- Gurulunk, WAZE?!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Rap, Hip-hop 90'
- shadowkidhu: SFF Itthoni labor
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- bambano: Bambanő háza tája
-
LOGOUT
Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
Frawly
veterán
Nekem csak 16 giga RAM-om van, de nem játszós, linuxos, i7 2620M-es laptopban ez nekem bőven overkill, nem használom ki. Csináltam egy 5 gigás ramdrive-ot, oda a böngészőcache-t teszek, és forráskódot is onnan fordítok (ha van ilyenre szükségem néha napján, mert adott szoftvernek nincs bináris csomagja, de a yaourt is a RAM-ban lévő alap tmpfs-ről forgatja az AUR-os forráskódokat alapból), meg a maradék 11 gigának is a nagy részét a kernel fájlrendszercache-nek fogja be, hogy ne maradjon parlagon memória. Az Arch linuxos rendszer egy 525 gigás SATA3-as SSD-n van, sok cache-elést az sem igényel.
-
Frawly
veterán
Itt most a háttértárak sebességéről volt szó, nem a cache-ről. Ez a lényeg, hogy kellően sok memória, elég erős proci társaságában nem lesz különbség a különböző SSD-k között. Ahogy a RAM is iszonyat gyors, hiába gyors a PCI-E SSD, nem nyernél vele. Lassabbnak azért nem kéne lennie, mérd újra kisebb ramdrive-val, ne csak a fordításnak legyen elég alkalmazásmemória, de a cache-nek is, nem mintha a ramdrive sok cache-t igényelve, fel lehet fogni úgy, hogy maga is csak egy cache és abba dolgozik a rendszer.
Azt meg nem mondtam, hogy HDD-hez képest nem lesz különbség, csak azt, hogy a forráskód fordítása nem gyorsul annyit SSD-vel, mint az átlag felhasználás műveletei. SATA-s SSD-hez képest viszont nem lesz különbség, innen indultunk az M.2/SATA és PCI-E SSD összevetésénél.
-
Frawly
veterán
Na, ezekkel a számokkal talán fogunk valamire menni. Most mérd le ramdrive-on is, hagyj a fordításnak elég RAM-ot. Kb. 38-39 mp.-es eredményre lehet számítani. Tehát SSD-vel is csak 33%-ot gyorsult a HDD-hez képest, ramdrive-val még 1%-ot sem fog. Összehasonlításképpen az OS bootnál a HDD-hez képest ilyen 90%-kal szokott gyorsulni, de az NVMe ezen is csak kb. 1%-ot gyorsít, pedig a szekvenciális átvitele az NVMe-nek min. 300%-kal jobb. Végezetül nézd meg az M.2/SATA SSD és az PCI-E/NVMe SSD közötti árkülönbözetet, nem 1% lesz, szóval fejlesztőnek, meg átlag felhasználónak, gameröknek benchmarkeredményekben való villogásra jó csak.
-
Frawly
veterán
Na, most jól behúztalak a csőbe ezzel az ártatlannak álcázott kérdéssel. Tényleges felhasználási sebességben nincs különbség a SATA2, SATA3, mSATA, M.2, PCI-E, NVMe között. Bechmarkokban jön csak ki a nagyobb szekvenciális sebesség, de ez csak jóformán videóvágásnál, meg virtuális gépek lemezképeinek mozgatásánál, nagy fájlok mentésénél jön ki, akkor is csak akkor, ha a cél/forrásmeghajtó is elég gyors, és nem telítődik az adatbusz. Nagyon csalókák a benchmarkadatok, nem a valós felhasználást mérik le.
Átlag felhasználásnál, pl. OS, programok betöltődése pont nem a szekvenciális sebesség számít, de még a 4K írás/olvasás értékei sem annyira, hanem az elérési idő, és ebben alig van szórás az SSD-k között, ráadásul pont ez az, amit a legtöbb tesztben és benchmarkban pont nem mérnek, kivéve, ha mérik a bootolást, programindulást, illetve az AS SSD benchmark és a HD Sentinel tudja mérni az elérési időket. Ha nem hiszed el, csinálj ramdrive-ot, ami még az NVMe-nél is nagyságrendekkel gyorsabb, és forgass forráskódot arról. Meglátod, hogy semmit nem gyorsít a SATA-s SSD-hez képest, tesztekben, ahol stopperal mérik az OS/programok indulását, ilyen 0,5-1 másodperces diffiket mérnek az SSD-k között, szinte mérési hibahatáron belül van, olyan keveset lehet nyerni vele, épp ezért értelmetlen másfélszeres, kétszeres árat kicsengetni az PCI-E/NVMe-s SSD-kért, ráadásul melegednek is. Sokkal jobban jársz egy olcsóbb, de mondjuk kétszer akkora tárterületű SATA SSD-vel, azok ráadásul nem is melegednek, meg később is könnyű őket akár még régi gépekbe is átszerelni, és ott hasznosítani.
