Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#72501) GamerToxic válasza membrandj (#72491) üzenetére


GamerToxic
csendes tag

membrandj : A tápot nem írtam, de attól nem parázok hogy nem elég. (Chieftec 550W)
Tisztában vagyok azzal, hogy a gyári hűtő zajos, de nem húznám 1 mhz-el sem túl amig nem cserélném le normális hűtőre. (1-2 hónapig valahogy csak kibírná alapon a gyári hűtőt, szóval ez még belefér).
Kár, hogy a tesztek mást mutatnak játékokban.
Oké, egyetértek és aláírom hogy photoshopnál, videó szerkesztésnél, vágásnál, renderelésnél , tömörítésnél és más egyéb irodai programnál mutatkozik az Intel erőssége, de mondom játékra kell. Ahogy a teszteket nézem, alig pár fps-el marad el az AMD, valahol pedig (az újabb játékoknál: bf4, crysis 3 stb..) még oda is veri a 8320 az inteleket (ebben a kategóriában persze, nem a 3770K-ra gondoltam).
Szóval pontosan tudom, hogy erős az intel, és 1. szálon történő teljesítménye kimagasló, de a 8320-at nem írnám le. Köszönöm, hogy válaszoltál és próbáltál segíteni, de szeretném ha meggyőznél (jobban). Ha ez nem sikerül (senkinek sem) akkor 8320 lesz.
Písz.

A gémelés 8 mag felett kezdődik...

(#72502) Mknowix válasza #91166208 (#72500) üzenetére


Mknowix
csendes tag

Nekem elég lesz a 770. Nálam is ugy volt hogy kijött a radeon hd 7870 és 1 hétre rá megvettem és most fele annyit se ér mint amikor én vettem és ez nagyon idegesitö :DD Ha választanom kell akkor Gigabyte, Nvidia, MSI vagy Asus gtx 770-t vegyek :)

(#72503) jeni válasza Mknowix (#72502) üzenetére


jeni
félisten

ez minden kártyára érvényes,ahogy kihozod a boltból már esik le az ára

(#72504) Mknowix válasza jeni (#72503) üzenetére


Mknowix
csendes tag

Tudom ezért nem veszem meg egyböl az ujjat :)

(#72505) Balathruin válasza TAKÍÍ (#72487) üzenetére


Balathruin
veterán

AMD APU-ból szerintem még az AM1 is elég lenne, abból pedig mITX gépet is tudnál építeni, mivel nincs annyira horror ára. Proci kevesebb mint 15K, lap is biztos megvan 15K-ból, 1x4GB memória is biztos kijön még 15K-ból (úgy tudom nincs dual channel)

(#72506) TAKÍÍ válasza membrandj (#72491) üzenetére


TAKÍÍ
tag

Jó híreket mondasz, de azért még kukacoskodok. G3220 biztos elég?
1) G3258 Ez miért kerül 20k ba? nem látom értelmét.
2) INTEL Pentium G3420 csak kicsivel drágább 17K és 200Mhz több [link]

3)Gondolom akkor ez nem dob annyit és ezért elég G3220 14k Ámen. Viszont, ha jól látom ide elég az 1333. Tuti nem kell 2 modul. Úgy látom tudná kezelni, de akkor erre se érzékeny? Egyébként lehet apámnak lenne gép és ő eddig az előző 10 évben nem cserélt gépet. Nem hinném, hogy ezt is cserélné, de ha ez nem probléma akkor egy modul. Ja a házat eltaláltad azt is nézegettem és akkor elég a 400 watt tápban és persze itt nem spórolok megveszem az FSP hexa t.

Story lezárva másik gyors kérdés(nem legyen másik hsz)

Sok APU s tesztet olvasgattam. A végén mindig kijön, hogy az I3 gyorsabb prociban. Oké és ugye van ez a dual grraphic megoldás, ami megy valamelyik kártyával. (Ha jól emlékszem mind Richlandbe mind Kaveriben.)
A végén szintén ott van hogy jobb lenne egy I3 valamilyen kártyával. A kérdésem milyen kártyával? (ja és ez most nem flame vagy bármi problem. Ez most tényleg komoly kérdés)
Tehát mondjuk legyen egy I3 4330 32k és ehhez kell egy kártya ami azért jobb mint kaveri dual? Vagy másként mit hajtana ki max egy ilyen proci mondjuk max 30-40k m lenne egy videokarira még? (Nyugi csodát itt se várok tisztába vagyok a korlátokkal)

[ Szerkesztve ]

(#72507) #91166208 válasza Mknowix (#72502) üzenetére


#91166208
törölt tag

Msi +1 :R

(#72508) Balathruin válasza TAKÍÍ (#72506) üzenetére


Balathruin
veterán

A G3258 azért 20K mert tuning proci.

(#72509) DR|FTK|NG válasza TAKÍÍ (#72506) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Pentium G3258-ban nincs szorzózár.
G3220 elég lesz.
1600MHz DC-t meg fogja a rendszer hálálni. Nem nagyon, de megfogja :DDD

i3 4330 helyett i3 4130(nincs olyan nagy különbség) - ez 27-28k - egy R9 270(esetleg GTX 660) 43-44k, így kb. ugyan annyi, mint eredetileg.
40k alatt a GTX 750 Ti, R9 265 jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

(#72510) TAKÍÍ válasza DR|FTK|NG (#72509) üzenetére


TAKÍÍ
tag

Igen feletted is írta valaki, hogy nincs tuning.....ez akkor nem az én procim...
Rendben nagyon köszi....majd megvizslatom őket.

[ Szerkesztve ]

(#72511) Zsivaagoo válasza TAKÍÍ (#72506) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

A8-6600K - 25K
Gigabyte GA-F2A88XM-HD3 alaplap - 15K

40K-ból megvan az alaplap + proci + közepesen erős belépő VGA , ami minden Full HD filmmel stb. röhögve elboldogul. Még pici játék is beleférhet.

+ 2*2GB 1600 MHz-s ram - kb. 10-12K

----------------
Pont ilyen gépről írok, a húgomnak raktam össze.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#72512) TAKÍÍ válasza Zsivaagoo (#72511) üzenetére


TAKÍÍ
tag

Így van ezen filóztam én is. A lap 15k, Ram 10-13k, és a proci/APU 25-26k.
A másik verziónál is szintén minden ugyanígy kijön: Viszont a proci csak 14 k.
Azon gondolkodtam, hogy megéri e azt a kövér 10 est az APU? kihasználnám-e az IGP rejtett erőtartalékait. Másrészről ennek a G-s Pentiumnak elég erős e az IGP je? Mármint net eléggé gördülékeny, FullHD felbontáshoz/filmekhez mennek e? Most elvileg megerősítést kaptam, hogy elég.

A helyzet az hogy két gép is kéne egy Apámnak (neki nagyon) és egy nekem. Na most apám nem fog elkezdeni játszani. :D Szerintem neki elég lenne ennyi is.
És itt vagyok én, ami egy nagy kérdőjel: fogalmam sincs mennyit játszanék. Lehet fölraknék néhány régebbi játékot, amire tökéletes az APU, de még nem tudom, hogy tényleg kell e? Meg félek, hogy utána meg elszaladna alattam a ló. Egyre több és újabb játék (vagy kicsit nagyobb felbontás) és gyorsan vennék bele video karit (meggyőzném magam, hogy az jó/kell). (dual)
Akkor már inkább nyitnék I3 al és normális videokarival.
Egyébként most össze is raktam ilyen "gépösszerakón" a gépet:
80 k lenne kb a Pentium G-s 500 Gb vinyoval
az APU s gép lenne 95k ha a vinyo helyett SSD +10k
I3 as gépet így 130-150k ra tippelem (és akkor még ott a monitor dilemma 26k-tól 50k- ig.) Lehet inkább egy szebb nagy IPS monitort vennék, mint erős gépet. A játékokat, meg szépen elengedem......
Fontos minden zsír új lesz. Nem tudok semmi használtat át menteni, de őszintén szólva nem is akarok.

[ Szerkesztve ]

(#72513) D@ve89 válasza TAKÍÍ (#72512) üzenetére


D@ve89
tag

"Mármint net eléggé gördülékeny, FullHD felbontáshoz/filmekhez mennek e?"

Erre már 4-5 éve bőven elég a legutolsó, notebookokba szánt igp is.

(#72514) kristof_


kristof_
tag

Sziasztok!
Új gépet állítok össze és a véleményetekre lennék kíváncsi.
Proci: Intel core i5 4590
Alaplap: Asus H97M-Plus
Videókártya: Sapphire R9 270X 2Gb
Ram: Corsair Venceance DDR3 1600MHz 2x4GB
Táp: XFX 450W Pro Series (P1-450S-X2B9) vagy Chieftec CTG-500-80P
HDD/SSD még kérdéses.
Monitor: BenQ GW2265HM vagy BENQ GW2320
Nektek mi a véleményetek róla esetleg valamiből ajánlanátok-e másikat. Legfőképpen videókártya amiből jobban örülnék egy olcsóbb fajtának. Illetve monitorból ti a legolcsóbb IPS-t választanátok vagy egy hagyományos TFT/LCD-t ugyan azért az árért?

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#72515) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok
Lecserélném a leírásomban lévő gép alaplapját.
Tudnátok ajánlani olyan lapot aminek van Inteles Sata3 vezérlője? És persze viszi a most benne lévő cuccokat, amiket nem akarok cserélni :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#72516) TAKÍÍ válasza D@ve89 (#72513) üzenetére


TAKÍÍ
tag

Épp ez az érdekes. Laptopot notebookot nem akartam itt felhozni, mert elvileg, nem ez a topik, de felhasználásban, (office) kb ugyan ez. (mármint leszámítva egy két gamerlaptopot, vagy extrémebb felhasználást. ) És onnan pedig többnyire, mindig azt hallom, hogy a G Pentium fos és inkább I3 vagy rögtön i5. Vagy ha valaki akar IGP vel venni, akkor hamar jön a válasz, hogy de vegyél inkább dedikált kártyásat, mert az jobb... ja és vicc, hogy tudtommal Full HD még kevés laptopban van. Többnyire a Tn panelos alacsonyabb felbontás van, tehát Full hd film szóba se jön. Nem tudom mit lehet hegeszteni i5 tel egy laposon, de mindig is éreztem, hogy nekem valszeg fölösleges lenne.
A lényeg sosem tudtam kipróbálni több notebookot, összehasonlítva, hogy mi kéne nekem. És onnan mindig negatívat halottam csak, így kételkedtem benne.

(#72517) D@ve89 válasza TAKÍÍ (#72516) üzenetére


D@ve89
tag

Nem tudom, milyen fórumokról tájékozódsz notebook területen, de az itteni topicban biztosan nem ezek a vélemények vannak túlsúlyban, sőt... :)

(#72518) laxus válasza membrandj (#72478) üzenetére


laxus
csendes tag

Köszönöm a választ. Valószínűleg hallgatni fogok rád, jó lesz az i5 8gb rammal, azt a 30-40k-t inkább elköltöm másra. Házból viszont nem szeretnék ATX-est, jobban elférne egy kisebb.
Esetleg árban valami hasonló Coolermaster alternatíva nincs N200 helyett, akár ATX vagy microATX? Expertből fogok vásárolni és ott csak CM vagy noname házak vannak.

(#72519) Archeres


Archeres
tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy vészhelyzet esetén a meglévő ramot használnám az új gépembe amit fogok venni, viszont az csak 1333Mhz-es. Mennyire fogná vissza a teljesítményt egy 1600Mhz-eshez képest? 1 hónapról lenne szó, gondolom ki lehet bírni, csak mire számítsak?
A gép főbb paraméterei:
ASUS H97-PLUS
Intel Core I5 4590
MSI GTX 770 2GB
FSP Aurum Gold 500W
SEAGATE Desktop SSHD 1TB 7200rpm 64MB SATA3

És emellé tenném be a jelenlegi ramomat ami egy Kingmax DDR3 1333Mhz 8GB Kit majd egy hónapra rá venném meg a sokatok által javasolt Corsair Vengeance LP 8GB 1600Mhz-es memóriát.

Válaszotok előre is köszi!

(#72520) jobbab


jobbab
tag

Sziasztok!

Egy hét és pár 100 oldalnyi konfig ajánlás átolvasgatása után, ezt a "mindenes" gépet hoztam össze. A célomat a 100e Ft körüli keretet sikerült betartanom. Már csak egy afféle átvizsgálást szeretnék kapni, hogy minden klappol e!? :R
Intel Pentium G3222 13e
MSI H81M-E33 12e
MSI GTX750 1GB DDR5 N750-1GD5/OC 30e
Kingston 4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury Black HX316C10FB/4 11e
Kingston 120GB HyperX Fury SHFS37A/120G SSD 19e
Samsung SH-118BB/BEBE 4e
Fractal Design Core 1000 8e
FSP 400W 400-60APN 85+ 10e
Összesen: 106e

(#72521) JasL


JasL
senior tag

Ilyen konfigot építgetek, még nincs meg minden alkatrész, pár darab a régi gépemből lesz, szerintetek működni fog?

Beszerzés alatt:
ASUS HERO VII alaplap
Intel i7-4790k
Asus GTX760

Már van:
Thermaltake V4 Black Edition ATX ház
16 GB Geil Value Plus memória
SATA3/SATA SSD-k
FSP P500-60APN 500W
Zalman CNPS9500AT hűtő

Főleg arra lennék kíváncsi, hogy mennyire biztos, hogy kelleni fog egy új tápegség is, azt monda valaki már, hogy kell, nem tudom. A gépről magáról mi a véleményetek? A CPU-ról meg az alaplapról biztosan tudom hogy jók, a VGA-ban nem vagyok biztos, meg hogy kell-e táp, de ha lesz táp is, ezt néztem ki:

SEASONIC G Series 650W

(#72522) DR|FTK|NG válasza JasL (#72521) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Ha csak játékra kell, akkor elég egy i5 4590 is. Ha a procit pár évig megtartanád, és gyakran vennél hozzá új VGA-kat, akkor okés.

A táp elméletileg jó hozzá.

(#72523) JasL válasza DR|FTK|NG (#72522) üzenetére


JasL
senior tag

A proci biztosan ez lesz, kell a magas órajel (nem játékra, hanem munkára), pont ezért a 4790k a választás, máskülönben elég lenne a mostani i5-2500 Sandy is.

(#72524) Winnie The P válasza JasL (#72521) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szerintem felesleges 50k alaplapot venni. Ha játék a fő cél akkor felesleges az i7, egy i5 is bőven megteszi. 16 gb memória nem kell, 8 gb elég még mindenre (a felhasználási cél nem ismert). Ha esetleg 3d tervezés a cél akkor kell a 16 gb. Házból szerintem van jobb is pl. CM széria.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#72525) juve600 válasza JasL (#72521) üzenetére


juve600
nagyúr

ha játék akkor felesleges tuninng lap meg a proci

i5 4690
h97-es lap
r9 290

ez árban kb ua de erősebb
táp viszont kérdés hány éves,milyen állapotban van,táp jó amit irtál vagy XFX PRO 650

(#72526) bocsika


bocsika
aktív tag

Helló.
Rokonnak kellene összeállítanom 25.000Ft os PC-t. Sajnos a kereső csak 250.000Ft os dolgokat dobott ki. :D Internet+FB+ hasonló alap dolgokra.
Noname ház és Codegen táp adott. :D Szerintem a DVD meghajtót elfelejtem.
A régebbiben sajnos csak IDE-s cuccok vannak így a CD író és a Maxtor 40 es nem játszik. :S
Tehát 25E ből milyen alaplap+ proci (integrált gpuval) hűtéssel + memória + vinyó jön ki?
Én ahogy néztem hardverapróról H61 es deszka + g1610/20 + 2 giga ram + pcx ből egy 40 gigás intel ssd amit eddig néztem. ;]
Ja 40 es SSD-n elfér a win7/8?

(#72527) JasL válasza Winnie The P (#72524) üzenetére


JasL
senior tag

A sok RAM virtuális gépek futtatása miatt van. A táp 3.5 éves, lightosan volt használva, de az új VGA-hoz nem elég erős a 12V ága. A ház marad, már megvan.

[ Szerkesztve ]

(#72528) Kristof9094 válasza bocsika (#72526) üzenetére


Kristof9094
senior tag

Ennyiért szerintem vegyél egy használt, üzleti szériás gépet, azokon legalább van garancia (mindenre), 2 GB Ram semmire sem elég.

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#72529) DR|FTK|NG válasza bocsika (#72526) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

40GB-n elfér a rendszer.

Egy használt brand gép megoldás lenne erre, mint ahogy Kristof9094 írta.

(#72530) JasL válasza bocsika (#72526) üzenetére


JasL
senior tag

25-ből egy fél babakocsit se kapsz, nemhogy számítógépet! :) Viccet félretéve, használtgép kompletten!

(#72531) herrkoser


herrkoser
tag

Sziasztok!

Pár napja ajánlottatok nekem 1-2 konfigot, amit kicsit tudnék upgrade-elni, hiszen jó áron el tudom adni a mostani gépem. 2 variációval kapcsolatban kérném ki a véleményetek, melyek a köv. képpen néznének ki:

1. konfig:
Asrock B85M Pro4
i5 4440
8gb corsair 1600mhz cl9 kit
GTX760 2gddr5 (milyen gyártótól legyen? Asus/Giga? OC/nem OC?)
FSP Raider550
valamilyen ATX ház (Zalman z9/z11/z12; CM HAF)
64gb adata ssd
1TB WD blue ezex

2. konfig:
Ugyanaz mint a fenti, annyi különbséggel, hogy ITX kocka kuckóba költözne. Nagyon tetszik a Bitfenix Prodigy ház, viszont nem tudom milyen lap kell ide.

Véleményetek szerint van értelme az ITX konfigoknak, ill. mik a hátulütői ha itx-et választanám? Hűtés szempontjából mennyire lenne rázós egy ilyen setup?

Nagyon köszönöm! :)

(#72532) JasL válasza herrkoser (#72531) üzenetére


JasL
senior tag

Ennek lehet, hogy kevés a táp!

Jaaa... nem kevés, összekevertem valamivel. De azt mondják a Raider hangos!

jim bcs: ja, közben pont javítottam :C

[ Szerkesztve ]

(#72533) jim bcs válasza herrkoser (#72531) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#72531) herrkoser
ASROCK B85M-ITX, matx vagy itx ház fog kelleni, vga lehet OC -asus-msi-evga

(#72532) JasL
Neked elmentek otthonról? :((( Ha valamihez nem értel legalább ne állíts zagyvaságokat!!!, nem mai az tény és az is hogy egy jobbnak nincs hangja és van jobb

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#72534) JasL válasza jim bcs (#72533) üzenetére


JasL
senior tag

Bakker, ez a Raider max 125W-ot hoz a fő ágon és max 504W-ot a VGA ágon. Mi a francnak akarok én Seasonic G 650-et, ha emez megfelelne nekem tökéletesen, sőt proci húzáshoz még jobb is? Na azt hiszem átpakolom a kosaram...

illetve, még felmerül bennem egy kérdés is: a mostani FSP P500-60APN-em mi a francért nem képes 225W-ra VGA ágon, miért is kell nekem 50W-al erősebb táp :W

[ Szerkesztve ]

(#72535) jim bcs válasza JasL (#72534) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

én ezt mondtam neked már az elején, 1db bika vga alá egy minőségi 550-es elég de csak nem akarod elhinni :DDD azért attól az fsp-től egy jobb 550-est érdemes lenne venni és azért nem képes mert annyit tud ez látszik az árán is, tehát csodákat attól az fsp-től ne várj

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#72536) JasL válasza jim bcs (#72535) üzenetére


JasL
senior tag

attól az fsp-től egy jobb 550-est érdemes lenne venni -> ajánlat?

(#72537) jim bcs válasza JasL (#72536) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Keret?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#72538) JasL válasza jim bcs (#72537) üzenetére


JasL
senior tag

Nincs limit, max 30-40-ig, de a 2-essel kezdődő számjegyeket preferálom leginkább. Nem a legolcsóbb 1xt-t akarom azért. Konfigom aláírásban, ez helyett lesz i4790k+HERO 7+GTX760+ X táp

(#72539) jim bcs válasza JasL (#72538) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

tudom mi lesz nemrég alkottuk össze a másik topikban :D, 30k alatt is van élet, a 2db 650-es az ára és a minősége miatt van ott

XFX XTR Series 550W
EVGA SuperNOVA G1 650W
EVGA SuperNOVA NEX650G
CORSAIR RM Series 550W

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#72540) JasL válasza jim bcs (#72539) üzenetére


JasL
senior tag

Jaja, csak összerakjuk :D Remélem jó nagy libát lövök a mostani ugprade-del, mert 3 évig látni sem akarok árlistákat :D

Átnyálazom a tápokat, azt jelentkezem!

(#72541) Hoagie válasza membrandj (#71307) üzenetére


Hoagie
újonc

Sziasztok!

Gépet akartam vásárolni, és végül amelyik üzenetre válaszolok most, azt a gépet meg is vettem (ezt köszönöm is :) ).
A VGA később érkezett meg, mint a gép, így egy darabig az integrált VGA-t használtam (hibamentes volt).
Az MSI-hez (gtx 770 msi tf) feltettem a legújabb drivereket is, majd 4-5 órán keresztül kiválóan működött is. Ám utána egyszer csak a monitor kikapcsolt (nem játék közben, csak épp másoltam).
Távoli asztalon belépve a gépre láttam, hogy az új VGA-t nem látja és átkapcsolt az integráltra (monitorkábelt átdugva megy is azzal).
2 napon át próbálkoztam mindennel (szoftveres megoldások, driver reinstall), de nincs siker. Ahogy a drivert felteszem (mindegy melyiket), 1-2 percen belül a monitor újra kikapcsol. Már a login screenen is, tehát nem fut semmi.
Az internet tele van ezzel a problémával, én a legkülönbözőbb variációkat is rendre kipróbáltam. Egyedül azt nem tudom kipróbálni, hogy a HW eszközöket cserélgetem, hogy ha esetleg mégsem szoftveres a probléma.

Kérdésem az volna, hogy ez a táp biztosan elég a kártyához?

- Driver nélkül (alap windowsos 1024x768) a kártya stabilan megy.
- Windows 8.1-et használok.
- Nem melegszik a kártya. Valamint a gépben sem semmi.

Display Driver Uninstaller segítségével könnyedén tudom váltani a driver verziókat.

Ha elég erős a táp, tehát nem az a problémás, akkor tudtok esetleg javasolni valamit (másik fórum, link, stb.)?

Végül, de nem utolsó sorban köszönöm még egyszer a munkátokat, mert nagyon hasznos volt számomra!

(#72542) jim bcs válasza JasL (#72540) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#72540) JasL
nem kell sokat nyálazni, az evga-k 10év garisok a többi 5, mindegyik minőségi egyikkel sem fogsz mellé, azt vedd amelyik tetszik

(#72541) Hoagie
1. Milyen a tápod pontosan?
2. Win8.1 mennyire mókolt, MSDN vagy sem?
3. Átmozgattál mindent, vga rendesen a helyén van?
4. Biosban letiltottad az IGP-t?
5. Vga, chipset stb. driverek fent vannak?

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#72543) bocsika válasza DR|FTK|NG (#72529) üzenetére


bocsika
aktív tag

Na Brand gépet ne. Néztem azokat. Volt is HP, Dell stb a kezem között de
1. A bővítés necces mert egyedi memóriákat,dolgokat kér.
2. Akármi elromlik benne nehéz pótolni vagy barkácsolni kell.
Csak akkor jó ha sok van belőle és tudod cserélgetni a az alkatrészeket. Ezekre hiába van 3 lépés garancia nincs nekem időm folyamatosan járkálni hogy szereljem. Az ipari/irodai gépek valahol már jó sokat mentek. A maradékból lettek ezek a gépek.
Amúgy 25 ért még csak Core2 es gépek vannak XP-vel. Ezeknek driverilag 0 a támogatottságuk. Win 8/8.1 már csak nehezen rakható rá.
Ezért akarok neki egy korszerű gépet összerakni.
AMD-ből mit lehet összerakni 18-19ből? (+ssd amit írtam)

(#72544) jim bcs válasza bocsika (#72543) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ekkora keretből se intel se amd nem fog kijönni még használtan sem, az ssd-t meg felejtsd el az főleg nem fér bele, tehát se desktop se laptop

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#72545) Hoagie válasza jim bcs (#72542) üzenetére


Hoagie
újonc

A táp: FSP Raider 550W (http://compker.hu/index.php?id_product=10929&controller=product)
A windows nem MSDN-ről van.
VGA és a komplett gép alaposan átmozgatva többször is. Kártyát többször ki-be raktam. Nem kontaktos semmi.
Alaplapi driverek szépen mennek, nvidia 340.52 verziója van most, de többet is próbáltam.

IGP-t nem tiltottam le. Többször néztem a biost, de ilyet nem láttam sehol. Őszintén szólva ez nem tudom mi. Megnézem. (Megnéztem, nem lehet letiltani, csak azt lehetett beállítani, hogy ne ez legyen a default.)

Gondolkozom a komplett win újratelepítésen (hiszen 4 órán át jól ment az elején, pedig akkor pár játékot is megnéztem full grafikán).

[ Szerkesztve ]

(#72546) JasL válasza jim bcs (#72542) üzenetére


JasL
senior tag

XFX XTR-t válaszottam így elsőre. Valahogy az tetszik legjobban. Te melyiket vennéd azok közül leginkább, amit írtál?

(#72547) DR|FTK|NG válasza bocsika (#72543) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Simán bele lehet tenni más fajta alkatrészeket is, de azonos foglalat kell. Pl. Sata HDD helyett nem ATA HDD. Ja, brand gépen(régi Lenovo) simán megy a Win 8.1, játékok alatt(+DVGA) sincs gond.
Mondjuk a jövőben, mondjuk 5 év múlva már annyira elavultak lesznek, hogy Windows-t is alig lehet rá telepíteni.

AMD-ből ez a lehető legolcsóbb, ami nem nagyon lassú:
-AMD Sempron X4 3850 AM1 box processzor 24 hó gar. 1 db 8,716 Ft
-Asrock AM1B-MDH alaplap 36 hó gar. 1 db 7,624 Ft
-Crucial 2GB DDR3 1600MHz CT25664BA160BJ memória 36 hó gar. 1 db 5,502 Ft
-Intel 40GB SSDSA2BT040G3 SSD meghajtó 60 hó gar. 1 db 7,729 Ft
Összesen: 29,571 Ft
SSD nélkül 22k lenne, Sempron 2650(2 mag, 1,4GHz) esetében 21k.

Mondjuk LeC-nél így jönne ki:
-Celeron G1610 - 8k
-ASRock H61M-VG3 -9k
-Kingston 2GB 1333MHz - 5,5k
össz. 22,5k

Ez Socket 1150(ASRock H81M-VG4+G1820)-nel 24k lenne.

(#72548) Mknowix válasza #91166208 (#72507) üzenetére


Mknowix
csendes tag

Elfelejtettem megkérdezni hogy a Sharkoon Vaya Value-ba belefér az alaplap?
Szerinted ez jó ház vagy kéne egy ujjat vennem?

(#72549) Winnie The P válasza DR|FTK|NG (#72529) üzenetére


Winnie The P
őstag

A 40gb az majdnem karcsú rendszernek

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#72550) JasL válasza DR|FTK|NG (#72547) üzenetére


JasL
senior tag

:Y Nekem a billentyűzetem kerül ennyibe!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.