- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Gurulunk, WAZE?!
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Mercutio_
félisten
válasz
Vergilia #52977 üzenetére
A kitobi milc és DSLR esetén szinte mindig F3.5 fényerőn kezd a hosszabbik végén (18-55-nél ez 55) pedig F5.6-on.
Annyi pénzért amit rá szánsz nem kapsz jobb "csúcskompaktot" sem, szóval egy E-PLx vagy Pana G2/G3/GFx vázat javaslok és hozzá 14-42-es kitobit (Panánál panát, Olympus váznál Pana vagy olympus közül bármit, kivéve az Olympus első R-végződés nélküli változatát, mert az nagyon lassú) valamint a vázban lévő vaku használatának megismerését.
szerk: Olvasgass kicsit a rekesz-záridő-ISO összefüggéseiről valami fotós oldalon ahol leírják az alapokat. Ha kicsit rászánod az időt rá fogsz jönni, hogy kitobis rendszerek esetén mivel mindegyiknél adott gyujtótávolságon nagyjából azonos a rekesz (és az ahhoz a rendszer által kiszámolt záridő) csak az adott ISO-n a gépben lévő szenzor által nyújtott képminőség kérdés. Magyarul (és leegyszerűsítve) amelyik jobban teljesít magas ISO-n az a jobb választás. Közben olvasom, hogy Samud van, arra külföldről úgy tudom viszonylag olcsón lehet venni fényerős fix obit, mit beltérben használhatsz, kültérre, több fény esetén pedig jó a kitobi.
-
Studi
veterán
válasz
Vergilia #52977 üzenetére
Nem lebeszélni akarlak a m43-os gépekről, de a Samsung, amit árulsz, ssokkal modernebb, korszerűbb szenzorral rendelkezik. Tekintettel arra, hogy a kitobik fényereje azonos, így csak veszíthetsz a váltással!
Új hozzászólás Aktív témák
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
- Cyberpunk 2077
- Bluetooth hangszórók
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Milyen légkondit a lakásba?
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- Filmvilág
- További aktív témák...
- Fujitsu LIFEBOOK E449 i5-8130U 8GB 256GB 14" FHD 1 év garancia
- LG 27GR95QE - 27" OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync Premium / HDMI 2.1
- MacBook felvásárlás!! Macbook, Macbook Air, Macbook Pro
- GÉMER! Dell G15 5520 i7-12700H 14magos! RTX 3060 3070 szint! 32GB RAM 1000GB SSD FHD 120Hz Gar. 2026
- iMac Pro 1.1 2017 Intel Xeon W2150B 64GB 1000GB 1 év garancia!
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest