Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#144051) FrezeR válasza palfitom (#144050) üzenetére


FrezeR
senior tag

Ok, köszi!

(#144052) Goldmember01


Goldmember01
tag

Azt olvastam, hogy ha valakinek nem olyan sürgős az új pc vásárlása akkor érdemes várni november végéig black fridayre, mert elvileg addigra csökkenhetnek az árak és a mostanában megjelent procik és vidi kártyák is jobban tesztelve lesznek. Mit gondoltok érdemes várnom ha kb fél milliós keretem lesz gépre és ezen felül lesz egy 27" 1440p 144hz monitor is (erről úgy értesültem, hogy ez a legjobb választás gamer monitornak manapság..).

(#144053) dugo_ válasza Goldmember01 (#144052) üzenetére


dugo_
veterán

A black friday itt vadkeleten arról szól, hogy minél több hülye megvegye 10-30%-kal drágábban azt, ami előtte pár héttel-hónappal még normál áron is olcsóbb volt...

(#144054) Paxker315 válasza dugo_ (#144053) üzenetére


Paxker315
addikt

Ali 11.11 ugyanaz. Kerül vmi 09.15-én pl 24petakba. 10.10.- árat emel 30ra. Aztán ottober végén promotalja, hogy 11.11. Akcióban csak 26 lesz. :W

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144055) Goldmember01 válasza dugo_ (#144053) üzenetére


Goldmember01
tag

Ja ok ezt nem tudtam, akkor nincs nagyon értelme kb szeptemberig se várni

(#144056) dugo_ válasza Goldmember01 (#144055) üzenetére


dugo_
veterán

Kb. szeptembertől kezdődik a drágulás és karácsonyi tetőzéssel január végéig kitart.

A nyári árak szoktak a legalacsonyabbak lenni.

[ Szerkesztve ]

(#144057) NightGT válasza Goldmember01 (#144052) üzenetére


NightGT
senior tag

Egyetlen ok/kérdés, amiért érdemes lehet várni szvsz, az az, hogy az 1440p 144Hz mellé a lassan érkező 2080 Super belefér-e majd a keretbe...23ikán jön. Nem tartom valószínűnek egyébként, hogy igen... :)

Speed is the only truly modern sensation

(#144058) Goldmember01 válasza NightGT (#144057) üzenetére


Goldmember01
tag

Nem vagyok ám ebben a 1440p 144hz-ben biztos, csak azt olvastam, hogy az a sweet spot most gaming szempontból...

(#144059) NightGT válasza Goldmember01 (#144058) üzenetére


NightGT
senior tag

Monitorból szerintem is ez az optimum játékra...de legyen mellé valamiféle Sync is, fontos. Sokkal fluidabbnak érzékeled a képet akkor is, ha alacsonyabb fps, illetve drop van.

Speed is the only truly modern sensation

(#144060) undercover válasza palfitom (#144044) üzenetére


undercover
senior tag

Ha csak fullhd-ra kell a gép, akkor úgy gondoltam elég lenne egy 100k körüli VGA, 1660TI nem támogatja a free-sync-et? Illetve 1 hónap múlva venném addig nem igen lesz olcsó 5700 de amugy se ha jól gondolom.

G.SKILL RIPJAWS V 2X8GB DDR4 3200MHZ F4-3200C16D-16GVKB ez a ram ez amugy b-die chip? Azt olvastam ryzenhez nem rossz ha b-die.

[ Szerkesztve ]

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#144061) twice


twice
tag

Sziasztok!
Jövő héten új gépet szeretnék venni, és a véleményetekre lennék kíváncsi az általam kigondolt konfigurációról.

Processzor: Ryzen 5 3600
Processzorhűtő : ARCTIC FREEZER 34 ESPORTS WHITE (a duó megér 2k-val többet, vagy van valami jobb hűtő 8-10k körül?)
Alaplap: B450 MSi (Mortar,Tomahawk, Gaming plus) amelyik jobb árban lesz és elérhető (Tomahawkt éppen nem nagyon látok, pedig az lenne az elsődleges)
Ram: G.Skill - Ripjaws V Series 16 GB (2 x 8 GB) DDR4-3200
SSD: Crucial - MX500 500 GB
HDD: Toshiba - P300 3 TB
Ház: Fractal Design - Meshify C
Táp: BitFenix - Whisper M 650 W
VGA: Itt vagyok a legnagyobb bajban. 5700 XT és a 2070 super között vacillálok. Ugye a 5700 XT 150 körül van a super úgy 185 körül. Néztem teszteket, annyival nem rosszabb az 5700 XT (kb 5%), viszont a hőmérséklete lehet aggasztana. Mivel jövőhéten venném, a normális kártyákat már nem várnám meg. 35k szerintetek megéri a jobb hűtést és a halkabb működést?
Ez így kb 420k körül lenne. Ezen kívül vennék még egy monitort Acer VG271UP (1440p/144Hz). Javaslatoknak és tanácsoknak nagyon örülnék. Előre is köszönöm! :R

(#144062) Paxker315 válasza twice (#144061) üzenetére


Paxker315
addikt

szerintem kiváló csomag.

Ha kártyából mégis az 5700xt mellett döntenél, ilyesmikkel próbálkozhatsz.

A 2070S is csak hónap végén lesz elérhető ténylegesen. Egyelőre előrendelhető. ;)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144063) marlboromen


marlboromen
aktív tag

Udv. A b365 az miben jobb mint a b360? Szinte minden ajanlasban 365 szerepel, ugy tudom regebbi technologia, miert erdemesebb ezt venni?

(#144064) dugo_ válasza marlboromen (#144063) üzenetére


dugo_
veterán

Pont, hogy újabb. Helyből kezeli a 9. gent, nem kell bios frissítéssel bajlódni.

[ Szerkesztve ]

(#144065) SyMbioTe válasza marlboromen (#144063) üzenetére

(#144063) marlboromen
A B365 az újabb, nem a B360. :)

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#144066) marlboromen válasza SyMbioTe (#144065) üzenetére


marlboromen
aktív tag

De nem az van hogy regebbi gyartas technologia, es csak valami elozo chipset atnevezve? Mert dragabbak ezek a lapok es ha nem is igazan jobbak...?

(#144067) SyMbioTe válasza marlboromen (#144066) üzenetére


(#144066) marlboromen

A B360-nak a ráncfelvarrása a B365, ami a 9. generációs processzorokhoz készült.
Nincs sok bülönbség egy B360-hoz képest, viszont ha 9xxx procit akar az ember, akkor B360-hoz kell egy BIOS frissítés is még, amit elvégez ugyan a bolt 2-3 ezer forintért, de akkor majdnem ott van, hogy vehet B365 lapot is.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#144068) marlboromen válasza marlboromen (#144066) üzenetére


marlboromen
aktív tag

Csak azert kerdem mert megrendelnem az alabbi gepet, mit szoltok hozza? Akkor legyen inkabb az asus b365 prime plus?

Asus prime b360 plus
i5 9400
samsung 860 evo 500gb
CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 2666MHz CL16 KIT
be qiet system power 9 500watt
coolermaster n300

(#144069) dugo_ válasza marlboromen (#144066) üzenetére


dugo_
veterán

2019-ben felróni egy Intel chipnek, hogy az előző reszelgetése, az kicsit vicces.

2009-óta fut a Core i sorozat, 2015 óta (újabb négy generáció!) változatlan 14nm-en...

Ha kérsz hozzá összerakást és/vagy bios frissítést, akkor ok, ha nem és régi van a lapon, akkor csak feketén fog kakukkozni az alkatrészhalom.

[ Szerkesztve ]

(#144070) palfitom válasza marlboromen (#144068) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Kockázatos.
Ha szerencséd van, akkor olyan lapot kapsz, amin már friss BIOS van, és akkor működni fog, de ha nem, akkor nem ismeri fel a 9. gen. procit.
Ha biztosra akarsz menni, akkor vagy kérj BIOS frisítést a bolttól, vagy vegyél B365-öt: Asrock B365 Pro4 / B365M Pro4, vagy mehet az Asus is, ha nagyon azt favorizálod.
(egyébként láttunk már olyan B365-ös lapot, amin régi BIOS volt, de ez kicsit érthetetlen kategória...)

Ram: olcsóbban kaphatsz "időtállóbbat": Aegis.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#144071) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok,
mi a véleményetek a következő gépösszeállításról általános felhasználásra (netezés, filmezés, Office)?

AMD Ryzen 3 2200G 3.5GHz Socket AM4 dobozos /YD2200C5FBBOX/ - 26.190.-
Gigabyte B450M DS3H - 22.190.-
8GB 2666MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury Black CL15 (2x4GB) (HX426C15FBK2/8) - 16.290.-
240GB WD Green M.2 SSD meghajtó (WDS240G2G0B) - 9.690.-
1TB WD 3.5" Caviar Blue SATAIII 64MB cache winchester (WD10EZEX) - 11.590.-
Cooler Master MasterBox Q300L - 12.190.-
FSP 400W HEXA+ - 14.390.-
SUM 112.530.-

(Aqua-s árak, onnan néztem össze, persze lehet máshol olcsóbb).
Ha valami komponens helyett van olcsóbb ajánlott az jöhet, ahol lehet ott faragnék. De összességében én erre jutottam.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#144072) shapphire válasza tonyrulez (#144071) üzenetére


shapphire
tag

Szia!

Alapjában véve nem rossz.
Ramnál inkább 3000-es Cl16 kit és Patriot Viper 4 vagy G.Skill Aegis. Bár nem életbe vágó, de most még olcsó a ram, lehet most érdemes 2×8 gb.
Ssd helyett inkább Kingston Uv500, Samsung Evo 860, Wd Blue.
Szerk.:
Olcsóbb alaplap: ASRock B450M-HDV R4.0

[ Szerkesztve ]

(#144073) Adam K


Adam K
csendes tag

Sziasztok,

elérkezett az idő, hogy a következő 2-3 hónapban gépet frissítsek. Az utóbbi pár évben csak nagyon felszínesen követtem a híreket, ezért távolról sem mondanám magam tájékozottnak:)
Minden infónak észrevételnek segítségnek örülök:) Csapjunk is bele:)

0: Milyen géped van?
Intel Core i5 4570-es proci, 16GB ddr3 1600-as ram Ati R9 280 videokártya, 2 sata SSD(1 rendszer, 1 játék), 1 Samsung 2TB-s vinyó

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Alapvetően a játékok miatt fejlesztenék. Csak hogy némi irányt adjak, az alábbi címekkel játszom vagy szeretnék játszani majd : Witcher3, Cyberpunk 2077, Skyrim, következő Elder Scrolls, Dio3/4, Borderlands1-2-3, AC:O és kb ezekhez hasonló
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Van egy Cooler Master Cosmos 1000 házam, egy 32-es LG 4K monitorom, 1 razor Tartarus pad, bill,egér kb enniy
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Processzor, memória,alaplap,táp,vga (és nem tudom van-e értelme a pci-e csatis SSD-knek, ha igen, akkor az is:) )
4. Mennyi a kereted rá?
300-500K huf, de ész nélkül nem akarnék költeni, a plusz 2-3% teljesítmény 30%-os felárért nem érdekel
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
32-es 4k LG monitor Freesync-es, ha jól tudom 60HZ. Idővel, ha jobb áron lesz kapható, akkor frissíteném ezt is, jobb képfrissítésre
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nyitott vagyok minden irányba(amd-intel, amd-nvidia). Nincs igényem led-sorokra(ha van nem baj, de nem szempont) szinek tekintetében érdes mindegy, alapvetően csukva van a ház:) A tápnál lehet fontos, hogy ha lehet a moduláris irányba mennék, kevesebb legyen a kábel a gépben.

