Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73842) Tukolp


Tukolp
aktív tag

Üdv,

Tanácsot szeretnék kérni videókártya vásárláshoz :)
Hosszas gondolkodás, utánajárás után egy GIGABYTE GV-N970G1 [link] videókártyát szemeltem ki, amit decemberben tervezek megvenni.
Annyit szeretnék kérdezni hogy szerintetek ez megfelelő-e ez a videókártya az alábbi szempontok alapján:

1. Pontos konfigurációd leírása (processzor, táp stb.)
FSP 500+ táp, i5 6600 vagy i5 6600K processzor, az alaplap még a processzor függvégye, ami szintén Gigabyte lesz, RAM valószínű HyperX 8GB FURY DDR4 ( a MHZ még változni fog, hisz nem tudom hogy tuningoljak-e vagy nem )

2. Milyen felbontás mellett szeretnéd használni?
Jelenlegi monitorom 1680x1050-as felbontáson fut 22"-on, de későbbiekben tervezek venni nagyobbat ( nem sokkal pár " ) és venni fogok tavasszal egy 4K-s tévét amit HDMI porton keresztül tervezek használni filmnézésre, játékra ( talán, de lehet a játékra marad a monitor )

3. Milyen célra szeretnéd használni a kártyát? (játék, filmnézés, munka?)
Játék és film ( lsd. 2-es kérdés ) :) szeretném ha mennének rajta gond nélkül az újabb játékok és ne kelljen attól félni, hogy "szaggatni" fog.

4. Mennyi pénzt szánsz rá?
100-110 k kb, ez rugalmas.

5. Új vagy használt kártyában gondolkodsz?
Természetesen új :)

Köszönöm a válaszokat és a segítséget :)

IU: Ami nagyon fontos, igaz lehet nem témába vág, de nem tudom eldönteni hogy tuningoljam-e a processzort, vagy nem. Ha valaki ebben is tudna segíteni megköszönném :)

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.