Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#145351) palfitom válasza gunco0202 (#145347) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Ház maradhat, és ha nem sok éves a táp, akkor az is.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#145352) palfitom válasza GamerMatyus (#145346) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Az első link nem működik!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#145353) 6karlos9


6karlos9
csendes újonc

Sziasztok!

Gépvásárlás előtt állok, a következőket néztem ki. Kérlek segítsetek ki, ha valami nem stimmelne. Köszönöm előre is!

Alaplap:MSI B450 PRO-m2 V2
CPU: AMD RYZEN 5 2600
Ram: Corsair Ven. LPX DDR4 3200 MHZ 2x8GB kit.
VGA: valószínűleg 1060 6gb lesz innen apróról.
HDD: SEAGATE BARRACUDA 1TB 7200rpm, Kingston A1000 240GB M.2 PCIe SA1000M8/240G
Ház: CM Masterbox q300L
Táp: Chieftec element 600W

(#145354) Paxker315 válasza 6karlos9 (#145353) üzenetére


Paxker315
addikt

szia!
Alaplap: MSI B450M Gaming Plus, MSI B450M Bazooka (V2 v Plus); esetleg Asrock B450M Pro4
Ház: mivel gyárilag csak egy ventis, és elég rosszul szellőzik, két külön házventit érdemes még venned. Pl. Arctic Freezer P12/P14 PWM/PST; BeQuiet! Pure Wings
RAM: ha belefér, ezeknek kiváló tuningpotenciálja van: Crucial Ballistix Sport
HDD: A WD Blue EZEX kedveltebb típus, ritkán ajánlanak SeaGate Barracudát.
SSD: a topikjában kérdezz utána, de, nekem úgy rémlik, ez melegedős fajt'. Ha mindenképp' NVME kell, remek választás a Patriot VPN100 masszív hűtőbordával, de, ha csak rendszernek& 1-2 játéknak kell a hely, fölösleges NVME-t venni, M.2 SATA is tökéletes, pl. WD Blue (van kisebb méretben is)

Tápegység: Inkább kisebb, de minőségi darabot válassz. 1060-1660ti mellé pl. 450 wattos FSP Hexa 85+; Corsair CX450; Be Quiet! System Power 9 450-500w; BQ Pure power 11 400-500 watt; akár BQ PurePower11 CM BITFENIX FORMULA GOLD 450W; vagy hasonlót. A vastagon szedett lenne a legjobb megoldás.

Üdv

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#145355) 6karlos9 válasza Paxker315 (#145354) üzenetére


6karlos9
csendes újonc

Szia! Nagyön köszi! Tudnál javasolni egy házát ~15k körül, ami jobb választás lenne?

Nagyon kösz előre is!

(#145356) Paxker315 válasza 6karlos9 (#145355) üzenetére


Paxker315
addikt

Thermaltake Versa H18, de egy darab ventit ebbe is vennék külön, előre. Vagy akár kettőt (2db Arctic Freezer P12 PWM PST). mATX

Kolink Citadel jól szellőzik, cserébe hangosak a gyári ventik. mATX

Deepcool Tesseract - szellős, de az optikai meghajtóhely miatt kevésbé szemrevaló. ATX lapot is fogad.

CM Masterbox 5, MB 511 de ezekhez is csak 1 db ventilátor jár.

Viszont az ajánlott P12 PWM PST olyan kedvező áron van, hogy simán veszel 2-t hogy remek huzatot képezz ezekben. Pl. a Thermaltake Versa H18& kettő darab P12 PWM PST befúvó& gyári kifúvó venti teljesen észszerű választás lenne. Pozitív légnyomás: kevesebb por halmozódik fel a házban, megfelelően hűtve vannak az alkatrészek. 2 venti előre, 1 (gyári) hátra. :R És még úgy is 15k körül vagy.

Alaplapból mindegyikbe jó mind, mATX lapokat kaptál ajánlásba.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#145357) 6karlos9 válasza Paxker315 (#145356) üzenetére


6karlos9
csendes újonc

Nagyon köszi! Még annyi, hogy az MSI b450M gaming plus lap specifikációjában nem találom a ramot amit linkeltél kompatibilisek között. Én vagyok a vakics, vagy esetleg csak nem up to date?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#145358) Paxker315 válasza 6karlos9 (#145357) üzenetére


Paxker315
addikt

A QVL, azaz QUALIFIED VENDOR LIST nem egyenlő kompatibilitással. Csak jelzi, hogy az adott kittel-rammal az alaplap gyártója tesztelte a deszkát. 99%-ban nem szokott gond lenni, s a B450 csipszet& Zen+ procik memóriakezelése egészen kiváló.

A saját Patriot Viper 4 ill Viper Elite Ramjaim sincsenek az alaplapom "QVL-jén" rajt', mégis megy a Viper4 3400 mhz CL14, 3466 Mhz-en is, míg, a Viper elite-et (2800Mhz kit) 3133Mhz-en próbáltam ki.

A Ballistix Sport Mikron E-csipes, ezek a nép szerint kiválóan működnek Zen+/Zen2 procikkal, így nyugodt szívvel tudom ajánlani. DE, ha megnyugtat, hogy a QVL-ről választasz, választhatsz Corsairt is.

BTW: a kisebb gyártótól származó - kevésbé népszerű RAM-kiteket kevésbé szokták tesztelni a lap gyártói. Ezért látni olyan B450 lapokat, ahol 1-2 db Patriot memória van csak a QVL-en.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#145359) 6karlos9 válasza Paxker315 (#145358) üzenetére


6karlos9
csendes újonc

Nagyon szépen köszönöm a válaszaidat, tanácsaidat megfogadtam :)

Már csak a VGA-t kell megkeresnem itt és meg is van :)

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet mégegyszer!

(#145360) Paxker315 válasza 6karlos9 (#145359) üzenetére


Paxker315
addikt

Semmi. Esetleg : 1070-est is választhatsz VGA-ból. ~70k körül már garanciával bíró darabokat fogsz ki, 450-500w tápegység kell hozzájuk. (Elvileg 400 is "elég lenne", de a custom hűtésű, gyárilag OC-olt példányok fogyasztása be tud szaladni 200w fölé is. Fő a biztonság)

Valamivel jövőtállóbb megoldás a 8gb VRAM és nagyobb teljesítmény miatt.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#145361) palfitom válasza 6karlos9 (#145357) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Nyugodtan veheted a Crucial-t! A tapasztalatok szerint jól megy.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#145362) 6karlos9 válasza Paxker315 (#145360) üzenetére


6karlos9
csendes újonc

Nagyon köszi!

Tápból ~ 15e a limit sajnos :( őt néztem ki, (https://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3158/evga/450b-450w-bronze-100-b1-0450-p339435290/)

Ha esetleg ebben az árrésben ennél jobbat tudnál ajánlani azt nagyon szépen megköszönném!

(#145363) Paxker315 válasza 6karlos9 (#145362) üzenetére


Paxker315
addikt

ebben az árfekvésben nem.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#145364) FatCutter válasza Paxker315 (#145354) üzenetére


FatCutter
kezdő

"HDD: A WD Blue EZEX kedveltebb típus," - Kedvelt! típus, mert:
- nagyon gyors
- nem parkol
- nagyon csendes
- megbízható
- szinte bárhol kapható azonnal 11-14k között.

Amelyik rezonál, hangos -> elállni a vásárlástól, és más boltból megvenni. A futár is hozzáverheti akármihez, én vinyót csak személyesen szoktam átvenni. 2008 óta nincs vinyó problémám, WD-vel előtte se volt.
Most is megy 2 db WD10EZEX-em, az egyik vidéken, nyári viharok, sorozatos villámlások, a háztól 50m-re 20kV-os távvezeték.
Túlfesz védős elosztó és minőségi táp kell elé és passzentos csatlakozók. Örök élet +1 nap.
(A 2 db SATA2-es WD Blue-m is szépen megy több, mint 8 éve 100/100 kondícióval. mondjuk rendszervinyóként azoknak erős volt a seek zajuk, de a WD10EZEX-nél abszolút nem hallható.

[ Szerkesztve ]

(#145365) Mengele


Mengele
tag

Hi

Ez a gep mennyire lenne idotallo?
No Tuning.
Multis jatekokra lemnne.

GIGABYTE X570 GAMING X alaplap
AMD Ryzen 9 3900X
Cooler Master MasterLiquid 120 Lite MLW-D12M-A20PW-R1 vízhűtés
Kingston 2x16GB DDR4 3000MHz HyperX Predator XMP C15
Thermaltake CA-1N2-00M6WN-00 Commander C31 TG Snow ARGB számítógépház
Seasonic Focus+ SSR-650PX 650W 80+ Platinum moduláris tápegység
Western Digital WDS250G3X0C Black SN750 250GB M.2 SSD
Seagate 2TB BarraCuda 256MB ST2000DM008 merevlemez
Sapphire RX 5700 8G GDDR6
Creative Sound Blaster Z hangkártya
AOC C27G1 monitor

Nagyon sokaig nem akarok gepre kolteni.

A Helpet elore is koszonom :R

[ Szerkesztve ]

(#145366) FatCutter válasza Mengele (#145365) üzenetére


FatCutter
kezdő

Meddig? - Nagyon sokáig! Ha pöpecül lesz összeszerelve, akkor egy brutál izom monstrumot kapsz.

HDD: a Seagate Barracudát nem erőltetném. - Itt Toshiba P300 (?) sorozatot javasolnak inkább, vagy WD Red/Purple-t.

(#145367) , válasza FatCutter (#145364) üzenetére


,
addikt

HDD meg az örök élet egy mondatban? :)

(#145368) Mengele válasza FatCutter (#145366) üzenetére


Mengele
tag

Hi

Igen jo sokaig nem akarok hozza nyulni.
Csak akkor ha a GTA 6 kell majd erosebb VGA.

(#145369) Paxker315 válasza Mengele (#145365) üzenetére


Paxker315
addikt

Szia. Vaghatsz koltsegbol.

Alaplap, egy jó b450 tokeletes lesz, ie MSI B450 GAMING PLUS MAX, A-PRO MAX, TOMAHAWK MAX.

CPU : 3700X tökéletes lenne, nem hiszem hogy ne lenne évekre elég.

WD black NVME SSD is felesleges (kivéve, ha videót vágsz v nagyobb fileokkal dolgozol), ott is tudsz spórolni. Pl M2 SATA szabvannyal, vagy a fentebb említett Patriot VPN100-al.

Tapbol fölösleges a platinum v titanium, gold tökéletes lenne. Bitfenix Whisper M illetve Corsair RM550X sok hozzáértő szerint jobb, mint a Focus sorozat, de utóbbi is kiváló. Olcsóbb, de remek ár érték arányú : Corsair TX550M.

Winyo : inkább wd Purple, blue vagy Toshiba p300.

RAM-ot nem ajánlok, a 2*16 GB kiteket nem ismerem túlságosan.

A fenti valtozasokkal sporolsz sokat, érdemi teljesítményvesztes nélkül

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#145370) palfitom válasza Mengele (#145365) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

A proci eléggé túlzás, viszont a VGA lehetne erősebb.
Én inkább 3700X-et és 5700XT-t vennék.
MasterLiquid 120 Lite elég karcsú, ugyanakkor a 3700X gyári hűtőjét nem muszáj cserélni.
Ram: hasonló áron inkább magasabb órajelűt vennék, pl. Crucial 3200.
HDD: Torshiba P300 (UZSVA végű)
SSD: fölösleges NVMe

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#145371) Mengele


Mengele
tag

Koszonom mindenkinek a segitseget :R

(#145372) FatCutter


FatCutter
kezdő

No, ezzel az M2 NVME utálattal én meg szembemennék.
Egy szar M2 SATA drive ne lopkodja el a SATA3 portjaimat. Úgyis kevés van a lapomon - csak 4- abból az egyik a lapra vasalt töketlen kialakítás alapján fizikailag teljesen hozzáférhetetlen.

Nem kell azt a néhány PCI-e csatornát sajnálni az NVME SSD-től. Vagy ez, vagy a mezei SATA3-as SSD.

M2 SATA nincsen semennyi ép ésszel indokolható létjogosultsága. Csak divat lett ezt a szart ajánlgatni. :(((

(#145373) Paxker315 válasza FatCutter (#145372) üzenetére


Paxker315
addikt

én úgy tudom, alaplaptól is függ, hogy "lop-e" SATA portot a drága. Mivel nekem 1, max 2 SATA Portra van szükségem az M.2 SSD-n felül, így számomra irreleváns kérdés mondjuk.

Amúgy, ha alig drágább az NVME, simán megéri, "jóleszazmég" alapon is.

OFF: megkockáztattam az elvileg nem engedélyezett MSI bios "downgrade"-t, mert az új, Zen2-re optimalizált BIOS mellett bekapcsolás után hosszú ideig égett a VGA debug LED, s fel-le dobálta a villogó képernyőt a gép. Tökéletesnek tűnik most, pikk-pakk elindul minden.

Aki Zen v Zen Plüs procival rendelkezik, és MSI lappal, az inkább NE frissítsen Zen2-höz készített BIOS-ra, jó eséllyel lesz valami probléma. Aki meg "downgrade-elne" korábbi BIOS verzióra MSI lapnál, annak ajánlom ezt a kis hasznos eszközt. Flash Tool. :R
Most megkönnyebbültem

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#145374) Marco Lahb válasza FatCutter (#145372) üzenetére


Marco Lahb
csendes tag

Én személy szerint az átlag felhasználók sorába helyezem magam. És én nem használok 4-5 meghajtót, hogy kelljen az a rengeteg SATA port. Gyanítom, hogy a nagy átlag megáll 1-2 HDD-nél, meg 1 SSDnél, esetleg 2, ha HDD helyett is az van. NVMe SSD túl drága nekem, és mindennapi felhasználásnál nem érzékelnék annyi előnyt vele. Tehát, ha már egyszer van egy m.2 csatlakozóm, akkor miért ne áldozzak be rá pár SATA portot, amiből max 2-t használok, hogy ne legyen plusz 2 kábel a házban az SSD-hez?

Szerintem nem kell elhamarkodottan kijelenteni, hogy nincs létjogosultsága, csak mert a te személyes igényeiddel nem lehet összeilleszteni a használatát. Ha neked sok SATA port kell, akkor nem veszel ilyet. Attól én még örülök neki, hogy van, és tudok ilyet használni. Valószínű, hogy nem vagyok vele egyedül.

(Bár az is valószínű, hogy még többen nem tudják, hogy az m.2 nem jelent automatikusan NVMe-t, de az már más kérdéskör. Ha már az átlag felhasználókról beszéltem.)

[ Szerkesztve ]

(#145375) palfitom válasza FatCutter (#145372) üzenetére


palfitom
Topikgazda

A kollégák már jól leírták, ez csak a Te szubjektív meglátásod!
A felhasználók nagy része 1-2 háttértárat használ, tehát a sokaknak semmilyen hátrányt nem okoz az m.2 SSD, előnyt viszont igen.

"M2 SATA nincsen semennyi ép ésszel indokolható létjogosultsága. Csak divat lett ezt a szart ajánlgatni."
Hagyjuk a szubjektív véleményeket, és az ilyen jellegű megnyilvánulásokat!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#145376) FatCutter válasza palfitom (#145375) üzenetére


FatCutter
kezdő

OK Urak!

Legyen mindenkinek a vallása ízlése szerint.

Pükkülü Vokkala!

(#145377) Marco Lahb válasza Paxker315 (#145373) üzenetére


Marco Lahb
csendes tag

Hm, ez azt jelenti, hogy nem érdemes majd 2600as alá MAX-os Tomahawkot vennem, mert hülyéskedik majd a BIOS a zen+ procival? Vagy ez inkább a nem MAX lapokra vonatkozik, ha azokat frissíted új BIOS-ra, ami lebutul a kicsi chip miatt?

(#145378) GamerMatyus válasza palfitom (#145352) üzenetére


GamerMatyus
újonc

Szia

Bocsi ennek a linknek működnie kell:
https://ipon.hu/geposszerako/publikus/10789

(#145379) FatCutter válasza Marco Lahb (#145377) üzenetére


FatCutter
kezdő

érdemes majd 2600as alá MAX-os Tomahawkot vennem, mert NEM hülyéskedik majd a BIOS a zen+ procival - így helyes. A Zen2-höz írt MSI BIOSoknak vannak tréfái, de közel sem olyan durvák, mint a többi gyártónál.

Nálam az XMP profilokat cserélgette hülye módon és elkopott a "szép UEFI-s" felület. Kici occó bios cip. :K

Az MSI ... MAX lapoknál semmi gond nem lesz.

(#145380) Paxker315 válasza GamerMatyus (#145378) üzenetére


Paxker315
addikt

szia!

Jónak tűnik, DE, kérlek, NE KÉRJ bios frissítést. Nincs rá szükség, sőt, simán lehet gond vele. Tökéletes lesz gyári bios-szal.

Esetleg lapból B450M Gaming Plus kicsit minőségibb darab.

A crucial nem elérhető, túl sokat ajánlgatták, elfogyott. De van 3000 Mhz-es Team Group Vulcan, Viper, s 3000Mhz-es Crucial ballistix is, meg Aegis, de az szerintem most kevésbé ajánlható, hynix AFR csipes. A Viperek CJR-ek, ami kb. hasonló szint a mikron E-csipes Crucialhoz. Nézd meg a többi 2x8gb 3000+ Mhz-es RAM-kitet is CL16 v feszesebb időzítéssel.

Miért két HDD? 2TB-os olcsóbb lenne. (vagy Toshiba P300, WD Purple)

Procihűtő: felesleges akkora batárral operálni. :) ID Cooling SE 214X, Deepcool Gammaxx400, Alpenföhn Ben Nevis advanced már fényévekkel bucira veri a gyári hűtést. ARCTIC FREEZER 34 sorozat tagjai szintén. Vagy a Fera3 nagyon csendes állítólag, illetve a CM Hyper212 Black is kiváló teszteket teljesített.

remélem, szerencsés leszel, s lesz minden raktáron!

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#145381) Pkc83 válasza palfitom (#145349) üzenetére


Pkc83
őstag

Ja igen benéztem az nem m.2-es amit én néztem!
Oké rendben köszönöm a segitséget! :)

(#145382) GamerMatyus válasza Paxker315 (#145380) üzenetére


GamerMatyus
újonc

Szia

Az alapján amit írtál javítgattam, de a hűtők közül egyik sem jó AM4 socket-hez.
Köszönöm megint a segítséget.
https://ipon.hu/geposszerako/publikus/10789

(#145383) Paxker315 válasza GamerMatyus (#145382) üzenetére


Paxker315
addikt

De.. NEM mérvadó a webshop leírása. Fera3, 212 Hyper, Alpenföhn-ök.. Mind jó AM4-re. Nem az ipon leírás a mérvadó, hanem a gyári weboldal.

szerk: a Deepcool 300R is jó, de annyiért inkább 214X

hidd el, van hozzá AM4 szerelék dobozban :)

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#145384) Marco Lahb válasza GamerMatyus (#145382) üzenetére


Marco Lahb
csendes tag

Most bogarásztam végig az összesnek a gyártói oldalát, mindegyik am4 kompatibilis.

(#145385) cenzor


cenzor
tag

Sziasztok!

Otthoni felhasználásra lenne összeállítva az alábbi gép (néha egy kis játék, 4k videóvágás jöhet szóba, mint erőforrás igényesebb folyamatok):

CPU: AMD Ryzen 9 3900X 3.8Ghz BOX
Alaplap: Asus Prime X570-P
Memória: G.Skill Ripjaws 2x16GB KIT DDR4 3200Mhz
GPU: MSI Geforce RTX 2070 8GB GAMING
Táp: BE QUIET! Pure Power 11 700W
Ház: BE QUIET! Pure Base 600
SSD: Samsung 500GB 970 EVO Plus M.2 PCIe
HDD: WD Blue 6TB 3.5" 5400rpm

- Annyi kérdésem lenne, hogy van-e bármi kompatibilitási probléma a fenti alkatrészekkel?
- Azt olvastam, hogy a dobozos Ryzen processzorhoz jár gyári hűtés. Ha alap órajelen fog futni, akkor gondolom ez maradhat, nem szükséges külön hűtést vásárolni?

Köszönöm!

(#145386) GamerMatyus válasza Paxker315 (#145383) üzenetére


GamerMatyus
újonc

Köszönöm a segítséget

(#145387) Paxker315 válasza cenzor (#145385) üzenetére


Paxker315
addikt

szia! Igen, teljesen jó. DE, inkább 3700x-t választanék, mert a 3900x elérhetősége itthon még mindig nem az igazi. A nyolc mag is elég lehet pár évig. De, ha van időd, megvárhatod, mire stabilan elérhető lesz a 3900x.

Tápegységből nincs szükséged ekkorára, 600-650 watt már bőségesen jó, akár 2070-hez, 5700xt-hez (kalkulátor szerint 550-es is kb. ideálisan lenne terhelve, de inkább legyen ráhagyással gondolkoztam.) Érdemes megnézned majd a custom 5700xt kártyákat is, ígéretesnek tűnnek!

Most ez egy kiváló ajánlat, csendes, megbízható, 120 hónap garanciával 34k HUF ingyen postával.

A 3700x gyári hűtője (wraith prism RGB) meglepően jó, de, egy toronyhűtő azért klasszisokkal halkabb és hűvösebb megoldást jelentene (már 8-9ezer ft-os kategóriában is, szerintem annyit megér a csend hosszú távon) Még akár jól is járhatsz, mert, a wraith prism hűtőket apróról pillanatok alatt elviszik 6ezerért, így tényleg minimál-ráfordítással lehet csendesebb-jobb hűtésed. :R

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#145388) cenzor válasza Paxker315 (#145387) üzenetére


cenzor
tag

Köszönöm a gyors és segítőkész választ!

(#145389) palfitom válasza GamerMatyus (#145382) üzenetére


palfitom
Topikgazda

mATX méretű házat nem találtál, ami megfelelne?
Kicsit bután fog kinézni ilyen nagy házban a kis alaplap...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#145390) palfitom válasza cenzor (#145385) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Paxker válaszán kívül én még elgondolkodnék 32GB (2x16GB-os KIT) ramon, ami a 4K videóvágáshoz (ha ez fontos része a projektnek) igencsak jól jönne.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#145391) cenzor válasza palfitom (#145390) üzenetére


cenzor
tag

Szia!

Úgy érted, hogy a meglévő 32GB helyett legyen inkább 64GB?

(#145392) palfitom válasza cenzor (#145391) üzenetére


palfitom
Topikgazda

BOCS, rosszul láttam!
Elég a 32GB, én valamiért 16-nak hittem... :B

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#145393) cenzor válasza palfitom (#145392) üzenetére


cenzor
tag

Semmi gond :)
Ha mégis úgy döntök, hogy veszek CPU hűtőt, akkor a BE QUIET! Pure Rock és a BE QUIET! Dark Rock 4 között fogok tapasztalni érdemi különbséget?

(#145394) palfitom válasza cenzor (#145393) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Nagy igénybevétel, max. terhelés esetén igen jelenthet, mert minél hűvösebb a proci, annál magasabb órajelekre tud boostolni (persze egy határig).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#145395) Paxker315 válasza cenzor (#145393) üzenetére


Paxker315
addikt

A Pure Rock túlárazott a teljesítményéhez képest (ha nem OC-zel, nem 1.45 volton küldöd szegény procit, bőven jó. Nem rossz hűtő, de, a konkurencia hasonló teljesítményű termékei olcsóbbak: Alpenföhn Ben Nevis Advanced, CM Hyper 212 Black, Silentium PC Fera3) Illetve, közel azonos áron jobb-erősebb hűtőt is kapsz: ARCTIC FREEZER 34 ESPORT vonal; Alpenföhn BROCKEN ECO ADVANCED; v kicsit drágábban erősebb darabokat (Scythe Mugen5; Alpenföhn Brocken 3; FSP Windale6, SilentiumPC Fortis3 ilyenek pl.)

Semmi baj a PR-al, csak túl van árazva, számottevő előny nélkül (csendesnek csendes, de az Alpenföhn-ök, Arctic vagy Silentium hűtők is.)

Vehetsz drágábbat, de, a gyári Wraith Prism-től mindegyik fenti típus lényegesen hűvösebb tud lenni.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#145396) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Adattárolásra szeretnék gépet venni.
Ami egyedül fix az az, hogy legalább 6-8 merevlemeznek kéne hely, és nyilván jó lenne, ha legalább ugyanennyit el tudna a táp látni, és az alaplap is kezelni.

Kezdetben valószínűleg 6 db 12 TB-os merevlemez menne a gépbe, és ezek Raid 0-1-ben lennének, vagyis 3*12TB lenne tükrözve. Ezt a windows meg tudja oldani, vagy ehhez már kellene RAID Controller?

Van olyan táp-alaplap kombináció, amivel esetleg a későbbiekben még egy 6-os tömb kezelhető lenne?

SQL-ben lenne az adat tárolva.

Mit lenne érdemes köré építeni? VGA-ból elég alaplapi is, csak passzívan futna a gép a nap 24 órájában, és cloud szerverek másolnának rá adatot folyamatosan. Alapvetően nincsen budget korlát, de nem szeretnénk feleslegesen költeni, mert nem igazán kell 20 mag stb.

Köszönöm a segítséget!

(#145397) cenzor válasza Paxker315 (#145395) üzenetére


cenzor
tag

Köszönöm! A SilentiumPC Fortis 3 nagyon megtetszett, arra esett a választásom.

(#145398) B!K0


B!K0
csendes tag

Sziasztok!

Gép vásárlás előtt állok...elsősorban játékra(Single ,Multi is) és napi feladatokra használnám.

Amivel rendelkezem:
Asus R9 380-al - ezt később cserélném erősebbre, monitorral együtt(FullHD jelenleg).
WD Green 2 TB Sata
Ezeken kivül minden másra szükségem lenne.

Azt szeretném ha minnél csendesebben futna, i7-8700-on gondolkodtam.

Egy helyről venném összeszereléssel.

Keret 270k

Köszönöm szépen előre is a segítségeteket!

(#145399) palfitom válasza laci06 (#145396) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Ez nem kimondottan e topik témája, erre a célra valamilyen munkaállomás lenne a legalkalmasabb.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#145400) palfitom válasza B!K0 (#145398) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Lap: Asrock B360M Pro4 / B365M Pro4 / B365M Phantom Gaming 4 / Asus Prime B365M-A / MSI B360 Gaming Plus / Gigabyte B360M D3H / B365M D3H / B365M Aorus Elite / Z390M / Z390 UD / Z390 D / Z390 M Gaming / Z390 Gaming X
Proci: i5-9400F / i7-8700 / i7-9700
Proci hűtő (opcionális), pl.: be quiet! Pure Rock Slim / Artic Freezer 33 / Freezer 34 / FSP Windale 6 / SilentiumPC Fortis 3 / Scythe Mugen MAX / Alpenföhn Brocken ECO Advanced / Brocken 3 / be quiet! Pure Rock
RAM: DDR4 16GB (2x8GB-os KIT) 2666MHz(+), pl. Corsair, Crucial, G.Skill, HyperX, Patriot Viper
VGA: van, OK
SSD: ~250-500-1000GB Kingston UV500 / Patriot Burst / Crucial MX300 / MX500 / Samsung 860 EVO / WD Blue 3D
HDD: van, OK
Ház, pl.: mATX: Kolink Citadel / Thermaltake Versa H17 Window / Cooler Master Masterbox Lite 3.1 / Masterbox Q300L / Thermaltake Versa H15 Window / Fractal Design Focus G Mini / Thermaltake Core V21 / Bitfenix Aegis Core / Fractal Design Define Mini C / NZXT H400
ATX: / Zalman Z3 Plus / Cooler Master MasterBox Lite 5 / MasterBox MB600L / Zalman Z9 Neo / Corsair 270R / Thermaltake Core G21 / Thermaltake View 27 / Phanteks Eclipse P300 / Aerocool Aero-1000 / Sharkoon TG5 / NZXT S340 Elite / Fractal Design Meshify C TG / NZXT H500
Táp: pl. FSP Hexa 85+ 450W / 550W / Hyper M85+ 550W / be quiet! Pure Power 11 (CM) 500W / 600W / Bitfenix Formula 450W / 550W / Whisper M 450W / 550W / Seasonic Focus Plus 450W / 550W

Ha 2666 MHz-nél magasabb órajelen szeretnéd futtatni a ramokat, akkor Z390-es lapot válassz!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.