Plusz el kell keserítselek, mert pont a kódforgatás az a spéci műfaj, ami alig gyorsul a jófajta HDD-hez képest az SSD-től is, nem hogy a PCI-E-s SSD-s vagy ramdrive-os felállással mérve. Az OS, programok, vaskosabb IDE-k gyorsabban indulnak SSD-ről, meg ramdrive-ról, de a kód lefordulása minimálisan lesz gyorsabb, mivel inkább ott a CPU a szűk keresztmetszet, nem a háttértár sebessége. Elég ha a háttértár simán gyors, meg van minimálisan elég memória hozzá, onnantól csak bika proci kell a kódforgatáshoz, máson nem múlik.
-
Tikakukac
titán
Én keveset fordítok, ellenben annál többet dolgozok baromi mennyiségű forrásból, ami vagy kicsi vagy nagy aztán render. Ehhez van összesen 3 meghajtó. 1 HDD eszi a nagyon nagy méretű 4K-s anyagot, 1 SSD-n fut a rendszer és egy másik SSD nyeli a többi apróbb anyagot. Render dettó egy SSD-re megy.
Így van értelme. Egyszer ezt játszottam egy SSD mellett. Hát nem a PCIE lesz a megváltás, oda valami igencsak okos dolog kellene
Ilyen kikötésekkel passzolom, lesz 1-2 gép plafon, egyéni preferenciák mellett szerintem egy sem. Nekem sem lenne laptopom, pedig én aztán tényleg nem raktam magasra a lécet
-
Tikakukac
titán
Nem procira gondoltam, másolásnál minimálisan lesz proci hajtva. Hanem, hogy te annyi olyan sebességű meghajtóból etethesd a PCIE SSD-t a másik oldalról. Magában forgatva a meghajtón a dolgokat meg kicsit olyan öntökönlövéses a dolog.
Tesztek gyakorlatban olvashatók, itt a PH-n is. Ha annyira professzionális a felhasználás, akkor nem szóltam, de ahhoz meg akkor csak te értesz, minden másra ez bőven-bőven-bőven olyan, mint a raklap 4 magos procis netezős gép.
-
-
Prowler
senior tag
Egyátalán nem volt durva az a mondat, teljesen fedi a valóságot. Lakótárs vett tavaly egy ilyen csodát, X555LA, random módon működik a billentyűzet TYGHCV része, néha jó néha nem. Nem lett beleöntve semmi, a polcon pihent, alig volt használva. A műanyagok minősége valóban vetekszik az 1985-ös Lada Samara belső terének anyag minőségével, a frankó zsanérokról nem is beszélve, mikor felnyitottam a kijelzőt azt hittem a kezemben marad az egész.
Egy ilyen ipari hulladékot birtokolni csak büntetés#Régenbezzeg10évigjóvolt
-
-
Tikakukac
titán
Igen, van. Te ezt írtad konkrétan én erre válaszoltam. Ne száradjon már ez is a lelkemen, mert megborulok
Egy percig sem írtam, hogy fos lenne a benne lévő panel. Nem-nem.
Valóban, az érzések nem sokat érnek. Csak ezek az érzések mind-mind azokból a tapasztalatokból és olvasottakból jött amiket vagy perverz módon saját magamnak adok be vagy engem nyaggatnak vele mások. Ha a múlt a külön tábla és laptop/asztali és innentől kezdve a fejlesztők esetleg pályadizájnerek és grafikusok ilyenekkel fognak szaladgálni akkor hajrá intuitív eszközök, hajrá jövő.
Amúgy igen, én minden generációnál akartam Surface-t. Mert hát 1 eszköz, nincs annyi baj a cuccok tologatásával ide-oda, sok felhő, hálózat, töltők, dokkolók, rendszerek miatti szívás kiborít. Mégis évek óta laptop és asztali és tabom van. Na most vagy azért, mert szadista vagyok vagy azért, mert ezek a csoda innovatív és forradalmi összevonások és egyszerűsítések úgy sülnek el, mint az 1 dugaszos Mac: nagyon gyorsan megtanulsz úgy káromkodni, mint egy 30 éve pályán lévő kőműves
-
Tikakukac
titán
Itt ez a fantasztikus 15"-on UHD-s 4710HQ-s 16GB memcsis gép a maga 860M-jével és olyan szinten nincs kedvem hozzányúlni, hogy kész. Felbontáskezelés fos, a windows továbbra is kiakaszt minden percben ülnék az asztali elé és használni rendesen végre valamit. Meghalnék egy surface előtt.
A piac meg messze nem belőlünk van, az átlag embernek a noti nem workstation.
-
runner 125
nagyúr
-
redwhite78
aktív tag
A komoly munkán a GPU-t érintően gondoltam.
A grafikai munkához nem sok közöm van. Laikusként arra gondolnék, hogy ott a kijelző a legfontosabb és minél nagyobb felbontás (akár FHD felett), valamint színhűség kell. A minap hívták fel rá a figyelmem, hogy már erről is van lista.
De a grafikusok ha lehet, úgyis külső monitoron dolgoznak, a noti kijelzőjét szükség esetén használják.
-
brumi1024
veterán
Szerk.: Szerintem az arra utal, hogy 1 DIMM-el oldották meg az adott memóriamennyiséget, de passz. Ha a 4600U-s procival szerelt típusokban van 2 slot, akkor nem hiszem, hogy a kicsivel újabb 4310U-sokból kiforrasztottak egyet.
-
Tikakukac
titán
Passzolom, a legkisebb fokozatra belőve a ventit nálam olyan szépen elvan kézmeleg állapotban a gép, hogy juj. De inkább passzívban ketyeg. Ez mondjuk SL proci, középmezőny, T biztosan jobban fűt, sima x200 eleve hangosabb is, nekem ezért is esett ki a sima verzsön.
Amit én nézek, szigorúan, csak számok alapján: W530 tűnik a legjobbnak. Trackpoint HP-nál nem okés, Dellnél sem, HP nagy procikkal melegszik és sokkal nehezebb is.
x230 ha bírja a nonstop i7 kínzást akkor talán az sem lehet rossz választás. De én azért szkeptikus vagyok, szerintem az nem neki való, meg igazán nagy cuccot nem is lehet beletenni.
Kb, ennyi tippem van
-
Tikakukac
titán
x200s-em van, ezt rmclock alatt 65 fok fölé vinni képtelenség, x201-be mondjuk már combosabb cuccok is lehetnek az igaz.
Nem tudom, én megpusztulnék nagy géppel az fix, mikor tele a tasi és benne van minden ami kell és felkapom a vállamra, akkor húzom a szám, pedig ennél könnyebb gépem nem is nagyon lehetne már.
Nem tudom, itt tényleg munkaeszközökről van szó, ez olyan mint egy csavarhúzó, ami vagy kézre áll és tökéletes, vagy nem, és akkor sosem jó a munka. Én legalábbis hosszú és rögös gépválasztásom után ide jutottam.
-
Tikakukac
titán
Azon múlik a dolog mekkora gépet akarsz, mert itt ugye jó gépek vannak, de a fő döntés rajtad van, az x230 biztosan tuti a hordozhatóság miatt, cserébe nem workstation, így egy W530 naná, hogy megeszi. 8570W-ből pölö kijön 2 X230 bőven, ha nem 3 is, súly ügyileg.
Szóval ezt kell elsőre végignyálazni.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● kérdés előtt olvasd el a Topic összefoglalót!
● hirdetni a Hardveraprón lehet, a topicban nem!
- Apple asztali gépek
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Túra és kirándulás topic
- Fujifilm X
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Spotify
- Óvodások homokozója
- Kerékpárosok, bringások ide!
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Gurulunk, WAZE?!
- További aktív témák...
- Makulátlan! HP EliteBook x360 830 G8 Érintős Fémházas "Kis Gamer" Laptop 13,3" -50% i7-1185G7 16/512
- UHH! HP EliteBook 850 G8 Fémházas "Kis Gamer" Laptop 15,6" -65% i7-1185G7 32/512 Iris Xe FHD HUN
- Akció! Dell Latitude 7410 Üzleti Strapabíró Profi Fémházas Ultrabook 14" -80% i7-10610U 16/512 4K
- Szép Dell Latitude 7320 -60% "Kis Gamer" Üzleti Profi Ultrabook 13,3" i7-1185G7 32/512 FHD IRIS Xe
- FELTURBÓZOTT Dell Vostro 1015 (2,67GHz, 6GB RAM, 250GB SSD, gyors wifi) 2 órás akku, töltő, gari
- LG 65C3 - 65" OLED evo - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox!
- AKCIÓ! Apple MacBook Pro 13 2022 M2 8GB 256GB SSD garanciával hibátlan működéssel
- AZONNALI SZÁLLÍTÁSSAL Eladó Windows 8 / 8.1 Pro
- AKCIÓ! DELL OptiPlex 3050 asztali számítógép - i5 7600 16GB RAM 256GB SSD GTX 1650 4GB GDDR5
- AKCIÓ! Apple MacBook Pro 16 M4 Pro - M4 Pro 24GB 512GB SSD garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest