Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24951) NoLF válasza fekeandras (#24950) üzenetére


NoLF
addikt

logikátlanság. kapcsolók, bizbaszok sehol nem jól eső helyen. kényelmetlen üléspozíció, korlátolt kilátás hátra s előre is. rettenet "menetteljesítmény" (a dízelről van szó)
sérülékenység, iszonyatos költségek (valami 80 rongy volt bele 3-4 éve egy lámpa, mert kavicsfelverődés miatt kitört a plexi a havernak, senki nem tudta megcsinálni, így cserés lett)
vezetési élmény 0, vagy még annál is kevesebb, mintha egy részeg szamáron ülnék.
ilyesmik.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#24952) fekeandras válasza NoLF (#24951) üzenetére


fekeandras
őstag

"mintha egy részeg szamáron ülnék" Esküszöm ez tetszett! :C

Nekem nem volt gondom a beltérrel.Ugyan nem egy Opel ahol becsukott szemmel is azonnal mindent megtalál az ember de szerintem nem rossz.Az üléspozíció nekem sem jött be (elöl), nagyon magas a padló közel egyenes nyújtott lábbal kell ülni.A dízel verzió nem egy sportkocsi, sőt amellett, hogy lomha még hangos és renzonál is (bár ebből szinte semmi sem szűrődik be).Viszont megbízható "igénytelen" és rohadt keveset eszik.Hát igen, a hátra kilátás szerintem is ritka szar.Vezetési élményt pedig senki se várjon egy kis ccm-s dízeltől ráadásul egy olyan kocsiban ne ami a minél kisebb fogyasztásra lett kihegyezve. :)

(#24953) Integra válasza NoLF (#24951) üzenetére


Integra
titán

és mekkora felüdülés volt benne hátul utazni:DDD
egy régi fapados 1.6 8v a3-mal jobban jársz, ha már mindenképp vw technika kell.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24954) vergilx válasza Integra (#24953) üzenetére


vergilx
őstag

ha ár az a3 ról van szó.
anyám cserélni akarja a mostani autónkat,egy audi a3 ra.
egy 2002 es Seat Toledo Stella van most,1,6 16v 105 LE benzines,ugyan az a motor mint ami a golf4 ben van.
hibátlan állapotú,szerintetek mennyit érhet?

(#24955) NoLF válasza vergilx (#24954) üzenetére


NoLF
addikt

A3=VW Golf. miért akar drágán golfot venni?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#24956) fekeandras válasza NoLF (#24955) üzenetére


fekeandras
őstag

Ezt én sem értem.Akkor már inkább egy Octavia.Gyakorlatilag ugyanaz + annak már van némi csomagtartója is.

VW konszernen belül valószínű csak Skodát vennék.Technika 1:1 megegyezik csak ez lényegesen olcsóbb.Az meg, hogy nem W van az orrán, hát a kutyát sem ... :N

[ Szerkesztve ]

(#24957) Integra válasza fekeandras (#24956) üzenetére


Integra
titán

mert van rajta 4 karika.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24958) vergilx válasza fekeandras (#24956) üzenetére


vergilx
őstag

külsőre az tetszik neki
ettől a szériától kezdődően

[ Szerkesztve ]

(#24959) piqla válasza fekeandras (#24952) üzenetére


piqla
őstag

Engem meg nem beszeltetek le, de ez a fek-gazpedal tavolsag kurvara aggaszto :/
Mennyit eszik az automata?

A "nem jott be az ulespozicio" azt jelenti, hogy kenyelmetlen vezetni, avagy mit? Tenyleg, az ulesek milyenek?

Szereted az állatokat?

(#24960) NoLF válasza piqla (#24959) üzenetére


NoLF
addikt

biztos ültél már többfajta autóban, gondolom olyanban is, amiben jól érezted magad, nem volt kínszenvedés vele megtenni pár km-t.
az A2 nem ilyen, úgy ülsz mint egy bakon, térd a nyakban, egyenes hát, borzasztó.
pedig nem vagyok 4 méter magas (csak 1,90)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#24961) fekeandras válasza piqla (#24959) üzenetére


fekeandras
őstag

Kemény tömésű, oldaltartás nulla.De ez egy családi autó nem sportkocsi szóval nincs ezzel baj.Az a "gond", hogy az A2 -nél a sofőr oldalon a padló alatti rekeszbe van rejtve egy csomó elektonikai bizbasz ami sok helyet elfoglal.Ez a gyakorlatban kb úgy néz ki, hogy a kocsi padló szintje és az ember segge között nincs 20 cm-nél nagyobb eltérés.Furcsa érzés nyújtott lábbal vezetni.Ülj be egybe valamelyik használtautó kereskedésben.

mod: robbantott ábrát hirtelen nem találtam de kb. iyen hülyén megy a padlólemez:

[ Szerkesztve ]

(#24962) Integra válasza fekeandras (#24961) üzenetére


Integra
titán

emlékszem, mikor kaptuk a marketing anyagokat, a mérnöki rajzok és a szövegek mellé, hogy ez az üléspozíció így meg úgy, meg ez a jövő.... már akkoriban nagyon keményen ment a parasztvakítás,bár az még mindig semmi ahhoz képest ami most megy:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24963) piqla válasza fekeandras (#24961) üzenetére


piqla
őstag

Ertem...

szoval akkor holgyeim es uraim: egyeb ajanlat? :C

Azert az A2-nek viszont eleg szimpatikus volt a fogyasztasa, legalabbis a nepiteletek alapjan...

Szereted az állatokat?

(#24964) fekeandras válasza piqla (#24963) üzenetére


fekeandras
őstag

A jó fogyasztás csak egy szempont a sok közűl. :)

(#24965) piqla válasza fekeandras (#24964) üzenetére


piqla
őstag

De meg mindig nem mondtad, hogy mennyit eszik az automata :]

Szereted az állatokat?

(#24966) NoLF válasza piqla (#24965) üzenetére


NoLF
addikt

és miért jó ha alacsony fogyasztású a gép, ha a kötelező szervizek elviszik a fogyasztásból származó előnyöket?

gondolkodj, mackó!

az autóba nem csak tankolni kell.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#24967) BlacKSouL válasza piqla (#24963) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Jazz miért is lett végül elvetve? Könyöktámasz miatt? :)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#24968) fekeandras válasza piqla (#24965) üzenetére


fekeandras
őstag

Hát dehogynem! :K

24942. hozzászólásban ez áll: "Fogalmam sincs, nincs összehasonlítási alapom.Azt tudom, hogy az 1.2TDI átlagos városi közlekedéssel (nem gyorsulgat, nem előzget, úszik az árral) klímával 4,8-5liter körül megáll.Viszont az elég gyengécske motor.Nem lehet hajtani, vagyis lehet de csak hangja jön meg az ereje nem."

Ezt még kiegészítem annyival, hogy városon kívül a szabályos 90km/h-t tartva 3,2liter / 100km körül fogyaszt.De ez az Audi A2 3L -re vonatkozik (1200ccm, tiptronik).Az 1.4TDi-hez még nem volt szerencsém.

(#24969) piqla


piqla
őstag

Hoho, koszi a valaszokat.

Honda Jazz nem lett elvetve, de azert olyan 3-4 autora szeretnek tippeket kapni; eleddig Toyota d4d (bar meretileg ez talan mar nagy, parkolas itthon, a belvarosban lenne, munkahelyen lesz sajat parkolo), Honda Jazz, Audi A2 (bar NolF kolleganak fogyasztas vs. szerviz ugyben igaza van) fekeandras toled pedig bocs, nem lattam. Koszi!

Mitsubishi Colt, meg a kettovel ezelotti generacio? Valami tapasztalat, velemeny?

Szereted az állatokat?

(#24970) lsc válasza piqla (#24969) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha nagy a corolla ott van a Yaris , az is kapható az 1,4-es d4d-vel, a benzinesek sem esznek sokat, mondjuk ha benzines akkor az 1,3-as .

Az élet kegyetlen .

(#24971) fokukac


fokukac
nagyúr

a nap vicces híre, jeejeee :))

Buta Corsa
A Wartburg mentheti meg az Opelt?

2009. május 07. 17:29 | Utolsó módosítás:2009. május 07. 17:35

Ismét beindulhat az egykori keletnémet modell, a Wartburg gyártása Eisenachban, ha valóra válnak az Opel vezetésének tervei.

A német Auto Bild szaklap értesülése szerint az Opel – megirigyelvén a Renault sikereit a Daciával – szeretne kijönni egy olcsó autóval, és ezt a lehetőséget a Wartburgban látják. A lap azt írja, hogy az új Wartburg a Corsa műszakilag "lebutított" változata lenne, és 7 ezer euróba kerülne.

A Wartburgot 1999-ig gyártották Eisenachban, majd az üzemet átvette az Opel. A gyárnak azonban bizonytalanná vált a jövője az Opel pénzügyi helyzetének romlása miatt.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#24972) lsc válasza fokukac (#24971) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem biztos hogy rossz lépés lenne , 3 hengeres motorja meg van az opelnek ;] .

Az élet kegyetlen .

(#24973) anjani182


anjani182
őstag

Megnyugodtam :DDD

[link]

Jeeee, 5 csillagos a kocsim :Y :C :W

Forever and ever, let's make this last forever.

(#24974) Integra válasza anjani182 (#24973) üzenetére


Integra
titán

őskáosz ez az ncap dolog
és a hondánál is van egy pár idióta sajnos:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24975) anjani182 válasza Integra (#24974) üzenetére


anjani182
őstag

Nem tudom már mit higyjek...de az európai autókhoz képest e szerint a teszt szerint valóban nem olyan biztonságos a Civic. :(

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#24976) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Helló.

Utólagos fóliázás melyik ablakokra engedett illetve mi ennek a reális ára?

(#24977) E-Max válasza mayerlaci (#24976) üzenetére


E-Max
tag

Pillanatnyilag ha jól tudom, egyáltalán nem megengedett. :(

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#24978) lsc válasza E-Max (#24977) üzenetére


lsc
nagyúr

Megengedett .

Az élet kegyetlen .

(#24979) DeadMeat válasza E-Max (#24977) üzenetére


DeadMeat
veterán

Pedig de... hátsó ajtó,hátsó szélvédő mehet full sötétre,első ablakok 75% fényáteresztésűeknek kell lennie.A szélvédő pedig a napellenző "magasságáig" mehet.

[I]Csak olyan fólia helyezhető fel az autó ablakaira, amely rendelkezik H-engedélyszámmal, és műbizonylattal. Ez a felhasznált anyag szabályoknak megfelelősége mellett egyúttal garantálja az autósok számára a minőséget is.

Eddig sok gond volt a szedett vetett, hamisított vagy teljesen komolytalan műbizonylatokkal. Ezért vezette be a Skyfol, 3M a hatóságokkal egyetértésben a hologramos és nem hamisítható műbizonylatot. Emellett a H jelzésű engedélyszámot a fóliázott ablakra is fel kell tüntetni, matrica formában eltüntethetetlenül.A műbizonylatnak az is szerepe, hogy a vevő biztos legyen benne hogy megfelelő pótalkatrészt szereltek fel az autója üvegére szakebmer által, akinek az adott évre érvényes regisztrációs száma van. Egyebként a fólia nem lehet reflektív, mivel azt balesetveszélyesnek tartják.

Magyarországon a gazdasági és közlekedési minisztérium 84/2005. (X.11) GKM rendeletének 3. §-a szerint személygépkocsik esetén, nem csak a hátsó oldalsó ablakok, de a hátsó szélvédő is bármely sötétségű fóliával jogszerűen telepithető, amennyiben a fólia magyarországi minősítéssel ("H" engedély) rendelkezik, valamint a gépjármű két oldalsó tükörrel van ellátva[/I]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#24980) E-Max válasza DeadMeat (#24979) üzenetére


E-Max
tag

Jó tudni! :Y
Valamelyik topikba(honda, bmw, vagy talán itt) kb 2 hete volt róla szó, hogy nem tetszett rendőröknek, és gyárilag fújt üveget is le akarták kaparni, mert nem tehető fel. :F

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#24981) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Értem.Csak azért kérdem mert anno mi is kapartuk a gsi kadettról :)

(#24982) BlacKSouL válasza mayerlaci (#24976) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én is gondolkodom egy nagyon szerény szinte alig észrevehető megoldáson, és bár nem ástam bele sosem magam a témába, az ő nevük elég régóta ismert még általam is. Sokmindent olvastam itt.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#24983) DeadMeat válasza E-Max (#24980) üzenetére


DeadMeat
veterán

HA nincs rajta a H matrica,meg a műbizonylatot nem tolod a rendőr orra alá,akkor megbüntet/het.Valszeg erről volt akkor szó,én is olvastam.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#24984) joshua7 válasza fokukac (#24971) üzenetére


joshua7
veterán

Mit gyártottak ''99-ig? Wartburg-ot biztosan nem, azzal '91-ben leálltak.

Semper Fi

(#24985) AMD Power


AMD Power
titán

Veszélyes és jó dízelek használtan

Ez a cikk szerintem sokunkat fog érdekelni. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#24986) fekeandras válasza AMD Power (#24985) üzenetére


fekeandras
őstag

:)) :N

(#24987) lsc válasza AMD Power (#24985) üzenetére


lsc
nagyúr

Már a régebbi cikkben is jót röhögtem a tigrises hasonlaton, mivel azokban 4 porlasztós benzines motor volt, tehát a pd tdi "származtatása" elég érdekes . Ha a kraz 214-est írták volna akkor stimmel, azokban 4 hengeres 2 ütemű dízel volt szivattyúbefecskendezővel . Mondjuk a többi stimmel .

Az élet kegyetlen .

(#24988) TayRol válasza BlacKSouL (#24982) üzenetére


TayRol
veterán

oket en is ajanlom, nagyon szepen es jol dolgoznak.

(#24989) Bubu79 válasza AMD Power (#24985) üzenetére


Bubu79
addikt

Tetszik ez a "csak megbízható forrásból vegyünk autót" - vajon melyik autópecért lehetne megbízható forrásnak tekinteni?

A "csak munkába bejárni vettem, meg tescoba járósnak" típusú nyugdíjas bácsikák sajna ritka fajták :DDD

Itthon a márkakereskedések is fenntartással kezelendőek - sok köztük a lehúzós patkány...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#24990) #89874944


#89874944
törölt tag

OFF: gyorskérdés: Kötelező az első irányjelző ha van oldalt is(ami gyak ugyanptt van, 20centivel hátrébb)? tegnap elhagytam a jobboldalit:S köszi

[ Szerkesztve ]

(#24991) Boxer001 válasza #89874944 (#24990) üzenetére


Boxer001
veterán

Nem, választható. :W Geli hülyébb vagy, mint valaha. ;]

(#24992) anjani182 válasza #89874944 (#24990) üzenetére


anjani182
őstag

Szerinted miért van elől és oldalt is? Mert számtalan olyan szög van, amikor indexeléskor csak az elsőt látja a közlekedés többi résztvevője!

MOD: azt meg végképp nem értem milyen verdán van külön, ezer éve az első lámpabúrában van?!

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#24993) lsc válasza #89874944 (#24990) üzenetére


lsc
nagyúr

Sőt, nyugodtan rúgd ki a lámpát is ne árválkodjon egyedül, hiszen a másik oldalt úgyis van ;] . Ezt a kérdést egyébként feltehetted volna hét elején, akkor egész héten kitartott volna .

Az élet kegyetlen .

(#24994) Enton


Enton
addikt

Istenség ótó:

[link]

egy videó róla:

[link]

Ha lenne most ennyi pénzem meg is venném. Hiába a turbós szarakodásnak még akkor is. :O
Nem sok ilyen T4-est látni ilyen állapotban ennyiért. :K

[ Szerkesztve ]

"just because they are spelled the same doesn’t mean they are the same" And "just because they are not spelled the same doesn’t mean they are not the same" Mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#24995) E-Max válasza Enton (#24994) üzenetére


E-Max
tag

Jobban megnézed a belső képet, láthatod, hogy a kormány le van nyílva.
Elölről hiányzik a jel, xenon van benne, valami hülye felni, ami nagyon nem volvo-ra való, szóval ehhh... :F

Külső alapján számomra egyik legszebb autó: [link]
Ennek nem nagy szám a belseje, de kívülről... :Y
Ez még belülről is csillagos 5-ös:[link] ;)

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#24996) Enton válasza E-Max (#24995) üzenetére


Enton
addikt

Azért a kettő nem 1 kategória. Nem különben a számozás miatt és a méretekben való különbözésben. :O

"just because they are spelled the same doesn’t mean they are the same" And "just because they are not spelled the same doesn’t mean they are not the same" Mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#24997) E-Max válasza Enton (#24996) üzenetére


E-Max
tag

Dede, egy kategória! :K
Csak S40-ből nem volt R verzió, meg S60 nagyobb egy pöttyet, de amúgy egy kategória, 4 év múlva, 10 évesen ugyanúgy 1-1.5 millió lesz az S60R... :)

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#24998) Integra válasza Enton (#24994) üzenetére


Integra
titán

nem csoda, hogy ennyi:)
szerintem kerüld el

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24999) #89874944 válasza Boxer001 (#24991) üzenetére


#89874944
törölt tag

hehehe :D

56. § (1) A vezető köteles a járművet - lehetőleg olyan helyen, ahol a forgalmat nem akadályozza - haladéktalanul megállítani, ha a jármű olyan hibáját észleli, amely balesethez vezethet, különösen ha elromlott a jármű:

d) irányjelző berendezése, kivéve ha kézzel megfelelő irányjelzés adható,
e) bal oldali első vagy hátsó helyzetjelző lámpája, kivéve, ha a jármű kivilágítása nem szükséges vagy az elromlott lámpa a távolsági fényszórót és a hátsó helyzetjelző ködlámpát kivéve más lámpával helyettesíthető.

(3) A közlekedés biztonságát közvetlenül nem veszélyeztető műszaki hiba esetében a járművel - fokozott óvatossággal, lehetőleg kis forgalmú úton és időszakban - a legközelebbi olyan helyig szabad közlekedni, ahol a hiba elhárítható. Ha az ilyen műszaki hiba autópályán vagy autóúton következik be, arról a legközelebbi lehajtásra szolgáló úton, illetőleg útkereszteződésben le kell térni.

Ebből gondoltam, hogy a szervízig még nem kell a bobival hadakozni ;]

(#25000) #89874944 válasza anjani182 (#24992) üzenetére


#89874944
törölt tag

a4-ben. Kivülről kell bapattintani, ritka szar megoldás...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.