- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Meggyi001: RTX 5060 - Az új népkártya?
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- bigyo108: A vén PC-Főnix újjászületése
- Napkollektor - csak úgy
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- KRTLPC: Ki és hogyan élt túl? Volt ám fennakadás
- eBay-es kütyük kis pénzért
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
HookR
addikt
Zodo: Thx.
Majdnem elcsúsztam egy banánhéjon. Feltűnt, hogy valami nem stimmel a bővítőkártyák modelljeivel, ezért előkotortam a szabványt leíró doksikat és bizony a sejtésem beigazolódott. Tanulság, az a pontos, amit magad modellezel, a netről letölthető (pl. SketchUp Components Collection-ből) modelleket fenntartásokkal kell kezelni, s bizony erősen ajánlott leellenőrizni a méreteiket. A doksik alapján kreáltam immár mérethelyes modelleket, ami mindjárt rávilágított néhány a házterveket érintő módosítás szükségességére.
Aztán a low-profile kártyához textúrára is szükség volt, ezért keresgéltem a neten, s lám kiderült, hogy ma már egész korrekt VGA-k kaphatók ebben a méretben, mi több itt a PH-n is van a témának saját topicja (Melyik a legerősebb Low Profile VGA kártya?) - amit zodo-nak már nem kell bemutatni
-.
A teljesség igénye nélkül (kártyahossz):
- Radeon HD4650 (6.6" = 168 mm)
- Radeon HD5570 (6.6" = 168 mm)
- GeForce 9600GT (<8" = <203 mm)
- GeForce 9800GT (<8" = <203 mm)
- GeForce GT220 (6.6" = 168 mm)
- GeForce GT240 (6.6" = 168 mm)
- GeForce GTS250 (<8" = <203 mm)Nem vitás, vérszemet kaptam, s erősen gondolkodóba ejtett, hogy szükségem van-e nagyobb 10-15 literes házra, amikor reálisan gondolkodva minden igényemet kielégítheti a kicsi, 5 literes konfiguráció low-profile kártyával. (Régóta nem kötnek le a játékok, a leendőek közül is talán csak a Diablo 3 érdekel, aminek a megjelenéséig még akár a Radeon HD6000-es családból is megjelenhet alacsony kivitelű kártya
)
Mindezek tükrében néhány újabb tervezési irányelvvel bővült a lista:
1.) Egyes kártyák szabványostól hosszabb nyákjának elhelyezése
2.) Egy slot-osnál nagyobb hűtés, minimum 80mm-es ventivel. Ha kell, egyedi bordával.
3.) Tápellátás, elvégre a combosabb kártyák szélsőséges esetben 150-170W-ot is igényelhetnek. Persze a HD5570, vagy a GT240 józanabb választás, azok procival és HDD-kkel együtt is beérik 120-150W-os táppal is.1.) A HDD elhelyezésének minimális átvariálásával a kártya nyákja egészen az előlap hátuljáig elnyúlhat, az máris 205mm-t jelent a nyák számára. Sajnos azonban ez legfeljebb a 9600GT esetében zükkenőmentes, mert annak nem kell a hátuljába tápcsatlakozót dugni, szemben a 9800GT és GTS250-es kártyákkal. Bár jó lenne tudni, hogy pontosan mennyivel rövidebbek 8"-nél, hátha mégis ki lehet ötleni valamilyen használható megoldást. Pl. egyedi könyöktápcsati, ami kisebb helyen is elfér.
A többi VGA szabványos méretű, tápcsatlakozótól mentes, azokkal nincs gond.
2.) Erre a legjobb megoldás a gyárilag egy slotos, passzív bordával felvértezett kártya, ami mellé helyet biztosítok 1db 100x10mm-es, vagy 90x10mm-es, vagy 2db 80x10mm-es ventinek, ami egyúttal az alaplap alatti szekciót is szellőzteti. Szükség esetén nagyobb méretű, egyedi alu bordát is lehet készíteni, nem bonyolult.
3.) A három közül a tápellátás az igazi limit, teljesítmény, ár és beszerezhetőség vonatkozásában. Lehet érdemes lenne valamilyen SFX tápot szétkapni és egyedi, laposabb burkolatba áttenni, nagyobb ventivel.Vélemény?
Új hozzászólás Aktív témák
- Apple Watch SE 2 44mm, Újszerű, 1 Év Garanciával
- Csere-Beszámítás! Gigabyte Vision RTX 3070Ti 8GB GDDR6X Videokártya!
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte Aorus B450 R7 5700X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB ZALMAN I3 NEO 650W
- Bomba ár! HP Elitebook 850 G5 - i5-8GEN I 16GB I 256GB SSD I 15,6" FULLHD I Cam I W11 I Gari!
- Huawei P20 Lite 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest