Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ferger


Ferger
tag

Sziasztok!
Nem tudom, érdemes volt e végigjárnom a négy évet, avagy sem.
Sok jót és rosszat hallok a munkáltatóktól az iskolával kapcsolatban.
Az érdekel, kinek vannak tapasztalatai az itt végzett diplomásokról?
Melóhelyen számít -e ki, hol diplomázott?

Ha Isten a harmadik napon teremtette a Napot, a Holdat és a csillagokat, hogyan mérték az első két napot?

(#2) Husky


Husky
aktív tag

Háát, GD-ről én eddig csak rosszat hallottam... biztos ami biztos, 2-3(-4) évre menj el valami olyan helyre ahol van lehetőséged bizonyítani, és amit majd később referenciaként tudsz mutogatni... Ha a munkáltatók azt látják hogy nem rúgtak ki 1-2 év próbaidő után, van már gyakorlatod, és ráadásul még egy rahedli jó projectben is részt vettél, akkor kb. tisztára mostad magad... :)

(Pályakezdőként amúgy is húzós tud lenni az első pár év - gyakorlatod még nincs, a papír szakmai-részterületi tudást nem nagyon igazol, be kell még tanítani, kezdő fizetés, stb....)

[MOD]: Jah, épp ezért nem biztos, hogy az interjúkra a nagyobbik arcodat éri meg felhúzni... (Bármit vállalsz, imádsz dolgozni, szereted ha megmondják mit csinálj, olcsón és sokat, ...) ... (Állást találni így végülis könnyű, csak aztán nehogy leragadj ennél...)

[Szerkesztve]

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#3) redkill3r


redkill3r
tag

semmit ;]

(#4) Ferger válasza Husky (#2) üzenetére


Ferger
tag

Nem túl biztató.
Bár a mostani munkahelyemen van lehetőség ''maradni'', a kérdés mennyire fogadnak el más helyen. Ahogy olvasom lehet, hogy nehéz lesz...
Az eddigi interjúkon már tapasztaltam, hogy nem előnyös a nagy arc, sőt egy-kettőn már ültem az asztal másik oldalán is, ez a része menni fog.
''...kb. tisztára mostad magad.'' Azért szégyenkezni csak nem kell, mert A GD-n diplomázok?!

Ha Isten a harmadik napon teremtette a Napot, a Holdat és a csillagokat, hogyan mérték az első két napot?

(#5) Cathfaern válasza Ferger (#4) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én csak egy nekem mutatott hírdetést tudok elmondani (HVG-ben volt, de ez nem biztos):
Tömören a lényege ez volt: infósokat keresnek, de GB-s és még vmilyen másik diplomások ne is jelentkezzenek :(

(#6) concret_hp válasza Ferger (#1) üzenetére


concret_hp
addikt

ahogy én innen onnan hallottam: kb. van 1 papírod hogy valamit azér' tucc a dolgokról. de ha már diplomás akkor legyen elismert, komoly, jó hírű diploma nagy tudással. szvsz így gondolják a munkáltatók

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7) supercow válasza Ferger (#4) üzenetére


supercow
őstag

Hát szégyenkezni nem kell, de reklámozni se :D
Én is elkezdtem, de otthagytam és elkezdtem értelmes dolgokat művelni :DD

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#8) concret_hp válasza Cathfaern (#5) üzenetére


concret_hp
addikt

ez is elég jellemző.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9) Ferger válasza supercow (#7) üzenetére


Ferger
tag

Milyen értelmes dolgokat?
Már a 4 évnek odavágtam, egy két tanfolyam, másoddiploma belefér az időmbe.
Külföldi tapasztalatok nincsenek?

Ha Isten a harmadik napon teremtette a Napot, a Holdat és a csillagokat, hogyan mérték az első két napot?

(#10) supercow válasza Ferger (#9) üzenetére


supercow
őstag

Értelmes dolog = mialatt elhagytam a GD-t (néhány hónapos folyamatos ''leépítés'') elmentem egy céghez és 3 évig dolgoztam, megszereztem a ''tapasztalatot'', úgy-ahogy megtanultam programozni ;) Közben családot alapítottam, otthont teremtettem, autót vettem, és mire te kilépsz a GDF kapuján én néhány év előnyben vagyok. Nem kell félreérteni nem rosszindulatból mondom, csak én ezt választottam megélhetési taktikának. Van aki a ''sokat tanulok, csak felvesznek valahova a papírjaimmal'' módszert választja, van aki ezzel szemben nem a papírban hisz, és magasról tesz a végzettségre. Nézz be az Állásbörze topicjaiba, ott sok helyen olvashatod, hogy ''a papír nem számít, inkább az fontos, amit le tudsz tenni az asztalra''.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#11) Ferger válasza supercow (#10) üzenetére


Ferger
tag

''Közben családot alapítottam, otthont teremtettem, autót vettem,...'' ez nekem is meg van , ha nem derült volna ki távoktatáson nyomom, nem nappalin.
Azt hittem, valami tanfolyam, másik diploma, vagy hasonlóra gondolsz.
GDF közben elvégeztem egy-két más jellegű tanfolyamot, csak más főiskolára nem maradt időm. Így gondoltam a négy év lemaradást.
Azért jó néhány cégnél a papírt - is- nézik, külföldön meg pláne.

Ha Isten a harmadik napon teremtette a Napot, a Holdat és a csillagokat, hogyan mérték az első két napot?

(#12) intelfan válasza Ferger (#1) üzenetére


intelfan
aktív tag

Egy barátomat aki a Gábor Dénesen tanult most vették fel egy egész jó helyre.
150 emberből nyert ő.
Nekem az a véleményem hogy nem nagyon számít hol szerezted a diplomát, hanem az számít hogy mennyit tudsz.
Persze ahogy írták előttem lehet hogy van egy két hely ahol a GDF-et nem fogadják el, de szerintem elég érdekes hogy már az álláshírdetésben elutasítanak úgy hogy nem is ismernek.
Akkor meg hogy állapítják meg hogy értesz-e az adott témakörhöz? :)

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#13) szasza_xp válasza intelfan (#12) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Több GDF-es vezető is mondta ha hoznak neki egy olyan hírdetést aminek a tartalma az, hogy GDF-es emberek kíméljenek azért fizetnének!
1, Senki sem tudott ilyet hozni!
2, Szerencsére mert kapásból beperelték volna céget, aztán jött volna a fokusz mert ez megkülönböztetés!

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#14) PeliScan válasza szasza_xp (#13) üzenetére


PeliScan
addikt

Beperelték volna..? :) Mi alapon? :) Hogy szeretnék megválogati a leendő munkatársukat tudás szempotjából? Hol törvéytelen ez? :F Ha vkit azért nem vesznek fel, mert cigány, nah azért be lehet perelni vkit, de azért, mert nics megfelelő papírja, soha. :)

(#15) tildy válasza PeliScan (#14) üzenetére


tildy
nagyúr

Láttam én már nem egy olyan Gábor Dénesen végzett embert, hogy simán lepipál egy BME-st (a netowerwap készítője is oda járt).
Természtesen ezek kivételek.És igen nagytudásúak!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) divot válasza PeliScan (#14) üzenetére


divot
veterán

Szakképesítést kiköthetsz, iskolai végzettséget szintén, de azt, hogy hol szerezte meg, már nem, mint ahogy azt sem, hogy milyen a szeme színe.

[Szerkesztve]

(#17) simbazz


simbazz
aktív tag

Na igen. Sehol nem fogják az arcodba tolni, hogy te GD-n végeztél és ezért nem kellesz. Mert megkülönböztetés, és ezt nem vállalják be a munkáltatók. De amint megtudják a GD-s dolgot, másképp fognak hozzáállni, mindenképp (kivételek vannak persze) keresni fognak és találnak is kifogást.
Ez van. A GD divatfőiskola.

