- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Egyedül?!
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sh4d0w: Árnyékos sarok
- Ivqkzy-: 2. gépem
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- ldave: New Game Blitz - 2025
- hdanesz: Elektromos autózás - első élmények
- droidic: EA GAMES – élő emberrel a supportban 2025 ben
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Patice
nagyúr
válasz
radi8tor #32534 üzenetére
Nem Intel párti vagyok, pár éve AMD vonalon mozogtam, csak a HTPC-zés, hardverek próbálgatása, Hackintosh kompatibilitás miatt vettem Intelt (először egy i3 4330-at), aztán ahogy belemélyedtem az Intel IGP-k világába és elkezdtek elég gyorsan fejleszteni szembe jött a Braswell platform a Haswell után, ami nekem annyira megtetszett, ismerve előtte ezt a fórumot és ami mögötte van (előtte volt), hogy amint elérhető volt az N3150 Mo.-on egyből csaptam le rá és építettem rá ezt a gépet, amit tavaly Augusztus óta megelégedéssel használok. Szerintem ez a vonal a következő "AMD Brazos" (ilyenem is volt), mert jelenleg megfelelő OP rendszerrel olyan jó választásnak tartom, ami jó pár évig kiszolgál még nem csak engem, hanem másokat is.
Az elkövetkező generációk talán fognak majd olyan újításokat hozni hardveresen, hogy akár a madVR futtatása is lehetővé fog válni a közeljövőben egy 10W alatti integrált procin. (Tudom, most kicsit bilibe lóg a kezem, de ezt a trendet figyeltem meg.)
Kodi + Linux oldalról olyan előny (driver) van most az Intel oldalán, ami számomra döntő erejű ebben a kérdésben. De ez csak az én szubjektív meglátásom. Meg oda vagyok az alacsony fogyasztású gépekért.
A kis Braswell-ben van annyi erő, amivel megfelelő szoftverezéssel tökéletes film- és ZENE lejátszó lesz számomra egyben. Van egy Cubox-i2eX-em ('a kocka'), amit jelenleg csak zenelejátszónak használok, mert filmhez OpenELEC-kel döcögős, de zenére (usb-s DAC-kal) nagyon tuti. Amit a kocka nem bír (DSD lejátszás közbeni konvertálása PCM-mé), azt a Braswell igen és a fentebb linkelt Kodi 17 Ubuntu Server alapja is alkalmas az MPD (Music Player Daemon) futtatására, akár úgy, hogy a Kodi HDMI-n a TV-t eteti, miközben az MPD az egyik USB kijáraton a DAC-ot.
Szóval csak ezért.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- DELL Universal Dock D6000 docking station (452-BCYH) (DisplayLink)
- TELJES KÖRŰ IT BESZERZÉS
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 13, Xiaomi Redmi Note 13 Pro, Xiaomi Redmi Note 13 Pro+
- Csere-Beszámítás! Számítógép PC Játékra! Intel I7 6700/ RX 580 8GB / 32GB DDR4 / 500GB SSD
- AKCIÓ! Lenovo Legion Slim 5 16AHP9 notebook - R7 8845HS 16GB RAM 512GB SSD RTX 4060 8GB Win11
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged