Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4801) sbazsi válasza #03276800 (#4798) üzenetére


sbazsi
veterán

Lenne egy kérdésem:
Az általad linkelt játékok csak xbox controllerrel működnek megfelelően?
Egy air mouse-zal próbáltam párat, nem sok eredménnyel.

[ Szerkesztve ]

(#4802) itanczos válasza #03276800 (#4798) üzenetére


itanczos
senior tag

Hát... Az én kedvenc játék típusom, az autó szimulátor, nem jeleskedik bandin... :(

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4803) AnonyX válasza #79335424 (#4795) üzenetére


AnonyX
tag

Hello. Tegnap érkezett meg a Measy U2A Android TV stickem, eddig minden szuper, Measy RC11-el tökéletesen működik, viszont ezt a YouTube teljes képernyős verziót le tudnád írni? Csak mert cirka 4500 hozzászólás átnézése nem kis piskóta. Thx előre is.

(#4804) oba válasza #03276800 (#4798) üzenetére


oba
addikt

:K :DD

(#4805) pistike75 válasza AnonyX (#4803) üzenetére


pistike75
csendes tag

Idézem Somatomot (tegnap írta le nekem :)

"A youtube nem gond. Beírod itt a gyorskeresőbe és valahol megtalálod, mert korábban linkelve lett a jó verzió. Aztán menü - alkalmazások - Youtube leállít, majd adatok töröl, majd eltávolít. Aztán telepíted, amit letöltöttél. Csak a menü - biztonságnál legyen kipipálva az ismeretlen források."

(#4806) pistike75


pistike75
csendes tag

Tegnap feltettem az 1.6-os Finless rom-ot... még egyelőre nem mondanék véleményt, bár az mindenképpen szimpatikus, hogy ki vannak szedve belőle a felesleges cuccok. A romolás simán ment a leírás alapján, miután a saját hülyeségemből kikeveredtem. Kernelt egyelőre nem cseréltem, majd ha lesz tápom vagy angol-eu átalakítóm.
Van pár hülye kérdésem:
1, (Nem röhög!) ha elrejtem a tálcát a kis ikonnal, akkor utána hogy a ménkőbe tudom visszaállítani anélkül, hogy egy totális rendszervisszaállítást csinálnék? :) (tegnap ugyanis ez történt)
2, a gyári launchert tudom-é konfigolni valahol? (mert nem találtam erre utaló részt sem a beállításokban, a programok közt nincs launcher, a szokásos launcher beállító előcsalogatások meg nem működnek. (btw: ha teszek fel egy másik launchert (nekem az adw nagyob bejött) az lassítja egy kicsit is a gépet vagy nem? Valamiért mindenből szeretem az alapot használni és minél kevesebb dolgot szeretek pluszba felpakolni)
3, A gyári és az új rommal is futtattam cpu mérőt. A cpu-ra mindkét esetben azt írja, hogy 1600-as, aztán a beállításoknál ott van, hogy 250valamennyitől 1608-ig tud működni.... és aztán kiírja, hogy 1008 Mhz. Most akkor nekem érdemes feltenni a másik kernelt vagy nem? Mert ugye ezzel akkor elvileg megy 1600-on, akkor van értelme?

(#4807) AnonyX válasza pistike75 (#4805) üzenetére


AnonyX
tag

Köszönöm szépen!

(#4808) GrandS válasza pistike75 (#4806) üzenetére


GrandS
senior tag

A tálca visszajön, ha alulról felrángatod.

(#4809) janos.cs


janos.cs
tag

Kinek milyen játék indul mk808on?
nekem eddig egy sem! :/ vagyis 1 igen Angry Birds..
Pl: ShadowGun(belép a menübe majd playnél kilép), Modern Combat 4.. nem megy rajta.
Finless 1.6 van fent. elképzelhető hogy kernel gond van, vagy esetleg App? :S

(#4810) #03276800 válasza sbazsi (#4801) üzenetére


#03276800
törölt tag

Sajnos nincs Air mouse-om, arról nem tudok túl sokat. A játékok java része megy billentyűzettel is, de van amelyik pl. semmire sem reagál (NFS Most Wanted). Bizonyos játékokat (pl. Dead Trigger) csak az Xbox kontrollerrel tudtam irányítani teljesen, gondolom azért, mert alapvetően tablet-es irányítást preferálnak. Válaszolva a kérdésedre, szerintem menniük kellene billentyűzettel, de Air mouse-szal még nem volt dolgom :(

(#4811) janos.cs


janos.cs
tag

mk808 tud olyan funkciot hogy"allshare cast dongle" ?galaxy s3hoz kellene. van erre valani app ami felismeri a telefont;es kitudom rakni a telefonon latottakat tvre?

(#4812) pistike75 válasza GrandS (#4808) üzenetére


pistike75
csendes tag

Ahhha...
Tehát ez telefonról vezérelve nem fog menni ugye, mivel ott nincs megfogás és arrébtétel sem..
Köszi...

(#4813) #03276800 válasza itanczos (#4802) üzenetére


#03276800
törölt tag

Hát igen :N , erre lehet én is majd konzolt veszek egyszer.

(#4814) #79335424 válasza itanczos (#4802) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pénteken egy pda -s találkozón voltunk Marcedlivel. Bemutatuk a kütyüinket és Ő ott nyomult vmi autós szimulátorral, amit telóval irányított szenzorral. Vagyis nem nyomkodta, hanem tekergette a telót. Na, ott tapasztaltam először, hogy tojást is lehetne sütni az MX -en.

(#4815) GrandS válasza pistike75 (#4812) üzenetére


GrandS
senior tag

A telefonost nem ismerem, de azon nem kell valamit "nyomni", mikor a kurzort irányítod? Mert ha igen, akkor az + a "bal" egér gom a megfogás és elengedés.

(#4816) CsendbenJáró


CsendbenJáró
csendes tag

Elméletileg postán van a kütyü :)

Bocsi a csacsika kérdésért, el lehet intézni, hogy SD-ről bootoljon?
Tehát a belső flashen Bandi, de egy SD kártyán pedig Ubi, és ha benn van a kártya, az induljon?

/mert a kedvenc játékom, a Braid linuxra van, de androidra nincs :( /

[ Szerkesztve ]

(#4817) #79335424 válasza janos.cs (#4811) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jó kérdés. Az biztos, hogy alapból nem kompatibilis. A miracast sem müxik. De nem látom technikai akadályát, hogy vmi trükkel ne lehessen rávenni. De vszínűleg adhoc nem fog menni, csak hálózatban. Bár ha hozzáférési pontot létre lehet hozni, amihez a kütyü csatlakozik, akkor képet is át lehet tolni adhoc vmi tether programmal. Csak "hangosan" ötletelgetek, hátha vkinek eszébe jut vmi frappáns megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#4818) itanczos válasza CsendbenJáró (#4816) üzenetére


itanczos
senior tag

Szerintem a dualboot valami ilyesmit csinál, de az biztos, hogy a rom-ban, vagyis a bootloader-ben módisítani kell.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4819) #79335424 válasza CsendbenJáró (#4816) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem próbáltam, de a dual bootos megoldások pontosan így működnek. Azt írták, hogy pl. az MX -re tök könnyű rátenni. Nekem ebből az jött le, hogy az MX alapból az sd -n keres rendszert és csak utána bootol belülről. Vagyis ha az sd -n van indítható rendszer, akkor az fog indulni. Persze ennek nem muszály egyből oprendszernek lennie. Ez lehet egy vezérlő menü is, amivel lehet szabályozni, hogy mi induljon. Ez azért praktikus, mert ha nincs bent sd, akkor indul az Android, ha bent van, akkor választhatsz. Nem tudom, milyen loadert használ (Grub, Lilo, stb). Én itthon pendrive -on lévő Grub4dos -t használok és ezzel működik az összes PC -m. A wines betöltők ki vannak iktatva.

[ Szerkesztve ]

(#4820) #79335424


#79335424
törölt tag

Bepróbálkozom megint. Próbálta már vki használni a kütyüjét usb -s, 3g modemmel (az a pc -s, mobilnetes izé). Az érdekelne, hogy lehet-e azon keresztül sms -t küldeni/fogadni.

(#4821) Z_T válasza #03276800 (#4798) üzenetére


Z_T
aktív tag

Klassz lett a Youtube-os videó! Gratula! :C

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#4822) azozo válasza #79335424 (#4790) üzenetére


azozo
senior tag

Én is próbálnám,de az A10 es tableten se megy a vodafone /k3556 vagy mifene/ kéri a pinkódot,de hiába irom a helyes jelszót,nazt irja hibás ,érdekes szgépen (win7) jó :( Driver !?....
Fennt valami wcdma hibár ir ki a pinkód kérésnél :(((

(#4823) itanczos válasza #79335424 (#4820) üzenetére


itanczos
senior tag

Nekem egy e220-as stick-em van. Azt próbáltam x86-os Bandi alatt, de nem ment. A kernelnek és bandinak is támogatnia kell a 3G funkciót.

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4824) #79335424 válasza itanczos (#4823) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sejtettem, hogy ez sem lesz egyszerű projekt. Pedig tele van a net Androidon is működő stickekkel. Olyat is láttam, ami hanghívást is támogat. Persze lehet, hogy ez is csak ócska reklámduma és valójában Voip -ról van szó, nem GSM -ről. De az sms -nek mennie kéne. Azért érdekel, mert az Android tudja értelmezni a megfelelő sms-parancsot. Van otg port és létezik usb - rs232 adapter. A többi fantázia kérdése. Elsőre az érdekel, hogy ring parancsal, vagy usb -n, emulált billentyűzet-parancsal fel lehet -e éleszteni egy PC-t távirányítással. Elég nehéz már megfelelő és működőképes állapotú Siemens telefont lőni. Meg aztán haladni kell a kórral. Mielőtt vki félreértené, ismerem a wol -t. :)

(#4825) itanczos válasza #79335424 (#4824) üzenetére


itanczos
senior tag

Az a kérdés, kap-e feszültséget az usb kikapcsolt vagy szundi állapotban?

No, a megrendelt 808-ról a 17track.net-en már ezt látom:
20-02-2013 INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

Ez jó nekem? :D

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4826) #79335424 válasza itanczos (#4825) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha a PC oldalra és a billentyűzetre gondolsz, akkor sztem ez megoldható. Max túrni kell egy kicsit a BIOS -ban. Tegnap nyomozgattam és a Microsoft -nál találtam rá leírást. A követelmények is le voltak írva. Egyébként HTPC -s oldalakon is láttam ilyen megoldást. a nagyobb kérdés, hogy ki lehet -e adni olyan jelet, amit a PC bill. kódként értelmez. Ehhez minimum el kell hitetni vele, hogy a madzag másik végén egy bill. van. A soros port lehet, hogy egyszerűbb.

(#4827) itanczos válasza #79335424 (#4820) üzenetére


itanczos
senior tag

Egyébként a Concorde TAB-omon van 3G menüpont a beállításokban, de a Huawei E1752 kütyü nem működött vele. De, ha nincs 3G menüpont a beállításoknál, akkro valszeg nem is fog menni a ketyerén.

(Most nézem, hogy nem is E220-am van, hanem E1752! Bocsi, javítottam!)

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4828) itanczos válasza #79335424 (#4826) üzenetére


itanczos
senior tag

Nem, ez nem így működik!
Van a PCI-on és az RS232-n is ugye wakeup jelzés. Az USB modem is tudja ezt produkálni, de a bios-ban ezt tudnod kell állítani és az sem árt, ha kap áramot az USB kikapcsolt állapotban. A billentyűvel való bekapcsolás is csak ezen tényezők teljesülése esetén működik!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4829) #79335424 válasza itanczos (#4823) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egyébként furcsa, amit írsz. Sztem ez az x86 miatt lehet, mert az E220 -ra sok helyen írják (nem a shopok weblapjain), hogy jó Androidhoz. Vagy ehhez még le kéne tölteni vmi egyéb illesztőt?

(#4830) janos.cs


janos.cs
tag

letezik olyan kabel, hogy az egyik fele hdmi(tvbe megy) masik fele micro usb(galaxys3 megy) plusz van meg egy 2.0 usb amire egy xbox 360kontroller megy.amit fel kellene hogy ismerjen a telefon es kozben kuldjon jelet a tvre is. van ilyen??

(#4831) janos.cs


janos.cs
tag

vagy epp olyan mhl amin van pluszba egy usb bemenet?

(#4832) Liar


Liar
tag

Tudom, van aki itt Sambadroidot használ. Meg lehet azt valahogy oldani, hogy bekapcsolás/újraindítás után automatikusan elinduljon? Nem találok sehol ilyen beállítást.

(#4833) konzi válasza janos.cs (#4809) üzenetére


konzi
aktív tag

gta,angry star wats,fruit ninja,nfs van fent,mind mukodik :))

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#4834) janos.cs válasza konzi (#4833) üzenetére


janos.cs
tag

mivel iranyitod oket? az appoknak a versio szamat letudod irni ide? milyen rommal hasznalod oket?

(#4835) Z_T válasza konzi (#4833) üzenetére


Z_T
aktív tag

NFS-t mivel (hogyan) irányítod?

Felül van a gyorskereső: csodákra képes! Ha kérdésed van, használd bátran! | ZTE NUBIA Z17 mini, ZIDOO X8

(#4836) janos.cs válasza konzi (#4833) üzenetére


janos.cs
tag

shadowgun megy neked?

(#4837) #79335424 válasza Liar (#4832) üzenetére


#79335424
törölt tag

Próbaképp feltelepítettem. Mivel a beállításokban az első menüpont, hogy a programmal elindítja a szolgáltatást, ezért nem is néztem tovább. Automatizáló programmal biztos, hogy megoldható. Ugye nem kell írnom, hogy melyiket ajánlom? :) Egyébként nem értek vmit ebben a Sambadroidban. Ez tényleg ragaszkodik a wifihez, miközben élő, kábeles kapcsolatom van?

(#4838) sipi25 válasza CsendbenJáró (#4816) üzenetére


sipi25
tag

A recovery részbe kell flashelni az Picuntu kernelét. Ha recoverybe bootolsz, akkor linuxot bootolod! Így lesz dualbootos rendszered.

(#4839) #79335424 válasza itanczos (#4828) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze. Az egyértelmű, hogy nem fog elindulni, ha kihúzom a konnektorból. Az usb -nek is van "konnektora". Jó, jó, egy kicsit leeccerűsítettem a szitut.

(#4840) #79335424 válasza sipi25 (#4838) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azt el sem hiszem, hogy így oldották meg. Hogy indítok CWM -et? Hogy történik egy Android romfrissítés?

(#4841) sipi25


sipi25
tag

Itt a következő must have!!!
[link]

Nagyon király! Van rajta vga kimenet is...

(#4842) sipi25 válasza #79335424 (#4840) üzenetére


sipi25
tag

Install kernel image
* Decision point: The kernel image can be installed in the main kernel space or the recovery kernel space. We of course recommend you install it on the Recovery image space. This would allow you to dual boot the Linux or Android based on your choice.
* You need to install the kernel image on the recovery space of your RK3066 stick set.

(#4843) Liar válasza #79335424 (#4837) üzenetére


Liar
tag

Tudom... E-Robot!
Te már régebb óta próbálgatod. Be tudom azt vajon állítani vele, hogy miután felállt a rendszer, akkor mondjuk várjon 1 percet (amíg a háttérben minden rendben feláll) aztán indítsa ezt az appot, aztán váltson is mindjárt a home-ra, hogy a háttérben fusson?

