Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#145751) apholyon válasza palfitom (#145749) üzenetére


apholyon
aktív tag

Utolsó utáni :U : milyen házat ajánlanál, ami szellős, mATX és hasonló árkategória? Csillám nem szempont :D van külön házas topik, de kevésbé aktív és legkésőbb holnap megrendelném a gépet...

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#145752) Paxker315 válasza apholyon (#145751) üzenetére


Paxker315
addikt

CM NR400 pl. ilyen. De venni kell hozzá extra ventiket, úgy meg már nm poén az ára.

Thermaltake VERSA H18 pedig rendkívül olcsó, ehhez is venned kell(ene) 2 db extra ventit, de még úgy is nagyon kedvező áron van. :R

Nálam is kérdés volt egy jó mATX (amíg volt józan eszem...)

És ő is kérdezett róla, kapott javaslatokat.

A TT H18-ast az ára&elérhetősége miatt tudom ajánlani, meg az ITX házakat megszégyenítő kompakt mérete miatt. Egyértelműen kiváló vétel

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#145753) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Ha 50k-val nőtt a keretem, egy i5-9400F+GTX 1660 Ti gépre.
Full Hd játékra, procit vagy vga-t ajánlott lecserélni, illetve mire cserélnétek?
Többi alkatrészt nem soroltam fel, mivel gondolom procit vagy vga-t érdemes lecserélni..
Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#145754) jozefgucci1 válasza SyMbioTe (#145713) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Köszi a segítséget . Az lenne a kérdésem , hogy az aqua-ban és iponban nincs ez a két lap csak az alzaban , de ugye ők nem csinálnak bios frissítést , attol még menni fog benne a 3600-as R5 proci ? :R

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#145755) SyMbioTe válasza Csaby25 (#145748) üzenetére


(#145748) Csaby25
- Az biztos, hogy akkor csak SSD menne bele, HDD nem.
- VGA-ból mehet egyel komolyabb, RTX 2060/2060S
- Vagy prociból R5 3600

De alapból FHD-ra a proci és a VGA is elegendp jelenleg, de ha választani kell, mindenképp VGA-ból éri meg erősebb.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#145756) SyMbioTe válasza apholyon (#145751) üzenetére


(#145751) apholyon
- Amit Paxker315 is írt neked.
Még plusz választási lehetőség: Fractal Design Focus G Mini / Core 1100
1-2 plusz ventivel nálam a CM Q300L is bevált.
CM MasterCase Pro3

Drágáűbban ott az FD Meshify C Mini, Bitfenix Aegis

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#145757) SyMbioTe válasza jozefgucci1 (#145754) üzenetére


(#145754) jozefgucci1
Az MSI "MAX" szériás alaplapjai alapból ismerik a 3xxx szériát.
Ezek újrakiadott lapok, nagyob BIOS chippel, hogy a régebbi procik támogatása is megmaradhasson.
[link]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#145758) Csaby25 válasza SyMbioTe (#145755) üzenetére


Csaby25
senior tag

Értem, köszi!
Akkor 2 x 480/500 GB ssd ajánlott?
Mondjuk 2 x Crucial 2,5" 480GB BX500 ?

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#145759) jozefgucci1 válasza SyMbioTe (#145757) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Értem köszi , de sajna a három nagyobb boltban egyik lap sincs jelenleg készleten. A mortar és tomahawk van csak nem a max . Ezek jók lehetnek ? Illetve most 31K a Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3200MHz CL16 Memory Kit - piros ez mehet ? Bocs a sok kérdés miatt ,de most van lehetőségem leadni a rendelést . :R

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#145760) SyMbioTe válasza Csaby25 (#145758) üzenetére


(#145758) Csaby25
Akár. :K
Másik lehetőség rendszer alá egy 250-es M.2.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#145761) SyMbioTe válasza jozefgucci1 (#145759) üzenetére


(#145759) jozefgucci1
Jó a sima is, csak azokhoz egy BIOS frissítést kell kérni.
Ram is jó lesz, 3. gne Ryzen már nem túl válogatós ram téren.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#145762) Csaby25


Csaby25
senior tag

Megszületett a konfig full hd játékra.
Kell valamit finomítani rajta? :)
Az összeg forintban 315k.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#145763) Marco Lahb válasza Csaby25 (#145762) üzenetére


Marco Lahb
csendes tag

Szerintem említették, hogy inkább vegyél 2x8-as KIT-et, mint 2 db 8as RAM-ot

(#145764) jozefgucci1 válasza SyMbioTe (#145761) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Köszönöm szépen ! Végül az oázisban találtam max-os lapot így azt onnan vettem .A többi pedig az lett amit lentebb írtam . :R

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#145765) SyMbioTe válasza Csaby25 (#145762) üzenetére


(#145762) Csaby25
Ram az 2*8Gb KIT legyen, ne két ugyanolyan modul.
Többi amúgy ok. SSD-ből NVMe M.2 mennyivel lenne drágább? Pl. Egy Kingston KC2000 vagy Adata SX8200Pro?
M.2 alatt NVMe-re gondoltam, csak azt nem írtam. :B

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#145766) SyMbioTe válasza jozefgucci1 (#145764) üzenetére

(#145764) jozefgucci1
Nincs mit! :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#145767) NextError válasza palfitom (#145702) üzenetére


NextError
tag

[link]
Remélem ezzel sem lőttem mellé alaplap ház és táp tekintetében :D 50-ért 16 gb rammal

(#145768) Octavian


Octavian
csendes tag

Bocs srácok, hogy itt, de nem találtam azonos témájú fórumot.

Én pont, hogy eladnám a régi gépemet, és tanácsot kérnék, mennyit érhet egy 2017. májusi, nagyon keveset használt és megkímélt gép a következő paraméterekkel:

CPU: Intel Core i5-7500 3,4 Ghz
Alaplap: MSI B250M Mortar
VGA: MSI Geforce GTX 1060 Gaming X
SSD: Samsung 250GB SSD 960 EVO
HDD: 1TB WD 3.5" Caviar Blue SATAIII 64MB (WD10EZEX)
Táp: Corsair CM450X
Hűtő: Be Quiet! Pure Rock
Ház: Cooler Master MasterBox 5
RAM: Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 2400MHz CMK8GX4M1A2400C14

Köszi előre is a véleményeket.

Seeing is believing

(#145769) Kiscsőke válasza Octavian (#145768) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Szia!
Ennek van topikja, itt megtalálad.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#145770) palfitom válasza NextError (#145767) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Ha már megvetted, akkor utólag ne kérdezd meg ;]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#145771) palfitom válasza Octavian (#145768) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Ha az Összefoglalónkat elolvastad volna (ahogy azt kellene), akkor ott is benne van:
"Ismét megnyíltak a beárazós topikok, ha számítógépedet szeretnéd beáraztatni: ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás"

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#145772) mind_against válasza Csaby25 (#145762) üzenetére


mind_against
tag

Egy ötös a tápért, nekem is ez van, már a kicsomagolástól kezdve prémium érzetet ad.

(#145773) apholyon válasza SyMbioTe (#145756) üzenetére


apholyon
aktív tag

+ Paxker315

Köszönöm!

Buta vagyok, hát persze, hogy az NR600-nak van kisebb változata! :B

Ami tetszett még:
Bitfenix Pandora - drága
Metallic Gear Neo Mini - nehézkes beszerezni
Thermaltake Versa H18 - valóban nagyszerű vétel és valószínűleg a legjobb ár/érték arány, mégis azt hiszem maradok az NR400-nál, nagyon megtetszett (képen/videón legalábbis) és ~6-7k a különbség.

Sajnos a GTX 1660 ti ügyében nem jutottam sokkal előrébb, a topikja nem túl aktív, a külföldi teszteken + fórumokon említett ajánlott kiadások meg vagy nem kaphatók itthon, vagy 120-130k...

A másik amivel még nem tudtam zöld ágra vergődni a hűtés. Nem tudom milyen szintű + hűtést igényel majd a gép (tuning nélkül), kell-e a gyáritól erősebb procihűtő, illetve a +2-3 venti a házba. Procira amit néztem egyébként az Arctic Freezer eSport 34 DUO (~12k), vagy ha csillám, akkor Cooler Master Hyper 212 RGB hasonló áron. Gépbe meg ha kell, akkor valószínű 3-as RGB kit lesz előre (~10-15k), tudom, hogy csak csicsa, de ha már lúd... :U

Mindazonáltal bárminemű + hűtés és VGA nélkül eddig (PCX-nél nézve, szereléssel + BIOS frissítéssel) 205k, tehát mindenképp 300k fölé fog menni, bár végső soron nem gond, csak nem akarok fölösbe költeni, ha nem muszáj (kivéve az RGB ventiket, de az ráér később is :P )

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#145774) palfitom válasza apholyon (#145773) üzenetére


palfitom
Topikgazda

1660Ti: Ezekkel nem lősz bakot (és nem a drágák közül valók): 1, 2, 3, 4.

Proci hűtő:
Idézem magam: "Egyedi igény kérdése. Először próbáld ki a gyárival, s ha esetleg nem felel meg az igényednek, akkor könnyedén cserélheted."
Szubjektív vélemény: én lecserélném. Egyáltalán nem kell 10-12k fölé menni árban, egy-ventis Freezer 33 / 34 is simán alkalmas a feladatra.

Ház szellőztetés:
Ideális felállás lehet egy ilyen kaliberű gép esetén: 2 x 120 elöl és 1 x 120 hátul. Ennél többre (főleg tuning nélkül) nem lesz szükséged.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#145775) Paxker315 válasza palfitom (#145774) üzenetére


Paxker315
addikt

Hozzáteszem: nem butaság a Freezer ESport DUO, mert, az extra ventit simán lehet házventinek használni. :)

igaz, P-s venti, azaz nem légszállításra, hanem nyomásra van "optimalizálva", de attól még kellemes darab.

HA olcsóbb a duo, mint a sima esport& extra venti, akkor megérheti. :R

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#145776) palfitom válasza Paxker315 (#145775) üzenetére


palfitom
Topikgazda

:) Végül is, ez is egy nézőpont!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#145777) Zola008


Zola008
lelkes újonc

Sziasztok!

Szeretnék összerakni egy számítógépet és leginkább játékokra használnám.
Amikkel szeretnék majd játszani az a fortnite, apex, pubg és ehhez hasonló játékok. A cél az lenne, hogy a fix 144 fps meglegyen, de persze azért egy pár évre bebiztosítanám magam az új játékok miatt.
Jelen pillanatban egy 75 Hz-es monitorom van, FullHD/1920*1080, Hdmi csatlakozóval amit a későbbiekben szeretnék majd leváltani egy 144 Hz-es monitorra. Leírom, hogy milyen alkatrészeket néztem, a maximális összeg amit ráfordítanék az olyan 300-320 ezer forint lenne. Ha esetleg valakinek lenne jobb ötlete ilyen árban egy jobb konfigot összedobni azt megköszönném, mert nem igazán értek hozzá. :)
Előre is köszi!

Alaplap: ASUS TUF B450M-PLUS GAMING
CPU: AMD RYZEN 5 3600 3.60GHZ AM4 BOX WRAITH STEALTH HŰTŐ VENTILÁTORRAL
Ram: G.SKILL 16GB AEGIS DDR4 3000MHZ CL16 KIT F4-3000C16D-16GISB
VGA: MSI RX 5700 8GB GDDR6 MECH OC PCIE
SSD: KINGSTON 480GB A400 SATA 3 2.5" SA400S37/480G
Ház: ZALMAN Z1 NEO FEKETE
Táp: SEASONIC S12 II 520W

A hűtésekkel sem vagyok tisztában, lehet hogy ez így egy kicsit meredek!

(#145778) badbadmirt


badbadmirt
csendes tag

Sziasztok!

Eddigi konfig:
Cél: gaming (1080/2K), programozás, LABView, CAD
minimális-közepes tuning (memóra freki és időzítés, alap proci tuning semmi extrém)

Monitor:
Acer Nitro VG271UPbmiipx FreeSync Monitor 27"

Konfig:
MSI B450 Tomahawk MAX
AMD Ryzen 5 2600X (stock cooler, később upgrade, vízre)
G.SKILL FlareX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz F4-3200C14D-16GFX
Adata XPG SX8200 Pro PCIe M.2 SSD 512GB
Colorful GeForce GTX 1660 BattleAx 6GB GDDR5 192-bit
Corsair CX550M 80+ Bronze
Summa 260K eddig a konfig

van két elfekvő sata HDD az még belemegy.
Ház van, öreg ATX, hátul 8 cm venti, elől 12 cm, oldalt egy monstrum (sacc 26cm) ezt majd cserélném

Kérdések:
optimális-e ez a táp a géphez? A GF 1660 120W tdp, proci max 100 W
Overkill ez a ram? Utánanéztem és samsung b-die-os tehát 3200MHz megy rajta CL14-el de sokallom árát
NVMe SSD overkill? Elég valami gyengébb SSD?

A procit később (mondjuk 2 év) uppolnám 3XXX szériára, ezért választottam ezt a MOBO-t

(#145779) palfitom válasza Zola008 (#145777) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Lap: MSI B450M Gaming Plus / Bazooka Plus / Mortar + mindegyik esetén BIOS-frissítés!
avagy MSI B450M Mortar MAX (nem kell hozzá frissítés)
SSD: Kingston UV500 / Patriot Burst
Ház: elég lenne mATX is, pl. Kolink Citadel TG (2 gyári ventivel)
Proci hűtő: tuning nélkül elég lesz/lehet

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#145780) Paxker315 válasza Zola008 (#145777) üzenetére


Paxker315
addikt

Szia!
Ha úgyis mATX lapod lesz, szerintem vegyél kisebb házat. A Thermaltake H18 pont jó lenne Neked, 2 db ventit vásárolsz hozzá-->előre kerülne 2x120mm beszívó venti, hátra 1db 120mm-es kifúvó. Csinosabb, jobb ház, mint a Z1.

Alaplap: nem rossz, de az MSI B450M Gaming Plus jobb. Vagy MSI B450M Bazooka Plus. Mindkettő kiváló. BIOS update sajn' kelleni fog.

Tápegység: az kicsit régi modell, csoportos feszültségszabályozású, vannak korszerűbb, hatékonyabb, csendesebb egységek hasonló áron ~20k körül:
Bitfenix Formula Gold
BeQuiet! Pure Power 11 500w

Picit drágábban félmoduláris, hét év garanciás corsair TX550M

Sajnos a remek Bitfenix WhisperM 450w jelenleg nem elérhető, pedig, az lenne az első ajánlásom.

SSD: Ha kingston, inkább UV500 legyen, ellenben remek választás a WD Blue, Samsung 860 EVO, Crucial MX500 akár M.2 foglalatosban is.

Procihűtés: 3600-hoz nagyon ajánlott. Ugyan a gyári hűtő le tudja hűteni, de, hangos, nem lesznek jó hőfokjaid vele& a 3.rd generáció nagyon érzékeny boost órajelben a megfelelő hűtésre. Ajánlott combos darabok:
- Alpenföhn Brocken Eco Advanced | Scythe Mugen 5 | Cryorig H7, olcsóbban SilentiumPC Fera 3
155 mm-ig mehetsz magasságban, így nem is listáztam (amúgy ajánlott) 155mm-től magasabb hűtőket.

A VGA&Proci remek elképzelések, az alaplap megfelelő, de van jobb. A RAM jó lesz, esetleg kicsit drágábban vehetsz jobbat: Crucial Ballistix Sport

:R Bármi kérdés, tedd fel nyugodtan!

szerk: késve!

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#145781) palfitom válasza badbadmirt (#145778) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Válaszok:
- igen, de inkább vennék minőségibb 500-ast, pl. be quiet! Pure Power 11 (CM) 500W Gold
- ha komolyabban belemélyednél a ram-tuning világába, akkor OK, de tényleg húzós ára van. Ha spórolnál, akkor pl. Crucial 3200 28,3k.
- játékra igen. Ha a programjaid ki tudják használni, akkor nem.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#145782) badbadmirt válasza palfitom (#145781) üzenetére


badbadmirt
csendes tag

-A táp jogos, mindenhol azt tanácsolták, hogy a táp teljesítményének felénél a legoptimálisabb a működése, így a PP 500 gold jobb választásnak tűnik, köszi.

-Az olvastam hogy az ilyen 3200-as cl16 memóriák nem samsung b-die-osak és emiatt nem igazán jók a ryzen lapokkal. Ezt is amolyan beruházásként venném meg, a memória időzítésekről egy pár napja már képzem magam- egyébként ez a kit nekem most 52K

-ez viszont elgondolkodtató, nem ad tényleges gyorsulást az, hogy közvetlen csatlakozik PCEx-en az NVMe SSD? Elméletben mindent gyorsítana, de ha ez mondjuk pár % egy sima SSD-hez képest inkább veszek egy olcsóbb megbízhatóbb sima SSD-t.
Esetleg ilyet tudnál(tok) ajánlani 20-25 körül? (az se baj ba nagyobb mint 500 gb)

(#145783) Paxker315 válasza badbadmirt (#145782) üzenetére


Paxker315
addikt

Nézz utána, miket tudnak a Hynix CJR s Mikron E-die RAM-ok Ryzennel. Nyugi, az a ballistix JÓ lesz.

2400-ast 3600Mhz-en első genes Ryzennel? :Y

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#145784) badbadmirt válasza Paxker315 (#145783) üzenetére


badbadmirt
csendes tag

Ha jól látom amit te linkeltél az egy másik ram
BLS8G4D30AESBK
3000MHz
Látszatra szép kérdés csak kifogta a gazdi vagy a legtöbb ilyene

(#145785) Paxker315 válasza badbadmirt (#145784) üzenetére


Paxker315
addikt

a mikron-E die-os RAM kitek& Ryzen párosításról számos pozitív tapasztalatot látni.

Fórumlinkeket is találsz a cikkben, de itt egy fórumtopik képekkel& pár sikersztorival.

Nem néztem őket végig, csak belepörgetve néhányat megnyitottam. Szerintem durván 3-4%-hátrányod lenne E-die mikronnal egy samsung B-die-hoz képest. :K

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#145786) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Gépet kellene összeraknom.

A gép adatszerverként funkcionálna, vagyis a nap 24 órájában aránylag lightos, és egyenletes terhelésnek lenne kitéve.

Keret az nagyjából 200-250K, és ezt kéne elkölteni a winchestereket nem számítva, mert azok „külön” zsebből mennek majd.
Ami kellene az perifériákon (monitor, egér, bill nem kell) kívül minden.
A kritériumok (a cél az, hogy problémamentesen legalább 8 HDD-t be tudjak majd rakni):
- Olyan táp amire legalább 8-9 SATA eszközt rá tudok kötni (ha csak 8-at akkor PCIE SSD kell)
- A lapnak szintén tudnia kell kezelnie legalább 8HDD-t
- A házba szintén be kell tudni helyezni 8 HDD-t
- 16 Gb Ram
- Legalább 256 Gb SSD (PCIE preferált)
- Jelenleg már van egy hasonló gépem egy Fractal Design R5 házban, vagyis nem bánnám, ha az új gép is hasonló házba kerülne)
- VGA az akár integrált is legyen, de azért egy HDMI-t tudjon
- A gépen Linux fog futni

Mit tudtok javasolni?
Én úgy saccoltam, hogy a Ryzen 2600 köré lenne érdemes építenem, de igazából az a processzorerő is felesleges.

(#145787) apholyon


apholyon
aktív tag

Rendelném a gépet, erre ma mindenhol elérhető lett a MAX a Mortar-ból. Melyik inkább?
MSI B450M Gaming Plus
MSI B450M Bazooka Plus
MSI B450 Mortar MAX
Gyanítom a Mortar MAX, de inkább kérdezek.

Illetve ha veszek 3 csillámpónis ventit az NR400 házba előre, azt bármelyikre rá tudom kötni? :R

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#145788) paler


paler
aktív tag

Srácok!

Szeretnék kérni tőletek egy kis segítséget. Nem új gépbe gondolkodok, a keret legyen mondjuk 180.000-200.000Ft, és amihez főleg kellene iRacing. A monitort amit ki szeretnék vele hajtani egy UltraWide-os (21:9 vagy 32:9)-es lenne.
Szerintetek milyen konfig lenne a fenti igényekhez legjobban megfelelő? Olyan gépet szeretnék, ami az iR-t jelenleg bőven kiszolgálja, és legalább még 5 évig biztosan jó lehet ehhez a szimulátorhoz.
A másodlagos funkciója pedig a gépnek családi videofelvételek (FHD) szerkesztése, kódolása lenne.

Alaplap:
CPU: Intel vagy inkább AMD? Procira pontos típusokra kérnék ajánlást.
Videókártya: nVidia vagy inkább AMD? Videókariknál is pontos típusokra, márkákra kérnék ajánlást.
Ram-ból szerintem 16GB elég lesz (milyen típusú, sebességű ramot ajánlotok?)
SSD-ből 250GB szerintem bőven elég lesz, HDD max.1TB-ra gondoltam
Táp:? 500 vagy inkább 600W??? Milyen márkát, típust?

Tehát olyan 2017-2018-as alkatrészekből szeretnék ajánlást kapni, ami belefér a fenti keretbe, és még legalább 5 évig biztos kihajtja az iR-t.

Előre is köszönöm a segítséget :R

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#145789) Paxker315 válasza apholyon (#145787) üzenetére


Paxker315
addikt

igen! Mortar, izibe :)

Legrosszabb esetben venned kell egy PWM elosztót. Akkor 1etlen ventifoglalatra több ventilátort is tudsz csatlakoztatni.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#145790) fess


fess
őstag

Sziasztok
Hétvégén szeretném megrendelni a hiányzó alkatrészeket, leellenőriznétek,hogy így rendben van,kompatibilis e minden mindennel?
Ami már megvan:
gpu:MSI GeForce GTX 1660 Ti VENTUS XS OC 6GB
cpu: Ryzen 5 2600 box

Ezeket pedig rendelném hozzá:

ház - Thermaltake versa H18 mATX
elölre 2 venti: ARCTIC P12 PWM PST ACFAN00120A
alaplap: MSI B450M-PLUS GAMING PLUS (szükséges frissíteni a BIOS-t?)
memória: kingston-2x8gB-ddr4 3000mhz hyperx predator xmp hx430c15pb3k2/16
táp: Be quiet 500W SYSTEM POWER 9 BN246

(#145791) Pkc83 válasza fess (#145790) üzenetére


Pkc83
őstag

Szia!

"alaplap: MSI B450M-PLUS GAMING PLUS (szükséges frissíteni a BIOS-t?)"

Nem a 4xx-es lapok alapból jók a 2xxx-es Ryzenekhez! :K

(#145792) Paxker315 válasza fess (#145790) üzenetére


Paxker315
addikt

Hahó,
Nem szükséges frissítést kérni, s MSI laphoz nem is tudom nyugodt szívvel ajánlani 2nd gen Ryzenhez a legfrissebb BIOS-okat.

Előre nyugodtan vehetsz 2x140mm-est is a P14 PWM PST-ből, elfér, és minimális a felára. Tápból, ha belefér a keretbe, inkább ezt: Formula Gold 450W vagy akár FSP Hexa85+ 450w (laikus vagyok, de, az FSP nekem minőségibbnek tűnik, mint a systemPower9)

VGA-ból az MSI GTX1660Ti Armor sokkal drágább lenne? Az félpasszív, meg valamivel jobb hűtése is van, csak azért kérdezem. ;)

RAM-ból honnan rendelnél? Ha belefér, erre érdemes voksolni: Ballistix (csak 0913-tól érhető el..) vagy Viper4 Hynix CJR. Ezek még olcsóbbak is a hyperX C15-ös Predatortól. az Aegis is újra 25k körül van.

Ezek csak részletek. Az általad felvázolttal sincs gond, teljesen jók azok is. Amiket írtam opciók, csak valamivel jobb ár:érték arányúnak tűnnek.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#145793) Qlux


Qlux
tag

Dübörög a gazdaság, laza 6,5 millás gép:)
[link]

(#145794) apholyon válasza Paxker315 (#145789) üzenetére


apholyon
aktív tag

Így néz ki, esetleg ha bármi ötletetek, észrevételeket, javaslatotok van, ne tartsátok magatokban :N

Ház: Cooler Master NR400
Táp: FSP Hexa 85+ 550W
Alaplap: MSI B450M Mortar MAX
CPU: Ryzen 5 3600
VGA: Gigabyte GTX1660 ti Gaming vagy MSI GTX1660 ti Gaming X
RAM: Kingston HyperX Predator 3.2GHz 2x8GB (kit)
SSD: Samsung 860 EVO 512GB M.2
CPU hűtő: Cooler Master Hyper 212 RGB
Ventik (3-as kit): Cooler Master vagy Thermaltake

PCX-ről terveztem rendelni, de kezd felidegesíteni, hogy percenként változik, hogy mi elérhető... :W (előbb megint nem volt MAX lap, most a RAM hiányzik :((()

Amin még agyalok, az a RAM, hogy cseréljem-e olcsóbbra (Fury, Aegis, Ripjaw, stb.), illetve 3 vagy 3.2 GHz legyen. SSD-vel ugyanez (helyette pl. WD?). Jah és az 550W táp ventikkel is elég, ugye?

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#145795) fess válasza Paxker315 (#145792) üzenetére


fess
őstag

Tápból akkor az FSP-t rendelem,elég a 450W?
VGA már megvan HA-n 77k-ért sikerült megvennem, nekem ennyiért megérte.
Még nem rendeltem meg semmit, a memóriát se, megvárom a ballistix-et, itt most úgyis akciós az alaplap. Jól látom,hogy rendelhetem is a nemrég ajánlott fan splitter-t, mert csak 2 rendszerhűtő venti csati van?

(#145796) Paxker315 válasza apholyon (#145794) üzenetére


Paxker315
addikt

Táp: Bőven! 1660Ti-s rendszer ~ 260 wattot eszik terhelve-játékkal v más erőforrásigényes alkalmazással. Pár 2-3 wattos venti nem oszt neki. 450wattal is rengeteg tartalék maradna, tökéletesen ellennél.

Memória? Ripjaws, Aegis szerintem jobb vételek a Predatortól.
SSD: WD Blue v Crucial MX500 szintén remek, nem nyúlsz egyikkel se mellé.

Poén, ha bővítenél még ventiket: Nézd meg, miket kapsz a procihűtőhöz (képen ott vannak...). Igen, valóban jár hozzá egy grátisz PWM elosztó kábel. :R

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#145797) Paxker315 válasza fess (#145795) üzenetére


Paxker315
addikt

PWM PST ventihez nem kell. Nálam 1 venticsatlakozóra 3 venti van kötve, a PST ventik tkp. gyárilag elosztóval jönnek, össze tudod őket kötni.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#145798) apholyon válasza Paxker315 (#145796) üzenetére


apholyon
aktív tag

Venti: igen, utána láttam csak, sry :)
SSD: miért van, hogy hasonló áron pl. Adata írási és olvasási sebessége 3-4x annyi? Vagy nem az számít? Esetleg elírás?

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#145799) fess


fess
őstag

Alzán amíg nem elérhető a termék nem engedi kifizetni,vagy nálam van a hiba,se paypal,se kártya nem működik. kép

(#145800) piero86 válasza apholyon (#145798) üzenetére


piero86
aktív tag

Mert az Adata M2-PCI a WD meg a Crucial az M2-Sata .

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.