Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#144301) Paxker315 válasza Dzsolo (#144299) üzenetére


Paxker315
addikt

szia

remélem, a 3200mhz-es kingston ram NEM a hyperx fury CL18 kit. Neked is tökéletes lenne 3000Mhz-es GSkill Aegis& Patriot Viper 4; netán Crucial Ballistix Sport, TeamGroup Vulcan is. Ezek általában olcsóbbra jönnek ki, vagy árában RIPJAWS V GSkill.

Alaplap pofás, proci kiváló döntés. Procihűtőből vannak jobb választások az árkategóriában:
AlpenFöhn Ben Nevis Advanced, SilentiumPC Fera3 (van hozzá AM4 lefogató, csak a magyar oldalak leírása nem friss...); Arctic Freezer 34 ESport edition. Ezek mind 8-9-10ezer körül kaphatóak, s a Windale4-től picit jobban hűtenek, előbbi kettőt meg a csendességéért is kedvelik.

Videokártya: 1660-asok a leginkább ajánlhatóak, ezek azért gyorsabbak ~10%-al a 1060-tól, ugyanakkora fogyasztás mellett& 400wattos tápegység bőségesen jó alájuk. A GainWard Pegasus kártyán nem nevetni, meglepően jól sikerült a hűtése, nem hangos, nem melegszik, bár, nem egy tuningbajnok, de nagyon olcsó, és kb. tenyérbe elfér. (ugyanaz, mint a Palit StormX, így, tesztből utóbbira keress, egyértelmuen jó kártyák az árukhoz mérten)

Én egy HDD-t odadobnék még, ha torrentezik-sokat töltöget le-föl&töröl-újraír, olyankor jól tud jönni. Western Digital EZEX 1-2-3TB 12ezertől.

;) Ez így kereten belül van. Bár még bőven tudsz lefelé faragni, RX570-es kártyával, ami szemtelenül olcsó, és FHD-re bőségesen jó! Csak alul kell feszelni picit, de az megvan hamar.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144302) snipr válasza Paxker315 (#144276) üzenetére


snipr
aktív tag

Sziasztok!

Nos a "hűtésből mekkora fér el" kérdésnek utánamenve szomorúan tapasztalom, hogy egy Cooler Master TX2 van most a házban és az ő 136mm magasságával épp egy centi hely lehet még:

Nem is nagyon talátam ebben a magasságban (talán csak a Cooler Master TX3 Evo), ami jó lehet AM4-re... akad még esetleg, ami ajánlott?

B) verzió, hogy nekiesek annak a kereszttartónak és kivágok belőle... kicsit kókány, dehát :F (egyébként a tápot tartja, illetve a slotokban lévő kártyákat is meg tudja támasztani egy műanyag kis leszorítóval)

[ Szerkesztve ]

(#144303) Paxker315 válasza snipr (#144302) üzenetére


Paxker315
addikt

Kérlek, Nézz be a szaktopikjába, de "knee jerk" válaszom:
ID Cooling SE-213V2 (140mm)
DeepCool Gammaxx 300 (136mm)

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144304) snipr válasza Paxker315 (#144303) üzenetére


snipr
aktív tag

Köszönöm! (még közben az Arctic Freezer 33-at néztem előző postod nyomán, "csak" 150mm magas, nálam talán van 146mm hely, csak fél centit kéne kireszelni a keresztvasból :DDD de ha nem kókányolok bele, akkor a deepcool gammaxx 300 lehet a befutó)

(#144305) grekon válasza SyMbioTe (#144255) üzenetére


grekon
csendes tag

Számomra fontos lenne kisfogyasztás , alapjáraton 5-10 W , s ha néha kell a nagyobb erő akkor a gép felpörög teljesítményben (és fogyasztásban) s mindezt valami nagyon egyszerű bios beállitásokal (vagy ne álmodjak) . Nekem lehet elég lenne egy J4105 (vagy hasonló) de lehet 2-3 év s kinövöm (és már drágul is) .
Ilyen feltételekkel melyik lap lenne jó egy Athlon 200GE (2200G) alá ?

Ami el tud romlani , az nálam elromlik ..

(#144306) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

B450M MORTAR 32000.-
2400G 37000.-
Bitphenix Phenom mATX 24000.-
BitFenix Formula 450W Gold 20000.-
Patriot Viper 4 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz PV416G320C6K 28000.-

Ehhez a konfighoz mit szóltok? Később jönne bele egy RX 5700 és lehet a proci helyett is valami jobb Ryzen akkor.

De ha lehet faragni árilag valamiből (ház, RAM, Táp) ami ugyan ilyen jól működne, vagy van jobb a kategóriában, akkor ajánljatok!

Köszi!

(#144307) sanyi_386


sanyi_386
csendes tag

Üdv ismét!

Először is köszönöm az eddigi segítségeket!
Most egyenlőre ott tartok, hogy - mivel 4-5 évenként veszek gépet - egy időtállóbbat próbáltam összeállítani, még nem végleges így a véleményetekre lennék kíváncsi:

Asus TUF X570 - GAMING PLUS 66e
Ryzen 5 3600X 86e
G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB Neo for Ryzen 3000 78e
Seasonic Focus Plus 650 Gold 35e
Crucial MX500 500GB M.2 22e
VGA majd egy egyedi hűtésű 5700XT, talán augusztus végén lesz már választék

:D

(#144308) SunMount3r válasza SunMount3r (#144306) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szerk.: még annyi, hogy a háznál nem feltétlenül ragaszkodom at mATX-hez, de azért jó lenne. De ha jóval olcsóbban van legalább ilyen jó ATX, akkor az is jöhet (meg mATX is). A lényeg, hogy min. 4db 3.5"-os winyó hely legyen benne, + legalább 1 az SSD-nek.

(#144309) Paxker315 válasza sanyi_386 (#144307) üzenetére


Paxker315
addikt

Szia!
Azért az összefoglalóban levő kérdésekre rövidkén, tőszavakban, válaszolhatnál. Vagy citálhatnád régebbi kommentedet, ha ez már megtörtént fentebb.

Egyelőre várj, ha lehet. A Ryzen "nem-G"-s procikban nincs IGP, így képtelenség lesz VGA nélkül használnod. A 3600x amúgy sem kóser, ár:érték arányban sokkal jobb a 3600& egy pofás aftermarket hűtés. Az alaplaptól sem vagyok elájulva, egy decensebb B450-essel jobban járnál (érkezik a Mortar-Tomahawk Plusszos szériája hamarosan..). A TUFi ASUS cuccok általában csak röhejesen túlárazottak AM4 fronton. Utánolvasgatok, de az ASUS "középkategóriába pozícionált" alaplapjaitól én nem voltam eddig elájulva. (A csúcskategória más, de annak az árát is eléggé szabadon szabják).

RAM-ból egyrészt fölösleges a 32GB, ha csak játszani kell. Továbbá marginális különbséget fogsz tapasztalni valami olcsó Hynix-Micron csipes ~ 25-30ezer ft közti 3000-3200Mhz-es csomaghoz képest. Ilyen 1-2% FPS különbséget.. :R

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144310) Paxker315 válasza SunMount3r (#144306) üzenetére


Paxker315
addikt

nem tudok belekötni. Az alaplap az egyik kedvenc mATX lapom& a proci ára relatíve jónak nevezhető már& a RAM-ból a 3000-esek sem lennének sokkal olcsóbbak. Házból nagyon más opció kevés van, a rengeteg 3.5" hely igénye miatt.

Raijintek Aeneas
CM NR400 OD-s verzió

5700-ás kártyához jó lesz 450w, ha az XT verziót néznéd, oda inkább 500-550wattot vennék, főleg, hogy a FormulaGold 550-es közel hasonló árban van a 450-essel. 21,300 FT-tól. Lehetne ajánlani olcsóbb tápot, csak értelme nincs, ahogy drágábbnak sem. A Formula Gold ár:érték arányban talán a legjobb választás, és, átlagos felhasználónak szerintem az a kiemelt tényező.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144311) SyMbioTe válasza adika4444 (#144296) üzenetére


(#144296) adika4444
Szia!

Alaplap: Gigabyte B450M-DS3H, Asrock B450M-HDV ~20-22k
CPU: AMD Ryzen 3 2200G ~25k (4 mag/4 szál)
Ram: 2x4Gb Viper Elite 2666Mhz ~14k
HDD: WD Blue 1Tb (WD10EZEX), Toshiba P300 1Tb ~14k
SSD: 240/250Gb Samsung 860 Evo (5 év garancia), Cruical BX500/MX500 (5 év garancia), Adata SU800/SX950 (6 év garancia), Intel Series 545s (5 év garancia) ~13-20k
Ház: Zalman S2/S3 ~9k
Táp: FSP Hexa85+ 350W ~13k
+Monitor: Valamilyen olcsóbb IPS LG monitor, pl.: LG 22MK430H-B ~30k
+Egér + billentyűzet: Nagyjából amelyik megtetszi, 2-3k-ért már lehet kapni bill. + egér szettet
Össz: 140-150k

Kérdés, milyen játékok jöhetnek szóba?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#144312) SyMbioTe válasza d4d (#144297) üzenetére


(#144297) d4d
Szia!

Ha alap felhasználás, akkor nem kell Workstation, csak egy sima mezei i5/i7-el szerelt gép, akár VGA nélkül, 8Gb + SSD-vel teljesen korrektek alap felhasználásra. Később 4K vidók miatt esetleg egy GT 1030 maximum.
Ilyen régi játékokra meg manapság egy kenyérpirító is elég, azzal nem lesz gond.
Commandos 2, MOHAA <3 :K, legjobbak :))

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#144313) SyMbioTe válasza grekon (#144305) üzenetére


(#144305) grekon
200GE ~20-30W között fogyaszt alapjáraton, de cserébe egy jó darabig elég lesz.
Kicsit drágábban van G5400 Pentium Gold, kicsit gyengébb IPG-vel, ~15-20W körül eszik alapjáraton. (Mondjuk amennyivel drágább, pár évig kijön a villanyszámlatöbblet is, amivel a 200GE többet eszik)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#144314) Gunners


Gunners
csendes tag

Sziasztok!
1. 90% játék, singleplayer, néha napján multi, főleg sport játékokkal.
1080p high/ultra kb 2015-től kiadott játékok és újak, kompromisszum nem zavar
2. 3. Semmivel, komplett gép kell
4. max 300k
5. Samsung, 1920x1080 60hz, HDMI, freesync van, de nem foglalkozok vele (Laptop+PS4 váltás lesz, így hozzá vagyok szokva a 30fpshez)
6. AMD és Nvidia

Igazából már nyár eleje óta nyúzom az internetet, rengeteg teszt, vélemények stb. végigjártam már. Szeretnék azért minőségibb gépet összerakni, de lehessen majd fejleszteni, ha már pl. a Ryzen 5 2600 kevés lenne. Nem szeretnék semmiféle RBG-t, nem kell üveges ház. Tuning nem lesz.

Amit én összeraktam magamnak:
Ház: Be quiet! Silent Base 600 BG006
Alaplap: Asus Prime B450 Plus
CPU: R5 2600
RAM: Kingston 2x8GB 3200Mhz Predator
VGA: MSI 1660ti Armor (ha érdemes a gaming x kitolható a keret)
SSD: Adata 128gb SU800 (csak rendszer)
HDD: WD 1Tb WD10Ezex
Táp: Be quiet! Pure Power 11 500W
Hűtő: Be quiet! Pure Rock Slim (ha kell)

Mi a vélemény erről, vagy mit érdemes változtatni?

PCX-ről lesz a rendelés, szeretném Júl 29-30ra megkapni a gépet, így mikor érdemes leadni a rendelést?
PC kereten felül kéne még egy egyszerű nem gamer billentyűzet multimedia gombokkal (max10k) és egy fejhallgató mikrofonnal (max20k)

Köszi ;)

[ Szerkesztve ]

(#144315) Paxker315 válasza Gunners (#144314) üzenetére


Paxker315
addikt

szia
ragaszkodsz a pcx-hez? Compker, Oázis, Ipon kizárva?

Mert én alaplapból mást választanék. Procihűtőből nem értem a BQ PR Slim-et, az ára körül vannak erősebb-csendesebb-jobb hűtők.

1660Ti-ből már az Armor is teljesen jó, prémium felárat nem éri meg a GamingX. (Itt a 2060 Gaming Z lett tesztelve a full fapad Ventus ellenében (az Armor attól jobb).

En 250-es SSD-t választanék, nincs nagy felára, de úgy még 1-2 játék is elfér rajt'. Házból meg valami szellősebbet, olcsóbbat. 22~k körül már sokkal jobb szellőzésűek vannak. Tápegységből is inkább Formula Gold, jobb minőség, kicsit csendesebb, mint a PurePower11 és még olcsóbb is (450-550watt). (A BQ termékei túlárazottak, mind a házak, procihűtők és tápegységeik. Vannak költséghatékonyabb és jobb választások! Ugyanaz igaz az ASUS alaplapokra B450-nél...)

Én leírtam, hogy gondolkoznék másképp', de, ha esetleg megfontolnál más bótot is, komplett könfiget is összeollóznék.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144316) SunMount3r válasza Paxker315 (#144310) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A CM NR400 ODD-t lehet megfontolásra veszem, de akkor azt mondjátok, hogy a Bitphenix Phenom is rendben van?

Köszi!

(#144317) Gunners válasza Paxker315 (#144315) üzenetére


Gunners
csendes tag

Nem ragaszkodom a PCX-hez csak az volt szimpatikus valamiért. Lényeg, hogy legyen összeszerelés
Processzor hűtőt nem nagyon keresgéltem, hogy milyenek vannak.
Viszont házat napokig bújtam, de már teljesen elvesztem benne, mert annyira felemás vélemények vannak mindenütt
Nekem egy 15-20ezres is teljesen jó lenne, ha nem zörög csattog. De nem kell semmi szín rá szolid gépet szeretnék. Olyasmi mint az Antec P7, sokáig az volt tervben, de aztán a review màr megosztó volt...
Mindenképp arra a júl 29-30ra kéne a gépnek meglennie és a 300k. Ez az összeállítás csak egy saját elképzelés volt amiket 2hónap alatt magamba szívtam :)

(#144318) Paxker315 válasza Gunners (#144317) üzenetére


Paxker315
addikt

Oázis Sample Build, az összeszerelés plusz 5ezer ft.

Simán elég a 1660 vagy 1660ti is FHD 60hz-re mondjuk, így a videókártyán több tízezret tudnál még spórolni. :B Ez a Phoenix GS nagyjából MSI GamingX szint.

RAM-ból itt sincs választék, de a fehér menne a CPU hűtő ventijéhez-HÁZ színéhez.
Alaplapból a Mortar B450M MSI lenne legjobb, de az lényegesen drágább.
Procihűtőből ezzel az utolsó csepp tartalékot is kihúzod a Ryzen2600-ból.
Videokártyát írtam, hogy FHD-re egyelőre felesleges, sokkal olcsóbban is megúszhatod.
CPU hűtőn is tudsz kicsit fogni: Arctic Freezer 34, DeepCool Gammaxx400 pl. olcsóbb.
Házból is vannak jó, de olcsó megoldások (Fractal Focus G pl )
Valamiért most nem ajánlotta kosárban az összeszerelés kérését. :(

ha ma megrendeled, szvsz 2-3 munkanapon belül meglehet.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144319) jmuranyi válasza Gunners (#144317) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, én tavasszal egy Fractal Design Focus G -t
vettem magamnak. Stabil, nem zörög, jól szerelhető, és gyárilag van
benne kettő ventillátor, aminek "alapjáraton" semmi hangja nincs.
Én feketét vettem, de van fehérben is...

Illetve még egy észrevétel: nekem bevállt, hogy nincs HDD a gépben,
csak SSD, ezt merem javasolni, inkább egy fél-egy terrás SSD-t vegyél.
Lehet M.2-es is, akkor még a kábelezéssel sem kell vacakolni...

(#144320) Paxker315 válasza Paxker315 (#144318) üzenetére


Paxker315
addikt

vagy kicsit racionalizálva, FHD-re bőségesen jó videokártyával, olcsóbb, de korrekt házzal, és jobb alaplappal.

Bármi kérdés-észrevétel-javaslat, nyugodtan! FHD 60Hz-hez én lehet inkább ezt az olcsóbb csomagot választanám.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144321) SunMount3r válasza jmuranyi (#144319) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kár, hogy max 2 HDD helyre futotta bele.

(#144320) Paxker315: Nem azért, de a listádon szereplők alapján, jobb inkább benéz a HDD-s és az SDD-t Topic-ba, mielőtt ezeket rendelné...

(#144322) palfitom válasza SunMount3r (#144321) üzenetére


palfitom
Topikgazda

:F Simán ajánlható az UV500 és a WD10EZEX is.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#144323) jmuranyi válasza SunMount3r (#144321) üzenetére


jmuranyi
tag

Igen, ebbe 4 HDD csak úgy megy bele, ha az 5,25-ös
helyekre is szerelnek kettőt, az SSD meg megy hátra,
az alaplap mögé.
Plusz a felső HDD-ket nem érné közvetlenül a ventillátorok által
befújt levegő ...
Végül is megoldható, csak nem tűnik ideálisnak.

[ Szerkesztve ]

(#144324) SunMount3r válasza palfitom (#144322) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hmm... Az UV500-at én nem látom az ajánlottak között és ahogy olvasom nem is nagyon szokták. Crucial MX/BX amit minimumként szoktak inkább.

WD10EZEX-et szintén nem látom és a Blue-kat nem is nagyon ajánlja ott senki semmire. Persze azóta lehet változott a helyzet és vannak jobb Blue-k is már, de csak az olvasott tapasztalataim alapján írom, hogy azért kérdezzen rá.

(#144323) jmuranyi: A szellőzés fontos nyilvánvalóan, ez akkor nekem nem megoldás. De a kábelezéstől is előre félek, az előző PC-mben alig tudtam bekötni mind két winyót, mert a kábel túl rövid volt és rosszul voltak elosztva rajta a SATA Power csatik, úgyhogy össze-vissza kellett tekergetni, hogy jó legyen. Remélem a Formula táppal és a majdani házzal nem lesz ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#144325) palfitom válasza SunMount3r (#144324) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Maradjunk abban, hogy tökéletes termék nincs, mindegyikből lehet hibás darabot kifogni. Sokat olvasunk, tájékozódunk, és ezen infók alapján ajánlhatóak az említett termékek.
Ha sorozatos hibákról olvasunk, akkor kivesszük az ajánlottak közül az adott terméket (pl. legutóbb Adata SU SSD-k).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#144326) jmuranyi válasza SunMount3r (#144324) üzenetére


jmuranyi
tag

Reméljük, minden rendben lesz.
Ha esetleg mégis lesz némi nehézség, akkor
valami ilyesmi, ha nem is pont ez, és nem is kínából,
de talán segíthet.

(#144327) SunMount3r válasza palfitom (#144325) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az SU800 nem lett kivéve, ha jól tudom egy másik SU típussal voltak csak gondok. Nekem mind1, pedig én is csak azt írtam, amit az ott olvasottak alapján gondoltam, pl. magamnak nem venném sem a Blue-t, sem az UV500-at, ebből (is) indultam ki.

[ Szerkesztve ]

(#144328) Paxker315 válasza SunMount3r (#144321) üzenetére


Paxker315
addikt

Szia. Nem tudtam róla, hogy bármely ellenjavallt v kerülendő lenne. Van jobb termék? Igen. Van olcsóbban jobb? Nem találtam.

Szokták ajánlani ezeket itt & más helyeken? Igen. A bx500 nem hiszem, hogy jobb választás, az MX500 az. De picit drágább is.

A focus G egyetlen ok miatt nem tetszik, nevezetesen, nincs külön rekesz/kamra a tapegysegnek. Ez egy follmodularis tapnal (whisper M) kevésbé jelentős, de fix kabelezes esetében könnyebb esztétikusan eldugni a fölösleges tyúkbeleket.

Természetesen más HDD és más SSD is mehet, sőt, M2 SSD is, ami megint csak kábelt spórol. De két meghajtó esetén nem lesz nagy kabeldzsungel így sem. :R

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144329) SunMount3r válasza Paxker315 (#144328) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én épp azt mondtam, hogy nem szoktam látni, hogy azt a Kingston-t ajánlgatni szokták, max akkor, ha feltétlen nagyon olcsón kell valami a gépbe. És hogy ha már hosszú távon megbízható SSD kellene, akkor már inkább a Crucial, vagy akár az SU800 is szimpatikusabb. De most már én ebből kiszálltam, nem a rosszakarat vezérelt, elhiheted, úgy döntesz ahogy jónak látod.

(#144330) sanyi_386 válasza Paxker315 (#144309) üzenetére


sanyi_386
csendes tag

Hello!

Bocsi, inkább újra kitöltöm, gyorsabb mintha megkeresném :)

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Singleplayer, net

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Néhány HDD

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Minden más :)

4. Mennyi a kereted rá?
400-450

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Azt is kellene vennem, mert egy régebbi 24" LG FHD van most, vmi nagyobb 1440-es..

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
-

Először is igazad van a 3600X és a 32gb ram-mal kapcsolatban. Úgyhogy előrendeltem egy 3600-ast 70ért :)
Az alaplap terén maradnék az X570-nél bár drágább, de mivel ritkán veszek gépet, így jobban örülnék egy újabbnak:) (pl PCI Ex 4.0) így viszont az augusztusban megjelenő Trident Z neo 3600CL16 16gb jó lenne hozzá - 43-ért lehet előrendelni, így talán nem olyan drága.
A fórumot olvasgatva itt tartok most:

Ryzen5 3600 előrendelve + vmi normális halk hűtő
Alaplap, X570, az Asus-ról lebeszéltél, talán egy MSI vagy pl Gigabyte X570 Aorus elite? A gigabyte-ot sokszor láttam hogy szidják, nekem az utolsó 3 az volt, mind tökéletes. Tuningolni nem szoktam, sokszor már játszani is kevés időm van :(
Ram Trident Z Neo 3600Cl16 16gb
Táp az itt ajánlott Seasonic focus plus 550-650
SSD Crucial MX500
VGA majd egy egyedi hűtésű 5700XT
Ház...valami jó szellős csendes, amiben el tudom rakni a HDD-ket
Monitor...1440?

Időm van, a jelenlegi gép működik még :) valamint a Ram és vga majd augusztus 2. felében jönnek, a CPU is előrendelve.

Köszönöm még egyszer is a segítségeket, le a kalappal előttetek, hogy mindig van időtök ránk :D

(#144331) lordjancso válasza lordjancso (#144194) üzenetére


lordjancso
senior tag

Sziasztok!

Úgy döntöttem, hogy mégis vennék a Ryzen 7 3700X-re egy CPU hűtőt. A gyári is megfelelően lehűti, de inkább vennék egy komolyabb ventillátort, ami halkabb, mint a gyári.

Tudnátok ajánlani pár ventit, ami ajánlott és szóba jöhetne?

Előre is köszi!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#144332) Paxker315 válasza lordjancso (#144331) üzenetére


Paxker315
addikt

keret? Egyébként, nem kell "túltolni", a gyári wraith Prism hűtő alig jobb egy farönkegyszerű Gammaxx200T-től, szóval, Alpenföhn Brocken3 vagy olcsóbban SilentiumPC Fortis3 már óriási ugrás. Illetve Scythe Mugen5 újra kapható-elérhető!

Egyikkel sem jársz rosszul, de, ha többet is áldoznál rá, kereshetünk drágábbat. Ill. szaktopikba nézz be nyugodtan. Az összefoglalóban találod az ajánlott hűtéseket is.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144333) Gunners válasza Paxker315 (#144320) üzenetére


Gunners
csendes tag

Köszi, szerintem is inkább ez, mint a 2060-as
Viszont az NZXT H500 ház jobban tetszik, mehet a Fractal helyett ahhoz az összeállításhoz?

(#144334) lordjancso válasza Paxker315 (#144332) üzenetére


lordjancso
senior tag

Mondjuk 25k-ig nézhetünk egyet. A lényeg, hogy a lehető leghalkabb és legjobb hűtés kellene.

Köszi!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#144335) Paxker315 válasza Gunners (#144333) üzenetére


Paxker315
addikt

Természetesen. Jobb ház minden további nélkül mehet. Már külön rekesz van a tapnak , igényes és szép.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144336) palfitom válasza lordjancso (#144334) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Egy Alpenföhn Brocken 3 már simán jó lehet a feladatra, de mehetsz följebb is, pl. be quiet! Dark Rock 4.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#144337) Dyde


Dyde
aktív tag

Sziasztok. Megvettem a gépet. Van öröm is meg nem is :( Azért írok mert sokan ajánljátok az MSI B450 Tomahawk-ot, de aki 3000-s ryzen tervez venni, az egyenlőre semmiképp se tegye!
Amit vettem, MSI B450 Tomahawk + Ryzen 5 3600. Másik topikban már leírtam részletesen most csak összefoglalnám a lényeget: nem működik megbízhatóan az új szériás procikkal a lap egyenlőre!
MSI Tomahawk hivatalos fórum
Röviden: Velem együtt rengeteg embernél áll fent a probléma, hiába frissítettük a legújabb biost (3. update a 3000es ryzenek óta, az utolsó egy hetes) NEM működik 50ből kb 6x bootol be a gép, a többinél se kép se hang, csak a piros led ég a lapon hogy CPU error. A sok kérdést megelőzve, jól van összedugva, vadiúj és megfelelő a táp (650 EVGA gold), szétszedtem többször, biosnál van a gond. Amíg nincs fixálva szerintem ne ajánljuk 3000-s ryzenek mellé a lapot. Egyenlőre én sem tudom mitévő legyek... Vagy új lap, vagy eladom a 3600-t és visszamegyek 2600ra....

(#144338) palfitom válasza Dyde (#144337) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,
Igen tudjuk, hogy vannak ilyen problémák, remélhetőleg hamar javítják frissebb BIOS-okkal.
Új termékeknél előfordulhatnak ilyen jellegű anomáliák, ez némileg "természetes", az előző generációs Ryzenek is sokat javultak (és a problémák javításra kerültek) a frissítésekkel.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#144339) lordjancso válasza palfitom (#144338) üzenetére


lordjancso
senior tag

Ez a probléma az össze Ryzen-re vonatkozik?

Én éppen most állok egy Tomahawk + Ryzen 7 3700X vásárlás előtt.

Azt lehet tudni, hogy mikorra javítják ki ezt a problémát? Gondolom nem kell sokat várni rá.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#144340) palfitom válasza lordjancso (#144339) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Milka is elég jól összefoglalta a helyzetet.
Sok anomália van jelenleg, érdemes kicsit még várni a beszerzéssel.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#144341) Dyde válasza lordjancso (#144339) üzenetére


Dyde
aktív tag

Egyenlőre az összes 3000-s procival előfordulhat igen. Nem lehet tudni előre, de illene pár hét alatt javítani a problémát.

(#144342) Bivaly26 válasza lordjancso (#144339) üzenetére


Bivaly26
tag

Én ezt azért megvárnám!:DLehet off de beirom ezt is!Igy több helyük lesz játszani a bios frissitéssel!

[ Szerkesztve ]

(#144343) lordjancso válasza Bivaly26 (#144342) üzenetére


lordjancso
senior tag

Hmm és ez a Tomahawk Max pár napon belül jelenik meg?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#144344) Bivaly26 válasza lordjancso (#144343) üzenetére


Bivaly26
tag

Elméletileg igen hamarosan!Paxker315 a tomahwkot ajánlotta de nem lehet kapni nagyon valószinű jön a Max hamarosan!időm van lehet megvárom!Pcx-Ipon-on nincs már lassan 2 hete Tomahawk!

[ Szerkesztve ]

(#144345) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Lehet a MAX verzióknak "készítik elő a terepet", ill. azok eladásának, ha érthető amit írok...

(#144346) Dyde válasza SunMount3r (#144345) üzenetére


Dyde
aktív tag

Én nem is tudtam hogy jön ilyen, de így hogy mondod basszus.... amilyen a mai világ, tuti

(#144347) Paxker315 válasza Dyde (#144337) üzenetére


Paxker315
addikt

láttam alaplapos topikban, és bánom is , mert, sokat promotálom azt a lapot. :U

Egyelőre sajnos okosat nem tudok mondani, csak a szokásos sablonszöveget, "adj teret az időnek". Remélhetőleg orvosolják, hamarosan. :(

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144348) Hansomester


Hansomester
tag

Sziasztok!
Régi gépem megérett a cserére: Jelenlegi konfigom:
i5-4670K
8GB Ram
ASUS Hero VI
Sapphire Radeon RX 470 4GB
1TB vinyo +1x128+ 1x256 GB SSD
_______________________________________________________________________________________
1.

-Leginkább multiplayer játékok
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

-1 db SSD
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

-Komplett gép
4. Mennyi a kereted rá?

-300.000 HUF
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta?
G-sync-et vagy Freesync-et támogat? 2db Viewsonic VX2457 24" Full HD 16:9 Wide (16:9) 300 cd/m² Válaszidő: 1 ms. Itt fontos, hogy legyen a videokártyán legalább 2 HDMI vagy Display port kimenet a két monitorhoz. Támogat G-syncet és Freesyncet. 1.2-es displayporton.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

-Nem ragaszkodom az esztétikus kinézethez, sem RGB és stb vakításhoz.


Szíves segítségeteket előre is köszönöm.

"Sesshoumaru Nagyúr, biztos, hogy okos ötlet volt életben hagyni ezt a nőt? -Yaken, legközelebb nyisd ki a szemed, akkor láthatod, ez a nő már halott!"

(#144349) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok! Pár hónap múlva cserélnék majd alaplap-proci -ram kombót. Arra gondoltam, hogy megvennék most 2X8 Gb Ramot, a többit majd később. Milyen ramot vegyek? (Később Ryzen rendszer lenne a cél).

(#144350) Braddock


Braddock
őstag

Sziasztok!

Laptopot váltanék ki.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?

Semmi játék, csak napi 8-10 óra folyamatos böngészés, email, filmnézés.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

Semmivel

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

Mindenre

4. Mennyi a kereted rá?

150e

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)

ASUS VC279, 27" FHD IPS 1920x1080, 5ms, HDMI, D-Sub, DVI-D

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

Legyen csendes, mert sokszor kell éjszaka használnom. Laptopban pont ezt szerettem. A keretet ki lehet használni, ha ezzel később avul a hardver, vagy csendesebb lesz a gép. Fekete ház, a letisztult konzervatív formákat kedvelem, de nyilván a jó szellőzés fontosabb.

Köszönöm szépen! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.