Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#145551) Paxker315 válasza fabri07 (#145550) üzenetére


Paxker315
addikt

simaliba. Az kb nem is fogyaszt. Sőt, a 1660Ti még ~5-wattal kevesebb eszik a 1660-tól (GDDR6 memória előnye a GDDR5-al szemben)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#145552) ilovedigweed válasza ilovedigweed (#145541) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Valaki esetleg?

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#145553) dugo_ válasza ilovedigweed (#145552) üzenetére


dugo_
veterán

Miért nem nézed meg a gyártónál a kompatibilitást?

1 x M.2 slot (2280_storage) PCIe X4 /SATA Support Optane memory

https://www.gigabyte.com/us/Mini-PcBarebone/GB-BRi3-8130-rev-10/sp#sp

(#145554) polgi803 válasza SyMbioTe (#145547) üzenetére


polgi803
őstag

Említettem is, hogy BF5, Ghost R. 2019, MW 2019 menne multi, single verzióba. Meggondolom az általad felvetetteket. :R

(#145555) SyMbioTe válasza polgi803 (#145554) üzenetére


(#145554) polgi803
Hopp, azon átcsúsztam, bocsi. :B

Ezesetben én meggondolnám a váltást mindenképp. Multi címek meghálálják a 6 magot is.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#145556) polgi803 válasza SyMbioTe (#145555) üzenetére


polgi803
őstag

Akkor úgy kellene hogy teljes váltás egyenlőre vga nélkül? Mert mindenre nem lenne cash. A vga-t gondolom teljesen kihajtaná az a cucc. Ryzen-nél nem lenne jobb a 3.generáció? Vagy elég a 2. is? nem tudom mennyivel drágább

[ Szerkesztve ]

(#145557) freelanced válasza SyMbioTe (#145549) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a segítséged! :R

Ha kicsit nagyobb gép is belefér akkor mi jöhetne még szóba? Tudnék lényegesen spróolni ezen?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#145558) fabri07 válasza Paxker315 (#145551) üzenetére


fabri07
aktív tag

Lehet az lesz, jó fogyasztás, és fpsbe is jobb a TI verzió, a Ventus Xs Ti-s verzió az rossz? Mert olcsóbb, mint a többi TI jóval.

(#145559) Vistaboy válasza SyMbioTe (#145493) üzenetére


Vistaboy
veterán

Kész vagyok, egyelőre a saját gépem helyére állítottam be, és felment rá a Windows 10 Home. Holnap megyek finomhangolni, akkor majd lefotózom a monitorral együtt is, hogy milyen a komplett konfig. :)

Egyébként érdekes sztori, a M.2-es SSD-t először a 2-es slotba tettem, mert az egyes fent van a VGA felett, mondom, legalább ne fűtse szerencsétlent. De bármit csináltam, az alaplap nem látta az SSD-t. Mondom, mivan??? Áttettem az egyes slotba, ott pöccre indult. Lehetséges, hogy hibás a 2-es M.2 slot???

Mondjuk így működik, de ha esetleg később akarnak majd még egy SSD-t, nem tudom, megy-e nekik benne... BIOS-ban nincs letiltva, néztem, úgyhogy az nem lehet a gond.

Ja, még valami. Miért nem látta a WiFi-hálózatot a lap? Driverek fent vannak, hálózat van, mégsem jelzi. LAN-nal megy, de WiFi-vel nem. Nincs letiltva a BIOS-ban ez sem, néztem. Érdekes.

Amúgy a kábelezés jól sikerült hátul, simán felmegy a hátlap, egyedül a 24-tűs ATX és a PCI-E tápcsati rondítja el a képet, böszme nagy kötegelések vannak a kábelek végén, nem lehet őket jobban hajlítani. Amúgy szépen néz ki, a kissrácnak tátva maradt a szája, mikor bekapcsoltam és elindult a színes RGB. :DDD

MOD: Ja, még valami: Aki ilyen Cooler Master MasterBox MB500-as házat akar venni, készüljön fel, mert felül nincs kivágás a kábeleknek. A 8-tűs CPU-kábelt alig tudtam áthúzni azon az egy kis nyíláson, ami van felül, mellette semmi. Komoly...

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#145560) dugo_ válasza Vistaboy (#145559) üzenetére


dugo_
veterán

Lehetséges, hogy hibás a 2-es M.2 slot???

Inkább az a valószínűbb, hogy derogál elolvasni a manualt...

1 x M.2 Socket 3, M2_1, with M key, type 2242/2260/2280 storage devices support (SATA & PCIE 3.0 x 4 mode)
1 x M.2 Socket 3, M2_2, with M key, type 2242/2260/2280/22110 storage devices support (PCIE 3.0 x 4 mode)

Miért nem látta a WiFi-hálózatot a lap?

Mert nincs benne wlan kártya? :U

Mi lett volna, ha valami hozzá nem értővel rakatják össze a gépet... :D

[ Szerkesztve ]

(#145561) Vistaboy válasza dugo_ (#145560) üzenetére


Vistaboy
veterán

Oké, bingó, megfogtál, most tényleg sietnem kellett, mert a saját gépemet is szerelni kell, nem volt időm átrágni magam a leírásokon. Arra meg a mai világban hogy gondol az ember, hogy nincs rajta WLAN???

Mentségemre legyen mondva, hogy azért megoldottam, és ez a lényeg. :P

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#145562) dugo_ válasza Vistaboy (#145561) üzenetére


dugo_
veterán

A lapok 99%-án nincs wlan. Az egy eléggé feláras feature, amit vagy kifizetsz, vagy usb vevőt használsz.

(#145563) FatCutter válasza dugo_ (#145560) üzenetére


FatCutter
kezdő

A RAM is A1-B1-ben van A2-B2 helyett. Aztán lesz csodálkozás, amikor a ram XMP-vel sem hozza a gyári specifikációt.

Tipikus PCX-es munka. :U

(#145564) Vistaboy válasza dugo_ (#145562) üzenetére


Vistaboy
veterán

...

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#145565) SyMbioTe válasza Vistaboy (#145561) üzenetére


(#145561) Vistaboy
Jól néz ki :K

WLAN ITX lapkon van leginkább, de ott se mindenhol. 3-4 ezerért lehet kapni egy nomrális USB sticket, azt kell használni, ha Wifi kell.

Finomhangolást kezd majd azzal, hogy a ramokat A2-B2-be rakod ;)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#145566) SyMbioTe válasza polgi803 (#145556) üzenetére


(#145556) polgi803
Én inkább először platformot váltanék, amíg viszonylag jó árban el tudod passzolni a cuccaid.
Most én is válottam nemrég Ryzenre, VGA maradt nekem is, az majd egyszer, legközelebb, talán. Bár egyelőre nekem elég a zereje az 580-nak :D

Mehet ha gondolod Ryzen 5 3600 is, de ahhoz BIOS frissítés kell, vagy MSI B450 MAX alaplap. 3600 az ~70k körül van.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#145567) hobizoli válasza Vistaboy (#145561) üzenetére


hobizoli
nagyúr

2-2.5k egy mikro meretu USB wifi stick
pont akkora, mint a vezeteknelkuli eger vevoje is

több drón kell ;P

(#145568) Vistaboy válasza SyMbioTe (#145565) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi szépen, azt fogom tenni. :R Jó látni, hogy van itt valaki, aki nem csak lenézően tudja a másikkal közölni, ha hibázik. Rendben, elismerem, valóban nem olvastam el a leírást, mert minél előbb végeznem kellett, hogy legyen időm a saját masinámra is:

Holnap úgyis megyek, és átrakom nekik a RAM-okat, meg közlöm, hogy nincs benne WiFi, de ha akarnak, vegyenek USB sticket. Köszi a segítséget. :R

(#145567) hobizoli: Köszi neked is, már tudom, miről van szó, csak hirtelen mindenre gondoltam hibaként, csak arra nem, hogy nincs is benne. :P :B

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#145569) ilovedigweed válasza dugo_ (#145553) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Mert nem értek hozzá, nem vagyok biztos a dolgomban.

Ezért kérdeztem a hozzáértőket.

A ramot már meg találtam a listában viszont a belinkelt ssd-t nem.

Ezért kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#145570) polgi803 válasza SyMbioTe (#145566) üzenetére


polgi803
őstag

Köszönöm szépen! :R

(#145571) SyMbioTe válasza freelanced (#145557) üzenetére


(#145557) freelanced
Hát óriási összeget nem tudsz rajta spórolni azért.

Alaplap: Gigabyte B450M-DS3H, Asrock B450M-HDV ~20-22k
CPU: AMD Athlon 200GE ~14k (2 mag/4 szál)
Ram: 2*4Gb DDR4 2666-3000Mhz ~16k
SSD: 250Gb Cruical BX500/MX500, Kingston UV500 ~11k
Ház: Modecom Mini Cool/Trend, Deepcool Smarter/Wave V2, Logic M4 ~6-8k
Táp: FSP Hexa85+ 350W ~13k
Össz: 80-84k

Durván egy ~10-15k-t tudnál fogni rajta kb.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#145572) SyMbioTe válasza Vistaboy (#145568) üzenetére

(#145568) Vistaboy
Valami azt súgja, hogy bejött a Be Quiet márka neked... :DDD
De ez csak megérzés :D

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#145573) freelanced válasza SyMbioTe (#145571) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a segítséged!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#145574) Vistaboy válasza SyMbioTe (#145572) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ja, most már kezdek kiöregedni a trendekből, az RGB helyett fontosabb, hogy halk legyen a gép. Igaz, a Dark Base Pro 900-hoz is adtak két RGB LED csíkot, de annyi még belefér. Amúgy kész vagyok vele, ha esetleg érdekel (Ha nem, töröld nyugodtan ezt a részét a hsz-nek):

Hátul kicsit nagy a katymasz, de ahhoz képest, hogy mekkora a ház, elég kevés hely van kábelezni. Viszont ami mellette szól - mármint a be quiet! márka mellett -, hogy tényleg halk a gép. Szerelni nem volt egyszerű, de mikor kész van, megéri a kínlódást a csend... :DDD ;)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#145575) palfitom válasza carlos78 (#145542) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen.

Ahogy SyMbioTe írta.

A 9400F + GT1030-at kiválthatod i5-8400 / 8500 IGP-s procival, melyek az aprón is találhatók jó áron. (pl)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#145576) Vistaboy válasza SyMbioTe (#145565) üzenetére


Vistaboy
veterán

Megvagyok, áttettem a RAM-okat, és szóltam, hogy vegyenek egy USB-Sticket, ha WiFit akarnak. Íme az - immár végleges - gép, a monitorral és az ajándék egérrel együtt, amit hozzá adtak. Végül egy 27"-os AOC C27G1 lett a kiválasztott, igaz, hogy csak hajlított volt ebből a típusból, de mint később kiderült, ez még jobban tetszik neki, mint a sík.

Úgyhogy a projekt lezárva, nem rontom itt tovább a levegőt. Köszi még egyszer a segítséget mindenkitől, aki közreműködött benne. :R

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#145577) bobitusz


bobitusz
csendes tag

Üdv!

Szeretném fejleszteni a gépem és ehhez kérnék segítséget.

Főbb alkatrészek:

CPU: INTEL Core i5-4590 3.30GHz 1150 BOX

VGA: MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 128bit PCIe

Alaplap: GIGABYTE GA-B85M-D3H

Memória: HyperX 8GB Savage DDR3 1600MHz CL9 KIT HX316C9SRK2/8 (2x4gb)

Táp: FSP HYPER 600

Lassan 4 éves a konfig, kérdés hogy mit lehet még belőle kihozni. én a VGA-t mindenképp cserélném illetve ramot bővíteném 12 vagy 16 gb-ra

CPU nem feltétlen cserélném még le. Melyik erősebb vga-t tudja még kihajtani ez a processzor ?

Tudom hogy elég gyenge gép ma már, új korába se volt valami erős de még húznám vele 1-2 évet mielőtt teljesen újat veszek.

Én valami gtx 1070 vagy 1070ti körüli kártyára gondoltam.

BF1, BF5, Witcher 3 meg néhány újabb játék ami érdekel. jelenleg 1920 x 1080-ban játszom.

kb 100-150 ezret szánok a fejlesztésre

ha hülyeséget írtam szóljatok :D

előre is köszi a segítséget!

(#145578) MZsoltee válasza bobitusz (#145577) üzenetére


MZsoltee
veterán

150k körüli keretből inkább válts platformot, főleg a BF-ek miatt, amik igénylik a sok szálat:

R5 2600 42k
B450-es lap 25k
2*8Gb ddr4 3000/3200mhz-es ram 30k
Ha eladod a cuccokat, akkor marad még zsé egy GTX 1660-ra vagy 1660Ti-re esetleg ha használtban gondolkozol, akkor a 1070/1070Ti/1080-ra is.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#145579) palfitom válasza bobitusz (#145577) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Ha 60Hz-es a monitorod, akkor 1660 / 1660Ti / 1070 fölé nem kell menned.
Amúgy meg ahogy MZsoltee írta.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#145580) fabri07


fabri07
aktív tag

Ha van egy 144hz monitor, és nincs meg annyi fps-ed egy játékba, mondjuk van 60fps-d, az nem zavaróbb ugye, mint egy 60hz monitoron?

[ Szerkesztve ]

(#145581) xavix13


xavix13
senior tag

Üdv,
Ismerős szeretne magának gépet általános felhasználásra, netezni, filmezni, játék nem lenne.
Újonnan kihozható, ez még manapság 60-80kból? Perifériák vannak, meg monitor is. Hdmi-s fullhds monitorja van. Illetve alkalmanként lehet rá lenne kötve egy 4ks LG tvre, ez nem tudom, megoldható-e ekkora keretből, vagy az extrább gépet kíván nagyobb keretösszeggel?

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#145582) whited


whited
addikt

Sziasztok
A HA-n található brand gépek, jellemzően sok magos XEON processzorral és sok rammal egy megfelelő VGA társaságában elég lehet manapság fHD-ban játszani az aktuális címekkel?
Egy GTX1660Ti lenne mellé rakva.
Hogy példát is mondjak rá:

Z600 2 processzorral
2x L5640 12 mag, 24 szál, 24GB RAM, 650W táp

:R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#145583) KiberFox


KiberFox
csendes tag

Sziasztok
Az Aqua számítógép összeszerelés szolgáltatásáról mik a tapasztalatok? Megbízhatóak?

(#145584) MZsoltee válasza whited (#145582) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ha elsődlegesen játszani akarsz nem kell ilyen sok mag szál. 8/16nal több egyáltalán nem szükséges. Inkább egy processzoros magasabb egy szálas teljesítményt preferalnam a helyében. Azaz újabb architektúrát.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#145585) DelArco


DelArco
aktív tag

Hello!

Kis segítséget szeretnék kérni számítógép fejlesztés témában.
Jelenleg ez a konfigurációm:
alaplap: Gigabyte GA-H87-D3H
processzor: I7-4790K
ram: 16GB 1600mhz
videókártya: MSI 1060 3gb gaming x
monitor: 1080p asus 24 col monitor 60hz
ház: Gigabyte GZ-X1
táp: Chieftec GPA-500S8 80+ 500 watt

Első körben videókártyát, házat és tápot cserélnék (ez utóbbit nem tudom kell e) a többit megtartanám és valamikor később AM4-ra váltanám .
A cél leginkább single player játék (a jövőben Doom Eternal, Cyberbunk 2077, Watch Dogs Legion játékok amik érdekelnének) lehetőleg high vagy ultra beállítás mellett.
Videókártyából első körben MSI 1660 Ti Gaming X-et vagy Gainward Phoenix 2060-at néztem ki.
Ház és táp fronton nem ismerek semmit szóval itt bármi jöhet. A kettőre mondjuk 50 ezret szánnék (nem teljesen fix a keret valamennyire el lehet azért térni ha indokolt). Házból valami kisebb méretű lenne jó ami jelenleg van annál ne legyen nagyobb mert sok helyem az nincs. Világítós dolgok annyira nem érdekelnek inkább csendes jobban szellőző berendezés kellene.

Köszönöm előre is a segítséget!

Youth hides the key to salvation

(#145586) MZsoltee válasza DelArco (#145585) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ha az alkatrészeket is eladod és a keret 50k helyett 150k, akkor gtx 2060 super gainward/gigabyte/msi.Tapbol a BITFENIX Formula-t tudom ajánlani 500-600W bőségesen elegendő.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#145587) mucsácsó


mucsácsó
tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségetek kérni egy gép építésében.
Sajna nekem az utolsó VGA-m még egy GeForce 6600 volt anno, viszont most szeretnék újra visszarázódni a PC-világba :)
eddig egy base PS4-en játszottam, viszont kezd egyre játszhatatlanabb lenni a legtöbb játék így a generáció végére...

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?

nagyrészt single player játékok - esetleg 1-2 multi, filmnézés, általános felhasználás
szeretnék egy olyan gépet, amihez pár évig nem kell nagyon nyúljak, és nyugodtan lehet vele játszani relatíve kompromisszumok nélkül (FHD/QHD-ban)

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

Samsung SSD 850 EVO 128 GB rendszernek esetleg

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

gépház táp CPU VGA RAM alaplap proci hűtő

4. Mennyi a kereted rá?

pontos összeget nem számoltam, ~350k

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)

G-sync / Freesync felejtős
23" LG IPS237L - 60 Hz
HDMI, D-SUB (VGA)

Szegényem már több, mint 5 éves, hamarosan ő is váltva lesz, egyelőre még nem tudom, hogy mire.
Szerintem maradnék FHD-nál (vagy esetleg QHD), és talán 144Hz-es lenne.
Az ívelt kijelzősök nagyon bejönnek :)

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép
megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

nincsen

__________________________________________________

Nagy utánajárások, tesztek és töménytelen mennyiségű youtube videók után "laikusként" az alábbi konfigot gondoltam:

VGA:
GIGABYTE GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6 (GA-VC-N2060OC-6GD)
(esetleg: RTX 2060 Super vagy 2070?! érdemes rászánni azt pluszt?)

CPU:
AMD Ryzen 5 3600 6-Core 3.6GHz AM4 Processzor
(esetleg Intel Core i5-9400F-et is néztem, de talán inkább Ryzen 3600..vagy?)

CPU-hűtés:
Cooler Master Hyper 212 EVO

ALAPLAP:
MSI B450 TOMAHAWK / GIGABYTE B450 AORUS ELITE (rev. 1.0)

RAM:
HyperX 16GB Predator DDR4 3200MHz CL16 KIT
HyperX 16GB Fury DDR4 3200MHz CL18 KIT 30k
Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz

SSD:
Samsung 860 EVO 2.5 500GB SATA3 MZ-76E500B vagy
Western Digital Blue 3D NAND 2.5 500GB SATA3 WDS500G2B0A

TÁP:
FSP HEXA+ 500W vagy FSP Hydro 500W Bronze (elég az 500W?)

HÁZ:
Phanteks Eclipse P300 Tempered Glass / Zalman Z9 NEO

iponon összeraktam tegnap,~320k volt RTX 2060-nal és szereléssel.

extra kérdés:
kicsit félve kérdezem itt meg PH-n, de mennyire érdemes összeszereltetni, akár az iponos arcokkal?
van esetleg tapasztalatotok ebben? (pl.: megbízhatóság - tényleg új alkatrészeket kapsz-e vajon..?)

valszeg én is össze tudnám rakni, de nem biztos, hogy túl profi lenne a kábelmenedzsmentem...

Köszönöm szépen előre is a segítségeteket! :R

[ Szerkesztve ]

(#145588) oliwwer válasza Paxker315 (#145426) üzenetére


oliwwer
aktív tag

Esetleg a 2060 at is elbirná ez a 450-es táp?

Asrock 365m pro4 lesz a lap alá.

Köszönöm!

(#145589) Paxker315 válasza oliwwer (#145588) üzenetére


Paxker315
addikt

szerintem már kérdezték korábban, de: IGEN, elbírja. A formula Gold (WhisperM) nagyon jó cuccok. :R

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#145590) oliwwer válasza Paxker315 (#145589) üzenetére


oliwwer
aktív tag

Vegul az fsp-t vettem. Azzal se lesz gond?

(#145591) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok!
Feltével még régebben itt a kérdésemet (választ is kaptam, köszönöm :R) és kicsit olvasgatva pluszban a topikot ez a setupom lenne, a véglegesítés előtt még rákérdezek egyszer, hogy minden kompatibilis-e mindennel: a világot nem váltom meg vele, pár régebbi játék futtatása, esetleg későbbiekben vennék hozzá egy dedikált VGA-t, ha kevés lenne (bár új játékokra ott a PS)
MSI B450M Gaming plus 25k
AMD Ryzen 3 2200G 3.5GHz 23k
Patriot Viper DDR4 8GB 3000MHz (kb 2 ezerrel lenne drágább, mint egy 2666Mhz G.Skill Ripjaw. Elvileg a Patriot-ra élettartam garancia van, megéri a felárat? Főleg megbízhatóság érdekelne, valamint, hogy az MSI lapba jó-e? Teljesítményben sokat nem oszt-nem szoroz a 3000 Mhz jelen konfig esetében ha jól informálódtam)
Crucial BX500 480GB [2.5"/SATA3] — 19,5k
FSP Hexa85+ 350W -13k

Más: megbízható bolttal ahol hozott alkatrészekből összerakják tudtok esetleg Budapesten? Akár pm-ben is jöhet, ha a nyilvános reklám kerülendő.
Köszönöm

(#145592) fess


fess
őstag

Sziasztok
Őszre be van tervezve egy pc csere:
1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Single/multi. Assetto Corsa - Competizione; Witcher 3; Cyberpunk 2077;GTA V; F1 2019
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
hdd/ssd/monitor
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
ház,alaplap,proci,(hűtő?),memória,videókártya,táp
4. Mennyi a kereted rá?
200k-tól nem nagyon szeretnék feljebb menni.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
1920x1080, 60Hz, dvi/d-sub
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nem.
Egy ideje olvasgatom a fórumot,hasonló összeállításban gondolkodok,mint az alábbi:
Zalman I3 Series ~ 15k
be quiet 500w system power 9 ~ 17k
MSI B450M GAMING PLUS Alaplap ~ 30k
Ryzen 5 2600 BOX ~ 43k
gtx 1660 6gb ~ 78k
2x8Gb ddr4 3000MHz ~ 30k

Mit szóltok hozzá? Mivel lehetne csökkenteni a végösszeget? Akár hardveraprós használt alkatrészeket is javasolhattok.

[ Szerkesztve ]

(#145593) Rolly


Rolly
veterán

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Programozásra használnám jelenleg laptopról dolgozom és állandóan 100%-on megy a processzor (7300U ezért gondoltam asztali gépre váltani) Illetve 16 GB ram van a laptopba ami néha kevés :(
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Jelenleg nincs asztali alkatrészem amit használni lehetne - és érdemes lenne használni
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Komplett gép (két monitor van az marad :)
4. Mennyi a kereted rá?
300-350e ft között gondoltam maximum...
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
2 db 2k-s monitorom van
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
csend :) és gyorsaság :)

Amit néztem:
GIGABYTE B450 AORUS M
2 db Kingston 16GB DDR4 3200MHz HyperX Fury Black Series
AMD Ryzen 5 3600X 3,8GHz BOX
NZXT H400 Window Matte White/Black
Be quiet! 500W Pure Power 11 80+ Gold
A-Data 1TB M.2 2280 GAMMIX S11 Pro XPG Series AGAMMIXS11P-1TT-C

Kérdés, hogy a fenti cuccok jók-e vagy van jobb alternatíva? MicroATX házban gondolkodom... (vagy még kisebben :) ha lenne értelmes alaplap)
Illetve nem tudom, hogy milyen videókártyát érdemes megvenni... játék jelenleg nincs tervben...
SSD-ből ez ajánlott vagy jobb egy samsung vagy más márka?

(#145594) palfitom válasza xavix13 (#145581) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Nagyjából igen, kihozható.

Lap: Asrock A320M-DVS R4.0
Proci: Athlon 200GE
RAM: 2x4GB DDR4 2666-3200 MHz (páros időzítésű memóriák jól mennek a platform alatt, pl. 3000CL16, 3200 CL16, G.Skill Aegis, Ripjaws, Patriot, Patriot).
SSD: ~120-250-500GB Kingston UV500 / Patriot Burst / HyperX Fury / HyperX Savage / Crucial MX300 / MX500
Ház, pl.: Cooler Master N200 / Chieftec CI-01B-OP
olcsóbbak: Akyga AK939BL / Deepcool Wave V2 / Logic M4 / Zalman ZM-T2 Plus / Zalman ZM-T4 / Zalman S2 / S3
Táp: BQ System Power B9 300W / Pure Power 10 vagy 11 300W / FSP Hexa 85+ 350W / Chieftec ECO 400W (GPE-400S)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#145595) palfitom válasza whited (#145582) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Ahogy MZsoltee is írta, gaming esetében teljesen fölösleges a 24 szál.
Egyébként ár függvénye az egész. Ha kapsz jó áron egy 3. vagy 4. generációs i5-tel szerelt brand gépet, akkor az megérheti olyan játékokra, amik jól futnak max. 4 magon. Más esetekben az új platformokat érdemes vásárolni, Ryzen és 8-9. gen Intel.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#145596) palfitom válasza KiberFox (#145583) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Ide még nem érkezett konkrét visszajelzés fotókkal Aqua által összeszerelt gépről (ezért nincs Aquás gép az Összefoglalóban), de negatívumot nem tudok.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#145597) palfitom válasza DelArco (#145585) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

A 4790K + 16GB ram jelenleg még ki tud szolgálni, elég erős alap.
Ház, pl.: mATX: Kolink Citadel / Thermaltake Versa H17 Window / Cooler Master Masterbox Lite 3.1 / Masterbox Q300L / Thermaltake Versa H15 Window / Fractal Design Focus G Mini / Thermaltake Core V21 / Bitfenix Aegis Core / Fractal Design Define Mini C / NZXT H400
ATX: / Zalman Z3 Plus / Cooler Master MasterBox Lite 5 / MasterBox MB600L / Zalman Z9 Neo / Corsair 270R / Thermaltake Core G21 / Thermaltake View 27 / Phanteks Eclipse P300 / Aerocool Aero-1000 / Sharkoon TG5 / NZXT S340 Elite / Fractal Design Meshify C TG / NZXT H500
Táp (ha nem túl régi, akkor nem muszáj cserélni): pl. FSP Hexa 85+ 450W / 550W / Hyper M85+ 550W / be quiet! Pure Power 11 (CM) 500W / Bitfenix Formula 450W / 550W / Whisper M 450W / 550W / Seasonic Focus Plus 450W / 550W

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#145598) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Apósoméknak szeretnék összerakni egy gépet a jelenleg használt öregecske notebook helyett.
1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Főként netezés, FB, néha-néha, ha ideje engedi, apósom játszik kicsit, leginkább régebbi háborús FPS-ekkel soloban (CoD, MOH), illetve multizunk néha az ősrégi Vietcong 2-vel.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? Semmivel, minden HW kell.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged? Mindenre, ami kell a PC-be.
4. Mennyi a kereted rá? Erősen árérzékenyek, ezért a megfelelő válasz az lenne, hogy minél kevesebbet. De hogy konkretizáljam, jó lenne úgy 100k körül kihozni (+/-20e)
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont) Nincs monitor, ez is kelleni fog.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Személy szerint csakis INTEL/NVIDIA! És semmi MSI! Megjelenés, szín, világítás, egyéb csicsa teljesen mellékes.

Használt cuccokból építkeznék, gyors kutatás után a következőre jutottam:
CPU: i5-4570
Alaplap: Asrock B85m-Pro4
RAM: Kingston 2*4GB DDR3 1600
SSD/HDD: Kingston A400 250GB SSD (mivel túl sok mindent nem rátol, illetve jéték sem lenne sok a gépen, úgy gondolom fölösleges a nagy HDD, akkor már inkább legyen egy 250-512GB SSD)
VGA: GeForce GTX1050Ti 4GB
Táp: na ez ami kérdéses, használtan nem szívesen vennék, vagy ha igen, csakis garival. Meg nem tudom, mekkora legyen. Én olyan 450-500W körül gondoltam.
Egy 10-15e Ft körüli táppal, és a 22-23"-os FHD monitorral együtt ez kb. 120k-ból kijönne szerintem.

(#145599) palfitom válasza mucsácsó (#145587) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

VGA: a leendő monitorodtól függ, QHD 144Hz-hez értelem szerűen erősebb VGA kellene.
(a mostanihoz még egy GTX1660 is elég lenne)
Proci: R5 3600 jó választás
Proci hűtő: OK, vagy alternatívaként: Artic Freezer 33 esport one / SilentiumPC Fortis 3 / Alpenföhn Brocken ECO Advanced
Lap: procituningtól függ. Ha lesz tuning, akkor inkább az MSI, de mindekettőhöz kell BIOS-frissítést kérni! Vagy Tomahawk MAX, amihez nem kell frissítést kérni.
Ram: Crucialt preferálom, a visszajelzések alapján jól megy R5 3600 mellett.
SSD: OK
Táp: a leendő VGA-tól függ, de inkább minőségibbet vegyél, pl. FSP Hexa 85+ 550W / Hyper M85+ 550W / be quiet! Pure Power 11 (CM) 500W / 600W / Bitfenix Formula 550W / Whisper M 550W / Seasonic Focus Plus 550W
Ház: OK

Az Összefoglalónkban láthatsz bolti összeszereléseket.
Az Ipon szervizben tuti, hogy dolgozik jó szakember! :)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#145600) palfitom válasza oliwwer (#145590) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Ha nem tuningolod a 2060-at, akkor nem lesz gond.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.