Alapvetően a gép építésnél/fejlesztésnél, ami számomra fő szempont, hogy az alap komponensek kibírják a következő 4-6 évben, talán videokártyát és ahogy említettem monitort frissítenék. Esetleg ami még infó lehet, a nagy monitor mellé 1 kicsit is szeretnék rákötni, amin csak böngészés lenne(pl online térkép,fórum nézés a játékhoz) fhd-ben. Azt hiszem kb ennyi. Köszönöm előre is, ha bármi kérdés a fentieken felmerül, jöhet bátran :)
Szép napot mindenkinek:)

Ádám

(#144074) Schaeffer


Schaeffer
újonc

Alaphelyzet: Egy új saját gépet szeretnék otthonra, mert a jövőben várhatóan távmunkázni fogok, a gyerekeim meg nőnek, és a jelenlegi családi gépet már így is túl sokan használjuk. A laptopot elvetettem, mert egy komolyabb laptop konfiguráció még jelentősebb kompromisszumokkal is valami horribilis összeg és annyira nem kell, hogy mobil legyen, tehát asztali.
Minimális szinten értek hozzá, de ez nagyon kevés ahhoz, hogy hiba nélkül össze tudjak rakni egy konfigurációt. Inkább csak arra elég, hogy lássam, mennyi mindenhez nem értek még eléggé. :)

1. Elsődlegesen munkára tervezem használni, de igazából univerzális. Az alap, hogy minden irodai alkalmazásnak menni kell rajta (ez nyilván nem nagy kunszt), de emellett nagyobb méretű adatbázisokkal is szoktam dolgozni és ez a jövőben még inkább így lesz, mert a munkahelyem profilja az adatbányászat, MI stb. irányába mozdul.
Emellett szoktam rajta rendszeresen játszani (főleg single player és stratégiai játék vonalon, multi nem annyira jellemző - szóval általában általában nem őrülten VGA igényes dolgokkal, de azért az mégis igény, hogy egy aktuális AAA cím - mondjuk egy FIFA - is valami értelmes módon elműködjön rajta), hobbiszinten programozni, használom TV-nek, streamelek, torrentezek, nagy felbontású filmet nézek, böngészek sok tab-on, ezek a leggyakoribbak. Minél több megy ebből párhuzamosan gond nélkül, annál jobb.
Szeretem, ha a file-ok gyorsan tudnak mozogni az SSD-vinyó-külső vinyó-pendrive-internet ötösben bárhonnan bárhová, ez viszonylag erős prioritás, mert sok dolgot tárolok.
Legalább 5 évet ki kéne bírnia nagyobb hozzányúlás nélkül, nem vagyok az a buherálós alkat és nem szeretek kétévente új konfigot venni, mert a régi elavult.
2. Nulláról építek, azt a pár régi alkatrészt amim van, nem tervezem beletenni. Relatíve sok USB 3.0-ás és 3.1-es kiegészítő van (pendrive-ok, külső vinyók). Emellett elég gyors (1 Gbps-es) nethez kellene WiFi-n csatlakoznia úgy, hogy minél többet ki tudjak használni belőle. Emellett van egy Sony fejhallgatóm, azt nem kell venni.
3. Ami kell: Ház, alaplap, proci, SSD (prioritás!), HDD, VGA, memória, DVD meghajtó, táp, hűtés (prioritás!), monitor, egér, billentyűzet – tehát egy komplett gép tokkal-vonóval, remélem nem hagytam ki semmit
4. Keret: kb. 300-400 ezer HUF (ha kijön 300 környékén is örülök, de a 400-at reálisabbnak érzem)
5. Monitor nincs, ahogy fentebb írtam, azt is venni kell

+1:
Az Intel procikkal nagyobb barátságban voltam/vagyok, mint az AMD-vel
Samsung SSD-it nagyon szeretem, beváltak
WD HDD-k szintúgy
A Nvidia videokártyát jobban szerettem, mint az AMD-t.
Az alaplapokhoz nagyon nem értek, de minél többféle csatolójuk / kivezetésük van, nekem annál jobb
A tápokkal – léghűtéssel eddig mindig ráfaragtam (pedig igyekeztem normálisat venni), hangosak voltak, a legutolsó procim melegedett is folyton, ami azért nem jó, mert nem vagyok egy barkács alkat, tehát idegesít, de nem nagyon tudok mit kezdeni vele. Apropó, még egyszer nem akarok túlhúzható procit, úgysem fogok ezzel szórakozni és melegszik mint atom...
Monitorból az utolsó kettő LG volt, beváltak, szeretem.
Billentyűzetből és egérből nálam Logitech a preferált márka, értékelném a háttérvilágításos billentyűzetet, mert este is használom.
A szuperdesign meg a villódzás meg a csicsa nem érdekel, ahhoz már öreg vagyok és különben is, odaszoknak miatta a gyerekek. :)

Kb. ennyi, előre is nagy köszi mindenkinek, aki segít!

(#144075) tonyrulez válasza shapphire (#144072) üzenetére


tonyrulez
őstag

16GB már felesleges lenne. Amit még néztem, hogy a 3200MHz-es kit 16.990, 700Ft-al több mint a 2666MHz. Viszont a támogatott memória listában Kingston csak 2666MHz-ig szerepel. Akkor nem is érdemes a gyorsabbat betenni?

4 8 15 16 23 42

(#144076) shapphire válasza tonyrulez (#144075) üzenetére


shapphire
tag

A 2200G hivatalosan 2993MHz-ig dolgozik. Minden efeletti érték nem garantált, de ettől még működhet.
Bár a felhasználás jellege miatt nem igazán fontos, hogy 2666 vagy 3200. Maximum később könyebb eladni a 3200-es modult.
Bár aki 3200-es modult vesz, az inkább 2x8 gb-ot vesz játék miatt pl.
Az alaplap Qlv listája tájékoztató jellegű.

Szerk.: cl18-as ramokat ne vegyél, a Ryzen az alacsony páros időzítésű ramokat preferálja. Ezért írtam Cl16.

[ Szerkesztve ]

(#144077) shapphire válasza Schaeffer (#144074) üzenetére


shapphire
tag

Szia!
Milyen felbontásban? FHD, QHD, stb.
Mekkora monitor? Hz?

[ Szerkesztve ]

(#144078) undercover


undercover
senior tag

Sziasztok! Nagyon sok gondolkodás,olvasás után, azt hiszem eljutottam a végső konfigomhoz.
De szívesen várom a tippeket mit tudnék változtatni rajta amivel nem bukok teljesítményt sokat de olcsóbb lesz vagy költsek rá és akkor sokkal jobb. A célom gaming, netezés, filmézés, az új játékokkal jó lenne még egy ideig max grafikán játszani 60fps körül utána meg úgy gondolom ha vga-t cserélek még sokáig jó lehet ez a config is. Fullhd felbontásra gondoltam freesync támogatással esetleg multis cimekben lejjebb veszem a grafikát és akkor meglehet a 144fps is. Szóval az lenne a terv:

Monitor:
[link]

Fractal Design FD-CA-MESH-C-BKO Meshify C Solid számítógépház
be quiet! BN298 Pure Power 11 600W 80+ Gold tápegység
AMD Ryzen 5 2600X YD260XBCAFBOX processzor
MSI B450-A PRO alaplap
G.Skill Ripjaws V 2x8GB DDR4 3200MHz F4-3200C16D-16GVKB memória
MSI GTX1660 6GB GDDR5 Armor 6G OC videokártya
Samsung 860 EVO 500GB MZ-N6E500BW M.2 SATA SSD meghajtó
Toshiba 2TB 64MB HDWD120UZSVA merevlemez

Házból azért ezt választottam mert elvileg ennek nagyon jó az airflow képessége és olcsóbban meg nem tudom van-e olyan ház ami hasonló tulajdonságokal bír.
A processzorból azért az X-et mert ezen jobb a hütő mint a 2600-on.
Alaplapból ezt ajánlották valahol nem tudom van-e hasonló árban jobb.
Ramból azért ezt mert elvileg ez b-die chip amit szeret a ryzen.
Videókártyán sokat gondolkoztam, először volt tervben RX580-RX590, de az 590 sokat fogyaszt az 580 pedig gyengébb mint az 1660. Aztán 1660vs1660ti-ben ott pedig az döntőtt, hogy a kettő között azért van +20khuf teljesítményben meg olyan 15fps lehet bár ha az 1660-on húzok egy kicsit akkor nagyjából ott van, de ha kevés lesz az 1660 ott a 1660ti se lesz már jó.

Ebből még semmit nem vásároltam meg a monitort sem. Tehát jöhetnek a javaslatok :)

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#144079) Paxker315 válasza undercover (#144078) üzenetére


Paxker315
addikt

Szerintem jó, de "szubjektív" hozzáfűznivaló:
- 2600 vs. 2600x: inkább 2600& egy hűtő pluszba (nem kell drága, ID Cooling SE-213V2 vagy 214X már jóval jobb, mint a 2600x-hez adott spire. Hőmérsékletekben ÉS csendességben is. Inkább 2600&manual OC&6-8ezer ft-os hűtő. Csendesebb, és akár többet is kihozhatsz belőle, mint a 2600x-ből, árban meg még picit olcsóbbra is kijöhet.

LAP: nem rossz választás, ha mindenképp' ATX méretet szeretnél, jobb lenne egy Tomahawk vagy Gaming Plus, de alapvetően jó az A-Pro is. Ha teheted-belefér, válaszd a Tomahawkot!

RAM: nyugi, nem B-die :) Akkor nem 28ezer ft-ba kerülne.

VGA: Az Armor a 16-os szériában jó. Jól hűt, félpasszív módot tud. Jó választás.
Tápegység: 500 watt is bőven overkill lenne, de, ha később esetleg RTX2070S-ben gondolkoznál, teljesen jó a 600-as is. (most lenne egy jónak nevezhető 550w-os olcsó félmoduláris táp, de a hét év gyártói gariból nem igazán akarnak adni a boltok.. Teszt Teszt2) Úgy tudom, ez az Antec EarthWatts Gold Pro jó, de a hazai boltok által adott garanciaidő szomorú. Bár attól a hét év gyártói még mindig él.)

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144080) Schaeffer válasza shapphire (#144077) üzenetére


Schaeffer
újonc

Szia!

FHD szerintem elég. A mostani egy 23-as LG e2351-es, és vígan elvagyok vele. Persze mindig lehet szebb még jobb, meg kicsit nagyobb, de ahogy nézem, a QHD árban simán az FHD duplája, és annyit nem biztos, hogy ér.
De ha máshogy látjátok, elfogadok tanácsot. :)
A Hz-hez végképp nem értek, mi számít ott jónak...

(#144081) undercover válasza Paxker315 (#144079) üzenetére


undercover
senior tag

Akkor jobban járnék egy 2600-al meg mondjuk egy Cooler Master Hyper 212 EVO hűtövel? Illetve ramból akkor ez jó vagy inkább akkor másikat válaszak hasonló árkategóriában?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#144082) Paxker315 válasza undercover (#144081) üzenetére


Paxker315
addikt

A RAM tökéletes, nagyon jó kit, nem is drága. Csak NEM B-die, de ennek tökéletesen túllihegett jelentőséget tulajdonítanak egyesek, gyakorlatban akkora jelentősége nincs. Pl. a Hynix CJR csipek sem szoktak rosszul teljesíteni, csak árban jóval kedvezőbbek. Nézhetsz mást max akkor, ha színnel variálni szeretnél, amúgy ajánlott a RipJaws.

A Hyper212 Evo mibe kerül? Mert emlékeim szerint az ID-Cooling SE-214X van olyan színvonal, olcsóbban, a Fera3 még jobb is, kb árában, de 10k magasságban vehetsz akár Arctic Freezer 33 - 34 Esport editiont is. Vagy a Hyper 212 Black Editiont..

Tesztben a 214X

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144083) Adam K


Adam K
csendes tag

Sziasztok,

közben nézelődtem kicsit és az alábbi kérdéseim lennének.

Nos a kiinduló helyzet az, hogy Ryzen procik felé hajlanék és a 3700x-et néztem ki magamnak.
Most olyan 115-125 körül láttam őket, lesz ez olcsóbb 2-3 hónapon belül?

Ehhez kellene megfelelő alaplapot találnom, tuningolni nem fogok vagy ha mégis minimális szinten.
Az új X570-es lapok nagyon drágák jelenleg, és a B550-ről olvastam, hogy csak jövőre jönnek ki:/
Azt jól tudom, hogy a B550 és a B450 között leginkább csak a pci-e szabvány lesz a különbség legfőképp?( 3.0 vs 4.0) Ennek meg gyakorlati haszna majd az m2-es ssd-knél lesz?

Ha már a B450-nél maradnék, akkor mit ajánlanátok?
Néztem az MSI B450 TOMAHAWK -ot és az ASUS ROG STRIX B450-F GAMING -et.
Nagyjából egy árban vannak, az Asusról azt olvastam, hogy a BIOS-a kezelhetőbb. X470-re ha nem akarok komolyabban tunningolni, akkor nem is lenne szükségem?

Memória terén ezek lettek kinézve: G.SKILL Ripjaws V 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-16GVKB

GPU, no ez már fogós kérdés:S a Radeon 5700XT és a Nvidia 2070 rtx super között vacilálok
Melyik a megbízhatóbb? Hallottam gefore oldalról, hogy vannak memória hibás darabok és akkor kb rögtön vihetem is vissza cserére, ez mennyire általános probléma?

Táp, a fentiek fényében, no meg hogy kb 2-3SSD-vel és 2-3 merevlemezzel számolok 650W-osra gondoltam. Amit kinéztem: Seasonic FOCUS Plus 650W Gold (SSR-650FX)
A seasonic-kal nekem nagyon jó tapasztalataim vannak, benn a cégnél is vettünk egy 750-es passzív hűtésest és semmi probléma nincs vele, igaz nem is játékra használjuk:)

SSD-re mit ajánlotok? Jelenleg,amik vannak

Corsair Force GS 128GB - rendszernek
Adata XPG SX900 256GB - játékoknak

A játékoknak szeretnék egy nagyobbat, megéri M2-esekben gondolkodni? ha igen melyik lenne jó?

Illetve mennyire kell még extra hűtés a procinak, memóriának,vga-nak, ssd-nek? Jók a gyáriak(ahol vannak)?
Ha kell hűtő, akkor a noctua-król jókat, hallottam, azokból érdemes szemezgetni?

Nagyjából ezek a kérdések merültek fel:)

Ádám

(#144084) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Sziasztok! Uncsimnak szeretnék egy gépet.

0: Milyen géped van?
Nincs gép.

1. Mire fogod használni a gépet?

Játékokra,Filmnézésre,böngészésre. Singleplayer néha lehet multiplayer.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
SilverStone Redline SST-RL06-PRO -val már rendelkezem.(Persze nyitott vagyok ilyen árba,ha jobb lenne esetleg valami) Bill,egér megvan.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
CPU,Alaplap,Memória,VGA,HDD,SSD,Táp,(Külső DVD író a ház miatt) Esetleg hasonló hűtésű ház lenne,amibe belemegy a DVD író. (Monitort,majd másik topicban)

4. Mennyi a kereted rá?
300ezer FT + Monitor (Másik TOPIC Téma)

5.
Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Hajlok a Freesync felé egy kicsit.

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

Nyitott vagyok minden platformra. Legyen AMD vagy INTEL.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#144085) palfitom válasza Pokesz007 (#144084) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Pedig kellene tudnunk a monitor paramétereit, hisz ahhoz kell építeni a gépet!

AMD:
Lap: MSI B450M Gaming Plus / Bazooka / Bazooka Plus / Mortar / B450 Tomahawk
Proci: Ryzen 2600 (6 mag, 12 szál, szorzózár-mentes), vagy 2600X ha nem szeretnél tuningolni, és "dobozból" kell a magasabb órajel.
VAGY
Ryzen 3600 / 3600X + BIOS-frissítés a fenti lapokhoz!
Proci hűtő (opcionális): pl. Artic Freezer 33 / Freezer 34 / FSP Windale 6 / Scythe Mugen MAX / Alpenföhn Brocken 3 / be quiet! Pure Rock
Ram: DDR4 2x8GB G.Skill Aegis 3000MHz / G.Skill Ripjaws V 3200MHz / Patriot Viper 3000MHz / 3200MHz / 3400MHz.

Intel:
Lap: Asrock B365M Pro4 / B365M Phantom Gaming 4 / Gigabyte Z390 UD
Proci: i5-9400F (6 mag, 6 szál, szorzózáras) / i7-8700 (6 mag, 12 szál, szorzózáras) használtan az apróról 70k körül megérheti
Proci hűtő (opcionális), pl.: be quiet! Pure Rock Slim / Artic Freezer 33 / Freezer 34 / FSP Windale 6 / Scythe Mugen MAX / Alpenföhn Brocken 3 / be quiet! Pure Rock
RAM: DDR4 2x8GB 2666 (+) MHz (akár 3000 MHz körül, ha az van jó áron pl. Corsair, Crucial, G.Skill, HyperX, Patriot)
VAGY
Lap: Gigabyte Z390 UD / Gigabyte Z390 M Gaming / Gigabyte Z390 Gaming X
Proci: 9600K (6 mag, 6 szál, szorzózár mentes)
Proci hűtő: pl. be quiet! Pure Rock / FSP Windale 6 / Scythe Mugen MAX / Alpenföhn Brocken 3 / be quiet! / Dark Rock 4 / Dark Rock Pro 3 / Dark Rock 4 Pro / MasterLiquid 240 / Deepcool Captain 240 EX
RAM: DDR4 2x8GB 3000 - 3400 MHz körül, pl. Corsair, Crucial, G.Skill, HyperX, Patriot Viper

A többi:
VGA: GTX 1660 / 1660Ti / RTX2060 / RX580-8GB / RX590 / Vega56 // RX 5700
SSD: ~250-500-1000GB Kingston UV500 / Patriot Burst / Crucial MX300 / MX500 / Samsung 860 EVO / WD Blue 3D
HDD: 1TB WD10EZEX / 1-2-3TB Toshiba P300 (UZSVA végű)
Ház: van, OK
Táp: pl. FSP Hexa 85+ 450W / 550W / Hyper M85+ 550W / Cooler Master G450M / G550M / Corsair CX450M / CX550M / be quiet! Pure Power 10 (CM) 500W / be quiet! Pure Power 11 (CM) 500W / Bitfenix Formula 450W / 550W / Whisper M 450W / 550W / Seasonic Focus Plus 450W / 550W

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#144086) palfitom válasza Adam K (#144083) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Igen, várható, hogy olcsóbb lesz.

Én még várnék kicsit a beszerzéssel (ha nem sürgős). Az MSI BIOS-szai körül még vannak anomáliák, úgy tűnik, kell még egy kis idő, hogy összeálljon a friss rendszer.
Mindkét, általad nézett lap ajánlott kategória.

Ram. OK

GPU: a szaktopikjaikban érdeklődj!

Táp: OK

SSD: pl. Kingston UV500 / Patriot Burst / Crucial MX300 / MX500 / Samsung 860 EVO / WD Blue 3D
M.2. esetében megspórolsz 2 kábelt a gépházban.

Hűtő: Jó a 3700X gyári hűtője (ráadásul a VRM-et is szellőzteti), én alapból nem cserélném.
Próbáld ki, s ha esetleg nem tetszik, akkor könnyűszerrel cserélheted bármikor!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#144087) palfitom válasza Schaeffer (#144074) üzenetére


palfitom
Topikgazda

(#144080) Schaeffer
Akkor maradhatunk FHD, 60-75Hz-es monitornál, pl. LG 24MP59G-P (24", IPS, 75Hz) / ACER B247Y (24", IPS, 75Hz).

AMD:
Lap: Gigabyte B450M Gaming / Asrock B450M Pro4 / MSI B450M Gaming Plus / Bazooka / Bazooka Plus / Mortar / B450 Tomahawk / Asus Prime B450-Plus
Proci: Ryzen 2600X (6 mag, 12 szál)
VAGY
Ryzen 3600 / 3600X + BIOS-frissítés a fenti lapokhoz!
Proci hűtő (opcionális): pl. Artic Freezer 33 / Freezer 34 / FSP Windale 6 / Scythe Mugen MAX / Alpenföhn Brocken 3 / be quiet! Pure Rock
Ram: DDR4 2x8GB G.Skill Aegis 3000MHz / G.Skill Ripjaws V 3200MHz / Patriot Viper 3000MHz / 3200MHz / 3400MHz.

Intel:
Lap: Asrock B365M Pro4 / B365M Phantom Gaming 4 / Asus Prime B365M-A / Prime B365-Plus
Proci: i5-9400F (6 mag, 6 szál, szorzózáras) / i7-8700 (6 mag, 12 szál, szorzózáras) használtan az apróról 70k körül megérheti
Proci hűtő (opcionális), pl.: be quiet! Pure Rock Slim / Artic Freezer 33 / Freezer 34 / FSP Windale 6 / Scythe Mugen MAX / Alpenföhn Brocken 3 / be quiet! Pure Rock
RAM: DDR4 2x8GB 2666 (+) MHz (akár 3000 MHz körül, ha az van jó áron pl. Corsair, Crucial, G.Skill, HyperX, Patriot)

A többi:
VGA: GTX 1660 / 1660Ti / RTX2060 / RX590
SSD: ~250-500-1000GB Kingston UV500 / Patriot Burst / Crucial MX300 / MX500 / Samsung 860 EVO / WD Blue 3D
HDD: 1TB WD10EZEX / 1-2-3TB Toshiba P300 (UZSVA végű)
Ház, pl.: mATX: Thermaltake Versa H17 Window / Cooler Master Masterbox Lite 3.1 / Masterbox Q300L / Thermaltake Versa H15 Window / Fractal Design Focus G Mini / Thermaltake Core V21 / Bitfenix Aegis Core / Fractal Design Define Mini C / NZXT H400
ATX: / Zalman Z3 Plus / Cooler Master MasterBox Lite 5 / MasterBox MB600L / Zalman Z9 Neo / Corsair 270R / Thermaltake Core G21 / Thermaltake View 27 / Phanteks Eclipse P300 / Aerocool Aero-1000 / Sharkoon TG5 / NZXT S340 Elite / Fractal Design Meshify C TG / NZXT H500 / Cooler Master Masterbox Pro5 / Fractal D. Define C / Corsair 275R / Phanteks Eclipse P400S / BQ Pure Base 600 stb.
Táp: pl. FSP Hexa 85+ 450W / 550W / Hyper M85+ 550W / Cooler Master G450M / G550M / Corsair CX450M / CX550M / be quiet! Pure Power 10 (CM) 500W / be quiet! Pure Power 11 (CM) 500W / Bitfenix Formula 450W / 550W / Whisper M 450W / 550W / Seasonic Focus Plus 450W / 550W

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#144088) palfitom válasza tonyrulez (#144071) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Ram: olcsóbban kaphatsz 2666-os KIT-et, pl. Viper, ráadásul a páratlan időzítés (CL15) nem szerencsés Ryzen mellé!.
(#144075) tonyrulez: shapphire kolléga már megválaszolta, én maradnék az olcsóbb Viper-nél. Szokott lenni 3000-es Viper 4 KIT is jó áron (15-16k), de most úgy látszik elfogyott. :(
SSD: inkább Kingston UV500, Patriot Burst, WD Blue 3D
Táp: maradhat, de a modernebb tesóját szívesebben ajánlanám: HEXA 85+ 350W, ráadásul olcsóbb is.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#144089) Paxker315 válasza palfitom (#144086) üzenetére


Paxker315
addikt

Örülök, hog szóba került a gyári Ryzen hűtő& VRM "légáramlat". Korábban írtam többször, hogy az Asrock B450 Steel Legend lapot nem tudnám ajánlani, a gyenge hővezető bordák miatt. Igazából után'járva a témának, ez gyári Ryzen hűtők esetén nem jelent nagy problémát, inkább olyan coolerekkel lehet gond, amik nem kínálnak elég légáramot arrafelé. A wraith prism RGB led hűtés meg tudtommal a legjobb gyári AMD hűtő, plusz, a 3700x tdp-je is csak 65w (szemben a 2700x 105w-tal szemben...). Szerintem itt van létjogosultsága a gyári hűtésnek, nem hiszem, hogy értelmes feszültségek mellett ne tudná rendesen lehűteni a procit.

A Tomahawk vs. B450-F Strix vonatkozásában én még mindig az előbbit preferálnám, a bios-problémákat szerintem 1-2 hét és orvosolják.

A Radeon RX5700XT vs. RTX 2070S-re nem igazán lehet még érdemi választ adni. Az XT custom-hűtéses modellek csak jóval később érkeznek, a 2070S sem lesz elérhető hónap legvégéig-augusztus elejéig. Nagyon ígéretesnek tűnik az XT, ha nem kitétel, hogy csak invidia, akkor érdemes megvárni, mit tudnak Sapphire-ék, Asus-ék v mások kihozni az 5700XT-ből hőmérséklet&zaj&OC téren.

Ha nem ASAP-tegnaprakell prioritású a vásárlás, érdemes várni.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144090) Dyde


Dyde
aktív tag

Megéri amúgy a ryzen 5 3600 a 2600-hoz képest azt a 30e ft felárat? 40 vs 70k ? Szinte csak kátékra jól sejtem hogy nem igaz?

(#144091) Schaeffer válasza palfitom (#144087) üzenetére


Schaeffer
újonc

Huh, nagyon köszi a kimerítő választ, ez még több is mint gondoltam! :)

Akkor most ennek alapján elkezdek nézelődni, jelentkezem, ha összeállt valami!

(#144092) Adam K


Adam K
csendes tag

Sziasztok,

nagyon köszönöm én is a válaszokat:) Kezd letisztulni a kép:)
Nagyjából én is a szeptember elejét lőttem be gépvásárlásnak, max ha addig valami komponensnek lemegy/akciós az ára, akkor lecsapok rá:)

Említettétek, hogy a Tomahawk vs. B450-F Strix közül még mindig az előbbi lehet a jobb. A kérdés egyszerű, miért? Illetve akkor a BIOS problémákat majd nekem kell BIOS update-el orvosolnom?

A videokártyák terén én is kíváncsi leszek, mit hoznak majd a custom kártyák, elvégre az amd kártya kb 130-140K jelenleg, míg a geforce esetében én olyan 170-180-ra azért számítok, kérdés megéri-e majd a nem csekély felárat a plusz teljesítmény és az rtx.

Még 1 utolsó kérdésem lenne, a nagyjából körvönalazódó konfig esetén, kompromisszumos 4K játéknál nem lenne elég nekem a ryzen 3600X a 3700X helyett? Ahogy néztem igazából csak a proci magok számában van eltérés. nem tudom a 6 vs 8 mennyi pluszt jelenthet játék esetén, míg árban azért van köztük egy jó 30K

Ádám

(#144093) Paxker315 válasza Adam K (#144092) üzenetére


Paxker315
addikt

Nézd: pillanatnyilag MINDEN alaplapgyártónál előfordulhat, hogy köhögni fog 3. generációs Ryzentől. Még párszor fog új BIOS verzió kijönni szerintem valamennyi B450-X470 deszkához a következő hetekben. A Bios frissítés legnehezebb része pedig megvárni, míg a Flash sticket formázod előtte.

A Tomának valamivel jobb a VRM-je, olcsóbb, és, mire vásárolni fogsz, valoszinuleg a jelenlegi BIOS problémák sem fognak fennállni. A Tomahawk lenne nálam preferált. De a STRIX is jó, csak szerintem ár:teljesítmény arányban a Toma kedvezőbb választás.

Ha csak játékra kell, 3600 is jó, 3600x is. Techspot tesztet bogarászd át:
Igen, jól látod. 100%-ot adtak neki. Nem tudtak mibe belekötni az áráért.

Sok sikert a választáshoz :K

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144094) Adam K válasza Paxker315 (#144093) üzenetére


Adam K
csendes tag

Akkor Tomahwak lesz, én is nézegettem több oldalt is és kb mindenhol előrébb sorolják:)
Még sosem updateltem BIOS-t, de majd nézek róla leírásokat, videókat:)
Az amúgy elírás, hogy a 3600X TDP-je 95W 6 maggal, míg a 8magos 3700X TDP-je csak 65W?

(#144095) Paxker315 válasza Adam K (#144094) üzenetére


Paxker315
addikt

utóbbi nekem is szúrta a szemem, majd után'járok.

A Bios frissítés nagyon egyszerű, ma már nem igazán lehet elrontani, legalábbis amíg nem megy el az áram..

Nekem a Techspot Ryzen3600 teszt alapján úgy tunik: NEM éri meg játékos felhasználásra a 3700x, de talán a 3600x sem. Gamer's Nexus tesztben látod, 3600 vs. 3600x adatait& más procikkal is összevetve. A UserBenchmark adatok alapján meg nagyon forma-forma a két proci.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#144096) Adam K válasza Paxker315 (#144095) üzenetére


Adam K
csendes tag

Akkor úgy fest, hogy a 3600 elég baba:) ahogy nézegettem 75K körül megy az ára és várhatóan picit lejjebb is fog talán menni szeptemberig. A 3700X meg oylan 120 körül, szóval 45K difi mehetne A videokártyába.
Szóval akkor kb:
Proci 75K
Alaplap 35-40K
Memória 30K
SSD : 30K (1TB-set néztem ki)
Táp: 30K

Az nagyjából 200K és ezen felül lenne még a videokártya, ami majd még eldől a köv 2 hónapban:)
Talán még a mostani gépet is el tudom adni HW aprón valamennyiért. 16GB ddr3 meg i5 4590, r9 280-al átlag felhasználásra simán elég.
Így talán még spórolni tudok 1 jobb monitorra:) Jelenleg a 32-es 4K-s monitorok,amik tudnak 60-75Hz felett horror árban vannak, ha vannak egyáltalán.

Még egyszer köszi mindenkinek a sok tippet, infót, linkeket:) Első AMD procis konfigom lesz, minden gépemet magamnak raktam össze, de a mostanit is már vagy 4 éve:) Izgalmas lesz, csak lenne már szeptember:S

(#144097) Goldmember01 válasza Paxker315 (#144089) üzenetére


Goldmember01
tag

De jó ezt hallani egy szakértőtől, hogy érdemes most várni új pc vásárlással. Az új ryzen 9 3900x nagyon tetszik reviewok alapján (abszolút kezdő vagyok hardverek terén, csak kb 2 hete kezdtem el videokat nézni meg utána olvasni dolgoknak) illetve a 2070 super vagy az 5700xt tetszik vgaból, habár utóbbiról úgy hallottam, hogy melegszik rendesen, de az még nagyon új kari. Na majd meglátom mi lesz, idén mikor lenne a legideálisabb gamer pc-t összeállítani ~500k keretből 1440p 144hzre?

Aki mostanában vesz pct sok sikert kívánok és használjátok egészséggel.

(#144098) Adam K válasza Goldmember01 (#144097) üzenetére


Adam K
csendes tag

No offense, csak kiváncsiság mi fogott meg a 3900X-ben? Mire akarod használni, hogy azt nézted ki?
Nálam még fel sem merült alternatívaként, de ha érdemes akkor gondolkodnék rajta:)

csak mert a 3900X az olyan 190K körül van és azt a 70-110K-t ami a különbözet a 3600-3700-hoz képest, lehetne tolni a videkártyába 20070 helyett 2080 vagy 1 jobb monitorba.

[ Szerkesztve ]

(#144099) undercover válasza Adam K (#144098) üzenetére


undercover
senior tag

Sőt szerintem ha csak játékra kell nem éri meg a felárat a 3600 a 2600-hoz képest.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#144100) Goldmember01 válasza Adam K (#144098) üzenetére


Goldmember01
tag

Bénán fog hangzani de csak a reviewok fogtak meg... legtöbb helyen veri az i9 9900k-t, ami elvileg idáig a legjobb proci volt. Nem kizárólag gaming pct akarok, lesz video szerkesztés meg hasonlók.. ami azt illeti felmehetek 6-700e HUFig is és ebből akarom majd kihozni a maximumot. Ne bántsatok még csak kb 1-2hete kezdtem el érdeklődni komolyabban a hardverekhez. Van mit még tanulnom bőven de egyelőre jó eljátszani a gondolattal, hogy pofás kis gépem lesz pár hónapon belül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.