Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lex Icon

    senior tag

    válasz acsati #38744 üzenetére

    Ha nem vagy otthon befektetésekben, lehet előbb az Összefoglalóban lévő dolgokkal kellene megismerkedni és közben tanulni és csak utána egyedi részvényekkel, osztalékfizető eszközökkel foglalkozni, hogy addigra már tudd, mennyi időt akarsz beleölni (ettől is függ, hogy mibe fektess), hogyan kell ezeket kezelni, milyen pszichológiája van, ami talán fontosabb a szakmai résznél is, hogy ne pánikolj be ha "váratlan" dolog történik. Érdemes megismerkedni az ETF-ekkel!

    [ Szerkesztve ]

  • vzozo

    senior tag

    válasz acsati #38744 üzenetére

    Ugye mivel Dávid osztalék témában utazik, nyilván a videóanyag is arról fog szólni.

    Az osztalék szvsz mindig megosztó lesz. :) Pro és kontra érveket lehet felhozni mindkettő mellett. llletve minden befektetésnél a költségeket kell vizsgálnod, lehet többe lesz a leves, mint a hús, ha mindig csak kevés pénzért tudsz vásárolni (tranzakciós díjak.)

    Én személy szerint örülök neki, hogy a céges részvényprogramunk DRIP elven működik (Dávid ezt elutasítja) - emiatt nálam szó szerint "automatizált vagyonépítés" folyik, és a kisujjamat sem kell mozdítanom érte. Amit kapunk papírt, az eleve osztalékfizető, ebbe nincs beleszólásom, és hiszek a munkahelyemben, hiszek abban amit csinálunk, és hiszek benne, hogy van jövőve. Egyébként nem itt dolgoznék. A papírt is emiatt tartom, nem érdekem azonnal pénzzé tenni. Tehát ezek adottak, hogy lehet ebből a maximumot kihozni? Akkor a kérdés már csak az, hogy DRIP vagy sem. Persze felvehetném minden évben az osztalékot, és juhhu. Ellenben így az évek során sok-sok új papír keletkezett, amik így még több osztalékot adnak ki, és még több új papírt fog a számlámra kerülni.

    Egyébként +1 Lex Icon javaslatára, olvasd el és értsd meg az összefoglalót, ismerkedj ETF-ekkel, lusta portfólióval.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés