Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#486) gelencser26 válasza Directors (#485) üzenetére


gelencser26
tag

Szia!

Itt a fórumon Printerszaki-tól lehet beszerezni a tonerport. (Priviben elküldöm az e-mail címét, ahol felveheted vele a kapcsolatot!)
Írd meg neki a típust is, mert márkánként másfajta por kell.

Az egészet úgy szoktam kezdeni, hogy egy nagy újságot leterítek az asztalra.
Van a toner 2 oldalán 2-2 csavar + az elején 2.
Ezeket kicsavarozod, kis feszegetés után lejön a két oldal(elég jól illeszkedik). Eléggé masszív, de azért nehogy letörd! :)
Utána lejön a toner teteje is. Ha megfordítod a két szélén szintén van 1-1 csavar. Itt gyűjti a toner a felesleges port, ami nem került rá a lapra. Kicsavarod és csak ki kell borítani.

Aztán a toner valamelyik oldalán (talán a bal :F , fejből meg nem mondom, de észre fogod venni :K ) lesz egy kb 10 Ft-os nagyságú lyuk egy dugóval eltömítve. Ki lehet nyitni egy csavarhúzóval finoman, kb úgy, mint egy festékes dobozt... :))

100Ft-os boltba vettem egy tölcsért, a lényeg, hogy az alja beleférjen a lyukba a teteje, meg jó széles legyen. Ezt csak belerakod és finoman elkezded önteni a port (vigyázz, mert ha megborul, akkor szép "füstje lesz" és állítólag nem teljesen egészséges belélegezni, ha gondolod viselj közben pormaszkot (tuskó 150-200 Ft/5 db)), tehát óvatosan öntsd! Finoman kocogtatni kell a tölcsért, hogy belefolyjon a por (mintha lisztet szitálnál), időnként kiveszed a tölcsért lámpánál megnézed, hogy meddig van. 1-2 centit érdemes hagyni, hogy tudjon benne mozogni a por.

Visszazárod, összerakod és kész is! :K

Annyi van vele, hogy nem ismeri fel a gép, hogy tele van, tehát írja folyamatosan, hogy cseréld ki. De ez semmi fennakadást se jelent, mert ugyanúgy nyomtat és úgyis észreveszed, hogyha kifogyott... :))

+egy jótanács: Ha ráment a ruhádra, vagy az asztalra száraz ronggyal töröld le, mert a vizestől csak ottmarad és sikálhatod, de a fehér pólómból is kivette egy mosás! ;)

Remélem tudtam segíteni!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.