkor jelezze!

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4444) #79335424 válasza sirarcheer (#4442) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem merültem bele a T -s ADSL rejtelmeibe, de miért nem lehet kiváltani? PPPOE van. Ha a T azonosítja az eszközt, azt gondolom, mac alapján teszi. Ha klónozod a mac -et, az nem elég? Van vmi extra azonosító chip a T -s routerben?

(#4445) itanczos válasza pistike75 (#4441) üzenetére


itanczos
senior tag

Tudsz link-et adni, ahonnan vetted?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4446) itanczos válasza #79335424 (#4411) üzenetére


itanczos
senior tag

Somatom!
Concorde-tól van pár jó ismerősöm! :)
Tudtommal ők nem mélyednek bele a rom-ba! A gyártótól kérnek ilyen esetben segítséget!
De mivel itt nincsenek nagy eltérések szoftveresen, nem tartom valószínűnek, hogy ne tudnánk meg, ha már létezik jól működő 1080p.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4447) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

Most jelezett vissza a DX, hogy postára adták az AX88772B-t.
Ez az az usb-lan adapter, ami normális sebességgel megy. Aki hálókábellel akarja összedrótozni (hogy gyorsabb legyen) most rendelhet (akár innen a DX-ről, itt nem vernek át, mint az ebayen páran)

(#4448) itanczos


itanczos
senior tag

Másik téma:
Elhangzott a külső USB-s tunerek kezelése.
Engem is érdekel a téma. Pár hete a TP-LINK 1043-ra is felhegesztettem egy DVB-C vevőt! :)
A kernelben jócskán kell mókolni, hogy működjön, de még a 400MHz-es TP-LINK is szórta a 2 HD cstornát egyszerre! Egyedül az USB-s rögzítés volt a szűk keresztmetszet! :(

Sajna azért az USB jó dolog, de ne felejtsük el, hogy dolgozik a proci rendesen ám az USB-s műveleteknél! Főleg, ha minden azon keresztül van ráaggatva a kütyüre! Ezért jó megoldás, ha több natív usb port van a ketyerén! De ne tévesszük össze a dobozba integrált usb-hub-bal!

Szóval, nekem a célom az, hogy a mostani Atom-ION alapú HTPC-met (Ubuntu, XBMC, TVHeadend) váltsam ki ezzel a ketyerével! Hogy erre elég lesz az android, vagy linux kell, az majd eldől...

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4449) Z_T válasza itanczos (#4448) üzenetére


Z_T
aktív tag

Üdv a klubban!
Ha bármi "kikivánkozik" Belőled: ne fogd vissza magad! :C

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#4450) itanczos válasza Z_T (#4449) üzenetére


itanczos
senior tag

Sajna most csak egy Concorde TAB 7.1-em van (2.3-as bandival), ami viszont nagyon lassú, ezzel nem tudok tesztelni.
Amint meglesz a kütyü, mehet a buhera! :)

Addig is szívesen segítek! :)

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.