Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83351) regener válasza pingu22 (#83349) üzenetére


regener
veterán

A proci kevés lenne hogy teljesen kihasználd, de későbbi procicserével (i5 6xxx valamire) ez is orvosolható.

(#83352) notika77 válasza pingu22 (#83349) üzenetére


notika77
senior tag

Az áresés akár el is maradhat, ha a várakozásokat nem teljesítik az RX-ek vagy valami gond lesz velük. Ha meg lesz áresés, annak mértékéről is csak találgatni tudunk. A hónap végén már meg lehet majd venni az RX-eket és majd 1 hónap múlva dönteni, mikorra már vannak tapasztalatok és a valós nyomás is meglesz az nVidián, hogy lépjen valamit továbbá a használt piacon is felfogják az emberek, hogy a ma 50-ért túlárazott GTX960-ak értéke napok alatt 35-re vagy az alá csökken, de ez jelenleg csak képzelgés.
Jelenleg szerintem nem várunk semmit, ami miatt az árak felfelé mozdulnának el, de simán lehet nem várt árvíz, földrengés, esetleg jó vezéreink találnak ki valami baromságot, ami miatt 10-20%-ot erősödik az euró a forinttal szemben akár 1 nap alatt.

[ Szerkesztve ]

(#83353) TechN7ne válasza notika77 (#83352) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

AMD oldalon mindig is jobb teljesítményt kaptunk a pénzünkért amire az Nvidia kezdetek óta rá s...rik ,Zöldektől senki ne várjon csodát ,magának való egy gyártó ,pár éve bőven megvagyok nélküle ,max. csak használtan veszek én is zöldet ha találok jó áron, de senki nincs rájuk kényszerűlve hála az AMD nek,max. csak a zöld fanok vagy a hozzá nem értők.

Szerk. Régen stabilabb volt az Nvidia, napjainkban meg már semmivel sem jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#83354) pingu22 válasza sutyi^ (#83350) üzenetére


pingu22
tag

Remek, nagyon szépen köszönöm mindnyájatoknak a gyors és pontos választ!

(#83355) notika77 válasza TechN7ne (#83353) üzenetére


notika77
senior tag

270-em volt legutóbb, megváltás volt utána a 960. A teljesítménykülönbségtől eltekintve a 960 észrevétlenül működött, a 270-nek meg már rituálékat kellett kitalálnom, hogy hajlandó legyen dolgozni, amin nem segített a játék, directx vagy oprendszer újratelepítés, driver csere-bere, semmi. Előtte is többször volt ATI-m, de mindig tisztább, szárazabb érzés volt egy Geforce, kezdve a 256-tól, mert előtte a rivák, azért nem volta a toppon.

ui.: SZVSZ! Nem akarok vitát, ezek szigorúan csak saját tapasztalatok, ATI-ból sosem volt csúcs kártyám csak butított, ez is belejátszhat.

[ Szerkesztve ]

(#83356) TechN7ne válasza notika77 (#83355) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

270-t még véletlen sem tennék egy 960-hoz ,teljesen más kategória. Mára már az Ati driverek is sokat javultak ,szó szerint microlag mentes játékélményt nyújtanak ők is ,amit régebben egyáltalán nem lehetett róluk elmondani ,ráadásul szebb képük is van,sokkal felhasználó barátibb és személyre szabható a megjelenítés is.

Na de ez már nagyon off,nagyon nem ide való.... :R

(#83357) gtamate2 válasza TechN7ne (#83353) üzenetére


gtamate2
veterán

Most a 3-as szériáig nem ez volt a helyzet, az amd megpróbálta nv áron adni a kártyáit, jól bele is bukott majdnem.
Az efféle flamekeltést pedig hagyjuk.

*Sn0w

(#83358) forguet válasza notika77 (#83355) üzenetére


forguet
senior tag

Beszállnék a vitába, a 3dfx a legjobb. Vót valamikor. :DD

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#83359) Hunork


Hunork
veterán

Kis OFF tőlem is: régen négy ATi kártyám volt, utolsó a 9600XT, ezért vegyes érzelmekkel vágtam bele az R9390 vásárlásba.
Ami egyértelmű lett: a kártya idle olyan halk, mint a 960, a ventik állnak, ha jól néztem 50 fokig. A kép mindenképpen szebbnek tűnik, és nem is a monitoron elsősorban, hanem a tévén, ha megkettőzöm az Asztalt. NV-nél mindig babrálni kellett, hogy valami hasonló legyen látható, mint a monitoron. De erről híres volt az ATI régen is, a jó öreg 7500 esetében már! A szoftver egyszerű, sokkal barátibb, mint a régi, és meg merem kockáztatni, hogy a NV vezérlőpultot is lepipálja. És hogy erős? Hát ez tény. Remélem 2 évig kiszolgál. :K

forguet :C :R

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#83360) TechN7ne válasza Hunork (#83359) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

:R

Az, hogy szebb képük van sokat számít a gyártotól is ,pl. egy Giga Ati ugyanúgy sz@r.

[ Szerkesztve ]

(#83361) Romvr válasza TechN7ne (#83360) üzenetére


Romvr
őstag

Ehm... nekem Giga Ati-m van már 3 éve és semmi baj nincs vele.

Amúgy melyik gyártó a legmegbízhatóbb (és pénztárca barátabb) a videókártya gyártók közül?

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#83362) Hunork válasza Romvr (#83361) üzenetére


Hunork
veterán

Szerintem MSI, és akcióban Asus :) Ha meg teljesítmény, akkor Sapphire (már ha AMD)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#83363) holozis_HUN válasza Hunork (#83362) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Sapphire jónak számít? :B

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#83364) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Nekem most egy Sapphire hd 6770 van,nem mai darab kutya baja.Venti gyárilag 40%-on szinte hangtalan,driver gondjaim sem voltak vele.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#83365) gtamate2


gtamate2
veterán

Uraim, erre ott az AMD vs. NVIDIA topik, mi itt vga-kat ajánlunk, kérlek ne kelljen többször szólnom.

*Sn0w

(#83368) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok.
Szeretném megkérdezni, hogy egy i5 3470-hez milyen a legerősebb VGA, amire lecserélhetném a GTX 760-at? Én a nemsokára megjelenő GTX 1060-on, esetleg R9 480-on gondolkodom jelenleg (a GTX 1070-hez már gondolom nem lenne elég a proci). Mi a véleményetek, Full HD-ra kellene? Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#83369) syberia válasza BK87 (#83368) üzenetére


syberia
veterán

Szia, nálam is i5 3470 dolgozik, alapórajelen az RX 470 sebességéhez elégnek kell lennie, szvsz ennél erősebbre nem lesz szükséged ha nem váltasz 2K mnitorra.

https://howbad.info/

(#83370) Hunork válasza BK87 (#83368) üzenetére


Hunork
veterán

Elég lesz a GTX1070-hez. Azért egy i5 mehet még 1080p-hez... :U

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#83371) Gregpowi


Gregpowi
tag

Sziasztok !

Intel 6700K integrált vga, mennyire használható ? Árulom a vga kártyámat és érdekelne, hogy az átmeneti időszakra mennyire lesz használható ?

(#83372) DR|FTK|NG válasza Gregpowi (#83371) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Használható. :k :D
Amúgy mire használnád? Internetezni, filmet nézni, hasonlókra megteszi, illetve játékokra is lehet használni, de erős megkötésekkel.

[ Szerkesztve ]

(#83373) Gregpowi válasza DR|FTK|NG (#83372) üzenetére


Gregpowi
tag

Egyenlőre egy sima World of warcraft-ra. Mondjuk az megy laptopon is integrált-al. Köszönöm!

Gtx 1070-re gyúrok, csak ugy elég nehéz hozzájutni :)

(#83374) eisento


eisento
addikt

sziasztok!
50k kornyeken milyen vga ajanlott?

i5 proci 8gb ddr3

egyik ismerosomnek kene mert a mostani ati hd 5xxx mar elegge gyengelkedik

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#83375) DR|FTK|NG válasza Gregpowi (#83373) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szívesen. :)

Az a játék elvileg megy rajta.


eisento(#83374)
Szia.

Ahhoz, hogy segíthessünk, a következő adatokra van feltétlenül szükségünk:
1. Pontos konfigurációd leírása (processzor, táp stb.) - /vagy hivatkozz az adatlapodra/
2. Milyen felbontás mellett szeretnéd használni?
3. Milyen célra szeretnéd használni a kártyát? (játék, filmnézés, munka?)
4. Mennyi pénzt szánsz rá?
5. Új vagy használt kártyában gondolkodsz?

Ennyi információval azt mondom, hogy GTX 950(pl Asus Strix, Gigabyte WF2, Gigabyte Xtreme, MSI Gaming).

(#83376) eisento válasza DR|FTK|NG (#83375) üzenetére


eisento
addikt

hali. hat pontos konfot en se tudok mondani mert nem az en gepem, amit tudtam leirtam altalaban fps-el jatszik (egy 50 feletti csokarol beszelunk)

hirtelen ezeket neztem neki:
ASUS GTX950-OC-2GD5 GTX950 2GB GDDR5 OC PCIE + Warframe és World Of Warships kupon 48 870 Ft (ipon)

Asus GTX950 2GB DDR5 STRIX-GTX950-DC2OC-2GD5-GAMING 50984ft (pcx)

felbontas fullhd lehetoleg
jatekra meg bongeszes letoltsre hasznalja
50 vagy nagyon max 55k futarral mindennel egyutt...
ujban gondolkodik minel tobb garival...

tapot nem tudom de ha jol emlekszem 450-es asus van vagy corsair talan :S

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#83377) Hunork válasza eisento (#83374) üzenetére


Hunork
veterán

vagy használtan GTX960. :K Épp a héten adtam el az enyémet :)) i5 mellé rendben van 1080p -hez. Főleg!
vagy várakozol. és valamelyik AMD RX is befutó lehet.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#83378) bobalazs válasza Hunork (#83377) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Előzetes várakozások szerint, a gtx 470 lesöpri majd a gtx 950-960-akat, dx 12ben mindenképp.
Úgyhogy eisento ha tudsz várni pár hetet, érdemes kivárni, elvileg a videokártya árakat is lejjebb fogja nyomni, már most olcsóbbak a használt kártyák.

(#83379) Hunork válasza bobalazs (#83378) üzenetére


Hunork
veterán

öööö. pont ezt írtam. :U
De az RX 470, amire gondolsz... :K
A kérdés, mennyire sürgős. És mondjuk az is tény, ez MO, itt az árak nem feltétlen igazodnak a külföldi árfekvéshez...A külföldi oldalak alapján az RX470 kb. 150$ körül várható, azaz 50k körül, na, azért kíváncsi leszek én erre... :))

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#83380) eisento


eisento
addikt

hasznaltat biztos nem fog venni...
remelem a 450-es tap eleg lesz neki.
meg az jutott eszembe hogy a monitort amit vett anno az analog csatalkozos (rasoztak a mm-ban :( )ha a vga-ra teszek atalakitot akkor mukodnie kellene jol gondolom?

miota ps4-em van nem nagyon koltok pcre meg nem is kovetem az uj dolgokat :D

majd mondom neki vegyen vmi wireless egeret meg bill-t es tolja ki a kepet hangot hdmi-n a nagy tvre :D

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#83381) howey


howey
csendes tag

Sziasztok! Szerintetek érdemes most egy msi 960 gtx gaming vga-ra beruházni, vagy jobban megéri a 970 gtx? Kb. 30-35 ezerrel drágább, vagy esetleg várjak még ? Várható a közeljövőben árcsökkenés? i5 4690 hez lenne. Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#83382) DR|FTK|NG válasza eisento (#83380) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Ha jó minőségű(és nem Codegen/M-Tech/Akyga/LC-Power/Chieftec iArena és társaik), akkor elég.

Ha DVI-I van rajta, akkor igen.


howey(#83381)
Szia.

Én várnék az RX 480 megjelenéséig, mert elképzelhető, hogy jó lesz megfelelő árban, illetve lejjebb nyomja a mostaniak árát.

(#83383) Hunork válasza eisento (#83380) üzenetére


Hunork
veterán

Hát ha használt nem jó, akkor is GTX960 vagy AMD R7 370. Mindkettő 55-65k körül van, ennyi pluszt megér, hogy új. Mondjuk én inkább a GTX960-at venném... :K (Vagy egy tuningolható GTX950 is megteszi, de a tuningban nem vagyok otthon)
Átalakító meg filléres összeg.
Vagy vársz, mint fentebb írtam, és a kolléga is, és RX470 lesz majd 50k körül az is.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#83384) Astrasattila


Astrasattila
tag

Szervusztok!

VGA-t szeretnék cserélni az gépemben. Dell PC Inspiron 3650 MT. Jelenleg egy NVIDIA 730-2GB van benne.
Állítólag a tápegység GTX750Ti-ig bírná. Szeretném kérdezni, hogy a 750Ti-ből mely márka/típus a legjobb vétel? Hosszútávon gondolkodom, így nem a vételár az elsődleges szempont.

(#83385) TechN7ne válasza Astrasattila (#83384) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Mind1 melyiket veszed ,Nvidia oldalon nincs probléma egy gyártonál sem...
Legjobb minőségű kártyák általában az Asus,Evga,MSI Gaming/Hawk

[ Szerkesztve ]

(#83386) Astrasattila válasza TechN7ne (#83385) üzenetére


Astrasattila
tag

Én elég rég EVGA párti vagyok. Annyit kérdeznék még, hogy vajon ebbe a kicsi házba belefér a 2 hűtős verzió is vagy csak az 1 hűtős? 3650 MT

(#83387) TechN7ne válasza Astrasattila (#83386) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Álló házas pc sztem be kell hogy férjen, de sokkal könyebb dolgod van ha belenézel és kiméred mérőszalaggal.

(#83388) nepszter1


nepszter1
addikt

Hali , szeretnék venni egy új videkártyát a régit lecserélni a Gigabyte R9 270X "GV-R927XOC-2GD 2 ventis

sajnos megadta magát elkezdett csíkozódni a képernyő és már a Windows se tölt be , érdemes ilyen kártyát venni ? vagy a következő is ugyan így tönkre megy ?

igazából a keret max 40k lenne , szerintem csak használt jöhet szóba garanciával a

játékra kellene természetesen

táp:chieftec GPS 550-AB
P8b75-v
I5-2500

max felbontás pedig 1440x900

[ Szerkesztve ]

(#83389) core i7 válasza nepszter1 (#83388) üzenetére


core i7
addikt

láttam HD 7870-et ami majdnem 2019-ig garis vagy szokott még lenni 950 760 garisan ilyen árban esetleg R9 270x (természetesen használtak)

[ Szerkesztve ]

(#83390) Astrasattila válasza TechN7ne (#83387) üzenetére


Astrasattila
tag

Megmértem. Elvileg befér a 2 ventis is. :R

(#83391) syberia válasza nepszter1 (#83388) üzenetére


syberia
veterán

RX 460 lenne a te kártyád, ha ki tudod várni.
GTX 950 árak várhatóan esni fognak, ennyi pénzért már bolti újban gondolkoznék.

https://howbad.info/

(#83392) nepszter1 válasza syberia (#83391) üzenetére


nepszter1
addikt

RX 460 mikor fognak megjelenni illetve mennyi lesz az ára ?

(#83393) syberia válasza nepszter1 (#83392) üzenetére


syberia
veterán

2 héten belül már kapható kéne legyen, 30-35k körüli árat saccolok neki.

(#83378) bobalazs:
kb mindenhol erősebb lesz a 470 a 960-nál, 950 ellen a 460 megy

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#83394) nepszter1 válasza syberia (#83393) üzenetére


nepszter1
addikt

Akkor ez eléggé best buy szagú lesz igaz ? :)

(#83395) holozis_HUN válasza syberia (#83393) üzenetére


holozis_HUN
veterán

470 várhatóan mennyi lesz? Gondolkoztam GTX960-on, de az lehet már picit húzós (ár)... Csak NVIDIA-t már kipróbálnék, mindig is AMD vidikártyám volt...

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#83396) nepszter1 válasza syberia (#83393) üzenetére


nepszter1
addikt

mennyi % lesz jobb mint pl a r9 270 oc ?

(#83397) Fecus11


Fecus11
tag

Üdv!Szerintetek jó választás egy MSI HD5450-es,egy Fujitsu Siemens Esprimo E8400 as gépházba betenni ezt a passzív 1GB-os kártyát?Csak netezni,youtube-ozni és filmeket nézni használnám.Játékra nem!

(#83398) syberia válasza holozis_HUN (#83395) üzenetére


syberia
veterán

Nem 100%, az elején drágább lehet kicsivel, ebből kiindulva 50-55k a tippem.

(#83396) nepszter1:
270-et a gtx 950 is elveri, tehát legalább 20% plussz

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#83399) B.Á.L.!.N.T válasza Fecus11 (#83397) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Szvsz megfelel igen :)

(#83400) DR|FTK|NG válasza nepszter1 (#83396) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

A pletykák szerint az R9 390 szintjén lesz. R9 270X vs R9 390: [link] Durván 90%-kal lesz erősebb.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.