Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) meroly válasza siti (#3150) üzenetére


meroly
veterán

Van kis ellentmondás, mert a kitételeknek megfelelő telefont keresek én is, de az E52 okostelefon sajna :( És ez jobban billenti a mérleget mint a kamera.
A biztonság nálam = Nokia S40 ;]

Impossible is nothing

(#3152) meroly


meroly
veterán

(#27324) Pekin:
Ezen most meglepődtem, senkit nem láttam még aki az S40-t a másik 2 szisztem fölé helyezné.
Pedig nálam toronymagasan az S40 vezet, úgy tudnám elmondani mintha Mac lenne a többi teló meg Win. Remélem érthető a hasonlat. :D
6310i
Én sem használtam hétköznapokra, csak gyűjteménybe. Viszont valamikor kölcsön kellett adnom apósnak, hát alig akarta visszaadni, pont neki találták ki és a mai kínálatban nincs ilyen telefon, ami ekkora, kényelmes és csak telefonálásra, jó akkuval.

(#27325) Zsolt_72:
Ma már az Android adja meg azt, ami kell nekem
Hát én attól rettegek, még kipróbálni se mertem :P
Ami mostanában azért bejön az a nokia touch&type modelljei, azok közül is csak a C3-01. Ha nem lenne már a földön nem érintős teló, akkor egy ilyet bevállalnék, de főként a tudása tetszik, hsdpa, wifi, stb.

Impossible is nothing

(#3153) Pekin válasza meroly (#3152) üzenetére


Pekin
csendes tag

C3-01 Ez a 11 mm elég korrekt, ház is masszívnak tűnik, de lehet, hogy csak tűnik. Fém ez? Érintős is meg gombjai is vannak? Kíváncsi vagyok, a gyakorlatban melyiket mire használnám. Öszvérmegoldás, eképpen teljes igényeket ki nem elégíthet (vagy mégis)? Egy biztos: a többség, aki a klasszikus telókra esküszik az az érintőtechnológiát nem használja ki vagy csak oly mértékben, hogy meg lenne nélküle is, aki meg az érintősre esküszik, az azért fog morogni, mert a gombok helyén is lehetne screen. Mindezek mellett én el tudom képzelni, hogy valaki ebben találja meg a számítását. Kipróbálnám én is, de meg nem venném, nekem a bar telefonok rémálom, a kijelzőkarcolódás miatt. Teljesen más minőségi érzetet kelt egy tiszta, makulátlan képernyő, mint egy teljesen mattra karcolódott. Ezenkívűl zavarna az is, hogy ha hozzányúlok a telefonhoz és nem hívásfogadásról van szó teszemazt, akkor örökké a billentyűzetfeloldás az első mozzanat, amit el kell végeznem. Akkor inkább nem is kezdek neki: macera, illúzióromboló. Kinyithatósnál ilyen nincs. Városban rengeteg tinit lehet látni eszméletlen lelakott telefonokkal. Egyrészt szrönyű látvány, másrészt jó mutatója annak, hogy mire nevelik a szülők a kölykeiket (semmire?). Nem akarok itt "bezzeg a mi időnkben" címzetű flame-népdalt beindítani de tényleg nem emlékszem ilyenre. Véleményem szerint nem azért, mert akkor még ritkább volt a mobil, akkor is 20k volt az alapár, csak monjuk 3210-ről beszéltünk nem egy Telenor Táccsszkrínről. Tökmindegy. Végletekig összekarcolódott kijelző (komolyan az olvashatóság rovására megy, nem pusztán esztétikai kérdés), sőt nem egyet olyat is láttam ami be volt törve, több helyen is. Én ezt megérteni nem tudom. Fóliák vannak, úgy tudom. Ti használtok fóliát? Miben, hogy tároljátok és hordozzátok a telóitok?

Te milyen telót/telókat használsz jelenleg?

[ Szerkesztve ]

(#3154) Pekin válasza siti (#3150) üzenetére


Pekin
csendes tag

"talán még jobb kamerást is tud, bár telefonban nekem pont ez nem számít, de különböző az elvárásunk"
Sokkal jobb lenne egy 2-3 Megapixelnél megmaradni és a minőségre gyúrni inkább. Persze ilyen úgy sem lesz soha. Nagy számok, limonádé élvezetek és zabálja mindenki (legnagyobb többség).

(#3155) meroly válasza Pekin (#3153) üzenetére


meroly
veterán

Nem teljesen összvér, mert a menüt az érintővel, smst meg gombokkal, szóval nincs választásod, hogy vagy ez vagy az. Egyes funkciókra már érintő, de másokra még gomb. Nem lehet rossz.
Kinyitható-téma: nekem is volt, imádtam, nokia 7270, annyira egyedi még most is, mindenki bámulta. Aztán lett autóm, és rájöttem hogy a kinyithatóság macera, kényelmetlen. Vagy ha pl asztalon van lerakva, akkor fel kell nyitni hogy kinyomhassak egy hívást, vagy úgy megfogni hogy teljes kezet igényel, nem csak egy ujjat mint a bar kialakításnál. Tudom apróságok, de nálad pont más apróságok vezérelnek arra hogy kinyithatóst vegyél.
2 éves a 3720-am, állandóan zsebben van, nem kímélem, de még nem csúnya, a kijelzőn most jelent meg egy nagyobb jellegű karc amit már én észreveszek, laikus még nem. A minőség a fontos, akkor nem lesz leélt egy telefon.
Én meg még azt bírom mikor a sok süttyő veszi az érintős telefont, hogy játsszon vele, de pénz persze sosincs rajta.
Én az első telefonomat a saját diákmunka fizetésemből vettem 2002-ben és tartottam fenn, mindig volt rajta lóvé, pedig szerettem azért használni. Hát igen, a mai tizenévesek mások. Én se vagyok túl öreg, 84-es, de már látom a különbséget.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#3156) Pekin válasza meroly (#3155) üzenetére


Pekin
csendes tag

Motorola T720i-met mindig 1 kézzel nyitottam ki és vettem fel, a mostaninál ugyanezt nem tudom megtenni. Ha Sö 40 és Nokia, akkor Nokia 6170!

(#3157) meroly válasza Pekin (#3156) üzenetére


meroly
veterán

A 6170 lényegében egyezik a 7270-el.
Nekem 6101-em volt sokáig, azt is szerettem, aztán a kinyitható mániám megszűnt hál' Istennek.
T720i-je volt Sandra Bullocknak régen, húúú mikor megláttam egy újságban, mindenáron olyat akartam venni, de aztán maradtam a nokiánál.
Ami most kinyithatósban jó az a 6650, van egy dummy-m, batár nagy, de 1500-as akku van benne. A symbian miatt nem kéne egyedül.

Impossible is nothing

(#3158) Pekin válasza meroly (#3157) üzenetére


Pekin
csendes tag

6650 fold és N76 közt vacilláltam mielőtt megvettem a mostanit. 6650 fém külseje milyen tapintású? Nekem nem tetszett a bibírcsók az elején. AZ 1500-as akku és a GPS sem tetszett volna.:) De más előnye nincs. Emezt naponta tölteni kell és nem a kora miatt, tudtam előre, vállaltam.

(#3159) meroly válasza Pekin (#3158) üzenetére


meroly
veterán

Csúszós fém, ez nem túl jó benne amúgy. Meghát böszme nagy, bár az N76 se kicsi :DDD

Impossible is nothing

(#3160) Pekin válasza meroly (#3159) üzenetére


Pekin
csendes tag

Tény, hogy kinyitottam, 6310-et mellétettem és hát a nagyöreg eltörpült emellett.:D Ezt azért nem gondoltam volna. Egyébkén nem hat nagynak az N76. Zsebben, úgy értem, gombok nyomizása közben sem. A 6310 igen.

(#3161) meroly válasza Pekin (#3160) üzenetére


meroly
veterán

Ja mert jó vékony és összecsukva kisebb mint a 6310. Egyébként döbbenet, hogy mennyivel kényelmesebb egy nagyobb telefont használni, én pl imádtam a 8800-m fül-száj távolságát.

Impossible is nothing

(#3162) golya32 válasza Pekin (#3158) üzenetére


golya32
aktív tag

Akkor próbáld kia 6290t nem olyan vékony de sokkal gyorsabb, Sajnos Gps csak külső vevővel van.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#3163) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Egy nőies, különleges telefont keresek, olyat, mint például a Nokia 6700 Gold (csak ezek már nem mai darabok).
Nem kell okos legyen, nem lenne kihasználva, inkább a megjelenése a fontos. Persze láttam aranybevonatú telefont 270e-ért, meg Armani kiadást, Vertu-t, ilyenektől kérlek tekintsetek el. Árban (akár használt is) 50.000,-Ft a limit. Az érintőkijelző sem elsődleges. :)

:R

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#3164) golya32 válasza Darko_addict (#3163) üzenetére


golya32
aktív tag

Beq EF61 nekem van, dobozos nagyon szép és egyedi, csak turbo simmel megy.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#3165) Darko_addict válasza golya32 (#3164) üzenetére


Darko_addict
őstag

Ennél kicsit komolyabbra lenne szükség. :)

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#3166) Pekin


Pekin
csendes tag

Szia ember, ki ide jár. Arra lennék kíváncsi ti hogyan véditek a telefonjaitok? Van a kijelzőn fólia? Illetve akinek Gorilla Glassos készüléke van az tényleg teljes védelmet nyújt karcokkal szemben. Esetleg tok? Plüss, bőr? Zippzáros, tépőzáras? Menő vagy gáz ez egyáltalán? Mi körülményes már és mi az ami még szükséges? Nyilván tulajdonos és telófüggő a dolog. Várok mindenféle meglátást, tapasztalatot.

(#3167) Pekin válasza Darko_addict (#3163) üzenetére


Pekin
csendes tag

Nokia N76, van többféle színben, ehhez mit szólsz?

(#3168) meroly válasza Pekin (#3166) üzenetére


meroly
veterán

Én úgy védem hogy gyárilag ütésálló :P

Impossible is nothing

(#3169) Darko_addict válasza Pekin (#3166) üzenetére


Darko_addict
őstag

Az S2-m gorilla glass-os üvegből van. Nem teljesen helytálló a teljes karcmentesség. Egyszer egy ismerősöm úgy fogalmazott, hogy rendkívül strapabíró, de nem is gondolnád milyen kis apróság is meg tudja sérteni. Tehát ez erősen kétoldalú. Nekem van egy mélyebb karc rajta, amit nem tudok mivel magyarázni. Védőfóliát baromi nehéz igényesen felrakni, mert vagy poros vagy buborékos lesz alatta. Nekem van sokféle tokom hozzá. Vékonyabb, vastagabb, púpos, lapos. Azokat szeretem, amik kiemelkednek az elején és le tudom tenni az asztalra lefordítva is, nem ér le a képernyő. Pl. [link] ilyen, csak más színben. A napokban kapott egy puhább bőrtokot, belseje selymes, ez az igazi egyébként, a zsebedben sem karcolódik, a másik csak a hátulját védi. Zipzáras, tépőzársa nem jó: ILYET ajánlok. Az a kis pánt nagyon hasznos, ha becsúsztatod a telót, azzal tudod kihúzni annyira, hogy majd kézzel is könnyen menjen a többi. :)

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#3170) Pekin


Pekin
csendes tag

Köszi a tippeket. Fóliára már én is gondoltam, illetve azzal képezelem el, ha majd 1x lesz nagyképernyős telóm. Őrület, de senkivel nem sikerült eddig megbeszélnem azt, hogy az utólag vásárolt, direkte karcvédő fóliák - tehát nem az amit vadiújan rajta találsz - sarkai leválnak-e, felpödörödnek-e? Ez egy kulcsfontosságú kérdés, ezen áll vagy bukik a fólia alkalmazhatósága- Gondolom kapható fött féle árú, minőségű. Tok az elég körülményes. Főleg ha azelőtt soha nem éltél vele. Én a mostani Nokiámat tokban kaptam, igen jó állapotban, tehát kötelez a dolog - én sem fogom másként használni. Kezdem megszokni, csak ezzel meg egy baj van: ha telefonálsz és por megy a tokba azidő alatt, vagy bármikor máskor beleeszi a fene, akkor ponthogy a tok lesz az ami szépen végigkaristolja, mattítja a kijelződ. Sajnos én poros környezetben is előfordulok, ott nagyon ki tud jönni ez. Felmerül a kérdés, hogy ilyen esetekre plüss vagy bőrök-e az ideálisabb,de nyilván típusfüggő is, mennyire bírja a kijelző a strapát. Nincsi gazán jó megoldás, kivéve, ha mindig steril helyen veszed elő / teszed el. Többség szemében ez túldimenzionálás, tudom, de én szeretem, ha jól néz ki a teló, tisztességben öregszik meg.

(#3171) Pekin


Pekin
csendes tag

Kerestetik minden idők legkényelmesebb billentyűzetű telefonja.

(#3172) golya32 válasza Pekin (#3171) üzenetére


golya32
aktív tag

Szerintem palm treo pro, esetleg a nokia e71-e72

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#3173) meroly válasza Pekin (#3171) üzenetére


meroly
veterán

Nekem ami a legkényelmesebb az a mostani 3720-am, bár a csillag és a kettőskereszt kicsit kicsi, vagy ott van pl a 3110c, de ha még régebbre gondolok akkor 3210 vagy 6310i pl.

Impossible is nothing

(#3174) Pekin válasza meroly (#3173) üzenetére


Pekin
csendes tag

3110c-m volt évekig, iszonyat kemény gombok.:( 6310 tényleg rendben van. Tippeket köszi nektek (jöhetnek még.

(#3175) meroly válasza Pekin (#3174) üzenetére


meroly
veterán

Ja mondjuk az igaz, kemények, de jó nagyok, faterom durung ujjai is vígan kezelik. A 3410 sem volt rossz pl.
De inkább olyan tudok saját tapasztalatból, ami biztos nem: 8800, T28s, 8210, 8600. ;]
Opp, a kedvencem a 6230i, na annak tényleg jók voltak, halkak és puhák.

Impossible is nothing

(#3176) asto válasza ludsimon (#1864) üzenetére


asto
csendes tag

"- sokkal könnyebb
- kisebb, vékonyabb, pofásabb
- a gombok sokkal 'finomabbak', nem olyan kő kemények, mint az N82-nél (20 perc pötyögés után már fájt az ujjbegyem.)"

Ezek egyike sem indok. Ezekkel fölösleges érvelned, mert semmire nem mész velük. Ezek semmit sem jelentenek.

Hülyeség olyasmibe belekötni, hogy súly, vastagság, ...

Ettől függetlenül az N82 kialakítása és kinézete is sokkal jobb, mint az N79-é! Különösen a gombok.

"- FP2, gyorsabb indulás, gyorsabb működés, sokkal gyorsabb menü, gyorsabb programok"

Csak annyi, hogy újabb rendszer van rajta. Lényegtelen dolog.

"- Dupla LED segítségével akár zseblámpaként is lehet használni"

N82-re van lámpaprogram, amivel korrekt fényt tud adni. Simán kiváltja a te N79-esednek ezt a funkcióját.

"- Kamera: szebb színek fényképeknél (N82-nél nagyon hiányoltam a színeket..)"

Miért mondasz ennyire ellent a valóságnak? Pont hogy az N82-nek a kamerája készít jobb képeket.

(#3177) ludsimon válasza asto (#3176) üzenetére


ludsimon
veterán

Ügyes vagy! Válaszoltál egy 2010-es hozzászólásra. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#3178) asto válasza ludsimon (#3177) üzenetére


asto
csendes tag

Ügyes vagy! Értelmetlen választ írtál. :)

(#3179) Orton96 válasza asto (#3178) üzenetére


Orton96
aktív tag

de te még sokkal ügyesebb vagy ezt nem tagadhatod! :C :C :C

(#3180) meroly


meroly
veterán

Ezennel megnyitom az érintő vs. nem érintő vitát!

Impossible is nothing

(#3182) ludsimon válasza meroly (#3180) üzenetére


ludsimon
veterán

Én továbbra is érintetlen telefont használok. :DDD

undefined

(#3183) meroly válasza #40993792 (#3181) üzenetére


meroly
veterán

és ludsimon: tudom, érvek és ellenérvek.

Impossible is nothing

(#3184) golya32 válasza meroly (#3183) üzenetére


golya32
aktív tag

Most volt nálam C7 és X7 de továbbra is n85 azaz érintés nélküli párti vagyok.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#3185) meroly


meroly
veterán

Nyomógombos telefonok előnyei:
- érezhető fizikai gombsor
- vakon gépelés
- elromlott kijelzővel is hívható a 112
- nem tapizod össze a kijelzőt
....

Érintős telefonok előnyei:
- nagyobb kijelző
- élvezhetőbb internet
....

Mivel nem volt még érintős, így ide de a nyomógombos előnyökhöz is várok érveket.

Impossible is nothing

(#3186) ludsimon válasza meroly (#3185) üzenetére


ludsimon
veterán

Érintős:
-Még 1 fölösleges funkció ami el tud romlani a telefonban, az érintőpanel.
-Könnyen betörik a nagy kijelző miatt.

Nem érintős:
- Nehezen törik be a kijelző, ha pl leejti az ember (persze ha valaki a hátsó farmerzsebében tárolja és úgy ül le, ne csodálkozzon...)

undefined

(#3187) meroly válasza ludsimon (#3186) üzenetére


meroly
veterán

Én pl sokszor csak bambán olvasgattam a menü részeket egy iPhone-ban hogy most mégis hogyan hova lehet lépni, hogy lehet bezárni, ergo tanulni kell főleg a rejtett funkciók előhívását, ami egy gombos telefonnál egyértelműen valami gombhoz van társítva.

ludsimon (Közösségépítő) - ez milyen rang????

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#3188) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Ezt a topikot olvasgatva olyan, mintha 2007-ben érkezett volna az utolsó üzenet. :D

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#3189) golya32


golya32
aktív tag

Ezt is át lehet rakni a lokálba, mert itt aztán semmi sincs..

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#3190) golya32


golya32
aktív tag

Most iphone telóm van, nagyon tetszik, jpbb mint a htc desirem, azért kompromisszumok kellenek hozzá.
Az egy gombos kezelést nehéz megszoknom.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#3191) HuMarc


HuMarc
addikt

Húú elég kihalt ez a topik, az utolsó kétszáz hozzászólásban van 2010-es :DDD

(#3192) meroly válasza HuMarc (#3191) üzenetére


meroly
veterán

Itt az ideje felhozni! ;)

Impossible is nothing

(#3193) HuMarc válasza meroly (#3192) üzenetére


HuMarc
addikt

Valóban, amúgy is hiányoltam egy ilyen topikot, ahol nagy általánosságban lehet mobiltelefonokról beszélni :) És a te linked hozott ide, a Nokia 206-os topikból.

(#3194) norbit808


norbit808
tag

Lehet jobb itt dumálni mert már rám szóltak nem a 206 témában voltunk:)
Itt bár melyik telefonról lehet,dumálni:)

(#3195) meroly válasza norbit808 (#3194) üzenetére


meroly
veterán

No para, csak én szóltam ;)

Impossible is nothing

(#3196) golya32 válasza meroly (#3195) üzenetére


golya32
aktív tag

meroly..nem jön be ez a nick, ne is haragudj kicsit meleges..

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#3197) meroly válasza golya32 (#3196) üzenetére


meroly
veterán

B+ :P
Ezer éve ez a nickem mi bajod vele?

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#3198) golya32 válasza meroly (#3197) üzenetére


golya32
aktív tag

Na jól van akkor legyen szörfös fiú a régi jobb volt.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#3199) HuMarc válasza golya32 (#3198) üzenetére


HuMarc
addikt

A régi rosszabb volt, mert mindig meg kellett néznem közelebbről, hogy rájöjjek, mit ábrázol :D Ez egyértelmű :))

[ Szerkesztve ]

(#3200) meroly válasza golya32 (#3198) üzenetére


meroly
veterán

Ja hogy az avatarra gondolsz :DDD

Impossible is nothing

(#3201) rep3at


rep3at
őstag

Hol van már az a pörgős topik mint régen? :O

Vicces hogy amikor legutóljára beírtam ide akkor még Optimus 7-em volt.

Azóta történt telefonügyben (a szám azt jelzi hogy hányadik telefonom - azaz "hányfeledik", volt típus amiből több volt):

66. LG Arena
67. Blackberry 9900 Bold
68. Nokia N8-00
69. HTC Desire HD (2)
70. Google Nexus One by HTC
71. HTC HD7 16GB
72. Nokia Lumia 800
73. Dell Streak Mini
74. Motorola Photon 4G
75. Samsung XCover271
76. Samsung Galaxy Mini 2
77. ZTE Open
78. Motorola Milestone
79. HTC Wildfire S - jelenlegi
80. Samsung Galaxy S Player 5.0 - Androidos minitablet

Forward thinking. كرر

(#3202) atesz117 válasza rep3at (#3201) üzenetére


atesz117
aktív tag

Ezt nem ide akartad írni?

Samsung Galaxy A34 5G

(#3203) rep3at válasza atesz117 (#3202) üzenetére


rep3at
őstag

Nem, ide akartam, régen sokat jártam itt, csak érdekességképpen megemlítettem, hátha valaki olvassa.

Forward thinking. كرر

(#3204) meroly válasza rep3at (#3201) üzenetére


meroly
veterán

Ez a topik sose pörgött igazán :DDD
Szép kis lista, látom kicsit se vagy függő, áááá :D

Impossible is nothing

(#3205) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok tudom nem ide tarozik de segítséget szeretnék kérni tőletek van egy Huawei Mate 7 készülékem és ma hülye voltam feltettem a twrp-t majd az xposedet ezek után bekapcsolt a telefon se statusz bár se navigációs bár így vissza mentem twrp-be és hülye fejemmel letöröltem a systemet most a telefonomon nincs rendszer és nem tudom hogy hozzam helyre nézegettem angol oldalakat csak az a gáz h nem értem mi van leirva tudtok nekem segíteni ?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#3206) rep3at válasza meroly (#3204) üzenetére


rep3at
őstag

Már nem, lehorgonyoztam egy A5 mellett egy időre. Nem bántam meg :)

Forward thinking. كرر

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.