Amúgy én is usb-ethernetet használok már kizárólag 2 hete, amióta megjött az asix chipsetes. A Sambadroid beállításokban ki kell venni a wifi lekérdezéstől a pipát és az "összekötő interface" résznél az kell legyen, hogy eth0. Így az én jelenlegi igényeimet kielégítő NAS-ként is funkcionál a cucc most. A másik emeleten szintén ethernetes másik médialejátszó szépen játszik a filmeket róla.

(#4844) Indiant válasza sipi25 (#4841) üzenetére


Indiant
addikt

Nem értem a dolog must have-ségét. Ez mindenképp drótos, így pl. a kanapéból nem tudod használni. De ha a hdmi-t is wireless oldja meg akkor tényleg musthave.

(#4845) #79335424 válasza sipi25 (#4841) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez az! Ezt kerestem! Milyen régóta szerettem volna egy olyan billentyűzetet, aminek 77 vezeték lóg ki a hátuljából. Vajon lehet hozzá csatlakoztatni Magyar billentyűzetet? Esetleg lesz belőle gyroszenzoros? Az nagyon praktikus lenne. Ki volt az az elmebeteg, aki ezt kitalálta???

(#4846) #79335424 válasza Liar (#4843) üzenetére


#79335424
törölt tag

Aha. Így már értem. Nem túrtam bele, csak első blikkre feltűnt, hogy nyafog a wifiért. Ez tök egyszerű E-Robotban.
Új parancs: adsz egy fantázianevet
Esemény: ha jól emlékszem, a rendszernél találod az indulást
Művelet: várakozás (beállítás ezredmásodpercben)
Művelet: alkalmazás indítása (kiválasztod, amit szeretnél)
Aztán eldöntöd, hogy akarsz -e róla értesítést (tesztüzemben praktikus), és hogy akarod -e, hogy végrehajtás előtt még mutasson x ideig egy ablakot, amiben le tudod állítani a parancsot. A végén ne felejtsd el menteni a parancsot, különben hiába dolgoztál. Az engedélyezés fülnél tudod érvényteleníteni a parancsot. Az E-Robot bonyolultsága ott kezdődik, amikor valami változótól akarod függővé tenni a parancsot. Pl. azt símán be tudom állítani, hogy induláskor kapcsolja ki - be a kábeles kapcsolatot. De az már nem megy, hogy először a wifit kapcsolja és ha nem tud hálózathoz kapcsolódni, akkor indítsa a kábelest. A lehetőség adott, csak nekem magas. Vagy azt, hogy két alkalmazás futása esetén indítson egy harmadikat. Vagy X -ram esetén törölje a gyorsítótárat.

[ Szerkesztve ]

(#4847) #79335424 válasza Liar (#4843) üzenetére


#79335424
törölt tag

A háttérbe küldésre hirtelen nem találtam opciót. Írtam Tamásnak. Ha ez lehetséges egy program számára Androidon, akkor biztos, hogy meg fogja oldani. Addig próbáld ki, mi történik, ha ráindítasz a launcherre. Hátha.

(#4848) CsendbenJáró válasza sipi25 (#4841) üzenetére


CsendbenJáró
csendes tag

Na, ez már tényleg a régi Commodore korszakot idézi :DD

Köszi az infót a dualbootról, de tényleg nem elegáns a recovery partíciót elhasználni erre.

(#4849) PcCar válasza #79335424 (#4845) üzenetére


PcCar
tag

"Ki volt az az elmebeteg, aki ezt kitalálta???"

Gondolom aki a stick-be épített kamerát. :)
Úgy láttam arra is többen beindultak.
(Megnéznék végre pár képet a tv-n elhelyezett kamerás stick-ről)
Következő marketing lehet a gps lesz :D

(#4850) konzi válasza janos.cs (#4834) üzenetére


konzi
aktív tag

van pc vevos xbox joyom :),finles 1.6 a kernelen nem valtoztattam.

,egy valaszt megerdemlek ??,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.