Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Warek


Warek
tag

Milyen mobiltelefont vegyek?

(#2) BITBOYS válasza Warek (#1) üzenetére


BITBOYS
addikt

Itt kérdezz rá: Pompit keresd

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#3) KrAt válasza Warek (#1) üzenetére


KrAt
veterán

[link] - talán ezt nem kéne, nem?

mod: ja látom, onnan lettetek elhajtva, akkor se kéne ezt..

[ Szerkesztve ]

(#4) Warek válasza KrAt (#3) üzenetére


Warek
tag

Sajnos nincsen egy olyan topic ahol kötetlenül beszélgethetnénk a mobilokról és megoszthatnánk a tapasztalatainkat.

(#5) KrAt válasza Warek (#4) üzenetére


KrAt
veterán

On illetve off topic? :) - [link] - itt bármiről beszélhetsz :)

[ Szerkesztve ]

(#6) BITBOYS válasza Warek (#4) üzenetére


BITBOYS
addikt

OFF-TOPIC LOGOUT-on nyithattok ilyen jellegűt ha jól tudom.

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#7) Warek válasza BITBOYS (#6) üzenetére


Warek
tag

Akkor megkérek egy moderátort hogy helyezze oda a topicot.

(#8) Sly Bp. válasza KrAt (#3) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Itt írt a moderátor hogy témába vágó dolgokat írjunk! Én támogatom az oldalt és akkor ott nem kell off-olni meg mindent lehet írni mert itt minden témába vág! Amiket még linkeltetek semmi köze ehez a topickhoz! TÁMOGATOM A FENNTARTÁSÁT! :R

(#9) Olcsi


Olcsi
senior tag

Szerintem így is van elég kuka topik... :W
Erre van a chat.hu...nyissatok ott magatoknak egy szobát! :K

[ Szerkesztve ]

(#10) Sly Bp. válasza Olcsi (#9) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Tök egyszerű majd legfeljebb nem jársz ide :)

(#11) Kickass válasza Olcsi (#9) üzenetére


Kickass
őstag

inkább ez mint h a szakmai topikot irják tele a sok hülyeséggel :U

[ Szerkesztve ]

(#12) rollo válasza Kickass (#11) üzenetére


rollo
tag

:C itde lehet minden hujjeseget irni :)) :DD :R Ennek a topiknak miert nem zold a hattere? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) ngabor2 válasza rollo (#12) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem, hülyeséget nem lehet írni. ha értelmetlen lesz a topik, akkor zárásra kerül.

(#14) Sly Bp. válasza Kickass (#11) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Örülök hogy még Kickass is egyet ért velem! :D

Hülyeségeket nem kell beírni csak minden mást ami az alap topic-ban Off lenne!

(#15) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Akkor kezdjünk is hozzá:

Csakis és kizárólag Nokiát!

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#16) Sly Bp. válasza BITBOYS (#15) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Csak és kizárólag Nokia és Samsung! Szerintem a Samsung Sokkal előrébb jár a fejlesztésekben mint a Nokia! Nézd meg az N97-et: Sima TFT kijelző és 5 megapixel míg Samsung AM-OLED kijező és 12 megapixel! Samsungnál a B&O hangchip! Nézz meg egy innov8-at egy i7110-est! Ezerszer jobban tartják az árukat mint az N96 meg ezek! Nekem is Nokiám van szó se (N95 8GB) róla csak le vannak maradva a fejlesztéssel az N86 még csak most jött ki 8 megapixeles létére és 12 megapixeles telót csak jövőre adnak ki! Az új Design miatt használhatatlan a legtöbb Nokián a gombsor! Röviden ennyi!

(#17) BITBOYS válasza Sly Bp. (#16) üzenetére


BITBOYS
addikt

Jó, én megrögzött Nokiabuzi vagyok :D

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#18) joey04 válasza Sly Bp. (#16) üzenetére


joey04
titán

miért olyan fontos a sok megapixel?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19) Sly Bp. válasza joey04 (#18) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nem fontos! A fejlesztésen van a hangsúly de ott az AM-OLED hol van ehez még a Nokia! Na meg aki sokat fotóz de mégse akar gépet cipelni annak jó! Ismerek olyanokat akik telefonnal fotóznak már fényképező helyett!

(#20) BITBOYS válasza Sly Bp. (#16) üzenetére


BITBOYS
addikt

nah, lekéstem :)

[ Szerkesztve ]

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#21) joey04 válasza Sly Bp. (#19) üzenetére


joey04
titán

AM-OLED oké.
Na meg aki sokat fotóz de mégse akar gépet cipelni annak jó! Ismerek olyanokat akik telefonnal fotóznak már fényképező helyett!
És nekik célszerűbb egy 12 megapixeles telefont venni egy 5 vagy 8 helyett?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22) Sly Bp. válasza joey04 (#21) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Célszerűbb! Volt innov8-am és láthatóan jobb képet csinált mint a mostani N95 8GB-om!

(#23) joey04 válasza Sly Bp. (#22) üzenetére


joey04
titán

tehát a több megapixel jobb képet eredményez?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#24) Warek válasza joey04 (#18) üzenetére


Warek
tag

Mert a mobil gyártók a megapixelek növelésével általában mást is javítanak a fényképezőn és a képek minősége ettől jobb lesz. Tehát hiába jelenik meg egy új 5 megapixeles telefon attól a kamera ugyan olyan rossz lesz mint egy 2 évvel ezelőtti modellben volt, mert nem fejlesztenek tovább mindbe ugyanazt a kamerát teszik. Ha lenne fejlesztés mint a kompakt gépeknél akkor már nincs értelme a sok megapixelnek. De a 6 akkor is kell.

(#25) Sly Bp. válasza joey04 (#23) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Jobb a felbontása! Nálam jobb képet eredményezett de ez csak a gépre tétel után derült ki! Én pl a hangminőség miatt veszek jobbnál jobb telefonokat! a Samsung M7600 tetszik most mert az 5800-ám rosszabbul szólt mint az N95-öm :)

(#26) joey04 válasza Sly Bp. (#25) üzenetére


joey04
titán

ezt értem, de azon te mit nyersz, hogy jobb a felbontás?
Tehát az otthoni user szemszögéből van-e értelme inkább egy 8 megás telefont venni mint 5 megásat ha azt nézzük, hogy nőtt a felbontás? Magyarul kihasználja-e az otthoni user a magasabb felbontást? Ha igen mire is?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) Sly Bp. válasza joey04 (#26) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Megyek nyaralni jobb a kép! A haverjaim gyakran járnak mindenfelé és ott fotóznak tehát van értelme! Régen volt a VGA kamera ugye ha most is az lenne jó lenne? Az igény miatt fejlesztenek meg azért hogy oda lehessen írni a telefon hátuljára meg jól hangzik!

(#28) Mario88


Mario88
tag

Inkább egy "Hol vegyek mobiltelefont" címűt kéne nyitni. :DD

(#29) Mario88


Mario88
tag

Egyébként a tegnapi végül Arena lett. Trés :P

(#30) joey04 válasza Sly Bp. (#27) üzenetére


joey04
titán

Tehát jobb a kép mert magasabb a felbontás?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) Warek válasza joey04 (#26) üzenetére


Warek
tag

Egy átlag user aki készít képet megnézi a monitoron és kinyomtatja otthon A4 méretben akkor neki elég egy 8 megapixeles telefon. A nagyobb megapixel számra és felbontásra már nincs szüksége általában, ha igen akkor vesz egy fényképezőt mert akkor olyan beállításokra is szüksége lehet amit a mai telefonok nem tudnak.

(#32) Sly Bp. válasza Mario88 (#28) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Az itt is el! Mint mondtuk a GSM boltokba ne nagyon :)

Ugye mint tudjuk Nokia-nál már lehet 0-ázni a Life Timer-t! Ezt szerintem azért vannak akik igénybe is veszik sajnos, ezért a Nokia-nak ki kell találni valami újat!

[ Szerkesztve ]

(#33) Warek válasza Mario88 (#28) üzenetére


Warek
tag

Mobilt mindegy hol veszel csak gyártói garanciásat vegyél.

(#34) Sly Bp. válasza Warek (#33) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Jaja ez így van!

Én örülök hogy fejelsztik a kamerákat már van nagylátószögű is ami szintén jó valamire :)

[ Szerkesztve ]

(#35) joey04 válasza Sly Bp. (#34) üzenetére


joey04
titán

De a 30ra nem válaszoltál!
Csak egy igen vagy nem kéne...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#36) Sly Bp. válasza joey04 (#35) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Igen! Nézz meg egy 1.3-ast meg egy 8-ast és szembetűnő a minőségi változás!

(#37) joey04 válasza Sly Bp. (#36) üzenetére


joey04
titán

ok kösz :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#38) Sly Bp. válasza joey04 (#37) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nincs mit! Na ezért szólom le az N97-et se 8 vagy 12 megapixeles kamera se AM-OLED se semmi csak egy név!

(#39) Mario88 válasza joey04 (#26) üzenetére


Mario88
tag

Végeztem egy kis Arena - Renoir összevetést, csak hogy maradjunk az 5 - 8 megapixelnél, és nem voltam elájulva az utóbbitól. Többször az Arena jobban teljesített.
Ha az érzékelő méretét nem növelik, akkor hiába a több mpix, a kép jobb nem lesz, sőt rosszabb eredmény várható.

(#40) Sly Bp. válasza Mario88 (#39) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Na azt azért tegyük tisztába hogy az LG nem egy Nokia vagy egy Samsung! Szoftver-től is sok függ azért!

(#41) AMD Power válasza Sly Bp. (#38) üzenetére


AMD Power
titán

Az N97 nem lett egy nagy szám az biztos....

(#42) joey04 válasza Mario88 (#39) üzenetére


joey04
titán

Szerinted mire ment ki az egész kérdezgetés? :DD
Teljesen igazad van. Az LG nem Nokia vagy Samsung. lol! :)
Na így hallgassatok rá.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43) Kickass válasza joey04 (#37) üzenetére


Kickass
őstag

benéz ebbe a topikba vki aki ért is a fotózáshoz agyérgörccsel viszi el a mentő :D:D

egyébként javaslom a topik átnevezéset Mobiltelefonos Szénnéoffolós Chat Topiknak vagy ilyesminek ugyanis
1, máris tök másról megy a beszélgetés
2, megtévesztő lehet pl az újoncok számára és az eredeti szakmai topik esetleg emiatt értelmét veszti

[ Szerkesztve ]

(#44) Warek válasza Kickass (#43) üzenetére


Warek
tag

Sajna nem tudom átnevezni a topikot, de ha megmondod hogy kell megteszem. Egy olyan topikot szerettem volna létrehozni ahol a mobilokkal kapcsolatos felmerülő kérdéseket vitatjuk meg, és nem szólnak érte ha sok az off. Most például a kamerákat vitatjuk meg.

(#45) Sly Bp. válasza joey04 (#42) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Miben nincs igazam? Hogy kár a fejlesztésekbe? Én is tudom hogy egy kamerában nem a megapixel szám a döntő...! A másik hogy egy szar LG szoftver sehol sincs a többihez képest! De fejtsd ki magad bártan! :K

(#46) Warek válasza Sly Bp. (#45) üzenetére


Warek
tag

Írtam a másik topic-ba is h az álláspontunkat érvekkel indokoljuk. Sz*r LG sw miért is? Lassú vagy fagy vagy nem a hw-re optimalizált?

(#47) #19617792 válasza Warek (#44) üzenetére


#19617792
törölt tag

Bemész a moderátort keresek topikba és kéred.

(#48) Sly Bp. válasza Warek (#46) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Össze sem lehet hasonlítani más telefonéval! Szimplán lassú volt nálam a Renoir a fényképezője valóban gagyi! Valami nem jó azt nem tudom mi de valami nem jó annyira nem értek hozzá! Én csak hétköznapi stílusban használom a telókat és amit ott tapasztalok azt mondom el és úgy hasonlítom össze a telefonokat+ rengeteg telefonnal rendelkeztem és folyamatosan cserélgetem őket kb 2-4 hetente de valamikor 1 hétig sincs meg a telefon mert annyira rossz! Hogy mi hogy van optimalizálva arról szerintem csak az LG tudna mesélni!

[ Szerkesztve ]

(#49) Kickass válasza Warek (#44) üzenetére


Kickass
őstag

szerintem ha Moderátort keresek topikban megkérsz vkit akkor segít ez ügyben, félre ne érts a topik jó ötlet és megkiméli a szamai topikot, csak igy kicsit félreértelmezhető ezért kellene vmi olyan nevet adni neki ami nem majdnem ugyanaz mint a szakmai topiké, ráadásul sztem hosszabb távon nem is fog hozzá szorosan kapcsolódni

(#50) Warek válasza Kickass (#49) üzenetére


Warek
tag

Akkor kérek tippeket mi legyen a topic neve szavazunk róla és utána szólok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.