Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Den

    veterán

    válasz ludsimon #60794 üzenetére

    Más is ért itt "hozzá" (nehéz meghatározni, hogy mit jelent az "ért hozzá", mert egy csomó dologhoz nem értek, amihez más itt kommentelő igen, és típusismerete is sokaknak több van mint nekem, mert neki évekig volt az adott típus, nekem meg nem), szóval nyugodtan hallgathatnál másra is, attól függetlenül, hogy néhányan hajlamosak elég offenzív stílusban előadni a mondókájukat, de azon ha túlteszed magad hasznod azokból a hsz-ekből is származna.

    www.simson4t.hu

  • kcsa

    veterán

    válasz ludsimon #60794 üzenetére

    "Ti".

    Tegyünk már tisztába pár dolgot. Legalábbis velem kapcsolatban. Bár fáj sokadszorra is leírni a problémámat, de megteszem ismét.

    Nem tudom észrevetted-e, de a motorikus-finomhangolós témához nem nagyon szóltam hozzá, pusztán mert bevallottan nem, vagy csak keveset értek hozzá és jellemzően azt is felületesen, 2T-karbi vonalhoz pedig még annál is kevesebbet.

    Ami nekem (nekem!) iszonyatosan csípi a szemem - ezerszer leírtuk már - a konkrétan nulla élettapasztalatod ellenére tett határozott kinyilatkoztatásaid, amit szigorúan youtube videókból szűrsz le (ritka az a HSZ tőled, ahol nincs videó linkelve, ami nekem speciel nem fáj, de elgondolkodhatsz ezen is...).

    Könyörgöm, aki automata autót vezet az bzi? GP800 a király? Aztán Hayabusa a király? Aztán Mazda MX5 a király? Aztán a Prius a király? (lásd első pont, automata váltó)

    Ettől a kinyilatkoztatásaidtól teljesen kiborulok (félreértés ne essék, másétól is, csak mástól ilyen mennyiségben még soha nem tapasztaltam), és emiatt nem is abban a stílusban írok mint amiben illik/szokás/szoktam, mert emellett (és itt következik a második fájdalmam) ha bárki leír bármit, ami ellenkezik az általad kigondoltakkal, kapásból ignorálod, vagy kvázi lehülyézed (nyilván nem szó szerint értem).

    Kivéve egy esetet: ha Den is egyetért a hozzászólóval, akkor hirtelen te is egyetértesz.

    Nyilván ő egy igen jó szakember, érdemes adni a véleményére, de attól még a sisakos véleménye szerintem (szerintem!) teljes hülyeség. De attól még hajnal kettőkor félrészegen álmából felkeltve is többet tud a karburátoros problémáidról, mint én valaha is fogok. De a nyalás elég gáz - elvileg - felnőtt ember létedre.

    Ez egy fórum, tehát célja vélemények, információk, de főleg ÉRVEK ütköztetése kérdéses esetben. Egy vita lehet konstruktív is. Nem pedig kinyilatkoztatás konkrét tapasztalat nélkül. Van ilyen is, de abból pont ilyen feszültségek képződnek.

    De mint kétkerekű-felhasználó ~10 év robogós, ebből ~8 év nagyrobogós tapasztalat van a hátam mögött (későn kezdtem, nem tizenévesen mint a többség itt). Ez idő alatt elhasználtam két motorosdzsekit, két pár kesztyűt, három sisakot (+1 ultragagyit), használtam tartósan öt robogót (ebből kettőt több évig), elkopott öt szett gumi. Bármennyire is fáj, van tapasztalatom a használatban, és a felszerelésekben. Ráadásul mivel nem vagyok eleresztve, ezért jellemzően az alsóbb- de legfeljebb középkategóriás felszerelésekkel van tapasztalatom.

    De ezzel együtt nem kell elhinned bármit is írok, nem is elvárás. Csak néha gondold át, ennek viszont örülnék.

    No ekkora HSZ-t még sosem írtam, peace ;)

    [ Szerkesztve ]

    Focus MK2/2.5 Haynes könyv eladó.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés