Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) droid32


droid32
csendes tag

Sziasztok!
Ma olvastam a Konzol újságba az androidos kütyükről.
Már ott is foglalkoznak vele, igaz az mk803-ról.Nem is tudtam,hogy olyan is létezik :(
Továbbá foglalkoztak azzal is, hogy beszáll a konzol világba is.
Olyan kütyüvel ami kézi konzol tegra 4 talán de ebbe nem vagyok biztos, hogy 3 vagy 4.
Amit írtak róla, hogy pc játékok futtatására is alkalmas lesz.
egy oldalt megosztok ott lehet bővebben olvasni róla
[link]

még egy hír az origon találtam egy tenyérnyi konzol is jön

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4252) fattika


fattika
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni a ROM flash témakörében. Megpróbálkoztam vele Rufusz leírása alapján, de sajnos siralmas eredmény született.
- MK 808-asnak rendeltük, a dobozon is az volt jelölve, de volt benne BT.
- Kicsit vakargattam a fejem, hogy mi legyen de előszőr a sima 808-as 1.6-os Finless-t tettem fel.

Minden tökéletesen végigment az előírásoknak megfelelően - a leíráshoz képest az volt az egyetlen eltérés, hogy a kék LED végig világított -, majd a művelet végeztével a program már nem látta az eszközt. Gondoltam ez így van rendjén, rádugtam a TV-re, cca 2 mp-ig világított a kék LED és utána se kép se hang.

Megpróbálkoztam utána a 808B-s ROM-mal is, ugyanilyen eredménnyel.

Van valakinek javaslata, hogy mit és honnan érdemes megpróbálni? Tudom, hogy túlzás a kérés, de ha lehetne amolyan lépésről-lépésre módon, ahogy Rufusz is tette a leírásban.

Ha ez segítség, amikor szétpattintottam a dobozt, hogy megnézzem mi is ez, akkor a nyákra a SunVell808
V1125 volt írva.

Előre is köszönöm!

(#4253) janos.cs válasza fattika (#4252) üzenetére


janos.cs
tag

nalam is volt hasonlo. special nekem kernel problema volt. az volt hogy miutan keszen volt a flesseles kigyulladt a kek led majd hirtelen kialudt.amikor a tvre dugtam nem tortent semmi.

(#4254) PcCar válasza fattika (#4252) üzenetére


PcCar
tag

Hasonlísd össze a #3836-os hozzászólásban látható képpel a mini pc-t.

Ha a felső változatra hasonlít az eszközöd, tedd fel a #3844-es hozzászólásban az első linkről letölthető firmware-t, amennyiben az alsóra hasonlít, tedd fel a második linkről letölthető firmware-t.

#3970-es hozzászólásban találsz szoftvert, drivert, leírást.

(#4255) Liar


Liar
tag

Mindenféle gondom van az aktív usb hubommal, szerintem a végét járja. Kérlek írjatok ajánlatot, hogy ti mit használtok. Táppal együtt kapható, főként minél olcsóbb free shippinges, de tapasztalat alapján jól működő érdekelne. Sima MK808-am van.

(#4256) fattika válasza PcCar (#4254) üzenetére


fattika
csendes tag

Az alsóra eléggé hasonlít, de azzal sem ugyanolyan. Mindenesetre köszönöm máris próbálom, csak a Deposit ugye...

(#4257) fattika válasza PcCar (#4254) üzenetére


fattika
csendes tag

Köszönöm a segítséged, de sajnos ez sem vezetett eredményre. A jelenség ugyanaz. Sikeresen végigmegy a telepítés, a logfile semmilyen hibát nem jelez.
Az utolsó sor után ********Restore done Success<1> Fail<0> Time <128437>ms****** leválasztja az eszközt.
Utána rádugom a TV-re két másodperc kék led és ennyi...

Volna esetleg még ötleted?

(#4258) janos.cs válasza fattika (#4257) üzenetére


janos.cs
tag

kernel es kabel csere.

(#4259) prmcsk válasza Liar (#4255) üzenetére


prmcsk
addikt

Én ilyet vettem hozzá...

három ezeré no free shipping, de rendesen működik, pedig már csak egy lyuk szabad. ;]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#4260) uzsz válasza uzsz (#4249) üzenetére


uzsz
senior tag

Már kipróbáltam kábel, táp cserét, kínomban tetem fel új rom-ot is de semmi.
Ugyan úgy kék led 2-3 sec ig világít aztán annyi.
A kütyü így néz ki:
[link]

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#4261) Z_T válasza fattika (#4257) üzenetére


Z_T
aktív tag

Erease NAND -ot csináltál a flash előtt??

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#4262) uzsz


uzsz
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#4263) PcCar válasza uzsz (#4260) üzenetére


PcCar
tag

Mediatek wifi/bluetooth-al szerelt MK808B klón.
"Hozzávalók":#3970
ArmTvTech topik : [link] [link]

(#4264) uzsz válasza PcCar (#4263) üzenetére


uzsz
senior tag

Köszönöm uram.
Annyit megjegyeznék a kérdésem és a topic kapcsán, hogy lehet lama dolog de hogy lehet hogy az otg portba kell neki a táp hogy működjön?

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#4265) uzsz válasza PcCar (#4263) üzenetére


uzsz
senior tag

Megoldottad minden gondomat. Köszönöm

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#4266) fattika válasza uzsz (#4265) üzenetére


fattika
csendes tag

Sokat segítene, ha elárulnád hogy hogyan? Én biztosan hálás lennék.

(#4267) fattika válasza Z_T (#4261) üzenetére


fattika
csendes tag

Amíg a Fineless féle ROMokkal próbálkoztam, azzal a módszerrel haladtam amit Rufusz javasolt, tehát igen, csináltam.

Később, amikor már megpróbáltam az itt kapott tanácsokat követni, a "FAKE" MK808 kapcsán, akkor nem, mert az RK Batch Tools 1.5-ben nincs ilyen. Viszont ott is betartottam lépésről lépésre a leírást.

Összegzésképpen leírom a teljes folyamatot, bár annyi mindennel próbálkoztam, hogy már nem biztos, hogy pontos lesz:

Első alkalommal Rufusz leírása szerint akartam 1.6-os firmware-t rakni rá. Nem volt vele gond, azt hittem minden OK, csak amikor rádugtam a TV-re akkor két mp után kikapcsolt a LED. (Ez azóta is így megy minden kisérletre)

Próbálkoztam még:
- A Geekbuying gyárinak mondott ROM-jával
- Az itt belinkelt fake ROM-mal amit PCCar javasolt.

Mindig azt az utat csináltam, amit az adott ROM leírásában találtam.

Megpróbáltam másik UTG kábellel is, délután talán meg tudom próbálni másik PC-ről is.
Egyelőre ennyi, de ha van javaslat, nagyon örülök minden segítségnek.

(#4268) Mr.TuX


Mr.TuX
csendes tag

Sziasztok.

most vettem pénteken egy ug802-t itt van nálam megy meg minden de sehogy se boldogulok a rom telepítéssel!

ha valaki segítene azt meg köszönném!

Na most az van vettem egy ug802 hogy ez fog nekem fel le tölteni torrenten!
na első dolgom az volt szét kaptam a burkolatot és rá tetem 2 hűtő bordát mert a 2dark4u/Finless 1.7 szeretem volna rá tenni!
össze kötöttem a gépel ahogy kell de van 1 pont amit nem tudok meg csinálni sehogy se!
Össze van kötve a gépel és Reboot Bootloader módba kellene indítani Google play ről le szedtem 2 bootloader progit de mind a 2 az írja hogy nem root olt.
na erre a Moborobo és a SuperOneClick segítségével rootoltam de valami nem jó mert továbbra azt írja hogy nincs root olva!

UG802
Modellszám: MK802
Android: 4.1.1
Build-szám: mk808_300j1_27-10-2012
kernel: 3.0.8+

Nagyon szépen meg kérem aki tud kérem segítsen!

(#4269) Z_T válasza fattika (#4267) üzenetére


Z_T
aktív tag

2A-s a tápod?
Egyébként a másik pc is jó ötlet!
Milyen kütyüd van pontosan? mk808B ? Akkor a mk808-as ROM nem lesz jó szerintem!

[ Szerkesztve ]

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#4270) Flexy90 válasza Mr.TuX (#4268) üzenetére


Flexy90
senior tag

Rootolás után általában szükséges egy újraindítás, utána már rootoltnak fogja írni! :)

Xiaomi Fan

(#4271) Mike88 válasza Mr.TuX (#4268) üzenetére


Mike88
senior tag

Ha mégse, tedd fel először a finless 1.4-et, ha van otthon egy memkártya, én is úgy csináltam. Amúgy SuperSU, busybox ugye fent van?!
Totál felesleges a hűtőborda, ha csak feltöltésre lesz használva. Pasztáztad, hogy legyen egyáltalán értelme a bordának?

[ Szerkesztve ]

(#4272) fattika válasza Z_T (#4269) üzenetére


fattika
csendes tag

A Táp 2A-s. Tegnap délelőtt - ROM telepítés előtt - még ment a kütyü, minden jó volt.
A típusát nem pontosan tudom... A tokozás ugye nem segít eldönteni, a PcCar által mutatott fotókból az alsóra hasonlít jobban a gép, de az se tökéletesen olyan. Hivatalosan a dobozán MK808 volt, de - amikor még működött - volt benne BT.

Ha a másik PC-vel sem tudom telepíteni, akkor csinálok egy fotót róla, hogy segítsetek már eldönteni, hogy mi is ez...

(#4273) Hulioboy


Hulioboy
tag

Tud valaki esetleg olyan programot az MK808-hoz ami lejátszik iso fájlt, és van pár DB50-es filmem is.
Köszi

(#4274) Z_T válasza fattika (#4272) üzenetére


Z_T
aktív tag

Ugyebár az mk808-ban nincs BT! Az, hogy mi van a dobozán, nem mérvadó!
A Setup-ban az mk808-nál ugyan szerepel a BT, de ez nem jelenti azt, hogy van benne!!

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#4275) fattika válasza Z_T (#4274) üzenetére


fattika
csendes tag

Eszközt is sikerült vele párosítani, van benne BT.

(#4276) fattika


fattika
csendes tag

A másik PC se vezetett eredményre. Csináltam képeket a belsejéről. Tudja valaki, hogy ez melyik készülék és hogy mit és hogyan kell telepíteni rajta?


(#4277) ballu válasza fattika (#4276) üzenetére


ballu
tag

Szia!

Ezt nézd meg [link]

(#4278) fattika válasza ballu (#4277) üzenetére


fattika
csendes tag

Köszönöm, már nézem is!

(#4279) fattika válasza ballu (#4277) üzenetére


fattika
csendes tag

Ugyanaz az eredmény... :( Két másodperc kék LED utána semmi...
Pedig ebben most nagyon bíztam, mert a lapkára is ez a Sunvel van nyomtatva...

(#4280) Flexy90 válasza fattika (#4279) üzenetére


Flexy90
senior tag

Próbáld meg ezt.

Itt találtam.

Az az igazság, hogy szerintem bármelyik mk808/808B ROM-al el kellene indulnia, csak a wifi/BT nem működne, mert pont ebben a chipben különbözik a többitől. (eredetitől vagy más másolattól)

Xiaomi Fan

(#4281) ballu válasza fattika (#4279) üzenetére


ballu
tag

Szia!

Akkor ez ? [link]

(#4282) Bhalazs válasza janos.cs (#4250) üzenetére


Bhalazs
csendes tag

Nekem fent van és k400am van de le kell tölteni hozzá a bt/USB joystick nevű appot ami fizetős. Különben csak megjelenik a képernyőn a kurzor és úgy klikkelgetve nem az igazi.

(#4283) fattika


fattika
csendes tag

Flexy90: Köszönöm megnézem ezt is. Ha tényleg bármelyikkel kéne mennie, akkor nagy a baj, mert már annyifélét megpróbáltam és mindnek csak az lett a vége amit már korábban írtam.

Ballu: Neked is köszönöm, szép sorban haladok a variációkkal, közvetlenül ezután megnézem ezt is.

(#4284) Flexy90 válasza fattika (#4283) üzenetére


Flexy90
senior tag

Úgy látom Ballu is azt linkelte mint én, csak más forrásból.
Fontos info: HAS ONE KNOWN BUG: It only Powers up from OTG Port ! Not solved yet !

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Fan

(#4285) PcCar válasza fattika (#4283) üzenetére


PcCar
tag

Próbáld az otg csatlakozóban a tápot.
Többen írták, hogy csak úgy működik nekik.

(#4286) fattika válasza PcCar (#4285) üzenetére


fattika
csendes tag

Köszönöm! Csak egy fél órát késtél a tippel!!!! :)
A linkelt fórumon én is találtam egy ilyen sort: HAS ONE KNOWN BUG: It only Powers up from OTG Port ! Not solved yet !

Kipróbáltam és csont nélkül felállt!
Köszönöm mindenkinek a segítséget. Bár úgy tűnik, hogy ezzel elvesztettem egy USB portot :(

Jah és Flexynek is köszönöm!!!

[ Szerkesztve ]

(#4287) janos.cs válasza Bhalazs (#4282) üzenetére


janos.cs
tag

kiraly!koszi a valaszt .)

(#4288) Liar


Liar
tag

Próbált már valaki usb wifi adaptert? Van egy EDUP EP-MS8512-em, de nem tudom, hogy tudnám kipróbálni, hogy megy-e. Ha rádugom, semmi nem történik, de miért is történne, ha egyszer van ugye benne wifi? Hogy lehet átváltani az usb-s wifi-re vajon?

Olcsódejó Aktív usb hubra még szívesen várok további tippeket:
.../hsz_4255-4255.html

(#4289) uzsz válasza fattika (#4266) üzenetére


uzsz
senior tag

A fórumtárs linkjein minden megtalálható ahoz, hogy egy normális rom kerüljön a készülékre.
Miután felkerült rá, rájöttem, hogy az adapter kábelét nem a megjelölt bemenetbe kell bekötni, hanem az otg portba. Ezután felállt a rendszer és működik. Leszámítva a kapott kontroller egység touchpad ját, amivel még nem tudtam mit kezdeni.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#4290) uzsz válasza fattika (#4267) üzenetére


uzsz
senior tag

Fineless el én is próbáltam, de nem volt wifi.
Több helyenírják is hogy a 808klónokkal godok lehetnek.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#4291) uzsz


uzsz
senior tag

Apropó.
A cuccal kapott kontroller elég érdekes, mert az esetek 90% ában a touchpad használhatatlan, 10%ban meg remek. Minden más gomb gond nélkül működik. Erről tud valaki valamit?
(L:http://dl/upc/2013-02/10/13817_ylzpq4qcmxw7sxyq_20130210_181153.jpg)[link](/L)

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#4292) Liar válasza uzsz (#4291) üzenetére


Liar
tag

(#4293) vitezfeher


vitezfeher
tag

Olvasom, többen beleszaladtatok "olcsó" ebay cuccokba. Hát én is rendeltem 11 USD-ért MK808-at. Mire a Paypal fizetési procedúra lezajlott, az e-bay törölte a 100%-ban megbízható eladóját az összes cókmókjával együtt. Írtam az ebay és a paypal ügyfélszolgálatának, azt tanácsolta mindegyik, várjak, hátha jön valami. Holnap várom a postást...

(#4294) PcCar válasza Liar (#4288) üzenetére


PcCar
tag

Én is várok egy usb-wifi adaptert Realtek8191 chip-el.
Itt találtam hozzá leírást és drivert : [link]

(#4295) #79335424 válasza PcCar (#4294) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én úgy látom, hogy "nyaralni" ment. Hogy változik a világ. Eddig a kutyát sem érdekelte a kínai újév, most meg megáll az élet tőle. :)

(#4296) janos.cs válasza PcCar (#4294) üzenetére


janos.cs
tag

te ezt a leirast erted hozza? kicsit zavaros szamomra :/ ha erted akkor megoszthatnad velunk is. special erdekelne engem, csak kb talalgatni tudok hogy mit is kell csinalni.

[ Szerkesztve ]

(#4297) oba


oba
addikt

aki esetleg mostanában szeretné eladni/cserélni az mk808 -asát (vagy egyéb másféle rk3066 -os stickjét) mert mondjuk megunta vagy nem tetszik neki vagy rájött, hogy nincs is rá szüksége, az nézzen rá az aprómra, pls :) [link]

(#4298) PcCar


PcCar
tag

Próbálgattam a HD film lejátszást PC-ről DLNA szerveren usb-lan adapterrel.
(filmeket amúgy nem az MK-val nézem, TV médialejátszóját használom DLNA szerverrel)

Jelenleg nincs letöltve full HD filmem, csak 1920x800, később kipróbálom full hd filmekkel is.

Size................: 18.25 GB
Codec.............: x264
Resolution.......: 1920x816
Bitrate.............: 20 Mbps
Fps.................: 23.976

Wifi-n keresztül akadozott, usb lan-on folyamatos a lejátszás.

Eddig a RockPlayer2 -vel próbálkoztam, viszont usb-lan adapterrel nem látja a pc megosztást és a DLNA szervert, csak wifi-n.(programhiba lehet, mert a többi kliens ugyanúgy látja a megosztásokat)

Találtam egy nagyon jó ki app-ot, direkt vagy hálózati lejátszáshoz.Érdemes kipróbálni [link]
Ki lehet választani az alapértelmezett dekodoló eszközt. látja a pc-t, hálózatba kapcsolt tv készülékemet,stb..
Szép, könnyen kezelhető felület, miután kipróbáltam nem kerestem tovább..

Select to renderer :

- Tv készülékem
Mikor a tv van kiválasztva alapértelmezett dekodoló eszköznek, zene vagy film lejátszásnál megjelenik egy kis ablak a TV jobb alsó sarkában "videó(vagy audio) lejátszási kérelem érkezett külső eszközről" és a tv beépített média lejátszója dekódolja és indítja a médiát.Ilyenkor nincs léptetés, tekerés, pause stb, csak leállítás, viszont leállítás után visszalép az UPnPlay kezelőfelületéhez.Nagyon tetszik.

- Android Player (MK808B)
Itt a mini pc lesz a dekodoló hardver, és audió vagy videó indításnál ki lehet választani melyik telepített média lejátszóval kívánjuk lejátszani a médiát.

- eHomeMediCenter
Audió vagy videó indításnál, csak az eHomeMediCenter lejátszójának kezelő felülete jelenik meg, és szinte azonnal elindítja a lejátszást, tökéletes minőségben szaggatás nélkül.Ez azért érdekes, mert ha az eHomeMediCenter-el közvetlenül próbálok lejátszani mkv-t, minden esetben "Sorry, this video cannot be played." üzenetet kapok.

- PC
Audió vagy videó indításnál autómatikusan elindul a pc-n telepített PowerDVD 12 és a pc monitoron indul a lejátszás.

(#4299) cebulba


cebulba
csendes tag

Tábal gép ügyban van valakinek valami fejlemény?

Nekem ma jött egy kis borííték benne egy pici gyöngyel!
Ez lenne a 2 db táblagép! :W :W :W :W

Indítottam disputot , de azt írta a paypal hogy küldjem vissza a csomagot ,adjam meg a post trackot amit kapok és vissza fizetik pénzt!
A paypalon hol tudom meg adni ezt az adatot nekik?Mivel sehol nem találok ilyen!

(#4300) GrandS


GrandS
senior tag

Ma megkaptam én is, csak a munkahelyemre, itt meg nincs HDMi TV. Ha USB-n összedugom a PC-vel vakon, akkor tudok matatni a file-rendszerében?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.