Elektromos abakusz

(#18) tildy válasza divot (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

meg is látszik, hol megy a kirekesztés:

http://www.karrier.bme.hu/

mimánazhogy rendszergazdának csak BME-es mehet????

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) Zsu_ válasza tildy (#18) üzenetére


Zsu_
senior tag

Szerintem ez teljesen érthető.
Elég hülyén venné ki magát, ha egy bme-s oldal rendszergazdája mondjuk egy bmf-es, gdf-es, vagy máshol végzett ember lenne :))

Ez kb olyan, mintha a T*sco marketingcsapata egyben a Cora marketingcsapata is lenne. :)

Egyhe paradoxon!!!

(#20) tildy válasza Zsu_ (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha megnézed, nem a BME-nek keresnek rendsergazdát, hanem különböző cégeknek...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) Zsu_ válasza tildy (#20) üzenetére


Zsu_
senior tag

Ja, hogy erre gondoltál. Ok.
Akkor nézzük már meg a GDF honlapján található munkalehetőségeket!

http://www.gdf.hu/dkk/Munka.htm

Idézném a fontosabb részeket.

''Elvárások a munkavállalóval szemben:
Szakmai:
GDF diplomája vagy végzés előtti hallgató''

''Az állásajánlatok CSAK a Számalk képzéseinek bármelyikén (Számalk Szakközépiskola, Gábor Dénes Főiskola, SES, BKÁE) tanuló vagy tanult (öregdiákokra) vonatkozik.
Sajnos más képzésben résztvevőknek nem áll módunkban segíteni.''

Akkor ez nem kirekesztés, ugye?! Szerintem teljesen természetes, mind a BME, mind a GDFtől, hogy saját hallgatóiank az útját próbálja egyengetni....


(#22) Cathfaern válasza tildy (#18) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mondjuk talán nem ártana, ha először megcsinálnák normálisan a honlapjukat, úgy hogy ne csak IE alól menjen rendesen :U (Bővebben: link)

(#23) F1DO


F1DO
senior tag

Nos hozzászólók én is ehhez, mivel részben ismerem a GDF-et..
Az oda járó tanulók 80%-a tényleg egy lógós linker, de viszont az sem elhanyagolható, hogy sokan azért járnak ide és azért húzzák a diplomázást, mert komoly munkájuk van emellett és egyszerűen nincs idejük a tanulásra..
Meg nézzétek csak meg a Saveas cég honlapját! Jóformán az összes cégbeli a GDF-en végzett.. márpedig a saveas egy komoly szakértő cég!!! Hmm.. elgondolkodtató.

(#24) intelfan válasza tildy (#15) üzenetére


intelfan
aktív tag

Amikor az előző hozzászólást írtam oda-vissza értettem.
Badarság amit írsz.
''Láttam én már nem egy olyan Gábor Dénesen végzett embert, hogy simán lepipál egy BME-st (a netowerwap készítője is oda járt).''
Miért te ismered az összes BME-n végzett embert, vagy a BME az egy személy nálad?

Jó lenne elfelejteni az általánosítgatásokat mindkét oldalról.
Hogy a BME-s ilyen a GDF meg olyan és vissza.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#25) tibibi válasza Ferger (#1) üzenetére


tibibi
őstag

szvsz. sajnos ha ismeretséged van az többet számít mint az iskola ha nincs akkor szerencse kérdése.A legjobb munkát az esetek nagy részében mindig a ''valakinek a valakije kapja'',de azért sok szerencsét.

(#26) Zsu_ válasza intelfan (#24) üzenetére


Zsu_
senior tag

Így van :C
Intelfannak igaza van.

El kéne felejteni más sulik mocskolását!

És vissza kellen térni az eredeti topichoz:
''Mennyit ér a diploma, ha a gábor dénesen tanulok?''
Ez volt Ferger eredeti kérdése.

Kedves tildy, nem is értem minek kellett idekeverni a BME-t?! Ez a topic nem erről szól!
Ha szeretnél BME-mocskoló topicot, akkor rajta, nyiss új témát!
És írd le, hogy mit gondolsz. Biztosan lesz, aki elolvassa :)

(#27) _az


_az
senior tag

BME-s vagyok :DDD:DDD:DDD

az

(#28) _az


_az
senior tag

:DDD:DDD:DDD



[Szerkesztve]

az

(#29) Zsu_ válasza _az (#27) üzenetére


Zsu_
senior tag

Na és?! Én is :))

(#30) _az


_az
senior tag

De mi abaj a BME-vel??? :F
:DDD

az

(#31) Zsu_ válasza _az (#30) üzenetére


Zsu_
senior tag

Szerintem semmi!
Hogy a többieknek mi baja vele, azt nem tudom.

(#32) szasza_xp válasza _az (#30) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Én meg GDF-es!
Semmi bajom a BME-vel!

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#33) tildy válasza intelfan (#24) üzenetére


tildy
nagyúr

Jójó általánosítás, de ezt úgy értettem, hogy a gdf-re nemcsak hülyék járnak, sőt, nem egy még fel is veszi a evrsenyt a BME-s legjobbakkal.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#34) tildy válasza Zsu_ (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

1.MI hol micsoda???
Ki kezdte el leszólni a GDF-t?Hm?Én sehol nem mocskoltam a BME-t, hanem leírtam, hogy hol láttam ilyen álláshirdetést (korábban ott volt olyan is, hogy GDF-est ne)Sehol máshol ilyet még nem láttam.
2.Ad kettő mindenkinek szíve joga hoyg ott tanuljon ahol akar.Ha egy olyat is találsz mondandómban a BME-vel kapcsolatban, ami nem iagz, meghívlak egy sörre.

Szóval ki általánosít?Az aki aki gdft csuklóból lefikázza?
vagy az aki azt mondja , hogy látott már olyan gdf-est aki simán lepipál egy bme-st?
Hümm?

3. és ez az előbb lemaradt.a www.karrier.bme.hu nem belsős oldal, hanem olyan mint a jobline, stb.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) szasza_xp


szasza_xp
senior tag

Ja van valaki aki mostanában Államvizsgázik a GDF-en?

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#36) tildy válasza Zsu_ (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

zsu_ te pedig olvass figyelmesebben.
Talán a www.karrier.bme.hu oldal jobban látogatott mint a másik, 2. a gdf-esen felül oda van írva, hogy a végzős hallgatók öregdiákok!
másrészt, valaki a topicba írta, hogy konkrét diplomamegjelelöléést elvileg nem tehetnének, erre reagáltam.
na most akkor csak a topicnyitú kérdésére lehet csak egy topicban reagálni?
Vagy ha közben felvetődik valami, arra ne?
Szal így került a gdf-es topicba a BME, a karrierközpontja, meg a kikötései által.Mivel mitn írtam én semelyik más oldalon ilyet még nem láttam.Mentségükre legyen mondva van ilyen is:
betöltend? állás:
Pozíció: WEBSITE DEVELOPMENT
Elvárt végzettség: Budapesti M?szaki és Gazdaságtudományi Egyetem - Villamosmérnöki és Informatikai Kar
Budapesti M?szaki F?iskola - Neumann János Informatikai F?iskolai Kar
Gábor Dénes F?iskola
De akkor hol van a többi infóst képző intézmény a sorból?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) Zsu_ válasza tildy (#34) üzenetére


Zsu_
senior tag

Akkor Te is olvass figyelmesebben!
1. Nem azt írtam, hogy a GDFet mocskolod, hanem azt, hogy a BME-t.
2. Nézz jobban körül, mert számtalan álláshirdetésben szerepel, hogy milyen diplomát várnak.
3. a www.karrier.bme.hu a BME saját karrier közponja.
4. Soha egy rossz szót nem szóltam a GDF-es diplomára. Ha találsz ilyen hozzászólásomat, akkor másold be, hogy én is elolvashassam. Mert tudomásom szerint nincs ilyen.
Én ugyanis csak arról a suliról nyilvánítok véleményt, ahova járok, mert úgy gondolom, hogy a többiről nincs jogom nyilatkozni. /szerintem ezen neked is el kéne gondolkodnod/.

(#38) szasza_xp válasza Zsu_ (#37) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Hölgyeim! Nehogy már összevesszetek ezen!

Tök mindegy, hogy hova jártál Elte BME GDF Yógiképző :DD

A multikat, csak a tudásod érdekli! Az lehet esetleg, hogy a ''kedves'' Humánerőforrásos, vagy az informatikai vezető nem szereti az adott iskolát!
Az a cég meg menjen a pecsába :)
Ha külföldre mész dolgozni ott meg passz ott tényleg csak atudásod számít!

Egy németnek semmit nem mond a sulid neve!

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#39) tildy válasza Zsu_ (#37) üzenetére


tildy
nagyúr

Kár lenne válaszolnom, mert sehol nem mocsokoltam a BME-t, annyit modntam, hogy:
1: Láttam én már nem egy olyan Gábor Dénesen végzett embert, hogy simán lepipál egy BME-st (a netowerwap készítője is oda járt).
Természtesen ezek kivételek.És igen nagytudásúak!
és erre :
Szakképesítést kiköthetsz, iskolai végzettséget szintén, de azt, hogy hol szerezte meg, már nem, mint ahogy azt sem, hogy milyen a szeme színe.

pedig ezt:
meg is látszik, hol megy a kirekesztés:
http://www.karrier.bme.hu/
mimánazhogy rendszergazdának csak BME-es mehet????

Bár ez utóbbi úgy tűnik a te szemedben mocskolásnak tűnt.
2.:én egy suliról úgy nyilvánítok véleményt, hogy mi szűrődik le emberileg belőlük.
Egyébként tiszteletbeli GDF-s vagyok(otdk óta), a párom most épp BME-s, ezenkívűl Eltés voltam, és BMF NIK-es vagyok.
ÍGy eléggé közvetlen kapcsolatom van ehhez a 4 iskolához, és ezen neked is el kéne gondolkodnod, mielőtt az utolsó mondatodat mondod.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40) Zsu_ válasza tildy (#39) üzenetére


Zsu_
senior tag

Úgy látom, hogy a vitának a továbbiaknak semmi értelme.
Békepárti ember vagyok, úgyhogy ezentúl a hozzászólásaidra nem kívánok semmilyen formában reagálni.

(#41) tildy válasza Zsu_ (#40) üzenetére


tildy
nagyúr

Rendben.Én is ugyanígy gondoltam, mint ahogy írtam is az előbb.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#42) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

A GDF-en ''végeztem'' (a diplomát tolom év végéig a katonaság miatt...), lassan egy éve vagyok egészen korrek pozícióban egy IT cégnél. Itt voltam először interjún és rögtön felvettek, bár a GDF-es ''múlt'' elég komoly hártány lehetett volna. A főnököm elmondása szerint csak azért hívtak be interjúra, mert rövidítettem az életrajzban, és nem nem esett le neki, hogy a GDF az a ''gábordénes''.

Viszont ha valakit behívnak interjúra ott már könnyen el tudja adni magát, ha megvan a felkészültsége és a kiállása.

Szóval van remény, de nem árt ha a GDF-es diploma mellé van még egy MCPE, vagy egyéb nevesebb papír...

[Szerkesztve]

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#43) szasza_xp válasza Satan-Claus (#42) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Szia ! Te hogyan csinálod az eltolást a haverom szintén GDF-es és neki is ez a problémája!
Én már megoldottam ezt annó az elején!

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#44) Satan-Claus válasza szasza_xp (#43) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Egyszerű. Nem adom le a diplomamunkám, a suli meg kiad egy igazolást a katonaság felé, hogy még nem fejeztem be a tanulmányaimat és a záróvizsgára készülök. Igaz szeptemberre beírtak így is, hogy visznek gépkocsivezetőnek Tapolcára, de ha egyszer ennyit kell tanulni arra a fránya diplomára akkor csak ne vigyenek már el. :D

Eddig egyébként 3-szor voltam sorozáson, és mindig bejött.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#45) BuTa


BuTa
csendes tag

Csak a kérdésre nem nagyon válaszoltok.

1, az infós, főleg programozási szakokhoz a multikat kivéve tökmindegy a diploma.
vagy meg tudod csinálni vagy nem.

2, a gdf-es diploma kb. annyit ér, mint pár éve a klte-s progmat. semmit. a mostani röhejesen alacsony pontszámok mellett jogosnak tetszik a kérdés, hogy miért nem volt képes a munkatárs-jelölt egy elismert egyetemen diplomát szerezni.
ebből következően, ha ilyened van, akkor senkit sem érdekel, hogy volt valaha 5-10 ember, aki ott végzett, és jó is a szakmájában.

3, (kötözködés) emlékeim szerint a diploma=egyetem, nem főiskola.

4, (jótanács) DOLGOZNI! egyetem mellett!

(#46) b.bone


b.bone
senior tag

manapság annyi ember végez egyetemen/főiskolán hogy dunát lehetne rekeszteni velük. rengeteg alibi szak van. igaz van egy pár kiemelkedő ,tényleg jó és elismert amivel el is lehet helyezkedni.

de az esetek többségében úgyis az számít ,hogy mit tud az ember. nekem a diploma egy dolog miatt kell. hogyha esetleg egyszer magasabb pozícióhoz juthatnék ne legyen kizáro ok ,hogy nincs.(már most az :( ) ehez meg mind1 milyen az a diploma. csak legyen. szóval ehez jó a GD is. szerintem.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#47) tildy válasza BuTa (#45) üzenetére


tildy
nagyúr

Frissítd fel az emlékeidet.Főiskolán is diplomát adnak.Külföldön különböztetik meg jobban, mert ott az egyetemi diploma az Msc, a főiskolai pedig vagy Bsc, vagy B.eng, vagy még valami..

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#48) Ferger válasza F1DO (#23) üzenetére


Ferger
tag

Kösz az egyre biztatóbb hozzászólásokat.
Én is azért jelentkeztem, mert sokkal rugalmasabb mint bármely más fősuli, munka melett jóformán csak ez a suli vállalható.
Nincs gazdag apuci, aki támogatna, bár ez nem jellemző a GD-re. Sokakat tényleg csak a szülők nyomnak be, hogy legyen a gyereknek diplomája, mert akkor azt hiszik róla, hogy nem hülye a csóka.
Na, az ilyenek miatt rossz a suli megitélése szerintem.
Amúgy a nagytöbbség- nem a nagy arc miatt, de talán én is ezek közé tartozom- azért jár ide, hogy papír legyen a tudásáról.

Ha Isten a harmadik napon teremtette a Napot, a Holdat és a csillagokat, hogyan mérték az első két napot?

(#49) biga válasza BuTa (#45) üzenetére


biga
senior tag

''a gdf-es diploma kb. annyit ér, mint pár éve a klte-s progmat. semmit. a mostani röhejesen alacsony pontszámok mellett jogosnak tetszik a kérdés, hogy miért nem volt képes a munkatárs-jelölt egy elismert egyetemen diplomát szerezni.''

talán azért nem tudott a munkatárs-jelölt egy elismert egyetemen diplomát szerezni (szóval vannak elismert, meg nem elismert főiskolák?) mert mellette el kellett tartania a családját pl. És én nem sok olyan iskolát látok ebben az országban, ahol ezt a szakmát távoktatás keretében el lehet (igenis el lehet!) sajátítani, főleg az ország szinte teljes területén. De ha te tudsz olyat, aki nappali oktatás mellett egy családot is eltartott, akkor szólj, kérlek.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#50) LOTR


LOTR
addikt

én is BME re jelentkezek, jó isk különben?

amúgy ahogy a tvből hallottam pár 100ezerből már lehet diplomát venni gábor dénesen :))
csakhogy a kérdésre válaszoljak :))

One Ring to rule them all

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.