Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3151) Fryskitt válasza #86564352 (#3150) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nem akarom a Chrome-ot. A cache-cookie törlést kipróbálom. :K

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#3152) #93794560


#93794560
törölt tag

Sziasztok!

Bocs, ha olyat kérdezek, ami már volt, de az Office 2016, és az Office 365 licenszelésével nem vagyok teljesen tisztában. Mivel a gépemet 90%-ban office-szal használom, szeretném tudni, hogy létezik-e ezekből olyan verzió, ami feltelepítve korlátlan ideig érvényes, mint a régi Office-ok a 2007-es változatig. Vagy ezeket csak meghatározott ideig lehet használni, és utána megint venni kell?
Azért kérdezem, mert nem akarom virágboltos megoldással használni, csak nem tudom, hogy ezen a téren mi a helyzet.

Köszi!

(#3153) #86564352 válasza #93794560 (#3152) üzenetére


#86564352
törölt tag

Office 365 otthoni csomagok ára: előfizetéses mindig a legújabb verziót használhatod, OneDrive tárhely (5 személyes csomagnál 5x1 TB, egyszemélyesnél 1 TB méretű), havi 60 perc Skype hívás

Office 2016 otthoni egyszeri 45 ezer Ft: hagyományos licence erre a verzióra, de nem tudsz fele frissíteni az új Office 2019 verzióra, nincs tárhely

Számold ki magadnak a szokásaidnak melyik felel meg. Valaki úgy csinálja hagyományosból minden másodikat veszi meg pl. Office 2013 után kihagyta a 2016-ot és most a 2019-et, másnak pedig az előfizetés jó ajánlat: mindig a legfrissebb programok és a OneDrive tárhely miatt, azzal a számítógép biztonsági mentése is megvan egy kalap alatt. Azt is lehet, havonta fizetni, pl. nyáron nem használod akkor csak évente 10 hónapot fizetsz ki, nem muszáj az éves előfizetés. Office 356 egy hónap ingyenes próba, éves előfizetéssel két hónapot spórolsz havi árhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#3154) #93794560 válasza #86564352 (#3153) üzenetére


#93794560
törölt tag

Köszi szépen!

(#3155) zsoltzsolt válasza #86564352 (#3153) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

... pl. nyáron nem használod akkor csak évente 10 hónapot fizetsz ki..

Ezt hogyan működik?

(#3156) #86564352 válasza zsoltzsolt (#3155) üzenetére


#86564352
törölt tag

Mint bármilyen más online havi előfizetésnél pl. Spotify, Netflix.

Tegyük fel most előfizetsz havi díjasra. Minden hónapban vonja azt a 2-3 ezer forintot attól függően melyik csomagot választod. Aztán az office.com előfizetések kezelése résznél lemondod három nyári hónapra, az utolsó kifizetett hónap lejártával csak fájlokat megnyitni tudsz, szerkeszteni nem és a OneDrive tárhelyre sem tudsz új fájlt feltölteni. Később újra fizetsz amikor akarsz és a programok újra teljes funkciósak lesznek.

Aki folyamatosan használja: fizessen elő egyben egész évre azzal spórol
Akinek csak időszakosan kell: válassza a havi díjas megoldást

(#3157) zsoltzsolt válasza #86564352 (#3156) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi, így már világos. Valahogy ez így ebben a formában fel sem merült bennem.

(#3158) FunPro


FunPro
senior tag

Sziasztok!

Valaki találkozott már olyannal, hogy az Office 2016 nem nyomtatja megfelelően a színeket?

Wordben pl. a szövegdobozok kitöltőszíne lesz szürke, de van, hogy egy színes kép zöld színben jön ki. Ha a szövegen effektet használok, az is feketén jön ki. Érdekes módon, ha a szövegdoboz elé teszek egy kör alakú képet, a kör mögött látszik a szövegdoboz színe!
A "háttér nyomtatás" opció be van kapcsolva.

Excelben ha beállítom a betűszínt pirosra, néhány random módon feketén jön ki. Sőt, olyan is akadt, ahol a szöveg alja piros, a teteje viszont fekete! :Y

A nyomtató egy HP Color LaserJet CP5225n, az oprendszer pedig Win 10.
Én viszont továbbra is a 2016-os Office-t hibáztatom, ugyanis több tesztet is végeztem.
Windows 10 + Office 2007= van szín, Windows 7 + Office 2007= van szín.

Szóval, én így teljesen tanácstalan vagyok, és nem tudom mit próbáljak még ki! :O

Előre is köszi!

U.I.:
Érdekes módon ha exportálom pdf-be, ott is ezt produkálja. De ha a nyomtató a ludas, miért működik a 2007-es office-al? Képként egyébként gond nélkül ki tudom nyomtatni.

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#3159) SigmaW


SigmaW
tag

Sziasztok, van egy egyszeru HP J510-es nyomtató, ami egyik napról a másikra nem akar nyomtatni office termékekből csak üres lapot dob ki a nyomtató, nyomtatási kép tökéletes. Tehát PDF-ből, böngészőből, mindenhonnan nyomtat, kivéve excel, word és társaiból nem, tanácsot szeretnék kérni mi okozza a problémát.

Amit eddig próbáltam: driver reinstall, office reinstall (2007, 2010)

A rendszer "warezolt" és az office is. :B :W

Rendszergizda :)

(#3160) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Erre tud valaki megoldást? [link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3161) Land


Land
veterán

Sziasztok!

Valami "elnyomódott" az office 365 mozilla nézetében és nem tudom visszaállítani. Olyan mintha mobil nézetben lenne a levelezésem. IE-ben úgy néz ki, mint régen. Hogyan lehetne visszavarázsolni? Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#3162) Dandris


Dandris
tag

Sziasztok,

Tud valaki segíteni, hova lettek a pop és smtp port beállítások? Hol találom őket?

köszönöm szépen!

(#3163) szallasi007 válasza Dandris (#3162) üzenetére


szallasi007
őstag

Vezérlőpult (futtatás/ Ctrl + R - control) - mail alkalmazás - email fiókok - adott fiók - módosítás

(#3164) Dandris válasza szallasi007 (#3163) üzenetére


Dandris
tag

köszi szépen.

miért kellett az outlookból kiszedni :F

(#3165) bolvar


bolvar
senior tag

Üdv

Outlook címjegyzék szerkeszthetőségébe szeretnék segítséget kérni.
A mezőket szeretném szerkeszteni, ha lehet gpo-ból is akár, hogy csak pár mező látszódjon.
A beosztás hely stb ilyen fölöslegeseket eltüntetnék és beraknám mondjuk a mobil számot ne csak a központi legyen ott.
Lehetséges ez valamilyen módon?
Előre is köszi a segítsége!
bolvar

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#3166) andreas49 válasza szallasi007 (#3163) üzenetére


andreas49
senior tag

+1 a köszi szépen.
Ez nagy szemétség volt. Kedden csináltam az 1809 miatt egy tiszta telepítést, így az Office 365 is tiszta telepítés. 5 e-mail címet kellett volna konfigurálnom, de az áthelyezés miatt nem jött össze. Félnapot elsz@tam, aztán ott hagytam.
+1* köszi

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#3167) goldister


goldister
tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Adott onedrive-n egy mappa, meg szeretném osztani. Ha rámegyek hogy megosztás, be kell írnom az email címét. És akkor elküldi neki az elérhetőségét. Igen ám, ha másik gépről tök ismeretlenül rámegyek a linkre akkor is meg tudom nézni a mappa tartalmát.
Nem lehet valahogy úgy megcsinálni mint a google drive-n van? Hogy csak a bejelentkezés után tudja megnézni? Így nem merek senkivel sem megosztani privát tartalmat.

(#3168) szabonagyur válasza goldister (#3167) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha csak szimplán rámész, hogy megosztás ki is írja, hogy bárki akinek megvan a link meg tudja tekinteni a tartalmat.

Szimplán Windows kliens alól nem tudod korlátozni a megoldást, de böngészőből már simán.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3169) goldister válasza szabonagyur (#3168) üzenetére


goldister
tag

És böngészőben hogyan?
Mert nekem mindig emailt küld egy linkkel, amit bárki meg tud nézni ha tudja a címet

[ Szerkesztve ]

(#3170) szabonagyur válasza goldister (#3169) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha rányomsz a onedrive kliensben, hogy megosztod akkor van egy ilyen opció is:

Erra ha rányomsz bejön a böngészőben amit meg akarsz osztani:

Itt ha megadsz jelszót akkor csak az tudja megnézni pl.a kinek van jelszava hozzá,

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3171) goldister válasza szabonagyur (#3170) üzenetére


goldister
tag

Igen a jelszavas megoldást láttam (de ahhoz kell előfizu is, bár elvileg lesz az is), de máshogy nem lehet?
Például mint a google driveban? Hogy nem linket hoz létre, hanem hozzáadja a felhasználót és akkor nincs link, amit generál. Nem tudom hogy érted-e hogy mire is gondolok:)

[ Szerkesztve ]

(#3172) szabonagyur válasza goldister (#3171) üzenetére


szabonagyur
félisten

Megnézem, mert alap esetben az üzleti OneDrive-ból osztok meg, ott nagyon részletesen be lehet állítani mindent, de látom itt nem úgy vannak az opciók.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3173) felho001


felho001
tag

Sziasztok megtudná valaki mondani, hogy az egyik gépemen miért változott meg a teljes office 2016 menü kinézete a normál tabos-ról ilyen ronda nagy ikonos aláhúzásra? csatolom a 2 képet is hozzá. Köszi Felhő

Felhő

(#3174) andreas49


andreas49
senior tag

Hali, A mai nap vettem 1TB-os tárhelyet az Office 365-tel együtt.
Korábban iskolai tárhelyet használtam. Innen szeretném áttenni a közel 800 Mb anyagot az új tárhelyre.
Előszór Total Commanderrel próbáltam, majd a Winsows 10 fájlkezelővel.
Mindkettőnél az a baj, hogy csak a könyvtár struktúrát (mappa neveket) másolja, de a benne lévő fájlokat nem. Ez így kínszenvedés. Van valami beállítási lehetőség, hogy komplett legyen a feltöltés?
Segítségeteket előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#3175) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Sziasztok

Olyan gondom lenne, hogy excel és powerpoint megnyitása után maga a lenti "munka terület" néha fehérre vált/vibrál 10 másodpercenként. Mintha frissítené magát. Valakinek van rá ötlete mit lehetne vele kezdeni?

(#3176) szabonagyur válasza felho001 (#3173) üzenetére


szabonagyur
félisten

O365 frissitessel jott az uj Office kinezet is, valtozik a tobbi program is sajna.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3177) szabonagyur válasza andreas49 (#3174) üzenetére


szabonagyur
félisten

Letoltesz mindent a gepre majd onnan fel az uj felhobe.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3178) felho001 válasza szabonagyur (#3176) üzenetére


felho001
tag

köszi csesszék meg de tényleg.

Felhő

(#3179) andreas49 válasza szabonagyur (#3177) üzenetére


andreas49
senior tag

Köszi az infót, azért ennél egyszerűbb megoldást várt volna az ember a Microsoft-tól.

[ Szerkesztve ]

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#3180) andreas49 válasza szabonagyur (#3176) üzenetére


andreas49
senior tag

Most tette fel a frissítést, de én látok különbséget.
Bár a szemem már nem a régi

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#3181) szabonagyur válasza andreas49 (#3180) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kb, nem egyből jelenik meg, eléggé fura a dolog nekem is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3182) szabonagyur válasza andreas49 (#3179) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez direkt, hogy ne lehessen csak úgy áttölteni cuccokat egyik helyről a másikra mivel ugye ez nem feltétlenül egy meghajtón van náluk sem, hogy csak úgy áthúzd.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3183) daninet


daninet
veterán

Sziasztok

Accessben csinálok egy adatbázist. Van egy string-em ami egy fájl elérési útja. Az elérési út szépen strukturált, rengeteg adatot ki tudnék belőle szedni de kell egy kis segítség.
Itt egy példa:

X:/project/00000000/04_AR/01_WIP/fajl.xyz

Az értékek változnak de a link mindig nagyon hasonló. Nekem az kellene, hogy a projekt száma automatikusan megjelenjen egy mezőben (a sok nulla), illetve a 04_ar azt jelöli melyik department csinálja ebből van 10 esetem ezt kellene a dept teljes nevével megfeleltetni egy másik mezőben.

Hogy tudom ezt megoldani?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3184) Nokedli92


Nokedli92
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg Thunderbird levelező klienst használunk IMAP-al, és át szeretnénk állni Office 365-re, de nem szeretnénk hogy az internet felől elérje az Office 365.
EZT a megoldást találtam, de ugye a korábbi miatt sajnos nem megfelelő.
Jelenleg 400 felhasználót érint ez az eset.

Van esetleg valami egyszerű megoldás erre?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv, Csaba

(#3185) asdf_ válasza Nokedli92 (#3184) üzenetére


asdf_
veterán

Szerintem ezt fogalmazd meg még egyszer. Úgy, hogy tárgyat is raksz a mondatba és így megértjük, mit szeretnél.

(#3186) Nokedli92 válasza asdf_ (#3185) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

A lényeg így is benne van. Át szeretnénk állni IMAP-ról Office 365-re. Milyen módon tudjuk ezt a legegyszerűbben megtenni? Nem szeretnénk hogy az Office elérje a levelező szerverünket SSL-en keresztül. Valami olyan megoldás kellene ahol a felhő és a szerver nincs "közvetlen" kapcsolatban, továbbá a migrációt gyorsan el tudjuk végezni.

Üdv, Csaba

(#3187) bon válasza Nokedli92 (#3186) üzenetére


bon
őstag

Office 365 levelező része az Exchange Online, internetes alapú, mindent ott tárol, így a probléma ha jól értem nem megoldható.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#3188) Olga80


Olga80
csendes tag

Sziasztok!
Van egy web oldal ahonnét szeretnék "letölteni" office dokumentumokat (docx). Ha jobb gombbal rákattintok nincsen letöltési lehetőség. Ha megnyitom, akkor a következő hibaüzenetet kapom: A(z) Word Web App váratlan hibába ütközött. A szerver oldalhoz nem férek hozzá ezért kliens oldalon (Win 10) kellene vhogy elérnem, hogy meg tudjam nyitni. Akár a gépen lévő office 2010 nyissa meg, akár ha működne ez a web app akkor az. Amúgy van nálunk olyan gép ami ugyenerről a web helyről látszólag ugyanolyan beállításokkal megnyitja a helyi Word 2010 alkalmazásban ezeket a linkeket. Van vkinek esetleg ötlete? Mivel lehet összefüggésben, hogy az egyik gép web app-al akarja megynitni, a másik pedig saját alkalmazással?

[ Szerkesztve ]

(#3189) ityam válasza Nokedli92 (#3184) üzenetére


ityam
senior tag

Jelenleg nálunk is ilyen probléma van pont. Nálunk sem akarják hogy azt a levelezőszervert amin keresztül mennek az IMAPos levelek azt kintről el lehessen érni. Így a felhő sem éri el. Szegény adminok szombat óta próbálnak jó megoldást találni, de szerintem nem jó a megoldásuk.

Első ötletük az volt hogy beállítanak outlookot imapos fiókkal hogy meglegyenek az outlookba is a levelek és akkor már csak majd át kell húzni a leveleket az O365 ös fiókba és majd szépen lassan leszinkronizálja.
kb 15 embernek beállították outlookon az IMAPos fiókot, de a levelező szervernek nem tetszett a sok több 10 gigás postafiók egyidejű szinkronizációja. Lunixosok mondták hogy próbáljanak máshogy eljárni az átállással.
Megvettük a "RecoveryTools Thunderbird migratort" ami thunderbird offline filejaiból át tudja rakni PSTbe vagy O365 fiókba a leveleket. 3 at relatíve rendesen megcsinált. Pár ékezetes karakterrel azért volt gond de nem vészes. 4. embernél valamiért már nem sikerült a dolog.3.5MBos PST lett az eredmény. Hogy pontosan miért az még nem lett felderítve, de végül fel lett adva a dolog.
Most az van tervbe hogy egy gépen egyszerre felvesznek az adminok 5 felhasználót outlookba. Azoknak állítanak be IMAPOS fiókot aztán ők azon a gépen állítanak be majd O365 fiókot. Atpakolják a leveleket és ha kész, akkor a felhasználónál is beállítják az O365 fiókot.
Szerintem elég hülye megoldás, de én csak kis alacsony rendű rendszergazdiként én nem tudtam jobb megoldást mondani.

[ Szerkesztve ]

(#3190) Jarod1 válasza ityam (#3189) üzenetére


Jarod1
addikt

Agyon bonyolítják...

(#3191) ityam válasza Jarod1 (#3190) üzenetére


ityam
senior tag

valószínűleg igen.
Gondolom kéne kiépítetni egy külön kapcsolatot a felhő és a leveleő között hogy kintről biztonságosan titkosítottan elérhető legyen, de amennyire hallottam nem voltak túl nyitottak az ötletre a lunixosok mert mi a francnak. meg lehet ezt biztos oldani enélkül is, de igazából jó megoldást felőlük sem hallottunk.
Már most mintha a nap végére azt mondta volna a főnököm hogy talán mégiscsak elkezdtek valami szerver-szerver kommunikációs átállást, de én mással foglalkoztam így nem tudom végül mit kezdtek el. Holnap legfeljebb ha jónak tűnik elmondom hátha itt is segít valakinek.

(#3192) szallasi007 válasza ityam (#3191) üzenetére


szallasi007
őstag

Nekünk POP3 volt, kb 130 db postafiókkal.
Outlook-ot használt korábban is mindenki, tehát pst fájl volt minden gépen.
Átállásnál, átraktuk péntek délután a dns beállításokat Mikor már a dns átállt rendesen (kellett neki kb másfél óra, de ténylegesen 24 óra után már nem buzizott semmivel, addig voltak érdekes hibaüzenetek a kliens oldali outlookban).
Mindenhol letöröltük a korábbi pop3-as fiókot, majd felvettük az új o365-ös fiókot.
Ezután csináltunk simán egy pst importot, arra kell csak figyelni hogy a gépeknél a windowsban az alvást ki kell kapcsolni mert amikor alszik a gép akkor sem az import sem a felhőbe való feltöltés nem megy!

Nálatok ha imapos fiók van akkor simán kell egy full postafiók export-ot csinálni pst-be, majd ezt az új o365 fiók beállítása után importálni kell.

Egyébként meg van az o365 egy külön imap migrálási eljárása:
MS féle leírások
MS mi kell az imap migráláshoz
MS hogyan kell migrálni

Ez meg egy működő leírás elvileg :D
Step by step guide

Na most látom thunder van. esetleg a kódolással nem lehet baj? Unicode és társai?

[ Szerkesztve ]

(#3193) #42813184


#42813184
törölt tag

Nektek is frissült az Office 1809-re?

szabonagyur:nekem sem változott a menünézet

(#3194) szabonagyur válasza #42813184 (#3193) üzenetére


szabonagyur
félisten

Változik az csak nem egyből, kell neki kb. pár újraindítás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3195) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

sziasztok!

ismerős kért, hogy segítsek neki. van egy 15 éves gyereke, akinek kellene az office az iskolai dolgokhoz. beszéltem velük x ideje, abban maradtunk, hogy megkérdezi az iskolában a tisztaszoftver(?) programban hogy juthat hozzá. most írtak, hogy az iskola nem tud segíteni :W (grat, pedig infós szakirányú középiskola), oldja meg maga.

hogy működik ez ilyenkor? :U egy regisztrációt megcsináltunk, ahol kérte az OM azonosítóját a gyereknek, de arról semmi visszajelzés nem jött azóta.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3196) szabonagyur válasza Mr.Csizmás (#3195) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pedig abban a pillanatban érkeznie kéne egy visszajelzésnek, hogy az OM elfogadva vagy nem arra a címre amit megadtatok.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3197) Mr.Csizmás válasza szabonagyur (#3196) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

köszi!

milyen jellegű levélnek kellene lennie? ugyebár 15 éves, így az MS fiókja szülői felügyeletes, lehetséges hogy oda megy az anyja fiókjára?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3198) szabonagyur válasza Mr.Csizmás (#3197) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem tudom, mire jött ez a lehetőség nem volt már OM azonosítóm érvényes.

De ha minden igaz megerősítő emailnek kell jönnie.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3199) zolee001 válasza Mr.Csizmás (#3197) üzenetére


zolee001
őstag

IME

(#3200) Mr.Csizmás válasza zolee001 (#3199) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

közben mentem pár kört, a 4. telefonszám felhívása után kiderült, hogy csak emailben van support... :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Office és Office 365 topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.