Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Sly Bp. válasza picur220 (#550) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Pedig az lesz :) Minden újra! Vagy csináltasd meg és add el a francba!

(#552) picur220 válasza Sly Bp. (#551) üzenetére


picur220
veterán

Nem vagyok ekkora telocserélgető, alapvetően meg vagyok vele elégedve, de sztem már rájöttem, mi a hiba...:D

(#553) Sly Bp. válasza picur220 (#552) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Hát attól még lecserélheted már megvan egy ideje :) Mondjuk egy N86-ra :)

(#554) picur220 válasza Sly Bp. (#553) üzenetére


picur220
veterán

Ha állod az árkülönbséget, akkor akár holnap lecserélem:D

(#555) picur220 válasza picur220 (#554) üzenetére


picur220
veterán

Van 1 tippem: ha már úgyis chat topik, szerintem mindenki, aki erre jár, leírhatná a telefon-historyját, tehát hogy milyen telefonjai voltak eddig. Kezdem:
Siemens A40- A50- Nokia 3510- 3510i (2 db, beszart az egyik) - 3100 - 3200 - K300i - 3230 - 6630 - N79. Sly, te jössz:D

[ Szerkesztve ]

(#556) Sly Bp. válasza picur220 (#555) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Én nem tudom felsorolni annyi volt :D

(#557) picur220 válasza Sly Bp. (#556) üzenetére


picur220
veterán

Azért megpróbálhatod, vagy legalább amik említésre méltóak:D

(#558) Sly Bp. válasza picur220 (#557) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Amik az Én szememben méltóak a telefon névre és újból tudnám használni azokat mondom:

Samsung: i8510 innov8, i7110 (itt a méret baj de náluk el tudtam nézni).

Nokia: E66, E71 (csak baromi unalmas telefonok) és természetesen a 8800 és a 8800 Sirocco (jelenleg Sirocco-t használok).

Apple: iPhone (több választás nincs is nagyon).

Motorola: V8, V9, K1 (nem biztos hogy kéne mert nem annyira az én stílusom, de nagyon jó telefonok).

Na ezek azok a telefonok amik mint méretileg mint minőségileg számomra maradandót nyújtottal! A tudást azért nem nézem mert én csak telefonálok meg 4-5 SMS havonta!

Remélem sikerült kielégíteni kíváncsiságodat! :K

[ Szerkesztve ]

(#559) picur220 válasza Sly Bp. (#558) üzenetére


picur220
veterán

Sikerült:D Akkor neked valóban a Sirocco való:D

(#560) Sly Bp. válasza picur220 (#559) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Hát ja :) Most nem tudom hogy vegyek egy újat valahol vagy egy arte-ot vegyek mert az arte nem fém!

(#561) picur220 válasza Sly Bp. (#560) üzenetére


picur220
veterán

Hát nem fém, hanem bőr, zafír, meg carbon:D Azt, hogy kell-e ez neked, azt neked kell eldöntened. Nekem a legjobban a Carbon arte mega sirocco gold tetszik!

Más: támadt egy kis vitánk Sztbeni kollégával, szerinte az E52 jobb, mint az iPhone! Remélem idejön, és nem az okostelo topiikot offolja szét, mert ott már neki nem fogok válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#562) Sly Bp. válasza picur220 (#561) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Arte-on nincs bőr csak üveg meg egy két helyen acél! Carbon egy műanyag azért nem kérem :D Arte Gold még jó lenne csak hát egy picit drága!

(#563) qdak


qdak
addikt

mitac mio a702 vs. htc touch elf
meiket ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#564) Sly Bp. válasza qdak (#563) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Én a HTC-t választanám! Nekem a Mio soha nem jött be!

(#565) picur220 válasza qdak (#563) üzenetére


picur220
veterán

Nekem a mio volt, hogy bejött, de inkább a HTC!:D

(#566) qdak


qdak
addikt

htc t vettem csak még nincs idehaza, rem jo lessz :R

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#567) mhorvat


mhorvat
senior tag

De jó, hogy van ilyen topik is...

Lehet (sőt biztos), hogy ez volt már téma, de nem érzitek azt, hogy a mai mobiltelefon felhozatal (közép és felsőkategória) a végletekig unalmas? Elnézegettem a nemrég kijött mobilcsodákat minden gyártónál: nagy tapi kijelző, 8-12 MP-es kamera, tábla. Kicsit elszomorító, hogy a régi modellekhez képest már nem az igényesség, minőség és kreatív kialakítás a nyerő, hanem a divatirányzat követése.

:F

(#568) Sly Bp. válasza mhorvat (#567) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Itt van valami kérdés vagy nincs? :D

(#569) mhorvat válasza Sly Bp. (#568) üzenetére


mhorvat
senior tag

"Nem érzitek azt, hogy a mai mobiltelefon felhozatal (közép és felsőkategória) a végletekig unalmas?"

:U

(#570) Algieba válasza picur220 (#561) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Számomra érthetetlen, hogy minek kell két teljesen eltérő karakterű mobilt összehasonlítani és kísérletet tenni a kérdés megválaszolására, hogy melyik a jobb.
Kinek melyik. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#571) Sly Bp. válasza mhorvat (#569) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Te így érzed ezért azt hittem kijelentés csak becsúszott egy ? jel :D Szerintem a telefonok 30%-ban van szépség pl egy 8800-ában! Egy két nagyon minőségi telefonnak meg a nemvárt újítások pl az innov8-nak ilyen jó lesz a kamerája!

(#572) mhorvat válasza Sly Bp. (#571) üzenetére


mhorvat
senior tag

A 8800, az meg a másik. Abból a szériából is egy kabarét csináltak. Carbon, Saphire, 23K Gold meg minden, csak hogy drágábban adhassák. Hol van már a legelső 8800 presztizse? Hol vannak olyan kreatív cuccok, mint egy N-Gage? Hol vannak olyan extrém, néha innovatív ötletek, mint egy 7600-ban, 6800-ban?
Most ezek csak a Nokia háza tájáról példák, de ott volt a szeren a Sony Ericsson, Samsung is.

Hiányoznak nekem ezek a dolgok, persze érthető, hogy a mai világban már sokkal kockázatosabb dobbantani valami egészen újjal.

[ Szerkesztve ]

(#573) Sly Bp. válasza mhorvat (#572) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Régen hol volt a telefonban Wi-Fi, GPS, AMOLED kijelző, 12 megapixeles kamera, érintőkijelző...! Ezek unalmas dolgok?

(#574) mhorvat válasza Sly Bp. (#573) üzenetére


mhorvat
senior tag

Nem jó, félreértesz. Nem az akkori technikát sírom vissza, nem is feltétlen az akkori formákat, vonalvezetéseket. Nekem nem azzal van a bajom, hogy milyen sokat tudnak a mai telefonok, hanem, hogy milyen egyhangúak példának okáért formavilág tekintetében. Egy olyan előlapon, ami egy nagy kijelző nem sokat lehet variálni, és ez kegyetlen unalmas. Ezek szerint lehet egyedül vagyok vele. Az első színes kijelzős telefonoktól kezdve napról-napra nyomon követtem, melyik mobilgyártó mit hogy fejleszt, szépít, milyen új modelleket dob piacra. Nagyjából egészen addig érdekelt, míg az Apple ki nem hozta az iPhone-t, amire aztán sorra jöttek a gyártók válaszai. Ez pedig egy olyan trendet indított meg, ami azóta is tart, változatlanul (a külsőt tekintve). :(

Na, ez az én bajom, kegyetlenül befásult a telefonok formavilága. Csak gondoltam ezt leírom, ha már nagy mobiltelefon kibeszélő topic.

[ Szerkesztve ]

(#575) Sly Bp. válasza mhorvat (#574) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Az új csoki teló az üveggombsoros teló Motorola Aura! Azért ezek sem hanyagolhatóak!

(#576) mhorvat válasza Sly Bp. (#575) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ok, szóval egyedül vagyok a véleményemmel. :U Nem érdekes, csak felvetettem a dolgot.

(#577) Algieba válasza mhorvat (#576) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Értelek. De gondolj bele, hogy régebben maga a rádiótelefon is egy újdonság volt. Ezért minden modell kiemelt figyelmet kapott. Ma pedig már teljesen tömegcikk. Ráuntunk. Bár tény, egy egész érintőkijelzős modell formatervét nem igazán lehet feldobni. Majd a mobil gazdája kicsinosítja a kijelzőt kedvenc témájával vagy bármi mással. :)

Részemről előnyben részesítem a régebbi modelleket vagy a hagyományos tábla kialakítású darabokat kijelző + gombsor.

Mai napig felfigyelek a Nokia 7210-esre, ha felbukkan valakinek a kezében. Az egyik kedvenc dizájn modellem.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#579) Sly Bp. válasza mhorvat (#576) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nem tudom de ez is a kinek mi tetszik kategória és kinek mi az újítás! Van aki a szőkéket szereti de van aki nem :)

(#580) mhorvat válasza Algieba (#577) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ez így van, és azt is hozzá kell tenni, hogy egyre nehezebb újat mutatni a nagyérdeműnek, de a baj az, hogy nem is próbálkoznak.

Sajnos nekem is mániám figyelni az utcán, kinek milyen telefonja van, engem spéci minden régebbi modell láttán jó érzés tölt el, és szerencsére egyelőre még azt sem lehet mondani, hogy ritkák lennének ezek, gondolok itt a színes kijelző hőskorának mobiljaira, illetve az az előttiekre.
Egyik kedvencem a 6210-6310-6310i sorozat, amely egész egyszerűen tönkretehetetlen, de a Symbian dögöket is imádtam, 3650, 6600, 6630, de később is jöttek ki igen impozáns (és olykor féltégla) darabok, N90, E60. De a Sony Ericsson háza táján se kell sokat keresgélni, hogy jó darabokat találjunk, P900, S700, aztán pedig a W800/K750i párossal jó időre felállították a mobil zenehallgatás / mobil fotózás etalonjait.

Hmm, szép idők voltak azok...

(#581) Algieba válasza mhorvat (#580) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nekem a 7650 az örök favoritom. :B Két hét múlva már kettő lesz birtokomban.
A kortársai az 5210 és a 6510. Összehasonlítva őket, egyértelmű, hogy a 7650 egy új korszak nyitódarabja volt. Hiszen színes kijelzőt kapott, memóriát, (hiába picike, mégis csak memória a 4 mega), 24 szólamú csengőhangot, Symbian 6-os rendszert, bluetoothot, és még sorolhatnám a tulajdonságait, amikkel messze lekörözte az 5210-est és 6510-est is. (Utóbbit szintén használtam.)

Volt E60-asom és 3650-esem is. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#582) Sly Bp. válasza mhorvat (#580) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Hát a 6310i a létező legjobb telefon és szerintem már annál jobbat sosem fognak gyártani! Én a Nokia helyében újra gyártani kezdeném és 100 ezerért adnám kb és így is vinnék mint ha ingyen volna!

(#584) mhorvat válasza Algieba (#581) üzenetére


mhorvat
senior tag

A 7650 a maga batár méretével tényleg egy új korszakot indított, még emlékszem a reklámjára is, egy férfi egy nő elé állt valami felvonuláson és kattintott, mi meg néztünk, hogy mobillal fényképezni, 640x480-as felbontásban, wow. :DDD
Mondjuk az 5210-re is felkapta anno a fejét az ember, strapabíró dög volt az is, 6510 meg más kategória.

(#585) mhorvat válasza #23009024 (#583) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ehhez meg annyit tennék hozzá, hogy a Te szempontodból mindennek akkor jön el a kora, amikor Te akarod. Lehet, hogy most már az emberek 1/4-e full érintőképernyős csodákat használ, de ezt a hype/trend/gyártók/modern technika diktálja, nem az emberek.

A világ egyik legnagyobb közhelye, de a telefon alapvetően telefonálni tudjon, elérhető legyél bárhol. Az SMS-től kezdve a 12MP-es kameráig minden más EXTRA. Ilyen szempontból pedig egy 6310i messze kielégíti egy üzletember, átlagember igényeit, csak a trendek diktálják azt, hogy a kamerát vagy az MP3-at már létszükségletnek érezze az ember. Nem tagadom, volt idő (K500i-K750i-E65-P990i), amikor én is a nagy tudásra gerjedtem, egy részüket használtam is, mert mi tagadás, jól jön egy 2-3 MP-es kamera valamit gyorsan lekapni, de ettől még a mostani 8910i-emmel nem érzem azt, hogy kevesebb vagyok és maradi.

(#586) mhorvat válasza Sly Bp. (#582) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ebben egyetértünk, mondjuk az újragyártásban nem. Szerencsére nagy divatja van most a régi telefonok teljes külső felújításának és eladásának új töltővel/akkumulátorral. Ha azt veszem, egy régi jó telefont el nem nyüstölsz, csak külsőleg, akkor ez egy igen jó dolog, én csak nézek ezeken az aukciókon, milyen árakért kapsz "új" mobilokat:

Nokia 6310, Nokia 8910, Nokia 8850, Nokia 7650, Ericsson T28, szóval van választék...

(#587) sislaciii válasza picur220 (#555) üzenetére


sislaciii
aktív tag

Ericsson A1018 :DDD
Nokia 3310
Nokia 3510i
Sony Ericsson K310i
Sony Ericsson K508i
Samsung E250
Sony Ericsson D750i
Nokia 3410
Valami első kamerás Nokia
Sony Ericsson D750i
Sony Ericsson V630i
Sony Ericsson K530i
Sony Ericsson K550i
Sony Ericsson W580i
Nokia 6300
Sony Ericsson P990i
Motorola V3
Valami első kamerás kinyitható Samsung
Sony Ericsson S302i
Sony Ericsson W610i
Sony Ericsson W610, ez a második, és jelenleg is ezt használom.
Ha azt nézzük durva, mert novemberben leszek még csak 14, az Ericssont Oviba kaptam. :DDD A D750-től lefele a W610-ig eltelt 1.5 év. :DDD

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#589) Algieba válasza mhorvat (#584) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Én csak arra utaltam - poénmentesen, mert tényeket írtam le -, hogy a 7650 egy multimédiás csodabogár volt Symbiannal és egy csomó felhasználó barát funkcióval, míg kortársai, a strapabíró 5210 és az üzleti 6510 ilyen szempontból nézve egyszerűbbek voltak.

Az, hogy batár lenne, nézőpont kérdése. Engem picit sem zavar a mérete. Az eszmei értéke jóval nagyobb. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#590) Sly Bp. válasza mhorvat (#586) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Én csak a Nokia 6310i-t hoznám vissza!

(#591) mhorvat válasza Sly Bp. (#590) üzenetére


mhorvat
senior tag

Tudom. De szerintem egy régen passzentosan összerakott mobilt nem lehetne ugyanazon formájában, megbízhatóságában, minőségében újragyártani pár évvel később. Semmi extra alkatrész vagy anyag nem volt a 6310-esben, és mégis messze kitűnt a mezőnyből. :K

(#592) Sly Bp. válasza mhorvat (#591) üzenetére


Sly Bp.
addikt

A terveket cak nem dobták ki ezért szerintem lehetne csak nem fogják :)

(#593) mhorvat válasza Sly Bp. (#592) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ezt hívják meddő vitának. :D

(#594) Sly Bp. válasza mhorvat (#593) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Ez az :)

(#595) picur220 válasza sislaciii (#587) üzenetére


picur220
veterán

Erre most csak annyit tudok mondani, hogy van pénz...:D
A hsz számom is komoly volt azért (#555) :)
Én már pár évvel idősebb vagyok, mégsem volt ennyi telom, csak összvissz kb 11-12.
Nagy SE-fan lehetsz...:D Egy valamire való telod nem volt még, vmi Nokia, rendes Samsung, iPhone, Androidos HTC, vagy vmi hasonló! Sok telo helyett inkább a kevés jó telora törekedj szvsz!
Szerk: mostani hsz: 595:D Mindkettő a Sennheiser legjobb fejhallgatói közül vannak!:D (Hogy ez most hogy jött ide, nem tudom, eszembe jutott, hogy van HD555 meg HD595 :) )

[ Szerkesztve ]

(#596) mhorvat válasza picur220 (#595) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ha nem számítom azt, hogy T-Mobile korcs a D750i (és nem független K750i), akkor azért az valamirevaló telefon: imádnivaló gombok a legjobb nyomásponttal, szerintem az eddigi legjobb kamera mobilba, könnyen kezelhető, elegáns, jól néz ki (ez persze szubjektív).

[ Szerkesztve ]

(#597) Sly Bp. válasza mhorvat (#596) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Hát ez az (szubjektív)!

(#598) mhorvat válasza Sly Bp. (#597) üzenetére


mhorvat
senior tag

Egy része szubjektív, de azért van, ami nem: Best Mobile Imaging Device: Sony Ericsson K750i - 2005

És, ha más téren talán nem is, ebben biztos nagy ugrást jelentett a készülék. Na nem locsogok tovább róla, csak azt az állítást javítottam ki, hogy abban a listában nincs egy valamirevaló telefon sem. :P

(#599) picur220 válasza mhorvat (#598) üzenetére


picur220
veterán

2005-ben jó is volt, csak mindegyiknek a joystickja tönkrement előbb vagy utóbb. A kamerájára nincs is panasz, de a minősége nagyon rossz volt. A gombokkal nem állok úgy, ahogyan te, nem volt kiemelkedően jó nyomáspontú, sztem átlagos volt.

(#600) mhorvat válasza picur220 (#599) üzenetére


mhorvat
senior tag

Joystick-ot aláírom, mondjuk a Sony Ericsson nem tudott joystick-ot csinálni, ami ne kezdett volna el betegeskedni viszonylag fiatalon. Persze ha komplett kipucoltad, akkor nem volt vele gond. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.